Union neemt sportieve weerwraak op ex-coach Mazzu

157
Union neemt sportieve weerwraak op ex-coach Mazzu

Een paar dagen na de zwaar bevochten Europese zege heeft Anderlecht andermaal schipbreuk geleden op het veld van Union. Paars-Wit speelde tachtig minuten lang ondermaats en kon een slotoffensief uiteindelijk niet bekronen met een punt, mede dankzij twee VAR-interventies.


Felice Mazzu keerde vandaag terug naar het Union waarmee hij vorig seizoen zoveel mooie momenten meemaakte. De Waalse coach was nu T1 van Anderlecht en door het wat wrange afscheid was het geen terugkeer door de grote poort. Vorig seizoen won de promovendus alle duels van de grote broer, vandaag wou Mazzu graag komaf maken met die negatieve statistiek. Refaelov en Silva begonnen op de bank, Raman en Esposito namen hun plaats in. Bij de thuisploeg koos Geraerts dan weer voor Sykes en Lynen als nieuwkomers in zijn elftal.

Union bouwt verder aan straffe reeks

Geen Mazzu meer aan het roer bij Union maar de kanonstart van de traditieclub was andermaal een feit. Na een dikke minuut spelen verloor Amuzu klungelig de bal aan Boniface. Die haalde vervolgens hard uit en de bal verdween achter Van Crombrugge in de verste hoek: 1-0 voor Union. Paars-Wit reageerde al een paar minuten later: Arnstadt vond op rechts Murillo en die verraste Moris in zijn korte hoek: 1-1 na een fout van de thuisdoelman.

De wedstrijd bleef nadien grotendeels in evenwicht. Halfweg de eerste periode claimde Union een strafschop na handspel van Hoedt maar zowel scheidsrechter als VAR gingen hier niet op in. Kansen waren schaars maar de weinige mogelijkheden die er waren leverden wel steevast doelgevaar op. Vanzeir vergat eerst nog om oog in oog met Van Crombrugge raak te treffen maar bij de daaropvolgende hoekschop maakte de ex-Genk speler wel zijn eerste van dit seizoen: 2-1. De bezoekers hadden geen reactie meer in huis voor de pauze en moesten andermaal met een achterstand de catacomben van het Joseph Marien Stadion ingaan.

De Nigeriaanse topaankoop van Union zorgt al vroeg voor de 1-0.

VAR verpest laat feestje bij Anderlecht

Met Sadiki, Refaelov en Silva bracht Mazzu na de pauze meteen drie nieuwe namen in het elftal, Raman, Kana en Amuzu mochten gaan douchen. Met hernieuwde moed en energie kwam Paars-Wit ook uit de kleedkamer en dat zorgde meteen voor een paar snedige aanvallen. De beste kansen waren echter wederom voor Union: eerst haalde Van Crombrugge een prachtige lob van Lazare nog vanonder de lat en even later schoof Boniface na een fraaie actie de bal naast. De bezoekers ontsnapten voorlopig aan een grotere achterstand.

Iets voor het uur was er andermaal een dot van een kans voor Union, deze keer mocht Vanzeir aan de tweede paal vrij inkoppen maar Van Crombrugge haalde de bal fenomenaal nog uit doel. De doelman van Anderlecht hield zijn team eigenhandig in leven. Op een dik kwartier van het einde vergat het duo Lazare-Vanzeir andermaal om Anderlecht uit te tellen. Die gemiste kansen brak Union bijna zuur op toen Burgess in de slotfase ongelukkig handspel begin in de zestien meter en scheidsrechter Verboomen een strafschop floot. De VAR constateerde echter buitenspel van Stroeykens, andermaal een interventie van de videoref met verstrekkende gevolgen. Even later moest de VAR opnieuw tussenkomen bij een fout op Esposito en andermaal werd een elf meter teruggedraaid, deze keer omdat de fout buiten de zestien meter gebeurde (twee maal een correcte beslissing). De daaropvolgende vrije tap van Refaelov werd door Moris vanonder de lat gehaald. Finaal moesten Mazzu en co zonder punten afdruipen en mocht het publiek vlakbij het Dudenpark andermaal een feestje bouwen, eentje met ongetwijfeld een zoete nasmaak.

Scoreverloop:

1-0 (2') Boniface, 1-1 (11') Murillo, 2-1 (31') Vanzeir

LEES OOK: Thorgan Hazard niet in selectie RC Lens voor PSG-clash

Is dit Union gewoon opnieuw kandidaat voor de Champions Play-Offs?

Meest recent

Pétrot streng maar rechtvaardig na verlies Anderlecht

RSC Anderlecht speelde matig tegen SK Beveren. Het verdiende dan wel geen nederlaag, maar de ...

64
64
Weelde bij KRC Genk: "Hebben het laten zien"

KRC Genk wist een eerste kleine crisis af te wenden dankzij een 3-2-zege. De ploeg toonde eindelijk ...

64
64
Proto komt met bizarre verklaring over RSCA en Lukaku

Silvio Proto is analist bij RTL Sports en dat blijft toch bijzonder vreemd voor een werknemer van ...

212
212
STVV pakt uit met zeer opmerkelijke ingaande transfer

STVV heeft enkele dagen voor zijn Europese duel nog een nieuwe speler aangetrokken. De Kanaries ...

36
36
'RC Genk passeert voor de vierde keer stevig langs de kassa'

KRC Genk kan binnenkort mogelijk opnieuw profiteren van een lucratieve doorverkoop. Daniel ...

194
194
OHL mist zijn start: "Dat ontbreekt nog bij ons"

OH Leuven werd nog maar eens door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

37
37
Albert ziet iets wat absoluut anders moet bij Anderlecht

RSC Anderlecht verloor met 1-0 van SK Beveren. Het is opvallend hoe luchtig er toch wordt ...

235
235
'Moreira verrast: plots transfer naar Europese topclub'

Diego Moreira staat op het punt om een opvallende transfer af te ronden. Volgens de laatste ...

86
86
Twee ‘verdwenen’ RSCA-spelers: tijd voor duidelijkheid

RSC Anderlecht staat weer met beide voeten op de grond. De Brusselaars verloren met 1-0 van SK ...

729
729
Vete in Charleroi: "Bayat viel speler aan"

Charleroi pronkt na twee speeldagen met het maximum van de punten mee aan de leiding in de Jupiler ...

127
127
Zulte Waregem pakt uit met zeer stevige aanwinst

Zulte Waregem is zeer goed aan het seizoen begonnen. Ze pakten een vier op zes tegen KRC Genk en ...

134
134
'Lukaku debuteert véél sneller dan verwacht'

Deze zomer kende de maandenlang aanslepende soap tussen Napoli en Romelu Lukaku eindelijk zijn ...

91
91
Pocognoli verklaart zijn keuze voor Schotland

Sébastien Pocognoli moest deze zomer opstappen bij AS Monaco, maar heeft niet al te lang ...

50
50
Nederland op stelten: grote liefde voor Imke Courtois

De naam Courtois doet tegenwoordig ook boven de grens steeds meer belletjes rinkelen. Imke Courtois ...

225
225
'Volgende belangrijke vertrekker bij Union'

Bij Union zien ze deze zomer weer de nodige smaakmakers de club verlaten. Kjell Scherpen en Anan ...

78
78
Fernandez-Pardo op ramkoers met Lille: voorzitter haalt uit

Voor een aantal Rode Duivels belooft het einde van de zomemercato nog zeer spannend te worden. Dat ...

100
100
Spaanse pers maakt meteen straffe Bisiwu-vergelijking

Jesse Bisiwu heeft zijn intrede bij FC Barcelona niet gemist. Onze 18-jarige landgenoot drukte bij ...

236
236
Brüls verbaast met vergelijking Anderlecht vs Club

De grootste verrassing van afgelopen weekend in de Jupiler Pro League was zonder twijfel de eerste ...

721
721
'Van der Brempt heeft opmerkelijke transfer beet'

De rechtsachter is één van de posities waar binnenkort vernieuwing zal moeten komen ...

137
137
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat weer toe, nieuw record bij Club'

De zomerse transferperiode nadert stilaan zijn climax. Heel wat ploegen uit binnen- en buitenland ...

321
321
Arsenal-legende trekt grote ogen bij Tzolis: “Goudklomp!”

Christos Tzolis heeft zijn start niet gemist bij Arsenal. De Griekse buitenspeler maakte de overstap ...

136
136
Westerlo hengelt talent binnen: ‘Lengte, kracht en snelheid’

Westerlo heeft op de officiële kanalen een nieuwe zomertransfer bekendgemaakt. De Kemphanen ...

39
39
Cercle Brugge haalt ferm uit met oude JPL-bekende

Cercle Brugge is nog niet klaar op de zomermercato. Groen-Zwart is nog op zoek naar versterkingen en ...

136
136
Mechele maakt voetbalfans stil met emotionele boodschap

Club Brugge is uitstekend aan het nieuwe seizoen begonnen en Brandon Mechele lijkt meteen alweer een ...

442
442
'OHL ruikt miljoenen na Bundesliga-interesse'

OH Leuven lijkt rekening te moeten houden met een vertrek van Roggerio Nyakossi. De 22-jarige ...

109
109

Meer sportnieuws