Geen woorden maar daden voor Club, Union, RSCA en Gent

door
Geen woorden maar daden voor Club, Union, RSCA en Gent

Club Brugge, Union SG, RSC Anderlecht en AA Gent kennen hun Europese tegenstanders. Op sportief vlak mogen de Belgische ploegen zeker niet klagen. Er zijn geen excuses en er moéten resultaten worden gehaald.


Club Brugge

Club Brugge was de afgelopen jaren vooral een verhaal van net niet in de Champions League. Er waren goede matchen, maar in de beslissende partijen gaf het vaak niet thuis zoals tegen Lazio, RB Leipzig, of Galatasaray. De derde plaats was altijd het hoogst haalbare, maar dat zou deze keer ook minstens moeten lukken. Club Brugge krijgt Atlético Madrid, FC Porto en Bayer Leverkusen voorgeschoteld. Atlético Madrid is de sterkste ploeg. Toch is het geen Man City, PSG of Real Madrid. In 2018 pakte Club een punt tegen hen en mits een topdag moet dat nog eens mogelijk zijn.

FC Porto is een goede ploeg, die regelmatig doorstoot naar maximum de kwartfinales op het kampioenenbal. Vorig jaar moesten ze echter een stap terugzetten met 6 punten tegen Liverpool, Atlético Madrid en AC Milan. Leverkusen is de meest haalbare tegenstander. Enorm zwak gestart in Duitsland en in Europa presteert het toch vooral op Europa League-niveau. Vorig jaar was Atalanta in de achtste finales van de UEL twee keer te sterk.

UEFA Ranking: Atlético Madrid (11), FC Porto (18), Bayer Leverkusen (25), Club Brugge (33)



Union SG

Union SG toonde zich tegen thuis tegen Rangers, uit viel het door de mand. Met Sporting Braga, Malmö en Union Berlijn kende het een haalbare groep in de Europa League. Union SG is uiteraard geen favoriet, maar er liggen kansen. Braga haalde vorig jaar nog de kwartfinales van de Europa League, waar Rangers te sterk was. Ze schakelden toen voordien het AS Monaco van Clement uit. Ze verloren met David Carmo wel hun beste speler aan FC Porto.

Union Berlin staat knap derde in Duitsland na een 7 op 9. Vorig jaar overleefden ze de groepsfase van de Conference League niet met daarin Feyenoord, Slavia Praag en Maccabi Haifa. Ze verloren in Praag en Rotterdam. Er liggen dus kansen. Tot slot is er Malmö, de huidige nummer 5 in Zweden na 19 speeldagen. In de Champions League-voorronde verloren ze twee keer kansloos van het Litouwse Zalgiris, en in de Europa League-voorronde was het sterker dan Dudelange en Sivasspor. Vorig seizoen pakte het 1 punt in de Champions League in een groep met Juventus, Chelsea en Zenit. Malmö incasseerde toen 14 tegengoals en maakte er 1 (tijdens het 1-1-gelijkspel tegen Zenit). Union SG is zeker niet de favoriet, maar het moet zeker zijn zegje kunnen doen en enkele overwinningen kunnen binnenhalen.

UEFA Ranking: Sporting Braga (35), Malmö (55), Union Berlijn (99), Union SG (197)



AA Gent

AA Gent kende een beschamende voorronde tegen Omonia Nicosia. Het moest daardoor naar de Conference League. Het lootte daar zeer positief met Molde, Shamrock Rovers en Djurgardens. Molde is de leider in Noorwegen, maar vorig jaar lagen ze er al uit in de voorrondes van de Conference League toen Trabzonspor te sterk was. Dit seizoen schakelden ze Elfsborg en Kisvarda uit. Shamrock Rovers is de leider uit Ierland, maar in Europa stelt het weinig voor. Vorig jaar was het Estse Flora Tallinn zelfs nog veel te sterk in de voorrondes van de Conference League. Dit seizoen wist het zich wel staande te houden tegen Shkupi en Ferençvaros.

Tot slot is er het Zweedse Djurgardens, de huidige nummer drie uit de competitie. In Europa schakelde het in de voorrondes Rijeka, Sepsi OSK en Apoel Nicosia uit. Het is al 26 jaar geleden dat de Zweden nog eens een Europese groepsfase wisten te bereiken. Er zijn geen excuses voor AA Gent om zich niet te plaatsen voor de volgende ronde.

UEFA Ranking: AA Gent (52), Molde (68), Shamrock Rovers (145), Djurgardens (199)



Anderlecht

Anderlecht kent zijn tegenstanders ook. Na vier jaar plaatste het zich eindelijk nog eens voor een Europese groepsfase en daarin trof het West Ham United, FCSB en Silkeborg. West Ham en FCSB (het voormalige Steaua Boekarest) en Anderlecht zijn drie gevallen grootmachten uit het verleden. Een groep vol nostalgie.

West Ham is uiteraard de beste ploeg van de reeks. Zij haalden vorig jaar nog de halve finales van de Europa League. Ze wonnen ook met 3-0 van Genk en speelden ook gelijk (2-2). FCSB kent een dramatische start in Roemenië met een 6 op 15. Vorig jaar werd het in de voorrondes van de Conference League nog uitgeschakeld door het Kazachse Karaganda, deze keer wist het Saburtalo, DAC en Viking te elimineren. Silkeborg is momenteel leider in Denemarken. Ze werden wel uitgeschakeld door HJK Helsinki in de laatste voorronde van de Europa League. Hun laatste Europese groepsfase dateert al van 25 jaar geleden.

UEFA Ranking: West Ham United (60), FCSB (111), Anderlecht (161), Silkeborg (256)

Conclusie: De Belgische ploegen stelden voorlopig teleur in de voorrondes inzake spelniveau. Ze mogen echter allerminst klagen met de lotingen. Club Brugge kreeg één van de minste Champions League-poules, Union SG zag ook geen klepper geloot worden en Anderlecht en AA Gent moet op zijn minst tweede kunnen worden in hun groep. De Belgische clubs hebben nood aan Europese resultaten en er zijn geen excuses: zij moeten zich kunnen tonen in deze groepen.

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Een gunstige loting inzake doorstootkansen voor de Belgische clubs?

Meest recent

Penalty of niet? Zo reageren Mac Allister en STVV

Union liet zaterdagavond geen steek vallen in zijn openingswedstrijd in de Champions' Play-Off. De ...

81
81
STVV bestolen? "Onbegrijpelijk dat de VAR niet checkt"

Union is zaterdag uitstekend aan zijn play-offs begonnen met een zege in de topper tegen STVV. Veel ...

132
132
Stassin de held, Barça profiteert alsnog, blamage Arsenal

Zaterdagavond stonden er nog heel wat wedstrijden op het programma in het buitenland. In de FA Cup ...

45
45
Union begint foutloos aan POs en zet Club onder druk

Leider Union heeft geen steek laten vallen in zijn openingsmatch van de Champions' Play-Off. STVV ...

48
48
'Nieuwe wending in saga tussen Napoli en Lukaku'

De voorbije weken was er heel wat te doen over Romelu Lukaku. Hij moest afhaken voor de stage van de ...

129
129
Record voor Beveren, degradatiestrijd razend spannend

In de Challenger Pro League komt het einde van de reguliere competitie stilaan zeer dichtbij. ...

102
102
Arteta komt met hoopgevend nieuws over Trossard

Tijdens de interlandbreak ontspon zich een zeer opmerkelijk fenomeen: de ene na de andere speler van ...

13
13
Mazzu geeft aan waar OHL de match verloren heeft

OH Leuven wist zich voor de interlandbreak op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog op het ...

31
31
Standard spreekt straffe ambitie uit na droomstart

Standard was de voorbije jaren doorgaans het kneusje in Play-Off II, maar dat lijkt dit seizoen ...

90
90
Club Brugge kondigt vertrek van meubelstuk aan

Bij Club Brugge belooft het alweer een drukke transferzomer te gaan worden. Deze week raakte al ...

194
194
Standard kan na 30 matchen eindelijk nog eens winnen in PO2

Het is eindelijk gebeurd: Standard heeft nog eens een wedstrijd in de Europe Play-Off gewonnen. ...

52
52
Verhaeghe pakt uit met megadeal bij Club Brugge

Bart Verhaeghe wil Club Brugge niet alleen kampioen maken, maar ook klaarstomen voor een nieuwe ...

440
440
Van Gucht en Charlotte zorgen voor groot liefdesmysterie

Ruben Van Gucht en Charlotte Van Looy verwachten binnenkort een dochter samen. Een opvallende ...

48
48
'Anderlecht laat zich gelden: recordsom De Cat gevraagd'

Nathan De Cat moet in de komende weken opnieuw een hoofdrol vertolken bij RSC Anderlecht. Maar ...

261
261
PSV mag champagne koud zetten na knotsgekke partij

Voor de interlandbreak liet PSV nog tot twee keer toe de kans liggen om de landstitel veilig te ...

51
51
Barça gniffelt: Real gaat met billen bloot in Mallorca

Voor Real Madrid lijkt de titel in LaLiga dit seizoen weer een beetje verder weg. De Koninklijke ...

48
48
Essevee en Cercle in evenwicht na onwaarschijnlijke misser

De openingswedstrijd van de Relegation Play-Off heeft geen winnaar gekregen. Zulte Waregem en Cercle ...

60
60
'Ajax neemt keiharde beslissing over Dolberg'

In augustus baalden ze bij Anderlecht nog hard van het verlies van Kasper Dolberg. Paars-Wit wou de ...

309
309
Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

85
85
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

40
40
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

251
251
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

178
178
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

311
311
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

113
113
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

75
75

Meer sportnieuws