Krachtpatser voor Club Brugge: ‘Il Muro’

door
Krachtpatser voor Club Brugge: ‘Il Muro’

Sander Berge, Nicolas Raskin, Jurgen Ekkelenkamp, Eliot Matazo, Mathieu Maertens, … Allen werden ze in de voorbije weken gelinkt aan een transfer naar Club Brugge, maar volgens de laatste berichten wordt Raphael Onyedika (FC Midtjylland) de nieuwe centrale middenvelder van Blauw-Zwart. In Denemarken en in Italië - waar AC Milan stevige interesse toonde in hem - zijn ze vol lof over de Nigeriaanse ‘muur’. Op Jan Breydel zal Onyedika de ploeg voornamelijk een flinke dosis power en defensieve kwaliteiten bijbrengen.


FLIRTEN MET AC MILAN

Raphael Onyedika (21)maakte vorig jaar furore in de Deense competitie. Hij werd uitgeroepen tot de Belofte van het Jaar én vandaag is hij er ook de zeven op na waardevolste speler. De multi-inzetbare Nigeriaan, hij kan voornamelijk uit de voeten op het centrale middenveld en in de verdediging, heeft een veelbelovend profiel dat ook AC Milan niet ontgaan is. Enkele weken geleden prijkte Onyedika, na het afhaken van Renato Sanches die naar Paris Saint-Germain trok, nog helemaal bovenaan op de shortlist van Paolo Maldini en Frederic Massara.

De Milanezen verloren in deze zomermercato Franck Kessié aan FC Barcelona, waardoor de komst van een nieuwe nummer zes van groot belang was. Door zijn jonge leeftijd, grote kwaliteiten en ruime progressiemarge, paste Raphael Onyedika dan ook perfect in het plaatje van Stefano Pioli’s middenveld. Zijn profiel is ook ietwat vergelijkbaar met dat van Kessié: fysieke power, infiltratie, recupererend vermogen en defensief sterk. ‘Il muro’, schreef men in Italië over de krachtpatser van FC Midtjylland. Daarom bracht AC Milan ook een bod uit van 5 miljoen euro.



Maar die aanbieding werd al snel afgewezen door de Deense club, die 8 à 10 miljoen euro wil voor hun sterke middenvelder. En dat is quasi onhaalbaar voor AC Milan, dat elke euro twee keer omdraait. Volgens Sky Italia hebben Paolo Maldini en Frederic Massara vandaag nog maar 10 miljoen euro beschikbaar (transfersommen + salarissen inbegrepen) om transfers te realiseren voor de rest van deze zomermercato. Raphael Onyedika wilde naar verluidt graag naar Milaan trekken, maar wellicht is het voor zijn persoonlijke ontwikkeling beter dat hij eerst een tussenstap zet bij Club Brugge.

VIA DEZELFDE MAKELAAR ALS BOYATA

De Deense journalist Jorn Just Kristensen verklaarde immers in Herning Folkeblad dat Raphael Onyedika geen directe impact zou maken in San Siro. Er is namelijk een moordende concurrentie op het middenveld met - op dit moment - kwalitatief sterkere spelers zoals Sandro Tonali, Ismaël Bennacer, Tiemoué Bakayoko, Tommaso Pogeba en Rade Krunic. “Gelet op dat niveau zou hij er wellicht geen basisspeler worden. Op 21-jarige leeftijd is hij een ster bij Midtjylland. In Milaan zou hij een goede reserve zijn maar hij zou er ook kunnen groeien op het tactisch gebied. Of hij zou eerst een seizoen kunnen spelen bij een kleinere club. Hij zou zeker niet naar Milan gaan als een topaankoop.”



Door een gebrek aan financiële middelen langs de kant van AC Milan, en een gebrek aan uitzicht op veel speelminuten langs de kant van Raphael Onyedika, lijkt Club Brugge deze transfer dus te zullen kapen. De West-Vlamingen hebben ook het voordeel dat Onyedika’s makelaar goed bekend is in Westkapelle. De Nigeriaan wordt namelijk vertegenwoordigd door Stijn Francis van het makelaarsbureau Stirr Associates. Francis rondde vorige week ook al de transfer af van Dedryck Boyata naar Club Brugge. Veel hindernissen lijken er dus niet te zijn om de komst van Onyedika te beklinken, of het zou uiteraard de transfersom moeten zijn, die ietwat aan de hoge kant ligt.

CRACK VAN HET SCANDINAVISCH VOETBAL

De komst van Raphael Onyedika zou meer balans in het elftal van Club Brugge brengen en op die manier kan Denis Odoi een rijtje achteruit schuiven om de wankele defensie bij de hand te nemen. Onyedika’s meerwaarde ligt vooral in zijn indrukwekkende power en fysieke sterke, maar hij is ook tactisch intelligent - in balbezit en balverlies -, snel en hij beschikt over een behoorlijk afstandsschot. ‘De crack van het Scandinavisch voetbal’, wordt Onyeka ook genoemd, die we dus wellicht in actie zullen zien op de Belgische velden.


LEES OOK: 'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Heeft Club Brugge het krachtig profiel van Onyeka nodig?

Meest recent

Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

12
12
'Uittocht bij KV Mechelen: volgende miljoenenbod binnen'

KV Mechelen is bezig aan een zeer knap seizoen. Ondanks de nederlaag op Union van vorig weekend ...

17
17
'AA Gent ruikt miljoenen: transferstrijd helemaal los'

AA Gent zal in de komende maanden nog alles uit de kast moeten halen om zich te plaatsen voor de ...

60
60
Anderlecht haalt uit: supertalent tekent profcontract

Anderlecht heeft er al een drukke week opzitten. Het sloot vier transferdeals met de komst van ...

115
115
'STVV vangt beperkte som en ziet nog speler vertrekken'

STVV klopte vorig weekend OHL en wipte zo over Club Brugge naar de tweede plaats in het klassement. ...

118
118
TRANSFERUURTJE: 'Club hakt knoop door, Hayen haalt oude bekende'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

141
141
Club is gewaarschuwd: Marseille roept nu al oorlogstaal

Club Brugge speelt volgende week een alles of niets-wedstrijd in de Champions League. De ...

276
276
‘Antwerp ziet verdediger deze wintermercato nog vertrekken’

Royal Antwerp FC is druk in de weer op de wintermercato. The Great Old staat dicht bij de komst van ...

129
129
Scherpen velt hard oordeel na Bayern – Union

Union SG hield lang stand tegen Bayern München, maar in de tweede helft was het de ...

39
39
'Knaltransfer Carrasco: nieuwe topclub maakt contact'

Bij de Rode Duivels is Yannick Carrasco helemaal uit beeld verdwenen sinds het EK 2024. De ...

77
77
'Antwerp verrast en kaapt smaakmaker weg bij STVV'

STVV is bezig aan een sensationeel seizoen en prijkt na 21 speeldagen zowaar op de tweede plaats in ...

484
484
Bizarre beelden: Openda krijgt klets in gezicht van trainer

Op sportief vlak konden de Belgen geen hoofdrol opeisen in de Champions League woensdagavond. Union ...

68
68
Club krijgt nu al goed nieuws voor allesbeslissende kraker

De league phase van de Champions League kent volgende week zijn orgelpunt. Club Brugge mag daarbij ...

679
679
'AA Gent dumpt volgende transferflop'

Het is voor AA Gent al een zeer drukke wintermercato geweest. Daarin wisten de Buffalo's met Hong al ...

490
490
Gemengde gevoelens bij Hubert: "Maar bekijk glas halfvol"

Union heeft woensdagavond niet voor een stunt kunnen zorgen in de Champions League. De landskampioen ...

26
26
'Ajax aast op dubbele JPL-slag: twee oude bekenden'

Ajax speelt dit seizoen alweer geen kampioen in Nederland. PSV is oppermachtig. Ze willen wel de ...

75
75
Standard kraait victorie: "Het was Union of de Vurige Stede"

Standard was al zeer actief op de transfermarkt. De Luikenaars wisten onder meer Teddy Teuma terug ...

156
156
'Club Brugge voelt bui hangen: Onyedika staat voor exit'

Club Brugge-coach Ivan Leko krijgt er eerstdaags een aanzienlijke aanwinst bij. Zo is Raphael ...

399
399
Kane en Kompany met straffe woorden voor Union

Union SG deed een stuk beter dan Club Brugge op het veld van Bayern München. Ze verloren met ...

207
207
'Eén detail doet Club dromen: Sels-stunt komt dichterbij'

Het keepersdebat bij Club Brugge is weer open — en ineens valt de naam Matz Sels. Eén ...

685
685
'Lukaku pusht: grote naam terug naar Anderlecht?'

Romelu Lukaku is spits bij Napoli en de Rode Duivels, maar het is duidelijk dat hij achter de ...

571
571
KRC Genk baalt enorm: straf verhaal over ex-jeugdproduct

KRC Genk heeft een uitstekende jeugdopleiding. De Limburgers zijn wat dat betreft Belgische top en ...

302
302
Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

We lieten het al iets voor de wintermercato weten: KVC Westerlo moet deze mercato spelers verkopen. ...

83
83
Hasi opgelucht: Sikan lost Anderlecht-knoop in één klap

RSC Anderlecht haalde Danylo Sikan weg bij Trabzonspor. Dat kostte RSCA een stevige som. Navraag ...

349
349
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

58
58

Meer sportnieuws