Hooligans Anderlecht en Young Boys zorgen voor enorme ravage

door
Hooligans Anderlecht en Young Boys zorgen voor enorme ravage

Om 20u probeert Anderlecht tegen Young Boys Bern om kwalificatie voor de groepsfase van de Conference League over de streep te trekken. Het belooft op het veld een strijd op het scherpst van de snee te worden. Hopelijk blijft het naast het veld wel rustig, want woensdagavond is het alvast grondig fout gelopen met een groep supporters.


Het Laatste Nieuws bericht dat het omstreeks 21u tot een confrontatie gekomen is tussen fans van Anderlecht en Young Boys in de Brusselse brasserie Le Falstaff. Zo'n 30 hooligans gingen met elkaar op de vuist en richten een enorme ravage aan in de zaak. Op beelden is te zien hoe bijna alle vensters gesneuveld zijn en er werd ook met het meubilair gegooid.

De Brusselse politie bevestigt dat het 23 Zwitserse fans aangehouden heeft en dat het bekijkt hoe het hen zo snel mogelijk het land uit kan zetten. Ook de betrokken Anderlecht-hooligans worden nog gezocht, alleen zal het niet evident worden om hen op basis van de beelden te herkennen. Een aantal van hen droegen maskers en/of een kap op het hoofd.

VERGELDING
De politie vermoedt dat het om een wraakactie ging van de Anderlecht-clan, nadat een groep supporters van Paars-Wit vorige week in Bern aangevallen werd op een terras. "Het gevecht van deze nacht was duidelijk een vervolg op die eerdere confrontatie. We troffen bij de supporters een aantal zaken aan die niets tot de verbeelding overlieten. We vonden boksbeugels en bivakmutsen, dat neem je uiteraard niet mee als je vredevol naar een match wil kijken", aldus woordvoerder Sarah Frederickx.


LEES OOK: Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

Moeten de verantwoordelijke fans zwaar gestraft worden?

Meest recent

Straffe woorden: Lineker en Richards gaan wild op Lammens

Manchester United is de laatste weken uitstekend bezig in de Premier League. Na een puike reeks is ...

15
15
‘Alle remmen los bij Anderlecht: stunttransfer in de maak'

RSC Anderlecht wil deze zomer stunten, en één groot dossier dreigt sneller te ...

510
510
Anderlecht hoopt op meevaller: aanwinst toont zich

RSC Anderlecht rondde dit seizoen een karrenvracht aan transfers af voor de eerste en tweede ploeg. ...

53
53
Hallo, Rudi Garcia? "Rode Duivels? Had al gemoeten"

Deze maand spelen de Rode Duivels in Chicago tegen de Verenigde Staten en Mexico. Door de hoge ...

55
55
Hein luidt alarmbel: "Zo verliezen ze de JPL-titel"

Union SG verloor alweer punten op verplaatsing. Het spelniveau van de landskampioen is al weken te ...

74
74
Deschacht ziet 'onverwachte' uitblinker bij Anderlecht

Het transferbeleid van RSC Anderlecht onder Olivier Renard was niet bepaald een succes. Zo mocht er ...

124
124
Lardot zag één grote bepalende fout in Charleroi-Club Brugge

Club Brugge won met 1-2 van Sporting Charleroi. Bij de Zebra's waren ze woedend over de 10 minuten ...

496
496
Wesley Sonck kiest onverwacht nieuw pad in zijn carrière

Wesley Sonck kent het klappen van de zweep. Als ex-voetballer, Rode Duivel en vaste analist op ...

25
25
'Anderlecht en De Cat: nieuwe contractupdate'

RSC Anderlecht moet snel duidelijkheid verschaffen over de contractsituatie van Thorgan Hazard, al ...

276
276
Stunt richting PO 1: "Ik hoop dat ze het halen"

STVV is al zeker van Play-Off 1 en dat is een zeer grote stunt. De Limburgers weten al dat ze tegen ...

183
183
Druk op Borguet en Bornauw neemt toe: "Verleng het contract"

Thorgan Hazard scoorde vijf keer in twee matchen en plots lezen we dat Anderlecht zijn contract moet ...

147
147
Na aanslag op Tzolis: Bondsparket vordert heel stevige straf

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

329
329
Frutos verklapt: "Of Anderlecht belde na ontslag Renard?"

Sporting Charleroi stelde vandaag Nicolas Frutos voor als de nieuwe sportief directeur. Hij kwam ...

175
175
RAFC-fan Tom Waes verrast iedereen: “Vertrek komt eraan”

Tom Waes was de laatste weken in oorlogsgebied. De man achter succesreeksen zoals Kamp Waes en ...

59
59
Charai niet 'happy': "Dat gaan we binnenskamers bespreken"

Bij KVC Westerlo pakten ze een oververdiend punt tegen Union SG. Ze hadden zelfs misschien nog ...

40
40
"Ik sprak met Anderlecht, niet met Club Brugge"

RSC Anderlecht en Club Brugge gaan komende zomer ongetwijfeld offensieve versterking zoeken. De twee ...

253
253
STVV in dubio: ervaren basispion gratis weg?

Bij STVV lopen heel veel spelers in de kijker. Een aantal spelers die niet al te veel aandacht ...

86
86
Hazard tipt RSCA-bestuur: "Andere ploegen hebben dat wel"

Thorgan Hazard is bezig aan een sterk seizoen, maar hij mist kwaliteit rondom zich. Er is geen ...

327
327
AA Gent in de rats: De Mil met slecht rapport

Rik De Mil kreeg de afgelopen jaren heel veel lof. Soms terecht, soms wat overdreven. Zijn transfer ...

173
173
Westerlo mist unieke kans: "Wat als?"

Met nog drie speeldagen voor de boeg is de strijd om de top zes nog altijd niet gestreden. Ook ...

45
45
Bob Peeters doet plannen SK Beveren uit de doeken

De strijd om promotie naar en degradatie uit de Jupiler Pro League is nog volop aan de gang. ...

265
265
AA Gent in crisis: Degryse geeft duidelijk advies

AA Gent dreigt alweer naast de Champions' Play-Off te grijpen. De Buffalo's gaven vorig weekend hun ...

292
292
Italiaanse pers brengt geweldig nieuws over De Bruyne

Er is licht aan het einde van de tunnel voor de Belgen van Napoli. Romelu Lukaku kroonde zich vorig ...

100
100
Trainerswaarschuwing Anderlecht: "Niet zoals met Hubert"

Anderlecht boekte vorig weekend een klinkende zege tegen OH Leuven en zette zo een grote stap ...

230
230
'Straf Premier League-avontuur voor Will Still'

De voorbije jaren hebben de broertjes-Still een mooie naam voor zichzelf gemaakt in de ...

73
73

Meer sportnieuws