“Het leek wel alsof we de Europa League niet wilden spelen"

door
“Het leek wel alsof we de Europa League niet wilden spelen

KAA Gent ging gisteren op verplaatsing roemloos ten onder tegen het Cypriotische Omonia Nicosia (2-0). Een mokerslag voor de Buffalo's, die hoopten door te stoten naar de groepsfase van de Europa League, maar zich nu tevreden moeten stellen met een plaatsje in de Conference League. Zowel bij de trainer, de staf als de spelers was de teleurstelling groot. 

Hein Vanhaezebrouck liet voor de wedstrijd al optekenen dat zijn ploeg niet rekende op het 'vangnet' van de Conference League, maar koste wat het kost wou doorstoten in de Europa League. Teleurstelling alom gisteren in Cyprus, niet enkel bij de oefenmeester van de Oost-Vlamingen. Ook rechtsback Alessio Castro-Montes (25) stak zijn ongenoegen niet onder stoelen of banken. 

De Truienaar baalt, want de Europa League geeft nu eenmaal veel meer kans op topaffiches als Arsenal of Manchester United. Gent stond voor een loodzware opdracht in Nicosia: de 0-2 nederlaag in eigen huis ophalen. Vooral de mentaliteit van zijn ploeg stak Castro-Montes tegen. "Maar met wat we hebben laten zien in die twee wedstrijden, verdienen we die Europa League niet eens. De manier waarop we het laten liggen. Het lijkt alsof we die wedstrijden niet wilden spelen. Het is heel erg wat we over die twee wedstrijden hebben laten zien", klonk het bij Het Nieuwsblad. 

Zondag moet KAA Gent al opnieuw aan de bak. De Buffalo's ontvangen in eigen huis Antwerp en hopen de zure nederlaag van donderdag zo snel mogelijk door te spoelen. “Het zal moeten, zo snel mogelijk. Het voordeel is dat die wedstrijd er snel komt, zodat we kunnen laten zien dat we tot meer in staat zijn.”

LEES OOK: Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

Wie wint er zondag?

Meest recent

2 Rode Duivels (en halve Belg) in lijst 50 grootste talenten

Komende zomer zullen de Rode Duivels niet meer als een topfavoriet aan de start van het WK ...

28
28
'Hoefkens moet nieuwe opdoffer slikken'

Vorig seizoen was Carl Hoefkens nog God in Breda nadat hij met NAC tegen alle verwachtingen in het ...

17
17
'Belgische sensatie in LaLiga: miljoenentransfer op komst'

Er zijn dit seizoen toch de nodige Belgen actief in LaLiga, met Thibaut Courtois, Axel Witsel, Adnan ...

24
24
STVV strikt broer van Rode Duivel

STVV sloot de reguliere competitie af met drie nederlagen in vier wedstrijden, maar mag desondanks ...

19
19
Duitsland of Italië? Tresoldi duidelijk over keuze

De laatste maanden verkeert Nicolo Tresoldi bij Club Brugge in grootse vorm. Hij scoorde zeven keer ...

82
82
TD Cercle verklaart verrassende trainerskeuze

De komende dagen zullen de ogen gericht zijn op interlandvoetbal, maar in de schaduw beginnen de ...

63
63
'Belachelijke blunder van Real met blessure Mbappé'

Bij Real Madrid konden ze de voorbije maanden niet zoveel rekenen op Kylian Mbappé als ze ...

47
47
Nieuw format op de helling: BMA keihard voor Pro League

Na de interlandbreak gaan de play-offs in de Jupiler Pro League van start. In principe moet het de ...

211
211
Fans in de wolken: 'Anderlecht vol voor terugkeer publiekslieveling'

Nu het woord aan de nationale ploegen is, hebben de clubleiders enkele dagen tijd om al richting het ...

326
326
Nieuwe twist in Lavia-soap: bondscoach gooit kaarten open

Hoewel hij liefst 28 spelers selecteerde, had bondscoach Rudi Garcia geen plaats voor Roméo ...

76
76
Bommetje op Anfield: Liverpool kondigt vertrek Salah aan

Eind dit seizoen neemt Liverpool FC afscheid van een waar boegbeeld in de Premier League. De Engelse ...

127
127
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

Anderlecht heeft een jong aanvallend talent op de radar. Paars-wit volgt een razendsnelle ...

143
143
Nieuwe titelclash Union vs. Club: "Zij zijn lichte favoriet"

In de komende dagen is het woord aan de nationale ploegen, vervolgens gaat de climax van het seizoen ...

109
109
Einde tijdperk: Griezmann voorgesteld bij verrassende club

Het Europees voetbal neemt na het seizoen andermaal afscheid van een grote naam. Zo zal Antoine ...

97
97
Voetbalbond slaat toe: meubelstuk verlaat KV Mechelen

Eindelijk is het zover voor KV Mechelen, dat op de valreep voor de eerste keer mag deelnemen aan de ...

119
119
Anderlecht pakt plots uit met verrassende WK-ganger

Er staat de komende maanden nog heel wat op het spel voor RSC Anderlecht, dat met de beker eindelijk ...

202
202
KRC Genk verschaft belangrijke update uit ziekenboeg

Na het spektakelstuk in La Louvière moet KRC Genk genoegen nemen met de Europe Play-Offs. ...

139
139
Nieuw format JPL: Anderlecht bekvecht met Club Brugge

Het laatste woord is er ongetwijfeld nog niet over gezegd, maar behoudens een nieuwe plottwist ...

677
677
Meunier dropt bommetje: transfer naar ... Anderlecht?

Woensdag vertrekken de Rode Duivels naar Amerika voor een tweeluik tegen Mexico en de VS. Een van de ...

543
543
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

172
172
Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels verzamelen in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de ...

177
177
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

221
221
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

31
31
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

295
295
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

198
198

Meer sportnieuws