Goud voor Club: "Indrukwekkender dan Kossounou"

door
Goud voor Club:

Club Brugge kende vrijdag een valse start tegen Sporting Charleroi, na 9 minuten kwam de landskampioen op een 1-0 achterstand. De Bruggelingen trokken die scheve situatie alsnog recht en wonnen uiteindelijk met 1-3. Abakar Sylla was wederom één van de sterkhouders bij Club Brugge.


De 19-jarige centrale verdediger past door zijn kwaliteiten, snelheid, techniek en power perfect in het tactisch plan van Carl Hoefkens die Club Brugge ‘hoog’ wil laten spelen in de verdediging. Sylla voegt tevens veel verticaliteit en diepgang toe aan zijn spel, wat soms risicovol kan lijken. Maar dat is net de stijl van Sylla en dat verraadt zijn onversneden maar ruwe talent. En net daarom blonk hij vrijdag wederom uit tegen Sporting Charleroi.

KOSSOUNOU

“Wat nog? De prestatie van Sylla. 19 jaar en verdedigen als een grote mijnheer. Odilon Kossounou is de laatste jonge verdediger die doorbrak bij Club Brugge en hij werd verkocht voor vele miljoenen. Wel, de debuutwedstrijden van Sylla zijn nog indrukwekkender dan die van zijn landgenoot/voorganger. De rust die hij uitstraalt, is nog maar weinig gezien”, schreef Het Nieuwsblad.

Sylla zou wel eens de opvolger van Kossounou kunnen worden. Die arriveerde destijds als 18-jarige bij Club Brugge, als een meer afgewerkt product in vergelijking met Sylla, maar Kossounou schipperde in zijn eerste jaar doorgaans tussen de tribune, de bank en het veld. Kossounou ontbolsterde wat later vervolgens helemaal bij Club Brugge en hij werd daarna voor 25 miljoen euro verkocht aan Bayer Leverkusen.

LEES OOK: Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Wordt Sylla beter dan Kossounou?

Meest recent

'Schreuder als tussenpaus: masterplan Anderlecht onthuld?'

Tenzij zijn huidige werkgever Al-Diriyah nog roet in het eten gooit wordt Alfred Schreuder allicht ...

43
43
Exit Brusselmans: 'Duistere reden beroert iedereen'

Herman Brusselmans was jarenlang een vertrouwd gezicht in meerdere televisie-programma's. Zijn ...

19
19
Harde hand Hayen bij KRC Genk onthuld: "Strenge regels"

Nicky Hayen heeft van KRC Genk weer een Play-Off 1-kandidaat gemaakt. De oefenmeester werd ...

65
65
Antwerp hoort schorsingsvoorstel Tsunashima na Anderlecht

Royal Antwerp FC ging in de terugwedstrijd van de halve finale van de beker met 0-4 onderuit tegen ...

29
29
'Zeven clubs kloppen aan bij Anderlecht: 20 miljoen'

Terwijl RSC Anderlecht achter de schermen nog bezig is de staf te vormen, zijn andere clubs al bezig ...

212
212
Antwerp-trio afgemaakt: “Zij gaan mee kopje onder”

Royal Antwerp FC incasseerde de afgelopen weken heel wat uppercuts. Eerst was er de uitschakeling in ...

99
99
Club Brugge opgelet: zwakte én sterkte Atlético blootgelegd

Club Brugge bekampt in de tussenronde van de Champions League Atlético Madrid. De formatie ...

46
46
Spectaculaire comeback Neuer? Doelman zet puntjes op de i

Manuel Neuer zal de geschiedenisboeken ingaan als één van de beste doelmannen ooit. De ...

27
27
Leko verbaast met aanpak: “Een draw is géén goed resultaat”

Club Brugge hoopt in de Champions League te verrassen. In de tussenronde wacht het Atlético ...

55
55
Winterse knaltransfer KRC Genk ketste af: “Droomclub"

De wintermercato zit er al een tijdje op. De Belgische clubs waren weer actief en ook bij KRC Genk ...

120
120
Sabbe roept oorlogstaal: ferme uitspraken voor Atlético

Club Brugge en Atlético Madrid kijken elkaar recht in de ogen namens de tussenronde van de ...

90
90
Mourinho flirt met Real, Arbeola reageert vlijmscherp

Real Madrid en Benfica maakten er op de laatste speeldag van de League Phase van de Champions League ...

51
51
Club vreest: Leko spreekt plots over dubbele mokerslag

Club Brugge rekent dit seizoen op Carlos Forbs. De Nederlander is na zijn overstap van Ajax volledig ...

233
233
Euforie STVV de kop in gedrukt: “Daardoor nog een dip”

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé revelatie van de Jupiler Pro League. Vorig seizoen vocht ...

88
88
Actie Courtois blijft nazinderen: “Nóg meer respect”

Real Madrid neemt het in de Champions League op tegen Benfica. Op de laatste speeldag van de League ...

70
70
Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Club Brugge wist zich ook dit seizoen te plaatsen voor de tussenronde van de Champions League. De ...

226
226
De Cat naar WK 2026? Duidelijk oordeel over toptalent

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat goud in handen. De middenvelder is op 17-jarige leeftijd al ...

152
152
‘STVV-leegloop op komst: ook Wouter Vrancken weg?’

Sint-Truiden VV verrast dit seizoen vriend en vijand. Wouter Vrancken en consorten staat op een ...

945
945
Vanaken verrast met lofzang: “Zoals Anderlecht vroeger”

Kan Club Brugge stunten in de Champions League? In de tussenronde van het kampioenenbal wacht ...

239
239
TRANSFERUURTJE: ‘Recordtransfer Club Brugge, Anderlecht baalt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

490
490
‘Anderlecht raast door: weer twee pionnen ontslagen’

RSC Anderlecht is achter de schermen flink aan het hervormen. Coach Besnik Hasi werd de laan ...

541
541
Leko in zak en as: enorme domper Club vlak voor Atlético

Club Brugge kijkt woensdagavond Atlético Madrid in de ogen namens de tussenronde van de ...

401
401
Vrancken lijnrecht tegenover Vandenbroeck na sneeuwincident

Zulte Waregem leek op weg naar een stunt tegen hoogvlieger STVV, maar de Kanaries verwezenlijkten ...

125
125
Vandenbempt roept felle waarschuwing naar Kompany

Vincent Kompany werd bij Bayern München binnengehaald als reservekeuze en de supporters waren ...

223
223
Pro League krijgt de volle laag: “Niet meer serieus”

De Pro League krijgt de volle laag na afgelopen speeldag in de Challenger Pro League. RFC Luik nam ...

226
226

Meer sportnieuws