Nieuwkomers zetten Club op goede weg na kanonstart Zebra's

192
Nieuwkomers zetten Club op goede weg na kanonstart Zebra's

Club Brugge staat voorlopig weer waar het de laatste seizoenen geëindigd is: helemaal bovenaan. Een weerbare landskampioen zette een scheve situatie met verve recht op het veld van Charleroi en zag een paar nieuwkomers andermaal uitblinken.


Opnieuw waren de Zebra's van Edward Still prima uit de startblokken geschoten. Met negen punten uit vijf wedstrijden kampeerde Charleroi voorlopig in de subtop en mits een stunt tegen landskampioen Club Brugge vanavond, kon het zelfs minstens voor even mee aan de kop komen. Bij de bezoekers begon nieuwkomer Boyata nog op de bank, Charleroi deed het met Mbenza in de plek van Gholizadeh.

Jutgla toont bloedvorm en veegt kanonstart Zebra's uit

Beide ploegen sloegen de studieronde over met vroege kansjes voor Sowah en Tchatchoua, voor de twee doelmannen was het slechts een opwarmertje. Nog voor er tien minuten gespeeld waren, was de voorsprong al een feit voor de Zebra's. Mignolet werkte een voorzet van Mbenza slecht weg en centraal werkte Morioka de 1-0 in doel. Blauw-Zwart kwam meteen met een stevige reactie: Skov Olsen werd na een prima counter vrijgespeeld op rechts en schoot hard in de hoek waar Koffi lag. We zagen een prima openingskwartier in het Stade du Pays de Charleroi.

Charleroi bleef ook na die 1-0 prima voetballen, Mbenza mocht plots alleen op Mignolet afgaan maar schoof de bal naast de Brugse kooi. Iets voor het halfuur stak ook Club nog eens de neus aan het venster met een fantastische uithaal van Nielsen die even knap door Koffi uit de bovenhoek werd gezweefd. De landskampioen voetbalde bij momenten prima maar had even later opnieuw pech toen een deviatie van Hans Vanaken op de onderkant van de lat vloog. Een paar minuten later was de verdiende gelijkmaker er dan toch, na een prima tegenprik vond Vanaken de vrijstaande Jutgla en de ex-Barcelona speler scoorde andermaal: 1-1. De Spaanse spits van Club kende een begenadigd dagje, een paar minuten later mocht hij na een knappe aanval aan de rand van de zestien meter uithalen en zijn strak schot verdween voorbij een kansloze Koffi: 1-2. Halfweg had Blauw-Zwart de rollen helemaal omgedraaid.

Jutgla was de gevierde man bij de Bruggelingen met twee knappe doelpunten.

Charleroi ruikt aan gelijkmaker maar slikt dan genadeslag

Met hernieuwde moed kwam Charleroi uit de kleedkamer en na dik twee minuten spelen schoot Heymans al een eerste keer hoog over de kooi van Mignolet. De ex-speler van Waasland-Beveren kwam een paar minuten later opnieuw tot twee maal toe dicht bij de gelijkmaker maar de paal en een prima bezoekende doelman hielden Club Brugge recht en in de nastoot ging ook nog een plaatsbal van Gholizadeh rakelings naast.

De thuisploeg rook de gelijkmaker maar slikte iets voor het uur wel de 1-3. Jutgla en Skov Olsen combineerden centraal tot bij de vrijstaande Nielsen en met een harde schuiver zette hij een dubbele voorsprong op het bord. Ook nadien had Charleroi zijn kansen maar onder meer Heymans en Gholizadeh wrongen ze de nek om. Uiteindelijk viel de machine van de thuisploeg stil en in de slotfase mocht Rode Duivel Boyata nog zijn debuut maken bij Club Brugge. Die ging meteen pijnlijk in de fout (door onder een bal door te gaan) maar Mbenza schoot binnen het bereik van Mignolet. Club kwam niet meer in de problemen en pakt zo een knappe zege in het Stade du Pays de Charleroi.

Scoreverloop:

1-0 (9') Morioka, 1-1 (32') Jutgla, 1-2 (36') Jutgla, 1-3 (58') Nielsen

LEES OOK: Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Wordt Club Brugge gewoon terug landskampioen?

Meest recent

Knaltransfer bij Club Brugge? Van der Elst doet voorspelling

Er resten nog twee maanden voor de wintermercato zijn deuren opent, maar nu lijkt het er al op dat ...

3
3
De Ketelaere haalt zijn gram na harde woorden van coach

Na een sterk WK was Charles De Ketelaere ook in de vorige interlandperiode weer beslissend bij de ...

11
11
'Villarreal aast op volgende miljoenentransfer in JPL'

Villarreal zorgde afgelopen zomer voor één van de meest opvallende transfers in de ...

17
17
Defour geeft STVV raad: "Daar moeten ze pieken"

STVV beleefde bijna een absolute droomweek. Het boekte donderdag een knappe zege in de Conference ...

13
13
Degryse benoemt hét pijnpunt bij Anderlecht

Anderlecht kreeg zondag een nieuwe klap door met 4-0 te verliezen in Gent. Het blikt zo terug op ...

101
101
"Ga naar Club Brugge": opvallend advies voor supertalent

Club Brugge mocht zondag weer Nicolo Tresoldi dankbaar zijn, want met een hattrick loodste de ...

323
323
België is klaar met Vitor Bruno: 7 verschroeiende uithalen

Belgische voetbalprogramma’s bekijkt hij naar eigen zeggen niet. Maar Vitor Bruno krijgt op ...

244
244
Van Bommel krijgt verrassende versterking bij Rode Duivels

Binnenkort zal Mark van Bommel zijn tweede selectie als bondscoach van de Rode Duivels bekend maken, ...

108
108
TRANSFERUURTJE: 'City en Chelsea azen op Club-speler, trainerswissels in JPL?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

172
172
Club Brugge in rouw: "Zijn klaroen zal altijd bijblijven"

Blauw-Zwart pakte gisteren een nieuwe zege, thuis tegen STVV was Tresoldi andermaal de grote man. ...

172
172
Ontslag Euvrard bij Standard? Vandenbempt roept straffe taal

Standard Luik ging afgelopen speeldag met 2-1 onderuit op het veld van KRC Genk. De Rouches moesten ...

216
216
Ongeziene Club-transformatie: “Werd met hem gelachen”

Club Brugge begint op toerental te komen. Na enkele knappe Europese overwinningen tegen ...

384
384
Bruno onder vuur: Vandenbempt oordeelt over ontslag

RSC Anderlecht kende een dramatische zondag. Ze verloren met 4-0 van AA Gent, al had het ook ...

421
421
Euvrard onder druk bij Standard: "Dat is aan Wilmots"

Standard verloor na een degelijke prestatie met 2-1 op het veld van KRC Genk. De Rouches boekten zo ...

105
105
Jambon beleeft zijn Clasico-droom: "Uitnodiging kwam van hem"

Jan Jambon (N-VA) heeft zondagavond een voetbalavond beleefd die hij niet snel zal vergeten. De ...

57
57
Hoe Van Gucht met roddels omgaat? "Kijk naar mijn bankrekening"

Ruben Van Gucht ligt al geruime tijd onder een vergrootglas. Over zijn privéleven, zijn werk ...

68
68
Bruno doet opvallende bekentenis na afgang Anderlecht

RSC Anderlecht krijgt de volle laag na de 4-0 tegen AA Gent. Dat valt ergens te begrijpen, maar er ...

509
509
De Meyer ziet twéé absolute klasbakken bij Club Brugge

STVV speelde een correcte partij op het veld van Club Brugge. Ze verloren met 3-2 in het Jan ...

256
256
Uitslag AA Gent-Anderlecht "ongelooflijk oneerlijk"

AA Gent won met 4-0 van RSC Anderlecht. Toch had het helemaal anders kunnen en misschien wel moeten ...

433
433
Thorgan Hazard beleeft eindelijk grote ommekeer bij Lens

Thorgan Hazard heeft eindelijk weer reden tot lachen bij Lens. De 33-jarige Belg kende een bijzonder ...

106
106
'Anderlecht hakt knoop door over ontslag Vitor Bruno'

RSC Anderlecht zit in zijn eerste crisis van het seizoen na de 4-0-nederlaag tegen AA Gent. Dat ...

1251
1251
Bloedstollende strijd om Ballon d'Or: dé top 5 volgens VN

Maandagavond wordt in Londen de 70ste editie van de Ballon d'Or-uitgereikt. En is nu al de ...

149
149
Euvrard na 0 op 12: "Neem hem niets kwalijk"

Standard heeft grote zorgen. De Rouches verloren op het veld van KRC Genk en blijven zo achter met ...

89
89
‘United neemt drastisch besluit na Lammens-blunder’

Senne Lammens ging zondag opnieuw in de fout. Bij de derde goal van Bournemouth kwam hij te laat uit ...

153
153
KRC Genk wint, maar overtuigt niet: "Alles zat mee"

KRC Genk won met 2-1 van Standard. Een zege die deugd deed bij de Limburgers, die het tegen een ...

171
171

Meer sportnieuws