Union neemt sportieve weerwraak op ex-coach Mazzu

door
Union neemt sportieve weerwraak op ex-coach Mazzu

Een paar dagen na de zwaar bevochten Europese zege heeft Anderlecht andermaal schipbreuk geleden op het veld van Union. Paars-Wit speelde tachtig minuten lang ondermaats en kon een slotoffensief uiteindelijk niet bekronen met een punt, mede dankzij twee VAR-interventies.


Felice Mazzu keerde vandaag terug naar het Union waarmee hij vorig seizoen zoveel mooie momenten meemaakte. De Waalse coach was nu T1 van Anderlecht en door het wat wrange afscheid was het geen terugkeer door de grote poort. Vorig seizoen won de promovendus alle duels van de grote broer, vandaag wou Mazzu graag komaf maken met die negatieve statistiek. Refaelov en Silva begonnen op de bank, Raman en Esposito namen hun plaats in. Bij de thuisploeg koos Geraerts dan weer voor Sykes en Lynen als nieuwkomers in zijn elftal.

Union bouwt verder aan straffe reeks

Geen Mazzu meer aan het roer bij Union maar de kanonstart van de traditieclub was andermaal een feit. Na een dikke minuut spelen verloor Amuzu klungelig de bal aan Boniface. Die haalde vervolgens hard uit en de bal verdween achter Van Crombrugge in de verste hoek: 1-0 voor Union. Paars-Wit reageerde al een paar minuten later: Arnstadt vond op rechts Murillo en die verraste Moris in zijn korte hoek: 1-1 na een fout van de thuisdoelman.

De wedstrijd bleef nadien grotendeels in evenwicht. Halfweg de eerste periode claimde Union een strafschop na handspel van Hoedt maar zowel scheidsrechter als VAR gingen hier niet op in. Kansen waren schaars maar de weinige mogelijkheden die er waren leverden wel steevast doelgevaar op. Vanzeir vergat eerst nog om oog in oog met Van Crombrugge raak te treffen maar bij de daaropvolgende hoekschop maakte de ex-Genk speler wel zijn eerste van dit seizoen: 2-1. De bezoekers hadden geen reactie meer in huis voor de pauze en moesten andermaal met een achterstand de catacomben van het Joseph Marien Stadion ingaan.

De Nigeriaanse topaankoop van Union zorgt al vroeg voor de 1-0.

VAR verpest laat feestje bij Anderlecht

Met Sadiki, Refaelov en Silva bracht Mazzu na de pauze meteen drie nieuwe namen in het elftal, Raman, Kana en Amuzu mochten gaan douchen. Met hernieuwde moed en energie kwam Paars-Wit ook uit de kleedkamer en dat zorgde meteen voor een paar snedige aanvallen. De beste kansen waren echter wederom voor Union: eerst haalde Van Crombrugge een prachtige lob van Lazare nog vanonder de lat en even later schoof Boniface na een fraaie actie de bal naast. De bezoekers ontsnapten voorlopig aan een grotere achterstand.

Iets voor het uur was er andermaal een dot van een kans voor Union, deze keer mocht Vanzeir aan de tweede paal vrij inkoppen maar Van Crombrugge haalde de bal fenomenaal nog uit doel. De doelman van Anderlecht hield zijn team eigenhandig in leven. Op een dik kwartier van het einde vergat het duo Lazare-Vanzeir andermaal om Anderlecht uit te tellen. Die gemiste kansen brak Union bijna zuur op toen Burgess in de slotfase ongelukkig handspel begin in de zestien meter en scheidsrechter Verboomen een strafschop floot. De VAR constateerde echter buitenspel van Stroeykens, andermaal een interventie van de videoref met verstrekkende gevolgen. Even later moest de VAR opnieuw tussenkomen bij een fout op Esposito en andermaal werd een elf meter teruggedraaid, deze keer omdat de fout buiten de zestien meter gebeurde (twee maal een correcte beslissing). De daaropvolgende vrije tap van Refaelov werd door Moris vanonder de lat gehaald. Finaal moesten Mazzu en co zonder punten afdruipen en mocht het publiek vlakbij het Dudenpark andermaal een feestje bouwen, eentje met ongetwijfeld een zoete nasmaak.

Scoreverloop:

1-0 (2') Boniface, 1-1 (11') Murillo, 2-1 (31') Vanzeir

LEES OOK: Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

Is dit Union gewoon opnieuw kandidaat voor de Champions Play-Offs?

Meest recent

'Kerstfiasco brengt Anderlecht-exit in stroomversnelling'

Bij RSC Anderlecht is de laatste wedstrijd van 2025 uitgedraaid op een heuse sisser. Paars-Wit viel ...

44
44
"De ploeg verraden" - wat er écht gebeurde in Standard-STVV

Standard heeft ook zijn laatste match van 2025 verliezend afgesloten en ging vrijdag met 1-2 de boot ...

71
71
‘Man Utd shockeert Club: transferbom boven Jan Breydel’

Bij Club Brugge houdt niemand van Engelse shortlists— zeker niet als het over een vaste ...

162
162
Zware kater Anderlecht: zondebok krijgt 3.5 op 10

RSC Anderlecht heeft de winterstop moeten inzetten met een heuse kater. De Brusselaars verloren ...

169
169
Kerstcadeau voor Club Brugge? Ex-ref fileert penaltyfase

Club Brugge is één van de grote winnaars van de kerstspeeldag in de Jupiler Pro ...

429
429
Hasi luidt alarmbel en doet oproep aan Renard

Besnik Hasi heeft een héél moeilijk jaar als coach van RSC Anderlecht afgesloten met ...

344
344
Sardella legt vinger op de wonde bij Anderlecht

RSC Anderlecht leverde een heel zwakke prestatie tegen Sporting Charleroi. Het verloor zeer terecht ...

321
321
STVV spreekt het uit: "We gaan er volop voor"

STVV is momenteel de beste ploeg in België. Goed voetbal en sterke prestaties. Ze wonnen nu ook ...

160
160
Manchester United sluit moeilijk 2025 af met knappe zege

In de Premier League stond er om 21u een zeer interessante affiche op het programma. Manchester ...

71
71
Dramatisch Anderlecht eindigt 2025 met enorme domper

 RSC Anderlecht begon om 20u45 aan zijn match tegen Sporting Charleroi. Konden de Brusselaars ...

219
219
Goto héél duidelijk over winterse terugkeer naar Anderlecht

Keisuke Goto is samen met Promise David topschutter in de Jupiler Pro League met acht doelpunten. ...

407
407
Anderlecht in de problemen: "Geen nieuw contract"

RSC Anderlecht en Sporting Charleroi begonnen om 20u45 aan hun laatste partij van 2025. De eerste 45 ...

328
328
Van der Bruggen verklaart 'wederopstanding' van Cercle Brugge

Bij Cercle Brugge leek trainer Onur Cinel op weg naar een ontslag. De resultaten bleven vele maanden ...

145
145
Union SG snakt naar adem: Hubert ziet pijnpunt

Union SG speelde een draak van een partij op het veld van Cercle Brugge. Alweer. Het voetbal is al ...

58
58
Goto bezorgt Standard enorm stevige eindejaarskater

Om 18u30 stond in Luik de zeer interessante partij tussen Standard en STVV op het programma. Voor de ...

124
124
Hayen zet spelers al op scherp: "Dit moet er écht uit"

Nicky Hayen incasseerde meteen nederlaag bij zijn debuut met KRC Genk. De Limburgers verloren met ...

251
251
‘Superspits voor Anderlecht: Renard opent de geldkraan’

Anderlecht-fans dromen van een nieuwe superspits, maar voelen tegelijk de angst dat het weer eens ...

336
336
Anderlecht - Charleroi: Hasi voert één wissel door

RSC Anderlecht sluit zijn jaar af met een thuismatch tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars kunnen ...

85
85
Stankovic looft Hayen, Vetlesen ziet verandering onder Leko

Club Brugge won gevleid met 3-5 op het veld van KRC Genk. Een gelijkspel was een juiste uitslag ...

628
628
Heynen geeft hét probleem van KRC Genk prijs

KRC Genk verloor met 3-5 van Club Brugge en Operatie PO I wordt na Nieuwjaar nog héél ...

418
418
'Mignolet out: Club richt pijlen op ervaren doelman'

Dankzij een 3-5 zege in Genk kan Club Brugge met opgeheven hoofd het jaar afsluiten. Om de ambities ...

495
495
De Mil slikt bittere pil: rampscenario voor AA Gent

AA Gent sluit een op z'n zachtst gezegd wisselvallig jaar zaterdag in eigen huis af tegen Westerlo. ...

151
151
Leider Union op tandvlees: winterstop komt geen dag te vroeg

De winterstop lijkt op het juiste moment te komen voor Union, al blijft het leider. Op bezoek bij ...

82
82
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert uppercut

Met een draw tegen Anderlecht eindigde vorige week de zegereeks van Antwerp, waar Joseph Oosting in ...

735
735
Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Ivan Leko trok vrijdag aan het langste eind in de ontmoeting met zijn voorganger Nicky Hayen, want ...

717
717

Meer sportnieuws