Antwerp-verrassing laat AA Gent afzien

223 stemmen
Antwerp-verrassing laat AA Gent afzien

Ondanks het feit dat Antwerp Europees is uitgeschakeld, domineert The Great Old wel in de Belgische competitie. De manschappen van Mark van Bommel staan op een gedeelde eerste plaats samen met Club Brugge, maar hebben een wedstrijd minder gespeeld. Antwerp won al elke wedstrijd dit seizoen en probeert op die manier de Europese blamage te doen vergeten. 

Dit weekend legde The Great Old KAA Gent over de knie met 1-2. Voormalig bondscoach René Vandereycken haalde vooral de kwaliteiten van Jelle Bataille aan in Het Belang van Limburg. De 20-jarige rechtervleugelverdediger maakte in de zomer van 2021 de overstap van KV Oostende en maakte in de partij tegen de Buffalo's indruk. "Antwerp heeft een pijnpunt van AA Gent blootgelegd door Vadis Odjidja en Sven Kums een paar keer weg te trekken uit het centrum. Het was opvallend hoe Jelle Bataille zowel Odjidja als Kums met de bal aan de voet op snelheid het nakijken gaf. In het centrum kunnen die jongens in duel gaan of een slim foutje maken, maar eens ze op de flank moeten gaan verdedigen, ben je als tegenstander in het voordeel", aldus Vandereycken. 

Bataille, die dit seizoen nog maar twee keer in actie mocht komen, toonde zich de baas op het Antwerpse middenveld en wist waar en hoe hij Gent kon pijn doen. Dat de jonge Belg niet veel aan de bak komt, hoeft niet te verbazen. Hij speelt immers op dezelfde positie als Ritchie De Laet. "Ik zeg niet dat hij nu plots de voorkeur moet krijgen op De Laet – dat zal de trainer wel bepalen afhankelijk van de situatie en de tegenstander – maar volgens mij heeft een speler als Bataille zeker de kwaliteiten om bij Antwerp te blijven", besloot de voormalige bondscoach.

Moet Bataille nog bij Antwerp blijven na dit seizoen?

Meest recent

Kans voor Belgische clubs bij toptalent dat Club verliet?

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugd en daar plukt het ook de ...

10
10
Goots waarschuwt Antwerp: "Met deze kern..."

Bij Antwerp blijft er grote onzekerheid heersen. Paul Gheysens kreeg wel uitstel om een bedrag van ...

42
42
Simon Mignolet zorgt voor speculatie met nieuwe samenwerking

Simon Mignolet heeft na een indrukwekkende carrière een punt gezet achter zijn leven als ...

24
24
Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

18
18
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

38
38
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

254
254
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

270
270
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

194
194
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

150
150
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

181
181
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

414
414
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

121
121
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

71
71
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

114
114
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

531
531
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

102
102
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

361
361
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

188
188
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

193
193
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

332
332
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

318
318
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

168
168
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

87
87
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

235
235
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

672
672

Meer sportnieuws