Antwerp-verrassing laat AA Gent afzien

door
Antwerp-verrassing laat AA Gent afzien

Ondanks het feit dat Antwerp Europees is uitgeschakeld, domineert The Great Old wel in de Belgische competitie. De manschappen van Mark van Bommel staan op een gedeelde eerste plaats samen met Club Brugge, maar hebben een wedstrijd minder gespeeld. Antwerp won al elke wedstrijd dit seizoen en probeert op die manier de Europese blamage te doen vergeten. 

Dit weekend legde The Great Old KAA Gent over de knie met 1-2. Voormalig bondscoach René Vandereycken haalde vooral de kwaliteiten van Jelle Bataille aan in Het Belang van Limburg. De 20-jarige rechtervleugelverdediger maakte in de zomer van 2021 de overstap van KV Oostende en maakte in de partij tegen de Buffalo's indruk. "Antwerp heeft een pijnpunt van AA Gent blootgelegd door Vadis Odjidja en Sven Kums een paar keer weg te trekken uit het centrum. Het was opvallend hoe Jelle Bataille zowel Odjidja als Kums met de bal aan de voet op snelheid het nakijken gaf. In het centrum kunnen die jongens in duel gaan of een slim foutje maken, maar eens ze op de flank moeten gaan verdedigen, ben je als tegenstander in het voordeel", aldus Vandereycken. 

Bataille, die dit seizoen nog maar twee keer in actie mocht komen, toonde zich de baas op het Antwerpse middenveld en wist waar en hoe hij Gent kon pijn doen. Dat de jonge Belg niet veel aan de bak komt, hoeft niet te verbazen. Hij speelt immers op dezelfde positie als Ritchie De Laet. "Ik zeg niet dat hij nu plots de voorkeur moet krijgen op De Laet – dat zal de trainer wel bepalen afhankelijk van de situatie en de tegenstander – maar volgens mij heeft een speler als Bataille zeker de kwaliteiten om bij Antwerp te blijven", besloot de voormalige bondscoach.

Moet Bataille nog bij Antwerp blijven na dit seizoen?

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

23
23
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

83
83
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

215
215
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

349
349
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

317
317
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

78
78
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

249
249
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

213
213
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

188
188
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

513
513
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

317
317
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

570
570
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

598
598
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

687
687
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

141
141
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

560
560
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1265
1265
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

755
755
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

239
239
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

463
463
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

359
359
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

630
630
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1006
1006
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

356
356
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

855
855

Meer sportnieuws