Anderlecht: zorgen bij dure aankopen, huurdeals enorm succes

207
Anderlecht: zorgen bij dure aankopen, huurdeals enorm succes

RSC Anderlecht is sinds een tweetal jaar weer op de goede weg, maar toch zijn er nog steeds de nodige hobbels. De financiële situatie wordt elk jaar beter en de prestaties gingen in stijgende lijn. We namen de transfers van de afgelopen jaren eens onder de loep.


De afgelopen twee jaar realiseerde RSCA een aantal toptransfers. Spelers als Sergio Gomez, Josh Cullen en Bart Verbruggen werden voor een prikje gehaald en zij zullen allen een grote winst opleveren. Cullen werd voor 500.000 euro gehaald en voor 3 miljoen euro verkocht, Gomez werd voor 2 miljoen euro aangetrokken en leverde ongeveer 15 miljoen euro op. Spelers als Wesley Hoedt en Lior Refaelov waren ook absolute voltreffers en spelers waar de club sportief al het nodige plezier aan beleefde. Dat jongens als Timon Wellenreuther (transfervrij) en Bogdan Mikhalychenko (500.000 euro) geen succes waren, is geen groot probleem. Zij wogen amper het budget en wie weet kan RSCA er komende zomer nog winst op maken?



RSCA deed ook enkele bijzonder straffe huurdeals met Lukas Nmecha, Joshua Zirkzee, Christian Kouamé en Fabio Silva. Deze vier spitsen waren telkens garantie op goals en Silva trekt die lijn verder. Een pluim voor de rekrutering, die bewijst dat huurlingen ook een meerwaarde kunnen zijn. Jongens als Percy Tau en Matt Miazga waren degelijk, maar ook niet meer dan dat, en Sebastiano Esposito moet zich nog tonen de komende maanden. Taylor Harwood-Bellis en Lisandro Magallan waren als back-ups ook meevallers en waren de perfecte spelers voor de breedte. Majeed Ashimeru, gehuurd en nadien gekocht, is een twijfelgeval. Hij kende één goede periode, maar door blessures komt voorlopig helemaal niet meer aan spelen toe onder Mazzu. Abdoulay Diaby, Paul Mukairu en Jacob Bruun Larsen waren forse tegenvallers. De balans is inzake huurdeals dus zeker positief.



BUNDU, OLSSON, RAMAN  

Er is echter ook een grote ‘maar’ in het transferverhaal. De dure aankopen renderen (nog) niet. Mustapha Bundu werd voor 2,8 miljoen euro aangekocht, maar viel compleet door de mand. Hij werd dan maar uitgeleend aan FC Kopenhagen en Aarhus, maar dat was geen succes. In de voorbereiding kreeg hij een nieuwe kans, maar Bundu zakte weer door het ijs. Hij moet weg, maar er is amper interesse…

Vorige zomer haalde Anderlecht Kristoffer Olsson in huis voor 4 miljoen euro. Een ervaren Zweedse international. Hij kwam met de nodige adelbrieven naar het Lotto Park en de middenvelder kreeg het vertrouwen van Vincent Kompany. Olsson stelde echter teleur. Hij heeft een heel mooie stijl van spelen, die duidelijk bij het huis past, maar Olsson had te weinig impact. Hij zakte te vaak mee weg als RSCA het moeilijk had en zijn niveau ging stelselmatig naar beneden. Hij verdween dan ook logischerwijs naar de bank en eind vorig seizoen werd hij derde keuze na Majeed Ashimeru en Marco Kana. Olsson hoopte op een nieuwe start onder Felice Mazzu, maar de Zweed kende een zwakke voorbereiding. Olsson was pas vierde of vijfde keuze op het middenveld. Een geslaagde transfer was hij niet en dat hij op huurbasis naar FC Midtjylland trok, vat zijn passage in Brussel eigenlijk helemaal samen: mislukt. RSCA hoopt geen verlies te maken door een aankoopoptie van 4 miljoen euro in de deal te laten opnemen.



Niet geslaagd, dat kunnen we stilaan ook zeggen van Benito Raman. De aanvaller werd voor 3 à 3,5 miljoen euro gekocht. De ex-spits van AA Gent en Standard begon goed, maar in 2022 presteerde hij simpelweg niet goed genoeg. Raman heeft nog niet kunnen bewijzen waarom hij in de basis hoort te staan. Hij scoorde onder Kompany weliswaar regelmatig als invaller, al gebeurde dat vanaf januari steeds minder. Felice Mazzu gaf hem net als Kompany al kansen, maar Raman overtuigt niet en tegen Union SG moest hij bij de rust in de kleedkamer blijven. Een transfer naar AZ sprong af, maar Raman lijkt dit seizoen vooral invaller te blijven. We kunnen hem voorlopig ook bezwaarlijk een geslaagde aanwinst noemen.

Abdulrazak Ishaq werd voor 4 miljoen euro (inclusief bonussen) weggehaald bij Norrköping. De 20-jarige Nigeriaan werd aanzien als een groot talent en Man Utd hield niet voor niets contact met zijn entourage. Voorlopig overtuigt hij (nog) niet. Hij begon matig aan het seizoen, nadat hij ook al geen overtuigende voorbereiding kende. Sinds de terugkeer van Michael Murillo en na zijn schorsing komt hij amper aan de bak. Ishaq bleef nadien in Bern 90 minuten op de bank, mocht in de extra tijd thuis wel nog 17 minuten invallen en tegen Union SG zat hij zelfs niet in de wedstrijdselectie. Geen overtuigend begin, maar het is uiteraard nog véél te vroeg om hem al af te schrijven. De jongeling, die ondertussen in de pikorde ook al werd ingehaald door Noah Sadiki, heeft duidelijk nood aan een aanpassingsperiode, maar het valt te hopen dat hij snel zijn talent kan tonen.

Paars-Wit haalde ondertussen ook Amadou Diawara voor 1,5 à 3 miljoen euro weg bij AS Roma, met een pittig doorverkooppercentage van 50%, en de verdedigende middenvelder moet een schot in de roos zijn en er meteen staan. Als RSCA ook nog Jan Vertonghen zou kunnen halen zou dat ook meteen een absolute toptransfer zijn. Twee dure spelers (naar RSCA-normen wellicht vooral in loon), maar kunnen zij de 'vloek' van de eerdere mercato's doorbreken en als 'dure aanwinsten' meteen een meerwaarde zijn?

CR

LEES OOK: "Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Zal Raman nog een geslaagde transfer worden?

Meest recent

Grote afwezige in selectie Van Bommel: "Onbegrijpelijk"

De Rode Duivels staan voor een uiterst pittig vierluik in de Nations League. Om die opdrachten tot ...

6
6
'Kompany zwijmelt: waanzinnige opvolger Harry Kane'

Bayern München is weer uitstekend aan het seizoen begonnen en daar heeft Harry Kane een ...

37
37
Club en Union gewaarschuwd: "Anderlecht terug winstmachine"

RSC Anderlecht kan behoorlijk tevreden terugblikken op het eerste luik van het seizoen. De ...

164
164
De Cuyper verbaast: "Hij was beste Rode Duivel op WK"

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan een gloednieuw hoofdstuk onder het bewind van Mark van ...

112
112
‘Lukaku geschokt: Van Bommel grijpt genadeloos in’

Romelu Lukaku krijgt meteen een stevige boodschap van Mark van Bommel. De nieuwe bondscoach maakt ...

136
136
Transferdrama Club Brugge: gedroomde jackpot smelt weg

Club Brugge verdiende afgelopen zomer bijna 100 miljoen euro aan de verkoop van spelers. Dat bedrag ...

182
182
Keihard dilemma Van Bommel: WK-uitblinker op de bank?

De Rode Duivels zijn volop bezig met hun voorbereiding op het Nations League-duel van aanstaande ...

131
131
JPL krijgt nieuwe sensatie: "Wat een speler, echt waar"

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

398
398
Debast krijgt enorme persoonlijke tragedie te verwerken

De Rode Duivels zijn deze week begonnen aan hun voorbereiding op de nieuwe campagne in de Nations ...

88
88
Complete verrassing bij Duivels: "Ik denk niet dat ik speel"

De Rode Duivels hebben intussen hun eerste trainingen onder de leiding van nieuwe bondscoach Mark ...

184
184
De Bruyne nog titularis? Albert heeft zijn oordeel klaar

De Rode Duivels beginnen vrijdag in Italië aan hun nieuwe campagne in de Nations League. Dat ...

33
33
'JPL-clubs laten oog vallen op nieuwe Australische hoop'

Hoewel de transferperiode intussen al enkele weken voorbij is, zitten de Belgische clubs niet stil. ...

37
37
Eeuwig talent legt uit waarom hij niet doorbrak bij Club

Club Brugge wist de voorbije jaren met succes heel wat jonge talenten te lanceren uit binnen- en ...

255
255
Coucke toont grote ambities: "Ja, ik heb er het talent voor"

Sommige uitspraken van Marc Coucke doen meteen de wenkbrauwen fronsen. De ondernemer laat zich ...

18
18
De Bruyne: "Of ik gedacht heb aan vertrekken bij Napoli?"

De Rode Duivels beginnen deze week in de Nations League aan een nieuwe cyclus en dat gebeurt nog ...

37
37
Meunier breekt de stilte na niet-selectie Rode Duivels

Mark van Bommel heeft meteen zijn stempel gedrukt op de selectie voor zijn eerste opdracht als ...

273
273
'Selectie Stassin zorgt voor grote onvrede'

Mark van Bommel zorgde in zijn eerste selectie als bondscoach van de Rode Duivels meteen voor een ...

88
88
Duitsland of Italië: Tresoldi speelt open kaart over keuze

Club Brugge stuurt tijdens deze interlandperiode weer zijn zonen uit. Het vaardigt maar liefst ...

146
146
Thorup vol lof: "Zij verdienen het"

De nationale beloftenploeg van België krijgt tijdens de komende interlandperiode een stevige ...

85
85
De Bruyne verklapt nu al: "Alle vier matchen spelen?"

De Nations League opent opnieuw de deuren. Bij de spelers leeft dit niet echt, het is vooral kijken ...

55
55
‘Kane dumpt Kompany voor laatste droomtransfer’

Harry Kane staat voor een cruciale keuze bij Bayern München. De Duitsers willen zijn contract ...

315
315
Deschacht voorspelt JPL-topdeal: "30 à 40 miljoen euro"

Christian Burgess is vertrokken naar AA Gent, maar bij Union Saint-Gilloise lijkt zijn vertrek ...

128
128
"Ooit terug naar Anderlecht? Waarom niet?"

Bij RSC Anderlecht krijgen de speler van eigen bodem de nodige speelkansen. Neerpede is en blijft ...

404
404
Verhuurde spelers: doelpunt, maar ook zorgen in Premier League

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

28
28
'KRC Genk ruikt jackpot: miljoenen uit Bundesliga'

KRC Genk heeft alweer een lucratieve zomer achter de rug, waarin het transferrecord tot tweemaal toe ...

636
636

Meer sportnieuws