Nieuwkomers zetten Club op goede weg na kanonstart Zebra's

192
Nieuwkomers zetten Club op goede weg na kanonstart Zebra's

Club Brugge staat voorlopig weer waar het de laatste seizoenen geëindigd is: helemaal bovenaan. Een weerbare landskampioen zette een scheve situatie met verve recht op het veld van Charleroi en zag een paar nieuwkomers andermaal uitblinken.


Opnieuw waren de Zebra's van Edward Still prima uit de startblokken geschoten. Met negen punten uit vijf wedstrijden kampeerde Charleroi voorlopig in de subtop en mits een stunt tegen landskampioen Club Brugge vanavond, kon het zelfs minstens voor even mee aan de kop komen. Bij de bezoekers begon nieuwkomer Boyata nog op de bank, Charleroi deed het met Mbenza in de plek van Gholizadeh.

Jutgla toont bloedvorm en veegt kanonstart Zebra's uit

Beide ploegen sloegen de studieronde over met vroege kansjes voor Sowah en Tchatchoua, voor de twee doelmannen was het slechts een opwarmertje. Nog voor er tien minuten gespeeld waren, was de voorsprong al een feit voor de Zebra's. Mignolet werkte een voorzet van Mbenza slecht weg en centraal werkte Morioka de 1-0 in doel. Blauw-Zwart kwam meteen met een stevige reactie: Skov Olsen werd na een prima counter vrijgespeeld op rechts en schoot hard in de hoek waar Koffi lag. We zagen een prima openingskwartier in het Stade du Pays de Charleroi.

Charleroi bleef ook na die 1-0 prima voetballen, Mbenza mocht plots alleen op Mignolet afgaan maar schoof de bal naast de Brugse kooi. Iets voor het halfuur stak ook Club nog eens de neus aan het venster met een fantastische uithaal van Nielsen die even knap door Koffi uit de bovenhoek werd gezweefd. De landskampioen voetbalde bij momenten prima maar had even later opnieuw pech toen een deviatie van Hans Vanaken op de onderkant van de lat vloog. Een paar minuten later was de verdiende gelijkmaker er dan toch, na een prima tegenprik vond Vanaken de vrijstaande Jutgla en de ex-Barcelona speler scoorde andermaal: 1-1. De Spaanse spits van Club kende een begenadigd dagje, een paar minuten later mocht hij na een knappe aanval aan de rand van de zestien meter uithalen en zijn strak schot verdween voorbij een kansloze Koffi: 1-2. Halfweg had Blauw-Zwart de rollen helemaal omgedraaid.

Jutgla was de gevierde man bij de Bruggelingen met twee knappe doelpunten.

Charleroi ruikt aan gelijkmaker maar slikt dan genadeslag

Met hernieuwde moed kwam Charleroi uit de kleedkamer en na dik twee minuten spelen schoot Heymans al een eerste keer hoog over de kooi van Mignolet. De ex-speler van Waasland-Beveren kwam een paar minuten later opnieuw tot twee maal toe dicht bij de gelijkmaker maar de paal en een prima bezoekende doelman hielden Club Brugge recht en in de nastoot ging ook nog een plaatsbal van Gholizadeh rakelings naast.

De thuisploeg rook de gelijkmaker maar slikte iets voor het uur wel de 1-3. Jutgla en Skov Olsen combineerden centraal tot bij de vrijstaande Nielsen en met een harde schuiver zette hij een dubbele voorsprong op het bord. Ook nadien had Charleroi zijn kansen maar onder meer Heymans en Gholizadeh wrongen ze de nek om. Uiteindelijk viel de machine van de thuisploeg stil en in de slotfase mocht Rode Duivel Boyata nog zijn debuut maken bij Club Brugge. Die ging meteen pijnlijk in de fout (door onder een bal door te gaan) maar Mbenza schoot binnen het bereik van Mignolet. Club kwam niet meer in de problemen en pakt zo een knappe zege in het Stade du Pays de Charleroi.

Scoreverloop:

1-0 (9') Morioka, 1-1 (32') Jutgla, 1-2 (36') Jutgla, 1-3 (58') Nielsen

LEES OOK: Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

Wordt Club Brugge gewoon terug landskampioen?

Meest recent

KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

18
18
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

6
6
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

14
14
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

28
28
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

39
39
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

41
41
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

51
51
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

45
45
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

64
64
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

264
264
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

305
305
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

98
98
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

114
114
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

78
78
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

386
386
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

166
166
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

161
161
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

167
167
De Meyer voert de druk op: "Er zijn geen excuses"

STVV staat voor een belangrijke novembermaand. De Kanaries krijgen de komende weken drie kansen om ...

27
27
Thorup hint op opvallende zet bij KRC Genk: "Het werkte"

KRC Genk-coach Jess Thorup houdt de kaarten nog even tegen de borst, maar liet vrijdag wel verstaan ...

65
65
Keuzestress bij Bruno: speelt dit trio tegen Westerlo?

RSC Anderlecht neemt het op tegen KVC Westerlo. Een partij die de Brusselaars moeten winnen. Vitor ...

133
133
Ronaldo had bijna Belgische T1: "Kon coach worden van Al-Nassr"

Marc Brys heeft nog lang niet alle ambities opgeborgen. De voormalige bondscoach van Kameroen ...

72
72
Goed nieuws én slecht nieuws: Hubert met blessureupdate

Union Sint-Gillis trekt zaterdag naar SK Beveren voor de tiende speeldag van de Jupiler Pro League. ...

42
42
Lammens krijgt de volle laag: Keane messcherp

Het zijn momenteel geen gemakkelijke tijden voor Senne Lammens bij Manchester United. De club ...

106
106
Onstopbaar Club Brugge rolt Zulte Waregem in één helft op

Club Brugge ging aan de Gaverbeek op zoek naar een 27 op 30. Zulte Waregem zocht na een 0 op 12 dan ...

150
150

Meer sportnieuws