Union legt sterkhouder langer vast

door
Union legt sterkhouder langer vast

Union verbaasde vorig seizoen vriend en vijand door ei zo na meteen de landstitel te veroveren in haar eerste seizoen terug op het hoogste niveau. Daar betaalde het deze zomer wel een prijs voor, want succestrainer Felice Mazzu en sterkhouders Deniz Undav, Kaoru Mitoma en Casper Nielsen verzilverden hun topjaar en vertrokken. Maar andere sterkhouders blijven de Brusselaars wel trouw.


Zo verlengde Union eerder deze zomer al de contracten van onder meer Christian Burgess, Senne Lynen en Guillaume François. Nu heeft ook Anthony Moris een nieuwe overeenkomst getekend. De ervaren doelman tekende bij tot 2026, met optie op nog een extra jaar. De nationale nummer één van Luxemburg wordt zo beloond voor een ijzersterk seizoen. Hij wist daarin maar liefst zeventien keer de nul te houden, niemand in de Jupiler Pro League deed beter.

Moris heeft de voorbije jaren al de nodige watertjes doorzwommen. Hij genoot zijn opleiding bij Standard en debuteerde er in 2011 in het eerste elftal, maar de grote doorbraak kwam er niet. Hij werd in 2014 ook enkele maanden uitgeleend aan STVV. Na die uitleenbeurt werd zijn contract ontbonden en zat hij zes maanden zonder club, alvorens KV Mechelen hem onderdak bood. Ook daar moest Moris echter vrede nemen met een rol in de schaduw, waarop hij een stap terugzette naar Virton. Daar werd hij eindelijk titularis, maar in de zomer van 2020 kreeg de club geen proflicentie. Moris vond echter onderdak bij Union, waarmee hij prompt de titel in 1B veroverde en daarna furore maakte in 1A.


LEES OOK: KRC Genk krijgt klappen: “Ergste nachtmerrie fans”

Zal hij zijn prestaties van vorig seizoen kunnen evenaren?

Meest recent

'Anderlecht kiest voor Taravel: meer details bekend'

De kogel is door de kerk: Jérémy Taravel blijft aan als trainer van RSC Anderlecht. ...

62
62
'Knaltransfer bij Club Brugge: top 15 van de wereld'

Club Brugge gaat alweer een lucratieve zomer tegemoet. Terwijl sterkhouders zoals Joel Ordonez, ...

182
182
Vanhaezebrouck verrast: uitblinkers weg bij Anderlecht?

RSC Anderlecht wist zondag nog eens zijn voet naast Club Brugge te zetten. Met dank vooral aan ...

147
147
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 29 bekend

Nu de reguliere competitie afstevent op zijn finale ontknoping kan ook de arbitrage zich geen fouten ...

57
57
Alderweireld's emotionele boodschap: "Het moet stoppen!"

Voormalig Rode Duivel Toby Alderweireld laat opnieuw van zich horen, maar deze keer niet op het ...

67
67
'Club schrikt zich rot: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende steunpilaren kwijt te spelen. Zo komen jongens als ...

217
217
Maand na ontslag Hasi: drie grootste winnaars onder Taravel

Tenzij er geen oplossing wordt gevonden voor zijn gebrek aan een Pro License-diploma, zal RSC ...

212
212
Belangrijk nieuws uit Napels: "Of De Bruyne blijft?"

Kevin De Bruyne heeft vrijdagavond zijn rentree gemaakt bij SSC Napoli na maanden van blessureleed. ...

66
66
'Wending in WK-selectie: Duivel doet Garcia plots twijfelen'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het voorbereiden van zijn WK-selectie. Op ...

99
99
Nú al favoriet Gouden Schoen? "Dan is de winnaar praktisch gekend"

Het nieuwe kalenderjaar is inmiddels al een dikke twee maanden ver. En dus zijn ook al de eerste ...

370
370
Groot probleem bij Club Brugge: Leko moet ingrijpen

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

307
307
Gheysens bruskeert: ongeziene ommezwaai bij Antwerp FC

Paul Gheysens duwt Antwerp FC plots richting een nieuwe koers. De beslissing komt niet uit de lucht ...

196
196
Done deal: Anderlecht stelt "Zwitsers zakmes" voor

RSC Anderlecht sleepte zondag een 2-2 gelijkspel uit de brand op het veld van aartsrivaal Club ...

339
339
Lardot evalueert speeldag 28: arbitrage de mist in?

In de laatste rechte lijn richting de play-offs neemt de spanning toe in de Jupiler Pro League. ...

955
955
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

115
115
'Anderlecht hakt knoop door: witte rook rond Taravel'

Ook in zijn vijfde wedstrijd als interimtrainer van RSC Anderlecht bleef Jérémy ...

211
211
Club Brugge deelt heuglijk nieuws: contract tot 2029

Club Brugge bleef zondag steken op een 2-2 gelijkspel tegen aarstrivaal RSC Anderlecht. In de topper ...

304
304
Union SG aan zet: Burgess duidelijk over zomers vertrek

Bij Union SG moeten ze stilaan een belangrijke knoop gaan doorhakken. Gaan ze verder of niet met ...

96
96
Transferadvies bij Anderlecht: "Sowieso mooie toekomst"

RSC Anderlecht begint steeds meer op dreef te geraken. De Brusselaars pakten een punt op het veld ...

231
231
Courtois investeert in Belgische club: "Gesprek geweest"

Thibaut Courtois gaat investeren in een Belgische club, dat is al officieel meegedeeld. Er doen ...

228
228
'Club Brugge beloont Tresoldi: pittige bonussen op straat'

Club Brugge haalde afgelopen zomer Nicolo Tresoldi voor 6 miljoen euro weg bij Hannover '96. De ...

376
376
Vandenbempt looft RSCA'er: "Ook bij Club een uitblinker"

RSC Anderlecht pakte inzake kansen een verdiend punt op het veld van Club Brugge. Met een 4 op 6 ...

201
201
Sensatie in Nederland: PSV zet champagne al klaar

Op PSV staat nu toch al een aantal jaren geen maat in Nederland. De club uit Eindhoven is ...

69
69
Club Brugge aan zet: zéér opvallende negatieve statistiek

Club Brugge moet in de Jupiler Pro League een constanter niveau gaan halen. De Bruggelingen ...

157
157
Zeneli stomverbaasd bij Union: "Dit heb ik nog nooit gezien"

Union SG won verdiend met 2-1 van een pover KRC Genk. De Brusselaars zagen dat Besfort Zeneli zijn ...

48
48

Meer sportnieuws