Anderlecht wil man van 7 miljoen

door
Anderlecht wil man van 7 miljoen

In normale omstandigheden had RSC Anderlecht zijn transferhuiswerk reeds klaar voor deze zomermercato, met hier en daar wel wat ruimte voor een unieke opportuniteit zoals Joshua Zirkzee bijvoorbeeld, maar de blessure van Adrien Trebel veranderde die zaken. Door een schouderletsel is de Franse middenvelder out tot Nieuwjaar, waardoor Peter Verbeke alsnog de transfermarkt betreedt, op zoek naar een nieuwe nummer zes. En die heeft hij blijkbaar gevonden. Volgens het Russische Sport-Express wil Sporting Oliver Abildgaard (Rubin Kazan) halen.


TE VROEG VOOR KANA?

In de heenmatch van de Conference League-kwalificatie tegen Young Boys Bern kwam Adrien Trebel helemaal verkeerd op zijn schouder terecht. Hij speelde daarna de eerste helft uit op karakter, maar tijdens de rust bleef hij in de kleedkamer. Ondertussen werd Trebel geopereerd aan de schouder en komt hij dit kalenderjaar niet meer in actie voor Anderlecht. Met Marco Kana, die het in de terugwedstrijd tegen Young Boys Bern uitstekend deed als nummer zes, heeft Sporting reeds een adequate vervanger voor Trebel, terwijl ook Kristian Arnstadt en Noah Sadiki die positie kunnen invullen.



Toch lijkt het eerder twijfelachtig dat de broze Marco Kana tot Nieuwjaar de intense opeenvolging van wedstrijden fysiek zal aankunnen, waardoor onder meer Het Laatste Nieuws niet uitsluit dat Peter Verbeke alsnog overweegt om een extra (verdedigende) middenvelder aan te trekken. De CEO van Anderlecht blijft alvast niet bij de pakken zitten want volgens het Russische Sport-Express heeft Verbeke zijn zinnen gezet op de komst van Oliver Abildgaard (Rubin Kazan). Dat is een 26-jarige verdedigende middenvelder, wiens grote kwaliteiten vooral in het defensief gebied liggen.

DEFENSIEVE NUMMER ZES

Oliver Abildgaard is door zijn gestalte een indrukwekkende fysieke verschijning en zijn 1 meter 92 gebruikt hij dan ook uitstekend in de luchtduels. Vorig seizoen presteerde er in de Russische competitie geen enkele nummer zes beter dan hem in de luchtduels, zowel in aantal als in efficiëntie. Daarnaast won de Deen ook het meeste duels en pleegde hij het meeste intercepties. Hij prijkte bovendien ook in de top vijf op het gebied van defensieve regelmaat. Het is duidelijk dat Abildgaards sterktes in het defensief gebied liggen, wat bij Adrien Trebel minder het geval is.



Foto Instagram: oliverabildgaardnielsen

Maar ook in enkele aanvallende parameters toont Oliver Abildgaard mooie cijfers. Zo was hij vorig seizoen in de Russische competitie de nummer zes met de hoogste efficiëntie in de offensieve acties en passt hij de bal zelden achteruit. Dat laatste kan heel interessant zijn met het oog op de verticale speelwijze van Felice Mazzu bij Anderlecht. Abildgaard bezit dus een mooi profiel en daarom kunnen wel begrijpen waarom Peter Verbeke gecharmeerd raakte door de éénvoudige Deense international. Bovendien kan Sporting een mooie transferslag slaan door Abildgaard aan te trekken.

MAN VAN 7 MILJOEN

De huidige FIFA-reglementering maakt het namelijk mogelijk dat spelers en coaches in Rusland hun contract kunnen opschorten tot juni 2023, waardoor ze nu transfervrij kunnen zijn. FIFA geeft spelers en coaches in oorlogsgebied de mogelijkheid om ergens anders aan de slag te gaan, dat betekent dus dat Oliver Abildgaard de kans heeft om uit te kijken naar een andere club. Die mogelijkheid bestond al in maart, maar de middenvelder bleef onder contract staan in Kazan om vervolgens te verhuizen naar Denemarken, waar hij bij AaB zijn conditie onderhield.



Foto Instagram: oliverabildgaardnielsen

De kans is bovendien erg klein dat Oliver Abildgaard zijn carrière zal verderzetten bij Rubin Kazan, dat in het tussenseizoen degradeerde naar de Russische tweede klasse, want in het nieuwe seizoen kwam hij nog geen enkele keer in actie. In Denemarken is men er zeker van dat de middenvelder weldra andere oorden zal opzoeken. Met Anderlecht, Nottingham Forest, Werder Bremen en Sampdoria liggen er alvast vier kapers op de kust voor Abildgaard. Rubin Kazan wil hem ook laten vertrekken, maar enkel tegen de juiste prijs. Abildgaards marktwaarde bedraagt vandaag 7 miljoen euro, maar hij heeft dus ook nog steeds de mogelijkheid om zijn contract in Rusland op te schorten.

LEES OOK: Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Zou Abildgaard een goede vervanger zijn voor Trebel?

Meest recent

Transfer naar Belgische topclub? Titraoui reageert

Charleroi loodste de voorbije jaren vrij consistent spelers door naar de Belgische top, met vorige ...

58
58
Broos baalt na eliminatie: "Niet onze dag"

Voor Hugo Broos zit de Africa Cup er al op. Onze landgenoot zag zijn Zuid-Afrika sneuvelen in de ...

17
17
'Standard heeft eerste winteraanwinst beet'

Standard mag nog hopen op een ticket voor de Champions' Play-Off, want na 20 speeldagen prijkt het ...

38
38
Kompany verliest nieuwe chouchou: "Ik wil absoluut naar Real"

Vincent Kompany heeft dit seizoen van Bayern München een machine gemaakt die amper af te ...

105
105
'Spaans toptalent wil doorbreken in Jupiler Pro League'

Nu de wintermercato van start gegaan is, zijn de Belgische clubs volop aan het zoeken naar ...

95
95
Anderlecht lanceert toptalent: Proto optimistisch

Anderlecht vertrok dit weekend naar Spanje om zich in warmere en zonnigere omstandigheden te kunnen ...

125
125
Broos ziet Africa Cup al in achtste finale eindigen

Hugo Broos is er zondagavond niet in geslaagd om het goede voorbeeld van Tom Saintfiet te volgen. ...

55
55
De Zerbi doet zeer pijnlijke uitspraak over rode Vermeeren

Arthur Vermeeren beleefde zondag een zeer pijnlijke primeur. De middenvelder pakte immers de eerste ...

120
120
Transfer bijna rond: Vanzeir niet mee op stage met Gent

Heel wat eersteklassers brengen de komende week door in zonniger oorden om zich klaar te stomen voor ...

179
179
'Club Brugge trekt dikke streep door twee miljoenentransfers'

Club Brugge vertoeft momenteel in Marbella, waar coach Ivan Leko zijn troepen klaarstoomt voor de ...

501
501
Hans Vanaken verovert ook naast het veld alle harten

Hans Vanaken is al jaren een vaste waarde bij Club Brugge. Niet alleen met zijn voeten, maar ook met ...

212
212
City sputtert in 2026: Chelsea steelt punt in 94ste minuut

De eerste grote Premier League-topper van het nieuwe kalenderjaar heeft geen winnaar opgeleverd. ...

55
55
'Wending Anderlecht: onverwachte aanwinst op radar'

RSC Anderlecht wil zich in januari verzekeren van enkele gerichte aanwinsten. Op de verlanglijst ...

395
395
'Club Brugge ruikt bloed: jacht op nieuwe '10' ontploft'

Club Brugge voelt een buitenkans en gaat vol in de aanval voor een nieuwe ‘10’. Leipzig ...

414
414
Africa Cup: Marokko door dankzij uitblinker (en keepersblunder)

Op de Africa Cup wordt momenteel gestreden om de tickets voor de kwartfinales. Marokko wist zich ...

86
86
Transferbom! 'Anderlecht vol voor terugkeer Duranville'

RSC Anderlecht werkt achter de schermen aan een heuse transferbom. Volgens het Duitse Sport1 heeft ...

1191
1191
'KVM neemt drastische beslissing op transfermarkt'

KV Mechelen kan terugblikken op een knap seizoen tot dusver. De Maneblussers staan zelfs vijfde in ...

607
607
Van Gucht krijgt hoon internet over zich na rijbewijs-saga

We zijn nog maar vier dagen ver in het nieuwe jaar, toch heeft Ruben Van Gucht al twee dagen op een ...

175
175
Vervanger Mbappé held bij Real, ijskoude douche Liverpool

Real Madrid heeft het nieuwe kalenderjaar ingezet met een duidelijke zege, De Koninklijke haalde het ...

54
54
Letterlijk code rood: bijzondere beelden op stage Club

Om de tweede seizoenshelft tot in de puntjes voor te bereiden, trokken de meeste eersteklassers naar ...

230
230
'Antwerp maakt balans op: bliksemvertrek in de maak'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

957
957
Absolute nachtmerrie Vermeeren, Napoli wint brute veldslag

Het nieuwe kalenderjaar is dramatisch begonnen voor Athur Vermeeren. De middenvelder pakte zondag ...

170
170
Wéér slipper United: Engelse pers pakt Lammens onder de loep

Manchester United is niet bepaald goed aan het nieuwe kalenderjaar begonnen. Zondagnamiddag raakten ...

187
187
'Anderlecht en Antwerp nek aan nek voor eerste winteraanwinst'

Officieel gaat de winterse transferperiode voor de Belgische ploegen pas open op 6 januari. Maar ...

419
419
Leko drukt stempel bij Club: drie spelers in vizier

Ivan Leko is goed begonnen aan zijn tweede ambstermijn bij Club Brugge en pakte meteen 9 op 9 in de ...

754
754

Meer sportnieuws