Geen woorden maar daden voor Club, Union, RSCA en Gent

109
Geen woorden maar daden voor Club, Union, RSCA en Gent

Club Brugge, Union SG, RSC Anderlecht en AA Gent kennen hun Europese tegenstanders. Op sportief vlak mogen de Belgische ploegen zeker niet klagen. Er zijn geen excuses en er moéten resultaten worden gehaald.


Club Brugge

Club Brugge was de afgelopen jaren vooral een verhaal van net niet in de Champions League. Er waren goede matchen, maar in de beslissende partijen gaf het vaak niet thuis zoals tegen Lazio, RB Leipzig, of Galatasaray. De derde plaats was altijd het hoogst haalbare, maar dat zou deze keer ook minstens moeten lukken. Club Brugge krijgt Atlético Madrid, FC Porto en Bayer Leverkusen voorgeschoteld. Atlético Madrid is de sterkste ploeg. Toch is het geen Man City, PSG of Real Madrid. In 2018 pakte Club een punt tegen hen en mits een topdag moet dat nog eens mogelijk zijn.

FC Porto is een goede ploeg, die regelmatig doorstoot naar maximum de kwartfinales op het kampioenenbal. Vorig jaar moesten ze echter een stap terugzetten met 6 punten tegen Liverpool, Atlético Madrid en AC Milan. Leverkusen is de meest haalbare tegenstander. Enorm zwak gestart in Duitsland en in Europa presteert het toch vooral op Europa League-niveau. Vorig jaar was Atalanta in de achtste finales van de UEL twee keer te sterk.

UEFA Ranking: Atlético Madrid (11), FC Porto (18), Bayer Leverkusen (25), Club Brugge (33)



Union SG

Union SG toonde zich tegen thuis tegen Rangers, uit viel het door de mand. Met Sporting Braga, Malmö en Union Berlijn kende het een haalbare groep in de Europa League. Union SG is uiteraard geen favoriet, maar er liggen kansen. Braga haalde vorig jaar nog de kwartfinales van de Europa League, waar Rangers te sterk was. Ze schakelden toen voordien het AS Monaco van Clement uit. Ze verloren met David Carmo wel hun beste speler aan FC Porto.

Union Berlin staat knap derde in Duitsland na een 7 op 9. Vorig jaar overleefden ze de groepsfase van de Conference League niet met daarin Feyenoord, Slavia Praag en Maccabi Haifa. Ze verloren in Praag en Rotterdam. Er liggen dus kansen. Tot slot is er Malmö, de huidige nummer 5 in Zweden na 19 speeldagen. In de Champions League-voorronde verloren ze twee keer kansloos van het Litouwse Zalgiris, en in de Europa League-voorronde was het sterker dan Dudelange en Sivasspor. Vorig seizoen pakte het 1 punt in de Champions League in een groep met Juventus, Chelsea en Zenit. Malmö incasseerde toen 14 tegengoals en maakte er 1 (tijdens het 1-1-gelijkspel tegen Zenit). Union SG is zeker niet de favoriet, maar het moet zeker zijn zegje kunnen doen en enkele overwinningen kunnen binnenhalen.

UEFA Ranking: Sporting Braga (35), Malmö (55), Union Berlijn (99), Union SG (197)



AA Gent

AA Gent kende een beschamende voorronde tegen Omonia Nicosia. Het moest daardoor naar de Conference League. Het lootte daar zeer positief met Molde, Shamrock Rovers en Djurgardens. Molde is de leider in Noorwegen, maar vorig jaar lagen ze er al uit in de voorrondes van de Conference League toen Trabzonspor te sterk was. Dit seizoen schakelden ze Elfsborg en Kisvarda uit. Shamrock Rovers is de leider uit Ierland, maar in Europa stelt het weinig voor. Vorig jaar was het Estse Flora Tallinn zelfs nog veel te sterk in de voorrondes van de Conference League. Dit seizoen wist het zich wel staande te houden tegen Shkupi en Ferençvaros.

Tot slot is er het Zweedse Djurgardens, de huidige nummer drie uit de competitie. In Europa schakelde het in de voorrondes Rijeka, Sepsi OSK en Apoel Nicosia uit. Het is al 26 jaar geleden dat de Zweden nog eens een Europese groepsfase wisten te bereiken. Er zijn geen excuses voor AA Gent om zich niet te plaatsen voor de volgende ronde.

UEFA Ranking: AA Gent (52), Molde (68), Shamrock Rovers (145), Djurgardens (199)



Anderlecht

Anderlecht kent zijn tegenstanders ook. Na vier jaar plaatste het zich eindelijk nog eens voor een Europese groepsfase en daarin trof het West Ham United, FCSB en Silkeborg. West Ham en FCSB (het voormalige Steaua Boekarest) en Anderlecht zijn drie gevallen grootmachten uit het verleden. Een groep vol nostalgie.

West Ham is uiteraard de beste ploeg van de reeks. Zij haalden vorig jaar nog de halve finales van de Europa League. Ze wonnen ook met 3-0 van Genk en speelden ook gelijk (2-2). FCSB kent een dramatische start in Roemenië met een 6 op 15. Vorig jaar werd het in de voorrondes van de Conference League nog uitgeschakeld door het Kazachse Karaganda, deze keer wist het Saburtalo, DAC en Viking te elimineren. Silkeborg is momenteel leider in Denemarken. Ze werden wel uitgeschakeld door HJK Helsinki in de laatste voorronde van de Europa League. Hun laatste Europese groepsfase dateert al van 25 jaar geleden.

UEFA Ranking: West Ham United (60), FCSB (111), Anderlecht (161), Silkeborg (256)

Conclusie: De Belgische ploegen stelden voorlopig teleur in de voorrondes inzake spelniveau. Ze mogen echter allerminst klagen met de lotingen. Club Brugge kreeg één van de minste Champions League-poules, Union SG zag ook geen klepper geloot worden en Anderlecht en AA Gent moet op zijn minst tweede kunnen worden in hun groep. De Belgische clubs hebben nood aan Europese resultaten en er zijn geen excuses: zij moeten zich kunnen tonen in deze groepen.

LEES OOK: Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Een gunstige loting inzake doorstootkansen voor de Belgische clubs?

Meest recent

Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

8
8
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

46
46
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

13
13
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

25
25
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

88
88
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

50
50
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

32
32
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

57
57
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

92
92
'Droomtransfer Tresoli: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

154
154
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

372
372
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

208
208
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

35
35
‘Harde realiteit: Antwerp-spelers laten Compper in de steek’

Marvin Compper staat zwaar onder druk bij Royal Antwerp FC. Vorige speeldag werd eindelijk nog eens ...

145
145
Charleroi briest op jammerlijke positie: “Niet leuk voor ons”

Sporting Charleroi leverde een spektakelstuk af tegen La Louviere. De Carolo’s wonnen met 5-2 ...

31
31
Stoel De Meyer wankelt: STVV-coach uit grote frustratie

Het rommelt bij Sint-Truiden VV. De Kanaries waren vorig seizoen nog de grote revelatie van de ...

168
168
Burgess-drama bij KAA Gent: “Iedereen is aangedaan”

KAA Gent is niet meer ongeslagen bij KAA Gent. De Buffalo’s verloren met 2-0 van Lommel. Coach ...

407
407
Coucke pakt uit met opvallend nieuws: Brugge krijgt primeur

Marc Coucke kan na een bewogen periode bij Anderlecht opnieuw wat opgeluchter ademhalen. De ...

96
96
Goudhaantje grijpt kans: Anderlecht dumpt duur duo

Ondanks een grotendeels matige eerste helft won RSC Anderlecht vlot met 4-1 van Westerlo. Heel wat ...

446
446
'Done deal: KRC Genk tast in buidel voor toptalent'

Jess Thorup zit met zijn handen in het spreekwoordelijke haar, want ook in Mechelen kon KRC Genk ...

193
193
Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Steven Defour lijkt voorlopig geen actieve rol meer te gaan opnemen in de voetbalwereld. Na zijn ...

53
53
Bruno redt vel: uitstel van executie bij Anderlecht?

Na een resem uitmatchen om snel te vergeten, kon RSC Anderlecht in eigen huis eindelijk nog eens ...

192
192
‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Erling Haaland tekende in januari 2025 bij Manchester City tot 2034, zonder afkoopclausule. Een half ...

630
630
De Mil kruist vingers: update uit ziekenboeg AA Gent

AA Gent deed afgelopen weekend een slechte zaak in het klassement, want door de 2-0 nederlaag in ...

165
165

Meer sportnieuws