Geen woorden maar daden voor Club, Union, RSCA en Gent

109
Geen woorden maar daden voor Club, Union, RSCA en Gent

Club Brugge, Union SG, RSC Anderlecht en AA Gent kennen hun Europese tegenstanders. Op sportief vlak mogen de Belgische ploegen zeker niet klagen. Er zijn geen excuses en er moéten resultaten worden gehaald.


Club Brugge

Club Brugge was de afgelopen jaren vooral een verhaal van net niet in de Champions League. Er waren goede matchen, maar in de beslissende partijen gaf het vaak niet thuis zoals tegen Lazio, RB Leipzig, of Galatasaray. De derde plaats was altijd het hoogst haalbare, maar dat zou deze keer ook minstens moeten lukken. Club Brugge krijgt Atlético Madrid, FC Porto en Bayer Leverkusen voorgeschoteld. Atlético Madrid is de sterkste ploeg. Toch is het geen Man City, PSG of Real Madrid. In 2018 pakte Club een punt tegen hen en mits een topdag moet dat nog eens mogelijk zijn.

FC Porto is een goede ploeg, die regelmatig doorstoot naar maximum de kwartfinales op het kampioenenbal. Vorig jaar moesten ze echter een stap terugzetten met 6 punten tegen Liverpool, Atlético Madrid en AC Milan. Leverkusen is de meest haalbare tegenstander. Enorm zwak gestart in Duitsland en in Europa presteert het toch vooral op Europa League-niveau. Vorig jaar was Atalanta in de achtste finales van de UEL twee keer te sterk.

UEFA Ranking: Atlético Madrid (11), FC Porto (18), Bayer Leverkusen (25), Club Brugge (33)



Union SG

Union SG toonde zich tegen thuis tegen Rangers, uit viel het door de mand. Met Sporting Braga, Malmö en Union Berlijn kende het een haalbare groep in de Europa League. Union SG is uiteraard geen favoriet, maar er liggen kansen. Braga haalde vorig jaar nog de kwartfinales van de Europa League, waar Rangers te sterk was. Ze schakelden toen voordien het AS Monaco van Clement uit. Ze verloren met David Carmo wel hun beste speler aan FC Porto.

Union Berlin staat knap derde in Duitsland na een 7 op 9. Vorig jaar overleefden ze de groepsfase van de Conference League niet met daarin Feyenoord, Slavia Praag en Maccabi Haifa. Ze verloren in Praag en Rotterdam. Er liggen dus kansen. Tot slot is er Malmö, de huidige nummer 5 in Zweden na 19 speeldagen. In de Champions League-voorronde verloren ze twee keer kansloos van het Litouwse Zalgiris, en in de Europa League-voorronde was het sterker dan Dudelange en Sivasspor. Vorig seizoen pakte het 1 punt in de Champions League in een groep met Juventus, Chelsea en Zenit. Malmö incasseerde toen 14 tegengoals en maakte er 1 (tijdens het 1-1-gelijkspel tegen Zenit). Union SG is zeker niet de favoriet, maar het moet zeker zijn zegje kunnen doen en enkele overwinningen kunnen binnenhalen.

UEFA Ranking: Sporting Braga (35), Malmö (55), Union Berlijn (99), Union SG (197)



AA Gent

AA Gent kende een beschamende voorronde tegen Omonia Nicosia. Het moest daardoor naar de Conference League. Het lootte daar zeer positief met Molde, Shamrock Rovers en Djurgardens. Molde is de leider in Noorwegen, maar vorig jaar lagen ze er al uit in de voorrondes van de Conference League toen Trabzonspor te sterk was. Dit seizoen schakelden ze Elfsborg en Kisvarda uit. Shamrock Rovers is de leider uit Ierland, maar in Europa stelt het weinig voor. Vorig jaar was het Estse Flora Tallinn zelfs nog veel te sterk in de voorrondes van de Conference League. Dit seizoen wist het zich wel staande te houden tegen Shkupi en Ferençvaros.

Tot slot is er het Zweedse Djurgardens, de huidige nummer drie uit de competitie. In Europa schakelde het in de voorrondes Rijeka, Sepsi OSK en Apoel Nicosia uit. Het is al 26 jaar geleden dat de Zweden nog eens een Europese groepsfase wisten te bereiken. Er zijn geen excuses voor AA Gent om zich niet te plaatsen voor de volgende ronde.

UEFA Ranking: AA Gent (52), Molde (68), Shamrock Rovers (145), Djurgardens (199)



Anderlecht

Anderlecht kent zijn tegenstanders ook. Na vier jaar plaatste het zich eindelijk nog eens voor een Europese groepsfase en daarin trof het West Ham United, FCSB en Silkeborg. West Ham en FCSB (het voormalige Steaua Boekarest) en Anderlecht zijn drie gevallen grootmachten uit het verleden. Een groep vol nostalgie.

West Ham is uiteraard de beste ploeg van de reeks. Zij haalden vorig jaar nog de halve finales van de Europa League. Ze wonnen ook met 3-0 van Genk en speelden ook gelijk (2-2). FCSB kent een dramatische start in Roemenië met een 6 op 15. Vorig jaar werd het in de voorrondes van de Conference League nog uitgeschakeld door het Kazachse Karaganda, deze keer wist het Saburtalo, DAC en Viking te elimineren. Silkeborg is momenteel leider in Denemarken. Ze werden wel uitgeschakeld door HJK Helsinki in de laatste voorronde van de Europa League. Hun laatste Europese groepsfase dateert al van 25 jaar geleden.

UEFA Ranking: West Ham United (60), FCSB (111), Anderlecht (161), Silkeborg (256)

Conclusie: De Belgische ploegen stelden voorlopig teleur in de voorrondes inzake spelniveau. Ze mogen echter allerminst klagen met de lotingen. Club Brugge kreeg één van de minste Champions League-poules, Union SG zag ook geen klepper geloot worden en Anderlecht en AA Gent moet op zijn minst tweede kunnen worden in hun groep. De Belgische clubs hebben nood aan Europese resultaten en er zijn geen excuses: zij moeten zich kunnen tonen in deze groepen.

LEES OOK: Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een gunstige loting inzake doorstootkansen voor de Belgische clubs?

Meest recent

'Bornauw alweer weg bij Leeds: deze club drukt door'

Enkele jaren geleden leek hij nog één van de toekomstige leiders van de defensie van ...

11
11
Mechele doet straffe belofte na knallende start Club

De voorbije jaren schoot Club Brugge in de competitie vaak moeizaam uit de startblokken, maar dat ...

72
72
KV Kortrijk laat stunt liggen: "Dan hadden we gewonnen"

KV Kortrijk blijft voorlopig achter met een nul op zes. De Kerels keerden terug op het hoogste ...

43
43
Ajax baalt keihard na vertrek Godts: Cruijff reageert

Nadat Youri Tielemans al bij Manchester United tekende, heeft zaterdag een tweede Rode Duivel deze ...

105
105
Racing Genk overleeft dramatische start met straf vervolg

Het is misschien vroeg, maar na een kwartier spelen leek het lot van Jesse Thorup al aan een zijden ...

65
65
Beerschot laat nog een jong talent vertrekken

Bij Beerschot was er zaterdag heel wat transferactiviteit. Daags voor hun eerste competitiewedstrijd ...

32
32
Club freewheelt naar zege na gruwelijke blunder ex-doelman

Club Brugge kent voorlopig een foutloos parcours in de Jupiler Pro League. De landskampioen haalde ...

127
127
"Ici c'est Paris": Godts heeft droomtransfer beet

De laatste twee weken was de toekomst van Mika Godts een hot item, nadat hij in Porto gespot werd in ...

68
68
Arne Engels rondt fraaie recordtransfer af

Na de aanstelling van Rudi Garcia verdween hij uit beeld bij de Rode Duivels, maar Arne Engels kan ...

45
45
Horrordebuut voor nieuwe Lierse T1: Virton viert feest

Het debuut van Arno Van den Abbeel als coach van Lierse draaide uit op een stevige sof. De ...

53
53
Club-fans ergeren zich ondanks voorsprong aan één man

Club Brugge nam vorige week een uitstekende competitiestart met een ruime zege tegen KV Kortrijk. ...

275
275
Antwerp neemt blitzstart: Compper ziet nog werkpunt

Weinigen hadden het verwacht voor de start van het seizoen, maar Antwerp pronkt na twee speeldagen ...

134
134
'Straffe job Pocognoli: meer details bekend'

Belgische trainers lijken alsmaar meer 'hot' te worden over het Kanaal. Nadat Philippe Clement in de ...

45
45
Antwerp verbaast en plukt pion weg bij Beerschot

Antwerp kende een zeer moeilijke zomer, maar is het seizoen wel uitstekend begonnen. De Great Old ...

253
253
Ongewijzigd Club tegen OHL, sterkhouder terug bij Genk

Zaterdag gaat de tweede speeldag in de Jupiler Pro League verder en met Club Brugge en KRC Genk ...

31
31
Vernieuwd Antwerp legt ook tweede promovendus over de knie

Een sterk vernieuwd Antwerp heeft voorlopig de perfecte start te pakken. The Great Old koos zijn ...

99
99
‘Club Brugge dumpt Adedeji: pijnlijke waarheid komt boven’

Club Brugge haakt definitief af voor Noah Adedeji-Sternberg. Opvallend, want blauw-zwart had al een ...

723
723
'Anderlecht legt bod neer voor smaakmaker uit Duitsland'

RSC Anderlecht duwt heel hard door om zo snel mogelijk aanvallende versterking voor te stellen. ...

495
495
Amy Sonck doet vader Wesley zweten: bloedheet spektakel

Wie dacht dat Wesley Sonck als vader van Amy wel wat gewoon was, kreeg op Instagram een verrassende ...

144
144
Hubert en Schoofs scherp na zwakke prestatie Union SG

Union SG is niet heel overtuigend aan het seizoen begonnen. De Brusselaars speelden vandaag een zeer ...

101
101
Zulte Waregem bekocht? "Ik weet niet waarom"

Zulte Waregem pakt een oververdiend punt tegen een ronduit zwak Union SG. Essevee mocht zich ook ...

267
267
Sibierski krijgt duidelijkheid : extra aanwinst voor Anderlecht

RSC Anderlecht kan dit seizoen bekoren. Velen spreken vooral over de drive en dergelijke, toch is ...

595
595
Spektakel in CPL: Patro met remontada, statement Mazzu

Spektakel troef deze namiddag in de Challenger Pro League. Patro Eisden Maasmechelen leek lange tijd ...

97
97
Essevee vat vol frustratie na knappe prestatie tegen Union

Een paar dagen na een Europese deceptie, volgde een nieuwe ontgoocheling voor Union. De manschappen ...

209
209
Beerschot: nieuwe aanvaller én nieuw contract

Beerschot heeft nog een nieuwe aanvaller aan de kern toegevoegd. Daarnaast wisten ze een jonge ...

69
69

Meer sportnieuws