TRANSFERUURTJE: 'Club drukt door, Genk gaat voor recorddeal'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club drukt door, Genk gaat voor recorddeal'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het zijn drukke dagen bij Club Brugge. Dat lijkt eindelijk zijn nieuwe middenvelder gevonden te hebben, want volgens Deense media is Raphael Onyedika op weg naar de landskampioen. FC Midtjylland zou een bod van 8,75 miljoen euro van Club aanvaard hebben en Onyedika de toestemming gegeven hebben om naar België af te reizen. In afwachting van zijn transfer traint de Nigeriaan in ieder geval niet meer mee.



De komst van Onyedika is maar goed ook, want het kreeg nul op het rekest van Nicolas Raskin. De middenvelder van Standard liet aan Club weten dat hij een transfer niet ziet zitten omdat hij liefst naar het buitenland wil. Daar heeft de 21-jarige in ieder geval al een mooie optie met Rangers, dat 5,5 miljoen euro zal moeten neertellen om hem binnen te halen.

Daarnaast dachten ze in het Jan Breydelstadion ook aan Mathieu Maertens. Marc Brys bevestigde donderdag nog dat Club een tweede bod uitgebracht had op de middenvelder van OH Leuven en dat de onderhandelingen lopende waren. Hoe het nu verder gaat met het dossier van de 27-jarige, is echter niet duidelijk.



Het laatste doelwit van Club blijft zo een extra spits. Dat moest Rasmus Höjlund worden, maar de sensatie van Sturm Graz heeft inmiddels voor Atalanta gekozen. Club moet dus doorschakelen en informeerde bij KRC Genk al naar Paul Onuachu. Het was bereid om meer dan 10 miljoen euro neer te tellen voor de Gouden Schoen, maar Genk wil hem onder geen beding naar een concurrent laten vertrekken.

De Limburgers willen zich juist nog versterken en blijven daarom werk maken van de komst van Yira Sor. Bij Slavia Praag bevestigden ze dat er een zeer lucratief bod op tafel ligt voor de 22-jarige flankaanvaller, voor wie Genk volgens Tsjechische bronnen bereid is maar liefst 10 miljoen euro te betalen. Daarmee zou hij de duurste aankoop ooit van de club worden.



Anderlecht heeft donderdag ook nog een aanwinst gestrikt. Ze wisten de komst van Moussa N'Diaye af te ronden. De 20-jarige Senegalees komt over van FC Barcelona, waar hij in het B-elftal speelde, en tekende een contract voor drie seizoenen. De verdediger lijkt vooral een doublure voor Hannes Delcroix of Francis Amuzu te moeten worden. Anderlecht wil het contract van die laatste overigens openbreken.

Domper voor Paars-Wit is wel dat de terugkeer van Joshua Zirkzee definitief van de baan lijkt. De Nederlander is goed op weg naar Bologna en zou zelfs al een persoonlijk akkoord op zak hebben. In Italië kan hij een lucratief contract voor vier jaar tekenen en de Italianen wisten ook Bayern München te overtuigen met hun bod. Ze zouden 8,5 miljoen euro betalen en daarnaast nog 50 procent van een doorverkoop doorstorten aan de Duitsers, die ook over een terugkoopoptie beschikken.



Bij Antwerp zoeken ze nog een oplossing voor enkele overbodige spelers. Zo verkommert Alexis De Sart dezer dagen in de B-kern. De middenvelder kon zich vorig seizoen niet echt doorzetten op huurbasis bij OH Leuven en zet nu mogelijk een stap terug naar 1B. Daar zou RWDM hem een uitweg willen bieden. De Brusselaars zouden zich ook nog versterken met twee spelers van zusterclub Crystal Palace, dat verdediger Jake O'Brien en spits Luke Plange zou verhuren.

STVV is de volgende club waar Vincent Kompany komt aankloppen in zijn zoektocht naar versterking voor zijn Burnley. De Engelse club zou een bod neergelegd hebben voor Ameen Al-Dakhil en heeft maar liefst 4 miljoen euro veil. Daarmee zou STVV een mooie winst kunnen maken, maar desondanks hebben de Kanaries het bod geweigerd. Ze willen de jonge verdediger in principe niet laten vertrekken, al wordt her en der wel gesuggereerd dat ze voor 5 miljoen toch overstag kunnen gaan.

BUITENLAND



Het lijkt erop dat Ruslan Malinovskyi nog deze zomer Atalanta zal verlaten. De inmiddels 29-jarige middenvelder heeft alvast enkele opties achter de hand. Zijn voorkeur gaat uit naar Tottenham, maar het is lang niet zeker dat hij ook effectief naar de Spurs zal trekken. Mocht die transfer in het water vallen, heeft de Oekraïner al zijn jawoord gegeven aan Olympique Marseille.

De voorbije weken streken al enkele nieuwe jonge Belgen neer in de Premier League en nu zou ook Largie Ramazani de overstap kunnen maken. De 21-jarige flankaanvaller begon sterk aan het seizoen bij Almeria en lokt daarmee interesse. Nadat eerder FC Nantes zich al meldde, zou nu ook Bournemouth belangstelling tonen. Almeria wil wel boter bij de vis en zou maar liefst 10 miljoen euro willen vangen voor het jeugdproduct van Manchester United.

LEES OOK: Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

Moet Club na Onyedika ook nog Maertens halen?

Meest recent

Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

21
21
Croonen verklaart waarom KRC Genk Fink ontsloeg

KRC Genk kent een matig seizoen. In Europa draait het goed, maar in België stellen de ...

35
35
Proto haalt keihard uit naar Fredberg & co

RSC Anderlecht doet het voorlopig niet beter dan vorig seizoen. In de competitie staan ze na een ...

84
84
Charles Vanhoutte krijgt na lange soap een nieuwe trainer

Charles Vanhoutte maakte begin september nog een verrassende transfer. Enkele dagen nadat de ...

11
11
'Man City en Liverpool krijgen deadline voor monsterdeal'

De wintermercato moet nog beginnen, maar in Engeland is de eerste megatransfer al in de maak. ...

38
38
'Club baalt hard en loopt 20 miljoen euro mis'

Club Brugge lijkt alweer voor een zeer drukke mercato te staan. Niet alleen zoekt Blauw-Zwart in ...

197
197
Albert duidt hét probleem voor de Duivels op het WK aan

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard vooral in het teken staan van het WK in de Verenigde Staten, ...

55
55
'Charleroi keihard: miscast alweer doogestuurd'

Voor Charleroi was december een vreemde maand. De Carolo's werden geschokt door het plotse vertrek ...

26
26
'Enorm transfervuurwerk op komst bij Club Brugge'

Na een zware eerste seizoenshelft genieten de Belgische clubs van een korte maar welverdiende ...

1065
1065
Benito Raman verrast iedereen met toekomstplan

KV Mechelen is tot dusver één van de revelaties van het seizoen en gaat de winterstop ...

217
217
Proto waarschuwt Anderlecht over revelatie

Anderlecht sloot zijn kalenderjaar af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi. Het gaat zo ...

205
205
'AA Gent wrijft zich in handen: miljoenentransfer op komst'

AA Gent zal in 2026 nog heel wat werk voor de boeg hebben om zich te plaatsen voor de Champions' ...

212
212
TRANSFERUURTJE: 'Iconische naam voor Ajax, schoktransfer De Winter'

De wintermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

139
139
Hein vol ongeloof: “Dat is de beste transfer van Antwerp”

Royal Antwerp FC kende een jaar vol ups en downs. Van het mislopen van Europees voetbal en de ...

201
201
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

80
80
Courtois vult voorpagina’s: Spanje in de ban van Duivel

Thibaut Courtois is al jaren de nummer 1 van Real Madrid en zijn status in de Spaanse hoofdstad ...

127
127
‘De Mil stroopt mouwen op: grote transferplannen KAA Gent'

KAA Gent hoopt op een beter 2026. De Buffalo’s zagen coach Ivan Leko vertrekken naar rivaal ...

446
446
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

296
296
Conte geeft belangrijke update over Lukaku en De Bruyne

Napoli sloot 2025 af met een zege tegen Cremonese. Dat gebeurde zonder Romelu Lukaku en Kevin De ...

80
80
'Antwerp vreest: Kerk lokt lucratieve interesse'

Royal Antwerp FC mag heel tevreden zijn over de gang van zaken in december, maar het is ook ...

396
396
'Duranville en Bongonda mogen hopen op knaltransfer'

De transfermarkt opent volgende week weer zijn deuren. Voor heel wat spelers een belangrijke ...

141
141
Vanhaezebrouck: "De beste zomertransfer van Anderlecht"

RSC Anderlecht is bezig aan een matig seizoen. De druk op Olivier Renard en Besnik Hasi neemt ...

476
476
'La Louvière haalt oude bekende van RSCA als sportieve baas'

Bij La Louvière zagen ze sportief directeur David Verwilghen naar RSC Anderlecht vertrekken, ...

81
81
'Vertrek Verschaeren krijgt vorm: onderhandelingen op komst'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de wintermercato gericht versterken, maar zal dan eerst ...

461
461
Dessers zet deur open voor deze Jupiler Pro League-club

Cyriel Dessers zit met Nigeria momenteel op de Afrika Cup. De aanvaller speelt in clubverband voor ...

507
507

Meer sportnieuws