Anderlecht wil man van 7 miljoen

door
Anderlecht wil man van 7 miljoen

In normale omstandigheden had RSC Anderlecht zijn transferhuiswerk reeds klaar voor deze zomermercato, met hier en daar wel wat ruimte voor een unieke opportuniteit zoals Joshua Zirkzee bijvoorbeeld, maar de blessure van Adrien Trebel veranderde die zaken. Door een schouderletsel is de Franse middenvelder out tot Nieuwjaar, waardoor Peter Verbeke alsnog de transfermarkt betreedt, op zoek naar een nieuwe nummer zes. En die heeft hij blijkbaar gevonden. Volgens het Russische Sport-Express wil Sporting Oliver Abildgaard (Rubin Kazan) halen.


TE VROEG VOOR KANA?

In de heenmatch van de Conference League-kwalificatie tegen Young Boys Bern kwam Adrien Trebel helemaal verkeerd op zijn schouder terecht. Hij speelde daarna de eerste helft uit op karakter, maar tijdens de rust bleef hij in de kleedkamer. Ondertussen werd Trebel geopereerd aan de schouder en komt hij dit kalenderjaar niet meer in actie voor Anderlecht. Met Marco Kana, die het in de terugwedstrijd tegen Young Boys Bern uitstekend deed als nummer zes, heeft Sporting reeds een adequate vervanger voor Trebel, terwijl ook Kristian Arnstadt en Noah Sadiki die positie kunnen invullen.



Toch lijkt het eerder twijfelachtig dat de broze Marco Kana tot Nieuwjaar de intense opeenvolging van wedstrijden fysiek zal aankunnen, waardoor onder meer Het Laatste Nieuws niet uitsluit dat Peter Verbeke alsnog overweegt om een extra (verdedigende) middenvelder aan te trekken. De CEO van Anderlecht blijft alvast niet bij de pakken zitten want volgens het Russische Sport-Express heeft Verbeke zijn zinnen gezet op de komst van Oliver Abildgaard (Rubin Kazan). Dat is een 26-jarige verdedigende middenvelder, wiens grote kwaliteiten vooral in het defensief gebied liggen.

DEFENSIEVE NUMMER ZES

Oliver Abildgaard is door zijn gestalte een indrukwekkende fysieke verschijning en zijn 1 meter 92 gebruikt hij dan ook uitstekend in de luchtduels. Vorig seizoen presteerde er in de Russische competitie geen enkele nummer zes beter dan hem in de luchtduels, zowel in aantal als in efficiëntie. Daarnaast won de Deen ook het meeste duels en pleegde hij het meeste intercepties. Hij prijkte bovendien ook in de top vijf op het gebied van defensieve regelmaat. Het is duidelijk dat Abildgaards sterktes in het defensief gebied liggen, wat bij Adrien Trebel minder het geval is.



Foto Instagram: oliverabildgaardnielsen

Maar ook in enkele aanvallende parameters toont Oliver Abildgaard mooie cijfers. Zo was hij vorig seizoen in de Russische competitie de nummer zes met de hoogste efficiëntie in de offensieve acties en passt hij de bal zelden achteruit. Dat laatste kan heel interessant zijn met het oog op de verticale speelwijze van Felice Mazzu bij Anderlecht. Abildgaard bezit dus een mooi profiel en daarom kunnen wel begrijpen waarom Peter Verbeke gecharmeerd raakte door de éénvoudige Deense international. Bovendien kan Sporting een mooie transferslag slaan door Abildgaard aan te trekken.

MAN VAN 7 MILJOEN

De huidige FIFA-reglementering maakt het namelijk mogelijk dat spelers en coaches in Rusland hun contract kunnen opschorten tot juni 2023, waardoor ze nu transfervrij kunnen zijn. FIFA geeft spelers en coaches in oorlogsgebied de mogelijkheid om ergens anders aan de slag te gaan, dat betekent dus dat Oliver Abildgaard de kans heeft om uit te kijken naar een andere club. Die mogelijkheid bestond al in maart, maar de middenvelder bleef onder contract staan in Kazan om vervolgens te verhuizen naar Denemarken, waar hij bij AaB zijn conditie onderhield.



Foto Instagram: oliverabildgaardnielsen

De kans is bovendien erg klein dat Oliver Abildgaard zijn carrière zal verderzetten bij Rubin Kazan, dat in het tussenseizoen degradeerde naar de Russische tweede klasse, want in het nieuwe seizoen kwam hij nog geen enkele keer in actie. In Denemarken is men er zeker van dat de middenvelder weldra andere oorden zal opzoeken. Met Anderlecht, Nottingham Forest, Werder Bremen en Sampdoria liggen er alvast vier kapers op de kust voor Abildgaard. Rubin Kazan wil hem ook laten vertrekken, maar enkel tegen de juiste prijs. Abildgaards marktwaarde bedraagt vandaag 7 miljoen euro, maar hij heeft dus ook nog steeds de mogelijkheid om zijn contract in Rusland op te schorten.

LEES OOK: 'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

Zou Abildgaard een goede vervanger zijn voor Trebel?

Meest recent

Kompany waarschuwt na straffe prestatie tegen Real Madrid

Bayern München won oververdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Dat was nog een gevleide ...

9
9
'Standard mikt dankzij WK op miljoenentransfer'

Marc Wilmots verklaarde al dat de kern van Standard er volgend seizoen grotendeels hetzelde zal ...

11
11
'Taravel krijgt gigantische opsteker voor AA Gent'

RSC Anderlecht weet wat het zondag moet doen tegen AA Gent: winnen. Anders is het wéér ...

74
74
Monsterdeal bij PSV: "70 miljoen euro"

PSV is ondertussen alleenheerser in Nederland. Ze wonnen voor het derde jaar op rij de landstitel. ...

50
50
Kompany verovert Europa: Schmeichel vol lof

Bayern München won verdiend met 1-2 op het veld van Real Madrid. Het deed met oogstrelend ...

84
84
Sterkhouder STVV doet boekje open over mogelijk vertrek

Bij STVV kennen ze een droomseizoen en de Kanaries hopen dat af te sluiten met een Europees ticket. ...

34
34
Fikse waarschuwing Club Brugge: "Kan de titel kosten"

Club Brugge is goed aan de Champions' Play-Offs begonnen en won maandagmiddag met 4-2 van rivaal RSC ...

186
186
'Toekomstwending Coosemans: Anderlecht onderneemt stappen'

RSC Anderlecht blijft voorlopig op zoek naar een nieuwe sportief directeur. Maar ondertussen wordt ...

197
197
'Manchester United lonkt: transferdeal met KRC Genk'

KRC Genk is goed begonnen aan de Europe Play-Offs en kan komend weekend opnieuw een uitstekende zaak ...

166
166
"Hallucinant" - Union structureel bevoordeeld door arbitrage?

De Play-Offs zijn nog maar één speeldag ver en de arbitrage heeft al voor de nodige ...

333
333
Taravel zakt weg: Anderlecht richt blik op opvolgers

De 4-2-nederlaag op Club Brugge heeft het debat rond Jérémy Taravel weer helemaal ...

260
260
Nieuwe PO-mokerslag voor Gent: "Zeer pijnlijk"

AA Gent heeft het nagelaten om een gouden zaak te doen tijdens de openingsspeeldag van de Champions' ...

128
128
"Je brengt me in problemen bij Courtois" - Kompany dribbelt netelige vraag

In de Champions League heeft Bayern München dinsdagavond een eerste grote stap richting de ...

150
150
Stoel Taravel wankelt: "Op basis van wat is hij hoofdcoach?"

RSC Anderlecht kon de schade na rust nog ietwat beperken, maar werd afgelopen compleet overdonderd ...

173
173
Vertrek voor Vanaken? 'Club Brugge schiet in actie'

Met Simon Mignolet ziet Club Brugge na het seizoen één van zijn vaste steunpilaren ...

386
386
'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

214
214
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

129
129
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

151
151
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

118
118
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

195
195
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

66
66
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

133
133
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

403
403
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

162
162
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

235
235

Meer sportnieuws