TRANSFERUURTJE: 'Club drukt door, Genk gaat voor recorddeal'

door
TRANSFERUURTJE: 'Club drukt door, Genk gaat voor recorddeal'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het zijn drukke dagen bij Club Brugge. Dat lijkt eindelijk zijn nieuwe middenvelder gevonden te hebben, want volgens Deense media is Raphael Onyedika op weg naar de landskampioen. FC Midtjylland zou een bod van 8,75 miljoen euro van Club aanvaard hebben en Onyedika de toestemming gegeven hebben om naar België af te reizen. In afwachting van zijn transfer traint de Nigeriaan in ieder geval niet meer mee.



De komst van Onyedika is maar goed ook, want het kreeg nul op het rekest van Nicolas Raskin. De middenvelder van Standard liet aan Club weten dat hij een transfer niet ziet zitten omdat hij liefst naar het buitenland wil. Daar heeft de 21-jarige in ieder geval al een mooie optie met Rangers, dat 5,5 miljoen euro zal moeten neertellen om hem binnen te halen.

Daarnaast dachten ze in het Jan Breydelstadion ook aan Mathieu Maertens. Marc Brys bevestigde donderdag nog dat Club een tweede bod uitgebracht had op de middenvelder van OH Leuven en dat de onderhandelingen lopende waren. Hoe het nu verder gaat met het dossier van de 27-jarige, is echter niet duidelijk.



Het laatste doelwit van Club blijft zo een extra spits. Dat moest Rasmus Höjlund worden, maar de sensatie van Sturm Graz heeft inmiddels voor Atalanta gekozen. Club moet dus doorschakelen en informeerde bij KRC Genk al naar Paul Onuachu. Het was bereid om meer dan 10 miljoen euro neer te tellen voor de Gouden Schoen, maar Genk wil hem onder geen beding naar een concurrent laten vertrekken.

De Limburgers willen zich juist nog versterken en blijven daarom werk maken van de komst van Yira Sor. Bij Slavia Praag bevestigden ze dat er een zeer lucratief bod op tafel ligt voor de 22-jarige flankaanvaller, voor wie Genk volgens Tsjechische bronnen bereid is maar liefst 10 miljoen euro te betalen. Daarmee zou hij de duurste aankoop ooit van de club worden.



Anderlecht heeft donderdag ook nog een aanwinst gestrikt. Ze wisten de komst van Moussa N'Diaye af te ronden. De 20-jarige Senegalees komt over van FC Barcelona, waar hij in het B-elftal speelde, en tekende een contract voor drie seizoenen. De verdediger lijkt vooral een doublure voor Hannes Delcroix of Francis Amuzu te moeten worden. Anderlecht wil het contract van die laatste overigens openbreken.

Domper voor Paars-Wit is wel dat de terugkeer van Joshua Zirkzee definitief van de baan lijkt. De Nederlander is goed op weg naar Bologna en zou zelfs al een persoonlijk akkoord op zak hebben. In Italië kan hij een lucratief contract voor vier jaar tekenen en de Italianen wisten ook Bayern München te overtuigen met hun bod. Ze zouden 8,5 miljoen euro betalen en daarnaast nog 50 procent van een doorverkoop doorstorten aan de Duitsers, die ook over een terugkoopoptie beschikken.



Bij Antwerp zoeken ze nog een oplossing voor enkele overbodige spelers. Zo verkommert Alexis De Sart dezer dagen in de B-kern. De middenvelder kon zich vorig seizoen niet echt doorzetten op huurbasis bij OH Leuven en zet nu mogelijk een stap terug naar 1B. Daar zou RWDM hem een uitweg willen bieden. De Brusselaars zouden zich ook nog versterken met twee spelers van zusterclub Crystal Palace, dat verdediger Jake O'Brien en spits Luke Plange zou verhuren.

STVV is de volgende club waar Vincent Kompany komt aankloppen in zijn zoektocht naar versterking voor zijn Burnley. De Engelse club zou een bod neergelegd hebben voor Ameen Al-Dakhil en heeft maar liefst 4 miljoen euro veil. Daarmee zou STVV een mooie winst kunnen maken, maar desondanks hebben de Kanaries het bod geweigerd. Ze willen de jonge verdediger in principe niet laten vertrekken, al wordt her en der wel gesuggereerd dat ze voor 5 miljoen toch overstag kunnen gaan.

BUITENLAND



Het lijkt erop dat Ruslan Malinovskyi nog deze zomer Atalanta zal verlaten. De inmiddels 29-jarige middenvelder heeft alvast enkele opties achter de hand. Zijn voorkeur gaat uit naar Tottenham, maar het is lang niet zeker dat hij ook effectief naar de Spurs zal trekken. Mocht die transfer in het water vallen, heeft de Oekraïner al zijn jawoord gegeven aan Olympique Marseille.

De voorbije weken streken al enkele nieuwe jonge Belgen neer in de Premier League en nu zou ook Largie Ramazani de overstap kunnen maken. De 21-jarige flankaanvaller begon sterk aan het seizoen bij Almeria en lokt daarmee interesse. Nadat eerder FC Nantes zich al meldde, zou nu ook Bournemouth belangstelling tonen. Almeria wil wel boter bij de vis en zou maar liefst 10 miljoen euro willen vangen voor het jeugdproduct van Manchester United.

LEES OOK: 'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

Moet Club na Onyedika ook nog Maertens halen?

Meest recent

'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

18
18
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

288
288
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

49
49
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

18
18
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

43
43
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

49
49
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

235
235
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

56
56
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

49
49
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

366
366
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

433
433
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

335
335
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

449
449
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

654
654
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

857
857
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

36
36
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

559
559
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1345
1345
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

883
883
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

462
462
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1167
1167
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

140
140
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

241
241
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

159
159
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

16
16

Meer sportnieuws