Stengs zaait al grote twijfel bij Antwerp

911
Stengs zaait al grote twijfel bij Antwerp

He did it again. Marc Overmars haalde na Mark van Bommel, Vincent Janssen en Toby Alderweireld wederom een grote naam naar de Bosuil. Calvin Stengs wordt - behoudens grote verrassingen - voor één seizoen gehuurd van OGC Nice, en de Great Old kon ook een aankoopoptie afdwingen. Stengs geniet een grote reputatie in Europa, maar rond de 23-jarige aanvaller hangen er ook veel twijfels.


NEXT BEST THING IN NEDERLAND

Calvin Stengs wordt in Nederland omschreven als een handige rasvoetballer die veel risico in zijn spel legt. Hij maakte al vroeg furore bij AZ Alkmaar, waar hij een sterspeler was in de ploeg met onder meer Myron Boadu (nu AS Monaco), Teun Koopmeiners (nu Atalanta Bergamo) en Owen Wijndal (nu Ajax). Met zijn begenadigde linkerbeen leverde hij een grote bijdrage aan het succes van AZ en werd hij door bondscoach Ronald Koeman zelfs opgeroepen voor de Nederlandse nationale ploeg.

Calvin Stengs schitterde in de Eredivisie met zijn dribbels, passes, uitstekende centers en lichtvoetigheid. In Alkmaar was de linkspoot bovendien ook multi-inzetbaar, Stengs speelde er achter de spitsen en op de rechterflank, hoewel hij het liefst vanop rechts opereert. Arne Slot, destijds coach van AZ Alkmaar, roemde eveneens Stengs’ kwaliteiten om zijn keuze uit te stellen. “Hij kan op doel schieten, maar hij kan ook op het laatste moment een steekpass geven of een lange pass naar de zijkant.”



“Dat is hartstikke lastig voor tegenstanders en een keeper. Je weet eigenlijk tot het laatste moment nooit wat hij gaat doen.” Calvin Stengs werd beschouwd als één van de beste creatievelingen van de Nederlandse competitie en leek voorbestemd om een vaste klant bij Oranje te worden én ook aan de slag te gaan bij één van de vijf grootste Europese competities. Maar naarmate hij langer in Nederland bleef, nam de kritiek stevig toe op hem. Die kwam er voornamelijk door de grote wisselvalligheid in zijn prestaties.

HARDE KRITIEK

“Ik erger me wezenloos aan Stengs”, zei Rafael van der Vaart in 2021 in Studio Voetbal. Volgens de ex-speler van onder meer Oranje, Ajax en Real Madrid was Stengs in potentie de beste speler van de Eredivisie, maar de aanvaller bracht volgens hem veel te weinig. Ook de bekende columnist Hugo Borst had een scherpe mening klaar over Stengs. “Wie geeft Calvin Stengs eens een schop onder zijn reet?” vroeg Borst zich af. “Wie legt zo'n jonge voetballer uit hoe het eruit ziet als je echt tot het gaatje gaat?”



Calvin Stengs kreeg ook zijn kans bij de Nederlandse nationale ploeg, ondertussen telt hij zeven A-caps voor Oranje, maar echt overtuigen deed hij nog niet op het internationale niveau. Youri Mulder vroeg zich in 2021 zelfs openlijk af of Stengs wel zijn plaats had bij Oranje. “Technische spelers als Stengs en Berghuis doen het wel aardig in de Nederlandse competitie, maar worden internationaal gewoon weggeblazen”, aldus een scherpe Mulder. Het laatste optreden van Stengs in het shirt van de nationale ploeg dateert van maart 2021 tegen Gibraltar.

NIET GESLAAGD IN NICE

Het was dan ook met gemengde gevoelens dat Calvin Stengs in de zomermercato vorig jaar zijn langverwachte transfer naar het buitenland maakte. OGC Nice was de bestemming, de ambitieuze Franse club die 15 miljoen euro uittrok voor hem. Een peulschil voor eigenaar Jim Ratcliffe, want het vermogen van de Britse zakenman bedraagt namelijk 25 miljard, maar Stengs paste vooral in het profiel van Nice: jong, een grote progressiemarge en een ruime potentiële doorverkoopwaarde.



Ondanks een goede start in de Côte d’Azur, de Franse kwaliteitskrant L'Équipe noemde hem bij zijn debuut tegen Lille OSC ‘de attractie van de wedstrijd’, kon Calvin Stengs nooit zijn stempel drukken bij OGC Nice. Dat viel grotendeels te wijten aan blessureleed, maar op het sportief vlak kon hij zelden een impact maken. Ondertussen pakte de Franse club uit met Nicolas Pépé (ex-Arsenal), waardoor Stengs helemaal overbodig raakte in de Allianz Riviera. Hij zal zijn carrière dus duidelijk terug op de rails moeten zetten bij Antwerp FC.

LEES OOK: Sprankel hoop voor Antwerp: "Geen enkele speler ..."

Is Stengs een topaankoop van Antwerp?

Meest recent

Courtois openhartig: straffe WK-onthulling én afspraak Van Bommel

Thibaut Courtois staat zondagavond andermaal oog in oog met FC Barcelona in 'El Clasisco'. In ...

11
11
'Monstertransfer Erling Haaland: drie grootmachten in gevecht'

Manchester City had Erling Haaland dinsdagavond niet nodig om in de Champions League met ...

59
59
Europees op TV: hier kijk je Anderlecht, Gent, Union én STVV

Donderdag wacht weer een drukke voetbalavond met een volledige speeldag in de Europa én ...

67
67
‘Italië kookt: Tresoldi maakt meest gehate transfer'

Na zijn hattrick in San Siro is Nicolò Tresoldi de man van het moment in Italië. Maar ...

155
155
Hommeles bij Anderlecht: Bruno krijgt veeg uit de pan

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

274
274
De Bruyne verbaast bij Napoli: Italiaanse pers maakt U-bocht

In de Champions League heeft SSC Napoli dinsdagavond een cruciale zege geboekt tegen Bodo/Glimt: ...

156
156
Club-Lens: Leko hakt laatste zware knoop door in basisploeg

Een week na de straffe stunt in Milaan, moet Club Brugge opnieuw vol aan de bak in de Champions ...

129
129
Koppen lopen: deze topclubs sturen mannetje naar Club-Lens

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

373
373
Plooien gladgestreken? Allegri looft De Bruyne

De voorbije week stonden de Italiaanse kranten vol van de 'vete' tussen Kevin De Bruyne en ...

63
63
Flick doet goudeerlijke uitspraak na nederlaag tegen PSG

De voetballiefhebber werd dinsdagavond verwend in de Champions Leauge, met maar liefst 40 doelpunten ...

82
82
PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

55
55
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

55
55
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

251
251
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

133
133
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

424
424
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

50
50
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

70
70
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

51
51
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

156
156
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

132
132
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

367
367
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

216
216
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

589
589
'Club Brugge kan cashen: kwartet laat kassa rinkelen'

De afgelopen jaren vonden Europese topclubs alsmaar vlotter hun weg naar Club Brugge, waar het ene ...

156
156
Leko kiest CL-selectie: 2 afvallers bij Club Brugge

Jan Breydel maakt zich al op voor een nieuwe gala-avond in de Champions League. Een week na de stunt ...

346
346

Meer sportnieuws