Club-target bezorgt OHL-fans delirium tegen KV Oostende

door
Club-target bezorgt OHL-fans delirium tegen KV Oostende

Na een wedstrijd met behoorlijk wat kansen heeft OHL finaal een scheve situatie nog volledig rechtgezet. KV Oostende begon prima aan de Leuvense Dreef maar na een treffer in de slotminuut moesten Vanderhaeghe en co andermaal puntenloos afdruipen.


KV Oostende begon prima aan het seizoen met zeges tegen Charleroi en KV Mechelen maar de laatste weken loopt het toch wat minder voor het team van Yves Vanderhaeghe. Vandaag moest de kustploeg op bezoek bij OHL, dat met negen punten een prima start nam. Mits een nieuwe zege zouden Brys en co minstens voor even richting de derde plek klimmen.

KVO voetbalt vanuit zetel na vroege openingstreffer

De bezoekers namen een droomstart aan de Leuvense dreef, al na vijf minuten spelen werkte Cojocaru een voorzet slecht weg en Hornby kon in een leeg doel de 0-1 binnentikken. De thuisploeg had even nodig om van deze opdoffer te herstellen, iets voorbij het kwartier ging nieuwkomer Gonzalez zijn kans maar hij vond een prima Hubert op zijn weg.

Het team van Brys bleef geduldig wachten op kansen en op het halfuur kwam het tot twee maal toe heel dicht bij de gelijkmaker: eerst werd een kopbal van Ricca nog van de lijn gekeerd en even later vergat Mendyl om een assist van De Norre te verzilveren. KVO overleefde voorlopig en kwam in het slotkwartier zowaar nog een paar keer dicht bij een tweede treffer. Bätzner vond de paal op zijn weg en schoot ook nog eens over de kooi van Cojocaru. Halfweg leek KVO op weg naar een belangrijke zege.

KVO presenteert zich allesbehalve als een degradatiekandidaat in Leuven.

Nieuwkomer herstelt schade, Maertens toont goudwaarde

Na de pauze was de kanonstart deze keer voor OHL. Na vijf minuten spelen hield nieuwkomer Gonzalez enkele verdedigers aan de praat en vervolgens schoot hij knap overhoeks de 1-1 in doel. KVO had het nu even moeilijk maar kwam op het uur toch ook weer tot een prima kans, deze keer trapte Ambrose hard naar de korte hoek maar een goede Cojocaru en de paal verhinderden een nieuwe Oostendse voorsprong.

De wedstrijd viel nadien weer helemaal stil en pas op twintig minuten van het einde viel er nog eens een grote kans uit de lucht. Tamari werd plots afgezonderd voor Hubert maar trapte veel te wild in het zijnet. In het slot kwam het team van Yves Vanderhaeghe nog dicht bij de zege bij een schot van Atanga (prima gered door Cojocaru) maar het waren nog de Leuvenaren die de drie punten pakten. In de slotminuut stuurde de ingevallen Holzhauser Maertens weg en die toonde andermaal zijn goudwaarde door de 2-1 te scoren. OHL klimt naar de derde plek.

Scoreverloop:

0-1 (5') Hornby, 1-1 (50') Gonzalez, 2-1 (90') Maertens

LEES OOK: 'OH Leuven wint jackpot: Premier League-miljoenen lonken'

Verdiende KV Oostende meer?

Meest recent

Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

108
108
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

57
57
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

207
207
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

121
121
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

91
91
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

70
70
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

182
182
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

131
131
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

411
411
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

275
275
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

84
84
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

441
441
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

121
121
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

447
447
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

220
220
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

368
368
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

572
572
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

271
271
Megasolden bij Club, RSCA en Genk: wie hapt snel?

Bij Club NXT, RSCA Futures en Jong Genk spelen heel veel jonge talenten. Voor andere Belgische ...

167
167
Gouden Schoen: zijn dit de zes winnaars?

Vanavond kennen we de winnaar van de Gouden Schoen bij de dames en heren. Daarnaast zullen ook de ...

291
291
Belgisch talent debuteert bij PSV en mag hopen op meer kansen

PSV heeft zijn koppositie in de Eredivisie zaterdagavond nog wat verstevigd. Het boekte een ruime ...

60
60
Hasi baalt: "Daar veel interessante spelers voor Anderlecht"

Anderlecht hoopt klaar te zijn voor de tweede helft van het seizoen na een weekje onder de Spaanse ...

445
445
'Mokerslag Antwerp: volgende sterkhouder vertrekt'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

373
373
De Ketelaere kroont zich tot matchwinnaar bij Atalanta

Charles De Ketelaere is uitstekend begonnen aan 2026. De Rode Duivel was eerder deze week al ...

70
70
'Verrassende transferwending rond Joel Ordoñez'

Club Brugge staat nog voor een drukke wintermercato. Niet alleen zoekt het zelf naar versterking ...

400
400

Meer sportnieuws