Union krijgt vervelende loting in Europa League

346 stemmen
Union krijgt vervelende loting in Europa League

Vrijdagmiddag werd in Istanboel geloot voor de groepsfase van de Europa League. Door de uitschakeling van AA Gent in de play-offs ging daarbij slechts één Belgische ploeg in de trommel, want Union belandde in het vangnet na de uitschakeling door Rangers in de derde voorronde van de Champions League. Gezien hun bijna onbestaande coëfficiënt zaten ze daarbij logischerwijs in pot 4.


Dat betekende dat de kans op een zware loting zeer reëel was voor de vice-kampioen. De allerzwaarste groepen wisten ze wel te vermijden, maar de tegenstand belooft nog steeds stevig te worden. In groep D met Sporting Braga, Malmö FF en Union Berlin wordt kwalificatie niet makkelijk en wacht er bovendien niet meteen een tot de verbeelding sprekende affiche.

Sporting Braga eindigde vorig seizoen als vierde in de Portugese competitie in het spoor van de grote drie: Porto, Benfica en Sporting. Ze schopten het ook tot de kwartfinale van de Europa League, waar ze pas na verlengingen sneuvelden tegen Rangers. Dit seizoen hebben ze met zeven op negen een goede start genomen in de Primeira Liga.

DUITSE REVELATIE
Union Berlin was vorig seizoen dan weer de revelatie in de Bundesliga en parkeerde zichzelf verrassend op de vijfde plaats. Ook dit seizoen draait het uitstekend bij de Duitse hoofdstedelingen, want na drie speeldagen staan ze met zeven op negen derde. Malmö tenslotte is de regerende kampioen in Zweden, maar gaat momenteel door een mindere periode. Ze sneuvelden verrassend in de tweede voorronde van de Champions League tegen het Litouwse Zalgiris, al wipten ze daarna wel Dudelange en Sivasspor om zich voor de Europa League te plaatsen. In de Zweedse competitie staan ze na negentien speeldagen pas vijfde.


Waar eindigt Union in deze poule?

Meest recent

'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

4
4
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

32
32
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

92
92
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

118
118
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

64
64
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

101
101
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

45
45
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

375
375
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

89
89
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

279
279
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

310
310
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

851
851
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

130
130
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

619
619
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

185
185
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

184
184
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

331
331
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

100
100
Farce rond U23-teams in 1B krijgt weer nieuwe wending

Het voorbije jaar was er heel wat te doen rond het quotum voor U23-teams in de Challenger Pro ...

511
511
Belgische U17 bestolen? "Ik weet niet of het strafschop was"

De Jonge Duivels hebben zondag op tragische wijze naast de Europese titel bij de U17 gegrepen. Ze ...

206
206
'Rigaux haalt meteen Belgische coach naar Feyenoord'

Dévy Rigaux is nog maar net aan de slag gegaan als sportief directeur bij Feyenoord, maar ...

294
294
'Transferdroom Real Madrid meteen aan diggelen geslagen'

Zondagavond werd Florentino Perez herverkozen tot voorzitter van Real Madrid. Dat betekent dat we in ...

157
157
Deense dokter komt met update na nieuw Eriksen-drama

De voetbalwereld werd zondagavond flink opgeschrikt. De oefeninterland tussen Denemarken en ...

215
215
Belgische U17 geen Europees kampioen na penaltythriller

De U17 van België speelden vanavond de finale van het EK tegen Italië. Konden de jonge ...

120
120
Christian Eriksen zakt in elkaar: match gestaakt

Denemarken en Oekraïne speelden vanavond een oefenmatch tegen elkaar, maar de partij is ...

0
0

Meer sportnieuws