Stengs zaait al grote twijfel bij Antwerp

door
Stengs zaait al grote twijfel bij Antwerp

He did it again. Marc Overmars haalde na Mark van Bommel, Vincent Janssen en Toby Alderweireld wederom een grote naam naar de Bosuil. Calvin Stengs wordt - behoudens grote verrassingen - voor één seizoen gehuurd van OGC Nice, en de Great Old kon ook een aankoopoptie afdwingen. Stengs geniet een grote reputatie in Europa, maar rond de 23-jarige aanvaller hangen er ook veel twijfels.


NEXT BEST THING IN NEDERLAND

Calvin Stengs wordt in Nederland omschreven als een handige rasvoetballer die veel risico in zijn spel legt. Hij maakte al vroeg furore bij AZ Alkmaar, waar hij een sterspeler was in de ploeg met onder meer Myron Boadu (nu AS Monaco), Teun Koopmeiners (nu Atalanta Bergamo) en Owen Wijndal (nu Ajax). Met zijn begenadigde linkerbeen leverde hij een grote bijdrage aan het succes van AZ en werd hij door bondscoach Ronald Koeman zelfs opgeroepen voor de Nederlandse nationale ploeg.

Calvin Stengs schitterde in de Eredivisie met zijn dribbels, passes, uitstekende centers en lichtvoetigheid. In Alkmaar was de linkspoot bovendien ook multi-inzetbaar, Stengs speelde er achter de spitsen en op de rechterflank, hoewel hij het liefst vanop rechts opereert. Arne Slot, destijds coach van AZ Alkmaar, roemde eveneens Stengs’ kwaliteiten om zijn keuze uit te stellen. “Hij kan op doel schieten, maar hij kan ook op het laatste moment een steekpass geven of een lange pass naar de zijkant.”



“Dat is hartstikke lastig voor tegenstanders en een keeper. Je weet eigenlijk tot het laatste moment nooit wat hij gaat doen.” Calvin Stengs werd beschouwd als één van de beste creatievelingen van de Nederlandse competitie en leek voorbestemd om een vaste klant bij Oranje te worden én ook aan de slag te gaan bij één van de vijf grootste Europese competities. Maar naarmate hij langer in Nederland bleef, nam de kritiek stevig toe op hem. Die kwam er voornamelijk door de grote wisselvalligheid in zijn prestaties.

HARDE KRITIEK

“Ik erger me wezenloos aan Stengs”, zei Rafael van der Vaart in 2021 in Studio Voetbal. Volgens de ex-speler van onder meer Oranje, Ajax en Real Madrid was Stengs in potentie de beste speler van de Eredivisie, maar de aanvaller bracht volgens hem veel te weinig. Ook de bekende columnist Hugo Borst had een scherpe mening klaar over Stengs. “Wie geeft Calvin Stengs eens een schop onder zijn reet?” vroeg Borst zich af. “Wie legt zo'n jonge voetballer uit hoe het eruit ziet als je echt tot het gaatje gaat?”



Calvin Stengs kreeg ook zijn kans bij de Nederlandse nationale ploeg, ondertussen telt hij zeven A-caps voor Oranje, maar echt overtuigen deed hij nog niet op het internationale niveau. Youri Mulder vroeg zich in 2021 zelfs openlijk af of Stengs wel zijn plaats had bij Oranje. “Technische spelers als Stengs en Berghuis doen het wel aardig in de Nederlandse competitie, maar worden internationaal gewoon weggeblazen”, aldus een scherpe Mulder. Het laatste optreden van Stengs in het shirt van de nationale ploeg dateert van maart 2021 tegen Gibraltar.

NIET GESLAAGD IN NICE

Het was dan ook met gemengde gevoelens dat Calvin Stengs in de zomermercato vorig jaar zijn langverwachte transfer naar het buitenland maakte. OGC Nice was de bestemming, de ambitieuze Franse club die 15 miljoen euro uittrok voor hem. Een peulschil voor eigenaar Jim Ratcliffe, want het vermogen van de Britse zakenman bedraagt namelijk 25 miljard, maar Stengs paste vooral in het profiel van Nice: jong, een grote progressiemarge en een ruime potentiële doorverkoopwaarde.



Ondanks een goede start in de Côte d’Azur, de Franse kwaliteitskrant L'Équipe noemde hem bij zijn debuut tegen Lille OSC ‘de attractie van de wedstrijd’, kon Calvin Stengs nooit zijn stempel drukken bij OGC Nice. Dat viel grotendeels te wijten aan blessureleed, maar op het sportief vlak kon hij zelden een impact maken. Ondertussen pakte de Franse club uit met Nicolas Pépé (ex-Arsenal), waardoor Stengs helemaal overbodig raakte in de Allianz Riviera. Hij zal zijn carrière dus duidelijk terug op de rails moeten zetten bij Antwerp FC.

LEES OOK: Oosting vloekt: Antwerp ziet revelatie wegvallen

Is Stengs een topaankoop van Antwerp?

Meest recent

Hayen voert één wissel door, Mazzu grijpt stevig in

KRC Genk is met belangrijke uitoverwinning aan de Europe Play-Offs begonnen. Dat vraagt wel om een ...

0
0
Toptarget speelt open kaart: "Transfer naar Club Brugge?"

Of hij nog in actie zal komen bij Club Brugge, zal afhangen van zijn revalidatie. Maar feit is dat ...

11
11
Ongeziene dominantie: Beveren gaat voor historie in CPL

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de Challenger Pro League afgewerkt. Het wordt dan ...

23
23
'Maat is vol: RSCA-titularis speelt plek definitief kwijt'

RSC Anderlecht krijgt zondagavond het bezoek van AA Gent. De algemene verwachting is dat coach ...

114
114
'Kompany lacht tanden bloot: Bayern contacteert steraanvaller'

Bayern München heeft zaterdagavond geschiedenis geschreven. Tijdens de vlotte zege op St. Pauli ...

110
110
Leko dropt hint: essentiële wissel in basiself Club?

Club Brugge wist zaterdagavond de volle buit te pakken na een erg moeizame wedstrijd op het veld van ...

90
90
KV Mechelen - Union: Vanderbiest en Hubert wisselen één keer

Union SG is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen, maar moet zondagmiddag wel bevestigen op ...

19
19
Hayen klopt op tafel bij Genk: "Gaan er alles aan doen"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

210
210
'City steekt zomermercato in de fik met topmiddenvelder'

Manchester City maakt zich op voor Premier League-toppers die de Engelse titelstrijd in een ...

65
65
TU: 'Gepeperde transfersom Vermeeren, Club vindt aanvaller'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

203
203
KV Kortrijk promoveert naar JPL: transfervuurwerk op komst

KV Kortrijk zal volgend seizoen weer te zien zijn in de Jupiler Pro League. De Kerels waren zeker ...

244
244
Sebaoui briest na STVV – Club Brugge: ploegmakkers afgemaakt

STVV stond op voorsprong in de eerste helft tegen Club Brugge. De Kanaries speelden een sterke ...

132
132
Uitblinker Godts spreekt over zomerse knaltransfer

Mika Godts behoorde bij Ajax weer tot de uitblinkers. De buitenspeler was goed voor een doelpunt, ...

42
42
Vetlesen zet Club Brugge op scherp: “Assholes…”

Het zag er na 45 minuten op Stayen niet goed uit voor Club Brugge. Blauw-Zwart stond op achterstand ...

208
208
Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Union Berlin staat in de Bundesliga op een elfde plek, op zeven punten van de degradatiestreep. De ...

42
42
Valentine gooit bom rond Van Gucht: Charlotte slaat terug

De liefdesperikelen rond Ruben Van Gucht hebben een nieuwe, opvallende wending genomen. In een ...

103
103
Vanderbiest waarschuwt Club Brugge & co

KV Mechelen pakte vorige week een punt tegen AA Gent. Dat was oververdiend. Vandaag nemen de ...

252
252
Westerlo kietelt KRC Genk: spelers spreken ambitie uit

Waar sommigen misschien hadden verwacht dat Royal Antwerp FC of Standard het KRC Genk nog moeilijk ...

109
109
Paniek in amateur: 'Racismerel beslist kampioenschap'

In de amateurreeksen is het stilaan ook 'money time'. Toch lijkt er in één van die ...

92
92
Vanaken verrast: lof voor opvallende pion

Club Brugge kroop door het oog van de naald tegen STVV. De Kanaries verdienden meer dan een ...

192
192
Kompany schrijft geschiedenis: ongeloof bij iedereen

Bayern München is onstopbaar, zo lijkt het wel. Ze wonnen met 0-5 van St. Pauli en dat met een ...

112
112
Leko velt oordeel over Sabbe, Forbs én Diakhon

Club Brugge won bijzonder gevleid met 1-2 op het veld van STVV. De Truienaars kregen de beste ...

396
396
Vrancken over dé fase: "Heb hier minder problemen mee"

STVV speelde een beresterke partij tegen Club Brugge. De Limburgers verdienden zeker een punt, maar ...

160
160
'Club Brugge zet zinnen op nieuwe sensatie'

Bij Club Brugge staan ze voor een héél drukke zomer. De kans is groot dat er een halve ...

356
356
Bayern staat perplex na ongenadige ingreep van Kompany

Bij Bayern drukt Vincent Kompany niet alleen op het veld zijn stempel door. Ook in de kleedkamer ...

287
287

Meer sportnieuws