Anderlecht: zorgen bij dure aankopen, huurdeals enorm succes

207
Anderlecht: zorgen bij dure aankopen, huurdeals enorm succes

RSC Anderlecht is sinds een tweetal jaar weer op de goede weg, maar toch zijn er nog steeds de nodige hobbels. De financiële situatie wordt elk jaar beter en de prestaties gingen in stijgende lijn. We namen de transfers van de afgelopen jaren eens onder de loep.


De afgelopen twee jaar realiseerde RSCA een aantal toptransfers. Spelers als Sergio Gomez, Josh Cullen en Bart Verbruggen werden voor een prikje gehaald en zij zullen allen een grote winst opleveren. Cullen werd voor 500.000 euro gehaald en voor 3 miljoen euro verkocht, Gomez werd voor 2 miljoen euro aangetrokken en leverde ongeveer 15 miljoen euro op. Spelers als Wesley Hoedt en Lior Refaelov waren ook absolute voltreffers en spelers waar de club sportief al het nodige plezier aan beleefde. Dat jongens als Timon Wellenreuther (transfervrij) en Bogdan Mikhalychenko (500.000 euro) geen succes waren, is geen groot probleem. Zij wogen amper het budget en wie weet kan RSCA er komende zomer nog winst op maken?



RSCA deed ook enkele bijzonder straffe huurdeals met Lukas Nmecha, Joshua Zirkzee, Christian Kouamé en Fabio Silva. Deze vier spitsen waren telkens garantie op goals en Silva trekt die lijn verder. Een pluim voor de rekrutering, die bewijst dat huurlingen ook een meerwaarde kunnen zijn. Jongens als Percy Tau en Matt Miazga waren degelijk, maar ook niet meer dan dat, en Sebastiano Esposito moet zich nog tonen de komende maanden. Taylor Harwood-Bellis en Lisandro Magallan waren als back-ups ook meevallers en waren de perfecte spelers voor de breedte. Majeed Ashimeru, gehuurd en nadien gekocht, is een twijfelgeval. Hij kende één goede periode, maar door blessures komt voorlopig helemaal niet meer aan spelen toe onder Mazzu. Abdoulay Diaby, Paul Mukairu en Jacob Bruun Larsen waren forse tegenvallers. De balans is inzake huurdeals dus zeker positief.



BUNDU, OLSSON, RAMAN  

Er is echter ook een grote ‘maar’ in het transferverhaal. De dure aankopen renderen (nog) niet. Mustapha Bundu werd voor 2,8 miljoen euro aangekocht, maar viel compleet door de mand. Hij werd dan maar uitgeleend aan FC Kopenhagen en Aarhus, maar dat was geen succes. In de voorbereiding kreeg hij een nieuwe kans, maar Bundu zakte weer door het ijs. Hij moet weg, maar er is amper interesse…

Vorige zomer haalde Anderlecht Kristoffer Olsson in huis voor 4 miljoen euro. Een ervaren Zweedse international. Hij kwam met de nodige adelbrieven naar het Lotto Park en de middenvelder kreeg het vertrouwen van Vincent Kompany. Olsson stelde echter teleur. Hij heeft een heel mooie stijl van spelen, die duidelijk bij het huis past, maar Olsson had te weinig impact. Hij zakte te vaak mee weg als RSCA het moeilijk had en zijn niveau ging stelselmatig naar beneden. Hij verdween dan ook logischerwijs naar de bank en eind vorig seizoen werd hij derde keuze na Majeed Ashimeru en Marco Kana. Olsson hoopte op een nieuwe start onder Felice Mazzu, maar de Zweed kende een zwakke voorbereiding. Olsson was pas vierde of vijfde keuze op het middenveld. Een geslaagde transfer was hij niet en dat hij op huurbasis naar FC Midtjylland trok, vat zijn passage in Brussel eigenlijk helemaal samen: mislukt. RSCA hoopt geen verlies te maken door een aankoopoptie van 4 miljoen euro in de deal te laten opnemen.



Niet geslaagd, dat kunnen we stilaan ook zeggen van Benito Raman. De aanvaller werd voor 3 à 3,5 miljoen euro gekocht. De ex-spits van AA Gent en Standard begon goed, maar in 2022 presteerde hij simpelweg niet goed genoeg. Raman heeft nog niet kunnen bewijzen waarom hij in de basis hoort te staan. Hij scoorde onder Kompany weliswaar regelmatig als invaller, al gebeurde dat vanaf januari steeds minder. Felice Mazzu gaf hem net als Kompany al kansen, maar Raman overtuigt niet en tegen Union SG moest hij bij de rust in de kleedkamer blijven. Een transfer naar AZ sprong af, maar Raman lijkt dit seizoen vooral invaller te blijven. We kunnen hem voorlopig ook bezwaarlijk een geslaagde aanwinst noemen.

Abdulrazak Ishaq werd voor 4 miljoen euro (inclusief bonussen) weggehaald bij Norrköping. De 20-jarige Nigeriaan werd aanzien als een groot talent en Man Utd hield niet voor niets contact met zijn entourage. Voorlopig overtuigt hij (nog) niet. Hij begon matig aan het seizoen, nadat hij ook al geen overtuigende voorbereiding kende. Sinds de terugkeer van Michael Murillo en na zijn schorsing komt hij amper aan de bak. Ishaq bleef nadien in Bern 90 minuten op de bank, mocht in de extra tijd thuis wel nog 17 minuten invallen en tegen Union SG zat hij zelfs niet in de wedstrijdselectie. Geen overtuigend begin, maar het is uiteraard nog véél te vroeg om hem al af te schrijven. De jongeling, die ondertussen in de pikorde ook al werd ingehaald door Noah Sadiki, heeft duidelijk nood aan een aanpassingsperiode, maar het valt te hopen dat hij snel zijn talent kan tonen.

Paars-Wit haalde ondertussen ook Amadou Diawara voor 1,5 à 3 miljoen euro weg bij AS Roma, met een pittig doorverkooppercentage van 50%, en de verdedigende middenvelder moet een schot in de roos zijn en er meteen staan. Als RSCA ook nog Jan Vertonghen zou kunnen halen zou dat ook meteen een absolute toptransfer zijn. Twee dure spelers (naar RSCA-normen wellicht vooral in loon), maar kunnen zij de 'vloek' van de eerdere mercato's doorbreken en als 'dure aanwinsten' meteen een meerwaarde zijn?

CR

LEES OOK: Vertonghen gooit leven radicaal om: "6 dagen op deze club"

Zal Raman nog een geslaagde transfer worden?

Meest recent

Vertonghen gooit leven radicaal om: "6 dagen op deze club"

Het leven van Jan Vertonghen ziet er vandaag opvallend anders uit dan enkele jaren geleden. Ruim een ...

36
36
Europa League op TV: hier kijk je naar Anderlecht en Union

Deze week trekt de League Phase van de Europa League zich op gang met een openingsspeeldag verspreid ...

52
52
AA Gent blijft verbazen: hét verschil met vorig seizoen

Na zes speeldagen is AA Gent zijn maximum van de punten kwijt. Maar ondertussen hebben de Buffalo's ...

208
208
TRANSFERUURTJE: Nieuwe cashbom Club, oude bekende trainer KVK?

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

237
237
Danylo Sikan in shock bij Anderlecht: “Enorm zwaar”

Danylo Sikan komt dit seizoen volledig boven water bij RSC Anderlecht. Zijn eerste jaar in Brussel ...

191
191
Donkere wolken boven KVDO: schokkende details lekken uit

Er hangt een donkere wolk boven amateurclub KV Diksmuide Oostende, de opvolger van KV Oostende. ...

143
143
Bikkelharde oorlog bij KBVB onthuld: “Het is hij of ik”

Het rommelt bij de Koninklijke Belgische Voetbalbond. CEO Peter Willems is vertrokken bij de KBVB en ...

101
101
Standard liet zich na Ambros wéér aftroeven door Anderlecht

Standard is ondanks de nederlaag tegen KVC Westerlo goed begonnen aan het seizoen. De Rouches staan ...

318
318
Ajax pakt weer uit met zeer grote naam

Ajax heeft nog een grote vis aan de haak weten te slaan. De Amsterdammers maakten zopas de komst van ...

65
65
'STVV en AA Gent kregen 'njet' van ex-JPL-smaakmaker'

Ryotaro Ito zit nog altijd zonder club. De Japanse middenvelder zag een transfer naar Blackburn ...

181
181
Nederlandse voetbalwereld rouwt: Koeman met tragisch nieuws

Een bijzonder droevig bericht uit Nederland. Bartina Koeman, de vrouw van voormalig Oranje ...

203
203
Bruno kiest: van basispion tot plots derde keuze?

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen Olympique Lyon. De Brusselaars hopen nog eens ouderwets te ...

250
250
Advocaat Lukaku: "Geen Serie A, La Liga of Premier League"

Romelu Lukaku koos deze zomer voor een nieuwe uitdaging in zijn carrière en tekende bij ...

150
150
Duranville terug naar Anderlecht: van gouden naar eeuwig talent?

RSC Anderlecht heeft een geweldige jeugdopleiding, dat weten ze ondertussen in heel Europa. ...

353
353
Lyon-coach jubelt bij Anderlecht: "Hij zal het ver schoppen"

RSC Anderlecht begint woensdagavond aan zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Zo ...

206
206
'Barça zit niet stil: droomopvolger Flick nu al bepaald'

FC Barcelona is denderend aan het nieuwe seizoen begonnen. De club is dan ook dik tevreden over het ...

137
137
'Geen Courtois of Sels: Van Bommel kiest uit deze keepers'

Mark van Bommel maakt vrijdag zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels. Op voorhand ...

793
793
Club-verleden speelt op: Mata deelt sneer uit aan Anderlecht

In de Europa League krijgt RSC Anderlecht woensdagavond het bezoek van Olympique Lyon. En dus staan ...

410
410
'Code rood in Manchester: transferbom Haaland in 2027'

Met zes doelpunten in de laatste vier wedstrijden is Erling Haaland opnieuw erg doeltreffend bij ...

1139
1139
‘Vitor Bruno zet vier topaankopen per direct opzij’

Anderlecht haalde op de valreep nog een pak versterking binnen. Vitor Bruno is echter lang niet van ...

473
473
Klopp zorgt voor schok bij Duitsland: Club Brugge loert mee

Niet enkel Mark van Bommel maakt deze week zijn eerste selectie bekend als bondscoach. Donderdag is ...

840
840
Anderlecht-Lyon: Bruno voert cruciale wissels door in basiself

RSC Anderlecht opent woensdagavond zijn campagne in de League Phase van de Europa League. Met de ...

258
258
Selectie Van Bommel: verbazingwekkend JPL-duo mag dromen

Aanstaande vrijdag maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van België. ...

384
384
Union doet Belgische ontdekking: "Hij past zich snel aan"

Bij Union is het alweer een drukke transferzomer geweest. Het zag alweer heel wat sterkhouders ...

154
154
Supersub redt het vel van Real tegen rode lantaarn

Het zag er dinsdagavond even slecht uit voor Real Madrid. De Koninklijke leek op het veld van rode ...

86
86

Meer sportnieuws