Union legt sterkhouder langer vast

door
Union legt sterkhouder langer vast

Union verbaasde vorig seizoen vriend en vijand door ei zo na meteen de landstitel te veroveren in haar eerste seizoen terug op het hoogste niveau. Daar betaalde het deze zomer wel een prijs voor, want succestrainer Felice Mazzu en sterkhouders Deniz Undav, Kaoru Mitoma en Casper Nielsen verzilverden hun topjaar en vertrokken. Maar andere sterkhouders blijven de Brusselaars wel trouw.


Zo verlengde Union eerder deze zomer al de contracten van onder meer Christian Burgess, Senne Lynen en Guillaume François. Nu heeft ook Anthony Moris een nieuwe overeenkomst getekend. De ervaren doelman tekende bij tot 2026, met optie op nog een extra jaar. De nationale nummer één van Luxemburg wordt zo beloond voor een ijzersterk seizoen. Hij wist daarin maar liefst zeventien keer de nul te houden, niemand in de Jupiler Pro League deed beter.

Moris heeft de voorbije jaren al de nodige watertjes doorzwommen. Hij genoot zijn opleiding bij Standard en debuteerde er in 2011 in het eerste elftal, maar de grote doorbraak kwam er niet. Hij werd in 2014 ook enkele maanden uitgeleend aan STVV. Na die uitleenbeurt werd zijn contract ontbonden en zat hij zes maanden zonder club, alvorens KV Mechelen hem onderdak bood. Ook daar moest Moris echter vrede nemen met een rol in de schaduw, waarop hij een stap terugzette naar Virton. Daar werd hij eindelijk titularis, maar in de zomer van 2020 kreeg de club geen proflicentie. Moris vond echter onderdak bij Union, waarmee hij prompt de titel in 1B veroverde en daarna furore maakte in 1A.


LEES OOK: 'Leegloop bij Union: 5 sterkhouders richting exit'

Zal hij zijn prestaties van vorig seizoen kunnen evenaren?

Meest recent

'Anderlecht gaat all-in: dubbelslag op Deadline Day'

RSC Anderlecht leek al een tijdje klaar met zijn huiswerk op de wintermercato, maar op Deadline Day ...

29
29
'Leko houdt adem in: lastminute exit bij Club Brugge?'

In de meeste topcompetities nadert de transferdeadline met rasse schreden. Als het van Ivan Leko ...

190
190
'Witte rook in Anderlecht: medische testen aan de gang'

In het absolute slot van de wintermercato valt er bij RSC Anderlecht nog heel wat te beleven. ...

328
328
Topref Bram Van Driessche slaat verrassend nieuwe weg in

Is dit het begin van een afscheid of net het startschot van iets nieuws? Bram Van Driessche, ...

603
603
Stijnen met JPL-transfer, Westerlo verrast met deal

KVC Westerlo en Patro Eisden hebben zopas nog twee ingaande transfers meegedeeld. De twee clubs ...

45
45
Vurige liefde: kapitein Dender valt voor knappe kinesiste

De grote liefde vinden op de werkvloer? Het is uiteraard iets dat wel vaker voorkomt. Maar een ...

56
56
'Anderlecht heeft beet: alsnog ingaande transfer'

RSC Anderlecht gaat dan toch nog versterking halen. De Brusselaars hebben hun volgende nieuwe speler ...

287
287
Beveren pakt alsnog uit met straffe aanwinst

SK Beveren heeft zijn fans nog weten te verwennen op deze Deadline Day. De Waaslanders hebben nog ...

83
83
KV Kortrijk legt flinke som op tafel bij reeksgenoot

KV Kortrijk heeft zoals verwacht op Deadline Day nog een nieuwe spits aangetrokken. De Kerels hebben ...

76
76
OH Leuven stuurt floptransfer naar de Eredivisie

OH Leuven kent voor het zoveelste jaar op rij een grijs seizoen. De club verandert het geweer al ...

17
17
JPL-clubs slapen: Belgische aanvaller versiert transfer

Belgische ploegen speuren vaak in het buitenland rond naar versterking om die witte merel te vinden. ...

79
79
'Geen Club Brugge-deal, Anderlecht waagt plots zijn kans'

Gaat RSC Anderlecht zich nog roeren op de transfermarkt? De kans is klein, maar de Brusselaars ...

439
439
STVV en Cercle Brugge ronden alsnog twee transferdeals af

STVV en Cercle Brugge hebben op de laatste dag van de wintermercato nog twee spelers van de hand ...

49
49
'Transferbom in Anderlecht: smaakmaker naar Premier League'

Een transferbom in Anderlecht. Daar gaan ze op de valreep toch nog een absolute sterkhouder ...

911
911
Zulte Waregem maakt nog twee vertrekkers bekend

Zulte Waregem kent nog een drukke transferdag, hetzij vooral aan uitgaande zijde. Essevee heeft ...

118
118
Club en Anderlecht laten nog talenten vertrekken

Het is nog maar de vraag of we op Deadline Day nog veel activiteit moeten verwachten bij Club Brugge ...

128
128
'Genk baalt en grijpt naast absolute miljoenentransfer'

KRC Genk beleefde tot dusver een vrij rustige wintermercato, al valt het niet uit te sluiten dat er ...

405
405
Van der Elst tackelt Leko: "Rare uitspraak"

Club Brugge zal met gemengde gevoelens terugblikken op de voorbije week. Met een knappe zege tegen ...

201
201
'Anderlecht all-in voor bekende naam als opvolger Hasi'

Voor Anderlecht is 2026 rampzalig begonnen. Het plaatste zich wel voor de halve finale van de beker, ...

733
733
Opgesloten zonder uitleg: Wesley Sonck compleet van slag

Wesley Sonck gaat doorgaans geen uitdaging uit de weg. De ex-voetballer is voornamelijk te zien als ...

73
73
'Ronaldo is het beu en gaat in staking in Saudi-Arabië'

Cristiano Ronaldo is intussen al drie jaar lang hét uithangbord van de Saudische competitie. ...

61
61
'Westerlo sluit nog deals met Rangers en OH Leuven'

Westerlo deed vorig weekend een uitstekende zaak, want met een zege op het veld van Zulte Waregem ...

60
60
'Anderlecht slikt blessure- en transferdomper'

Het werd voor Anderlecht alweer een tegenvallend weekend, met een pijnlijke nederlaag op Standard. ...

385
385
Standard bevestigt vertrek, zomeraanwinst weg bij Antwerp?

Voor Belgische clubs sluit de transfermarkt maandagavond en wellicht zullen er daarvoor nog de ...

193
193
'Club Brugge slaat toch nog toe: aanwinst medisch gekeurd'

Bij Club Brugge gingen er de voorbije weken heel wat geruchten over mogelijke wintertransfers, maar ...

495
495

Meer sportnieuws