Nieuwkomers zetten Club op goede weg na kanonstart Zebra's

192 stemmen
Nieuwkomers zetten Club op goede weg na kanonstart Zebra's

Club Brugge staat voorlopig weer waar het de laatste seizoenen geëindigd is: helemaal bovenaan. Een weerbare landskampioen zette een scheve situatie met verve recht op het veld van Charleroi en zag een paar nieuwkomers andermaal uitblinken.


Opnieuw waren de Zebra's van Edward Still prima uit de startblokken geschoten. Met negen punten uit vijf wedstrijden kampeerde Charleroi voorlopig in de subtop en mits een stunt tegen landskampioen Club Brugge vanavond, kon het zelfs minstens voor even mee aan de kop komen. Bij de bezoekers begon nieuwkomer Boyata nog op de bank, Charleroi deed het met Mbenza in de plek van Gholizadeh.

Jutgla toont bloedvorm en veegt kanonstart Zebra's uit

Beide ploegen sloegen de studieronde over met vroege kansjes voor Sowah en Tchatchoua, voor de twee doelmannen was het slechts een opwarmertje. Nog voor er tien minuten gespeeld waren, was de voorsprong al een feit voor de Zebra's. Mignolet werkte een voorzet van Mbenza slecht weg en centraal werkte Morioka de 1-0 in doel. Blauw-Zwart kwam meteen met een stevige reactie: Skov Olsen werd na een prima counter vrijgespeeld op rechts en schoot hard in de hoek waar Koffi lag. We zagen een prima openingskwartier in het Stade du Pays de Charleroi.

Charleroi bleef ook na die 1-0 prima voetballen, Mbenza mocht plots alleen op Mignolet afgaan maar schoof de bal naast de Brugse kooi. Iets voor het halfuur stak ook Club nog eens de neus aan het venster met een fantastische uithaal van Nielsen die even knap door Koffi uit de bovenhoek werd gezweefd. De landskampioen voetbalde bij momenten prima maar had even later opnieuw pech toen een deviatie van Hans Vanaken op de onderkant van de lat vloog. Een paar minuten later was de verdiende gelijkmaker er dan toch, na een prima tegenprik vond Vanaken de vrijstaande Jutgla en de ex-Barcelona speler scoorde andermaal: 1-1. De Spaanse spits van Club kende een begenadigd dagje, een paar minuten later mocht hij na een knappe aanval aan de rand van de zestien meter uithalen en zijn strak schot verdween voorbij een kansloze Koffi: 1-2. Halfweg had Blauw-Zwart de rollen helemaal omgedraaid.

Jutgla was de gevierde man bij de Bruggelingen met twee knappe doelpunten.

Charleroi ruikt aan gelijkmaker maar slikt dan genadeslag

Met hernieuwde moed kwam Charleroi uit de kleedkamer en na dik twee minuten spelen schoot Heymans al een eerste keer hoog over de kooi van Mignolet. De ex-speler van Waasland-Beveren kwam een paar minuten later opnieuw tot twee maal toe dicht bij de gelijkmaker maar de paal en een prima bezoekende doelman hielden Club Brugge recht en in de nastoot ging ook nog een plaatsbal van Gholizadeh rakelings naast.

De thuisploeg rook de gelijkmaker maar slikte iets voor het uur wel de 1-3. Jutgla en Skov Olsen combineerden centraal tot bij de vrijstaande Nielsen en met een harde schuiver zette hij een dubbele voorsprong op het bord. Ook nadien had Charleroi zijn kansen maar onder meer Heymans en Gholizadeh wrongen ze de nek om. Uiteindelijk viel de machine van de thuisploeg stil en in de slotfase mocht Rode Duivel Boyata nog zijn debuut maken bij Club Brugge. Die ging meteen pijnlijk in de fout (door onder een bal door te gaan) maar Mbenza schoot binnen het bereik van Mignolet. Club kwam niet meer in de problemen en pakt zo een knappe zege in het Stade du Pays de Charleroi.

Scoreverloop:

1-0 (9') Morioka, 1-1 (32') Jutgla, 1-2 (36') Jutgla, 1-3 (58') Nielsen

LEES OOK: 'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Wordt Club Brugge gewoon terug landskampioen?

Meest recent

Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

33
33
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

12
12
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

50
50
Soap loopt spuigaten uit: Atlético maakt Real compleet belachelijk

In het Spaanse voetbal gaat momenteel niet enkel het wereldkampioenschap over de tongen. Zo bedaart ...

90
90
De Cat naar Europese grootmacht: straffe prognose L'Equipe

RSC Anderlecht werkt momenteel aan de komst van een nieuwe trainer, maar er liggen nog veel meer ...

480
480
'Nationale recordtransfer Tzolis: Club krijgt geweldig nieuws'

De kans is groot dat Club Brugge deze zomer het nationale transferrecord op scherp zal zetten. ...

697
697
Garcia duwt Doku in de problemen: 'Hier komt miserie van’

Garcia maakt Doku nu wel heel belangrijk. Dat is logisch, want hij is misschien de gevaarlijkste ...

262
262
'City verwent opvolger Guardiola met nieuwe sterspeler'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

168
168
KBVB leert lesje: Garcia ontvangt cruciaal toekomstnieuws

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

237
237
Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

178
178
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

50
50
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

139
139
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

75
75
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

159
159
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

96
96
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

38
38
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

67
67
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

110
110
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

80
80
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

163
163
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

334
334
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

1085
1085
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

237
237
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

124
124
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

262
262

Meer sportnieuws