Goud voor Club: "Indrukwekkender dan Kossounou"

door
Goud voor Club:

Club Brugge kende vrijdag een valse start tegen Sporting Charleroi, na 9 minuten kwam de landskampioen op een 1-0 achterstand. De Bruggelingen trokken die scheve situatie alsnog recht en wonnen uiteindelijk met 1-3. Abakar Sylla was wederom één van de sterkhouders bij Club Brugge.


De 19-jarige centrale verdediger past door zijn kwaliteiten, snelheid, techniek en power perfect in het tactisch plan van Carl Hoefkens die Club Brugge ‘hoog’ wil laten spelen in de verdediging. Sylla voegt tevens veel verticaliteit en diepgang toe aan zijn spel, wat soms risicovol kan lijken. Maar dat is net de stijl van Sylla en dat verraadt zijn onversneden maar ruwe talent. En net daarom blonk hij vrijdag wederom uit tegen Sporting Charleroi.

KOSSOUNOU

“Wat nog? De prestatie van Sylla. 19 jaar en verdedigen als een grote mijnheer. Odilon Kossounou is de laatste jonge verdediger die doorbrak bij Club Brugge en hij werd verkocht voor vele miljoenen. Wel, de debuutwedstrijden van Sylla zijn nog indrukwekkender dan die van zijn landgenoot/voorganger. De rust die hij uitstraalt, is nog maar weinig gezien”, schreef Het Nieuwsblad.

Sylla zou wel eens de opvolger van Kossounou kunnen worden. Die arriveerde destijds als 18-jarige bij Club Brugge, als een meer afgewerkt product in vergelijking met Sylla, maar Kossounou schipperde in zijn eerste jaar doorgaans tussen de tribune, de bank en het veld. Kossounou ontbolsterde wat later vervolgens helemaal bij Club Brugge en hij werd daarna voor 25 miljoen euro verkocht aan Bayer Leverkusen.

LEES OOK: Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

Wordt Sylla beter dan Kossounou?

Meest recent

Vanhaezebrouck keihard voor Verhaeghe: "CL onwaardig"

De laatste jaren drukt Club Brugge alsmaar vaker zijn stempel in de Champions League. Het staat al ...

114
114
Diakhon doet Club watertanden met krasse uitspraak

Club Brugge heeft woensdagavond nogmaals een knap resultaat neergezet in de Champions League. Het ...

86
86
Geen versterking bij Genk: De Condé verdedigt keuze

Lange tijd leek het een grijs seizoen te gaan worden voor KRC Genk, maar de Limburgers kunnen dat nu ...

53
53
Saelemaekers middelpunt van heuse rel na Milan-Como

Woensdagavond waren alle ogen gericht op de Champions League, maar ook in de Serie A werd er ...

65
65
Leko moet puzzelen: Degryse stelt gewaagd plan voor

Club Brugge mag nog steeds dromen van de achtste finales van de Champions League, nadat het ...

107
107
'Thibaut Courtois verbaast en stapt in Franse clubs'

Het lijkt een alsmaar couranter fenomeen te worden: topvoetballers die nog tijdens hun actieve ...

30
30
'Club wil stunten: straffe naam als opvolger Mignolet'

Club Brugge verbaast ook dit seizoen weer in de Champions League, ondanks dat het in de zomer weer ...

477
477
TRANSFERUURTJE: 'Trainerswending Anderlecht, 20 miljoen voor Union'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

215
215
Jackpot Genk: De Condé duidelijk over knaltransfer Smets

Matte Smets kon afgelopen wintermercato een absolute knaltransfer maken. Het Duitse Wolfsburg had ...

146
146
Mechele zet Club Brugge op scherp: steek naar arbitrage

Club Brugge keek in het Jan Breydelstadion tegen een dubbele achterstand aan tegen Atlético ...

147
147
'Titraoui bezorgt Charleroi Engelse miljoenen'

Charleroi blikt terug op een pijnlijke week met drie nederlagen, waardoor ze hun plaats in de top ...

45
45
Inter stuurt Club duidelijke boodschap over Stankovic

Bij Club Brugge mogen we komende zomer wellicht opnieuw een leegloop verwachten, zeker als het in de ...

628
628
'Deze spelers moeten Antwerp miljoenen opleveren'

Antwerp maakte onlangs zijn jaarrekening bekend. Daaruit bleek dat er wel verbetering is in de ...

168
168
Verhaeghe zaait ondanks topmatch twijfel over Mignolet

Club Brugge heeft woensdag opnieuw voor spektakel gezorgd in de Champions League. Het wist nu ook ...

281
281
Alderweireld richting kookpunt: hevige paniek slaat toe

Alderweireld is de laatste maanden een vaste gast geworden in voetbalprogramma’s, waar hij met ...

60
60
"Ik kon het niet maken om bij Union te tekenen"

Union moest in de zomer alweer op zoek naar vervangers voor heel wat sterkhouders. Daarvoor ging het ...

211
211
Simeone strooit lof naar Club: "Lastigste ploeg in de CL"

Club Brugge is er woensdagavond opnieuw in geslaagd om een zeer knap resultaat neer te zetten in de ...

390
390
Herman Brusselmans woedend: "Agressief gedrag beu!"

Herman Brusselmans is op dreef de laatste dagen. Eerder deze week haalde de schrijver al de ...

141
141
RSCA geeft update over nieuwe coach en sportief directeur

RSC Anderlecht ontsloeg Besnik Hasi, wat een zeer logische beslissing was. De zoektocht naar een ...

372
372
'Bundesliga-club zet Belgische verdediger op shortlist'

We haalden al meermaals aan dat de Belgische clubs meer kansen moeten geven aan Belgische spelers. ...

62
62
Hoeneß met heel straffe openbaring over Kompany

Bij Bayern München zijn ze tevreden over Vincent Kompany. Hij bracht weer rust en prijzen naar ...

268
268
'Anderlecht hakt knoop door: dit moet nieuwe TD worden'

Bij RSC Anderlecht willen ze binnen een aantal weken een nieuwe sportief directeur aanstellen. Ze ...

641
641
‘Keiharde breuk: Club Brugge dumpt absolute topspeler’

Bij Club Brugge staat er achter de schermen een harde beslissing op springen. Contracten, loonmassa ...

1439
1439
Vanaken en Mignolet gaan voor megastunt: "Dan kan alles"

Club Brugge maakte er weer een geweldige Europese avond van. Het speelde 3-3 tegen Atlético ...

156
156
De Condé: "Kans groot dat hij KRC Genk verlaat"

Bij KRC Genk lopen heel veel spelers in de kijker. Head of Football Dimitri De Condé heeft ...

602
602

Meer sportnieuws