Lierse zet na knotsgek duel Beerschot een ferme hak

door
Lierse zet na knotsgek duel Beerschot een ferme hak

Enigszins verrassend heeft Lierse de drie punten gepakt op het Kiel. In een aangenaam kijkstuk kwam de thuisploeg twee maal op voorsprong maar even snel sloegen de Pallieters genadeloos terug. Dankzij deze overwinning komt het team van Tom Van Imschoot mee op kop in de Challenger Pro League. Beerschot verliest meteen kostbare punten in de promotiestrijd.


Beerschot nam het op een leeg Kiel op tegen Lierse Kempenzonen. De Mannekes zaten hun laatste strafdag uit na de ongeregeldheden van vorig seizoen. Beide ploegen wonnen al één keer: het team van Wieland pakte vier op zes, terwijl Tom Van Imschoot met zijn team op de vorige speeldag de eerste drie punten pakte tegen Club NXT.

Aangenaam kijkstuk levert twee doelpunten op

De thuisploeg begon snedig met een paar prima aanvallen en kansen. Delanghe pareerde de eerste schoten van Vaca en Seydoux. Op het kwartier schoot ook Lierse plots wakker met een dubbele kans voor Tabekou, de aanvaller schoot eerst over maar had nadien pech dat een betere poging op de paal belandde. Op een kil Kiel bleef de wedstrijd ook nadien goed over en weer gaan. Halfweg kopte Rocha in de handen van doelman Vanhamel en aan de overzijde besloot Baeten dan weer voorlangs.

Op het uur viel er dan toch een doelpunt, Koshi miste zijn schot half maar dat werd een ideale assist voor Baeten die via de paal 1-0 maakte. De Pallieters toonden echter veerkracht en op tien minuten van de rust stelde Rocha de bordjes weer gelijk nadat Koshi in eerste instantie een schot van Van Acker nog uit doel hield: 1-1. In het slot van de eerste helft had Beerschot nog pech toen een poging van Verlinden op de lat vloog, halfweg hielden beide ploegen mekaar in evenwicht.

Beerschot opent de score maar Lierse slaat nog voor rust terug op een leeg Kiel.

Parel van Rigo, mokerslag van gouden Liers duo

Meteen na de pauze had Beerschot opnieuw pech toen een dubbele poging tegen het doelhout vloog. Eerst knalde Verlinden op de paal en in de nastoot besloot Baeten op de lat, de bezoekers ontsnapten. Lierse was nergens na de pauze en ontsnapte op het uur opnieuw, deze keer haalde Delanghe een lage schuiver van Rigo nog uit zijn doelvlak. Het was slechts uitstel van executie voor de bezoekers, een minuut later mocht Rigo opnieuw aanleggen en hij krulde de bal prinsheerlijk in de bovenhoek: 2-1.

Het vieren was echter andermaal van korte duur voor de Mannekes, amper twee minuten later kopte Rocha de gelijkmaker weer fraai in doel: 2-2. Lierse draaide de rollen plots helemaal om, een minuut later toonde Tabekou zich een pak scherper dan de thuisverdedigers en de ver uitgekomen Vanhamel (die door een deel van de aanhang persona non grata is) was een vogel voor de kat: 2-3. Beerschot was een tijdje van slag, op een kwartier van het einde kopte Sanusi nog eens een kans naast de kooi van Delanghe. Uiteindelijk had Beerschot geen reactie meer in huis en lijdt het een dure nederlaag in eigen huis. Voor Lierse zijn het drie gouden punten, het komt zowaar mee aan kop met Lommel in de Challenger Pro League.

Scoreverloop:

1-0 (27') Baeten, 1-1 (36') Rocha, 2-1 (61') Rigo, 2-2 (63') Rocha, 2-3 (65') Tabekou

🚀

Is Vanhamel nog houdbaar als doelman bij Beerschot?

Meest recent

DAZN komt met groot nieuw over Belgisch voetbal: tot 2027

De soap tussen DAZN en de Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Er was veel onduidelijkheid ...

76
76
Anderlecht zet streep door opmerkelijke samenwerking

RSC Anderlecht heeft veel partners en werkt ook met verschillende scholen samen om de jeugdwerking ...

33
33
Oorlog in Challenger Pro League: “Schandalig en debiel”

De Challenger Pro League is afgelopen, of niet? Door de U23-regel die vanaf volgend seizoen wordt ...

82
82
Publiekslieveling weg: loodzware transferopdracht Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs door met 1-2 te gaan ...

75
75
Bayern zonder Kompany: Anderlecht-bekende neemt over

Zondag werd de landstitel binnen gehaald, maar voor Bayern München is er momenteel geen tijd om ...

123
123
Dikke tranen bij Club Nxt: aanvoerder met klasse-gebaar

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd de prestigieuze Youth League te winnen. In de ...

99
99
Relletje voorbij? Lukaku maakt één grote fout bij Napoli

De plooien tussen SSC Napoli en Romelu Lukaku lijken weer grotendeels gladgestreken. De aanvaller ...

65
65
'STVV machteloos: steunpilaar richting topcompetitie'

De resultaten van de laatste weken zijn weliswaar minder, maar STVV kan nu al terugblikken op een ...

45
45
Amateurvoetbal op stelten: Antwerp-pion zaait titelchaos

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

85
85
"Complete mislukking" - Ivan Leko met grond gelijk gemaakt

Club Brugge heeft afgelopen weekend een opdoffer van formaat moeten verwerken. In de titelclash op ...

320
320
Puzzelwerk voor Hayen: groot vraagteken bij KRC Genk

KRC Genk wist afgelopen weekend de macht te heroveren in de Europe Play-Offs. Dinsdagavond wordt het ...

187
187
Verhaeghe verovert Europa: Club verbaast de voetbalwereld

Club Brugge heeft een stap gezet die niemand zag aankomen. De jeugdploeg speelde maandag de finale ...

278
278
Kompany-mania in München: Bayern-boegbeeld houdt zich niet in

Bayern München veroverde zondagavond de 35ste landstitel uit zijn geschiedenis, de tweede ...

121
121
'Antwerp ruikt buitenkans: vizier op Standard-smaakmaker'

In de Europe Play-Offs krijgt Standard dinsdagavond het bezoek van Antwerp FC. En beide clubs komen ...

197
197
WK-selectie Duivels: Openda gedumpt voor wit konijn?

Nog 52 dagen te gaan en het wereldkampioenschap voetbal wordt op gang getrapt. Bondscoach Rudi ...

260
260
'Volgende Anderlecht-revolutie: nieuwe trainer op komst'

RSC Anderlecht staat voor enkele cruciale weken waarin het een Europees ticket wil veroveren en ...

583
583
Catastrofe bij Club Brugge: opvallende ingreep Leko?

Club Brugge hoopte zondag haasje-over te doen met Union, maar Ivan Leko en co. kwamen van een kale ...

230
230
Essevee hakt trainersknoop door: Coen versus Colpaert

Dankzij de 0-2 zege tegen La Louvière is Zulte Waregem nog steeds ongeslagen in de Relegation ...

223
223
Lardot laat licht schijnen op speeldag 3 play-offs

De play-offs draaien op volle toeren, want de komende dagen staat speeldag vier al op het programma. ...

114
114
Leko likt wonden: steunpilaar Club Brugge valt uit

Door de nederlaag tegen Union lijkt de titel ineens ver weg voor Club Brugge. Tot overmaat van ramp ...

413
413
Amy Sonck mikpunt van spot: vader Wesley grijpt hard in

Zowel Wesley als Amy Sonck hebben de laatste jaren hun sporen verdiend in het medialandschap. Amy ...

320
320
Mooie woorden: Courtois zwaait met lof naar Club Brugge

De U19 van Club Brugge is er dan toch niet in geslaagd om de prestigieuze Youth League te winnen. In ...

297
297
Nieuwe opdoffer Anderlecht: Proto heeft inside informatie

RSC Anderlecht is volop aan het strijden voor een Europees ticket in de Champions' Play-Offs en ...

457
457
Onheilspellend nieuws: Boskamp geeft gezondheidsupdate

Als speler, trainer en zelfs televisie-analist heeft Jan Boskamp een serieuze stempel gedrukt op het ...

102
102
Net niet: Club verliest finale Youth League na penalty's tegen Real

Club Nxt is er maandagavond niet in geslaagd om opnieuw een stukje Belgische voetbalgeschiedenis te ...

199
199

Meer sportnieuws