Invallers bezorgen STVV duur bevochten zege tegen Malinwa

door
Invallers bezorgen STVV duur bevochten zege tegen Malinwa

Na een spannende pot voetbal heeft STVV zijn tweede zege van het seizoen geboekt. De Kanaries werden na de pauze op achterstand geplaatst tegen een gehandicapt Malinwa maar uiteindelijk zette de thuisploeg de scheve situatie nog recht.


Met respectievelijk zes en zeven punten stonden STVV en KV Mechelen dicht bij mekaar in het klassement. De Kanaries verloren nog maar één keer dit seizoen (thuis van Anderlecht), terwijl Malinwa knap de rug rechtte na een zwakke nul op zes. De ziekenboeg bij Rood-Geel zat wel overvol, vandaag kwamen met doelman Coucke en middenvelder Oum Gouet opnieuw twee nieuwe namen in het elftal. 

Gehandicapt Malinwa houdt voorlopig stand op Stayen

De Kanaries begonnen fel met enkele hoekschoppen en een paar afgeblokte schoten, Thoelen was meteen attent met een prima tussenkomst op een gevaarlijke voorzet van Hashioka. Na goed tien minuten spelen zorgde Hayashi voor de eerste echte kans met een hard schot dat nipt over het Mechelse doel zoefde. Pas halfweg de eerste periode was er eindelijk ook een kans voor Malinwa, Da Cruz kapte zich goed vrij maar zijn lage schuiver werd eenvoudig gepakt door doelman Schmidt.

KV Mechelen had zich ondertussen wel in de wedstrijd gevochten en ook een vluchtschot van Schoofs werd eenvoudig gepakt door de thuisdoelman. In het slotkwartier was het toch weer STVV dat de forcing voerde maar verder dan wat halve kansen kwam de thuisploeg ook niet meer. Na een al bij al teleurstellende eerste helft stond het bij de rust nog 0-0.

De Kanaries en de Maneblussers houden elkaar voorlopig perfect in evenwicht.

Parel van Hairemans en controversiële strafschop

Bij de bezoekers kwam Wouters na de pauze op het veld voor Van Hecke (nog een blessuregeval erbij?). Na dik vijf minuten spelen opende Malinwa wel de score op Stayen: man in vorm Hairemans mocht aanleggen voor een vrije trap en krulde de bal prinsheerlijk voorbij Schmidt: 0-1. Lang kon KV echter niet genieten van die voorsprong, aan de overzijde liep invaller Wouters even later de doorgebroken Hayashi onderuit (al was het heel licht) en vanaf elf meter scoorde Kagawa al de gelijkmaker: 1-1.

Malinwa had het nu toch moeilijk en op een kwartier van het einde waren het de invallers die STVV over de streep trokken. Koita haalde hard uit, Thoelen kon niet klemmen en in de rebound schoof Bruno de bal binnen: 2-1. Een moedig KV zocht nog naar de gelijkmaker maar een echt slotoffensief zat er niet meer in. In de absolute slotseconden maakte Bruno ook nog van dichtbij de 3-1. Zo wippen de Kanaries over KV Mechelen in het klassement en heeft het team van Hollerbach nog steeds slechts één keer verloren dit seizoen.

Scoreverloop:

0-1 (53') Hairemans, 1-1 (57') Kagawa (p), 2-1 (76') Bruno, 3-1 (90+5') Bruno

LEES OOK: Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Waar ziet u STVV eindigen dit seizoen?

Meest recent

Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

25
25
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

17
17
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

17
17
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

23
23
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

75
75
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

177
177
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

82
82
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

130
130
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

96
96
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

81
81
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

194
194
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

70
70
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

16
16
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

44
44
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

19
19
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

158
158
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

145
145
'Megatransfer én Rode Duivels voor Belgische middenvelder'

Belgische spelers zijn al vele jaren bijzonder 'hot' in Europa. De kans is groot dat er in de zomer ...

101
101
Kompany maakt indruk: "Jackpot gewonnen met hem"

Bij RSC Anderlecht haalde Michael Verschueren onlangs aan dat Vincent Kompany laten gaan een grote ...

158
158
Tresoldi: "Tevreden bij Club Brugge, maar…"

Bij Club Brugge komt Nicolo Tresoldi opvallend vaak in de media. Hij geeft veel interviews aan ...

301
301
Kieft maakt zich zorgen: "Belgisch voetbal is sterker"

In België loopt er heel veel talent rond, maar veel van die talenten trekken al vroeg naar het ...

279
279
STVV greep mis bij ex-Genkie: “Deden inspanning in de zomer”

Bij STVV hebben ze met Wouter Vrancken een zeer goede Belgische trainer in de rangen. Die had bij ...

72
72
KRC Genk hoopt: kans op Rode Duivel stuk groter

Bij KRC Genk draait het steeds beter. Hun sterke Europese campagne krijgt wellicht nog een vervolg, ...

126
126
Boeckx geeft Taravel goede raad: “Dan wint Anderlecht”

RSC Anderlecht moet dit weekend flink aan de bak. Er is maar één optie: winnen op het ...

234
234
AA Gent in zak en as: Lopes en Roef benoemen hét probleem

AA Gent blijft dit seizoen matig voor de dag komen. Rik De Mil krijgt de motor ook niet aan het ...

151
151

Meer sportnieuws