Union neemt sportieve weerwraak op ex-coach Mazzu

157 stemmen
Union neemt sportieve weerwraak op ex-coach Mazzu

Een paar dagen na de zwaar bevochten Europese zege heeft Anderlecht andermaal schipbreuk geleden op het veld van Union. Paars-Wit speelde tachtig minuten lang ondermaats en kon een slotoffensief uiteindelijk niet bekronen met een punt, mede dankzij twee VAR-interventies.


Felice Mazzu keerde vandaag terug naar het Union waarmee hij vorig seizoen zoveel mooie momenten meemaakte. De Waalse coach was nu T1 van Anderlecht en door het wat wrange afscheid was het geen terugkeer door de grote poort. Vorig seizoen won de promovendus alle duels van de grote broer, vandaag wou Mazzu graag komaf maken met die negatieve statistiek. Refaelov en Silva begonnen op de bank, Raman en Esposito namen hun plaats in. Bij de thuisploeg koos Geraerts dan weer voor Sykes en Lynen als nieuwkomers in zijn elftal.

Union bouwt verder aan straffe reeks

Geen Mazzu meer aan het roer bij Union maar de kanonstart van de traditieclub was andermaal een feit. Na een dikke minuut spelen verloor Amuzu klungelig de bal aan Boniface. Die haalde vervolgens hard uit en de bal verdween achter Van Crombrugge in de verste hoek: 1-0 voor Union. Paars-Wit reageerde al een paar minuten later: Arnstadt vond op rechts Murillo en die verraste Moris in zijn korte hoek: 1-1 na een fout van de thuisdoelman.

De wedstrijd bleef nadien grotendeels in evenwicht. Halfweg de eerste periode claimde Union een strafschop na handspel van Hoedt maar zowel scheidsrechter als VAR gingen hier niet op in. Kansen waren schaars maar de weinige mogelijkheden die er waren leverden wel steevast doelgevaar op. Vanzeir vergat eerst nog om oog in oog met Van Crombrugge raak te treffen maar bij de daaropvolgende hoekschop maakte de ex-Genk speler wel zijn eerste van dit seizoen: 2-1. De bezoekers hadden geen reactie meer in huis voor de pauze en moesten andermaal met een achterstand de catacomben van het Joseph Marien Stadion ingaan.

De Nigeriaanse topaankoop van Union zorgt al vroeg voor de 1-0.

VAR verpest laat feestje bij Anderlecht

Met Sadiki, Refaelov en Silva bracht Mazzu na de pauze meteen drie nieuwe namen in het elftal, Raman, Kana en Amuzu mochten gaan douchen. Met hernieuwde moed en energie kwam Paars-Wit ook uit de kleedkamer en dat zorgde meteen voor een paar snedige aanvallen. De beste kansen waren echter wederom voor Union: eerst haalde Van Crombrugge een prachtige lob van Lazare nog vanonder de lat en even later schoof Boniface na een fraaie actie de bal naast. De bezoekers ontsnapten voorlopig aan een grotere achterstand.

Iets voor het uur was er andermaal een dot van een kans voor Union, deze keer mocht Vanzeir aan de tweede paal vrij inkoppen maar Van Crombrugge haalde de bal fenomenaal nog uit doel. De doelman van Anderlecht hield zijn team eigenhandig in leven. Op een dik kwartier van het einde vergat het duo Lazare-Vanzeir andermaal om Anderlecht uit te tellen. Die gemiste kansen brak Union bijna zuur op toen Burgess in de slotfase ongelukkig handspel begin in de zestien meter en scheidsrechter Verboomen een strafschop floot. De VAR constateerde echter buitenspel van Stroeykens, andermaal een interventie van de videoref met verstrekkende gevolgen. Even later moest de VAR opnieuw tussenkomen bij een fout op Esposito en andermaal werd een elf meter teruggedraaid, deze keer omdat de fout buiten de zestien meter gebeurde (twee maal een correcte beslissing). De daaropvolgende vrije tap van Refaelov werd door Moris vanonder de lat gehaald. Finaal moesten Mazzu en co zonder punten afdruipen en mocht het publiek vlakbij het Dudenpark andermaal een feestje bouwen, eentje met ongetwijfeld een zoete nasmaak.

Scoreverloop:

1-0 (2') Boniface, 1-1 (11') Murillo, 2-1 (31') Vanzeir

LEES OOK: Anderlecht haalt slag thuis en ontloopt zware sanctie

Is dit Union gewoon opnieuw kandidaat voor de Champions Play-Offs?

Meest recent

'Dortmund legt nieuw plan voor Karetsas op tafel'

Het is voor KRC Genk niet de makkelijkste zomermercato. De Limburgers zien vooral aan uitgaande ...

12
12
'Here we go: Real heeft topaanwinst van 100 miljoen beet'

Real Madrid haalt deze zomer fors uit op de transfermarkt, want na een tegenvallend seizoen wil het ...

28
28
'Anderlecht en Club Brugge grijpen naast target'

RSC Anderlecht en Club Brugge zijn op zoek naar versterking. Beide teams zijn voorlopig verzwakt uit ...

122
122
Club Brugge zorgt voor magisch moment bij supporters

Club Brugge begint met grote ambities aan het nieuwe seizoen. Na de landstitel van vorig jaar is de ...

165
165
Lommel SK is absolute sterkhouder kwijt aan AZ

Lommel SK heeft dingend nood aan versterking, maar de promovendus heeft nog een smaakmaker verloren. ...

30
30
‘Anderlecht op z’n kop: sterkhouder out, toptransfer in’

Bij Anderlecht komt de transfercarrousel plots op gang. Een sterkhouder kan het Lotto Park verlaten ...

419
419
'STVV beslist over terugkeer Bertaccini'

Bij STVV kende Adriano Bertaccini een geweldige periode. Hij versierde een toptransfer naar RSC ...

387
387
Jbari zet Club Brugge onder druk: tijd dringt

Club Brugge lijkt tot op heden toch wel stevig verzwakt te zijn. Het bestuur moet nog aan de bak. ...

476
476
'Anderlecht wil uitpakken met absolute toptransfer'

Dat RSC Anderlecht nog héél wat versterking nodig heeft, dat is duidelijk. Antoine ...

347
347
'Arsenal stuift door: Premier League-bom vlak na Tzolis'

Arsenal FC won afgelopen seizoen de Engelse titel en haalde de finale van de Champions League. Om ...

67
67
Drama treft Ordoñez: gedroomde transfer in acuut gevaar

Na de recordverkoop van Christos Tzolis aan Arsenal FC, is het bij Club Brugge ook de bedoeling om ...

328
328
Ex van Karl Vannieuwkerke komt met straffe bekentenis

Jarenlang bleef het stil na de pijnlijke breuk met Karl Vannieuwkerke, maar nu opent Caroline ...

67
67
Peeters in de wolken: Beveren strikt Arsenal-product

SK Beveren kroonde zich op fenomenale wijze tot kampioen in de Challenger Pro League en mag komend ...

97
97
Club plant miljoenenaankoop: toptarget zet deur wagenwijd open

Club Brugge is nog lang niet klaar op de transfermarkt. De Belgische landskampioen mikt onder meer ...

471
471
Openda heeft nieuwe club beet: transferdetails bekend

Juventus won zaterdagavond met 0-1 in de oefenpot op Standard. Loïs Openda was aanwezig in het ...

66
66
'Transferstunt na overname: Antwerp wil 75-voudig international'

Nu de veelbesproken overname eindelijk in kannen en kruiken is, kan de sportieve leiding van Antwerp ...

450
450
'Sibierski klopt op tafel: Anderlecht-tweetal móét blijven'

Hoewel de Europese campagne al begonnen is, is RSC Anderlecht lang niet klaar op de transfermarkt. ...

559
559
Ruben Van Gucht zorgt voor grote onrust in Frankrijk

De lof voor Ruben Van Gucht en zijn nieuwe wielerprogramma blijft binnenstromen, maar achter de ...

82
82
Nu al Waalse kritiek op Van Bommel: "Altijd dat gezeik"

Mark van Bommel zal de Rode Duivels naar succes moeten leiden op het EK 2028. Maar de keuze van de ...

278
278
Club brengt geldkanon in stelling: miljoenen voor twéé kleppers

Club Brugge is nog lang niet klaar met zijn werk in de zomerse transferwindow. Op zeker twee ...

1520
1520
'Real Madrid helemaal los: bod van ruim 100 miljoen'

Real Madrid haalde inmiddels al een vijftal versterkingen in huis, maar is nog lang niet klaar op de ...

145
145
Standard wint burenduel, jonkie scoort voor Antwerp

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League van start. De ...

228
228
Versterking Thorup: nog víér aanwinsten nodig bij Genk

Met recordaankoop Rafiu Durosinmi heeft KRC Genk zijn nieuwe speerpunt beet. Eerder haalden de ...

776
776
Harde keuzes Van Bommel: nieuwe kapitein bij Duivels?

Mark van Bommel gaat pas vanaf 15 augustus officieel aan de slag als Belgisch bondscoach. Maar de ...

1313
1313
'Principe-akkoord bereikt: Salah ploegmaat Rode Duivel'

Mohamed Salah is momenteel als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe club. Maar er zou wel ...

109
109

Meer sportnieuws