Invallers bezorgen STVV duur bevochten zege tegen Malinwa

63 stemmen
Invallers bezorgen STVV duur bevochten zege tegen Malinwa

Na een spannende pot voetbal heeft STVV zijn tweede zege van het seizoen geboekt. De Kanaries werden na de pauze op achterstand geplaatst tegen een gehandicapt Malinwa maar uiteindelijk zette de thuisploeg de scheve situatie nog recht.


Met respectievelijk zes en zeven punten stonden STVV en KV Mechelen dicht bij mekaar in het klassement. De Kanaries verloren nog maar één keer dit seizoen (thuis van Anderlecht), terwijl Malinwa knap de rug rechtte na een zwakke nul op zes. De ziekenboeg bij Rood-Geel zat wel overvol, vandaag kwamen met doelman Coucke en middenvelder Oum Gouet opnieuw twee nieuwe namen in het elftal. 

Gehandicapt Malinwa houdt voorlopig stand op Stayen

De Kanaries begonnen fel met enkele hoekschoppen en een paar afgeblokte schoten, Thoelen was meteen attent met een prima tussenkomst op een gevaarlijke voorzet van Hashioka. Na goed tien minuten spelen zorgde Hayashi voor de eerste echte kans met een hard schot dat nipt over het Mechelse doel zoefde. Pas halfweg de eerste periode was er eindelijk ook een kans voor Malinwa, Da Cruz kapte zich goed vrij maar zijn lage schuiver werd eenvoudig gepakt door doelman Schmidt.

KV Mechelen had zich ondertussen wel in de wedstrijd gevochten en ook een vluchtschot van Schoofs werd eenvoudig gepakt door de thuisdoelman. In het slotkwartier was het toch weer STVV dat de forcing voerde maar verder dan wat halve kansen kwam de thuisploeg ook niet meer. Na een al bij al teleurstellende eerste helft stond het bij de rust nog 0-0.

De Kanaries en de Maneblussers houden elkaar voorlopig perfect in evenwicht.

Parel van Hairemans en controversiële strafschop

Bij de bezoekers kwam Wouters na de pauze op het veld voor Van Hecke (nog een blessuregeval erbij?). Na dik vijf minuten spelen opende Malinwa wel de score op Stayen: man in vorm Hairemans mocht aanleggen voor een vrije trap en krulde de bal prinsheerlijk voorbij Schmidt: 0-1. Lang kon KV echter niet genieten van die voorsprong, aan de overzijde liep invaller Wouters even later de doorgebroken Hayashi onderuit (al was het heel licht) en vanaf elf meter scoorde Kagawa al de gelijkmaker: 1-1.

Malinwa had het nu toch moeilijk en op een kwartier van het einde waren het de invallers die STVV over de streep trokken. Koita haalde hard uit, Thoelen kon niet klemmen en in de rebound schoof Bruno de bal binnen: 2-1. Een moedig KV zocht nog naar de gelijkmaker maar een echt slotoffensief zat er niet meer in. In de absolute slotseconden maakte Bruno ook nog van dichtbij de 3-1. Zo wippen de Kanaries over KV Mechelen in het klassement en heeft het team van Hollerbach nog steeds slechts één keer verloren dit seizoen.

Scoreverloop:

0-1 (53') Hairemans, 1-1 (57') Kagawa (p), 2-1 (76') Bruno, 3-1 (90+5') Bruno

LEES OOK: Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

Waar ziet u STVV eindigen dit seizoen?

Meest recent

België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

2
2
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

34
34
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

106
106
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

47
47
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

21
21
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

46
46
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

110
110
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

232
232
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

25
25
Vanden Borre veegt de vloer aan met Garcia

De Rode Duivels moeten door het stof nadat ook hun tweede wedstrijd op het WK een ontgoocheling ...

175
175
Exodus gaat verder: STVV kondigt volgende vertrekker aan

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, dat het uiteindelijk afsloot op de derde plaats in de ...

32
32
Alderweireld ziet énorm probleem: "Al 3 à 4 toernooien"

Voor de Rode Duivels is het WK bijzonder ontgoochelend begonnen met een schamele twee op zes tegen ...

344
344
'Monsterlijke aanbieding voor Leandro Trossard'

De Rode Duivels konden zondagavond niet winnen van Iran en bleven steken op een 0-0. Ook Leandro ...

169
169
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haakt af, domper voor Tzolis'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

474
474
Vandenbempt verwoest Garcia: één Duivel de grote pineut

De Rode Duivels zitten in de hoek waar de klappen vallen. Na een sterke voorbereiding werd er veel ...

381
381
Vanaken-oorlog barst: “De Bruyne moet naar Garcia stappen”

Het is hommeles bij de Rode Duivels. Met een twee op zes in de poulefase lijkt groepswinst ...

683
683
Rode Duivels afgemaakt: Pijnlijke foto zet internet in brand

De Rode Duivels kennen voorlopig een desastreus WK. In één van de zwakste WK-poules ...

250
250
Drastische ingreep bij Duivels: "Geen weg meer terug"

Twee wedstrijden gespeeld. Amper twee puntjes gepakt. Enkel gescoord via een owngoal. De balans op ...

361
361
Rode Duivel slaat mea culpa: "Doe het niet met opzet"

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede WK-wedstrijd niet kunnen winnen. Tegen Iran bleven ze ...

173
173
Geduld raakt op: reden voor uitblijven Anderlecht-trainer

Bij RSC Anderlecht zit de zomerbreak er alweer op. Maandag begint de Belgische recordkampioen met ...

591
591
L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

650
650
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

449
449
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

689
689
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

136
136
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

270
270

Meer sportnieuws