'Caufriez versiert transfer naar Ligue 1'

door
'Caufriez versiert transfer naar Ligue 1'

Het uitbreken van de oorlog in Oekraïne zes maanden geleden zorgde ervoor dat heel wat spelers in het land eieren voor hun geld kozen, maar ook in Rusland vertrokken heel wat buitenlanders. Het land werd immers uitgesloten van alle internationale competities en de FIFA gaf aan buitenlandse spelers ook de mogelijkheid om hun contract te verbreken. Maximiliano Caufriez maakte daar opvallend geen gebruik van.


De 25-jarige verdediger was in de zomer van 2021 verrassend voor 2,5 miljoen euro van STVV naar topclub Spartak Moskou getrokken en hield zich na het uitbreken van het conflict afzijdig. Hij kwam vorig seizoen uiteindelijk 25 keer in actie, maar een vaste titularis zou hij desondanks niet worden. Dit seizoen kwam hij amper nog aan de bak, met amper één invalbeurt van 21 minuten in de eerste zeven competitiewedstrijden.

Na een jaar verlaat Caufriez alsnog Rusland, want volgens L'Equipe staat hij op het punt om een transfer naar de Franse Ligue 1 te versieren. Onze landgenoot zou op het punt staan om te verkassen naar Clermont, dat al enkele weken op zoek was naar een centrale verdediger. Hoeveel ze betalen voor de voormalige Jonge Duivel, is niet duidelijk.

BAIYE
Caufriez wordt in ieder geval de tweede Belg in de kern bij Clermont, want daar is ook Brandon Baiye aan de slag. De 21-jarige middenvelder is een jeugdproduct van Club Brugge, maar verkaste in de zomer van 2019 verrassend naar de Franse club. Nadat hij de voorbije twee seizoenen uitgeleend werd aan een Oostenrijkse tweedeklasser, krijgt hij dit seizoen zijn kans in de A-kern. Hij mocht tot dusver twee keer kort invallen.

Mooie transfer voor Caufriez?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Francis Amuzu floreert: verrassende terugkeer naar JPL?

De zomermercato nadert en de Belgische clubs speuren de wereld rond naar versterking. Wie weet ...

11
11
'Geraerts plots in héél vieze papieren'

Karel Geraerts is momenteel trainer van de Franse tweedeklasser Stade Reims. De Belgische coach ...

32
32
Club Brugge blijft gefocust: ‘Niet naar Union kijken’

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

70
70
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

86
86
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

89
89
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

261
261
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

75
75
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

171
171
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

261
261
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

264
264
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

124
124
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

202
202
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

117
117
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

149
149
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

76
76
'Van Bommel dicht bij comeback: topclub lonkt'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

164
164
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

37
37
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

73
73
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

237
237
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1377
1377
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

136
136
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

77
77
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

219
219
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

466
466
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

87
87

Meer sportnieuws