Anderlecht: zorgen bij dure aankopen, huurdeals enorm succes

door
Anderlecht: zorgen bij dure aankopen, huurdeals enorm succes

RSC Anderlecht is sinds een tweetal jaar weer op de goede weg, maar toch zijn er nog steeds de nodige hobbels. De financiële situatie wordt elk jaar beter en de prestaties gingen in stijgende lijn. We namen de transfers van de afgelopen jaren eens onder de loep.


De afgelopen twee jaar realiseerde RSCA een aantal toptransfers. Spelers als Sergio Gomez, Josh Cullen en Bart Verbruggen werden voor een prikje gehaald en zij zullen allen een grote winst opleveren. Cullen werd voor 500.000 euro gehaald en voor 3 miljoen euro verkocht, Gomez werd voor 2 miljoen euro aangetrokken en leverde ongeveer 15 miljoen euro op. Spelers als Wesley Hoedt en Lior Refaelov waren ook absolute voltreffers en spelers waar de club sportief al het nodige plezier aan beleefde. Dat jongens als Timon Wellenreuther (transfervrij) en Bogdan Mikhalychenko (500.000 euro) geen succes waren, is geen groot probleem. Zij wogen amper het budget en wie weet kan RSCA er komende zomer nog winst op maken?



RSCA deed ook enkele bijzonder straffe huurdeals met Lukas Nmecha, Joshua Zirkzee, Christian Kouamé en Fabio Silva. Deze vier spitsen waren telkens garantie op goals en Silva trekt die lijn verder. Een pluim voor de rekrutering, die bewijst dat huurlingen ook een meerwaarde kunnen zijn. Jongens als Percy Tau en Matt Miazga waren degelijk, maar ook niet meer dan dat, en Sebastiano Esposito moet zich nog tonen de komende maanden. Taylor Harwood-Bellis en Lisandro Magallan waren als back-ups ook meevallers en waren de perfecte spelers voor de breedte. Majeed Ashimeru, gehuurd en nadien gekocht, is een twijfelgeval. Hij kende één goede periode, maar door blessures komt voorlopig helemaal niet meer aan spelen toe onder Mazzu. Abdoulay Diaby, Paul Mukairu en Jacob Bruun Larsen waren forse tegenvallers. De balans is inzake huurdeals dus zeker positief.



BUNDU, OLSSON, RAMAN  

Er is echter ook een grote ‘maar’ in het transferverhaal. De dure aankopen renderen (nog) niet. Mustapha Bundu werd voor 2,8 miljoen euro aangekocht, maar viel compleet door de mand. Hij werd dan maar uitgeleend aan FC Kopenhagen en Aarhus, maar dat was geen succes. In de voorbereiding kreeg hij een nieuwe kans, maar Bundu zakte weer door het ijs. Hij moet weg, maar er is amper interesse…

Vorige zomer haalde Anderlecht Kristoffer Olsson in huis voor 4 miljoen euro. Een ervaren Zweedse international. Hij kwam met de nodige adelbrieven naar het Lotto Park en de middenvelder kreeg het vertrouwen van Vincent Kompany. Olsson stelde echter teleur. Hij heeft een heel mooie stijl van spelen, die duidelijk bij het huis past, maar Olsson had te weinig impact. Hij zakte te vaak mee weg als RSCA het moeilijk had en zijn niveau ging stelselmatig naar beneden. Hij verdween dan ook logischerwijs naar de bank en eind vorig seizoen werd hij derde keuze na Majeed Ashimeru en Marco Kana. Olsson hoopte op een nieuwe start onder Felice Mazzu, maar de Zweed kende een zwakke voorbereiding. Olsson was pas vierde of vijfde keuze op het middenveld. Een geslaagde transfer was hij niet en dat hij op huurbasis naar FC Midtjylland trok, vat zijn passage in Brussel eigenlijk helemaal samen: mislukt. RSCA hoopt geen verlies te maken door een aankoopoptie van 4 miljoen euro in de deal te laten opnemen.



Niet geslaagd, dat kunnen we stilaan ook zeggen van Benito Raman. De aanvaller werd voor 3 à 3,5 miljoen euro gekocht. De ex-spits van AA Gent en Standard begon goed, maar in 2022 presteerde hij simpelweg niet goed genoeg. Raman heeft nog niet kunnen bewijzen waarom hij in de basis hoort te staan. Hij scoorde onder Kompany weliswaar regelmatig als invaller, al gebeurde dat vanaf januari steeds minder. Felice Mazzu gaf hem net als Kompany al kansen, maar Raman overtuigt niet en tegen Union SG moest hij bij de rust in de kleedkamer blijven. Een transfer naar AZ sprong af, maar Raman lijkt dit seizoen vooral invaller te blijven. We kunnen hem voorlopig ook bezwaarlijk een geslaagde aanwinst noemen.

Abdulrazak Ishaq werd voor 4 miljoen euro (inclusief bonussen) weggehaald bij Norrköping. De 20-jarige Nigeriaan werd aanzien als een groot talent en Man Utd hield niet voor niets contact met zijn entourage. Voorlopig overtuigt hij (nog) niet. Hij begon matig aan het seizoen, nadat hij ook al geen overtuigende voorbereiding kende. Sinds de terugkeer van Michael Murillo en na zijn schorsing komt hij amper aan de bak. Ishaq bleef nadien in Bern 90 minuten op de bank, mocht in de extra tijd thuis wel nog 17 minuten invallen en tegen Union SG zat hij zelfs niet in de wedstrijdselectie. Geen overtuigend begin, maar het is uiteraard nog véél te vroeg om hem al af te schrijven. De jongeling, die ondertussen in de pikorde ook al werd ingehaald door Noah Sadiki, heeft duidelijk nood aan een aanpassingsperiode, maar het valt te hopen dat hij snel zijn talent kan tonen.

Paars-Wit haalde ondertussen ook Amadou Diawara voor 1,5 à 3 miljoen euro weg bij AS Roma, met een pittig doorverkooppercentage van 50%, en de verdedigende middenvelder moet een schot in de roos zijn en er meteen staan. Als RSCA ook nog Jan Vertonghen zou kunnen halen zou dat ook meteen een absolute toptransfer zijn. Twee dure spelers (naar RSCA-normen wellicht vooral in loon), maar kunnen zij de 'vloek' van de eerdere mercato's doorbreken en als 'dure aanwinsten' meteen een meerwaarde zijn?

CR

LEES OOK: Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Zal Raman nog een geslaagde transfer worden?

Meest recent

'Goto hakt toekomstknoop door: exit bij Anderlecht'

Op papier lopen er genoeg aanvallers rond bij RSC Anderlecht, maar diep in de punt opteert ...

0
0
Julie Vanloo zet voetbalfans op scherp: "Ik gok dat..."

Julie Vanloo, al jarenlang een vaste waarde bij de Belgian Cats, blijft ook naast het veld in de ...

6
6
Leko keert kar: opvallende wissel bij Club Brugge

Club Brugge boekte woensdag een ruime 6-1 zege tegen KV Mechelen. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

68
68
Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Voormalig Rode Duivel Steven Defour moest zich opnieuw verantwoorden voor de rechtbank, waar zijn ...

98
98
Hubert houdt adem in: sterkhouder Union valt uit

Union liet woensdag tegen AA Gent voor het eerst punten liggen in de play-offs, waardoor de koploper ...

39
39
'Taravel grijpt in: 5 (!) wissels bij Anderlecht'

Mits een zege tegen STVV wipt RSC Anderlecht straks over de Kanaries naar de derde plaats in het ...

277
277
Bertaccini onder vuur: vrouw reageert fel

De voorbije weken waren allesbehalve eenvoudig voor Adriano Bertaccini en zijn gezin. De spits van ...

85
85
Bekerfinale-fiasco: minister haalt keihard uit naar DAZN

Op 14 mei strijden Anderlecht en Union in het Koning Boudewijnstadion voor de Croky Cup, maar er ...

126
126
Bizar interview Leko: Vandenbempt ziet verklaring

Het had woensdagavond een feestavond moeten zijn voor Club Brugge. Het hield zelf een galavertoning ...

122
122
Verdict Yamal: opluchting voor Spanje, niet voor Barça

FC Barcelona zette woensdagavond een nieuwe stap richting de Spaanse titel, maar ondanks de 1-0-zege ...

62
62
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met PSG'

De zomermercato van Anderlecht lijkt stilaan op gang te komen, ondanks het voorlopig uitblijven van ...

73
73
KV Mechelen ontdekt 'nieuwe Raman'

KV Mechelen heeft voorlopig nog maar weinig plezier beleefd aan de play-offs. Het pakte voorlopig ...

71
71
'Rode Duivels opgelet: UEFA gooit EK-kwalificatie overhoop'

De Rode Duivels zitten nu met hun volle aandacht bij het WK van komende zomer. Daarna wacht een ...

180
180
Vanhaezebrouck ziet zorgwekkende trend bij Neerpede-boys

Door de blessures van Nathan De Cat en Mario Stroeykens zal Yari Verschaeren in de komende ...

177
177
Negatieve primeur: DAZN bezorgt fans domper voor bekerfinale

Er was de voorbije maanden al heel wat ophef over de uitzendrechten van het Belgische voetbal. Dat ...

310
310
Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Er staat de komende weken nog heel veel op het spel in de Jupiler Pro League, maar de strijd om ...

417
417
TRANSFERUURTJE: 'Vertrekker bij Anderlecht, kleppers kloppen aan bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

199
199
Frustratie loopt op bij Union: grote paniek door Club?

Union SG deed vorige speeldag een uitstekende zaak door in eigen huis te winnen van Club Brugge. ...

374
374
Beerschot in beroep na ‘dreigende taal’ van Messoudi

Beerschot heeft zich geplaatst voor de Promotion Play-Offs in de Challenger Pro League. De Antwerpse ...

54
54
WK-drama voor Spanje: Yamal hoort snoeihard KDB-verdict

Het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada nadert met rasse schreden. Wie nu een blessure ...

185
185
Titelstrijd weer open: belangrijke vaststelling Union

Na de zege van Union tegen Club Brugge vorige zondag werd er nog gretig geopperd dat de weg naar de ...

169
169
'Bayern doet glorietijd herleven: Kompany verwelkomt iconen'

Vincent Kompany wordt dezer dagen op handen gedragen in München. Onze landgenoot veroverde ...

91
91
Deschacht haalt uit: vertrek bij Anderlecht kwam te laat

Anderlecht staat donderdagavond voor een belangrijke partij, want het kan op Stayen de derde plaats ...

203
203
'Marseille zet weer zinnen op JPL-smaakmaker'

De titelstrijd in de Ligue 1 wordt de komende weken nog razend spannend, maar Olympique Marseille ...

63
63
Club Brugge grijpt mis: terugkeer ketst af

Club Brugge zette dit seizoen opnieuw grote stappen met zijn jeugdopleiding, want Club NXT schopte ...

172
172

Meer sportnieuws