Jonckheere kiest na vertrek bij KVK voor opmerkelijke wending

door
Jonckheere kiest na vertrek bij KVK voor opmerkelijke wending

De komende acht dagen zullen we wellicht nog heel wat transfers mogen noteren in België, ondanks dat veel clubs de voorbije maanden al zeer actief waren. Daarbij zochten ze vooral naar goedkope opportuniteiten, maar desondanks bleven een aantal transfervrije spelers op hun honger zitten. Zo vond Michiel Jonckheere bijvoorbeeld geen nieuwe club.


De 32-jarige middenvelder zag deze zomer zijn contract bij KV Kortrijk niet verlengd worden en kon dus als vrije speler ergens anders aan de slag. Maar er kwam geen club op de proppen en dus zet hij een punt achter zijn profcarrière. "Er was wel interesse uit het buitenland - zoals uit Saoedi-Arabië - maar ik had geen zin in een verre verhuis of lange autoritten", vertelt hij in Het Laatste Nieuws. "Alle ploegen in België kennen me intussen. En als er dan geen gesprekken volgen, dan moet je je conclusies trekken."

Jonckheere genoot zijn jeugdopleiding bij Club Brugge, maar kon daar niet doorstoten bij de A-kern. Hij stapte in 2010 over naar Zulte Waregem, maar raakte daar ook niet verder dan een aantal selecties zonder in te vallen en trok na één seizoen al zijn conclusies. Hij zette een stapje terug naar toenmalig tweedeklasser KV Oostende en dat bleek een goede keuze. Hij maakte met de kustploeg de promotie mee en zou er uiteindelijk negen jaar blijven. In 2020 stapte hij nog over naar KV Kortrijk, waar hij twee jaar lang echter zelden basisspeler was.

TERUG NAAR OOSTENDE
Het afscheid als profvoetballer van Jonckheere betekent echter niet dat hij helemaal uit de voetbalwereld verdwijnt. Hij gaat als speler nog aan de slag bij KSV Bredene, dat in de West-Vlaamse tweede provinciale speelt. Daarnaast keert hij ook nog terug bij KVO, waar hij trainer van de U18 wordt. Daaruit moet blijken of hij kan en wil doorgroeien naar het hoofdtrainerschap.

LEES OOK: Beginnen Beveren en Kortrijk met mokerslag in 1A?

Had hij nog een kans verdiend in 1A of 1B?

Meest recent

Einde verhaal bij Antwerp? Oosting velt oordeel

Royal Antwerp FC leek een dood vogeltje te zijn in de Europe Play-Offs, maar na een zes op zes doen ...

6
6
Cercle Brugge laat zes spelers vertrekken

Bij Cercle Brugge zijn ze al zeker van het behoud en in de komende matchen zal Groen-Zwart ...

6
6
Sensatie op komst: Lukaku op weg naar grote comeback

Romelu Lukaku zit in een benarde situatie bij Napoli, en dat opent deuren voor een transfer die ...

300
300
Exit Ilic en Da Costa: wat met andere transfers van Renard?

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht is geen succes geweest. Dat Coba Da Costa en ...

96
96
Leko staat voor raadsel: "Ik weet het ook niet..."

Club Brugge tankte vertrouwen tegen KV Mechelen door met 6-1 te winnen. Maar kan Club eindelijk eens ...

108
108
KV Mechelen legt ex-speler Anderlecht langdurig vast

KV Mechelen maakt werk van de toekomst. De Maneblussers zijn bezig met het samenstellen van de ...

48
48
Standard droomt van 'Grote Terugkeer': "Zou het wel willen"

Standard hoopt alsnog op een ticket voor Europa, maar dat wordt héél moeilijk. De ...

60
60
'Droomtransfer Engels: Europese topclub ook in de markt'

Arne Engels kent een sterk seizoen bij Celtic Glasgow. De verwachting is dat hij na dit seizoen een ...

37
37
Mulder ziet speler als 'WK-attractie” bij de Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Binnen minder dan twee maanden start het ...

65
65
'Anderlecht maakt transferprijs Goto bekend'

Keisuke Goto heeft voor veel ophef gezorgd met zijn goal én vooral zijn viering na de match ...

436
436
Patro flikt het weer: twee toptransfers in aantocht

Bij Patro Eisden hebben ze een oog voor talent. De afgelopen jaren wisten ze de nodige spelers op ...

106
106
Baseggio: "Heeft geen toekomst meer bij Anderlecht"

Bij RSC Anderlecht likken ze hun wonde na de 2-0-nederlaag tegen STVV. Paars-Wit leek een punt te ...

254
254
Lommel SK wacht af: interesse in parel neemt énorm toe

Lommel SK hebben ze heel wat talentvolle spelers in de rangen. Eén van hen geniet steeds meer ...

34
34
Domper Union SG: drie sterkhouders out voor Anderlecht

Union SG staat voor een verplaatsing naar Anderlecht, waar ze in de reguliere competitie nog met 1-0 ...

510
510
Hoe Bornauw & co zichzelf zwaar onder druk zetten bij Anderlecht

RSC Anderlecht gaat dit seizoen maximaal vierde eindigen in de Jupiler Pro League. Gewogen en te ...

244
244
Van Gucht in driehoeksrelatie? Valentine haalt messcherp uit

De naam Valentine Besard duikt de laatste tijd steeds vaker op in de Vlaamse media, mede door haar ...

69
69
Leko verbaast met uitspraken: “Ik was heel triest tegen KVM”

Club Brugge pakte vorige speeldag ferm uit en won met 6-1 van KV Mechelen. Door het puntenverlies ...

130
130
‘Frustratie De Bruyne loopt op: wat gaat er mis bij Napoli?’

Napoli werd vorig seizoen landskampioen, maar dit seizoen loopt het niet. De club deed nochtans een ...

71
71
Wending van formaat: Union hoort verdict over nieuw stadion

Het Joseph Mariënstadion is niet geschikt voor Europese wedstrijden en daardoor moest de ...

368
368
Échte reden Anderlecht-woede op Goto onthuld

RSC Anderlecht ging roemloos onderuit tegen Sint-Truiden VV. Op Stayen was Keisuke Goto weer de ...

326
326
Guardiola schokt met nieuwe uitdaging: weg Kompany open?

Waar ligt de toekomst van Pep Guardiola? De Spaanse oefenmeester werd al verschillende keren in ...

109
109
Rik De Mil gooit olie op het vuur: Ivan Leko genegeerd

Komende speeldag staat de Slag om Vlaanderen tussen KAA Gent en Club Brugge op het programma. Coach ...

216
216
'Club casht stevig: bod van 30 miljoen op komst'

Club Brugge mag weer volop dromen van de titel nadat het woensdag zijn achterstand op Union wist ...

265
265
Anderlecht afgemaakt: "Met die jongens geen derde plaats"

Bij Anderlecht was het vertrouwen gegroeid na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen, maar ...

230
230
Licentieverdict: ramp voor Sporting Hasselt en RWDM

De voorbije weken waren de Belgische profclubs druk in de weer met hun licentiedossiers. In eerste ...

206
206

Meer sportnieuws