TU: 'Antwerp stuurt grote namen door, verrassing Januzaj'

door
TU: 'Antwerp stuurt grote namen door, verrassing Januzaj'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Antwerp willen ze na de pijnlijke Europese uitschakeling hun brede kern nog wat afslanken. Daardoor mogen nog een aantal ervaren pionnen vertrekken, want Mark van Bommel zou niet meer rekenen op Birger Verstraete en Viktor Fischer. Vooral die eerste is best opvallend, want hij was de voorbije seizoenen altijd titularis, evenwel zonder uit te blinken.



Club Brugge wist zondag nog een grote vis binnen te hengelen, want het heeft de transfer van Raphael Onyedika afgerond. De Nigeriaanse middenvelder werd zoals verwacht weggeplukt bij FC Midtjylland en daarvoor tastte Club zeer diep in de buidel. Het zou immers zijn transferrecord gebroken hebben door maar liefst 10 miljoen euro neer te tellen, waar nog eens 2 miljoen aan bonussen bij kan komen.

Maar dat record zou snel alweer kunnen sleutelen, want Club maakt intussen ook werk van de komst van Roman Yaremchuk. De ex-spits van AA Gent mag na één jaar alweer vertrekken bij Benfica en er is zelfs al sprake van een naderend akkoord op clubniveau. Club zou maar liefst 16 miljoen euro willen betalen, dat aangevuld kan worden met 3 miljoen aan bonussen en tien procent van een eventuele doorverkoop.



Aan uitgaande zijde zou Brandon Mechele nog een verrassende vertrekker kunnen zijn. De 29-jarige Rode Duivel is aan zijn laatste contractjaar begonnen en geniet interesse van Bologna. Club noch speler zouden op voorhand neen zeggen tegen een aanbieding aan de juiste voorwaarden, al was de intentie van Blauw-Zwart wel om in september aan tafel te zitten met Mechele om een contractverlenging te bespreken. 

Eder Balanta
kan ook een opmerkelijke transfer maken, want de overbodige Colombiaan zou in de belangstelling staan van Standard. Dat kan zich echter alleen veroorloven hem binnen te halen als het eerst Gojko Cimirot verkoopt. De Bosniër is na dit seizoen einde contract en heeft een aanbieding van Partizan op zak. Net als Balanta strijkt hij 1,5 miljoen euro per jaar op.



Daarnaast denkt Standard ook aan de komst van Patrick Berg, een middenvelder van RC Lens. Die zat in Kortrijk al in de tribune, maar desondanks is een transfer nog niet zeker. Ook in zijn geval geldt immers dat er eerst spelers moeten vertrekken. Stipe Perica komt wel al zeker, want de Kroatische spits landde zondagavond in België.

BUITENLAND

Adnan Januzaj is nog steeds op zoek naar een nieuwe club en zou weleens voor een grote verrassing kunnen zorgen met zijn volgende bestemming. De Rode Duivel zou namelijk gesprekken voeren met Venezia, dat nochtans nog maar net naar de Serie B gezakt is. Met de aanvaller willen ze echter zo snel mogelijk terug naar de Serie A en Januzaj zou financieel ook een goede zaak kunnen doen.



Voor Aster Vranckx lonkt ook een transfer. De 19-jarige middenvelder mag vertrekken bij VfL Wolfsburg, waar hij niet voorkomt in de plannen van Niko Kovac. Hij zou weleens een straffe transfer kunnen maken, want vanuit Italië klinkt het dat AC Milan dicht bij zijn komst staat. De Italiaanse kampioen zou een akkoord naderen met Wolfsburg over een uitleenbeurt met aankoopoptie. Enkel over de grootte van die optie wordt nog gediscussieerd: Milan biedt momenteel 11,5 miljoen euro, terwijl Wolfsburg 13 miljoen zou willen.

Bij Manchester United staat er nog heel wat op til. Het zou zondagavond een akkoord bereikt hebben met Ajax over de transfer van Antony. De Braziliaanse winger zou voor maar liefst 100 miljoen euro de overstap maken en tot 2027, met optie op een extra jaar, tekenen. Daarnaast komt er ook nog een nieuwe doelman, want het zou ook een persoonlijk akkoord hebben met Martin Dubravka.De Slowaak van Newcastle United moet David De Gea het vuur aan de schenen leggen, al moet er op clubniveau nog een overeenkomst gevonden worden. United wil Dubravka huren met een aankoopoptie van ongeveer 6 miljoen, terwijl Newcastle een definitieve transfer verkiest.

LEES OOK: Antwerp wrijft zich in de handen met ‘onverwacht juweeltje’

Zal Yaremchuk een meerwaarde zijn voor Club Brugge?

Meest recent

El Ouahdi spreekt duidelijke taal over ontslag Fink

KRC Genk heeft Thorsten Fink ontslagen na een desastreuze reeks. De Limburgers zijn nog op zoek naar ...

19
19
Fans jubelen: Coosemans roept straffe taal bij Anderlecht

RSC Anderlecht zit al acht jaar zonder prijs en de supporters snakken naar nieuw succes. Dat is ...

35
35
De Mil wil nog versterking: "Misschien voor de winterstop"

Bij AA Gent wordt Mogi Bayat weer meer en meer ingeschakeld. Het is geen geheim dat hij de deal van ...

63
63
'Coosemans gedumpt? Anderlecht gaat voor nieuwe nummer één'

Bij Colin Coosemans groeit de onrust. Hij wacht al maanden op duidelijkheid over zijn nieuwe ...

188
188
Hasi ziet grote verandering sinds trainerswissel bij Antwerp

RSC Anderlecht sleept zich naar de winterstop. De Brusselaars missen een pak spelers tegen Royal ...

64
64
Heynen ziet nu al een verandering na tijdperk van Fink

KRC Genk speelde 2-2 op het veld van Sporting Charleroi. Alweer geen zege voor de Limburgers. Bryan ...

78
78
Vertrekken of verlengen op Bosuil: Janssen doet boekje open

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

137
137
Nieuwe details op tafel: Garcia slachtoffer 'blauw-zwarte' bond?

Rudi Garcia werd donderdag op de vingers getikt door de KBVB. Na zijn kritische uitspraken over het ...

445
445
'Bayern perplex: sensationeel vertrek Kompany wordt reëel'

Bayern München wil zondag nog FC Heidenheim over de knie leggen, vervolgens kan de Duitse ...

534
534
'Genk in shock: pikante kleedkamer-bom duikt op bij Hoefkens'

Carl Hoefkens is géén kandidaat meer bij Genk. Hij zet zelf de deur dicht en kiest ...

170
170
Ophefmakende exit bij Anderlecht? Coosemans voert druk op

RSC Anderlecht is bezig aan een degelijk seizoen tot dusver en mag daar verschillende spelers voor ...

283
283
Hoogspanning Club-Gent: Louwagie duidt schuldige aan in Leko-soap

In de Jupiler Pro League is het reikhalzend uitkijken naar de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen ...

493
493
Cornelis spreekt zich uit over toekomst bij Charleroi

Charleroi werd vorige week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Rik De Mil. De ...

53
53
Genk slikt nieuwe domper: "Maar ploeg is niet dood"

KRC Genk zette deze week Thorsten Fink op straat, maar de trainerswissel heeft het tij nog niet ...

224
224
Dortmund zet Bayern onder druk, geen prijs voor Inter

Vrijdagavond werd er ook in het buitenland nog het nodige voetbal afgewerkt. In de Bundesliga heeft ...

51
51
Geen kerstcadeau voor Hayen: Racing Genk kraakt in slot

Met Nicky Hayen mogelijk in aantocht, leek Racing Genk vanavond lange tijd op weg naar drie ...

296
296
Hoefkens legt in detail uit waarom hij Genk afwijst

KRC Genk begon de voorbije dagen aan de zoektocht naar een nieuwe trainer na het ontslag van ...

313
313
'AA Gent kruist vingers voor extra miljoenen'

Het zijn woelige tijden geweest bij AA Gent met het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge. ...

197
197
Lommel en Lierse verwennen fans met doelpuntenfestijn in CPL

Wie vrijdagavond richting het Soevereinstadion trok, kreeg veel meer dan zomaar een ...

34
34
'Mannaert razend op Garcia: details bekend'

Donderdag ontstond er plots weer een stormpje bij de voetbalbond. Rudi Garcia sprak de pers toe over ...

429
429
Nieuwe soap: Antwerp vecht nederlaag op Standard aan

In oktober liep de wedstrijd tussen Standard en Antwerp uit de hand. De supporters van de Rouches ...

293
293
'Opluchting bij Club en Union na transferontwikkeling'

De start van de wintermercato komt stilaan zeer dichtbij. Het is goed mogelijk dat de Jupiler Pro ...

179
179
'Anderlecht hakt knoop door over terugkeer toptalent'

Anderlecht staat wellicht opnieuw voor een vrij drukke wintermercato. Het wil af van de nodige ...

195
195
'Dender mag nog wat meer dromen van miljoenentransfer'

FCV Dender beleeft een moeilijk seizoen en staat na achttien speeldagen nog altijd op de laatste ...

33
33
‘Kompany vreest stunt van Club Brugge’

Niemand raakt graag een goudklompje kwijt, zéker Kompany niet. De Bayern-coach zou ontploffen ...

314
314

Meer sportnieuws