Club-target bezorgt OHL-fans delirium tegen KV Oostende

120 stemmen
Club-target bezorgt OHL-fans delirium tegen KV Oostende

Na een wedstrijd met behoorlijk wat kansen heeft OHL finaal een scheve situatie nog volledig rechtgezet. KV Oostende begon prima aan de Leuvense Dreef maar na een treffer in de slotminuut moesten Vanderhaeghe en co andermaal puntenloos afdruipen.


KV Oostende begon prima aan het seizoen met zeges tegen Charleroi en KV Mechelen maar de laatste weken loopt het toch wat minder voor het team van Yves Vanderhaeghe. Vandaag moest de kustploeg op bezoek bij OHL, dat met negen punten een prima start nam. Mits een nieuwe zege zouden Brys en co minstens voor even richting de derde plek klimmen.

KVO voetbalt vanuit zetel na vroege openingstreffer

De bezoekers namen een droomstart aan de Leuvense dreef, al na vijf minuten spelen werkte Cojocaru een voorzet slecht weg en Hornby kon in een leeg doel de 0-1 binnentikken. De thuisploeg had even nodig om van deze opdoffer te herstellen, iets voorbij het kwartier ging nieuwkomer Gonzalez zijn kans maar hij vond een prima Hubert op zijn weg.

Het team van Brys bleef geduldig wachten op kansen en op het halfuur kwam het tot twee maal toe heel dicht bij de gelijkmaker: eerst werd een kopbal van Ricca nog van de lijn gekeerd en even later vergat Mendyl om een assist van De Norre te verzilveren. KVO overleefde voorlopig en kwam in het slotkwartier zowaar nog een paar keer dicht bij een tweede treffer. Bätzner vond de paal op zijn weg en schoot ook nog eens over de kooi van Cojocaru. Halfweg leek KVO op weg naar een belangrijke zege.

KVO presenteert zich allesbehalve als een degradatiekandidaat in Leuven.

Nieuwkomer herstelt schade, Maertens toont goudwaarde

Na de pauze was de kanonstart deze keer voor OHL. Na vijf minuten spelen hield nieuwkomer Gonzalez enkele verdedigers aan de praat en vervolgens schoot hij knap overhoeks de 1-1 in doel. KVO had het nu even moeilijk maar kwam op het uur toch ook weer tot een prima kans, deze keer trapte Ambrose hard naar de korte hoek maar een goede Cojocaru en de paal verhinderden een nieuwe Oostendse voorsprong.

De wedstrijd viel nadien weer helemaal stil en pas op twintig minuten van het einde viel er nog eens een grote kans uit de lucht. Tamari werd plots afgezonderd voor Hubert maar trapte veel te wild in het zijnet. In het slot kwam het team van Yves Vanderhaeghe nog dicht bij de zege bij een schot van Atanga (prima gered door Cojocaru) maar het waren nog de Leuvenaren die de drie punten pakten. In de slotminuut stuurde de ingevallen Holzhauser Maertens weg en die toonde andermaal zijn goudwaarde door de 2-1 te scoren. OHL klimt naar de derde plek.

Scoreverloop:

0-1 (5') Hornby, 1-1 (50') Gonzalez, 2-1 (90') Maertens

LEES OOK: Praet kan cirkel rondmaken met emotionele transfer

Verdiende KV Oostende meer?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

66
66
‘Ontslag? Oosting slaat razendsnel terug’

Bij Antwerp zijn ze deze zomer nog maar eens op zoek naar een nieuwe trainer. Twee speeldagen voor ...

6
6
Lommel SK begint seizoen met gigantische tegenvaller

Lommel SK vierde onlangs nog groot feest nadat ze zich wisten te verzekeren van promotie naar de ...

17
17
'Cercle Brugge hakt knoop door over Gerkens en Vanzeir'

Cercle Brugge moest de afgelopen dagen een aantal knopen doorhakken omtrent enkele spelers. Onder ...

99
99
'KRC Genk zet zinnen op WK-ganger'

KRC Genk heeft versterking nodig, dat is duidelijk. De Limburgers zouden misschien wel eens een ...

96
96
Coucke gaat helemaal los in interview: "Het moet stoppen!"

Marc Coucke heeft nog steeds meerdere hangijzers in het vuur hangen. Zijn meest bekende, in ...

96
96
Stijnen en Raes gooien grote naam uit basiself Duivels

De Rode Duivels bereiden zich deze week voor met wedstrijden tegen Kroatië en Tunesië. Het ...

190
190
Vanaken zorgt voor ommekeer die niemand zag aankomen

Hans Vanaken leek opnieuw veroordeeld tot een rol als bankzitter bij de Rode Duivels. Maar tegen ...

340
340
'STVV grijpt naast absolute toptransfer'

STVV gaat deze zomer de nodige sterkhouders de club zien verlaten. De club gaat dus ook heel wat ...

48
48
Club Brugge vreest transferstorm rond zeven spelers

Club Brugge gaat een heel drukke zomer tegemoet. We haalden al aan dat drie spelers toch een keuze ...

181
181
Courtois zet toon bij Genk: iedereen gewaarschuwd

Thibaut Courtois keert terug naar KRC Genk. Dat gebeurde met zijn holding NXTPLAY. De doelman van ...

117
117
Anderlecht lacht en treurt met WK-selectie

RSC Anderlecht zag Ilay Camara alsnog afhaken voor het WK. Hij zit dan toch niet in de selectie. Een ...

231
231
'Union SG scoort met ingaande topdeal van 5 miljoen euro'

Union SG zit niet stil op de transfermarkt. De Brusselaars zijn op weg om een tweede ingaande ...

124
124
Club hakt knoop door: extra transfer voor Preud'homme

Door het vertrek van Dévy Rigaux naar Feyenoord, zal Guilian Preud'homme een groot deel van ...

386
386
Wilmots smult van verrassende Duivel: "Quasi perfecte match"

De Rode Duivels kunnen tevreden terugblikken op hun voorlaatste oefenwedstrijd in aanloop naar het ...

168
168
Oranje met kopzorgen naar VS, Congo bedwingt Denemarken

De 48 WK-deelnemers zijn momenteel volop bezig met hun oefencampagne. Voor Nederland draaide de ...

147
147
El Ouahdi beleeft drama vlak voor opstijgen WK-vlucht

Heel wat WK-deelnemers hebben de oversteek van de Atlantische Oceaan inmiddels ingezet. Ook Marokko, ...

294
294
'PSG wil oppermachtig worden met 'man van 100 miljoen'

Paris Saint-Germain legde afgelopen weekend voor het tweede jaar op rij beslag op de eindzege in de ...

130
130
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Brandon Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

245
245
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

717
717
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

147
147
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

745
745
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

318
318
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

718
718
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

204
204
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

471
471

Meer sportnieuws