“Het leek wel alsof we de Europa League niet wilden spelen"

door
“Het leek wel alsof we de Europa League niet wilden spelen

KAA Gent ging gisteren op verplaatsing roemloos ten onder tegen het Cypriotische Omonia Nicosia (2-0). Een mokerslag voor de Buffalo's, die hoopten door te stoten naar de groepsfase van de Europa League, maar zich nu tevreden moeten stellen met een plaatsje in de Conference League. Zowel bij de trainer, de staf als de spelers was de teleurstelling groot. 

Hein Vanhaezebrouck liet voor de wedstrijd al optekenen dat zijn ploeg niet rekende op het 'vangnet' van de Conference League, maar koste wat het kost wou doorstoten in de Europa League. Teleurstelling alom gisteren in Cyprus, niet enkel bij de oefenmeester van de Oost-Vlamingen. Ook rechtsback Alessio Castro-Montes (25) stak zijn ongenoegen niet onder stoelen of banken. 

De Truienaar baalt, want de Europa League geeft nu eenmaal veel meer kans op topaffiches als Arsenal of Manchester United. Gent stond voor een loodzware opdracht in Nicosia: de 0-2 nederlaag in eigen huis ophalen. Vooral de mentaliteit van zijn ploeg stak Castro-Montes tegen. "Maar met wat we hebben laten zien in die twee wedstrijden, verdienen we die Europa League niet eens. De manier waarop we het laten liggen. Het lijkt alsof we die wedstrijden niet wilden spelen. Het is heel erg wat we over die twee wedstrijden hebben laten zien", klonk het bij Het Nieuwsblad. 

Zondag moet KAA Gent al opnieuw aan de bak. De Buffalo's ontvangen in eigen huis Antwerp en hopen de zure nederlaag van donderdag zo snel mogelijk door te spoelen. “Het zal moeten, zo snel mogelijk. Het voordeel is dat die wedstrijd er snel komt, zodat we kunnen laten zien dat we tot meer in staat zijn.”

LEES OOK: ‘Succesformule Union: weer kassa voor twee goudhaantjes'

🚀

Wie wint er zondag?

Meest recent

Sensatie in Premier League: rollercoaster voor Tottenham

Om 16u stonden er een aantal duels op het programma in de Premier League. Vooral de matchen van ...

9
9
Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

In de Europe Play-Offs namen OH Leuven en Sporting Charleroi om 16u tegen elkaar op. Beide ploegen ...

2
2
Bayern München zet 3-0 alsnog recht na weergaloze helft

In de Bundesliga stonden er maar liefst vijf matchen op het programma. Vincent Kompany trok met ...

45
45
Van der Elst begrijpt Leko niet: "Raar..."

Club Brugge deed midweeks een zeer goede zaak door met 6-1 te winnen van KV Mechelen. Union SG ...

42
42
‘Cuypers grof wild: toptransfer lonkt’

Hugo Cuypers hoopt met de Rode Duivels alsnog mee te gaan naar het WK, maar dat wordt moeilijk. De ...

50
50
Deschacht messcherp voor RSCA en ziet dure fout

Er is al héél veel gezegd en geschreven over de viering van Keisuke Goto na de zege ...

77
77
Taravel komt met straffe boodschap over Kompany

Jeremy Taravel valt niet te benijden. De coach probeert RSC Anderlecht naar een Europees ticket te ...

102
102
Belangrijke Castagne bezorgt Tielemans zware namiddag

In de Premier League stond Aston Villa om 13u30 voor een verplaatsing naar Fulham. De club van Youri ...

14
14
'Club Brugge krijgt gouden kans op transfer Rode Duivel'

Club Brugge gaat in de zomer flink aan de bak moeten op de transfermarkt. Blauw-Zwart zal jonge ...

308
308
Union SG gaat voor groots project: “In 2030”

Union SG is de afgelopen jaren sportief op het niveau van Club Brugge gekomen. De twee beste clubs ...

71
71
'Anderlecht zet alles op alles voor terugkeer oude bekende'

RSC Anderlecht gaat komende zomer een vijftal echte basisspelers moeten halen. Jongens die de ploeg ...

233
233
'Club Brugge duwt door en gaat voor transfer bij Ajax'

Club Brugge gaat een zeer drukke zomermercato tegemoet. In elke linie zal de club versterking moeten ...

224
224
'KRC Genk duizelt: transferstrijd Karetsas helemaal los'

Hoewel het nog steeds in de running is voor een Europees ticket, kan KRC Genk niet bepaald tevreden ...

278
278
Goto-relletje zindert serieus na: "Populistisch gedrag"

Keisuke Goto heeft zich deze week niet bepaald populair gemaakt bij zijn moederclub RSC Anderlecht. ...

263
263
Leko spreekt duidelijke titeltaal: "Dan is Union kampioen"

De titelstrijd in de Champions' Play-Offs blijft zich maar in bochten wringen. Afgelopen zondag leek ...

296
296
'Trieste terugtocht: Ajax serveert Dolberg nu alweer af'

Begin september verkocht RSC Anderlecht zijn spits Kasper Dolberg voor zo'n 10 miljoen euro aan ...

212
212
'PSG wil onklopbaar worden: miljoenen voor knaltransfer'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Schoktransfer Jashari, vuurwerk bij Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

558
558
Sporting Hasselt wil uitpakken: met Courtois naar 1B?

Sporting Hasselt kan zondagmiddag kampioen spelen in Eerste Amateur. Drie punten tegen Dessel Sport ...

159
159
‘Terugkeer Lukaku naar Anderlecht: pion geeft extra duwtje’

Romelu Lukaku kent een rampseizoen bij Napoli en een zomerse transfer wordt nadrukkelijk genoemd. ...

297
297
Échte reden voor reactie Leko: “Verhaeghe in kleedkamer”

Ivan Leko reageerde na de 6-1 winst van Club Brugge tegen KV Mechelen erg droog voor de ...

218
218
Sam Kerkhofs slaat keihard terug na licentieperikelen

Sporting Hasselt staat op het punt kampioen te worden in Eerste Amateur, maar voorlopig heeft de ...

178
178
‘Club Brugge praat met Barça: Bisiwu hakt knoop door’

Na de geweldige prestaties van Club NXT in de Youth League staat de jeugdopleiding van Club Brugge ...

420
420
Boskamp fileert Anderlecht: woorden komen hard aan

RSC Anderlecht verloor roemloos van rechtstreekse concurrent Sint-Truiden VV. De revelatie staat nu ...

165
165
Hoogspanning in Genk: "Dé kans tegen Standard"

Voor Nicky Hayen staat er toch wel wat druk op de ketel. Weer verliezen tegen Standard is absoluut ...

166
166

Meer sportnieuws