Gheysens verrast met reactie na uitschakeling Antwerp

door
Gheysens verrast met reactie na uitschakeling Antwerp

Straks gaan drie Belgische clubs de trommel in voor de loting van de groepsfases van de Europa League en Conference League, maar Antwerp zal daar niet bijzijn. De Great Old leek vorige week nochtans een goede uitgangspositie afgedwongen te hebben in Istanboel door 1-1 gelijk te spelen, maar liet zich op de eigen Bosuil nog met 1-3 verrassen door Basaksehir. Daardoor sneuvelen ze uiteindelijk in de laatste voorronde.


Dat is toch een stevige domper voor Antwerp, dat deze zomer zwaar inkocht en met een ruime kern duidelijk rekening gehouden had met Europees voetbal tot Nieuwjaar. Daar moet nu dus een streep door. Toby Alderweireld tilde alvast zwaar aan de uitschakeling en vooral de manier waarop. Dat maakt de reactie van de zo ambitieuze voorzitter Paul Gheysens alleen maar verrassender.

"We tillen er niet zwaar aan, want we zijn een ploeg in opbouw. Ik ga er niet veel tamtam over maken", verklaart hij immers in Het Laatste Nieuws. Gheysens wijst vooral naar het voordeel dat het speelschema een pak lichter zal worden. "Nu hebben ze de tijd om beter op elkaar ingespeeld te geraken. Het is dubbel, want natuurlijk had een verlengd Europees verhaal mooi geweest. Maar langs de andere kant: we hebben een ongelooflijk goeie staf, zij moeten de tijd krijgen om die ploeg te kunnen uitbouwen."

BREDE KERN
De vraag stelt zich nu wel of Antwerp nog moet ingrijpen op de transfermarkt. De kern oogt immers breed, want ze werd ook samengesteld met het oog op die Europese poules. Nu die wegvallen, dreigen een aantal jongens met een pak minder speelminuten achter te blijven. Misschien zullen ze er op de Bosuil dan ook aan vertrekken om nog een paar spelers te laten vertrekken.

LEES OOK: Vandenbempt waarschuwt topclub: "Voetbal moet beter"

Moet Antwerp zwaar tillen aan de uitschakeling?

Meest recent

Slag in gezicht Anderlecht en Camara: streep door Afrika Cup

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende spelers uit de Jupiler Pro League werden ...

3
3
Terreur op Bondi Beach treft ook voetbalwereld keihard

Australië werd zopas opgeschrikt door een terroristische aanslag op het wereldberoemde Bondi ...

13
13
Exact bedrag voor Leko bekend: KAA Gent-deadline voor Club

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge koos ...

77
77
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

144
144
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

17
17
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

172
172
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

125
125
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

206
206
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

141
141
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

190
190
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

731
731
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

144
144
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

650
650
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

436
436
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

452
452
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

246
246
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

320
320
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

647
647
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

729
729
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

546
546
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

279
279
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

553
553
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

537
537
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

457
457
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

561
561

Meer sportnieuws