TRANSFERUURTJE: 'Club drukt door, Genk gaat voor recorddeal'

319 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Club drukt door, Genk gaat voor recorddeal'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Het zijn drukke dagen bij Club Brugge. Dat lijkt eindelijk zijn nieuwe middenvelder gevonden te hebben, want volgens Deense media is Raphael Onyedika op weg naar de landskampioen. FC Midtjylland zou een bod van 8,75 miljoen euro van Club aanvaard hebben en Onyedika de toestemming gegeven hebben om naar België af te reizen. In afwachting van zijn transfer traint de Nigeriaan in ieder geval niet meer mee.



De komst van Onyedika is maar goed ook, want het kreeg nul op het rekest van Nicolas Raskin. De middenvelder van Standard liet aan Club weten dat hij een transfer niet ziet zitten omdat hij liefst naar het buitenland wil. Daar heeft de 21-jarige in ieder geval al een mooie optie met Rangers, dat 5,5 miljoen euro zal moeten neertellen om hem binnen te halen.

Daarnaast dachten ze in het Jan Breydelstadion ook aan Mathieu Maertens. Marc Brys bevestigde donderdag nog dat Club een tweede bod uitgebracht had op de middenvelder van OH Leuven en dat de onderhandelingen lopende waren. Hoe het nu verder gaat met het dossier van de 27-jarige, is echter niet duidelijk.



Het laatste doelwit van Club blijft zo een extra spits. Dat moest Rasmus Höjlund worden, maar de sensatie van Sturm Graz heeft inmiddels voor Atalanta gekozen. Club moet dus doorschakelen en informeerde bij KRC Genk al naar Paul Onuachu. Het was bereid om meer dan 10 miljoen euro neer te tellen voor de Gouden Schoen, maar Genk wil hem onder geen beding naar een concurrent laten vertrekken.

De Limburgers willen zich juist nog versterken en blijven daarom werk maken van de komst van Yira Sor. Bij Slavia Praag bevestigden ze dat er een zeer lucratief bod op tafel ligt voor de 22-jarige flankaanvaller, voor wie Genk volgens Tsjechische bronnen bereid is maar liefst 10 miljoen euro te betalen. Daarmee zou hij de duurste aankoop ooit van de club worden.



Anderlecht heeft donderdag ook nog een aanwinst gestrikt. Ze wisten de komst van Moussa N'Diaye af te ronden. De 20-jarige Senegalees komt over van FC Barcelona, waar hij in het B-elftal speelde, en tekende een contract voor drie seizoenen. De verdediger lijkt vooral een doublure voor Hannes Delcroix of Francis Amuzu te moeten worden. Anderlecht wil het contract van die laatste overigens openbreken.

Domper voor Paars-Wit is wel dat de terugkeer van Joshua Zirkzee definitief van de baan lijkt. De Nederlander is goed op weg naar Bologna en zou zelfs al een persoonlijk akkoord op zak hebben. In Italië kan hij een lucratief contract voor vier jaar tekenen en de Italianen wisten ook Bayern München te overtuigen met hun bod. Ze zouden 8,5 miljoen euro betalen en daarnaast nog 50 procent van een doorverkoop doorstorten aan de Duitsers, die ook over een terugkoopoptie beschikken.



Bij Antwerp zoeken ze nog een oplossing voor enkele overbodige spelers. Zo verkommert Alexis De Sart dezer dagen in de B-kern. De middenvelder kon zich vorig seizoen niet echt doorzetten op huurbasis bij OH Leuven en zet nu mogelijk een stap terug naar 1B. Daar zou RWDM hem een uitweg willen bieden. De Brusselaars zouden zich ook nog versterken met twee spelers van zusterclub Crystal Palace, dat verdediger Jake O'Brien en spits Luke Plange zou verhuren.

STVV is de volgende club waar Vincent Kompany komt aankloppen in zijn zoektocht naar versterking voor zijn Burnley. De Engelse club zou een bod neergelegd hebben voor Ameen Al-Dakhil en heeft maar liefst 4 miljoen euro veil. Daarmee zou STVV een mooie winst kunnen maken, maar desondanks hebben de Kanaries het bod geweigerd. Ze willen de jonge verdediger in principe niet laten vertrekken, al wordt her en der wel gesuggereerd dat ze voor 5 miljoen toch overstag kunnen gaan.

BUITENLAND



Het lijkt erop dat Ruslan Malinovskyi nog deze zomer Atalanta zal verlaten. De inmiddels 29-jarige middenvelder heeft alvast enkele opties achter de hand. Zijn voorkeur gaat uit naar Tottenham, maar het is lang niet zeker dat hij ook effectief naar de Spurs zal trekken. Mocht die transfer in het water vallen, heeft de Oekraïner al zijn jawoord gegeven aan Olympique Marseille.

De voorbije weken streken al enkele nieuwe jonge Belgen neer in de Premier League en nu zou ook Largie Ramazani de overstap kunnen maken. De 21-jarige flankaanvaller begon sterk aan het seizoen bij Almeria en lokt daarmee interesse. Nadat eerder FC Nantes zich al meldde, zou nu ook Bournemouth belangstelling tonen. Almeria wil wel boter bij de vis en zou maar liefst 10 miljoen euro willen vangen voor het jeugdproduct van Manchester United.

LEES OOK: 'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Moet Club na Onyedika ook nog Maertens halen?

Meest recent

'Afscheid na 183 matchen: Duitsers kloppen aan bij Club'

Met Simon Mignolet (pensioen) en Aleksandar Stankovic (terug naar Internazionale) zag Club Brugge in ...

122
122
'Versterking Anderlecht: 23-jarige flankaanvaller in vizier'

De selectie van RSC Anderlecht vertoeft momenteel in Tubeke, waar coach Vitor Bruno zijn troepen ...

80
80
'Transferbom Arsenal, United dokt 50 miljoen aan Chelsea'

Door het wereldkampioenschap gaat het nieuwe seizoen in de Premier League pas eind augustus weer van ...

31
31
'Nieuwe trainer Genk: grote namen en oude bekenden op lijst'

Hoewel de voorbereiding inmiddels op toerental draait, moet KRC Genk op zoek naar een nieuwe ...

399
399
'Balogun-bom zindert na: Infantino in vieze papieren'

Uiteindelijk maakte het op het veld geen verschil, maar de affaire rond Folarin Balogun heeft heel ...

497
497
Kritiek uit Waalse hoek: positie Mechele weer onder druk?

De Rode Duivels hebben zich na een memorabele wedstrijd tegen de Verenigde Staten geplaatst voor de ...

331
331
'Club wil fors uitpakken: nieuwe middenvelder uit Serie A'

Bij landskampioen Club Brugge draait de voorbereiding inmiddels op volle toeren, maar het is ...

307
307
'Bondscoach Nederland: topkandidaat open voor de job'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

169
169
'Anderlecht onder stoom: zes miljoen voor nieuwe spelmaker'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Europa ...

627
627
Vanaken of De Bruyne tegen Spanje? "Ik zou hém opstellen"

De Rode Duivels strijden aanstaande vrijdag tegen Spanje voor een plek in de halve finales van het ...

557
557
Stunt in de maak: Club Brugge aast op WK-sensatie

Club Brugge wil opnieuw verrassen op de transfermarkt. Blauw-zwart heeft volgens lokale bronnen een ...

740
740
'Duivels stappen voor clash met Spanje wéér naar FIFA'

Het zat er de voorbije dagen bovenarms op tussen de Belgische en wereldvoetbalbond. De beslissing ...

476
476
'Nieuwe wending: Union heeft recordtransfer voor grijpen'

Voor Union is het alweer een zeer drukke transferzomer. De bekerwinnaar was tot dusver vooral zeer ...

100
100
Frankrijk is de VS niet: FIFA stuurt Les Bleus wandelen

Er was de voorbije dagen heel wat ophef rond de beslissing van de FIFA om de schorsing van Folarin ...

214
214
Juventus pakt uit met alweer Belgisch talent

Juventus kwam de voorbije jaren bijzonder graag naar België om jonge talenten binnen te halen. ...

71
71
'Union schrikt: Khalaili-deal op losse schroeven'

Voor Union wordt het deze zomer weer business as usual: het zal zijn beste spelers zien vertrekken. ...

84
84
'Titanenstrijd om Tresoldi: Club neemt standpunt in'

Bij Club Brugge lijkt er op dit moment stilte voor de storm te heersen. De verwachting is dat het ...

475
475
Genk wint tweede oefenwedstrijd: twee grote verrassingen

KRC Genk hoopt zich na een tegenvallend seizoen in de komende jaargang te herpakken. Woensdag hebben ...

219
219
'Stroomversnelling op komst in dossier Tzolis'

Club Brugge begon zijn voorbereiding op het nieuwe seizoen met een overwinning tegen KV Kortrijk, ...

262
262
'Gheysens op hete kolen: nieuwe deadline Antwerp bekend'

Antwerp vertoeft momenteel op stage in Duitsland om zich voor te bereiden op het nieuwe seizoen, ...

357
357
‘Warleson weg: Cercle Brugge kijkt naar bekende naam’

Cercle Brugge staat op het punt afscheid te nemen van doelman Warleson. Da Braziliaan gaat naar het ...

225
225
‘Eriksen onderzocht na nieuwe hartproblemen’

Vorige maand was het vlak voor het WK even schrikken. Christian Eriksen ging naar de grond en het ...

80
80
Balogun bijt van zich af na Duivelse pandoering

De commotie rond Folarin Balogun voor de clash tegen de Rode Duivels zorgde voor een storm. De ...

371
371
‘De Cat naar nieuwe club: vangt Anderlecht toch meer?’

Nathan De Cat heeft na een topseizoen bij RSC Anderlecht een knaltransfer beet. De middenvelder ...

458
458
Amerikaanse ‘tweeling’ Lukaku briest: “Kan niet naar buiten”

Romelu Lukaku heeft een dubbelganger rondlopen in de Verenigde Staten. Voormalige American ...

42
42

Meer sportnieuws