Union krijgt vervelende loting in Europa League

door
Union krijgt vervelende loting in Europa League

Vrijdagmiddag werd in Istanboel geloot voor de groepsfase van de Europa League. Door de uitschakeling van AA Gent in de play-offs ging daarbij slechts één Belgische ploeg in de trommel, want Union belandde in het vangnet na de uitschakeling door Rangers in de derde voorronde van de Champions League. Gezien hun bijna onbestaande coëfficiënt zaten ze daarbij logischerwijs in pot 4.


Dat betekende dat de kans op een zware loting zeer reëel was voor de vice-kampioen. De allerzwaarste groepen wisten ze wel te vermijden, maar de tegenstand belooft nog steeds stevig te worden. In groep D met Sporting Braga, Malmö FF en Union Berlin wordt kwalificatie niet makkelijk en wacht er bovendien niet meteen een tot de verbeelding sprekende affiche.

Sporting Braga eindigde vorig seizoen als vierde in de Portugese competitie in het spoor van de grote drie: Porto, Benfica en Sporting. Ze schopten het ook tot de kwartfinale van de Europa League, waar ze pas na verlengingen sneuvelden tegen Rangers. Dit seizoen hebben ze met zeven op negen een goede start genomen in de Primeira Liga.

DUITSE REVELATIE
Union Berlin was vorig seizoen dan weer de revelatie in de Bundesliga en parkeerde zichzelf verrassend op de vijfde plaats. Ook dit seizoen draait het uitstekend bij de Duitse hoofdstedelingen, want na drie speeldagen staan ze met zeven op negen derde. Malmö tenslotte is de regerende kampioen in Zweden, maar gaat momenteel door een mindere periode. Ze sneuvelden verrassend in de tweede voorronde van de Champions League tegen het Litouwse Zalgiris, al wipten ze daarna wel Dudelange en Sivasspor om zich voor de Europa League te plaatsen. In de Zweedse competitie staan ze na negentien speeldagen pas vijfde.


LEES OOK: Union Berlin pakt uit met primeur: eerste vrouwelijke T1

Waar eindigt Union in deze poule?

Meest recent

Red Flames geven in extra tijd alsnog knappe zege weg

Om 20u30 speelden de Red Flames een belangrijk duel in en tegen Schotland. De Belgische dames ...

17
17
Messi baalt enorm: Inter Miami verrast met afscheid

Inter Miami won vorig jaar de Major League Soccer. De club groeit enorm, financieel én ...

7
7
'Standard zet alles op alles voor tweede zomertransfer'

Het is Standard duidelijk menens. De Rouches willen volgend jaar sportief een volgende stap zetten ...

35
35
'Antwerp dumpt één van de vele transferflops'

Royal Antwerp FC zit in de penarie. Weer geen Europees voetbal en dat is financieel toch wel een ...

80
80
'Club Brugge krijgt héél zware concurrentie voor transfer'

Onze redactie bracht jullie in het weekend het exclusieve nieuws dat Club Brugge de prestaties van ...

58
58
'RB Leipzig ziet héél interessante piste bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat in de zomer wellicht heel wat spelers van de hand doen. Paars-Wit zal ook ...

115
115
'Kompany gecharmeerd en klopt weldra aan bij KRC Genk'

KRC Genk gaat in de zomer Konstantinos Karetsas verkopen. De jonge Griek is simpelweg onhoudbaar. ...

122
122
Maat is vol bij Club: sterkhouder pikt vernedering niet meer

Bij Club Brugge is een grens bereikt. Een sterkhouder die op Stayen opnieuw mee de match deed ...

400
400
Maesschalck komt met cruciale update omtrent Lukaku

Romelu Lukaku kent een echt horrorseizoen. In de voorbereiding liep hij een zeer zware spierblessure ...

67
67
Club Brugge haalt slag thuis met nieuw contract

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren talenten van eigen bodem te laten doorstromen. Na het ...

168
168
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht én treurt

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

83
83
Straffe voorspelling: Gouden Schoen 2026 al bekend?

De play-offs zijn nog maar net begonnen, maar hier en daar wordt er nu al een pak verder ...

172
172
'Plottwist bij Anderlecht: unieke kans Verschaeren'

De hoop op de bekerfinale is nog niet opgeborgen, maar de komende weken moet RSC Anderlecht het ...

196
196
KRC Genk waagt gokje: Hayen vist 'dure miscast' op

KRC Genk kreeg de nul niet van het bord geveegd tegen OH Leuven en is daardoor leider af in de ...

154
154
Leko likt wonden: Club Brugge vreest rampscenario

Na twee speeldagen in de Champions' Play-Offs pronken Club Brugge en Union nog met een perfect ...

353
353
Anderlecht wijzigt koers: Sibierski in, Taravel out?

RSC Anderlecht boekte zondag een deugddoende zege tegen AA Gent. Een opluchting ook voor ...

402
402
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

103
103
'Exit Tresoldi: Club Brugge richt pijlen op spits'

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat op het veld van Union een grote stap kan zetten richting ...

312
312
'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

318
318
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

73
73
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

239
239
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

301
301
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

85
85
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

267
267
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

137
137

Meer sportnieuws