Emotionele Mazzu bedankt Kompany voor Europese kwalificatie

door
Emotionele Mazzu bedankt Kompany voor Europese kwalificatie

De ontlading in het Lotto Park was gisteren enorm. RSC Anderlecht plaatst zich voor het eerst in vier jaar voor de groepsfase van een Europese beker na een zenuwslopende strafschoppenreeks tegen het Zwitserse Young Boys Bern. Na afloop van de partij onthulde hij tegen wie hij het liefst zou spelen in hoofdtabel van de Conference League.

"Een Italiaanse tegenstander zou mooi zijn", stak de Brusselse oefenmeester van wal na de overwinning tegen Bern. Mazzu bereikte al meteen één van zijn grootste doelen van het seizoen met Anderlecht: Europees voetbal. De emotionele T1 hoorde zijn naam gescandeerd worden door het massaal aanwezige publiek, met de nodige emoties tot gevolg. "Dat doet deugd, want het blijft een zware opdracht om in de voetsporen van een icoon als Vincent Kompany te treden. Dat wij straks de poules in gaan, is ook te danken aan het werk van Vincent.”

Zondag volgt opnieuw een klepper voor de Brusselaars, want ze nemen het op tegen stadsgenoot Union Saint-Gilloise. Felice Mazzu keert voor het eerst terug naar het Dudenpark, waar hij twee magische jaren beleefde. "Ik verwacht me niet aan een speciale ontvangst, wel aan een bijzonder moeilijke match tegen een bijzonder sterk Union. Voor ons is het zaak om nu goed te recupereren en de mentale boost van deze kwalificatie uit te spelen.”

VOLWASSEN
Vooral de jonkies van Anderlecht, met name Stroeykens (17) en Sadiki (17), namen gisteren hun verantwoordelijkheid. Beide spelers namen zonder twijfel hun strafschop. Vooral Sadiki kreeg achteraf veel lof van zijn coach. "Pakweg Sadiki was zo koelbloedig... Met die attitude en verantwoordelijkheidszin zal hij enorm ver geraken."

LEES OOK: Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Kan Anderlecht ook in de groepsfase doorstoten?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

90
90
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

0
0
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

21
21
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

8
8
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

36
36
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

79
79
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

83
83
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

77
77
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

117
117
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

233
233
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

16
16
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

382
382
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

696
696
Anderlecht haalt slag thuis: "Kind van Neerpede"

Anderlecht blijft voor de jeugd kiezen. De Brusselaars spelen ook dit seizoen weer met tal van ...

138
138
STVV legt belangrijke kracht vast tot 2029

STVV is zeker van een Europees ticket en dat is héél belangrijk. Het is een extra ...

21
21
Standard terug naar de top? Vandersmissen ziet één probleem

Standard speelt vanavond een zeer belangrijk duel tegen OH Leuven. Bij winst staan ze alvast voor ...

93
93
'Leko hakt knoop door: comeback Mignolet uitgesteld'

Club Brugge ontvangt zaterdag STVV, alweer een cruciaal duel in de titelrace. Door de afwezigheid ...

90
90
Taravel twijfelt: Anderlecht met B-ploeg naar Gent?

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij AA Gent, een cruciaal duel met het oog op de vierde plaats ...

113
113
Bom in CPL: Club NXT degradeert naar derde afdeling

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

474
474
Leko verrast: opvallende namen in selectie Club Brugge

Club Brugge krijgt zaterdag STVV over de vloer, dat na de zege tegen Union zijn status als ...

284
284
Taravel doet boekje open over afwezigen Anderlecht

De week van de waarheid breekt aan voor RSC Anderlecht. Enkele dagen voor de bekerfinale tegen Union ...

135
135
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

116
116
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

439
439
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

620
620
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

330
330
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

146
146

Meer sportnieuws