Referee Department bezwijkt voor klachten AA Gent

door
Referee Department bezwijkt voor klachten AA Gent

Het seizoen is nog maar goed en wel begonnen of het zit er alweer bovenarms op tussen AA Gent en het arbitragekorps. Na de 1-2 nederlaag tegen Antwerp van afgelopen zondag voelden de Buffalo's zich nog maar eens geviseerd. Hein Vanhaezebrouck en zijn spelers schuwden daarbij de grove taal niet. Uitspraken die wel eens een gevolg konden krijgen.


Per slot van rekening werd Vanhaezebrouck eind vorig seizoen nog geschorst wegens uitlatingen aan het adres van de Belgische scheidsrechters en hun bazen. Om een nieuwe confrontatie te vermijden beslist het bondsparket de complottheorieën en vele andere spijkerharde beschuldigingen vanuit de Ghelamco Arena dit keer echter door de vingers te zien, aldus Het Nieuwsblad.

Niemand zal dus op het matje worden geroepen, integendeel: in zekere zin geeft het Referee Department gehoor aan de klachten van Vanhaezebrouck. Hoewel de instantie niet officieel wenst te reageren, klonk het tegenover dezelfde krant namelijk dat Nicolas Laforge de komende speeldagen wellicht niet meer aangeduid zal worden om matchen van AA Gent in goede banen te leiden.

CORRECTE BESLISSINGEN
Tot slot kwamen de drie bewuste VAR-interventies stuk voor stuk aan bod in de wekelijkse duiding van het Referee Department. Daarbij gaat het PRD telkens akkoord met zowel de tussenkomst van de videoref, eveneens door Vanhaezebrouck op de korrel genomen, als het eindverdict van Laforge. Dat het enigszins bezwijkt voor de druk vanuit Gent valt dan ook opmerkelijk te noemen. 

LEES OOK: Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Verdienen Vanhaezebrouck en co een straf voor hun uitspraken?

Meest recent

Update marktwaarden JPL: grote winnaars & verliezers

Het toonaangevende Transfermarkt kwam vrijdag met een update van de verschillende marktwaarden in de ...

9
9
Rellen rond Club Brugge: zware maatregel zindert na

Wat ooit een praktische oplossing was voor Europese topavonden in Brugge, dreigt binnenkort volledig ...

191
191
Defour velt oordeel over Taravel: “Geen doordachte keuze”

Jeremy Taravel blijft al zeker tot het einde van het seizoen hoofdtrainer van RSC Anderlecht, dat ...

92
92
Limburgse derby op scherp: Hayen gooit olie op het vuur

Komende speeldag staat de Limburgse derby tussen KRC Genk en Sint-Truiden VV op het programma. Nicky ...

92
92
Eric Gerets verrast iedereen: “Zij stelen Play-Off 1”

Eric Gerets is een clubicoon van Standard Luik en La Dernière Heure sprak met de voormalige ...

237
237
Steven Defour snel terug als hoofdtrainer in België?

Steven Defour was in het verleden hoofdtrainer van KV Mechelen, maar sinds zijn ontslag bij Malinwa ...

98
98
Taravel reageert na vertrouwen: ambities Anderlecht bekend

RSC Anderlecht heeft ervoor gekozen om officieel door te gaan met Jeremy Taravel als hoofdtrainer. ...

111
111
Mazzu kan zijn oude liefde nieuwe hak zetten

Komend weekend zitten we al aan de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler ...

24
24
Witte rook: Anderlecht hakt trainersknoop definitief door

Anderlecht zat de voorbije anderhalve maand met een stevig trainersdilemma. Na het ontslag van ...

219
219
Camara geeft dé oorzaak voor vele blessures bij Anderlecht

Anderlecht kent de laatste weken een opleving, maar beleeft globaal gezien nog altijd een ...

198
198
Verbauwhede heeft slecht nieuws voor Kortrijk bij promotie

SK Beveren veroverde deze week al de titel in de Challenger Pro League en is daarmee ook al zeker ...

261
261
Courtois verbaast zelfs Arbeloa: "Nog nooit gezien"

Real Madrid zette deze week een reuzenstap richting de kwartfinale van de Champions League. De ...

114
114
Karetsas en Club Brugge zetten nieuwe transferrecords

Het lijkt erop dat we in de zomer weer het nodige transfervuurwerk gaan krijgen in de Jupiler Pro ...

282
282
TRANSFERUURTJE: 'Topclubs lonken naar Beveren, Hazard praat met JPL-club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

168
168
Colpaert spreekt duidelijke taal over toekomst Zulte

Het rommelt ferm bij Zulte Waregem. Sven Vandenbroeck werd ontslagen en assistent Steve Colpaert ...

93
93
Comeback onder Taravel? Flips met statement naar Anderlecht

Alexis Flips staat nog tot 2028 onder contract bij RSC Anderlecht. De Franse middenvelder werd twee ...

250
250
Wesley Sonck kotsmisselijk na VTM-horror met Koen Wauters

Voor Wesley Sonck werd een ogenschijnlijk onschuldige uitdaging plots een kleine nachtmerrie. De ...

36
36
KAA Gent met de rug tegen de muur: De Mil waarschuwt

KAA Gent staat voorlopig op een zesde plek, maar het is ongemeen spannend. KRC Genk, Standard Luik ...

169
169
Bataille terug naar België? “Raketten in Israël”

Jelle Bataille maakte de opvallende overstap naar Maccabi Haifa na zijn periode bij Royal Antwerp ...

116
116
Focus op derby: Heymans roept oorlogstaal naar STVV

KRC Genk blijft verbazen in Europa. De Limburgers wonnen de heenwedstrijd tegen het Duitse Freiburg ...

297
297
Iran draait kar en maakt Trump met de grond gelijk

Iran leek aanvankelijk niet deel te nemen aan het Wereldkampioenschap voetbal dit jaar, maar na een ...

195
195
Onana breekt lans voor deze Rode Duivel

Het wordt uitkijken naar wie volgende week de selectie van de Rode Duivels zal halen. Bondscoach ...

92
92
Hazard eerlijk over Duivels: "Dan blijf ik liever thuis"

Krijgen we deze maand opnieuw een opmerkelijke comeback bij de Rode Duivels? Het zou kunnen, want ...

234
234
Smaakmaker STVV onthult dé sleutel voor winst tegen Genk

Komend weekend zullen in de Jupiler Pro League vrijwel alle ogen gericht zijn op de Limburgse derby. ...

182
182
'Revolutie Standard: overname én verdwijnen 2 elftallen?'

Voor Standard staan er zeer belangrijke weken voor de boeg. De Rouches hopen in de laatste twee ...

440
440

Meer sportnieuws