Nieuwkomers zetten Club op goede weg na kanonstart Zebra's

192
Nieuwkomers zetten Club op goede weg na kanonstart Zebra's

Club Brugge staat voorlopig weer waar het de laatste seizoenen geëindigd is: helemaal bovenaan. Een weerbare landskampioen zette een scheve situatie met verve recht op het veld van Charleroi en zag een paar nieuwkomers andermaal uitblinken.


Opnieuw waren de Zebra's van Edward Still prima uit de startblokken geschoten. Met negen punten uit vijf wedstrijden kampeerde Charleroi voorlopig in de subtop en mits een stunt tegen landskampioen Club Brugge vanavond, kon het zelfs minstens voor even mee aan de kop komen. Bij de bezoekers begon nieuwkomer Boyata nog op de bank, Charleroi deed het met Mbenza in de plek van Gholizadeh.

Jutgla toont bloedvorm en veegt kanonstart Zebra's uit

Beide ploegen sloegen de studieronde over met vroege kansjes voor Sowah en Tchatchoua, voor de twee doelmannen was het slechts een opwarmertje. Nog voor er tien minuten gespeeld waren, was de voorsprong al een feit voor de Zebra's. Mignolet werkte een voorzet van Mbenza slecht weg en centraal werkte Morioka de 1-0 in doel. Blauw-Zwart kwam meteen met een stevige reactie: Skov Olsen werd na een prima counter vrijgespeeld op rechts en schoot hard in de hoek waar Koffi lag. We zagen een prima openingskwartier in het Stade du Pays de Charleroi.

Charleroi bleef ook na die 1-0 prima voetballen, Mbenza mocht plots alleen op Mignolet afgaan maar schoof de bal naast de Brugse kooi. Iets voor het halfuur stak ook Club nog eens de neus aan het venster met een fantastische uithaal van Nielsen die even knap door Koffi uit de bovenhoek werd gezweefd. De landskampioen voetbalde bij momenten prima maar had even later opnieuw pech toen een deviatie van Hans Vanaken op de onderkant van de lat vloog. Een paar minuten later was de verdiende gelijkmaker er dan toch, na een prima tegenprik vond Vanaken de vrijstaande Jutgla en de ex-Barcelona speler scoorde andermaal: 1-1. De Spaanse spits van Club kende een begenadigd dagje, een paar minuten later mocht hij na een knappe aanval aan de rand van de zestien meter uithalen en zijn strak schot verdween voorbij een kansloze Koffi: 1-2. Halfweg had Blauw-Zwart de rollen helemaal omgedraaid.

Jutgla was de gevierde man bij de Bruggelingen met twee knappe doelpunten.

Charleroi ruikt aan gelijkmaker maar slikt dan genadeslag

Met hernieuwde moed kwam Charleroi uit de kleedkamer en na dik twee minuten spelen schoot Heymans al een eerste keer hoog over de kooi van Mignolet. De ex-speler van Waasland-Beveren kwam een paar minuten later opnieuw tot twee maal toe dicht bij de gelijkmaker maar de paal en een prima bezoekende doelman hielden Club Brugge recht en in de nastoot ging ook nog een plaatsbal van Gholizadeh rakelings naast.

De thuisploeg rook de gelijkmaker maar slikte iets voor het uur wel de 1-3. Jutgla en Skov Olsen combineerden centraal tot bij de vrijstaande Nielsen en met een harde schuiver zette hij een dubbele voorsprong op het bord. Ook nadien had Charleroi zijn kansen maar onder meer Heymans en Gholizadeh wrongen ze de nek om. Uiteindelijk viel de machine van de thuisploeg stil en in de slotfase mocht Rode Duivel Boyata nog zijn debuut maken bij Club Brugge. Die ging meteen pijnlijk in de fout (door onder een bal door te gaan) maar Mbenza schoot binnen het bereik van Mignolet. Club kwam niet meer in de problemen en pakt zo een knappe zege in het Stade du Pays de Charleroi.

Scoreverloop:

1-0 (9') Morioka, 1-1 (32') Jutgla, 1-2 (36') Jutgla, 1-3 (58') Nielsen

LEES OOK: Charleroi met groots plan: Antwerpen moet vrezen

Wordt Club Brugge gewoon terug landskampioen?

Meest recent

'Club Brugge-fans zien droomdeal wegvallen: géén terugkeer'

Het is voorlopig stil rond Aleksandar Stankovic. De middenvelder maakte afgelopen zomer de overstap ...

55
55
Verhuurde spelers: Belg verrast iedereen in Eredivisie

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

11
11
OH Leuven haalt slag thuis met nieuw contract

OH Leuven pakte afgelopen weekend knap een punt bij Union SG, maar tot op heden zijn de resultaten ...

3
3
Carvajal verrast iedereen met Spaanse transfer

Dani Carvajal begint aan een nieuw hoofdstuk in zijn indrukwekkende carrière. De 34-jarige ...

13
13
Frankrijk maakt gehakt van Godts: PSG heeft nu al spijt

Zeven weken. Langer duurde het niet voor Frankrijk de naam van Bradley Barcola weer bovenhaalde. ...

55
55
Nainggolan steigert na Vanaken-uitspraak: "Wa zegde gij na?"

KRC Genk heeft afgelopen weekend eindelijk nog eens gewonnen en haalde het met 3-0 van KV Kortrijk. ...

286
286
'Gevecht om Frenkie barst los: spetterende transfersom'

In de Champions League gaat FC Barcelona dinsdagavond op bezoek bij Galatasaray. Dat zal vooralsnog ...

53
53
Markante Bruno-onthulling: "Toen Sibierski afwezig was ..."

RSC Anderlecht besloot afgelopen zomer om voor het eerst in zijn geschiedenis in zee te gaan met een ...

217
217
Goud voor Club: Leko voorspelt volgende toptransfer

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

211
211
'Ruben van Bommel slaat bloedmooie BN'er aan de haak'

Ruben van Bommel gaat momenteel door een erg aangename periode. De zoon van Belgisch bondscoach Mark ...

112
112
Grazie Infantino: Club Brugge in race om waanzinnige jackpot

Club Brugge wil dinsdagavond tegen Internazionale opnieuw een goed resultaat neertzetten in de ...

149
149
Ferme strijd barst los bij Rode Duivels: “Kans gegrepen”

De Rode Duivels beschikken weer over heel wat weelde en bondscoach Mark van Bommel moest afgelopen ...

167
167
Ruben Van Gucht krijgt hallucinant werkschema voorgeschoteld

Ruben Van Gucht leidt een leven waar de meeste mensen al moe van worden als ze het alleen maar ...

19
19
Lammens plots in vieze papieren bij Manchester United

Senne Lammens werd vorig seizoen uitgeroepen tot ‘Transfer van het Jaar’ in de Premier ...

341
341
Verheyen vreest voor Club: “Wordt het niet eens tijd?”

Club Brugge kijkt dinsdagavond Internazionale recht in de ogen namens de League Phase van de ...

170
170
Raman haalt gram bij KVM: “Boze reactie sprak boekdelen”

Benito Raman lag even in de clinch met KV Mechelen, maar afgelopen speeldag was de aanvaller van ...

81
81
'Van kwaad naar erger: Bakayoko incasseert mokerslag'

Johan Bakayoko schitterde bij PSV en versierde een toptransfer naar RB Leipzig. Ook daar schoot hij ...

75
75
Hier kijk je vanavond live naar Internazionale - Club Brugge

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. Om 21u start de Europese clash ...

151
151
"Pal naast moordenaar!"-Deschacht haalt ongefilterd uit

Olivier Deschacht lag de voorbije week onder vuur na zijn opvallende uitspraak over het ...

91
91
Antwerp-fans vellen straf oordeel over Marvin Compper

Het begint heet te worden onder de stoel van Marvin Compper na de 5-1 nederlaag tegen Westerlo ...

247
247
Luis Enrique grijpt in: duidelijke boodschap Godts

Mika Godts maakte afgelopen zomer de monstertransfer van Ajax naar PSG. De Franse grootmacht legde ...

231
231
Joos waarschuwt Leko: “Dan hangt Club Brugge eraan”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De Italiaanse topclub is de ...

180
180
TRANSFERUURTJE: ‘Record Club Brugge nakend, oplossing Bertaccini’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

285
285
Enorm Antwerp-pijnpunt bloot: pion compleet afgemaakt

Royal Antwerp FC begon goed tegen Westerlo, maar ging uiteindelijk nog met de billen bloot. ...

214
214
Nieuw Anderlecht-goudhaantje staat op: switch naar Marokko

Bij RSC Anderlecht staat plots een nieuw goudhaantje op met een bekend gezicht. Kaïs Barry (20) ...

319
319

Meer sportnieuws