Gheysens verrast met reactie na uitschakeling Antwerp

601 stemmen
Gheysens verrast met reactie na uitschakeling Antwerp

Straks gaan drie Belgische clubs de trommel in voor de loting van de groepsfases van de Europa League en Conference League, maar Antwerp zal daar niet bijzijn. De Great Old leek vorige week nochtans een goede uitgangspositie afgedwongen te hebben in Istanboel door 1-1 gelijk te spelen, maar liet zich op de eigen Bosuil nog met 1-3 verrassen door Basaksehir. Daardoor sneuvelen ze uiteindelijk in de laatste voorronde.


Dat is toch een stevige domper voor Antwerp, dat deze zomer zwaar inkocht en met een ruime kern duidelijk rekening gehouden had met Europees voetbal tot Nieuwjaar. Daar moet nu dus een streep door. Toby Alderweireld tilde alvast zwaar aan de uitschakeling en vooral de manier waarop. Dat maakt de reactie van de zo ambitieuze voorzitter Paul Gheysens alleen maar verrassender.

"We tillen er niet zwaar aan, want we zijn een ploeg in opbouw. Ik ga er niet veel tamtam over maken", verklaart hij immers in Het Laatste Nieuws. Gheysens wijst vooral naar het voordeel dat het speelschema een pak lichter zal worden. "Nu hebben ze de tijd om beter op elkaar ingespeeld te geraken. Het is dubbel, want natuurlijk had een verlengd Europees verhaal mooi geweest. Maar langs de andere kant: we hebben een ongelooflijk goeie staf, zij moeten de tijd krijgen om die ploeg te kunnen uitbouwen."

BREDE KERN
De vraag stelt zich nu wel of Antwerp nog moet ingrijpen op de transfermarkt. De kern oogt immers breed, want ze werd ook samengesteld met het oog op die Europese poules. Nu die wegvallen, dreigen een aantal jongens met een pak minder speelminuten achter te blijven. Misschien zullen ze er op de Bosuil dan ook aan vertrekken om nog een paar spelers te laten vertrekken.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

Moet Antwerp zwaar tillen aan de uitschakeling?

Meest recent

Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

42
42
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

134
134
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

75
75
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

284
284
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

125
125
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

219
219
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

288
288
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

223
223
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

300
300
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

74
74
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

162
162
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

82
82
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

217
217
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

359
359
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

438
438
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

975
975
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

111
111
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

194
194
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

130
130
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

219
219
'Transfer bij Club Brugge in stroomversnelling: deal nabij'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar maakt achter de schermen ook ...

425
425
Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

268
268
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

259
259
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

174
174
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

263
263

Meer sportnieuws