Invallers bezorgen STVV duur bevochten zege tegen Malinwa

63 stemmen
Invallers bezorgen STVV duur bevochten zege tegen Malinwa

Na een spannende pot voetbal heeft STVV zijn tweede zege van het seizoen geboekt. De Kanaries werden na de pauze op achterstand geplaatst tegen een gehandicapt Malinwa maar uiteindelijk zette de thuisploeg de scheve situatie nog recht.


Met respectievelijk zes en zeven punten stonden STVV en KV Mechelen dicht bij mekaar in het klassement. De Kanaries verloren nog maar één keer dit seizoen (thuis van Anderlecht), terwijl Malinwa knap de rug rechtte na een zwakke nul op zes. De ziekenboeg bij Rood-Geel zat wel overvol, vandaag kwamen met doelman Coucke en middenvelder Oum Gouet opnieuw twee nieuwe namen in het elftal. 

Gehandicapt Malinwa houdt voorlopig stand op Stayen

De Kanaries begonnen fel met enkele hoekschoppen en een paar afgeblokte schoten, Thoelen was meteen attent met een prima tussenkomst op een gevaarlijke voorzet van Hashioka. Na goed tien minuten spelen zorgde Hayashi voor de eerste echte kans met een hard schot dat nipt over het Mechelse doel zoefde. Pas halfweg de eerste periode was er eindelijk ook een kans voor Malinwa, Da Cruz kapte zich goed vrij maar zijn lage schuiver werd eenvoudig gepakt door doelman Schmidt.

KV Mechelen had zich ondertussen wel in de wedstrijd gevochten en ook een vluchtschot van Schoofs werd eenvoudig gepakt door de thuisdoelman. In het slotkwartier was het toch weer STVV dat de forcing voerde maar verder dan wat halve kansen kwam de thuisploeg ook niet meer. Na een al bij al teleurstellende eerste helft stond het bij de rust nog 0-0.

De Kanaries en de Maneblussers houden elkaar voorlopig perfect in evenwicht.

Parel van Hairemans en controversiële strafschop

Bij de bezoekers kwam Wouters na de pauze op het veld voor Van Hecke (nog een blessuregeval erbij?). Na dik vijf minuten spelen opende Malinwa wel de score op Stayen: man in vorm Hairemans mocht aanleggen voor een vrije trap en krulde de bal prinsheerlijk voorbij Schmidt: 0-1. Lang kon KV echter niet genieten van die voorsprong, aan de overzijde liep invaller Wouters even later de doorgebroken Hayashi onderuit (al was het heel licht) en vanaf elf meter scoorde Kagawa al de gelijkmaker: 1-1.

Malinwa had het nu toch moeilijk en op een kwartier van het einde waren het de invallers die STVV over de streep trokken. Koita haalde hard uit, Thoelen kon niet klemmen en in de rebound schoof Bruno de bal binnen: 2-1. Een moedig KV zocht nog naar de gelijkmaker maar een echt slotoffensief zat er niet meer in. In de absolute slotseconden maakte Bruno ook nog van dichtbij de 3-1. Zo wippen de Kanaries over KV Mechelen in het klassement en heeft het team van Hollerbach nog steeds slechts één keer verloren dit seizoen.

Scoreverloop:

0-1 (53') Hairemans, 1-1 (57') Kagawa (p), 2-1 (76') Bruno, 3-1 (90+5') Bruno

LEES OOK: ‘Club slaat toe: Leko heeft gewenste aanwinst beet’

Waar ziet u STVV eindigen dit seizoen?

Meest recent

Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

13
13
Manchester City maakt eindelijk opvolger Guardiola bekend

Na vele maanden van geruchten heeft Manchester City eindelijk de opvolger van succescoach Pep ...

24
24
"Ik wil dolgraag de overstap maken naar Union SG"

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

73
73
'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

132
132
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

47
47
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

109
109
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

97
97
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

57
57
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

368
368
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

322
322
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

98
98
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

312
312
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

257
257
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

250
250
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

465
465
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

179
179
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

93
93
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

234
234
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

75
75
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

152
152
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

71
71
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

162
162
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

281
281
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

679
679

Meer sportnieuws