Referee Department bezwijkt voor klachten AA Gent

1064 stemmen
Referee Department bezwijkt voor klachten AA Gent

Het seizoen is nog maar goed en wel begonnen of het zit er alweer bovenarms op tussen AA Gent en het arbitragekorps. Na de 1-2 nederlaag tegen Antwerp van afgelopen zondag voelden de Buffalo's zich nog maar eens geviseerd. Hein Vanhaezebrouck en zijn spelers schuwden daarbij de grove taal niet. Uitspraken die wel eens een gevolg konden krijgen.


Per slot van rekening werd Vanhaezebrouck eind vorig seizoen nog geschorst wegens uitlatingen aan het adres van de Belgische scheidsrechters en hun bazen. Om een nieuwe confrontatie te vermijden beslist het bondsparket de complottheorieën en vele andere spijkerharde beschuldigingen vanuit de Ghelamco Arena dit keer echter door de vingers te zien, aldus Het Nieuwsblad.

Niemand zal dus op het matje worden geroepen, integendeel: in zekere zin geeft het Referee Department gehoor aan de klachten van Vanhaezebrouck. Hoewel de instantie niet officieel wenst te reageren, klonk het tegenover dezelfde krant namelijk dat Nicolas Laforge de komende speeldagen wellicht niet meer aangeduid zal worden om matchen van AA Gent in goede banen te leiden.

CORRECTE BESLISSINGEN
Tot slot kwamen de drie bewuste VAR-interventies stuk voor stuk aan bod in de wekelijkse duiding van het Referee Department. Daarbij gaat het PRD telkens akkoord met zowel de tussenkomst van de videoref, eveneens door Vanhaezebrouck op de korrel genomen, als het eindverdict van Laforge. Dat het enigszins bezwijkt voor de druk vanuit Gent valt dan ook opmerkelijk te noemen. 

LEES OOK: Megaverrassing: 'Belgische topclub gaat vol voor Burgess'

Verdienen Vanhaezebrouck en co een straf voor hun uitspraken?

Meest recent

Doku: "Alleen op dat vlak is Yamal beter dan ik"

De Rode Duivels beginnen straks na een goede voorbereiding met zeer veel vertrouwen aan het WK. Als ...

0
0
'Club Brugge vindt oplossing voor banneling'

Bij Club Brugge staan er de komende weken en maanden nog heel wat transfers op til, zowel aan ...

52
52
Rode Duivel leeft plots helemaal weer op in Bundesliga

Na het mislukte WK 2022 drong zich een generatiewissel op bij de Rode Duivels, maar die liep niet ...

20
20
Duitsland schrikt even, maar boekt alsnog monsterscore

Duitsland opende zijn WK met een match tegen Curaçao. Kregen we een zeer vlotte overwinning ...

18
18
Oranje-fans zorgen voor dolle taferelen in Dallas

Nederland speelt vanavond om 22u tegen Japan. De match gaat door in het Amerikaanse Dallas en de ...

38
38
Nachtmerrie voor Duivels: Doku dreigt cruciaal duel te missen

Jérémy Doku is de beste veldspeler van de Rode Duivels. De flankaanvaller zit echter ...

284
284
'Nederlandse topclub legt bod neer voor De Busser'

Jari De Busser kende topjaren bij Go Ahead Eagles. De Belgische doelman wil komende zomer graag een ...

29
29
Sporting Hasselt verrast met transfer bij KRC Genk

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De Limburgse club was al heel ...

123
123
'Dure verdediger op radar Belgische clubs'

De Belgische ploegen in de Jupiler en Challenger Pro League speuren rond naar versterking. Onze ...

101
101
'Club Brugge in heftig transfergevecht: bod van 7 miljoen'

Club Brugge zag inmiddels al verschillende spelers vertrekken en er zitten nog meer uitgaande deals ...

545
545
'Immense transferbom Mourinho: Real heeft verbaal akkoord'

José Mourinho werd afgelopen donderdag officieel gepresenteerd als hoofdcoach van Real ...

113
113
Vorstelijke videocall: Lukaku slaat koning Filip met verstomming

De Rode Duivels beginnen maandagavond aan hun campagne op het WK 2026 met een groepsmatch tegen ...

105
105
België - Egypte: dit resultaat voorspellen de statistieken

Maandagavond trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang. In Seattle vormt Egypte dan de ...

348
348
Emotionele WK-viering van Schot verovert alle harten

John McGinn bezorgde Schotland op het WK een historische overwinning, maar het was niet zijn ...

23
23
'Transfer krijgt vorm: De Cat krijgt interessant voorstel'

Een plek in de WK-selectie bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch staat Nathan De Cat voor een ...

607
607
'Club Brugge nadert akkoord: knappe dubbelslag op mercato'

De sportieve leiding van Club Brugge speurt momenteel naar directe versterking voor de eerste ploeg. ...

454
454
Klaar voor Egypte: De Ketelaere maakt indruk op training

De Rode Duivels kruisen maandag de degens met Egypte tijdens hun eerste WK-match. In afwachting van ...

69
69
Hans Vanaken tóch in WK-basisploeg? "Tegen Egypte ..."

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

392
392
Opvolger Courtois bij Duivels: "Hij heeft beste papieren"

"Op een bepaald moment moet je de fakkel doorgeven" en "kans is groter dat ik niet doorga dan wel". ...

458
458
"Een dictatuur" - 'VAR-schandaal' zorgt voor commotie op WK

Op het wereldkampioenschap heeft Qatar zaterdagnacht een grote stunt geboekt. De Qatari's wisten op ...

211
211
Mysterieuze boodschap voor Coucke doet emoties oplaaien

Marc Coucke staat wel vaker in het middelpunt van de belangstelling, maar deze keer is het niet een ...

240
240
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

431
431
'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

627
627
Attractie bij Rode Duivels: "Voor hem komt men naar stadion"

Nog twee keer slapen en de Rode Duivels beginnen aan hun campagne op het wereldkampioenschap. Egypte ...

155
155
Geen Kane, Mbappé of Yamal: 'Dit is de beste speler op WK'

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

349
349

Meer sportnieuws