Krachtpatser voor Club Brugge: ‘Il Muro’

door
Krachtpatser voor Club Brugge: ‘Il Muro’

Sander Berge, Nicolas Raskin, Jurgen Ekkelenkamp, Eliot Matazo, Mathieu Maertens, … Allen werden ze in de voorbije weken gelinkt aan een transfer naar Club Brugge, maar volgens de laatste berichten wordt Raphael Onyedika (FC Midtjylland) de nieuwe centrale middenvelder van Blauw-Zwart. In Denemarken en in Italië - waar AC Milan stevige interesse toonde in hem - zijn ze vol lof over de Nigeriaanse ‘muur’. Op Jan Breydel zal Onyedika de ploeg voornamelijk een flinke dosis power en defensieve kwaliteiten bijbrengen.


FLIRTEN MET AC MILAN

Raphael Onyedika (21)maakte vorig jaar furore in de Deense competitie. Hij werd uitgeroepen tot de Belofte van het Jaar én vandaag is hij er ook de zeven op na waardevolste speler. De multi-inzetbare Nigeriaan, hij kan voornamelijk uit de voeten op het centrale middenveld en in de verdediging, heeft een veelbelovend profiel dat ook AC Milan niet ontgaan is. Enkele weken geleden prijkte Onyedika, na het afhaken van Renato Sanches die naar Paris Saint-Germain trok, nog helemaal bovenaan op de shortlist van Paolo Maldini en Frederic Massara.

De Milanezen verloren in deze zomermercato Franck Kessié aan FC Barcelona, waardoor de komst van een nieuwe nummer zes van groot belang was. Door zijn jonge leeftijd, grote kwaliteiten en ruime progressiemarge, paste Raphael Onyedika dan ook perfect in het plaatje van Stefano Pioli’s middenveld. Zijn profiel is ook ietwat vergelijkbaar met dat van Kessié: fysieke power, infiltratie, recupererend vermogen en defensief sterk. ‘Il muro’, schreef men in Italië over de krachtpatser van FC Midtjylland. Daarom bracht AC Milan ook een bod uit van 5 miljoen euro.



Maar die aanbieding werd al snel afgewezen door de Deense club, die 8 à 10 miljoen euro wil voor hun sterke middenvelder. En dat is quasi onhaalbaar voor AC Milan, dat elke euro twee keer omdraait. Volgens Sky Italia hebben Paolo Maldini en Frederic Massara vandaag nog maar 10 miljoen euro beschikbaar (transfersommen + salarissen inbegrepen) om transfers te realiseren voor de rest van deze zomermercato. Raphael Onyedika wilde naar verluidt graag naar Milaan trekken, maar wellicht is het voor zijn persoonlijke ontwikkeling beter dat hij eerst een tussenstap zet bij Club Brugge.

VIA DEZELFDE MAKELAAR ALS BOYATA

De Deense journalist Jorn Just Kristensen verklaarde immers in Herning Folkeblad dat Raphael Onyedika geen directe impact zou maken in San Siro. Er is namelijk een moordende concurrentie op het middenveld met - op dit moment - kwalitatief sterkere spelers zoals Sandro Tonali, Ismaël Bennacer, Tiemoué Bakayoko, Tommaso Pogeba en Rade Krunic. “Gelet op dat niveau zou hij er wellicht geen basisspeler worden. Op 21-jarige leeftijd is hij een ster bij Midtjylland. In Milaan zou hij een goede reserve zijn maar hij zou er ook kunnen groeien op het tactisch gebied. Of hij zou eerst een seizoen kunnen spelen bij een kleinere club. Hij zou zeker niet naar Milan gaan als een topaankoop.”



Door een gebrek aan financiële middelen langs de kant van AC Milan, en een gebrek aan uitzicht op veel speelminuten langs de kant van Raphael Onyedika, lijkt Club Brugge deze transfer dus te zullen kapen. De West-Vlamingen hebben ook het voordeel dat Onyedika’s makelaar goed bekend is in Westkapelle. De Nigeriaan wordt namelijk vertegenwoordigd door Stijn Francis van het makelaarsbureau Stirr Associates. Francis rondde vorige week ook al de transfer af van Dedryck Boyata naar Club Brugge. Veel hindernissen lijken er dus niet te zijn om de komst van Onyedika te beklinken, of het zou uiteraard de transfersom moeten zijn, die ietwat aan de hoge kant ligt.

CRACK VAN HET SCANDINAVISCH VOETBAL

De komst van Raphael Onyedika zou meer balans in het elftal van Club Brugge brengen en op die manier kan Denis Odoi een rijtje achteruit schuiven om de wankele defensie bij de hand te nemen. Onyedika’s meerwaarde ligt vooral in zijn indrukwekkende power en fysieke sterke, maar hij is ook tactisch intelligent - in balbezit en balverlies -, snel en hij beschikt over een behoorlijk afstandsschot. ‘De crack van het Scandinavisch voetbal’, wordt Onyeka ook genoemd, die we dus wellicht in actie zullen zien op de Belgische velden.


LEES OOK: Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Heeft Club Brugge het krachtig profiel van Onyeka nodig?

Meest recent

Zaakwaarnemer verklapt: "Sprak met Anderlecht"

RSC Anderlecht is achter de schermen al druk spelers in kaart aan het brengen voor de komende ...

7
7
Leko ziet énorm pijnpunt: "Gebeurt te makkelijk"

Club Brugge zit in de penarie. Blauw-Zwart kan voorlopig niet overtuigen in de Play-Offs en verloor ...

28
28
Zorgen voor Taravel: Anderlecht met gigantisch probleem

RSC Anderlecht pakte een 6 op 9 in de Play-Offs en doet weer volop mee voor de derde plaats. Dat is ...

39
39
BV's smullen: Amateurvoetbal ontploft op laatste speeldag

Met nog één speeldag voor de boeg blijft het razend spannend in verschillende ...

10
10
Hoeneß looft Kompany: "Gebeurde nog nooit bij Bayern"

Vincent Kompany krijgt enorm veel lof na zijn volgende prijs bij Bayern München. Binnen Bayern ...

57
57
KRC Genk kan RWDM financiële hulplijn bieden

KRC Genk gaat in de zomer uiteraard weer de nodige spelers verkopen. Dat is het lot van elke ...

167
167
Vandenbempt looft RSCA-pion: "Hij gaat het ver schoppen"

RSC Anderlecht kent een zeer moeizaam seizoen. Er was de Europese vernedering en in de competitie ...

197
197
AA Gent liet nieuw goudhaantje Club Brugge liggen

Om 18u45 zullen de ogen van vrijwel heel Europa op Club Brugge gericht zijn. Dan speelt NXT immers ...

107
107
'Voetbalbond neemt beslissing over toekomst Vertonghen'

Het leeuwendeel van de gouden generatie van de Rode Duivels is inmiddels al gestopt met voetballen, ...

46
46
'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

90
90
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

85
85
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

390
390
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

128
128
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

240
240
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

51
51
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

65
65
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

367
367
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

194
194
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

92
92
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

364
364
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

244
244
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

224
224
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

272
272
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

80
80
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

556
556

Meer sportnieuws