Geen woorden maar daden voor Club, Union, RSCA en Gent

109 stemmen
Geen woorden maar daden voor Club, Union, RSCA en Gent

Club Brugge, Union SG, RSC Anderlecht en AA Gent kennen hun Europese tegenstanders. Op sportief vlak mogen de Belgische ploegen zeker niet klagen. Er zijn geen excuses en er moéten resultaten worden gehaald.


Club Brugge

Club Brugge was de afgelopen jaren vooral een verhaal van net niet in de Champions League. Er waren goede matchen, maar in de beslissende partijen gaf het vaak niet thuis zoals tegen Lazio, RB Leipzig, of Galatasaray. De derde plaats was altijd het hoogst haalbare, maar dat zou deze keer ook minstens moeten lukken. Club Brugge krijgt Atlético Madrid, FC Porto en Bayer Leverkusen voorgeschoteld. Atlético Madrid is de sterkste ploeg. Toch is het geen Man City, PSG of Real Madrid. In 2018 pakte Club een punt tegen hen en mits een topdag moet dat nog eens mogelijk zijn.

FC Porto is een goede ploeg, die regelmatig doorstoot naar maximum de kwartfinales op het kampioenenbal. Vorig jaar moesten ze echter een stap terugzetten met 6 punten tegen Liverpool, Atlético Madrid en AC Milan. Leverkusen is de meest haalbare tegenstander. Enorm zwak gestart in Duitsland en in Europa presteert het toch vooral op Europa League-niveau. Vorig jaar was Atalanta in de achtste finales van de UEL twee keer te sterk.

UEFA Ranking: Atlético Madrid (11), FC Porto (18), Bayer Leverkusen (25), Club Brugge (33)



Union SG

Union SG toonde zich tegen thuis tegen Rangers, uit viel het door de mand. Met Sporting Braga, Malmö en Union Berlijn kende het een haalbare groep in de Europa League. Union SG is uiteraard geen favoriet, maar er liggen kansen. Braga haalde vorig jaar nog de kwartfinales van de Europa League, waar Rangers te sterk was. Ze schakelden toen voordien het AS Monaco van Clement uit. Ze verloren met David Carmo wel hun beste speler aan FC Porto.

Union Berlin staat knap derde in Duitsland na een 7 op 9. Vorig jaar overleefden ze de groepsfase van de Conference League niet met daarin Feyenoord, Slavia Praag en Maccabi Haifa. Ze verloren in Praag en Rotterdam. Er liggen dus kansen. Tot slot is er Malmö, de huidige nummer 5 in Zweden na 19 speeldagen. In de Champions League-voorronde verloren ze twee keer kansloos van het Litouwse Zalgiris, en in de Europa League-voorronde was het sterker dan Dudelange en Sivasspor. Vorig seizoen pakte het 1 punt in de Champions League in een groep met Juventus, Chelsea en Zenit. Malmö incasseerde toen 14 tegengoals en maakte er 1 (tijdens het 1-1-gelijkspel tegen Zenit). Union SG is zeker niet de favoriet, maar het moet zeker zijn zegje kunnen doen en enkele overwinningen kunnen binnenhalen.

UEFA Ranking: Sporting Braga (35), Malmö (55), Union Berlijn (99), Union SG (197)



AA Gent

AA Gent kende een beschamende voorronde tegen Omonia Nicosia. Het moest daardoor naar de Conference League. Het lootte daar zeer positief met Molde, Shamrock Rovers en Djurgardens. Molde is de leider in Noorwegen, maar vorig jaar lagen ze er al uit in de voorrondes van de Conference League toen Trabzonspor te sterk was. Dit seizoen schakelden ze Elfsborg en Kisvarda uit. Shamrock Rovers is de leider uit Ierland, maar in Europa stelt het weinig voor. Vorig jaar was het Estse Flora Tallinn zelfs nog veel te sterk in de voorrondes van de Conference League. Dit seizoen wist het zich wel staande te houden tegen Shkupi en Ferençvaros.

Tot slot is er het Zweedse Djurgardens, de huidige nummer drie uit de competitie. In Europa schakelde het in de voorrondes Rijeka, Sepsi OSK en Apoel Nicosia uit. Het is al 26 jaar geleden dat de Zweden nog eens een Europese groepsfase wisten te bereiken. Er zijn geen excuses voor AA Gent om zich niet te plaatsen voor de volgende ronde.

UEFA Ranking: AA Gent (52), Molde (68), Shamrock Rovers (145), Djurgardens (199)



Anderlecht

Anderlecht kent zijn tegenstanders ook. Na vier jaar plaatste het zich eindelijk nog eens voor een Europese groepsfase en daarin trof het West Ham United, FCSB en Silkeborg. West Ham en FCSB (het voormalige Steaua Boekarest) en Anderlecht zijn drie gevallen grootmachten uit het verleden. Een groep vol nostalgie.

West Ham is uiteraard de beste ploeg van de reeks. Zij haalden vorig jaar nog de halve finales van de Europa League. Ze wonnen ook met 3-0 van Genk en speelden ook gelijk (2-2). FCSB kent een dramatische start in Roemenië met een 6 op 15. Vorig jaar werd het in de voorrondes van de Conference League nog uitgeschakeld door het Kazachse Karaganda, deze keer wist het Saburtalo, DAC en Viking te elimineren. Silkeborg is momenteel leider in Denemarken. Ze werden wel uitgeschakeld door HJK Helsinki in de laatste voorronde van de Europa League. Hun laatste Europese groepsfase dateert al van 25 jaar geleden.

UEFA Ranking: West Ham United (60), FCSB (111), Anderlecht (161), Silkeborg (256)

Conclusie: De Belgische ploegen stelden voorlopig teleur in de voorrondes inzake spelniveau. Ze mogen echter allerminst klagen met de lotingen. Club Brugge kreeg één van de minste Champions League-poules, Union SG zag ook geen klepper geloot worden en Anderlecht en AA Gent moet op zijn minst tweede kunnen worden in hun groep. De Belgische clubs hebben nood aan Europese resultaten en er zijn geen excuses: zij moeten zich kunnen tonen in deze groepen.

LEES OOK: 'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Een gunstige loting inzake doorstootkansen voor de Belgische clubs?

Meest recent

Red Flames met enorme kater ondanks dertien goals

De Red Flames wonnen de afgelopen met 6-0 en 0-7 van Luxemburg. Toch was er héél grote ...

4
4
'Manchester United zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United wil volgend seizoen weer een gooi doen richting landstitel. Daarvoor is uiteraard ...

20
20
Penders volgend jaar bij Chelsea? Dit zegt de doelman

Mike Penders vertoeft momenteel met België op het WK. De doelman heeft dat te danken aan een ...

46
46
'Beerschot vindt versterking bij KRC Genk'

Beerschot wil volgend seizoen promoveren naar de Jupiler Pro League. Het is duidelijk dat er nog ...

43
43
Borkelmans blikt terug op episch WK: "We zijn daar geflikt!"

Het WK 2026 start donderdag met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika. Deze keer organiseren Mexico, ...

105
105
Van der Vaart maakt Rigaux met de grond gelijk

Dévy Rigaux versierde onlangs een opmerkelijke overgang. De Director of Football van Club ...

116
116
Keita spreekt duidelijke taal over transfergeruchten

Hij werd uiteindelijk niet door Rudi Garcia opgenomen in de selectie voor het WK, maar Mandela Keita ...

21
21
"Het is zuur dat ik weg moet bij Beerschot"

Beerschot greep uiteindelijk op het nippertje naast een terugkeer naar de Jupiler Pro League. Ze ...

113
113
Club Brugge en Union kennen hun straffen

Het seizoen in de Jupiler Pro League zit er intussen al enkele weken op, maar enkele clubs moesten ...

234
234
'Iran dreigt: match tegen Rode Duivels stilgelegd?'

Er zullen straks op het WK heel wat ogen gericht zijn op groep G en dat zal niet noodzakelijk zo ...

295
295
'Club wrijft zich in handen: tweede grootmacht wil Ordoñez'

Bij Club Brugge lijken ze deze zomer het vertrek van heel wat smaakmakers te moeten vrezen. Na ...

284
284
KV Kortrijk zwaait clubicoon na decennia uit

KV Kortrijk keert straks na een jaartje afwezigheid weer terug in de Jupiler Pro League, nadat het ...

51
51
'Westerlo krijgt eerste miljoenenbid binnen'

Westerlo wist de voorbije jaren al de nodige zeer winstgevende transfers te doen. De Kemphanen ...

54
54
Boeckx slachtoffert Theate tegen Egypte: opvallende reden

Donderdag is het zover: dan gaat het WK 2026 eindelijk van start. De Rode Duivels moeten wel nog wat ...

262
262
TRANSFERUURTJE: 'Strijd om Khalaili en Tzolis barst los'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

180
180
'Khalaili geeft jawoord: Union neemt standpunt in'

Union staat alweer voor een drukke transferzomer. Na opnieuw een sterk seizoen met bekerwinst, een ...

103
103
'Opmerkelijke naam sluit aan bij Rode Duivels'

De Rode Duivels zijn intussen goed aangekomen in de Verenigde Staten en zijn er volop begonnen aan ...

107
107
'Keita met toptransfer ploegmaat van Rode Duivel'

Rudi Garcia mocht slechts 26 Rode Duivels meenemen naar het WK en dus moest hij heel wat spelers ...

87
87
Maccabi Tel Aviv verrast met Belgische TD

Toch wel opvallend Belgische transfernieuws. Maccabi Tel Aviv uit Israël heeft een Belgische ...

50
50
Conceição onthult: “Ik kreeg aanbieding uit België”

Sergio Conceição is momenteel een clubloze trainer. De Portugees hoopt weldra ergens ...

187
187
'Niet Genk, maar Union strikt ervaren international'

Union SG is momenteel de meest actieve Belgische club op de transfermarkt. Ze gaan de komende ...

295
295
Openen JPL-topclubs weldra gesprekken met Jorge Mendes?

Gaan de Belgische topclubs een poging wagen om een voormalige smaakmaker uit de Jupiler Pro League ...

118
118
Van Gucht laat Kat Kerkhofs in shock: Relatie met BV?

Ruben Van Gucht heeft opnieuw voor gespreksstof gezorgd. In de podcast ‘Achter De ...

295
295
'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Het WK loert om de hoek, maar het is duidelijk dat de transfermolen ook stilaan op gang begint te ...

39
39
'KRC Genk helemaal los: officieel bod op nieuwe spits'

KRC Genk is volop bezig met het vormen van zijn selectie voor volgend seizoen. Met Jeppe Erenbjerg ...

364
364

Meer sportnieuws