Invallers bezorgen STVV duur bevochten zege tegen Malinwa

63 stemmen
Invallers bezorgen STVV duur bevochten zege tegen Malinwa

Na een spannende pot voetbal heeft STVV zijn tweede zege van het seizoen geboekt. De Kanaries werden na de pauze op achterstand geplaatst tegen een gehandicapt Malinwa maar uiteindelijk zette de thuisploeg de scheve situatie nog recht.


Met respectievelijk zes en zeven punten stonden STVV en KV Mechelen dicht bij mekaar in het klassement. De Kanaries verloren nog maar één keer dit seizoen (thuis van Anderlecht), terwijl Malinwa knap de rug rechtte na een zwakke nul op zes. De ziekenboeg bij Rood-Geel zat wel overvol, vandaag kwamen met doelman Coucke en middenvelder Oum Gouet opnieuw twee nieuwe namen in het elftal. 

Gehandicapt Malinwa houdt voorlopig stand op Stayen

De Kanaries begonnen fel met enkele hoekschoppen en een paar afgeblokte schoten, Thoelen was meteen attent met een prima tussenkomst op een gevaarlijke voorzet van Hashioka. Na goed tien minuten spelen zorgde Hayashi voor de eerste echte kans met een hard schot dat nipt over het Mechelse doel zoefde. Pas halfweg de eerste periode was er eindelijk ook een kans voor Malinwa, Da Cruz kapte zich goed vrij maar zijn lage schuiver werd eenvoudig gepakt door doelman Schmidt.

KV Mechelen had zich ondertussen wel in de wedstrijd gevochten en ook een vluchtschot van Schoofs werd eenvoudig gepakt door de thuisdoelman. In het slotkwartier was het toch weer STVV dat de forcing voerde maar verder dan wat halve kansen kwam de thuisploeg ook niet meer. Na een al bij al teleurstellende eerste helft stond het bij de rust nog 0-0.

De Kanaries en de Maneblussers houden elkaar voorlopig perfect in evenwicht.

Parel van Hairemans en controversiële strafschop

Bij de bezoekers kwam Wouters na de pauze op het veld voor Van Hecke (nog een blessuregeval erbij?). Na dik vijf minuten spelen opende Malinwa wel de score op Stayen: man in vorm Hairemans mocht aanleggen voor een vrije trap en krulde de bal prinsheerlijk voorbij Schmidt: 0-1. Lang kon KV echter niet genieten van die voorsprong, aan de overzijde liep invaller Wouters even later de doorgebroken Hayashi onderuit (al was het heel licht) en vanaf elf meter scoorde Kagawa al de gelijkmaker: 1-1.

Malinwa had het nu toch moeilijk en op een kwartier van het einde waren het de invallers die STVV over de streep trokken. Koita haalde hard uit, Thoelen kon niet klemmen en in de rebound schoof Bruno de bal binnen: 2-1. Een moedig KV zocht nog naar de gelijkmaker maar een echt slotoffensief zat er niet meer in. In de absolute slotseconden maakte Bruno ook nog van dichtbij de 3-1. Zo wippen de Kanaries over KV Mechelen in het klassement en heeft het team van Hollerbach nog steeds slechts één keer verloren dit seizoen.

Scoreverloop:

0-1 (53') Hairemans, 1-1 (57') Kagawa (p), 2-1 (76') Bruno, 3-1 (90+5') Bruno

LEES OOK: Coppens vertelt hét geheim van STVV en volgende uitdaging?

🚀

Waar ziet u STVV eindigen dit seizoen?

Meest recent

'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

0
0
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

15
15
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

14
14
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

77
77
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

100
100
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

54
54
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

66
66
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

58
58
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

34
34
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

140
140
'Cercle Brugge informeert naar goalgetter'

Cercle Brugge gaat op zoek naar een nieuwe spits. Dante Vanzeir verliet de club en Steve Ngoura is ...

51
51
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

239
239
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

103
103
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

215
215
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

33
33
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

295
295
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

184
184
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

920
920
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

1186
1186
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

402
402
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

193
193
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

261
261
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

211
211
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

63
63
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

169
169

Meer sportnieuws