Emotionele Mazzu bedankt Kompany voor Europese kwalificatie

450 stemmen
Emotionele Mazzu bedankt Kompany voor Europese kwalificatie

De ontlading in het Lotto Park was gisteren enorm. RSC Anderlecht plaatst zich voor het eerst in vier jaar voor de groepsfase van een Europese beker na een zenuwslopende strafschoppenreeks tegen het Zwitserse Young Boys Bern. Na afloop van de partij onthulde hij tegen wie hij het liefst zou spelen in hoofdtabel van de Conference League.

"Een Italiaanse tegenstander zou mooi zijn", stak de Brusselse oefenmeester van wal na de overwinning tegen Bern. Mazzu bereikte al meteen één van zijn grootste doelen van het seizoen met Anderlecht: Europees voetbal. De emotionele T1 hoorde zijn naam gescandeerd worden door het massaal aanwezige publiek, met de nodige emoties tot gevolg. "Dat doet deugd, want het blijft een zware opdracht om in de voetsporen van een icoon als Vincent Kompany te treden. Dat wij straks de poules in gaan, is ook te danken aan het werk van Vincent.”

Zondag volgt opnieuw een klepper voor de Brusselaars, want ze nemen het op tegen stadsgenoot Union Saint-Gilloise. Felice Mazzu keert voor het eerst terug naar het Dudenpark, waar hij twee magische jaren beleefde. "Ik verwacht me niet aan een speciale ontvangst, wel aan een bijzonder moeilijke match tegen een bijzonder sterk Union. Voor ons is het zaak om nu goed te recupereren en de mentale boost van deze kwalificatie uit te spelen.”

VOLWASSEN
Vooral de jonkies van Anderlecht, met name Stroeykens (17) en Sadiki (17), namen gisteren hun verantwoordelijkheid. Beide spelers namen zonder twijfel hun strafschop. Vooral Sadiki kreeg achteraf veel lof van zijn coach. "Pakweg Sadiki was zo koelbloedig... Met die attitude en verantwoordelijkheidszin zal hij enorm ver geraken."

LEES OOK: Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Kan Anderlecht ook in de groepsfase doorstoten?

Meest recent

L'Equipe buist vijf (!) Rode Duivels: risée krijgt 2 op 10

Wat een referentiematch had moeten worden, is uitgedraaid op een nieuwe deceptie voor de Rode ...

0
0
Grote zorgen om povere De Bruyne: "Harde conclusie is ..."

Ondanks een moeizaam seizoen bij SSC Napoli, waren de verwachting voor het WK hooggespannen rond ...

70
70
Vanaken-debat barst al tijdens rust los: "Hij moet erin man!"

Hans Vanaken heeft op het wereldkampioenschap andermaal vrede moeten nemen met een invalbeurt. Ook ...

256
256
Nederland plots in zevende hemel: "Kunnen WK winnen"

Nederland heeft zaterdag indruk gemaakt op het WK 2026. Tijdens hun tweede groepswedstrijd werd met ...

102
102
Carragher trekt messcherpe conclusie na blamage Duivels

De Rode Duivels hebben voorlopig geen zieltjes gewonnen op het wereldkampioenschap. Na het ...

166
166
Sleutelduel met Nieuw-Zeeland: Courtois doet voorspelling

Thibaut Courtois is duidelijk op de afspraak tijdens het WK 2026. Jammer genoeg zijn een groot deel ...

174
174
'WK-smaakmaker zorgt voor duurste zomertransfer van 2026'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

92
92
Unanieme 4 op 10: kranten pakken zwakke schakel Duivels aan

Na twee speeldagen op het WK 2026, is groepswinst bijzonder ver weg voor de Rode Duivels. ...

360
360
Zlatan maakt Duivels belachelijk, Keane haalt zwaar uit

De Rode Duivels staan na twee wedstrijden al met de rug tegen de muur op het WK 2026. Na de ...

326
326
Dit gelooft niemand: zo worden Rode Duivels toch nog eerste

De Rode Duivels staan plots met de rug tegen de muur in groep G. Na twee gelijke spelen zijn ze nog ...

342
342
Garcia aangeschoten wild: analisten kei-hard voor bondscoach

Met 2 op 6 in op papier één van de makkelijkste poules, zijn de Rode Duivels niet ...

687
687
Egypte vergroot Duivelse kater, Kaapverdië blijft stunten

Op het WK 2026 is groepswinst verder weg dan ooit voor de Rode Duivels. Na hun eigen slipper tegen ...

175
175
Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

184
184
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

361
361
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

1687
1687
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

161
161
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

177
177
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

152
152
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

88
88
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

50
50
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

218
218
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

308
308
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

30
30
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

226
226
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

28
28

Meer sportnieuws