Emotionele Mazzu bedankt Kompany voor Europese kwalificatie

door
Emotionele Mazzu bedankt Kompany voor Europese kwalificatie

De ontlading in het Lotto Park was gisteren enorm. RSC Anderlecht plaatst zich voor het eerst in vier jaar voor de groepsfase van een Europese beker na een zenuwslopende strafschoppenreeks tegen het Zwitserse Young Boys Bern. Na afloop van de partij onthulde hij tegen wie hij het liefst zou spelen in hoofdtabel van de Conference League.

"Een Italiaanse tegenstander zou mooi zijn", stak de Brusselse oefenmeester van wal na de overwinning tegen Bern. Mazzu bereikte al meteen één van zijn grootste doelen van het seizoen met Anderlecht: Europees voetbal. De emotionele T1 hoorde zijn naam gescandeerd worden door het massaal aanwezige publiek, met de nodige emoties tot gevolg. "Dat doet deugd, want het blijft een zware opdracht om in de voetsporen van een icoon als Vincent Kompany te treden. Dat wij straks de poules in gaan, is ook te danken aan het werk van Vincent.”

Zondag volgt opnieuw een klepper voor de Brusselaars, want ze nemen het op tegen stadsgenoot Union Saint-Gilloise. Felice Mazzu keert voor het eerst terug naar het Dudenpark, waar hij twee magische jaren beleefde. "Ik verwacht me niet aan een speciale ontvangst, wel aan een bijzonder moeilijke match tegen een bijzonder sterk Union. Voor ons is het zaak om nu goed te recupereren en de mentale boost van deze kwalificatie uit te spelen.”

VOLWASSEN
Vooral de jonkies van Anderlecht, met name Stroeykens (17) en Sadiki (17), namen gisteren hun verantwoordelijkheid. Beide spelers namen zonder twijfel hun strafschop. Vooral Sadiki kreeg achteraf veel lof van zijn coach. "Pakweg Sadiki was zo koelbloedig... Met die attitude en verantwoordelijkheidszin zal hij enorm ver geraken."

LEES OOK: Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Kan Anderlecht ook in de groepsfase doorstoten?

Meest recent

Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

37
37
Rode Duivel krijgt mokerslag: definitief streep door WK?

Rudi Garcia moet stilaan beginnen nadenken over zijn selectie voor het WK 2026. Vanavond staat de ...

12
12
Euvrard explodeert: kleedkameronthulling en ferm dreigement

Standard Luik hoopt snel weer de top 6 te bereiken, maar het loopt niet van een leien dakje bij de ...

48
48
DAZN maakt Pro League en CEO Parys compleet af

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder en houdt de gemoederen bezig. De Belgische ...

186
186
Turks gokschandaal barst los: 29 spelers gearresteerd

Er is een grootschalig gokschandaal in Turkije losgebarsten. Vorige maand kwam het nieuws al naar ...

49
49
‘Genk wil uitpakken op wintermercato: toptarget in vizier’

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Anderlecht won na verlengingen en de Limburgers dropen ...

100
100
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

45
45
Van der Heyden legt uit waarom hij Gent boven Anderlecht koos

AA Gent herpakte zich deze week met kwalificatie voor de kwartfinale van de beker, na enkele ...

61
61
'Kop rolt bij Lierse na transferdrama met KV Mechelen'

De voorbije dagen ontspon er zich een opvallende transfersoap. KV Mechelen plukte de veelbelovende ...

111
111
Extra optie voor Rode Duivels: "Dat zei Garcia me al"

Vrijdagavond wordt er in Washington DC geloot voor het WK en dan zullen de Rode Duivels dus ook ...

54
54
Spectaculaire terugkeer Vormer naar Club Brugge?

In de zomer van 2024 zette Ruud Vormer een punt achter een rijkgevulde spelerscarrière. De ...

501
501
Alweer zeer verontrustend nieuws over Roméo Lavia

Hij wordt al jaren gezien als dé toekomst van het middenveld van de Rode Duivels, maar op ...

78
78
'Club Brugge kan verrassende miljoenen vangen'

Club Brugge zal de komende maanden zijn handen vol hebben om een leegloop te voorkomen. Dankzij hun ...

188
188
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

91
91
TRANSFERUURTJE: 'Topdeal Club concreet, Anderlecht krijgt nieuwe kans'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

301
301
Hrosovsky briest bij KRC Genk: “Daarom verliezen we”

KRC Genk is uitgeschakeld in de Croky Cup. Na verlengingen trok RSC Anderlecht aan het langste eind. ...

301
301
Antwerp komt met straf nieuws over Tribune 2

Royal Antwerp FC is al een tijdje bezig om Tribune 2 op poten te zetten. Jarenlang kon de Bosuil ...

224
224
Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

KAA Gent, Standard Luik en RSC Anderlecht willen dat de hervorming van de Jupiler Pro League ...

234
234
Ommekeer van jewelste bij Anderlecht: “Helemaal anders”

RSC Anderlecht leeft op een roze wolk. In de competitie werd rivaal Union SG verslagen en in de ...

258
258
Nicky Hayen grijpt drastisch in bij Club Brugge

Club Brugge neemt het zaterdag op tegen Sint-Truiden VV. Blauw-Zwart kampt met veel blessureleed een ...

447
447
Storm bij KV Mechelen: spelers halen zwaar uit

KV Mechelen werd in de Croky Cup roemloos uitgeschakeld door Sporting Charleroi. De Carolo’s ...

464
464
Vandenbempt geeft Duivelse 'droom- en horrorloting' prijs

In Washington wordt vanavond geloot voor het WK 2026. Het zal ongetwijfeld een spektakel worden ...

87
87
Bertaccini ontploft: revanche speelt grote rol

Adriano Bertaccini was een beetje de man van de match bij RSC Anderlecht. Dankzij zijn late goal in ...

293
293
KRC Genk droomt van de jackpot: "In januari al?"

KRC Genk heeft heel wat spelers die interesse genieten vanuit het buitenland. Net zoals elke ...

167
167
Held van Club Brugge stopt en wordt trainer

Victor Vazquez heeft zopas het einde van zijn voetbalcarrière aangekondigd. Dat maakte de ...

204
204

Meer sportnieuws