Emotionele Mazzu bedankt Kompany voor Europese kwalificatie

450 stemmen
Emotionele Mazzu bedankt Kompany voor Europese kwalificatie

De ontlading in het Lotto Park was gisteren enorm. RSC Anderlecht plaatst zich voor het eerst in vier jaar voor de groepsfase van een Europese beker na een zenuwslopende strafschoppenreeks tegen het Zwitserse Young Boys Bern. Na afloop van de partij onthulde hij tegen wie hij het liefst zou spelen in hoofdtabel van de Conference League.

"Een Italiaanse tegenstander zou mooi zijn", stak de Brusselse oefenmeester van wal na de overwinning tegen Bern. Mazzu bereikte al meteen één van zijn grootste doelen van het seizoen met Anderlecht: Europees voetbal. De emotionele T1 hoorde zijn naam gescandeerd worden door het massaal aanwezige publiek, met de nodige emoties tot gevolg. "Dat doet deugd, want het blijft een zware opdracht om in de voetsporen van een icoon als Vincent Kompany te treden. Dat wij straks de poules in gaan, is ook te danken aan het werk van Vincent.”

Zondag volgt opnieuw een klepper voor de Brusselaars, want ze nemen het op tegen stadsgenoot Union Saint-Gilloise. Felice Mazzu keert voor het eerst terug naar het Dudenpark, waar hij twee magische jaren beleefde. "Ik verwacht me niet aan een speciale ontvangst, wel aan een bijzonder moeilijke match tegen een bijzonder sterk Union. Voor ons is het zaak om nu goed te recupereren en de mentale boost van deze kwalificatie uit te spelen.”

VOLWASSEN
Vooral de jonkies van Anderlecht, met name Stroeykens (17) en Sadiki (17), namen gisteren hun verantwoordelijkheid. Beide spelers namen zonder twijfel hun strafschop. Vooral Sadiki kreeg achteraf veel lof van zijn coach. "Pakweg Sadiki was zo koelbloedig... Met die attitude en verantwoordelijkheidszin zal hij enorm ver geraken."

LEES OOK: Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Kan Anderlecht ook in de groepsfase doorstoten?

Meest recent

Euvard baalt na gemiste kans voor Standard

In de Europe Play-Off blijft de strijd om de eindwinst razend spannend. Alles blijft bovenaan op een ...

11
11
Pocognoli spreekt klare taal over toekomst bij Monaco

Zondag staat in de Ligue 1 de slotspeeldag op het programma. Voor Sébastien Pocognoli staat ...

12
12
De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

9
9
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

17
17
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

65
65
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

279
279
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

67
67
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

51
51
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

175
175
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

59
59
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

55
55
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

112
112
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

87
87
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

38
38
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

56
56
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

345
345
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

60
60
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

217
217
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

269
269
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

68
68
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

192
192
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

267
267
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

203
203
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

132
132
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

399
399

Meer sportnieuws