TU: 'Antwerp stuurt grote namen door, verrassing Januzaj'

door
TU: 'Antwerp stuurt grote namen door, verrassing Januzaj'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Antwerp willen ze na de pijnlijke Europese uitschakeling hun brede kern nog wat afslanken. Daardoor mogen nog een aantal ervaren pionnen vertrekken, want Mark van Bommel zou niet meer rekenen op Birger Verstraete en Viktor Fischer. Vooral die eerste is best opvallend, want hij was de voorbije seizoenen altijd titularis, evenwel zonder uit te blinken.



Club Brugge wist zondag nog een grote vis binnen te hengelen, want het heeft de transfer van Raphael Onyedika afgerond. De Nigeriaanse middenvelder werd zoals verwacht weggeplukt bij FC Midtjylland en daarvoor tastte Club zeer diep in de buidel. Het zou immers zijn transferrecord gebroken hebben door maar liefst 10 miljoen euro neer te tellen, waar nog eens 2 miljoen aan bonussen bij kan komen.

Maar dat record zou snel alweer kunnen sleutelen, want Club maakt intussen ook werk van de komst van Roman Yaremchuk. De ex-spits van AA Gent mag na één jaar alweer vertrekken bij Benfica en er is zelfs al sprake van een naderend akkoord op clubniveau. Club zou maar liefst 16 miljoen euro willen betalen, dat aangevuld kan worden met 3 miljoen aan bonussen en tien procent van een eventuele doorverkoop.



Aan uitgaande zijde zou Brandon Mechele nog een verrassende vertrekker kunnen zijn. De 29-jarige Rode Duivel is aan zijn laatste contractjaar begonnen en geniet interesse van Bologna. Club noch speler zouden op voorhand neen zeggen tegen een aanbieding aan de juiste voorwaarden, al was de intentie van Blauw-Zwart wel om in september aan tafel te zitten met Mechele om een contractverlenging te bespreken. 

Eder Balanta
kan ook een opmerkelijke transfer maken, want de overbodige Colombiaan zou in de belangstelling staan van Standard. Dat kan zich echter alleen veroorloven hem binnen te halen als het eerst Gojko Cimirot verkoopt. De Bosniër is na dit seizoen einde contract en heeft een aanbieding van Partizan op zak. Net als Balanta strijkt hij 1,5 miljoen euro per jaar op.



Daarnaast denkt Standard ook aan de komst van Patrick Berg, een middenvelder van RC Lens. Die zat in Kortrijk al in de tribune, maar desondanks is een transfer nog niet zeker. Ook in zijn geval geldt immers dat er eerst spelers moeten vertrekken. Stipe Perica komt wel al zeker, want de Kroatische spits landde zondagavond in België.

BUITENLAND

Adnan Januzaj is nog steeds op zoek naar een nieuwe club en zou weleens voor een grote verrassing kunnen zorgen met zijn volgende bestemming. De Rode Duivel zou namelijk gesprekken voeren met Venezia, dat nochtans nog maar net naar de Serie B gezakt is. Met de aanvaller willen ze echter zo snel mogelijk terug naar de Serie A en Januzaj zou financieel ook een goede zaak kunnen doen.



Voor Aster Vranckx lonkt ook een transfer. De 19-jarige middenvelder mag vertrekken bij VfL Wolfsburg, waar hij niet voorkomt in de plannen van Niko Kovac. Hij zou weleens een straffe transfer kunnen maken, want vanuit Italië klinkt het dat AC Milan dicht bij zijn komst staat. De Italiaanse kampioen zou een akkoord naderen met Wolfsburg over een uitleenbeurt met aankoopoptie. Enkel over de grootte van die optie wordt nog gediscussieerd: Milan biedt momenteel 11,5 miljoen euro, terwijl Wolfsburg 13 miljoen zou willen.

Bij Manchester United staat er nog heel wat op til. Het zou zondagavond een akkoord bereikt hebben met Ajax over de transfer van Antony. De Braziliaanse winger zou voor maar liefst 100 miljoen euro de overstap maken en tot 2027, met optie op een extra jaar, tekenen. Daarnaast komt er ook nog een nieuwe doelman, want het zou ook een persoonlijk akkoord hebben met Martin Dubravka.De Slowaak van Newcastle United moet David De Gea het vuur aan de schenen leggen, al moet er op clubniveau nog een overeenkomst gevonden worden. United wil Dubravka huren met een aankoopoptie van ongeveer 6 miljoen, terwijl Newcastle een definitieve transfer verkiest.

LEES OOK: Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Zal Yaremchuk een meerwaarde zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Machine Kompany zorgt voor ontzag: "Nog nooit gezien"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een echte machine gemaakt. Dat bleek ...

63
63
'Nieuwe Stankovic-geruchten: Club Brugge reageert'

Club Brugge is er dit seizoen weer in geslaagd om enkele uitstekende spelers op te duikelen. De ...

79
79
Bayern en Atletico halen hard uit, opluchting voor Barça

De eerste heenwedstrijden in de achtste finales van de Champions League hebben dinsdagavond ...

49
49
Alweer zeer opmerkelijke comeback bij Anderlecht

Bij Anderlecht waait er een frisse wind na de alweer vele veranderingen van de voorbije maanden. ...

133
133
'Juventus hakt knoop over toekomst Openda helemaal door'

Voor Loïs Openda zijn er dezer dagen nog maar zeer weinig speelminuten weggelegd bij Juventus. ...

51
51
Penaltyfestijn Beerschot, baalavond voor Patro en Bokadi

In de Challenger Pro League staat een midweekspeeldag op het programma. Die werd dinsdag afgetrapt ...

86
86
Tottenham ondergaat ongeziene vernedering bij Atletico

De heenwedstrijden van de achtste finales van de Champions League zijn meteen goed voor spektakel. ...

92
92
'Tielemans verbaast iedereen met transfer na WK'

Wanneer de Rode Duivels komende zomer op het WK staan, zal Youri Tielemans in principe de ...

216
216
Galatasaray brengt Liverpool zeer stevig in de problemen

In de Champions League ontving Galatasaray om 18u45 Liverpool in eigen huis. De Turken hoopten na de ...

73
73
Godts verrast: 'Ajax zorgt voor straffe transferwending'

Mika Godts is persoonlijk aan een zeer goed seizoen bezig bij Ajax. De Belgische flankaanvaller is ...

50
50
Van Gucht in paniek: misplaatste stunt ontploft in zijn gezicht

Ruben Van Gucht pakte uit met straffe woorden, maar net daar wringt nu het schoentje. Wat bedoeld ...

55
55
'Sels grof wild: pikante Premier League-deal op til'

Matz Sels doet het goed bij Nottingham Forest, maar daar is er bijzonder veel onrust. Het gaat dit ...

66
66
Verhuurde JPL-spelers: één speler met grote zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

48
48
Lommel zet grote stap: "Genk of PSV? Kijk naar hen!"

Anno 2026 is doorstroming van de eigen jeugd steeds belangrijker aan het worden. Dat is ook het ...

27
27
'Anderlecht schiet in actie: eerste zomertarget bekend'

Dankzij de aanstelling van Jérémy Taravel als T1 koopt RSC Anderlecht tijd om alsnog ...

506
506
Fink schenkt klare wijn: transfercoup bij KRC Genk?

Met nog twee speeldagen te gaan in de reguliere competitie staat KRC Genk buiten de top zes ...

138
138
Schreuder verrast: niet naar Anderlecht, wél naar het WK

Behoudens een verrassing maakt Jérémy Taravel het seizoen gewoon vol als hoofdcoach ...

122
122
'Rampscenario voor Anderlecht: korting op De Cat?'

Nathan De Cat weigert voorlopig om zijn toekomst langer aan RSC Anderlecht te verbinden, en dus ...

390
390
Horror bij Belgische cultclub: Bom ontploft door sabotage

Kent u hem nog: François De Keersmaecker? De olijke ex-voorzitter van de Belgische ...

62
62
'Totale leegloop bij Club Brugge: zomer van 150 miljoen'

Club Brugge hoopt zich de komende maanden koste wat het kost opnieuw tot landskampioen te kronen. ...

536
536
'Anderlecht loopt blauwtje: De Cat weigert contract'

Voor zover het nog nodig was gaf Nathan De Cat afgelopen zondag tegen Club Brugge nog maar eens zijn ...

604
604
Vannieuwkerke slikt snoeiharde kritiek: "Karl Coucke"

Het is crisis aan de zee en dat heeft ook Karl Vannieuwkerke geweten. Eén van de sterke ...

123
123
Nieuwe T1 voor Essevee van volgend seizoen al bekend?

Zulte Waregem koos ervoor om Sven Vandenbroeck de laan uit te sturen na desastreuze resultaten en de ...

335
335
'Club Brugge grijpt genadeloos in bij Shandre Campbell'

Club Brugge doet nog volop mee voor de titel, maar er wacht nog eerst een interlandperiode. ...

306
306
Van der Elst ziet nu al kampioen: verrassend oordeel

De titelstrijd in de Jupiler Pro League gaat dit seizoen tussen Union SG, STVV en Club Brugge. ...

325
325

Meer sportnieuws