Union krijgt vervelende loting in Europa League

door
Union krijgt vervelende loting in Europa League

Vrijdagmiddag werd in Istanboel geloot voor de groepsfase van de Europa League. Door de uitschakeling van AA Gent in de play-offs ging daarbij slechts één Belgische ploeg in de trommel, want Union belandde in het vangnet na de uitschakeling door Rangers in de derde voorronde van de Champions League. Gezien hun bijna onbestaande coëfficiënt zaten ze daarbij logischerwijs in pot 4.


Dat betekende dat de kans op een zware loting zeer reëel was voor de vice-kampioen. De allerzwaarste groepen wisten ze wel te vermijden, maar de tegenstand belooft nog steeds stevig te worden. In groep D met Sporting Braga, Malmö FF en Union Berlin wordt kwalificatie niet makkelijk en wacht er bovendien niet meteen een tot de verbeelding sprekende affiche.

Sporting Braga eindigde vorig seizoen als vierde in de Portugese competitie in het spoor van de grote drie: Porto, Benfica en Sporting. Ze schopten het ook tot de kwartfinale van de Europa League, waar ze pas na verlengingen sneuvelden tegen Rangers. Dit seizoen hebben ze met zeven op negen een goede start genomen in de Primeira Liga.

DUITSE REVELATIE
Union Berlin was vorig seizoen dan weer de revelatie in de Bundesliga en parkeerde zichzelf verrassend op de vijfde plaats. Ook dit seizoen draait het uitstekend bij de Duitse hoofdstedelingen, want na drie speeldagen staan ze met zeven op negen derde. Malmö tenslotte is de regerende kampioen in Zweden, maar gaat momenteel door een mindere periode. Ze sneuvelden verrassend in de tweede voorronde van de Champions League tegen het Litouwse Zalgiris, al wipten ze daarna wel Dudelange en Sivasspor om zich voor de Europa League te plaatsen. In de Zweedse competitie staan ze na negentien speeldagen pas vijfde.


Waar eindigt Union in deze poule?

Meest recent

KRC Genk (voorlopig) in top zes na felbevochten zege

KRC Genk stond er grote druk, want verliezen was vanavond uit den boze bij KV Mechelen. De ...

27
27
Patro viert feestje bij Club NXT na zege in spektakelduel

In de Challenger Pro League stonden er vanavond twee duels op het programma. Club NXT ontving het ...

28
28
Tresoldi geniet in JPL en ziet één straffe tegenstander

Club Brugge betaalde afgelopen zomer 6 miljoen euro om Nicolo Tresoldi aan te trekken. De speler ...

71
71
Still geeft update over alle ophef omtrent Bayat

Edward Still verliet na twee matchen als interim-trainer RSC Anderlecht voor Watford. Karim ...

41
41
De Mil verrast: "Wilde hem meenemen naar AA Gent"

Zaterdag staat er met Sporting Charleroi - AA Gent een zeer belangrijk duel voor een ticket in ...

77
77
Red Flames nemen na 65 caps afscheid van grote naam

De Belgian Red Flames hebben vandaag afscheid genomen van een van hun meest ervaren speelsters. Na ...

19
19
Leko klopt zichzelf op de borst: "Sinds ik er ben..."

Club Brugge moet dit weekend aan de bak tegen Cercle Brugge. Een Brugse derby, waarbij puntenverlies ...

120
120
Dan breekt de hel los: nachtmerriecoach naar Anderlecht?

Anderlecht jaagt op een nieuwe T1 en wil nog deze week knopen doorhakken. Maar één ...

482
482
Grote crisis bij Antwerp: Goots velt oordeel over toekomst

Royal Antwerp FC verloor kansloos met 0-4 van een zeer sterk RSC Anderlecht. De score was nog ...

134
134
'Club Brugge ruikt geld bij deal van 80 miljoen euro'

Club Brugge incasseerde de afgelopen honderden miljoenen euro’s via uitgaande transfers. De ...

345
345
Euvrard geeft toe: zomeraanwinst mag Standard al verlaten

Bij Standard kennen ze alweer een zeer moeilijk seizoen. Vincent Euvrard zal met zijn team moeten ...

65
65
Overname op til? Saudi-Arabië zorgt voor bommetje in JPL

Onze redactie kwam de afgelopen maanden met een aantal primeurs. Zo haalden we al een hele tijd ...

437
437
Belgisch voetbal kreunt: 666 miljoen euro als noodoplossing

Het Belgische voetbal leeft al vele jaren boven zijn stand. Dankzij kapitaalsinjecties van de ...

129
129
Vanderbiest voert druk op: "Bij hén is het van moeten"

KV Mechelen kan vanavond een zeer goede zaak doen in de Jupiler Pro League. Ze nemen het in eigen ...

52
52
'KV Mechelen mist duo, Hayen hakt Genk-knopen door'

KV Mechelen krijgt straks KRC Genk over de vloer, een van de rechtstreekse concurrenten in de jacht ...

361
361
De Mil moet puzzelen: sterkhouders out bij AA Gent

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

122
122
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

256
256
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

297
297
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

776
776
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

97
97
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

214
214
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

540
540
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

64
64
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

325
325
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

335
335

Meer sportnieuws