Geen woorden maar daden voor Club, Union, RSCA en Gent

109
Geen woorden maar daden voor Club, Union, RSCA en Gent

Club Brugge, Union SG, RSC Anderlecht en AA Gent kennen hun Europese tegenstanders. Op sportief vlak mogen de Belgische ploegen zeker niet klagen. Er zijn geen excuses en er moéten resultaten worden gehaald.


Club Brugge

Club Brugge was de afgelopen jaren vooral een verhaal van net niet in de Champions League. Er waren goede matchen, maar in de beslissende partijen gaf het vaak niet thuis zoals tegen Lazio, RB Leipzig, of Galatasaray. De derde plaats was altijd het hoogst haalbare, maar dat zou deze keer ook minstens moeten lukken. Club Brugge krijgt Atlético Madrid, FC Porto en Bayer Leverkusen voorgeschoteld. Atlético Madrid is de sterkste ploeg. Toch is het geen Man City, PSG of Real Madrid. In 2018 pakte Club een punt tegen hen en mits een topdag moet dat nog eens mogelijk zijn.

FC Porto is een goede ploeg, die regelmatig doorstoot naar maximum de kwartfinales op het kampioenenbal. Vorig jaar moesten ze echter een stap terugzetten met 6 punten tegen Liverpool, Atlético Madrid en AC Milan. Leverkusen is de meest haalbare tegenstander. Enorm zwak gestart in Duitsland en in Europa presteert het toch vooral op Europa League-niveau. Vorig jaar was Atalanta in de achtste finales van de UEL twee keer te sterk.

UEFA Ranking: Atlético Madrid (11), FC Porto (18), Bayer Leverkusen (25), Club Brugge (33)



Union SG

Union SG toonde zich tegen thuis tegen Rangers, uit viel het door de mand. Met Sporting Braga, Malmö en Union Berlijn kende het een haalbare groep in de Europa League. Union SG is uiteraard geen favoriet, maar er liggen kansen. Braga haalde vorig jaar nog de kwartfinales van de Europa League, waar Rangers te sterk was. Ze schakelden toen voordien het AS Monaco van Clement uit. Ze verloren met David Carmo wel hun beste speler aan FC Porto.

Union Berlin staat knap derde in Duitsland na een 7 op 9. Vorig jaar overleefden ze de groepsfase van de Conference League niet met daarin Feyenoord, Slavia Praag en Maccabi Haifa. Ze verloren in Praag en Rotterdam. Er liggen dus kansen. Tot slot is er Malmö, de huidige nummer 5 in Zweden na 19 speeldagen. In de Champions League-voorronde verloren ze twee keer kansloos van het Litouwse Zalgiris, en in de Europa League-voorronde was het sterker dan Dudelange en Sivasspor. Vorig seizoen pakte het 1 punt in de Champions League in een groep met Juventus, Chelsea en Zenit. Malmö incasseerde toen 14 tegengoals en maakte er 1 (tijdens het 1-1-gelijkspel tegen Zenit). Union SG is zeker niet de favoriet, maar het moet zeker zijn zegje kunnen doen en enkele overwinningen kunnen binnenhalen.

UEFA Ranking: Sporting Braga (35), Malmö (55), Union Berlijn (99), Union SG (197)



AA Gent

AA Gent kende een beschamende voorronde tegen Omonia Nicosia. Het moest daardoor naar de Conference League. Het lootte daar zeer positief met Molde, Shamrock Rovers en Djurgardens. Molde is de leider in Noorwegen, maar vorig jaar lagen ze er al uit in de voorrondes van de Conference League toen Trabzonspor te sterk was. Dit seizoen schakelden ze Elfsborg en Kisvarda uit. Shamrock Rovers is de leider uit Ierland, maar in Europa stelt het weinig voor. Vorig jaar was het Estse Flora Tallinn zelfs nog veel te sterk in de voorrondes van de Conference League. Dit seizoen wist het zich wel staande te houden tegen Shkupi en Ferençvaros.

Tot slot is er het Zweedse Djurgardens, de huidige nummer drie uit de competitie. In Europa schakelde het in de voorrondes Rijeka, Sepsi OSK en Apoel Nicosia uit. Het is al 26 jaar geleden dat de Zweden nog eens een Europese groepsfase wisten te bereiken. Er zijn geen excuses voor AA Gent om zich niet te plaatsen voor de volgende ronde.

UEFA Ranking: AA Gent (52), Molde (68), Shamrock Rovers (145), Djurgardens (199)



Anderlecht

Anderlecht kent zijn tegenstanders ook. Na vier jaar plaatste het zich eindelijk nog eens voor een Europese groepsfase en daarin trof het West Ham United, FCSB en Silkeborg. West Ham en FCSB (het voormalige Steaua Boekarest) en Anderlecht zijn drie gevallen grootmachten uit het verleden. Een groep vol nostalgie.

West Ham is uiteraard de beste ploeg van de reeks. Zij haalden vorig jaar nog de halve finales van de Europa League. Ze wonnen ook met 3-0 van Genk en speelden ook gelijk (2-2). FCSB kent een dramatische start in Roemenië met een 6 op 15. Vorig jaar werd het in de voorrondes van de Conference League nog uitgeschakeld door het Kazachse Karaganda, deze keer wist het Saburtalo, DAC en Viking te elimineren. Silkeborg is momenteel leider in Denemarken. Ze werden wel uitgeschakeld door HJK Helsinki in de laatste voorronde van de Europa League. Hun laatste Europese groepsfase dateert al van 25 jaar geleden.

UEFA Ranking: West Ham United (60), FCSB (111), Anderlecht (161), Silkeborg (256)

Conclusie: De Belgische ploegen stelden voorlopig teleur in de voorrondes inzake spelniveau. Ze mogen echter allerminst klagen met de lotingen. Club Brugge kreeg één van de minste Champions League-poules, Union SG zag ook geen klepper geloot worden en Anderlecht en AA Gent moet op zijn minst tweede kunnen worden in hun groep. De Belgische clubs hebben nood aan Europese resultaten en er zijn geen excuses: zij moeten zich kunnen tonen in deze groepen.

LEES OOK: Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

Een gunstige loting inzake doorstootkansen voor de Belgische clubs?

Meest recent

Geen excuses bij KV Kortrijk: "Kijk naar Club Brugge"

KV Kortrijk-trainer Daniel Beichler kijkt met vertrouwen uit naar de confrontatie met Standard. Dat ...

16
16
'Deschamps moet Europese topclub uit de miserie helpen'

Juventus denkt aan Didier Deschamps als nieuwe trainer. De Franse bondscoach is sinds zijn vertrek ...

32
32
Nainggolan en Stijnen halen uit naar Club-transfer: "Te licht"

Bij Club Brugge zijn de zomertransfers rustig aan het groeien. Radja Nainggolan en Stijn Stijnen ...

176
176
'Buitenkans voor JPL-topclubs: 18-voudig Rode Duivel moet weg'

Johan Bakayoko lijkt alweer op weg naar de uitgang bij RB Leipzig. De 23-jarige Belgische ...

118
118
Trainersontslag bij Zulte Waregem? Leroy speelt open kaart

Anno 2026 is geduld iets wat steeds minder aanwezig. Twee of drie zeges op rij en de coach komt ...

135
135
‘Club Brugge gooit handdoek: Seys vertrekt naar droomclub’

Club hield Joaquin Seys deze zomer nog met alle macht in Brugge, maar lang gaat dat niet meer ...

1053
1053
Laimer heeft pakkende boodschap voor herstellende Kompany

Konrad Laimer leeft mee met Vincent Kompany, die voorlopig nog afwezig blijft bij Bayern ...

53
53
Mannaert en Mignolet lijken wéér mis te grijpen

Vincent Mannaert sprak grote woorden toen hij naar de bond kwam inzake duidelijkheid over het kiezen ...

122
122
Deschacht geeft Anderlecht drie concrete transfertips

Anderlecht moet volgens Olivier Deschacht nog maar eens de transfermarkt op. De Brusselaars moeten ...

166
166
Eberl komt met straf nieuws over Kompany en Man City

De aanstelling van Vincent Kompany als trainer van Bayern München was allesbehalve een ...

249
249
Dramatisch rapport: Sibierski stort Anderlecht afgrond in

Momenteel bevindt vooral Vitor Bruno zich in het oog van de storm, maar de huidige crisis bij RSC ...

414
414
Van Bommel aan zet: nu of nooit voor kandidaat-Rode Duivel?

Bij zijn vuurdoop als Belgisch bondscoach haalde Mark van Bommel slechts enkele nieuwe namen bij de ...

222
222
Bart Verhaeghe is het grondig beu: "Stop ermee!"

Bart Verhaeghe heeft er genoeg van. De voorzitter van Club Brugge liet zich opvallend scherp uit ...

152
152
'Club Brugge transfermarkt op: topprioriteit al bekend'

Dankzij de goed gevulde bankrekening hoeft Club Brugge niet te verkopen, maar elke zomer zoeken er ...

415
415
Voetbalbond kondigt aanduidingen refs speeldag 10 aan

In de Jupiler Pro League is straks alweer speeldag 10 aangebroken. Via de officiële kanalen ...

71
71
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

392
392
Bruno blijft puzzelen: nieuw spitsenduo Anderlecht?

Met het mes op de keel krijgt RSC Anderlecht zaterdag Westerlo over de vloer. Mits een nieuwe ...

381
381
Leko luidt alarmbel bij Club Brugge: "Spelen met vuur"

Het straffe parcours in de Champions League kost Club Brugge voorlopig geen punten in eigen land. ...

348
348
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

1296
1296
'Blessurecrisis bij Barça: Laporta gaat voor wereldkampioen'

FC Barcelona begon flitsend aan het seizoen, maar botste in de laatste week op zijn limieten. In de ...

69
69
Francis vreest nieuwe bom in transferwereld? "Binnen 10 jaar"

De voorbije jaren kwam het transfersysteem in het mondiale voetbal stevig onder druk te staan. In ...

70
70
Nainggolan vrijdag voor de rechter: waarvan wordt hij verdacht?

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

84
84
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

389
389
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

67
67
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

408
408

Meer sportnieuws