Anderlecht: zorgen bij dure aankopen, huurdeals enorm succes

207
Anderlecht: zorgen bij dure aankopen, huurdeals enorm succes

RSC Anderlecht is sinds een tweetal jaar weer op de goede weg, maar toch zijn er nog steeds de nodige hobbels. De financiële situatie wordt elk jaar beter en de prestaties gingen in stijgende lijn. We namen de transfers van de afgelopen jaren eens onder de loep.


De afgelopen twee jaar realiseerde RSCA een aantal toptransfers. Spelers als Sergio Gomez, Josh Cullen en Bart Verbruggen werden voor een prikje gehaald en zij zullen allen een grote winst opleveren. Cullen werd voor 500.000 euro gehaald en voor 3 miljoen euro verkocht, Gomez werd voor 2 miljoen euro aangetrokken en leverde ongeveer 15 miljoen euro op. Spelers als Wesley Hoedt en Lior Refaelov waren ook absolute voltreffers en spelers waar de club sportief al het nodige plezier aan beleefde. Dat jongens als Timon Wellenreuther (transfervrij) en Bogdan Mikhalychenko (500.000 euro) geen succes waren, is geen groot probleem. Zij wogen amper het budget en wie weet kan RSCA er komende zomer nog winst op maken?



RSCA deed ook enkele bijzonder straffe huurdeals met Lukas Nmecha, Joshua Zirkzee, Christian Kouamé en Fabio Silva. Deze vier spitsen waren telkens garantie op goals en Silva trekt die lijn verder. Een pluim voor de rekrutering, die bewijst dat huurlingen ook een meerwaarde kunnen zijn. Jongens als Percy Tau en Matt Miazga waren degelijk, maar ook niet meer dan dat, en Sebastiano Esposito moet zich nog tonen de komende maanden. Taylor Harwood-Bellis en Lisandro Magallan waren als back-ups ook meevallers en waren de perfecte spelers voor de breedte. Majeed Ashimeru, gehuurd en nadien gekocht, is een twijfelgeval. Hij kende één goede periode, maar door blessures komt voorlopig helemaal niet meer aan spelen toe onder Mazzu. Abdoulay Diaby, Paul Mukairu en Jacob Bruun Larsen waren forse tegenvallers. De balans is inzake huurdeals dus zeker positief.



BUNDU, OLSSON, RAMAN  

Er is echter ook een grote ‘maar’ in het transferverhaal. De dure aankopen renderen (nog) niet. Mustapha Bundu werd voor 2,8 miljoen euro aangekocht, maar viel compleet door de mand. Hij werd dan maar uitgeleend aan FC Kopenhagen en Aarhus, maar dat was geen succes. In de voorbereiding kreeg hij een nieuwe kans, maar Bundu zakte weer door het ijs. Hij moet weg, maar er is amper interesse…

Vorige zomer haalde Anderlecht Kristoffer Olsson in huis voor 4 miljoen euro. Een ervaren Zweedse international. Hij kwam met de nodige adelbrieven naar het Lotto Park en de middenvelder kreeg het vertrouwen van Vincent Kompany. Olsson stelde echter teleur. Hij heeft een heel mooie stijl van spelen, die duidelijk bij het huis past, maar Olsson had te weinig impact. Hij zakte te vaak mee weg als RSCA het moeilijk had en zijn niveau ging stelselmatig naar beneden. Hij verdween dan ook logischerwijs naar de bank en eind vorig seizoen werd hij derde keuze na Majeed Ashimeru en Marco Kana. Olsson hoopte op een nieuwe start onder Felice Mazzu, maar de Zweed kende een zwakke voorbereiding. Olsson was pas vierde of vijfde keuze op het middenveld. Een geslaagde transfer was hij niet en dat hij op huurbasis naar FC Midtjylland trok, vat zijn passage in Brussel eigenlijk helemaal samen: mislukt. RSCA hoopt geen verlies te maken door een aankoopoptie van 4 miljoen euro in de deal te laten opnemen.



Niet geslaagd, dat kunnen we stilaan ook zeggen van Benito Raman. De aanvaller werd voor 3 à 3,5 miljoen euro gekocht. De ex-spits van AA Gent en Standard begon goed, maar in 2022 presteerde hij simpelweg niet goed genoeg. Raman heeft nog niet kunnen bewijzen waarom hij in de basis hoort te staan. Hij scoorde onder Kompany weliswaar regelmatig als invaller, al gebeurde dat vanaf januari steeds minder. Felice Mazzu gaf hem net als Kompany al kansen, maar Raman overtuigt niet en tegen Union SG moest hij bij de rust in de kleedkamer blijven. Een transfer naar AZ sprong af, maar Raman lijkt dit seizoen vooral invaller te blijven. We kunnen hem voorlopig ook bezwaarlijk een geslaagde aanwinst noemen.

Abdulrazak Ishaq werd voor 4 miljoen euro (inclusief bonussen) weggehaald bij Norrköping. De 20-jarige Nigeriaan werd aanzien als een groot talent en Man Utd hield niet voor niets contact met zijn entourage. Voorlopig overtuigt hij (nog) niet. Hij begon matig aan het seizoen, nadat hij ook al geen overtuigende voorbereiding kende. Sinds de terugkeer van Michael Murillo en na zijn schorsing komt hij amper aan de bak. Ishaq bleef nadien in Bern 90 minuten op de bank, mocht in de extra tijd thuis wel nog 17 minuten invallen en tegen Union SG zat hij zelfs niet in de wedstrijdselectie. Geen overtuigend begin, maar het is uiteraard nog véél te vroeg om hem al af te schrijven. De jongeling, die ondertussen in de pikorde ook al werd ingehaald door Noah Sadiki, heeft duidelijk nood aan een aanpassingsperiode, maar het valt te hopen dat hij snel zijn talent kan tonen.

Paars-Wit haalde ondertussen ook Amadou Diawara voor 1,5 à 3 miljoen euro weg bij AS Roma, met een pittig doorverkooppercentage van 50%, en de verdedigende middenvelder moet een schot in de roos zijn en er meteen staan. Als RSCA ook nog Jan Vertonghen zou kunnen halen zou dat ook meteen een absolute toptransfer zijn. Twee dure spelers (naar RSCA-normen wellicht vooral in loon), maar kunnen zij de 'vloek' van de eerdere mercato's doorbreken en als 'dure aanwinsten' meteen een meerwaarde zijn?

CR

LEES OOK: 'Anderlecht ruikt bloed: transferstunt ligt plots op tafel'

Zal Raman nog een geslaagde transfer worden?

Meest recent

'Leegloop in Anderlecht: volledig elftal richting exit'

Nu het de League Phase van de Europa League kan ruiken, wordt het vizier bij RSC Anderlecht weer op ...

134
134
Leko spreekt klare taal over transferplannen Club Brugge

Met een zes op zes schoot Club Brugge vlot uit de startblokken, een lijn die Ivan Leko zondag tegen ...

278
278
'Soap rond Saliba escaleert: Anderlecht keert kar'

Dankzij de 0-3 zege tegen Kairat Almaty staat RSC Anderlecht met anderhalf been in de League Phase ...

340
340
‘Anderlecht-jeugdproduct gewild: terugkeer JPL lonkt’

RSC Anderlecht produceert jaarlijks veel talenten, maar een handvol breken door in de A-kern van ...

83
83
Nieuwe details oorlog Guiagon – Charleroi onthuld

Parfait Guiagon ligt in de clinch met Sporting Charleroi. Vooral een zware ruzie met Mehdi Bayat ...

90
90
'Toch nog kassa Club Brugge? Hernieuwde interesse Ordonez'

Vertrekt Joel Ordonez deze zomermercato nog? De centrale verdediger ligt in de lappenmand, maar ...

372
372
Kompany schept duidelijkheid over gezondheid Musiala

Jamal Musiala is één van de grootste talenten, maar tijdens de voorbereiding werd de ...

38
38
‘Jackpot voor Antwerp: Ahoka op zucht van knaltransfer’

Royal Antwerp FC moet elke mercato spelers verkopen om het hoofd boven water te houden en dat is nog ...

359
359
Vandenbempt fileert de kritiek op Van Bommel

Binnen iets meer dan een maand staat Mark van Bommel voor zijn vuurdoop als bondscoach van de Rode ...

333
333
'UEFA onthult zeer straf plan met Nations League'

In september gaat de nieuwe campagne in de Nations League van start. Het zou weleens de laatste ...

165
165
'Ghana of Rode Duivels: Bisiwu hakt knoop door'

Jesse Bisiwu is hot dezer dagen. Sinds de 18-jarige flankaanvaller voor maar liefst 8,5 miljoen euro ...

395
395
Anderlecht ontdekt eindelijk de échte Kana

Anderlecht herstelde zich donderdagavond optimaal van de opdoffer die het vorig weekend slikte in ...

499
499
Tielemans meteen afgemaakt: "Niet goed genoeg voor Man Utd"

Youri Tielemans versierde deze zomer op zijn 29ste eindelijk een absolute droomtransfer. Vlak na het ...

867
867
'KV Mechelen heeft beet: verdediger én miljoenenverkoop'

KV Mechelen is zijn seizoen begonnen met een tegenvallende één op zes, al kan het zich ...

279
279
TRANSFERUURTJE: 'Topcoach wil Tresoldi, Anderlecht heeft beet'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

426
426
‘Standard kijkt rond in JPL om Epolo te vervangen’

Standard Luik vreest nog een vertrek van doelman Mathieu Epolo. De Congolees wordt genoemd bij ...

195
195
‘Fofana zorgt voor onrust bij Lyon: entourage zet druk’

Malick Fofana wordt al een tijdje in verband gebracht met een knaltransfer, maar de buitenspeler ...

50
50
'Anderlecht heeft eindelijk beet: ferme deal Sibierski'

RSC Anderlecht staat op een zucht van een nieuwe miljoenentransfer, dat laat Het Laatste Nieuws ...

1000
1000
Lommel rondt straffe transfer af: toptalent van Ajax

Lommel SK heeft nog een straffe zomerdeal afgesloten. De Limburgse club is dit seizoen in de Jupiler ...

46
46
Club Brugge pakt uit met derde shirt: knap eerbetoon

Club Brugge heeft het derde shirt voor dit seizoen voorgesteld op de officiële kanalen. Onder ...

195
195
Kompany grijpt hard in bij Musiala na zorgwekkende situatie

De zorgen om Jamal Musiala zijn groot. De Duitser zakte al twee keer in vier dagen in elkaar op het ...

122
122
'Sibierski blijft gaan: ook Engelse winger op lijst'

Anderlecht blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. Ook dezer dagen is sportief directeur ...

248
248
'Exit Saliba: Anderlecht eist absolute jackpot'

In zijn eerste weken als trainer van Anderlecht liet Vitor Bruno al zien dat hij er niet voor ...

786
786
Transfer op komst? Raskin plots op bank bij Rangers

Donderdagavond kwamen verschillende Belgen in actie in de Europese voorrondes, al waren er ook een ...

126
126
'Tottenham dropt nieuwe transferbom: 87 miljoen'

De voorbije twee seizoenen flirtte Tottenham met degradatie uit de Premier League en vooral vorig ...

124
124

Meer sportnieuws