'Chelsea gooit globaal transferrecord aan diggelen'

door
'Chelsea gooit globaal transferrecord aan diggelen'

Chelsea kende al een zeer bewogen transferzomer, want na de overname door de Amerikaanse miljardair Todd Boehly realiseerde het al enkele opmerkelijke transfers. Het liet Romelu Lukaku en Timo Werner wel vertrekken, maar pakte aan inkomende zijde uit met de komst van Raheem Sterling, Kalidou Koulibaly, Marc Cucurella, Carney Chukwuemeka en Cesare Casadei. Nu zit er nog een peperdure aanwinst aan te komen.


De Blues willen hun verdediging immers nog verder versterken en het is al even duidelijk dat ze daarvoor hun oog laten vallen hebben op Wesley Fofana. Leicester City weigerde aanvankelijk echter mee te werken aan een transfer, alleen had de Fransman zelf zijn zinnen op een overgang gezet. Hij ontbrak vorige week zelfs in de selectie omdat trainer Brendan Rodgers vond dat Fofana er met zijn hoofd onvoldoende bij was.

Nu haalt Chelsea toch zijn slag thuis, want transfergoeroe Fabrizio Romano meldt dat alle partijen een akkoord gevonden hebben over een transfer. Enkel het nodige papierwerk moet nog afgerond worden. Inclusief bonussen zou Chelsea maar liefst 88 miljoen euro neertellen voor Fofana, die op die manier wellicht de duurste verdediger ooit zal worden. Dat record staat voorlopig nog op naam van Harry Maguire, die in 2019 voor 87 miljoen door ook al Leicester aan Manchester United verkocht werd.

STEILE OPGANG
De 21-jarige Fofana zal op Stamford Bridge een contract tot 2028 gaan tekenen. Hij zet zo zijn steile opmars verder. Hij belandde immers pas in 2019 in de A-kern van Saint-Etienne, maar na een jaar was Leicester al bereid om 35 miljoen op tafel te leggen. Daar kwam hij de voorbije seizoenen 52 keer in actie, waarbij hij één keer scoorde en één assist gaf.


LEES OOK: Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

Goede transfer van Chelsea?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

107
107
Nieuwe beelden duiken op: Coosemans nóg feller door het lint

Colin Coosemans heeft tijdens de zevende speeldag van de Champions' Play-Offs geen al te beste beurt ...

50
50
‘Club Brugge sloopt Bayat met brutale transferzet’

Club Brugge verkent opnieuw de transfermarkt en dat zorgt meteen voor nervositeit bij de ...

190
190
Lardot veroordeelt AA Gent-RSCA: "Schuld van spelers"

Nu de spanning alsmaar toeneemt in de play-offs, komt ook de arbitrage weer onder een vergrootglas ...

37
37
WK in gevaar: sterkhouder Rode Duivels in lappenmand

Vrijdag maakt Rudi Garcia bekend welke 26 namen zijn schifting voor het WK hebben overleefd. Helaas ...

67
67
Radja Nainggolan verrast met héél opvallende uitdaging

Radja Nainggolan is ook op zijn 38ste nog van goudwaarde voor zijn club Patro Eisden Maasmechelen. ...

59
59
'Verhaeghe vloekt: Feyenoord gaat all-in voor Rigaux'

Ongeacht de verdere afloop in de titelrace gaat Club Brugge een drukke zomer tegemoet. Zowel op ...

119
119
Anderlecht hakt knoop door: einde seizoen Cvetkovic?

RSC Anderlecht schoot zichzelf nog maar eens in de voet op bezoek bij AA Gent, waar Mihajlo ...

265
265
Verheyen en Van der Elst zorgen voor magisch moment

Club Brugge heeft zaterdagavond opnieuw een krachtig signaal gestuurd in de titelstrijd. Blauw Zwart ...

174
174
Leye baalt stevig: dit ontbrak er bij pover AA Gent

AA Gent blijft pover presteren in de Champions’ Play-Offs. Gewogen en voorlopig veel te licht ...

84
84
Westerlo neemt na twee jaar afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

26
26
Geloof in Europe play-offs: "Grootste club van België"

Standard maakt zich klaar voor een absolute topaffiche tegen KRC Genk. De Vurige Stede zal nog eens ...

197
197
'Opvolger Rigaux: tweede naam duikt op bij Club Brugge'

De kans wordt met de dag groter dat Dévy Rigaux Club Brugge gaat verlaten na dit seizoen. Bij ...

240
240
Anderlecht slikt: zware schorsing gevraagd voor Cvetkovic

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van AA Gent, maar baalde wel stevig door de rode kaart van ...

400
400
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Een heel goeie speler"

Bij RSC Anderlecht loopt veel talent rond, maar er zijn veel te weinig ervaren en dragende krachten ...

351
351
Wie stopt Club Brugge? "Bijna perfect"

Club Brugge maakte alweer indruk tegen STVV. Net als tegen RSC Anderlecht en AA Gent hadden ze ...

245
245
Lierse SK stelt nieuwe hoofdtrainer officieel voor

Lierse SK heeft vandaag zijn nieuwe trainer voorgesteld. De club zocht een opvolger voor de ...

40
40
Rode Duivel leeft op: "Buitengewoon"

Maxim De Cuyper mocht afgelopen weekend in de basis starten en bedankte voor het vertrouwen met twee ...

146
146
Vandenbempt snapt niets van JPL-club: “IJskoude keuze”

De Relegation Play-Offs zijn gedaan en Dender moet het in een tweeluik opnemen tegen Lommel. Peter ...

124
124
Trossard doet onthulling over VAR-controverse

Arsenal is nog steeds op titelkoers en een Belg speelt daar een grote rol in. Leandro Trossard werd ...

46
46
‘Courtois vreest: harde hand Mourinho dreigt bij Real’

José Mourinho wordt nadrukkelijker in verband gebracht met Real Madrid. De Portugese ...

172
172
‘Volgende uitdaging bekend: Openda geeft groen licht’

Loïs Openda kent een snertseizoen bij Juventus. De aanvaller speelt amper in Italië en ...

84
84
‘Club Brugge vreest vertrek: transferprioriteit onthuld’

Club Brugge verwacht een hete transferzomer. Blauw-Zwart strijdt nog volop voor de titel, maar ...

366
366
Absolute knaltransfer: Sadiki spreekt duidelijke taal

De opmars van Noah Sadiki is indrukwekkend. Na zijn transfer van Union SG naar Sunderland is de ...

97
97
Aardschok in Premier League: VAR afgemaakt na 17 replays

De overwinning van Arsenal op het veld van West Ham United zindert nog ferm na. In het absolute slot ...

102
102
Vandenbempt ziet twee titeltroeven Union SG opstaan

De titelstrijd is enorm spannend. Club Brugge is de leider in de Champions Play-Offs, maar Union SG ...

182
182

Meer sportnieuws