TU: 'Antwerp stuurt grote namen door, verrassing Januzaj'

611 stemmen
TU: 'Antwerp stuurt grote namen door, verrassing Januzaj'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Antwerp willen ze na de pijnlijke Europese uitschakeling hun brede kern nog wat afslanken. Daardoor mogen nog een aantal ervaren pionnen vertrekken, want Mark van Bommel zou niet meer rekenen op Birger Verstraete en Viktor Fischer. Vooral die eerste is best opvallend, want hij was de voorbije seizoenen altijd titularis, evenwel zonder uit te blinken.



Club Brugge wist zondag nog een grote vis binnen te hengelen, want het heeft de transfer van Raphael Onyedika afgerond. De Nigeriaanse middenvelder werd zoals verwacht weggeplukt bij FC Midtjylland en daarvoor tastte Club zeer diep in de buidel. Het zou immers zijn transferrecord gebroken hebben door maar liefst 10 miljoen euro neer te tellen, waar nog eens 2 miljoen aan bonussen bij kan komen.

Maar dat record zou snel alweer kunnen sleutelen, want Club maakt intussen ook werk van de komst van Roman Yaremchuk. De ex-spits van AA Gent mag na één jaar alweer vertrekken bij Benfica en er is zelfs al sprake van een naderend akkoord op clubniveau. Club zou maar liefst 16 miljoen euro willen betalen, dat aangevuld kan worden met 3 miljoen aan bonussen en tien procent van een eventuele doorverkoop.



Aan uitgaande zijde zou Brandon Mechele nog een verrassende vertrekker kunnen zijn. De 29-jarige Rode Duivel is aan zijn laatste contractjaar begonnen en geniet interesse van Bologna. Club noch speler zouden op voorhand neen zeggen tegen een aanbieding aan de juiste voorwaarden, al was de intentie van Blauw-Zwart wel om in september aan tafel te zitten met Mechele om een contractverlenging te bespreken. 

Eder Balanta
kan ook een opmerkelijke transfer maken, want de overbodige Colombiaan zou in de belangstelling staan van Standard. Dat kan zich echter alleen veroorloven hem binnen te halen als het eerst Gojko Cimirot verkoopt. De Bosniër is na dit seizoen einde contract en heeft een aanbieding van Partizan op zak. Net als Balanta strijkt hij 1,5 miljoen euro per jaar op.



Daarnaast denkt Standard ook aan de komst van Patrick Berg, een middenvelder van RC Lens. Die zat in Kortrijk al in de tribune, maar desondanks is een transfer nog niet zeker. Ook in zijn geval geldt immers dat er eerst spelers moeten vertrekken. Stipe Perica komt wel al zeker, want de Kroatische spits landde zondagavond in België.

BUITENLAND

Adnan Januzaj is nog steeds op zoek naar een nieuwe club en zou weleens voor een grote verrassing kunnen zorgen met zijn volgende bestemming. De Rode Duivel zou namelijk gesprekken voeren met Venezia, dat nochtans nog maar net naar de Serie B gezakt is. Met de aanvaller willen ze echter zo snel mogelijk terug naar de Serie A en Januzaj zou financieel ook een goede zaak kunnen doen.



Voor Aster Vranckx lonkt ook een transfer. De 19-jarige middenvelder mag vertrekken bij VfL Wolfsburg, waar hij niet voorkomt in de plannen van Niko Kovac. Hij zou weleens een straffe transfer kunnen maken, want vanuit Italië klinkt het dat AC Milan dicht bij zijn komst staat. De Italiaanse kampioen zou een akkoord naderen met Wolfsburg over een uitleenbeurt met aankoopoptie. Enkel over de grootte van die optie wordt nog gediscussieerd: Milan biedt momenteel 11,5 miljoen euro, terwijl Wolfsburg 13 miljoen zou willen.

Bij Manchester United staat er nog heel wat op til. Het zou zondagavond een akkoord bereikt hebben met Ajax over de transfer van Antony. De Braziliaanse winger zou voor maar liefst 100 miljoen euro de overstap maken en tot 2027, met optie op een extra jaar, tekenen. Daarnaast komt er ook nog een nieuwe doelman, want het zou ook een persoonlijk akkoord hebben met Martin Dubravka.De Slowaak van Newcastle United moet David De Gea het vuur aan de schenen leggen, al moet er op clubniveau nog een overeenkomst gevonden worden. United wil Dubravka huren met een aankoopoptie van ongeveer 6 miljoen, terwijl Newcastle een definitieve transfer verkiest.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

Zal Yaremchuk een meerwaarde zijn voor Club Brugge?

Meest recent

Vanaken beleeft WK-hel: Garcia maakt het nóg pijnlijker

Hans Vanaken droomde van zijn eerste echte WK-kans, maar zijn keuzes zet Rudi Garcia hem voorlopig ...

41
41
'Garcia plooit alsnog: belangrijke wissel bij Rode Duivels'

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran lijkt het mes nu al op de keel te staan bij de Rode Duivels. ...

3
3
'Club laat zich niet afschrikken door contractverlenging'

Club Brugge maakt doorgaans snel zijn transferhuiswerk, maar deze zomer is het nog altijd wachten op ...

41
41
Vossen heeft spraakmakende transfer helemaal beet

Jelle Vossen beleefde een ontgoochelend seizoen bij Zulte Waregem, waar hij de voorbije maanden ...

47
47
'Wout Faes versiert absolute toptransfer'

Waar speelt Wout Faes komend seizoen? Dat is nog altijd een groot vraagteken. De Belgische ...

49
49
Midden in WK-storm haalt De Wever vernietigend uit

De sfeer rond de Rode Duivels was al allesbehalve uitbundig. Na twee teleurstellende gelijke spelen ...

78
78
Standard en Charleroi krijgen pittige straffen

Een deel van de fans van Standard en Sporting Charleroi maakten het vorig seizoen bont op Sclessin. ...

144
144
'Plotse transferwending omtrent Thorgan Hazard'

Bij RSC Anderlecht vonden ze geen akkoord met Thorgan Hazard. Beide partijen gingen uit elkaar. Het ...

249
249
Kanaté verklaart plots vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht verhuurde vandaag Ibrahim Kanaté aan FC Kaiserslautern. De winger was een van ...

256
256
'KV Mechelen ruikt jackpot: Bundesliga-club meldt zich'

Bij KV Mechelen gaan er de komende weken nog de nodige spelers de club verlaten. Voor ...

184
184
Zulte Waregem komt met zeer groot transfernieuws

Zulte Waregem was tot op heden nog rustig op de transfermarkt. CEO Michiel Beeuwsaert gaf bij Het ...

322
322
Niets verloren? Zelfs zonder groepswinst mogen Duivels hopen

De verwachting was dat de Rode Duivels door de groepsfase van het WK zouden walsen, maar niets ...

124
124
'UIttocht Anderlecht: ook verrassende transfer Stroeykens'

Het wordt nog een zeer drukke transferzomer voor Anderlecht. Met Giulian Biancone streek tot dusver ...

583
583
Standard heeft weer beet: oude bekende keert terug

Standard is bezig aan een zeer opvallende zomermercato. De Rouches willen volgend seizoen weer ...

86
86
'Westerlo blijft cashen: 8 miljoen voor duo'

Het belooft bij Westerlo een zeer drukke transferzomer te drukken. In eerste instantie lijken de ...

59
59
Vitor Bruno spreekt eerste keer na intrede bij Anderlecht

Anderlecht heeft lang geduld moeten oefenen, maar heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

339
339
Beerschot kondigt uitgaande 'toptransfer' aan

Beerschot greep afgelopen seizoen maar net naast een directe terugkeer in de Jupiler Pro League en ...

60
60
'Bakayoko maakt zeer verrassende transfer'

In de WK-selectie van de Rode Duivels koos Rudi Garcia voor Jérémy Doku, Leandro ...

140
140
'Westerlo op een zucht van nieuwe miljoenendeal'

Westerlo boerde de voorbije jaren al zeer goed op de transfermarkt. Ze wisten vooral hun spitsen ...

37
37
Veronique De Kock en Ronaldo serveren bloedheet spektakel

Véronique De Kock heeft een verhaal opgediept waar veel mensen alleen maar van kunnen dromen. ...

97
97
'Beveren baalt: smaakmaker trekt naar Bundesliga'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

143
143
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht heeft eindelijk coach, Vossen vindt club'

De zomerse transfercarrousel komt stilaan op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

124
124
‘Mandela Keita staat voor zomerse monstertransfer’

Mandela Keita speelde in het verleden bij Royal Antwerp FC, maar afgelopen seizoen maakte de ...

181
181
Pal tijdens het WK: Gert Verheyen slaat totaal andere weg in

Terwijl miljoenen kijkers hem wekelijks aan het werk zien als analist tijdens het WK, is Gert ...

220
220
‘Victor Bruno tweede keus: Anderlecht greep naast deze T1’

Victor Bruno werd officieel voorgesteld als de nieuwe hoofdtrainer van RSC Anderlecht. De Portugees ...

552
552

Meer sportnieuws