Union krijgt vervelende loting in Europa League

door
Union krijgt vervelende loting in Europa League

Vrijdagmiddag werd in Istanboel geloot voor de groepsfase van de Europa League. Door de uitschakeling van AA Gent in de play-offs ging daarbij slechts één Belgische ploeg in de trommel, want Union belandde in het vangnet na de uitschakeling door Rangers in de derde voorronde van de Champions League. Gezien hun bijna onbestaande coëfficiënt zaten ze daarbij logischerwijs in pot 4.


Dat betekende dat de kans op een zware loting zeer reëel was voor de vice-kampioen. De allerzwaarste groepen wisten ze wel te vermijden, maar de tegenstand belooft nog steeds stevig te worden. In groep D met Sporting Braga, Malmö FF en Union Berlin wordt kwalificatie niet makkelijk en wacht er bovendien niet meteen een tot de verbeelding sprekende affiche.

Sporting Braga eindigde vorig seizoen als vierde in de Portugese competitie in het spoor van de grote drie: Porto, Benfica en Sporting. Ze schopten het ook tot de kwartfinale van de Europa League, waar ze pas na verlengingen sneuvelden tegen Rangers. Dit seizoen hebben ze met zeven op negen een goede start genomen in de Primeira Liga.

DUITSE REVELATIE
Union Berlin was vorig seizoen dan weer de revelatie in de Bundesliga en parkeerde zichzelf verrassend op de vijfde plaats. Ook dit seizoen draait het uitstekend bij de Duitse hoofdstedelingen, want na drie speeldagen staan ze met zeven op negen derde. Malmö tenslotte is de regerende kampioen in Zweden, maar gaat momenteel door een mindere periode. Ze sneuvelden verrassend in de tweede voorronde van de Champions League tegen het Litouwse Zalgiris, al wipten ze daarna wel Dudelange en Sivasspor om zich voor de Europa League te plaatsen. In de Zweedse competitie staan ze na negentien speeldagen pas vijfde.


LEES OOK: 'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Waar eindigt Union in deze poule?

Meest recent

'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Club Brugge maakte afgelopen woensdag voor de ogen van heel Europa indruk met een 3-0-zege tegen ...

87
87
Boskamp deelt hallucinant verhaal: "Dat bij AA Gent..."

Jan Boskamp is nog steeds één van de populairste voetbalanalisten van de lage landen. ...

21
21
Clement pakt uit met bijzondere Vanaken-ontboezeming

Philippe Clement levert momenteel uitstekend werk af als hoofdcoach van Norwich City. De oud-Rode ...

57
57
Nainggolan's nieuwe leven verrast: Stephanie onthult alles

Sinds de komst van Radja Nainggolan gaat het Patro Eisden Maasmechelen stevig voor de wind. De club ...

16
16
TRANSFERUURTJE: 'Last-minute vuurwerk bij Club, miljoenendeal Genk'

De winterse transferperiode nadert zijn ontknoping, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn ...

272
272
STVV vreest vertrek Vrancken: succescoach reageert

Wouter Vrancken verbaast dit seizoen vriend en vijand bij STVV. De Kanaries hebben in de competitie ...

185
185
‘KAA Gent rondt winterse miljoenentransfer af’

KAA Gent zal snel moeten zijn wil het zich nog roeren op de wintermercato. Journalist Sacha ...

132
132
Faris Haroun verklapt interesse: uitdaging als T1

Faris Haroun maakte de opmars van Royal Antwerp FC van dichtbij mee. Van tweede klasse naar de ...

125
125
Grote leegloop bij STVV? Vrancken houdt hart vast

Sint-Truiden VV is dit seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries ...

122
122
Rode Duivel maakt knaltransfer bekend: 16 miljoen euro

Het WK 2026 staat voor de deur dus de internationals die niet veel aan de bak kwamen in de eerste ...

89
89
Oosting schrikt bij Antwerp: plotse vertrekker en blessures

Royal Antwerp FC heeft tij weten te keren onder Joseph Oosting, maar de reguliere competitie is nog ...

372
372
Lek boven voor Pocognoli? "Bewees ik bij Union SG"

Sebastien Pocognoli heeft zichzelf wat ademruimte gegeven door AS Monaco te plaatsen voor de ...

80
80
Druk op Hasi: Deschacht velt verrassend oordeel

Met amper 18 zeges in 42 matchen is het de logica zelve dat Besnik Hasi moet vrezen voor zijn job. ...

330
330
AA Gent aan de bak: De Mil geeft aan wat er misging

AA Gent blijft ook onder Rik De Mil wisselvallig voor de dag komen. Na de goede resultaten van de ...

124
124
Van der Elst glashelder: "De titel is voor hen"

De Jupiler Pro League is inmiddels begonnen aan de 23ste speeldag van de reguliere competitie. Er ...

776
776
'Club houdt zich niet in: eerste zomertarget al gelekt'

Behoudens last-minute wendingen zal Club Brugge in zijn opzet slagen om zijn sterkhouders ...

433
433
'Kompany helemaal verknocht: Bayern wil JPL-bekende'

In de Bundesliga kruist leider Bayern München zaterdagavond de degens met Hamburg SV. Op bezoek ...

120
120
'Anderlecht op het puntje: JPL-toptransfer op komst’

Anderlecht zit op het puntje van z’n stoel: een JPL-toptransfer die plots binnen handbereik ...

541
541
Consternatie bij KRC Genk: twéé last-minute transfers?

KRC Genk beleefde tot dusver een behoorlijk rustige wintermercato. Maar daar zou vlak voor het ...

682
682
'Club Brugge tot uiterste: miljoenen voor dubbele transferbom'

Nu het ticket voor de tussenronde van de Champions League op zak is, wil Club Brugge zijn ...

1003
1003
'Napoli kan Cercle Brugge nog aardige duit opleveren'

Cercle Brugge verdiende dit seizoen al 16,80 miljoen euro aan transfers. Zelf spendeerden ze net ...

169
169
De Zerbi: "Of ik vertrek na Club Brugge-debacle?"

Roberto De Zerbi verloor met Olympique Marseille met 3-0 van Club Brugge. Een blamage voor de fiere ...

118
118
Patro plots internationaal bekend: "Zelfs in Italië nieuws"

Patro Eisden haalde Radja Nainggolan voor 75.000 euro weg bij Sporting Lokeren. Hij gaat daar ...

144
144
De Mil huivert: AA Gent verspeelt dure punten in PO1-strijd

AA Gent leek vanavond lange tijd een geweldige zaak te doen in de strijd om de top-6. De Buffalo's ...

179
179
De Roeck vindt net op tijd juiste recept bij Club NXT

In de Challenger Pro League heeft Jonas De Roeck eindelijk het juiste recept gevonden voor Club NXT. ...

212
212

Meer sportnieuws