Stengs zaait al grote twijfel bij Antwerp

911 stemmen
Stengs zaait al grote twijfel bij Antwerp

He did it again. Marc Overmars haalde na Mark van Bommel, Vincent Janssen en Toby Alderweireld wederom een grote naam naar de Bosuil. Calvin Stengs wordt - behoudens grote verrassingen - voor één seizoen gehuurd van OGC Nice, en de Great Old kon ook een aankoopoptie afdwingen. Stengs geniet een grote reputatie in Europa, maar rond de 23-jarige aanvaller hangen er ook veel twijfels.


NEXT BEST THING IN NEDERLAND

Calvin Stengs wordt in Nederland omschreven als een handige rasvoetballer die veel risico in zijn spel legt. Hij maakte al vroeg furore bij AZ Alkmaar, waar hij een sterspeler was in de ploeg met onder meer Myron Boadu (nu AS Monaco), Teun Koopmeiners (nu Atalanta Bergamo) en Owen Wijndal (nu Ajax). Met zijn begenadigde linkerbeen leverde hij een grote bijdrage aan het succes van AZ en werd hij door bondscoach Ronald Koeman zelfs opgeroepen voor de Nederlandse nationale ploeg.

Calvin Stengs schitterde in de Eredivisie met zijn dribbels, passes, uitstekende centers en lichtvoetigheid. In Alkmaar was de linkspoot bovendien ook multi-inzetbaar, Stengs speelde er achter de spitsen en op de rechterflank, hoewel hij het liefst vanop rechts opereert. Arne Slot, destijds coach van AZ Alkmaar, roemde eveneens Stengs’ kwaliteiten om zijn keuze uit te stellen. “Hij kan op doel schieten, maar hij kan ook op het laatste moment een steekpass geven of een lange pass naar de zijkant.”



“Dat is hartstikke lastig voor tegenstanders en een keeper. Je weet eigenlijk tot het laatste moment nooit wat hij gaat doen.” Calvin Stengs werd beschouwd als één van de beste creatievelingen van de Nederlandse competitie en leek voorbestemd om een vaste klant bij Oranje te worden én ook aan de slag te gaan bij één van de vijf grootste Europese competities. Maar naarmate hij langer in Nederland bleef, nam de kritiek stevig toe op hem. Die kwam er voornamelijk door de grote wisselvalligheid in zijn prestaties.

HARDE KRITIEK

“Ik erger me wezenloos aan Stengs”, zei Rafael van der Vaart in 2021 in Studio Voetbal. Volgens de ex-speler van onder meer Oranje, Ajax en Real Madrid was Stengs in potentie de beste speler van de Eredivisie, maar de aanvaller bracht volgens hem veel te weinig. Ook de bekende columnist Hugo Borst had een scherpe mening klaar over Stengs. “Wie geeft Calvin Stengs eens een schop onder zijn reet?” vroeg Borst zich af. “Wie legt zo'n jonge voetballer uit hoe het eruit ziet als je echt tot het gaatje gaat?”



Calvin Stengs kreeg ook zijn kans bij de Nederlandse nationale ploeg, ondertussen telt hij zeven A-caps voor Oranje, maar echt overtuigen deed hij nog niet op het internationale niveau. Youri Mulder vroeg zich in 2021 zelfs openlijk af of Stengs wel zijn plaats had bij Oranje. “Technische spelers als Stengs en Berghuis doen het wel aardig in de Nederlandse competitie, maar worden internationaal gewoon weggeblazen”, aldus een scherpe Mulder. Het laatste optreden van Stengs in het shirt van de nationale ploeg dateert van maart 2021 tegen Gibraltar.

NIET GESLAAGD IN NICE

Het was dan ook met gemengde gevoelens dat Calvin Stengs in de zomermercato vorig jaar zijn langverwachte transfer naar het buitenland maakte. OGC Nice was de bestemming, de ambitieuze Franse club die 15 miljoen euro uittrok voor hem. Een peulschil voor eigenaar Jim Ratcliffe, want het vermogen van de Britse zakenman bedraagt namelijk 25 miljard, maar Stengs paste vooral in het profiel van Nice: jong, een grote progressiemarge en een ruime potentiële doorverkoopwaarde.



Ondanks een goede start in de Côte d’Azur, de Franse kwaliteitskrant L'Équipe noemde hem bij zijn debuut tegen Lille OSC ‘de attractie van de wedstrijd’, kon Calvin Stengs nooit zijn stempel drukken bij OGC Nice. Dat viel grotendeels te wijten aan blessureleed, maar op het sportief vlak kon hij zelden een impact maken. Ondertussen pakte de Franse club uit met Nicolas Pépé (ex-Arsenal), waardoor Stengs helemaal overbodig raakte in de Allianz Riviera. Hij zal zijn carrière dus duidelijk terug op de rails moeten zetten bij Antwerp FC.

LEES OOK: 'Grote Verschaeren-schok: nieuwe Belgische club op tafel'

Is Stengs een topaankoop van Antwerp?

Meest recent

'Anderlecht gaat all-in: finale topaanwinst onderweg'

RSC Anderlecht is met een verdiende overwinning aan de competitie begonnen. Maar tegen een ...

68
68
'Nieuwe grootmacht meldt zich voor El Ouahdi'

KRC Genk begon zijn seizoen in mineur, want het ging in zijn openingsmatch in de competitie meteen ...

76
76
Antwerp houdt hart vast: revelatie meteen tijdlang out

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, want het pakte in zijn eerste competitiewedstrijd meteen de ...

122
122
Sibierski krijgt duidelijke opdracht: "Dat mist Anderlecht"

Anderlecht kan terugblikken op een tot dusver geslaagd seizoensbegin. Het ligt op koers om de ...

289
289
Glorieuze rentree Frey: "Nog nooit zo'n goal gemaakt"

Een stevig vernieuwd Antwerp heeft zijn start in de Jupiler Pro League niet gemist. Het klopte in ...

70
70
Vitor Bruno looft invallers en hint naar transfers

Anderlecht is zijn seizoen in de Jupiler Pro League begonnen met een overwinning, maar dat heeft wel ...

406
406
Godts speelt open kaart over transfer naar PSG

Ajax had zondag alle moeite met PEC Zwolle, maar werd gered door zijn Belgische invallers. Jorthy ...

80
80
'Club verliest Seys: 3 Engelse grootmachten melden zich'

Club Brugge was de voorbije weken bijzonder actief op de transfermarkt en dat was nodig ook. Het ...

826
826
Frey bezorgt Antwerp op de valreep droomstart tegen Beveren

Antwerp is zijn seizoen goed begonnen, maar daarvoor moest het tegen SK Beveren tot het uiterste ...

102
102
Gemiste start KRC Genk: Heynen legt vinger op de wonde

KRC Genk heeft zijn competitiestart gemist. Op het veld van Zulte Waregem kwam het wel op ...

297
297
Anderlecht speelt met vuur: rode kaart doet La Louvière das om

RSC Anderlecht heeft de competitie geopend met een verdiende thuiszege tegen La Louvière: ...

197
197
'Cruciaal nieuws Kompany: Kane neemt toekomstbeslissing'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor het nieuwe seizoen. ...

257
257
Club Brugge betaalt 12 miljoen voor Leko’s nachtmerrie

Club Brugge betaalde zo'n 10 miljoen euro voor Freddie Potts, een bedrag dat via bonussen kan ...

734
734
Anderlecht benadeeld door arbitrage? De Bilde duidelijk

De eerste speeldag van de Jupiler Pro League leverde meteen de nodige VAR-interventies op. Ook in ...

368
368
Lotto Park ontdekt potentiële patron: "Echt een topper"

Na drie Europese wedstrijden, is RSC Anderlecht ook aan het nieuwe seizoen begonnen in eigen land. ...

317
317
Transferschreeuw bij KVM: "Was ik sportief directeur of CEO ..."

Bij KV Mechelen is het nieuwe seizoen met een domper van start gegaan. Na een flauwe prestatie ...

190
190
Kampioen nú al gekend? "Club Brugge met 10 punten los"

De kop is eraf in de Jupiler Pro League, het seizoen 2026-2027 is officieel van start gegaan. Het ...

454
454
Bruno roteert bij Anderlecht: vier wissels in basisploeg

RSC Anderlecht trapt zondagavond zijn campagne in de Jupiler Pro League op gang. De recordkampioen ...

148
148
Meteen zware kater voor Genk, rode kaart nekt Simons en co

Zondagnamiddag stonden om 16u twee duels van de openingsspeeldag in de Jupiler Pro League op het ...

261
261
'Beveren vindt nieuwe spits, Italianen kloppen aan bij Union'

De Jupiler Pro League is dit weekend van start gegaan, maar de eersteklassers blijven ondertussen ...

107
107
Enorme metamorfose bij winnend Gent: "Grote stap vooruit"

AA Gent heeft een goede start van het seizoen genomen. Na degelijke resultaten in Europa wonnen de ...

157
157
Mokio bevrijdt Ajax in Zwolle, bizarre namiddag Godts

Net zoals de Jupiler Pro League is dit weekend ook de Nederlandse Eredivisie weer op gang getrokken. ...

75
75
Droomdebuut! Karetsas steelt de show met parel tegen Tzolis

Terwijl de Jupiler Pro League dit weekend weer van start ging, zijn de clubs uit de Europese ...

468
468
'Club Brugge niet meer te houden: wéér aanwinst van 12 mil'

Club Brugge blijft met aanzienlijke bedragen goochelen op de transfermarkt. De Belgische ...

1372
1372
AA Gent goed uit startblokken: KVM na één helft tegen touwen

AA Gent is goed aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. De Buffalo's pakten meteen ...

92
92

Meer sportnieuws