Union neemt sportieve weerwraak op ex-coach Mazzu

157 stemmen
Union neemt sportieve weerwraak op ex-coach Mazzu

Een paar dagen na de zwaar bevochten Europese zege heeft Anderlecht andermaal schipbreuk geleden op het veld van Union. Paars-Wit speelde tachtig minuten lang ondermaats en kon een slotoffensief uiteindelijk niet bekronen met een punt, mede dankzij twee VAR-interventies.


Felice Mazzu keerde vandaag terug naar het Union waarmee hij vorig seizoen zoveel mooie momenten meemaakte. De Waalse coach was nu T1 van Anderlecht en door het wat wrange afscheid was het geen terugkeer door de grote poort. Vorig seizoen won de promovendus alle duels van de grote broer, vandaag wou Mazzu graag komaf maken met die negatieve statistiek. Refaelov en Silva begonnen op de bank, Raman en Esposito namen hun plaats in. Bij de thuisploeg koos Geraerts dan weer voor Sykes en Lynen als nieuwkomers in zijn elftal.

Union bouwt verder aan straffe reeks

Geen Mazzu meer aan het roer bij Union maar de kanonstart van de traditieclub was andermaal een feit. Na een dikke minuut spelen verloor Amuzu klungelig de bal aan Boniface. Die haalde vervolgens hard uit en de bal verdween achter Van Crombrugge in de verste hoek: 1-0 voor Union. Paars-Wit reageerde al een paar minuten later: Arnstadt vond op rechts Murillo en die verraste Moris in zijn korte hoek: 1-1 na een fout van de thuisdoelman.

De wedstrijd bleef nadien grotendeels in evenwicht. Halfweg de eerste periode claimde Union een strafschop na handspel van Hoedt maar zowel scheidsrechter als VAR gingen hier niet op in. Kansen waren schaars maar de weinige mogelijkheden die er waren leverden wel steevast doelgevaar op. Vanzeir vergat eerst nog om oog in oog met Van Crombrugge raak te treffen maar bij de daaropvolgende hoekschop maakte de ex-Genk speler wel zijn eerste van dit seizoen: 2-1. De bezoekers hadden geen reactie meer in huis voor de pauze en moesten andermaal met een achterstand de catacomben van het Joseph Marien Stadion ingaan.

De Nigeriaanse topaankoop van Union zorgt al vroeg voor de 1-0.

VAR verpest laat feestje bij Anderlecht

Met Sadiki, Refaelov en Silva bracht Mazzu na de pauze meteen drie nieuwe namen in het elftal, Raman, Kana en Amuzu mochten gaan douchen. Met hernieuwde moed en energie kwam Paars-Wit ook uit de kleedkamer en dat zorgde meteen voor een paar snedige aanvallen. De beste kansen waren echter wederom voor Union: eerst haalde Van Crombrugge een prachtige lob van Lazare nog vanonder de lat en even later schoof Boniface na een fraaie actie de bal naast. De bezoekers ontsnapten voorlopig aan een grotere achterstand.

Iets voor het uur was er andermaal een dot van een kans voor Union, deze keer mocht Vanzeir aan de tweede paal vrij inkoppen maar Van Crombrugge haalde de bal fenomenaal nog uit doel. De doelman van Anderlecht hield zijn team eigenhandig in leven. Op een dik kwartier van het einde vergat het duo Lazare-Vanzeir andermaal om Anderlecht uit te tellen. Die gemiste kansen brak Union bijna zuur op toen Burgess in de slotfase ongelukkig handspel begin in de zestien meter en scheidsrechter Verboomen een strafschop floot. De VAR constateerde echter buitenspel van Stroeykens, andermaal een interventie van de videoref met verstrekkende gevolgen. Even later moest de VAR opnieuw tussenkomen bij een fout op Esposito en andermaal werd een elf meter teruggedraaid, deze keer omdat de fout buiten de zestien meter gebeurde (twee maal een correcte beslissing). De daaropvolgende vrije tap van Refaelov werd door Moris vanonder de lat gehaald. Finaal moesten Mazzu en co zonder punten afdruipen en mocht het publiek vlakbij het Dudenpark andermaal een feestje bouwen, eentje met ongetwijfeld een zoete nasmaak.

Scoreverloop:

1-0 (2') Boniface, 1-1 (11') Murillo, 2-1 (31') Vanzeir

LEES OOK: Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Is dit Union gewoon opnieuw kandidaat voor de Champions Play-Offs?

Meest recent

‘OHL wrijft in de handen: strijd om toptalent barst los’

Oud-Heverlee Leuven hoopt dit seizoen hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. De afgelopen ...

8
8
Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

57
57
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

36
36
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

121
121
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

102
102
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

173
173
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

81
81
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

159
159
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

588
588
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

211
211
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

1089
1089
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

207
207
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

81
81
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

213
213
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

345
345
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

310
310
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

91
91
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

69
69
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

87
87
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

87
87
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

164
164
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

99
99
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

304
304
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

157
157

Meer sportnieuws