Anderlecht wil man van 7 miljoen

693 stemmen
Anderlecht wil man van 7 miljoen

In normale omstandigheden had RSC Anderlecht zijn transferhuiswerk reeds klaar voor deze zomermercato, met hier en daar wel wat ruimte voor een unieke opportuniteit zoals Joshua Zirkzee bijvoorbeeld, maar de blessure van Adrien Trebel veranderde die zaken. Door een schouderletsel is de Franse middenvelder out tot Nieuwjaar, waardoor Peter Verbeke alsnog de transfermarkt betreedt, op zoek naar een nieuwe nummer zes. En die heeft hij blijkbaar gevonden. Volgens het Russische Sport-Express wil Sporting Oliver Abildgaard (Rubin Kazan) halen.


TE VROEG VOOR KANA?

In de heenmatch van de Conference League-kwalificatie tegen Young Boys Bern kwam Adrien Trebel helemaal verkeerd op zijn schouder terecht. Hij speelde daarna de eerste helft uit op karakter, maar tijdens de rust bleef hij in de kleedkamer. Ondertussen werd Trebel geopereerd aan de schouder en komt hij dit kalenderjaar niet meer in actie voor Anderlecht. Met Marco Kana, die het in de terugwedstrijd tegen Young Boys Bern uitstekend deed als nummer zes, heeft Sporting reeds een adequate vervanger voor Trebel, terwijl ook Kristian Arnstadt en Noah Sadiki die positie kunnen invullen.



Toch lijkt het eerder twijfelachtig dat de broze Marco Kana tot Nieuwjaar de intense opeenvolging van wedstrijden fysiek zal aankunnen, waardoor onder meer Het Laatste Nieuws niet uitsluit dat Peter Verbeke alsnog overweegt om een extra (verdedigende) middenvelder aan te trekken. De CEO van Anderlecht blijft alvast niet bij de pakken zitten want volgens het Russische Sport-Express heeft Verbeke zijn zinnen gezet op de komst van Oliver Abildgaard (Rubin Kazan). Dat is een 26-jarige verdedigende middenvelder, wiens grote kwaliteiten vooral in het defensief gebied liggen.

DEFENSIEVE NUMMER ZES

Oliver Abildgaard is door zijn gestalte een indrukwekkende fysieke verschijning en zijn 1 meter 92 gebruikt hij dan ook uitstekend in de luchtduels. Vorig seizoen presteerde er in de Russische competitie geen enkele nummer zes beter dan hem in de luchtduels, zowel in aantal als in efficiëntie. Daarnaast won de Deen ook het meeste duels en pleegde hij het meeste intercepties. Hij prijkte bovendien ook in de top vijf op het gebied van defensieve regelmaat. Het is duidelijk dat Abildgaards sterktes in het defensief gebied liggen, wat bij Adrien Trebel minder het geval is.



Foto Instagram: oliverabildgaardnielsen

Maar ook in enkele aanvallende parameters toont Oliver Abildgaard mooie cijfers. Zo was hij vorig seizoen in de Russische competitie de nummer zes met de hoogste efficiëntie in de offensieve acties en passt hij de bal zelden achteruit. Dat laatste kan heel interessant zijn met het oog op de verticale speelwijze van Felice Mazzu bij Anderlecht. Abildgaard bezit dus een mooi profiel en daarom kunnen wel begrijpen waarom Peter Verbeke gecharmeerd raakte door de éénvoudige Deense international. Bovendien kan Sporting een mooie transferslag slaan door Abildgaard aan te trekken.

MAN VAN 7 MILJOEN

De huidige FIFA-reglementering maakt het namelijk mogelijk dat spelers en coaches in Rusland hun contract kunnen opschorten tot juni 2023, waardoor ze nu transfervrij kunnen zijn. FIFA geeft spelers en coaches in oorlogsgebied de mogelijkheid om ergens anders aan de slag te gaan, dat betekent dus dat Oliver Abildgaard de kans heeft om uit te kijken naar een andere club. Die mogelijkheid bestond al in maart, maar de middenvelder bleef onder contract staan in Kazan om vervolgens te verhuizen naar Denemarken, waar hij bij AaB zijn conditie onderhield.



Foto Instagram: oliverabildgaardnielsen

De kans is bovendien erg klein dat Oliver Abildgaard zijn carrière zal verderzetten bij Rubin Kazan, dat in het tussenseizoen degradeerde naar de Russische tweede klasse, want in het nieuwe seizoen kwam hij nog geen enkele keer in actie. In Denemarken is men er zeker van dat de middenvelder weldra andere oorden zal opzoeken. Met Anderlecht, Nottingham Forest, Werder Bremen en Sampdoria liggen er alvast vier kapers op de kust voor Abildgaard. Rubin Kazan wil hem ook laten vertrekken, maar enkel tegen de juiste prijs. Abildgaards marktwaarde bedraagt vandaag 7 miljoen euro, maar hij heeft dus ook nog steeds de mogelijkheid om zijn contract in Rusland op te schorten.

LEES OOK: Anderlecht haalt slag thuis: goudhaantje tekent tot 2029

Zou Abildgaard een goede vervanger zijn voor Trebel?

Meest recent

Hanbeom Lee had meteen wens bij Club: “Vroeg er zelf voor”

Club Brugge heeft een nieuwe publiekslieveling in de naam Hanbeom Lee, of is het Lee Hanbeom of ...

1
1
FIFA haalt verschroeiend uit na Infantino-geruchten

Gianni Infantino kwam weer negatief in de media. The Telegraph bracht een verhaal naar buiten over ...

15
15
Messi en Ronaldo doelwit van terreurdreigingen tijdens WK

Lionel Messi en Cristiano Ronaldo zijn tijdens het voorbije WK voetbal doelwit geweest van ernstige ...

0
0
'Belgische eersteklasser grijpt naast Vanderbiest'

Fred Vanderbiest neemt het met KV Mechelen vandaag op tegen AA Gent. De trainer van de Maneblussers ...

101
101
Charai geeft oorzaak voor pandoering tegen Union

KVC Westerlo moest na negentig minuten voetballen toch even slikken: 1-5 stond er op het scorebord. ...

83
83
Familie Verhulst stunt: comeback Alderweireld is een feit

Toby Alderweireld maakte zaterdag plots zijn comeback op het voetbalveld, en dat in een setting die ...

128
128
Lommel SK 'stunt' bij STVV: "Afzien is geen schande"

STVV en Lommel SK hielden elkaar in bedwang op Stayen. Het werd 1-1 in de Limburgse derby. Wat ...

64
64
'KRC Genk zet zinnen op ‘nieuwe Karetsas''

KRC Genk blijft speuren naar jong talent en heeft zijn oog laten vallen op de 15-jarige ...

151
151
Courtois-soap escaleert meteen onder Van Bommel

De eerste grote soap onder Mark van Bommel lijkt meteen te escaleren. Thibaut Courtois stelde na het ...

541
541
Wilmots geeft héél open inkijk in financiën van Standard

Sportief directeur Marc Wilmots heeft bij La Capitale een inkijk gegeven in de financiën van ...

193
193
Einde verhaal bij Club Brugge: Union SG baalt stevig

Bij Club Brugge is er na de doorbraak van Joaquin Seys even een leegte inzake doorstroming van eigen ...

1006
1006
Vanhaezebrouck zéér gecharmeerd door Anderlecht-aanwinst

Hein Vanhaezebrouck kijkt met de nodige interesse naar de nieuwe spelers in de Jupiler Pro League. ...

196
196
Hubert waarschuwt ondanks monsterzege voor dinsdag

Union heeft zijn start in het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League zeker niet gemist. De ...

77
77
Bisiwu maakt debuut voor Barça (een beetje in mineur)

FC Barcelona haalde deze zomer voor de derde keer ooit een Belgische speler. Na in het verleden al ...

208
208
Meunier geeft verklaring voor transfer: "Niet mijn keuze"

Een aantal Rode Duivels maakten na het WK snel een transfer. Thomas Meunier was daar ...

327
327
Meteen hommeles bij Standard: Euvrard haalt keihard uit

Standard droomt dit seizoen stiekem van een Europees ticket, maar de Rouches hebben in hun ...

296
296
Pittige Limburgse derby bezorgt Lommel meteen primeur

Na een pittige Limburgse derby hebben STVV en Lommel de punten onder mekaar verdeeld. De promovendus ...

88
88
Vamos a la playa: swingend Union bezorgt Westerlo bolwassing

Op basis van een sterke tweede helft heeft ook Union overtuigend zijn eerste overwinning van het ...

68
68
Noah Mbamba heeft nieuwe club beet

Enkele jaren geleden stond Noah Mbamba nog te boek als één van de allergrootste ...

84
84
Crisis lonkt voor PSV ondanks glansrol 18-jarige Belg

Het seizoen is in Nederland nog maar net begonnen of bij PSV lijkt er al een crisis om de hoek te ...

86
86
'AA Gent schrikt: Franse grootmacht klopt plots aan'

Voor AA Gent begint het seizoen in de Jupiler Pro League pas op zondag, wanneer het bezoek krijgt ...

159
159
Twee opvallende afwezigen bij Union: toptransfer op komst?

Voor Union is de competitie zaterdagavond begonnen met een trip naar Westerlo. David Hubert voerde ...

95
95
'Verrassende knaltransfer op komst voor Genk'

Het is bij KRC Genk al een zeer bewogen zomer geweest, met de soap rond de mogelijke transfer van ...

300
300
'Miljoenentransfer Cercle, Kortrijk wil ook nog toeslaan'

Het seizoen in de Jupiler Pro League is nu helemaal onderweg. Na de openingsspeeldag willen een ...

154
154
Grote verrassing: 'Lukaku geeft jawoord aan nieuwe club'

Al maandenlang wordt er gespeculeerd over de toekomst van Romelu Lukaku en nu lijkt het er echt op ...

638
638

Meer sportnieuws