TU: 'Antwerp stuurt grote namen door, verrassing Januzaj'

door
TU: 'Antwerp stuurt grote namen door, verrassing Januzaj'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Antwerp willen ze na de pijnlijke Europese uitschakeling hun brede kern nog wat afslanken. Daardoor mogen nog een aantal ervaren pionnen vertrekken, want Mark van Bommel zou niet meer rekenen op Birger Verstraete en Viktor Fischer. Vooral die eerste is best opvallend, want hij was de voorbije seizoenen altijd titularis, evenwel zonder uit te blinken.



Club Brugge wist zondag nog een grote vis binnen te hengelen, want het heeft de transfer van Raphael Onyedika afgerond. De Nigeriaanse middenvelder werd zoals verwacht weggeplukt bij FC Midtjylland en daarvoor tastte Club zeer diep in de buidel. Het zou immers zijn transferrecord gebroken hebben door maar liefst 10 miljoen euro neer te tellen, waar nog eens 2 miljoen aan bonussen bij kan komen.

Maar dat record zou snel alweer kunnen sleutelen, want Club maakt intussen ook werk van de komst van Roman Yaremchuk. De ex-spits van AA Gent mag na één jaar alweer vertrekken bij Benfica en er is zelfs al sprake van een naderend akkoord op clubniveau. Club zou maar liefst 16 miljoen euro willen betalen, dat aangevuld kan worden met 3 miljoen aan bonussen en tien procent van een eventuele doorverkoop.



Aan uitgaande zijde zou Brandon Mechele nog een verrassende vertrekker kunnen zijn. De 29-jarige Rode Duivel is aan zijn laatste contractjaar begonnen en geniet interesse van Bologna. Club noch speler zouden op voorhand neen zeggen tegen een aanbieding aan de juiste voorwaarden, al was de intentie van Blauw-Zwart wel om in september aan tafel te zitten met Mechele om een contractverlenging te bespreken. 

Eder Balanta
kan ook een opmerkelijke transfer maken, want de overbodige Colombiaan zou in de belangstelling staan van Standard. Dat kan zich echter alleen veroorloven hem binnen te halen als het eerst Gojko Cimirot verkoopt. De Bosniër is na dit seizoen einde contract en heeft een aanbieding van Partizan op zak. Net als Balanta strijkt hij 1,5 miljoen euro per jaar op.



Daarnaast denkt Standard ook aan de komst van Patrick Berg, een middenvelder van RC Lens. Die zat in Kortrijk al in de tribune, maar desondanks is een transfer nog niet zeker. Ook in zijn geval geldt immers dat er eerst spelers moeten vertrekken. Stipe Perica komt wel al zeker, want de Kroatische spits landde zondagavond in België.

BUITENLAND

Adnan Januzaj is nog steeds op zoek naar een nieuwe club en zou weleens voor een grote verrassing kunnen zorgen met zijn volgende bestemming. De Rode Duivel zou namelijk gesprekken voeren met Venezia, dat nochtans nog maar net naar de Serie B gezakt is. Met de aanvaller willen ze echter zo snel mogelijk terug naar de Serie A en Januzaj zou financieel ook een goede zaak kunnen doen.



Voor Aster Vranckx lonkt ook een transfer. De 19-jarige middenvelder mag vertrekken bij VfL Wolfsburg, waar hij niet voorkomt in de plannen van Niko Kovac. Hij zou weleens een straffe transfer kunnen maken, want vanuit Italië klinkt het dat AC Milan dicht bij zijn komst staat. De Italiaanse kampioen zou een akkoord naderen met Wolfsburg over een uitleenbeurt met aankoopoptie. Enkel over de grootte van die optie wordt nog gediscussieerd: Milan biedt momenteel 11,5 miljoen euro, terwijl Wolfsburg 13 miljoen zou willen.

Bij Manchester United staat er nog heel wat op til. Het zou zondagavond een akkoord bereikt hebben met Ajax over de transfer van Antony. De Braziliaanse winger zou voor maar liefst 100 miljoen euro de overstap maken en tot 2027, met optie op een extra jaar, tekenen. Daarnaast komt er ook nog een nieuwe doelman, want het zou ook een persoonlijk akkoord hebben met Martin Dubravka.De Slowaak van Newcastle United moet David De Gea het vuur aan de schenen leggen, al moet er op clubniveau nog een overeenkomst gevonden worden. United wil Dubravka huren met een aankoopoptie van ongeveer 6 miljoen, terwijl Newcastle een definitieve transfer verkiest.

LEES OOK: Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Zal Yaremchuk een meerwaarde zijn voor Club Brugge?

Meest recent

KV Mechelen schiet recht in de roos: toptransfer

KV Mechelen boekte afgelopen speeldag een eerste overwinning in de Champions Play-Offs. Malinwa mag ...

14
14
Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

29
29
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

99
99
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

206
206
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

57
57
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

105
105
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

259
259
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

139
139
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

284
284
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

117
117
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

282
282
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

282
282
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

263
263
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

525
525
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

564
564
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

99
99
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

192
192
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

520
520
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

542
542
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

324
324
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

262
262
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

80
80
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

285
285
Club Brugge in nesten: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

260
260
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

277
277

Meer sportnieuws