Anderlecht: zorgen bij dure aankopen, huurdeals enorm succes

door
Anderlecht: zorgen bij dure aankopen, huurdeals enorm succes

RSC Anderlecht is sinds een tweetal jaar weer op de goede weg, maar toch zijn er nog steeds de nodige hobbels. De financiële situatie wordt elk jaar beter en de prestaties gingen in stijgende lijn. We namen de transfers van de afgelopen jaren eens onder de loep.


De afgelopen twee jaar realiseerde RSCA een aantal toptransfers. Spelers als Sergio Gomez, Josh Cullen en Bart Verbruggen werden voor een prikje gehaald en zij zullen allen een grote winst opleveren. Cullen werd voor 500.000 euro gehaald en voor 3 miljoen euro verkocht, Gomez werd voor 2 miljoen euro aangetrokken en leverde ongeveer 15 miljoen euro op. Spelers als Wesley Hoedt en Lior Refaelov waren ook absolute voltreffers en spelers waar de club sportief al het nodige plezier aan beleefde. Dat jongens als Timon Wellenreuther (transfervrij) en Bogdan Mikhalychenko (500.000 euro) geen succes waren, is geen groot probleem. Zij wogen amper het budget en wie weet kan RSCA er komende zomer nog winst op maken?



RSCA deed ook enkele bijzonder straffe huurdeals met Lukas Nmecha, Joshua Zirkzee, Christian Kouamé en Fabio Silva. Deze vier spitsen waren telkens garantie op goals en Silva trekt die lijn verder. Een pluim voor de rekrutering, die bewijst dat huurlingen ook een meerwaarde kunnen zijn. Jongens als Percy Tau en Matt Miazga waren degelijk, maar ook niet meer dan dat, en Sebastiano Esposito moet zich nog tonen de komende maanden. Taylor Harwood-Bellis en Lisandro Magallan waren als back-ups ook meevallers en waren de perfecte spelers voor de breedte. Majeed Ashimeru, gehuurd en nadien gekocht, is een twijfelgeval. Hij kende één goede periode, maar door blessures komt voorlopig helemaal niet meer aan spelen toe onder Mazzu. Abdoulay Diaby, Paul Mukairu en Jacob Bruun Larsen waren forse tegenvallers. De balans is inzake huurdeals dus zeker positief.



BUNDU, OLSSON, RAMAN  

Er is echter ook een grote ‘maar’ in het transferverhaal. De dure aankopen renderen (nog) niet. Mustapha Bundu werd voor 2,8 miljoen euro aangekocht, maar viel compleet door de mand. Hij werd dan maar uitgeleend aan FC Kopenhagen en Aarhus, maar dat was geen succes. In de voorbereiding kreeg hij een nieuwe kans, maar Bundu zakte weer door het ijs. Hij moet weg, maar er is amper interesse…

Vorige zomer haalde Anderlecht Kristoffer Olsson in huis voor 4 miljoen euro. Een ervaren Zweedse international. Hij kwam met de nodige adelbrieven naar het Lotto Park en de middenvelder kreeg het vertrouwen van Vincent Kompany. Olsson stelde echter teleur. Hij heeft een heel mooie stijl van spelen, die duidelijk bij het huis past, maar Olsson had te weinig impact. Hij zakte te vaak mee weg als RSCA het moeilijk had en zijn niveau ging stelselmatig naar beneden. Hij verdween dan ook logischerwijs naar de bank en eind vorig seizoen werd hij derde keuze na Majeed Ashimeru en Marco Kana. Olsson hoopte op een nieuwe start onder Felice Mazzu, maar de Zweed kende een zwakke voorbereiding. Olsson was pas vierde of vijfde keuze op het middenveld. Een geslaagde transfer was hij niet en dat hij op huurbasis naar FC Midtjylland trok, vat zijn passage in Brussel eigenlijk helemaal samen: mislukt. RSCA hoopt geen verlies te maken door een aankoopoptie van 4 miljoen euro in de deal te laten opnemen.



Niet geslaagd, dat kunnen we stilaan ook zeggen van Benito Raman. De aanvaller werd voor 3 à 3,5 miljoen euro gekocht. De ex-spits van AA Gent en Standard begon goed, maar in 2022 presteerde hij simpelweg niet goed genoeg. Raman heeft nog niet kunnen bewijzen waarom hij in de basis hoort te staan. Hij scoorde onder Kompany weliswaar regelmatig als invaller, al gebeurde dat vanaf januari steeds minder. Felice Mazzu gaf hem net als Kompany al kansen, maar Raman overtuigt niet en tegen Union SG moest hij bij de rust in de kleedkamer blijven. Een transfer naar AZ sprong af, maar Raman lijkt dit seizoen vooral invaller te blijven. We kunnen hem voorlopig ook bezwaarlijk een geslaagde aanwinst noemen.

Abdulrazak Ishaq werd voor 4 miljoen euro (inclusief bonussen) weggehaald bij Norrköping. De 20-jarige Nigeriaan werd aanzien als een groot talent en Man Utd hield niet voor niets contact met zijn entourage. Voorlopig overtuigt hij (nog) niet. Hij begon matig aan het seizoen, nadat hij ook al geen overtuigende voorbereiding kende. Sinds de terugkeer van Michael Murillo en na zijn schorsing komt hij amper aan de bak. Ishaq bleef nadien in Bern 90 minuten op de bank, mocht in de extra tijd thuis wel nog 17 minuten invallen en tegen Union SG zat hij zelfs niet in de wedstrijdselectie. Geen overtuigend begin, maar het is uiteraard nog véél te vroeg om hem al af te schrijven. De jongeling, die ondertussen in de pikorde ook al werd ingehaald door Noah Sadiki, heeft duidelijk nood aan een aanpassingsperiode, maar het valt te hopen dat hij snel zijn talent kan tonen.

Paars-Wit haalde ondertussen ook Amadou Diawara voor 1,5 à 3 miljoen euro weg bij AS Roma, met een pittig doorverkooppercentage van 50%, en de verdedigende middenvelder moet een schot in de roos zijn en er meteen staan. Als RSCA ook nog Jan Vertonghen zou kunnen halen zou dat ook meteen een absolute toptransfer zijn. Twee dure spelers (naar RSCA-normen wellicht vooral in loon), maar kunnen zij de 'vloek' van de eerdere mercato's doorbreken en als 'dure aanwinsten' meteen een meerwaarde zijn?

CR

LEES OOK: Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Zal Raman nog een geslaagde transfer worden?

Meest recent

Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

20
20
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

26
26
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

76
76
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

167
167
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

85
85
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

61
61
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

32
32
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

42
42
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

22
22
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

119
119
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

90
90
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

50
50
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

84
84
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

359
359
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

127
127
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

522
522
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

576
576
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

84
84
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

377
377
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

243
243
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

312
312
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

102
102
CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

In de Challenger Pro League blijft de ongeslagen status van SK Beveren ook na 26 speeldagen intact. ...

76
76
Vanaken prikt naar Anderlecht: "Als je het voetbal bekijkt ..."

Club Brugge heeft zijn reeks van vier opeenvolgende competitiezeges zien stranden op eigen veld. Zo ...

596
596
Sensatie in FA Cup, Ajax speelt derde plaats kwijt

De Engelse FA Cup telt twee ploegen uit de Premier League minder. Zowel Fulham FC als Sunderland FC ...

87
87

Meer sportnieuws