Union neemt sportieve weerwraak op ex-coach Mazzu

door
Union neemt sportieve weerwraak op ex-coach Mazzu

Een paar dagen na de zwaar bevochten Europese zege heeft Anderlecht andermaal schipbreuk geleden op het veld van Union. Paars-Wit speelde tachtig minuten lang ondermaats en kon een slotoffensief uiteindelijk niet bekronen met een punt, mede dankzij twee VAR-interventies.


Felice Mazzu keerde vandaag terug naar het Union waarmee hij vorig seizoen zoveel mooie momenten meemaakte. De Waalse coach was nu T1 van Anderlecht en door het wat wrange afscheid was het geen terugkeer door de grote poort. Vorig seizoen won de promovendus alle duels van de grote broer, vandaag wou Mazzu graag komaf maken met die negatieve statistiek. Refaelov en Silva begonnen op de bank, Raman en Esposito namen hun plaats in. Bij de thuisploeg koos Geraerts dan weer voor Sykes en Lynen als nieuwkomers in zijn elftal.

Union bouwt verder aan straffe reeks

Geen Mazzu meer aan het roer bij Union maar de kanonstart van de traditieclub was andermaal een feit. Na een dikke minuut spelen verloor Amuzu klungelig de bal aan Boniface. Die haalde vervolgens hard uit en de bal verdween achter Van Crombrugge in de verste hoek: 1-0 voor Union. Paars-Wit reageerde al een paar minuten later: Arnstadt vond op rechts Murillo en die verraste Moris in zijn korte hoek: 1-1 na een fout van de thuisdoelman.

De wedstrijd bleef nadien grotendeels in evenwicht. Halfweg de eerste periode claimde Union een strafschop na handspel van Hoedt maar zowel scheidsrechter als VAR gingen hier niet op in. Kansen waren schaars maar de weinige mogelijkheden die er waren leverden wel steevast doelgevaar op. Vanzeir vergat eerst nog om oog in oog met Van Crombrugge raak te treffen maar bij de daaropvolgende hoekschop maakte de ex-Genk speler wel zijn eerste van dit seizoen: 2-1. De bezoekers hadden geen reactie meer in huis voor de pauze en moesten andermaal met een achterstand de catacomben van het Joseph Marien Stadion ingaan.

De Nigeriaanse topaankoop van Union zorgt al vroeg voor de 1-0.

VAR verpest laat feestje bij Anderlecht

Met Sadiki, Refaelov en Silva bracht Mazzu na de pauze meteen drie nieuwe namen in het elftal, Raman, Kana en Amuzu mochten gaan douchen. Met hernieuwde moed en energie kwam Paars-Wit ook uit de kleedkamer en dat zorgde meteen voor een paar snedige aanvallen. De beste kansen waren echter wederom voor Union: eerst haalde Van Crombrugge een prachtige lob van Lazare nog vanonder de lat en even later schoof Boniface na een fraaie actie de bal naast. De bezoekers ontsnapten voorlopig aan een grotere achterstand.

Iets voor het uur was er andermaal een dot van een kans voor Union, deze keer mocht Vanzeir aan de tweede paal vrij inkoppen maar Van Crombrugge haalde de bal fenomenaal nog uit doel. De doelman van Anderlecht hield zijn team eigenhandig in leven. Op een dik kwartier van het einde vergat het duo Lazare-Vanzeir andermaal om Anderlecht uit te tellen. Die gemiste kansen brak Union bijna zuur op toen Burgess in de slotfase ongelukkig handspel begin in de zestien meter en scheidsrechter Verboomen een strafschop floot. De VAR constateerde echter buitenspel van Stroeykens, andermaal een interventie van de videoref met verstrekkende gevolgen. Even later moest de VAR opnieuw tussenkomen bij een fout op Esposito en andermaal werd een elf meter teruggedraaid, deze keer omdat de fout buiten de zestien meter gebeurde (twee maal een correcte beslissing). De daaropvolgende vrije tap van Refaelov werd door Moris vanonder de lat gehaald. Finaal moesten Mazzu en co zonder punten afdruipen en mocht het publiek vlakbij het Dudenpark andermaal een feestje bouwen, eentje met ongetwijfeld een zoete nasmaak.

Scoreverloop:

1-0 (2') Boniface, 1-1 (11') Murillo, 2-1 (31') Vanzeir

LEES OOK: Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Is dit Union gewoon opnieuw kandidaat voor de Champions Play-Offs?

Meest recent

Stayen barst uit zijn voegen: STVV brengt héél straf nieuws

STVV kende de afgelopen jaren al een stijging inzake toeschouwersaantallen. Dit seizoen is daar nog ...

20
20
Verhuurde JPL-spelers: Team van de Week én stunt tegen Real

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

3
3
Lommel SK met ‘masterplan’: "Op bezoek bij Man City"

Lommel SK gaat terug weer meer naar zijn roots. De Limburgers willen de eigen jeugdopleiding weer ...

7
7
'Anderlecht zoekt centen: De Cat in etalage gezet?'

Wie de vacature moet komen invullen is voorlopig nog een vraagteken, maar vast staat alleszins dat ...

87
87
Money time in JPL: aanduidingen refs speeldag 28 bekend

Het einde van de reguliere competitie, en dus neemt de spanning overal zienderogen toe. De volgende ...

128
128
Oosting vloekt: Antwerp incasseert dubbele uppercut

Dankzij een 1-0 zege tegen STVV behoudt Antwerp een waterkansje op de Champions' Play-Offs, al ...

106
106
Vanhaezebrouck dropt bommetje: Raman terug naar Gent?

Dankzij een laat doelpunt van Benito Raman deed KV Mechelen zaterdag tegen Zulte Waregem een ...

243
243
Eddy Snelders verrast iedereen met ingrijpende beslissing

Eddy Snelders beheerst nu al enkele jaren het nieuws. De voormalig profvoetballer en analist kwam ...

221
221
Garcia glundert: wissel van de macht bij Rode Duivels?

Binnen precies 100 dagen begint het WK in de VS, Mexico en Canada. Voor de Rode Duivels betekent het ...

118
118
'Vuurwerk bij Club Brugge: toptargets zomer bekend'

Club Brugge gaat alweer een bijzonder lucratieve zomer tegemoet, want tal van goudhaantjes zijn ...

518
518
Wesley Sonck slaat de bal volledig mis: "Ik weet niks!"

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

122
122
‘Kompany slaat op tafel bij Bayern: bom van 100 miljoen'

Vincent Kompany is aan een geweldig seizoen bezig bij Bayern München. De Belgische oefenmeester ...

137
137
Iraanse voetbalvrouwen met statement tijdens volkslied

Terwijl de situatie in Iran penibel is geworden na de escalatie van het militair conflict in het ...

45
45
Sor doet wenkbrauwen fronsen: beter dan Mbappé

KRC Genk wist afgelopen speeldag een geweldige zaak te doen in de strijd om een plek in de top 6. De ...

45
45
Vanhaezebrouck over titelstrijd: “Moeilijk voor hen”

De titelstrijd gaat dit seizoen tussen Union SG, Club Brugge en Sint-Truiden VV. Die laatstgenoemde ...

158
158
Top 6 krijgt vorm: “Zij zijn voor 99% zeker van PO1”

Afgelopen speeldag heeft de top 6 vorm gegeven. RSC Anderlecht en KV Mechelen deden uitstekende ...

163
163
Winteraanwinst Anderlecht verbaast achter de schermen

RSC Anderlecht haalde afgelopen winter Moussa Diarra op huurbasis over van Deportivo Alaves. Onder ...

547
547
Defour snoeihard voor KAA Gent en Standard Luik

De top 6 begint vorm te krijgen. Afgelopen speeldag deed KRC Genk een uitstekende zaak door met 3-0 ...

128
128
Donkere wolk boven traditieclub: faillissement in zicht

Er hangt een donkere wolk boven traditieclub RWDM Brussels. De club heeft van de Licentiecommissie ...

217
217
Lierse pakt uit met sportieve baas: kind van het huis

Na het vertrek van Jonathan Kindermans was Lierse op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Met Ives ...

50
50
Raman spreekt duidelijke taal over invallersrol KV Mechelen

Benito Raman is niet altijd zeker van een basisplaats bij KV Mechelen. Toch is hij voor Fred ...

182
182
Taravel met handen in het haar: “Luxe is geen weelde”

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag overtuigend met 5-1 van Oud-Heverlee Leuven, maar toch is niet ...

153
153
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Antwerp in actie, record Club’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

372
372
Patrick Goots zet Oosting bij Antwerp op zijn plaats

Royal Antwerp FC kent een wisselvallig seizoen. The Great Old wist vorige speeldag wel verrassend te ...

160
160
KBVB weer in de problemen: “Kosten swingen de pan uit”

De Koninklijke Belgische Voetbalbond kampte de afgelopen jaren met financiële problemen en ook ...

102
102

Meer sportnieuws