Krachtpatser voor Club Brugge: ‘Il Muro’

door
Krachtpatser voor Club Brugge: ‘Il Muro’

Sander Berge, Nicolas Raskin, Jurgen Ekkelenkamp, Eliot Matazo, Mathieu Maertens, … Allen werden ze in de voorbije weken gelinkt aan een transfer naar Club Brugge, maar volgens de laatste berichten wordt Raphael Onyedika (FC Midtjylland) de nieuwe centrale middenvelder van Blauw-Zwart. In Denemarken en in Italië - waar AC Milan stevige interesse toonde in hem - zijn ze vol lof over de Nigeriaanse ‘muur’. Op Jan Breydel zal Onyedika de ploeg voornamelijk een flinke dosis power en defensieve kwaliteiten bijbrengen.


FLIRTEN MET AC MILAN

Raphael Onyedika (21)maakte vorig jaar furore in de Deense competitie. Hij werd uitgeroepen tot de Belofte van het Jaar én vandaag is hij er ook de zeven op na waardevolste speler. De multi-inzetbare Nigeriaan, hij kan voornamelijk uit de voeten op het centrale middenveld en in de verdediging, heeft een veelbelovend profiel dat ook AC Milan niet ontgaan is. Enkele weken geleden prijkte Onyedika, na het afhaken van Renato Sanches die naar Paris Saint-Germain trok, nog helemaal bovenaan op de shortlist van Paolo Maldini en Frederic Massara.

De Milanezen verloren in deze zomermercato Franck Kessié aan FC Barcelona, waardoor de komst van een nieuwe nummer zes van groot belang was. Door zijn jonge leeftijd, grote kwaliteiten en ruime progressiemarge, paste Raphael Onyedika dan ook perfect in het plaatje van Stefano Pioli’s middenveld. Zijn profiel is ook ietwat vergelijkbaar met dat van Kessié: fysieke power, infiltratie, recupererend vermogen en defensief sterk. ‘Il muro’, schreef men in Italië over de krachtpatser van FC Midtjylland. Daarom bracht AC Milan ook een bod uit van 5 miljoen euro.



Maar die aanbieding werd al snel afgewezen door de Deense club, die 8 à 10 miljoen euro wil voor hun sterke middenvelder. En dat is quasi onhaalbaar voor AC Milan, dat elke euro twee keer omdraait. Volgens Sky Italia hebben Paolo Maldini en Frederic Massara vandaag nog maar 10 miljoen euro beschikbaar (transfersommen + salarissen inbegrepen) om transfers te realiseren voor de rest van deze zomermercato. Raphael Onyedika wilde naar verluidt graag naar Milaan trekken, maar wellicht is het voor zijn persoonlijke ontwikkeling beter dat hij eerst een tussenstap zet bij Club Brugge.

VIA DEZELFDE MAKELAAR ALS BOYATA

De Deense journalist Jorn Just Kristensen verklaarde immers in Herning Folkeblad dat Raphael Onyedika geen directe impact zou maken in San Siro. Er is namelijk een moordende concurrentie op het middenveld met - op dit moment - kwalitatief sterkere spelers zoals Sandro Tonali, Ismaël Bennacer, Tiemoué Bakayoko, Tommaso Pogeba en Rade Krunic. “Gelet op dat niveau zou hij er wellicht geen basisspeler worden. Op 21-jarige leeftijd is hij een ster bij Midtjylland. In Milaan zou hij een goede reserve zijn maar hij zou er ook kunnen groeien op het tactisch gebied. Of hij zou eerst een seizoen kunnen spelen bij een kleinere club. Hij zou zeker niet naar Milan gaan als een topaankoop.”



Door een gebrek aan financiële middelen langs de kant van AC Milan, en een gebrek aan uitzicht op veel speelminuten langs de kant van Raphael Onyedika, lijkt Club Brugge deze transfer dus te zullen kapen. De West-Vlamingen hebben ook het voordeel dat Onyedika’s makelaar goed bekend is in Westkapelle. De Nigeriaan wordt namelijk vertegenwoordigd door Stijn Francis van het makelaarsbureau Stirr Associates. Francis rondde vorige week ook al de transfer af van Dedryck Boyata naar Club Brugge. Veel hindernissen lijken er dus niet te zijn om de komst van Onyedika te beklinken, of het zou uiteraard de transfersom moeten zijn, die ietwat aan de hoge kant ligt.

CRACK VAN HET SCANDINAVISCH VOETBAL

De komst van Raphael Onyedika zou meer balans in het elftal van Club Brugge brengen en op die manier kan Denis Odoi een rijtje achteruit schuiven om de wankele defensie bij de hand te nemen. Onyedika’s meerwaarde ligt vooral in zijn indrukwekkende power en fysieke sterke, maar hij is ook tactisch intelligent - in balbezit en balverlies -, snel en hij beschikt over een behoorlijk afstandsschot. ‘De crack van het Scandinavisch voetbal’, wordt Onyeka ook genoemd, die we dus wellicht in actie zullen zien op de Belgische velden.


LEES OOK: UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

Heeft Club Brugge het krachtig profiel van Onyeka nodig?

Meest recent

Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

6
6
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

104
104
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

50
50
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

70
70
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

295
295
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

146
146
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

149
149
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

78
78
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

97
97
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

180
180
Neymar in zak en as na niet-selectie Brazilië: géén WK?

Carlo Ancelotti heeft de selectie van de Braziliaanse nationale ploeg voor de komende ...

43
43
‘Enorm drama voor Belgisch toptalent Noah Fernandez'

PSV zit ni zak en as. Belgisch toptalent Noah Fernandez verlengde zijn contract in Eindhoven en ...

47
47
Vanaken doet monden openvallen: Stankovic en co kijken ogen uit

Club Brugge kon zondagavond opgelucht ademhalen. Na de eerste onderzoeken werd geen zware blessure ...

464
464
Joos vernietigend voor VAR: "Stroompanne of goeie koffie"

De ontknoping van de reguliere competitie draait op volle toeren. En dus worden de beslissing van de ...

172
172
De Cat mee naar WK? Defour velt helder verdict

Nog 86 dagen te gaan tot aan de openingswedstrijd, maar er wordt nu al druk gespeculeerd over de ...

223
223
Puzzelwerk Hayen: logische vervanger El Ouahdi staat klaar

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een plek in de kwartfinales van de Europa League. Daarvoor ...

204
204
'Bliksemtransfer Tresoldi: Club Brugge vraagt forse som'

Nicolo Tresoldi scoort de laatste weken het ene doelpunt na het andere. Het zal voor Club Brugge dan ...

617
617
Brandon Mechele dropt mysterieus bericht: fans in shock

Brandon Mechele is één van de grote publiekslievelingen bij de Brugse fans. De ervaren ...

282
282
Gevecht tegen Play-Downs: dé scenario's voor elke kandidaat

Komend weekend wordt in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgewerkt. ...

183
183
Mbappé betrapt?' Pikant dubbelleven zet Spanje in brand'

Wat gebeurt er wanneer een superster niet alleen op het veld, maar ook in de liefde meerdere ...

95
95
Garcia op plichten gewezen: "Hij móét mee naar WK"

Vrijdag is het weer zover, dan maakt Rudi Garcia zijn eerste selectie van 2026 bij de Rode Duivels ...

172
172
‘Klap na klap: Club Brugge breekt speler volledig’

Bij Club Brugge krijgt een eigen opgeleide speler opnieuw een harde tik. Na een mislukte ...

240
240
Grootste titelkandidaten bekend: "Zij worden géén kampioen"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

488
488
Hete zomer Anderlecht: liefst elf spelers richting exit?

Nu er minstens tot eind dit seizoen uitsluitsel bestaat over de positie van hoofdtrainer, kan RSC ...

346
346
Made in JPL: Thiago en Tolu stelen show in Premier League

Verschillende oude bekenden uit de Jupiler Pro League maken ook dit seizoen weer het mooie weer in ...

135
135

Meer sportnieuws