Invallers bezorgen STVV duur bevochten zege tegen Malinwa

door
Invallers bezorgen STVV duur bevochten zege tegen Malinwa

Na een spannende pot voetbal heeft STVV zijn tweede zege van het seizoen geboekt. De Kanaries werden na de pauze op achterstand geplaatst tegen een gehandicapt Malinwa maar uiteindelijk zette de thuisploeg de scheve situatie nog recht.


Met respectievelijk zes en zeven punten stonden STVV en KV Mechelen dicht bij mekaar in het klassement. De Kanaries verloren nog maar één keer dit seizoen (thuis van Anderlecht), terwijl Malinwa knap de rug rechtte na een zwakke nul op zes. De ziekenboeg bij Rood-Geel zat wel overvol, vandaag kwamen met doelman Coucke en middenvelder Oum Gouet opnieuw twee nieuwe namen in het elftal. 

Gehandicapt Malinwa houdt voorlopig stand op Stayen

De Kanaries begonnen fel met enkele hoekschoppen en een paar afgeblokte schoten, Thoelen was meteen attent met een prima tussenkomst op een gevaarlijke voorzet van Hashioka. Na goed tien minuten spelen zorgde Hayashi voor de eerste echte kans met een hard schot dat nipt over het Mechelse doel zoefde. Pas halfweg de eerste periode was er eindelijk ook een kans voor Malinwa, Da Cruz kapte zich goed vrij maar zijn lage schuiver werd eenvoudig gepakt door doelman Schmidt.

KV Mechelen had zich ondertussen wel in de wedstrijd gevochten en ook een vluchtschot van Schoofs werd eenvoudig gepakt door de thuisdoelman. In het slotkwartier was het toch weer STVV dat de forcing voerde maar verder dan wat halve kansen kwam de thuisploeg ook niet meer. Na een al bij al teleurstellende eerste helft stond het bij de rust nog 0-0.

De Kanaries en de Maneblussers houden elkaar voorlopig perfect in evenwicht.

Parel van Hairemans en controversiële strafschop

Bij de bezoekers kwam Wouters na de pauze op het veld voor Van Hecke (nog een blessuregeval erbij?). Na dik vijf minuten spelen opende Malinwa wel de score op Stayen: man in vorm Hairemans mocht aanleggen voor een vrije trap en krulde de bal prinsheerlijk voorbij Schmidt: 0-1. Lang kon KV echter niet genieten van die voorsprong, aan de overzijde liep invaller Wouters even later de doorgebroken Hayashi onderuit (al was het heel licht) en vanaf elf meter scoorde Kagawa al de gelijkmaker: 1-1.

Malinwa had het nu toch moeilijk en op een kwartier van het einde waren het de invallers die STVV over de streep trokken. Koita haalde hard uit, Thoelen kon niet klemmen en in de rebound schoof Bruno de bal binnen: 2-1. Een moedig KV zocht nog naar de gelijkmaker maar een echt slotoffensief zat er niet meer in. In de absolute slotseconden maakte Bruno ook nog van dichtbij de 3-1. Zo wippen de Kanaries over KV Mechelen in het klassement en heeft het team van Hollerbach nog steeds slechts één keer verloren dit seizoen.

Scoreverloop:

0-1 (53') Hairemans, 1-1 (57') Kagawa (p), 2-1 (76') Bruno, 3-1 (90+5') Bruno

LEES OOK: Anderlecht in vieze papieren: “Kunnen ze het vergeten”

Waar ziet u STVV eindigen dit seizoen?

Meest recent

Euvrard deelt STVV flinke waarschuwing uit

De matchen van Standard zijn niet bepaald hoogstaand de laatste weken, maar ze pakken wel regelmatig ...

10
10
Club Brugge krijgt volle laag: "Moesten zich schamen"

Club Brugge staat onder bijzonder zware druk. Er moét dit seizoen een landstitel worden ...

76
76
'Union zet zich schrap: Italianen vol voor sterkhouder'

Union SG zet vrijdagnamiddag tegen Cercle Brugge een punt achter een onvergetelijk kalenderjaar ...

13
13
Club Brugge-kritiek Garcia zindert na: "Dictatuur"

Op een uitgebreid persmoment liet bondscoach Rudi Garcia zich vorige week kritisch uit over het ...

129
129
Zinderende strijd om Play-Off I-ticket: Goots spreekt zich uit

Nog één speeldag te gaan en de winterstop in de Jupiler Pro League breekt aan. ...

115
115
Hayen onthult: zó reageerde Club Brugge op Genk-overgang

Nicky Hayen is de nieuwe hoofdtrainer van KRC Genk. De 45-jarige Limburger werd dinsdag zelfs al ...

566
566
'Voetbalwereld davert: schoktransfer Vinicius in 2026'

Vinicius Junior leek goed op weg om dé posterboy bij Real Madrid te worden. Maar de voorbije ...

103
103
‘Anderlecht duizelt: Franse dribbelkoning op weg naar RSCA’

In het Lotto Park durven ze al dromen van een nieuwe publiekslieveling, maar tegelijk heerst er ...

551
551
Origi op de markt: tóch transfer naar Belgische topclub?

Na maandenlang in de vergetelheid te hebben gezeten, is een einde gekomen aan de lijdensweg van ...

323
323
'Leko drukt stempel: Club-speler grote winnaar trainerswissel'

Club Brugge zorgde begin deze maand voor een heuse schok door hoofdcoach Nicky Hayen aan de kant te ...

446
446
'Hete transferwinter Anderlecht: zevental richting uitgang'

RSC Anderlecht sluit vrijdagavond zijn eerste seizoenshelft af met een duel tegen Sporting ...

393
393
Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

102
102
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

29
29
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

118
118
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

506
506
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

121
121
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

229
229
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

257
257
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

153
153
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

92
92
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

45
45
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

119
119
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

385
385
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

1070
1070
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

107
107

Meer sportnieuws