Anderlecht: zorgen bij dure aankopen, huurdeals enorm succes

207
Anderlecht: zorgen bij dure aankopen, huurdeals enorm succes

RSC Anderlecht is sinds een tweetal jaar weer op de goede weg, maar toch zijn er nog steeds de nodige hobbels. De financiële situatie wordt elk jaar beter en de prestaties gingen in stijgende lijn. We namen de transfers van de afgelopen jaren eens onder de loep.


De afgelopen twee jaar realiseerde RSCA een aantal toptransfers. Spelers als Sergio Gomez, Josh Cullen en Bart Verbruggen werden voor een prikje gehaald en zij zullen allen een grote winst opleveren. Cullen werd voor 500.000 euro gehaald en voor 3 miljoen euro verkocht, Gomez werd voor 2 miljoen euro aangetrokken en leverde ongeveer 15 miljoen euro op. Spelers als Wesley Hoedt en Lior Refaelov waren ook absolute voltreffers en spelers waar de club sportief al het nodige plezier aan beleefde. Dat jongens als Timon Wellenreuther (transfervrij) en Bogdan Mikhalychenko (500.000 euro) geen succes waren, is geen groot probleem. Zij wogen amper het budget en wie weet kan RSCA er komende zomer nog winst op maken?



RSCA deed ook enkele bijzonder straffe huurdeals met Lukas Nmecha, Joshua Zirkzee, Christian Kouamé en Fabio Silva. Deze vier spitsen waren telkens garantie op goals en Silva trekt die lijn verder. Een pluim voor de rekrutering, die bewijst dat huurlingen ook een meerwaarde kunnen zijn. Jongens als Percy Tau en Matt Miazga waren degelijk, maar ook niet meer dan dat, en Sebastiano Esposito moet zich nog tonen de komende maanden. Taylor Harwood-Bellis en Lisandro Magallan waren als back-ups ook meevallers en waren de perfecte spelers voor de breedte. Majeed Ashimeru, gehuurd en nadien gekocht, is een twijfelgeval. Hij kende één goede periode, maar door blessures komt voorlopig helemaal niet meer aan spelen toe onder Mazzu. Abdoulay Diaby, Paul Mukairu en Jacob Bruun Larsen waren forse tegenvallers. De balans is inzake huurdeals dus zeker positief.



BUNDU, OLSSON, RAMAN  

Er is echter ook een grote ‘maar’ in het transferverhaal. De dure aankopen renderen (nog) niet. Mustapha Bundu werd voor 2,8 miljoen euro aangekocht, maar viel compleet door de mand. Hij werd dan maar uitgeleend aan FC Kopenhagen en Aarhus, maar dat was geen succes. In de voorbereiding kreeg hij een nieuwe kans, maar Bundu zakte weer door het ijs. Hij moet weg, maar er is amper interesse…

Vorige zomer haalde Anderlecht Kristoffer Olsson in huis voor 4 miljoen euro. Een ervaren Zweedse international. Hij kwam met de nodige adelbrieven naar het Lotto Park en de middenvelder kreeg het vertrouwen van Vincent Kompany. Olsson stelde echter teleur. Hij heeft een heel mooie stijl van spelen, die duidelijk bij het huis past, maar Olsson had te weinig impact. Hij zakte te vaak mee weg als RSCA het moeilijk had en zijn niveau ging stelselmatig naar beneden. Hij verdween dan ook logischerwijs naar de bank en eind vorig seizoen werd hij derde keuze na Majeed Ashimeru en Marco Kana. Olsson hoopte op een nieuwe start onder Felice Mazzu, maar de Zweed kende een zwakke voorbereiding. Olsson was pas vierde of vijfde keuze op het middenveld. Een geslaagde transfer was hij niet en dat hij op huurbasis naar FC Midtjylland trok, vat zijn passage in Brussel eigenlijk helemaal samen: mislukt. RSCA hoopt geen verlies te maken door een aankoopoptie van 4 miljoen euro in de deal te laten opnemen.



Niet geslaagd, dat kunnen we stilaan ook zeggen van Benito Raman. De aanvaller werd voor 3 à 3,5 miljoen euro gekocht. De ex-spits van AA Gent en Standard begon goed, maar in 2022 presteerde hij simpelweg niet goed genoeg. Raman heeft nog niet kunnen bewijzen waarom hij in de basis hoort te staan. Hij scoorde onder Kompany weliswaar regelmatig als invaller, al gebeurde dat vanaf januari steeds minder. Felice Mazzu gaf hem net als Kompany al kansen, maar Raman overtuigt niet en tegen Union SG moest hij bij de rust in de kleedkamer blijven. Een transfer naar AZ sprong af, maar Raman lijkt dit seizoen vooral invaller te blijven. We kunnen hem voorlopig ook bezwaarlijk een geslaagde aanwinst noemen.

Abdulrazak Ishaq werd voor 4 miljoen euro (inclusief bonussen) weggehaald bij Norrköping. De 20-jarige Nigeriaan werd aanzien als een groot talent en Man Utd hield niet voor niets contact met zijn entourage. Voorlopig overtuigt hij (nog) niet. Hij begon matig aan het seizoen, nadat hij ook al geen overtuigende voorbereiding kende. Sinds de terugkeer van Michael Murillo en na zijn schorsing komt hij amper aan de bak. Ishaq bleef nadien in Bern 90 minuten op de bank, mocht in de extra tijd thuis wel nog 17 minuten invallen en tegen Union SG zat hij zelfs niet in de wedstrijdselectie. Geen overtuigend begin, maar het is uiteraard nog véél te vroeg om hem al af te schrijven. De jongeling, die ondertussen in de pikorde ook al werd ingehaald door Noah Sadiki, heeft duidelijk nood aan een aanpassingsperiode, maar het valt te hopen dat hij snel zijn talent kan tonen.

Paars-Wit haalde ondertussen ook Amadou Diawara voor 1,5 à 3 miljoen euro weg bij AS Roma, met een pittig doorverkooppercentage van 50%, en de verdedigende middenvelder moet een schot in de roos zijn en er meteen staan. Als RSCA ook nog Jan Vertonghen zou kunnen halen zou dat ook meteen een absolute toptransfer zijn. Twee dure spelers (naar RSCA-normen wellicht vooral in loon), maar kunnen zij de 'vloek' van de eerdere mercato's doorbreken en als 'dure aanwinsten' meteen een meerwaarde zijn?

CR

LEES OOK: Puntendeling bij Club NXT, RSCA Futures in zware crisis

Zal Raman nog een geslaagde transfer worden?

Meest recent

De Meyer reageert: "Ja, er was kritiek van de fans"

STVV is degelijk begonnen aan het seizoen. Het is nog wat wisselvallig, maar de Truienaars staan ...

8
8
Union SG gaat voor stunt: Schoofs en Patris geven ambities prijs

Union SG is op dit moment de beste Belgische ploeg. Ze staan mee aan de leiding in de Jupiler Pro ...

8
8
Aanwinsten bezorgen AA Gent straffe 19 op 21

Om 20u45 begonnen AA Gent en Standard aan hun onderlinge treffen. De Buffalo's hoopten achtervolgers ...

49
49
Bayern München trakteert fans op absolute monsterscore

Bayern München kwam in de Bundesliga nog niet echt op toerental. De troepen van Vincent Kompany ...

36
36
Compper verrast met 'terugkeer' bij Antwerp

Royal Antwerp FC begon met een zes op zes goed aan het seizoen, maar nadien volgde een een op ...

53
53
Puntendeling bij Club NXT, RSCA Futures in zware crisis

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee matchen op het programma. Er was de altijd ...

82
82
Nieuwe coach van KV Kortrijk al bekend?

KV Kortrijk en Michiel Jonckheere gingen uit elkaar. De afgelopen circuleerden er al namen van ...

90
90
Afscheid van een Belgisch icoon die te laag werd ingeschat

De afgelopen dagen namen een aantal Rode Duivels afscheid van de nationale ploeg. Matz Sels en Axel ...

68
68
Vandenbempt waarschuwt Van Bommel meteen al

Mark van Bommel maakt zich klaar voor zijn debuut als bondscoach van de Rode Duivels. Peter ...

59
59
Druk neemt toe op Genk: vurige Thorup wil méér

KRC Genk staat voor een moeilijke partij. De Limburgers moeten aan de bak tegen Club Brugge. Het is ...

122
122
Verschueren: "Begrijp niet dat hij moest vertrekken bij Anderlecht"

De passage van Wouter Vandenhaute bij RSC Anderlecht was een flop. Hij was de grote roerganger ...

284
284
‘Nieuwe uppercut voor Sommer: Club had andere nummer één’

Yann Sommer ligt na twee pijnlijke wedstrijden plots zwaar onder vuur bij Club Brugge. Extra ...

293
293
Zinho Gano pakt uit met nieuwe werkgever

Zinho Gano is al een aantal jaren weg uit België. De centrumspits speelt in het buitenland en ...

34
34
De Mil waarschuwt spelers: “Zij zetten stappen voorwaarts”

AA Gent neemt het vanavond op tegen Standard. Als de Buffalo’s deze partij ook kunnen winnen, ...

31
31
Euvrard looft speler Standard: "Zeer veelbelovend"

Bij Standard wisten ze deze week een volgend contract open te breken. Sportief directeur Marc ...

47
47
Van Bommel speelt open kaart: volgende Rode Duivel uit JPL

Bij zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels had Mark van Bommel een plekje viel voor ...

157
157
Neerpede in verval: pijnlijke statistiek Anderlecht

In Youth We Trust. Niet zolang geleden was het nog het credo van RSC Anderlecht, waar vandaag nog ...

305
305
Van Bommel licht tipje van sluier: Lukaku supersub?

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach bekend. De focus kan nu ...

61
61
Leko verschaft update uit ziekenboeg Club Brugge

Vlak voor de interlandbreak staat er nog een topper op het programma in de Jupiler Pro League, want ...

394
394
Godts krijgt naast selectie voor Duivels enorme verrassing

Mika Godts kreeg vandaag uitstekend nieuws van nieuwe bondscoach Mark van Bommel. De aanvaller werd ...

65
65
Frisse wind bij Rode Duivels: Van Bommel verklaart keuzes

De kop is eraf voor Mark van Bommel, die vrijdag zijn eerste knopen als bondscoach van de Rode ...

179
179
Jonge Duivels: ronkende namen in selectie Swerts

Tijdens de aanstaande interlandbreak moeten niet alleen de Rode Duivels aan de bak, ook voor de ...

108
108
Rik De Mil staat perplex: "De spelers wisten er al van"

Rik De Mil kent een sprookjesachtige start van het seizoen bij AA Gent. De Buffalo's pakten 16 op 18 ...

371
371
‘Jupiler Pro League-revelatie al op radar van PSG’

De Jupiler Pro League staat voor speeldag 7 en de analisten maken al een eerste balans op. Sporting ...

64
64
Van Bommel sneert op persconferentie na selectie zoon

Mark van Bommel heeft de selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt voor de Nations ...

74
74

Meer sportnieuws