'Chelsea gooit globaal transferrecord aan diggelen'

door
'Chelsea gooit globaal transferrecord aan diggelen'

Chelsea kende al een zeer bewogen transferzomer, want na de overname door de Amerikaanse miljardair Todd Boehly realiseerde het al enkele opmerkelijke transfers. Het liet Romelu Lukaku en Timo Werner wel vertrekken, maar pakte aan inkomende zijde uit met de komst van Raheem Sterling, Kalidou Koulibaly, Marc Cucurella, Carney Chukwuemeka en Cesare Casadei. Nu zit er nog een peperdure aanwinst aan te komen.


De Blues willen hun verdediging immers nog verder versterken en het is al even duidelijk dat ze daarvoor hun oog laten vallen hebben op Wesley Fofana. Leicester City weigerde aanvankelijk echter mee te werken aan een transfer, alleen had de Fransman zelf zijn zinnen op een overgang gezet. Hij ontbrak vorige week zelfs in de selectie omdat trainer Brendan Rodgers vond dat Fofana er met zijn hoofd onvoldoende bij was.

Nu haalt Chelsea toch zijn slag thuis, want transfergoeroe Fabrizio Romano meldt dat alle partijen een akkoord gevonden hebben over een transfer. Enkel het nodige papierwerk moet nog afgerond worden. Inclusief bonussen zou Chelsea maar liefst 88 miljoen euro neertellen voor Fofana, die op die manier wellicht de duurste verdediger ooit zal worden. Dat record staat voorlopig nog op naam van Harry Maguire, die in 2019 voor 87 miljoen door ook al Leicester aan Manchester United verkocht werd.

STEILE OPGANG
De 21-jarige Fofana zal op Stamford Bridge een contract tot 2028 gaan tekenen. Hij zet zo zijn steile opmars verder. Hij belandde immers pas in 2019 in de A-kern van Saint-Etienne, maar na een jaar was Leicester al bereid om 35 miljoen op tafel te leggen. Daar kwam hij de voorbije seizoenen 52 keer in actie, waarbij hij één keer scoorde en één assist gaf.


LEES OOK: Liverpool incasseert mokerslag, Chelsea pakt driepunter

Goede transfer van Chelsea?

Meest recent

'Kompany ontploft: één Bayern-topper krijgt volle lading'

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

21
21
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

97
97
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

163
163
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

14
14
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

148
148
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

112
112
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

157
157
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

102
102
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

249
249
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

394
394
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

118
118
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

76
76
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

48
48
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

57
57
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

212
212
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1314
1314
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

267
267
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

130
130
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

144
144
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

44
44
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

234
234
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

126
126
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

363
363
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

260
260
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

432
432

Meer sportnieuws