Stengs zaait al grote twijfel bij Antwerp

door
Stengs zaait al grote twijfel bij Antwerp

He did it again. Marc Overmars haalde na Mark van Bommel, Vincent Janssen en Toby Alderweireld wederom een grote naam naar de Bosuil. Calvin Stengs wordt - behoudens grote verrassingen - voor één seizoen gehuurd van OGC Nice, en de Great Old kon ook een aankoopoptie afdwingen. Stengs geniet een grote reputatie in Europa, maar rond de 23-jarige aanvaller hangen er ook veel twijfels.


NEXT BEST THING IN NEDERLAND

Calvin Stengs wordt in Nederland omschreven als een handige rasvoetballer die veel risico in zijn spel legt. Hij maakte al vroeg furore bij AZ Alkmaar, waar hij een sterspeler was in de ploeg met onder meer Myron Boadu (nu AS Monaco), Teun Koopmeiners (nu Atalanta Bergamo) en Owen Wijndal (nu Ajax). Met zijn begenadigde linkerbeen leverde hij een grote bijdrage aan het succes van AZ en werd hij door bondscoach Ronald Koeman zelfs opgeroepen voor de Nederlandse nationale ploeg.

Calvin Stengs schitterde in de Eredivisie met zijn dribbels, passes, uitstekende centers en lichtvoetigheid. In Alkmaar was de linkspoot bovendien ook multi-inzetbaar, Stengs speelde er achter de spitsen en op de rechterflank, hoewel hij het liefst vanop rechts opereert. Arne Slot, destijds coach van AZ Alkmaar, roemde eveneens Stengs’ kwaliteiten om zijn keuze uit te stellen. “Hij kan op doel schieten, maar hij kan ook op het laatste moment een steekpass geven of een lange pass naar de zijkant.”



“Dat is hartstikke lastig voor tegenstanders en een keeper. Je weet eigenlijk tot het laatste moment nooit wat hij gaat doen.” Calvin Stengs werd beschouwd als één van de beste creatievelingen van de Nederlandse competitie en leek voorbestemd om een vaste klant bij Oranje te worden én ook aan de slag te gaan bij één van de vijf grootste Europese competities. Maar naarmate hij langer in Nederland bleef, nam de kritiek stevig toe op hem. Die kwam er voornamelijk door de grote wisselvalligheid in zijn prestaties.

HARDE KRITIEK

“Ik erger me wezenloos aan Stengs”, zei Rafael van der Vaart in 2021 in Studio Voetbal. Volgens de ex-speler van onder meer Oranje, Ajax en Real Madrid was Stengs in potentie de beste speler van de Eredivisie, maar de aanvaller bracht volgens hem veel te weinig. Ook de bekende columnist Hugo Borst had een scherpe mening klaar over Stengs. “Wie geeft Calvin Stengs eens een schop onder zijn reet?” vroeg Borst zich af. “Wie legt zo'n jonge voetballer uit hoe het eruit ziet als je echt tot het gaatje gaat?”



Calvin Stengs kreeg ook zijn kans bij de Nederlandse nationale ploeg, ondertussen telt hij zeven A-caps voor Oranje, maar echt overtuigen deed hij nog niet op het internationale niveau. Youri Mulder vroeg zich in 2021 zelfs openlijk af of Stengs wel zijn plaats had bij Oranje. “Technische spelers als Stengs en Berghuis doen het wel aardig in de Nederlandse competitie, maar worden internationaal gewoon weggeblazen”, aldus een scherpe Mulder. Het laatste optreden van Stengs in het shirt van de nationale ploeg dateert van maart 2021 tegen Gibraltar.

NIET GESLAAGD IN NICE

Het was dan ook met gemengde gevoelens dat Calvin Stengs in de zomermercato vorig jaar zijn langverwachte transfer naar het buitenland maakte. OGC Nice was de bestemming, de ambitieuze Franse club die 15 miljoen euro uittrok voor hem. Een peulschil voor eigenaar Jim Ratcliffe, want het vermogen van de Britse zakenman bedraagt namelijk 25 miljard, maar Stengs paste vooral in het profiel van Nice: jong, een grote progressiemarge en een ruime potentiële doorverkoopwaarde.



Ondanks een goede start in de Côte d’Azur, de Franse kwaliteitskrant L'Équipe noemde hem bij zijn debuut tegen Lille OSC ‘de attractie van de wedstrijd’, kon Calvin Stengs nooit zijn stempel drukken bij OGC Nice. Dat viel grotendeels te wijten aan blessureleed, maar op het sportief vlak kon hij zelden een impact maken. Ondertussen pakte de Franse club uit met Nicolas Pépé (ex-Arsenal), waardoor Stengs helemaal overbodig raakte in de Allianz Riviera. Hij zal zijn carrière dus duidelijk terug op de rails moeten zetten bij Antwerp FC.

LEES OOK: 'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

🚀

Is Stengs een topaankoop van Antwerp?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

25
25
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

23
23
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

68
68
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

146
146
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

14
14
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

287
287
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

623
623
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

117
117
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

19
19
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

74
74
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

82
82
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

103
103
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

442
442
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

260
260
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

128
128
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

109
109
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

407
407
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

589
589
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

324
324
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

138
138
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

106
106
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

85
85
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

153
153
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

32
32
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1489
1489

Meer sportnieuws