Krachtpatser voor Club Brugge: ‘Il Muro’

door
Krachtpatser voor Club Brugge: ‘Il Muro’

Sander Berge, Nicolas Raskin, Jurgen Ekkelenkamp, Eliot Matazo, Mathieu Maertens, … Allen werden ze in de voorbije weken gelinkt aan een transfer naar Club Brugge, maar volgens de laatste berichten wordt Raphael Onyedika (FC Midtjylland) de nieuwe centrale middenvelder van Blauw-Zwart. In Denemarken en in Italië - waar AC Milan stevige interesse toonde in hem - zijn ze vol lof over de Nigeriaanse ‘muur’. Op Jan Breydel zal Onyedika de ploeg voornamelijk een flinke dosis power en defensieve kwaliteiten bijbrengen.


FLIRTEN MET AC MILAN

Raphael Onyedika (21)maakte vorig jaar furore in de Deense competitie. Hij werd uitgeroepen tot de Belofte van het Jaar én vandaag is hij er ook de zeven op na waardevolste speler. De multi-inzetbare Nigeriaan, hij kan voornamelijk uit de voeten op het centrale middenveld en in de verdediging, heeft een veelbelovend profiel dat ook AC Milan niet ontgaan is. Enkele weken geleden prijkte Onyedika, na het afhaken van Renato Sanches die naar Paris Saint-Germain trok, nog helemaal bovenaan op de shortlist van Paolo Maldini en Frederic Massara.

De Milanezen verloren in deze zomermercato Franck Kessié aan FC Barcelona, waardoor de komst van een nieuwe nummer zes van groot belang was. Door zijn jonge leeftijd, grote kwaliteiten en ruime progressiemarge, paste Raphael Onyedika dan ook perfect in het plaatje van Stefano Pioli’s middenveld. Zijn profiel is ook ietwat vergelijkbaar met dat van Kessié: fysieke power, infiltratie, recupererend vermogen en defensief sterk. ‘Il muro’, schreef men in Italië over de krachtpatser van FC Midtjylland. Daarom bracht AC Milan ook een bod uit van 5 miljoen euro.



Maar die aanbieding werd al snel afgewezen door de Deense club, die 8 à 10 miljoen euro wil voor hun sterke middenvelder. En dat is quasi onhaalbaar voor AC Milan, dat elke euro twee keer omdraait. Volgens Sky Italia hebben Paolo Maldini en Frederic Massara vandaag nog maar 10 miljoen euro beschikbaar (transfersommen + salarissen inbegrepen) om transfers te realiseren voor de rest van deze zomermercato. Raphael Onyedika wilde naar verluidt graag naar Milaan trekken, maar wellicht is het voor zijn persoonlijke ontwikkeling beter dat hij eerst een tussenstap zet bij Club Brugge.

VIA DEZELFDE MAKELAAR ALS BOYATA

De Deense journalist Jorn Just Kristensen verklaarde immers in Herning Folkeblad dat Raphael Onyedika geen directe impact zou maken in San Siro. Er is namelijk een moordende concurrentie op het middenveld met - op dit moment - kwalitatief sterkere spelers zoals Sandro Tonali, Ismaël Bennacer, Tiemoué Bakayoko, Tommaso Pogeba en Rade Krunic. “Gelet op dat niveau zou hij er wellicht geen basisspeler worden. Op 21-jarige leeftijd is hij een ster bij Midtjylland. In Milaan zou hij een goede reserve zijn maar hij zou er ook kunnen groeien op het tactisch gebied. Of hij zou eerst een seizoen kunnen spelen bij een kleinere club. Hij zou zeker niet naar Milan gaan als een topaankoop.”



Door een gebrek aan financiële middelen langs de kant van AC Milan, en een gebrek aan uitzicht op veel speelminuten langs de kant van Raphael Onyedika, lijkt Club Brugge deze transfer dus te zullen kapen. De West-Vlamingen hebben ook het voordeel dat Onyedika’s makelaar goed bekend is in Westkapelle. De Nigeriaan wordt namelijk vertegenwoordigd door Stijn Francis van het makelaarsbureau Stirr Associates. Francis rondde vorige week ook al de transfer af van Dedryck Boyata naar Club Brugge. Veel hindernissen lijken er dus niet te zijn om de komst van Onyedika te beklinken, of het zou uiteraard de transfersom moeten zijn, die ietwat aan de hoge kant ligt.

CRACK VAN HET SCANDINAVISCH VOETBAL

De komst van Raphael Onyedika zou meer balans in het elftal van Club Brugge brengen en op die manier kan Denis Odoi een rijtje achteruit schuiven om de wankele defensie bij de hand te nemen. Onyedika’s meerwaarde ligt vooral in zijn indrukwekkende power en fysieke sterke, maar hij is ook tactisch intelligent - in balbezit en balverlies -, snel en hij beschikt over een behoorlijk afstandsschot. ‘De crack van het Scandinavisch voetbal’, wordt Onyeka ook genoemd, die we dus wellicht in actie zullen zien op de Belgische velden.


LEES OOK: 'Smaakmaker verlaat Club Brugge: deal in stroomversnelling'

Heeft Club Brugge het krachtig profiel van Onyeka nodig?

Meest recent

Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

De Rode Duivels hebben zich dinsdag geplaatst voor het WK 2026, net zoals 42 van de andere 48 ...

85
85
'Grote WK-verrassing voor Brandon Mechele bij Duivels'

Brandon Mechele kreeg dinsdagavond zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels en de sterkhouder ...

95
95
'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

27
27
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

129
129
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

200
200
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

240
240
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

496
496
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

97
97
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

463
463
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

542
542
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

280
280
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

172
172
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

65
65
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

175
175
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

74
74
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

88
88
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

244
244
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

683
683
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

116
116
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

196
196
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

307
307
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

255
255
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

152
152
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

45
45
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

125
125

Meer sportnieuws