Lierse zet na knotsgek duel Beerschot een ferme hak

door
Lierse zet na knotsgek duel Beerschot een ferme hak

Enigszins verrassend heeft Lierse de drie punten gepakt op het Kiel. In een aangenaam kijkstuk kwam de thuisploeg twee maal op voorsprong maar even snel sloegen de Pallieters genadeloos terug. Dankzij deze overwinning komt het team van Tom Van Imschoot mee op kop in de Challenger Pro League. Beerschot verliest meteen kostbare punten in de promotiestrijd.


Beerschot nam het op een leeg Kiel op tegen Lierse Kempenzonen. De Mannekes zaten hun laatste strafdag uit na de ongeregeldheden van vorig seizoen. Beide ploegen wonnen al één keer: het team van Wieland pakte vier op zes, terwijl Tom Van Imschoot met zijn team op de vorige speeldag de eerste drie punten pakte tegen Club NXT.

Aangenaam kijkstuk levert twee doelpunten op

De thuisploeg begon snedig met een paar prima aanvallen en kansen. Delanghe pareerde de eerste schoten van Vaca en Seydoux. Op het kwartier schoot ook Lierse plots wakker met een dubbele kans voor Tabekou, de aanvaller schoot eerst over maar had nadien pech dat een betere poging op de paal belandde. Op een kil Kiel bleef de wedstrijd ook nadien goed over en weer gaan. Halfweg kopte Rocha in de handen van doelman Vanhamel en aan de overzijde besloot Baeten dan weer voorlangs.

Op het uur viel er dan toch een doelpunt, Koshi miste zijn schot half maar dat werd een ideale assist voor Baeten die via de paal 1-0 maakte. De Pallieters toonden echter veerkracht en op tien minuten van de rust stelde Rocha de bordjes weer gelijk nadat Koshi in eerste instantie een schot van Van Acker nog uit doel hield: 1-1. In het slot van de eerste helft had Beerschot nog pech toen een poging van Verlinden op de lat vloog, halfweg hielden beide ploegen mekaar in evenwicht.

Beerschot opent de score maar Lierse slaat nog voor rust terug op een leeg Kiel.

Parel van Rigo, mokerslag van gouden Liers duo

Meteen na de pauze had Beerschot opnieuw pech toen een dubbele poging tegen het doelhout vloog. Eerst knalde Verlinden op de paal en in de nastoot besloot Baeten op de lat, de bezoekers ontsnapten. Lierse was nergens na de pauze en ontsnapte op het uur opnieuw, deze keer haalde Delanghe een lage schuiver van Rigo nog uit zijn doelvlak. Het was slechts uitstel van executie voor de bezoekers, een minuut later mocht Rigo opnieuw aanleggen en hij krulde de bal prinsheerlijk in de bovenhoek: 2-1.

Het vieren was echter andermaal van korte duur voor de Mannekes, amper twee minuten later kopte Rocha de gelijkmaker weer fraai in doel: 2-2. Lierse draaide de rollen plots helemaal om, een minuut later toonde Tabekou zich een pak scherper dan de thuisverdedigers en de ver uitgekomen Vanhamel (die door een deel van de aanhang persona non grata is) was een vogel voor de kat: 2-3. Beerschot was een tijdje van slag, op een kwartier van het einde kopte Sanusi nog eens een kans naast de kooi van Delanghe. Uiteindelijk had Beerschot geen reactie meer in huis en lijdt het een dure nederlaag in eigen huis. Voor Lierse zijn het drie gouden punten, het komt zowaar mee aan kop met Lommel in de Challenger Pro League.

Scoreverloop:

1-0 (27') Baeten, 1-1 (36') Rocha, 2-1 (61') Rigo, 2-2 (63') Rocha, 2-3 (65') Tabekou

LEES OOK: Liefde voor Beerschot: "Antwerp toonde al interesse"

Is Vanhamel nog houdbaar als doelman bij Beerschot?

Meest recent

Wit konijn in WK-selectie België: ophefmakende naam valt

De Rode Duivels hebben zich ook mathematisch verzekerd van hun deelname aan de WK-eindronde. Rudi ...

15
15
Droomaffiche tegen Duivels? Broos geeft onverwachte reactie

De Rode Duivels hebben zich officieel geplaatst voor de WK-eindronde van komende zomer. Maar zij ...

12
12
Code oranje bij Duivels: "Zo kunnen we níét naar WK"

De Rode Duivels hebben zich tijdens de voorbije interland-periode geplaatst voor het WK van komende ...

49
49
Champions League-sprookje duurt voort: OHL bedwingt AS Roma

OH Leuven mocht dit seizoen als eerste Belgische ploeg ooit deelnemen aan het hoofdtoernooi van de ...

11
11
'Anderlecht-duo in vergetelheid: vertrek staat al vast'

RSC Anderlecht sneuvelde afgelopen zomer tijdens de Europese voorrondes en dat had uiteraard grote ...

104
104
Seys mee naar WK? 'Pittig duel met andere Duivel'

De Rode Duivels hebben hun ticket voor het WK van komende zomer officieel op zak. Bondscoach Rudi ...

95
95
'De Ketelaere genoemd voor onvervalste droomtransfer'

Met zijn twee doelpunten tegen Liechtenstein onderstreepte Charles De Ketelaere dat hij momenteel de ...

116
116
Norwich deelt unieke Clement-beelden: "Ik eis maar één ding"

Philippe Clement heeft een opvallend hoofdstuk toegevoegd aan zijn trainerscarrière. De ...

37
37
Straffe ambities bij Gent: "Wil het nog eens meemaken"

AA Gent is bezig aan een wisselvallig seizoen en liet al behoorlijk wat steken vallen. Desondanks ...

49
49
'Club Brugge casht op Tzolis: topploeg onderneemt actie'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

567
567
'Heldenrol wordt afknapper: zware WK-deceptie Vanaken'

De Rode Duivels kijken met gemengde gevoelens terug naar hun kwalificatiecampagne voor het WK, maar ...

284
284
'Miljoenen voor Anderlecht: transfer De Cat plots concreet'

RSC Anderlecht wil in de komende weken zijn goede prestaties van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

532
532
'Garcia aan tekentafel: verbazende basisspeler bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

428
428
'Ordoñez op vertrekken: waanzinnige transfersom gelekt'

Ondanks interesse van onder meer Olympique Marseille, slaagde Club Brugge er afgelopen zomer in om ...

292
292
'Flick wil topaanwinst in '26: Barça raast mercato op'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

130
130
'Frustraties bij Union: grote naam richting uitgang'

Union SG maakt zich op voor een druk einde van het kalenderjaar. Ondertussen wordt achter de ...

112
112
Totale afgang? "België en Nederland overleven groepsfase níét"

Naast de Rode Duivels wist ook Oranje zich tijdens de voorbije interland-periode te verzekeren van ...

356
356
Engeland in paniek: Clement voelt bom onder stoel

Philippe Clement zet een nieuwe stap in zijn carrière, maar doet dat uitgerekend bij een club ...

186
186
'Club Brugge zet zinnen op peperdure tienersensatie'

Tijdens de voorbije interlandbreak wemelde het van de geruchten bij Club Brugge, dat opnieuw stevig ...

287
287
Garcia dropt bommetje: hiërarchie Rode Duivels verstoord?

Nu de kwalificatie voor het WK een feit is kan er al volop worden gespeculeerd over wie er volgende ...

354
354
Coucke breekt de boel open en ramt De Pauw nieuw tijdperk in

Jarenlang was Bart De Pauw een van de meest herkenbare tv-gezichten van Vlaanderen. Tot hij in 2017 ...

51
51
Pro League versus politiek: Parys met 2 voeten vooruit

Ondanks een vrij matige kwalificatiecampagne gaan de Rode Duivels volgend jaar naar het WK in ...

120
120
Garcia op ramkoers: KBVB neemt opvallend standpunt in

Dinsdag stelden de Rode Duivels hun WK-ticket veilig met een klinkende 7-0 zege tegen Liechtenstein, ...

199
199
VRT-rel escaleert: Bracke draait Van Gucht door gehaktmolen

Het was een opvallende parallel: zowel Tom Waes als Ruben Van Gucht werden recent veroordeeld voor ...

647
647
'Mannaert spuit mist over toekomst bij voetbalbond'

Nu de Rode Duivels eindelijk zeker zijn van hun WK-ticket zijn alle ogen op Vincent Mannaert ...

182
182

Meer sportnieuws