“Het leek wel alsof we de Europa League niet wilden spelen"

door
“Het leek wel alsof we de Europa League niet wilden spelen

KAA Gent ging gisteren op verplaatsing roemloos ten onder tegen het Cypriotische Omonia Nicosia (2-0). Een mokerslag voor de Buffalo's, die hoopten door te stoten naar de groepsfase van de Europa League, maar zich nu tevreden moeten stellen met een plaatsje in de Conference League. Zowel bij de trainer, de staf als de spelers was de teleurstelling groot. 

Hein Vanhaezebrouck liet voor de wedstrijd al optekenen dat zijn ploeg niet rekende op het 'vangnet' van de Conference League, maar koste wat het kost wou doorstoten in de Europa League. Teleurstelling alom gisteren in Cyprus, niet enkel bij de oefenmeester van de Oost-Vlamingen. Ook rechtsback Alessio Castro-Montes (25) stak zijn ongenoegen niet onder stoelen of banken. 

De Truienaar baalt, want de Europa League geeft nu eenmaal veel meer kans op topaffiches als Arsenal of Manchester United. Gent stond voor een loodzware opdracht in Nicosia: de 0-2 nederlaag in eigen huis ophalen. Vooral de mentaliteit van zijn ploeg stak Castro-Montes tegen. "Maar met wat we hebben laten zien in die twee wedstrijden, verdienen we die Europa League niet eens. De manier waarop we het laten liggen. Het lijkt alsof we die wedstrijden niet wilden spelen. Het is heel erg wat we over die twee wedstrijden hebben laten zien", klonk het bij Het Nieuwsblad. 

Zondag moet KAA Gent al opnieuw aan de bak. De Buffalo's ontvangen in eigen huis Antwerp en hopen de zure nederlaag van donderdag zo snel mogelijk door te spoelen. “Het zal moeten, zo snel mogelijk. Het voordeel is dat die wedstrijd er snel komt, zodat we kunnen laten zien dat we tot meer in staat zijn.”

LEES OOK: Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Wie wint er zondag?

Meest recent

Zulte-fans viseren Vandenbroeck: T1 reageert scherp

Zulte Waregem speelde lang niet slecht tegen RSC Anderlecht, maar toch bleef Essevee weer zonder ...

25
25
Drama voor Dick Advocaat: bondscoach toch niet naar WK

Dick Advocaat (78) heeft een verleden bij de Belgische nationale ploeg waar hij uiteindelijk werd ...

54
54
Schrikwekkende blessure Karetsas: Genk krijgt nieuws

Het was een schrikwekkend beeld afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League: Konstantinos Karetsas ...

126
126
Hazard krijgt stevige tik van Vandenbempt

RSC Anderlecht pakte een heel belangrijke zege op het veld van RSC Anderlecht. De Brusselaars ...

175
175
'Openda op de wip: twee opties liggen op tafel'

Juventus verraste vriend en vijand door afgelopen zomer Loïs Openda over te nemen van RB ...

70
70
Ongeziene data: Zulte Waregem overklaste Anderlecht

RSC Anderlecht won met 2-4 van Zulte Waregem. Thorgan Hazard zorgde met zijn klasse voor de ...

125
125
Nieuwe titelfavoriet duikt plots op in JPL

De strijd om de top zes woedt nog hevig, maar de eerste drie staan al vast. Peter Vandenbempt ...

258
258
Vrancken looft smaakmakers: "Mooi om hen bij STVV te hebben"

STVV blijft bijzonder sterk voor de dag komen. De Kanaries wonnen heel knap met 1-4 van FCV Dender. ...

76
76
Onmisbare pion bij RSCA: impact is gigantisch groot

RSC Anderlecht won onverdiend met 2-4 van Zulte Waregem, dat een karrenvracht aan kansen kreeg. ...

235
235
Anderlecht zeker naar PO I? Albert stelt voorwaarde

Nog vier speeldagen te gaan in de reguliere competitie en de strijd om de tickets voor de Champions' ...

153
153
Het wit konijn van Garcia? "Beste speler in Eredivisie"

De Rode Duivels vertrekken eind maart naar de Verenigde Staten voor een oefenkamp. Maar in aanloop ...

159
159
'Vervanger voor Onyedika: Leko deelt pijnlijke tik uit'

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Atlético Madrid, daarbij is een ticket voor de ...

367
367
Peeters geniet na sensationele promotie: "Vanavond géén Bob"

Het is amper eind februari en de eerste promovendus naar de Jupiler Pro League is al bekend. Zo is ...

165
165
Zorgenkind ondanks zege Anderlecht: kranten geven 4 op 10

Voor het eerst sinds 13 december heeft RSC Anderlecht nog een competitiewedstrijd kunnen winnen. ...

291
291
Grote zorgen Lukaku, De Bruyne: Conte doet boekje open

Eind volgende maand trekken de Rode Duivels naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage ...

157
157
‘Club Brugge bereidt schoktransfer voor’

Club Brugge roert zich in Duitsland — en dat maakt daar nu al heibel. Blauw-Zwart mikt op een ...

194
194
Genk schrikt op: eerste verdict na akelig beeld Karetsas

KRC Genk heeft zondagnamiddag flinke averij opgelopen in de strijd om een deelname aan de Champions' ...

381
381
'Trainersdossier op zijn kop: wending Anderlecht compleet'

RSC Anderlecht heeft voor het eerst sinds 13 december nog eens een competitiematch kunnen winnen en ...

520
520
Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

113
113
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

432
432
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

42
42
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

330
330
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

54
54
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

751
751
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

207
207

Meer sportnieuws