Anderlecht wil man van 7 miljoen

door
Anderlecht wil man van 7 miljoen

In normale omstandigheden had RSC Anderlecht zijn transferhuiswerk reeds klaar voor deze zomermercato, met hier en daar wel wat ruimte voor een unieke opportuniteit zoals Joshua Zirkzee bijvoorbeeld, maar de blessure van Adrien Trebel veranderde die zaken. Door een schouderletsel is de Franse middenvelder out tot Nieuwjaar, waardoor Peter Verbeke alsnog de transfermarkt betreedt, op zoek naar een nieuwe nummer zes. En die heeft hij blijkbaar gevonden. Volgens het Russische Sport-Express wil Sporting Oliver Abildgaard (Rubin Kazan) halen.


TE VROEG VOOR KANA?

In de heenmatch van de Conference League-kwalificatie tegen Young Boys Bern kwam Adrien Trebel helemaal verkeerd op zijn schouder terecht. Hij speelde daarna de eerste helft uit op karakter, maar tijdens de rust bleef hij in de kleedkamer. Ondertussen werd Trebel geopereerd aan de schouder en komt hij dit kalenderjaar niet meer in actie voor Anderlecht. Met Marco Kana, die het in de terugwedstrijd tegen Young Boys Bern uitstekend deed als nummer zes, heeft Sporting reeds een adequate vervanger voor Trebel, terwijl ook Kristian Arnstadt en Noah Sadiki die positie kunnen invullen.



Toch lijkt het eerder twijfelachtig dat de broze Marco Kana tot Nieuwjaar de intense opeenvolging van wedstrijden fysiek zal aankunnen, waardoor onder meer Het Laatste Nieuws niet uitsluit dat Peter Verbeke alsnog overweegt om een extra (verdedigende) middenvelder aan te trekken. De CEO van Anderlecht blijft alvast niet bij de pakken zitten want volgens het Russische Sport-Express heeft Verbeke zijn zinnen gezet op de komst van Oliver Abildgaard (Rubin Kazan). Dat is een 26-jarige verdedigende middenvelder, wiens grote kwaliteiten vooral in het defensief gebied liggen.

DEFENSIEVE NUMMER ZES

Oliver Abildgaard is door zijn gestalte een indrukwekkende fysieke verschijning en zijn 1 meter 92 gebruikt hij dan ook uitstekend in de luchtduels. Vorig seizoen presteerde er in de Russische competitie geen enkele nummer zes beter dan hem in de luchtduels, zowel in aantal als in efficiëntie. Daarnaast won de Deen ook het meeste duels en pleegde hij het meeste intercepties. Hij prijkte bovendien ook in de top vijf op het gebied van defensieve regelmaat. Het is duidelijk dat Abildgaards sterktes in het defensief gebied liggen, wat bij Adrien Trebel minder het geval is.



Foto Instagram: oliverabildgaardnielsen

Maar ook in enkele aanvallende parameters toont Oliver Abildgaard mooie cijfers. Zo was hij vorig seizoen in de Russische competitie de nummer zes met de hoogste efficiëntie in de offensieve acties en passt hij de bal zelden achteruit. Dat laatste kan heel interessant zijn met het oog op de verticale speelwijze van Felice Mazzu bij Anderlecht. Abildgaard bezit dus een mooi profiel en daarom kunnen wel begrijpen waarom Peter Verbeke gecharmeerd raakte door de éénvoudige Deense international. Bovendien kan Sporting een mooie transferslag slaan door Abildgaard aan te trekken.

MAN VAN 7 MILJOEN

De huidige FIFA-reglementering maakt het namelijk mogelijk dat spelers en coaches in Rusland hun contract kunnen opschorten tot juni 2023, waardoor ze nu transfervrij kunnen zijn. FIFA geeft spelers en coaches in oorlogsgebied de mogelijkheid om ergens anders aan de slag te gaan, dat betekent dus dat Oliver Abildgaard de kans heeft om uit te kijken naar een andere club. Die mogelijkheid bestond al in maart, maar de middenvelder bleef onder contract staan in Kazan om vervolgens te verhuizen naar Denemarken, waar hij bij AaB zijn conditie onderhield.



Foto Instagram: oliverabildgaardnielsen

De kans is bovendien erg klein dat Oliver Abildgaard zijn carrière zal verderzetten bij Rubin Kazan, dat in het tussenseizoen degradeerde naar de Russische tweede klasse, want in het nieuwe seizoen kwam hij nog geen enkele keer in actie. In Denemarken is men er zeker van dat de middenvelder weldra andere oorden zal opzoeken. Met Anderlecht, Nottingham Forest, Werder Bremen en Sampdoria liggen er alvast vier kapers op de kust voor Abildgaard. Rubin Kazan wil hem ook laten vertrekken, maar enkel tegen de juiste prijs. Abildgaards marktwaarde bedraagt vandaag 7 miljoen euro, maar hij heeft dus ook nog steeds de mogelijkheid om zijn contract in Rusland op te schorten.

LEES OOK: Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

Zou Abildgaard een goede vervanger zijn voor Trebel?

Meest recent

De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

9
9
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

13
13
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

34
34
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

24
24
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

110
110
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

224
224
Ruben Van Gucht zet kijkend Vlaanderen in vuur en vlam

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

26
26
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

134
134
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

28
28
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

60
60
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

83
83
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

83
83
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

441
441
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

229
229
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

166
166
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

147
147
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

316
316
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

43
43
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

90
90
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

246
246
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

36
36
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

92
92
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

144
144
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

219
219
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

84
84

Meer sportnieuws