Nieuwkomers zetten Club op goede weg na kanonstart Zebra's

192
Nieuwkomers zetten Club op goede weg na kanonstart Zebra's

Club Brugge staat voorlopig weer waar het de laatste seizoenen geëindigd is: helemaal bovenaan. Een weerbare landskampioen zette een scheve situatie met verve recht op het veld van Charleroi en zag een paar nieuwkomers andermaal uitblinken.


Opnieuw waren de Zebra's van Edward Still prima uit de startblokken geschoten. Met negen punten uit vijf wedstrijden kampeerde Charleroi voorlopig in de subtop en mits een stunt tegen landskampioen Club Brugge vanavond, kon het zelfs minstens voor even mee aan de kop komen. Bij de bezoekers begon nieuwkomer Boyata nog op de bank, Charleroi deed het met Mbenza in de plek van Gholizadeh.

Jutgla toont bloedvorm en veegt kanonstart Zebra's uit

Beide ploegen sloegen de studieronde over met vroege kansjes voor Sowah en Tchatchoua, voor de twee doelmannen was het slechts een opwarmertje. Nog voor er tien minuten gespeeld waren, was de voorsprong al een feit voor de Zebra's. Mignolet werkte een voorzet van Mbenza slecht weg en centraal werkte Morioka de 1-0 in doel. Blauw-Zwart kwam meteen met een stevige reactie: Skov Olsen werd na een prima counter vrijgespeeld op rechts en schoot hard in de hoek waar Koffi lag. We zagen een prima openingskwartier in het Stade du Pays de Charleroi.

Charleroi bleef ook na die 1-0 prima voetballen, Mbenza mocht plots alleen op Mignolet afgaan maar schoof de bal naast de Brugse kooi. Iets voor het halfuur stak ook Club nog eens de neus aan het venster met een fantastische uithaal van Nielsen die even knap door Koffi uit de bovenhoek werd gezweefd. De landskampioen voetbalde bij momenten prima maar had even later opnieuw pech toen een deviatie van Hans Vanaken op de onderkant van de lat vloog. Een paar minuten later was de verdiende gelijkmaker er dan toch, na een prima tegenprik vond Vanaken de vrijstaande Jutgla en de ex-Barcelona speler scoorde andermaal: 1-1. De Spaanse spits van Club kende een begenadigd dagje, een paar minuten later mocht hij na een knappe aanval aan de rand van de zestien meter uithalen en zijn strak schot verdween voorbij een kansloze Koffi: 1-2. Halfweg had Blauw-Zwart de rollen helemaal omgedraaid.

Jutgla was de gevierde man bij de Bruggelingen met twee knappe doelpunten.

Charleroi ruikt aan gelijkmaker maar slikt dan genadeslag

Met hernieuwde moed kwam Charleroi uit de kleedkamer en na dik twee minuten spelen schoot Heymans al een eerste keer hoog over de kooi van Mignolet. De ex-speler van Waasland-Beveren kwam een paar minuten later opnieuw tot twee maal toe dicht bij de gelijkmaker maar de paal en een prima bezoekende doelman hielden Club Brugge recht en in de nastoot ging ook nog een plaatsbal van Gholizadeh rakelings naast.

De thuisploeg rook de gelijkmaker maar slikte iets voor het uur wel de 1-3. Jutgla en Skov Olsen combineerden centraal tot bij de vrijstaande Nielsen en met een harde schuiver zette hij een dubbele voorsprong op het bord. Ook nadien had Charleroi zijn kansen maar onder meer Heymans en Gholizadeh wrongen ze de nek om. Uiteindelijk viel de machine van de thuisploeg stil en in de slotfase mocht Rode Duivel Boyata nog zijn debuut maken bij Club Brugge. Die ging meteen pijnlijk in de fout (door onder een bal door te gaan) maar Mbenza schoot binnen het bereik van Mignolet. Club kwam niet meer in de problemen en pakt zo een knappe zege in het Stade du Pays de Charleroi.

Scoreverloop:

1-0 (9') Morioka, 1-1 (32') Jutgla, 1-2 (36') Jutgla, 1-3 (58') Nielsen

LEES OOK: Ex-Rode Duivel Toni Brogno op 53-jarige leeftijd overleden

Wordt Club Brugge gewoon terug landskampioen?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

11
11
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

32
32
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

109
109
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

27
27
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

30
30
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

51
51
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

62
62
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

97
97
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

121
121
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

46
46
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

55
55
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

288
288
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

628
628
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

78
78
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

24
24
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

150
150
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

80
80
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

154
154
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

185
185
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

348
348
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

658
658
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

248
248
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

200
200
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

592
592
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

103
103

Meer sportnieuws