Stengs zaait al grote twijfel bij Antwerp

door
Stengs zaait al grote twijfel bij Antwerp

He did it again. Marc Overmars haalde na Mark van Bommel, Vincent Janssen en Toby Alderweireld wederom een grote naam naar de Bosuil. Calvin Stengs wordt - behoudens grote verrassingen - voor één seizoen gehuurd van OGC Nice, en de Great Old kon ook een aankoopoptie afdwingen. Stengs geniet een grote reputatie in Europa, maar rond de 23-jarige aanvaller hangen er ook veel twijfels.


NEXT BEST THING IN NEDERLAND

Calvin Stengs wordt in Nederland omschreven als een handige rasvoetballer die veel risico in zijn spel legt. Hij maakte al vroeg furore bij AZ Alkmaar, waar hij een sterspeler was in de ploeg met onder meer Myron Boadu (nu AS Monaco), Teun Koopmeiners (nu Atalanta Bergamo) en Owen Wijndal (nu Ajax). Met zijn begenadigde linkerbeen leverde hij een grote bijdrage aan het succes van AZ en werd hij door bondscoach Ronald Koeman zelfs opgeroepen voor de Nederlandse nationale ploeg.

Calvin Stengs schitterde in de Eredivisie met zijn dribbels, passes, uitstekende centers en lichtvoetigheid. In Alkmaar was de linkspoot bovendien ook multi-inzetbaar, Stengs speelde er achter de spitsen en op de rechterflank, hoewel hij het liefst vanop rechts opereert. Arne Slot, destijds coach van AZ Alkmaar, roemde eveneens Stengs’ kwaliteiten om zijn keuze uit te stellen. “Hij kan op doel schieten, maar hij kan ook op het laatste moment een steekpass geven of een lange pass naar de zijkant.”



“Dat is hartstikke lastig voor tegenstanders en een keeper. Je weet eigenlijk tot het laatste moment nooit wat hij gaat doen.” Calvin Stengs werd beschouwd als één van de beste creatievelingen van de Nederlandse competitie en leek voorbestemd om een vaste klant bij Oranje te worden én ook aan de slag te gaan bij één van de vijf grootste Europese competities. Maar naarmate hij langer in Nederland bleef, nam de kritiek stevig toe op hem. Die kwam er voornamelijk door de grote wisselvalligheid in zijn prestaties.

HARDE KRITIEK

“Ik erger me wezenloos aan Stengs”, zei Rafael van der Vaart in 2021 in Studio Voetbal. Volgens de ex-speler van onder meer Oranje, Ajax en Real Madrid was Stengs in potentie de beste speler van de Eredivisie, maar de aanvaller bracht volgens hem veel te weinig. Ook de bekende columnist Hugo Borst had een scherpe mening klaar over Stengs. “Wie geeft Calvin Stengs eens een schop onder zijn reet?” vroeg Borst zich af. “Wie legt zo'n jonge voetballer uit hoe het eruit ziet als je echt tot het gaatje gaat?”



Calvin Stengs kreeg ook zijn kans bij de Nederlandse nationale ploeg, ondertussen telt hij zeven A-caps voor Oranje, maar echt overtuigen deed hij nog niet op het internationale niveau. Youri Mulder vroeg zich in 2021 zelfs openlijk af of Stengs wel zijn plaats had bij Oranje. “Technische spelers als Stengs en Berghuis doen het wel aardig in de Nederlandse competitie, maar worden internationaal gewoon weggeblazen”, aldus een scherpe Mulder. Het laatste optreden van Stengs in het shirt van de nationale ploeg dateert van maart 2021 tegen Gibraltar.

NIET GESLAAGD IN NICE

Het was dan ook met gemengde gevoelens dat Calvin Stengs in de zomermercato vorig jaar zijn langverwachte transfer naar het buitenland maakte. OGC Nice was de bestemming, de ambitieuze Franse club die 15 miljoen euro uittrok voor hem. Een peulschil voor eigenaar Jim Ratcliffe, want het vermogen van de Britse zakenman bedraagt namelijk 25 miljard, maar Stengs paste vooral in het profiel van Nice: jong, een grote progressiemarge en een ruime potentiële doorverkoopwaarde.



Ondanks een goede start in de Côte d’Azur, de Franse kwaliteitskrant L'Équipe noemde hem bij zijn debuut tegen Lille OSC ‘de attractie van de wedstrijd’, kon Calvin Stengs nooit zijn stempel drukken bij OGC Nice. Dat viel grotendeels te wijten aan blessureleed, maar op het sportief vlak kon hij zelden een impact maken. Ondertussen pakte de Franse club uit met Nicolas Pépé (ex-Arsenal), waardoor Stengs helemaal overbodig raakte in de Allianz Riviera. Hij zal zijn carrière dus duidelijk terug op de rails moeten zetten bij Antwerp FC.

LEES OOK: Arbitrage start 'dramatisch' aan Play-Offs: "Als Club dit ziet ..."

Is Stengs een topaankoop van Antwerp?

Meest recent

Fiasco dreigt voor Club: stadiondrama loert om de hoek

Club Brugge leek eindelijk uitzicht te krijgen op zijn nieuwe stadion, maar ook nu kan het weer ...

209
209
Ferrera slaat op tafel bij Dender na zege van de hoop

Dender won met 0-1 van La Louvière en de rode lantaarn kan zich zo vasthouden aan een vleugje ...

21
21
Van de hel naar de hemel: Pocognoli op handen gedragen

Sebastien Pocognoli ging van Union SG naar AS Monaco en kreeg in Frankrijk de ene na de andere klap. ...

38
38
Taravel haalt verwoestend uit: groot probleem bloot

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft kletsen van Club Brugge. Blauw-Zwart stond na 45 minuten al ...

93
93
El Hadj spreekt kritiek STVV tegen: “Absoluut niét”

Union SG won met het kleinste verschil van Sint-Truiden VV. De Brusselse club blijft zo leider in de ...

39
39
Llansana neemt geen blad voor de mond: “Vernedering”

RSC Anderlecht kreeg in de eerste helft een pak voor de broek van Club Brugge, maar in de tweede ...

123
123
Hans Vanaken verrast met uitspraken na Anderlecht

Club Brugge won met 4-2 van RSC Anderlecht. De eerste helft van Blauw-Zwart was wervelend, maar ...

364
364
Dender grijpt laatste strohalm in strijd om behoud

Dender staat voor een loodzware opdracht om in de Relegation Play-Off nog het behoud te verzekeren. ...

65
65
De Mil moet één keer wijzigen, 2 nieuwkomers bij KVM

De eerste speeldag in de Champions' Play-Off wordt maandagavond afgesloten met een partij tussen AA ...

30
30
Atalanta dankt 'assist king' Charles voor ruime zege

Atalanta heeft maandag in de Serie A een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Champions ...

24
24
Anderlecht rekent zich rijk: Real Madrid & co zien sterretjes

RSC Anderlecht nam de afgelopen dagen deel aan het bekende toernooi in Amsterdam: de Future Cup. ...

161
161
Leko noemt verrassende oorzaak voor instorting Club

Club Brugge heeft zijn play-offs geopend met een overwinning tegen Anderlecht, maar helemaal ...

234
234
Kranten streng: 3 drietjes bij dramatisch Anderlecht

Anderlecht dreigt in de Champions' Play-Off stilaan een figurant te worden. Paars-Wit zakte al weg ...

443
443
Onvrede ondanks zege bij Club: "Dat mag echt niet"

Club Brugge heeft zijn start in de Champions' Play-Off niet gemist. Het blijft in het spoor van ...

178
178
Ontgoocheling bij Anderlecht: "Eerste helft was héél slecht"

Anderlecht is er niet in geslaagd om een goede start te nemen in de Champions' Play-Off. Het leed al ...

159
159
Eén helft wervelen volstaat: Club telt Anderlecht uit

Club Brugge heeft ervoor gezorgd dat het in het spoor blijft van Union in de titelstrijd. In de ...

144
144
'Hayen kan opgelucht ademhalen na blessurenieuws'

KRC Genk likte tijdens de interlandbreak zijn wonden na het missen van de top zes. De Limburgers ...

87
87
Vertrek bij Real? Vinicius Junior spreekt klare taal

De komende dagen zullen weer alle ogen gericht zijn op de Champions League, waarin de ...

73
73
Anderlecht ziet sterretjes: fans duiden zondebok aan

De klassieker tussen Club Brugge en Anderlecht is voor beide teams van cruciaal belang. Paars-Wit ...

371
371
Pocognoli zorgt voor straffe reeks: CL op komst?

In oktober was er de nodige ophef toen Sébastien Pocognoli plots zijn biezen pakte bij Union. ...

60
60
Verrassende optie bij Duivels: "Vuurtje brandt weer"

Zowat anderhalve maand voor de selectie voor het WK bekendgemaakt moet worden, zijn er nog de nodige ...

91
91
'Dwomoh probeert carrière met transfer weer te lanceren'

Het Belgische voetbal blijft heel wat grote talenten produceren, al kunnen die niet allemaal de hoge ...

61
61
11 namen: Vanaken terug bij Club, Taravel verrast

Er wordt op Paasmaandag heel wat gevoetbald in de Jupiler Pro League. De dag wordt afgetrapt met de ...

179
179
Malinwa-hit Van Brederode scoort met knappe voetbaldochter

Bij KV Mechelen staat alles op scherp. De club begint straks aan de eerste Champions' Play-Offs uit ...

59
59
Enorme verrassing bij Anderlecht tegen Club?

Op deze paasmandag zijn in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht op de kraker tussen Club ...

174
174

Meer sportnieuws