Jonckheere kiest na vertrek bij KVK voor opmerkelijke wending

door
Jonckheere kiest na vertrek bij KVK voor opmerkelijke wending

De komende acht dagen zullen we wellicht nog heel wat transfers mogen noteren in België, ondanks dat veel clubs de voorbije maanden al zeer actief waren. Daarbij zochten ze vooral naar goedkope opportuniteiten, maar desondanks bleven een aantal transfervrije spelers op hun honger zitten. Zo vond Michiel Jonckheere bijvoorbeeld geen nieuwe club.


De 32-jarige middenvelder zag deze zomer zijn contract bij KV Kortrijk niet verlengd worden en kon dus als vrije speler ergens anders aan de slag. Maar er kwam geen club op de proppen en dus zet hij een punt achter zijn profcarrière. "Er was wel interesse uit het buitenland - zoals uit Saoedi-Arabië - maar ik had geen zin in een verre verhuis of lange autoritten", vertelt hij in Het Laatste Nieuws. "Alle ploegen in België kennen me intussen. En als er dan geen gesprekken volgen, dan moet je je conclusies trekken."

Jonckheere genoot zijn jeugdopleiding bij Club Brugge, maar kon daar niet doorstoten bij de A-kern. Hij stapte in 2010 over naar Zulte Waregem, maar raakte daar ook niet verder dan een aantal selecties zonder in te vallen en trok na één seizoen al zijn conclusies. Hij zette een stapje terug naar toenmalig tweedeklasser KV Oostende en dat bleek een goede keuze. Hij maakte met de kustploeg de promotie mee en zou er uiteindelijk negen jaar blijven. In 2020 stapte hij nog over naar KV Kortrijk, waar hij twee jaar lang echter zelden basisspeler was.

TERUG NAAR OOSTENDE
Het afscheid als profvoetballer van Jonckheere betekent echter niet dat hij helemaal uit de voetbalwereld verdwijnt. Hij gaat als speler nog aan de slag bij KSV Bredene, dat in de West-Vlaamse tweede provinciale speelt. Daarnaast keert hij ook nog terug bij KVO, waar hij trainer van de U18 wordt. Daaruit moet blijken of hij kan en wil doorgroeien naar het hoofdtrainerschap.

LEES OOK: 'Anderlecht slaat toe en strikt Japans jeugdinternational'

Had hij nog een kans verdiend in 1A of 1B?

Meest recent

Rudi Garcia opgelet: Real komt met Courtois-statement

Thibaut Courtois ligt in de lappenmand bij Real Madrid, maar de doelman lijkt op de weg terug. Ook ...

13
13
Klacht tegen DAZN: misleidende advertentie voor fans

DAZN is al een tijdje gespreksonderwerp nummer 1 in België. De streamingdienst kwam afgelopen ...

75
75
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht strijdt met rivaal, Club incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

178
178
Ronny Deila in vieze papieren: seksuele intimidatie

Ronny Deila zit in vieze papieren. De voormalige trainer van Standard Luik en Club Brugge nam in ...

44
44
Oosting krimpt ineen bij Antwerp: fans zijn het beu

Royal Antwerp FC kreeg afgelopen speeldag een pak slaag van jewelste tegen rechtstreekse concurrent ...

91
91
‘Club Brugge gaat vol voor knaltransfer van 15 miljoen euro’

De zomertransfer komt dichterbij en de clubs zijn al op zoek naar opportuniteiten op de ...

239
239
'Anderlecht gaat transferstrijd aan met Standard'

RSC Anderlecht gaat wellicht een linksachter aantrekken. De Brusselaars worden steeds vaker in ...

133
133
'Bommetje bij Antwerp: vertrekken twee sterke mannen?'

Royal Antwerp FC is een club op drift. Eigenaar Paul Gheysens zal dringend knopen moeten doorhakken ...

270
270
Butera verlaat Ajax: hapt één van deze drie JPL-clubs?

Bij RSC Anderlecht lieten ze de afgelopen jaren enkel talenten vertrekken. Dat pakte soms verkeerd ...

114
114
'Rigaux grijpt in: intens gesprek met Club-sterkhouder'

Club Brugge heeft de titelstrijd in de Champions' Play-Offs helemaal naar zich toe getrokken. Dat ...

275
275
'Consequenties bij Genk: transferrevolutie in de maak'

Mathematisch gezien blijft nog alles mogelijk, maar KRC Genk heeft het zichzelf knap lastig gemaakt ...

271
271
Club zoekt flankaanvaller: buitenkansje bij landgenoot?

Club Brugge zal tijdens de zomerse transferperiode verschillende aanwinsten aantrekken. Op het ...

259
259
'Komst Sibierski maakt eerste 'slachtoffer' bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief verantwoordelijke beet. Maandag werd de Fransman Antoine ...

519
519
Discussie niet voorbij: fatale rode kaart Mac Allister onterecht?

Union SG heeft afgelopen weekend zijn koppositie in de Champions' Play-Offs te grabbel gegooid na ...

560
560
Boskamp laat fans achter met enorme brok in de keel

De afwezigheid van Jan Boskamp op televisie valt steeds meer op. De goedlachse Nederlander was ...

97
97
Doku steelt de show: Guardiola geeft straf compliment

Manchester City heeft maandagavond twee dure punten verspeeld in de Engelse titelstrijd. Aan ...

183
183
'Poppen aan het dansen bij Genk: De Condé ontploft in kleedkamer'

De Europe Play-Offs zijn dit seizoen erg aantrekkelijk, met vier speeldagen te gaan hebben liefst ...

512
512
‘Sibierski-bom barst: koppen rollen bij Anderlecht’

Anderlecht haalt met Antoine Sibierski niet alleen een nieuwe sportieve baas binnen, maar ook iemand ...

535
535
Vrancken vs. Burgess: directe trigger voor conflict onthuld

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor een heuse relletje. De aanvoerder van Union SG ...

319
319
'Pro League Player of the Season': grote favoriet al bekend

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

259
259
Schipbreuk City: fenomenale Doku voorkomt nederlaag in 96ste

In de Engelse titelstrijd heeft Manchester City duur puntenverlies geleden. Ondanks een dominante ...

80
80
Taravel grijpt in: vier wijzigingen bij Anderlecht?

RSC Anderlecht ging afgelopen weekend in eigen huis met de billen bloot tegen Club Brugge. Zondag ...

282
282
Club Brugge in nesten: comeback Mignolet uitgesteld?

Club Brugge nam afgelopen weekend de koppositie over van Union, maar zag wel Nordin Jackers ...

255
255
Schorsingen in Play-Offs: wie staat er nog op scherp?

Onderin is Dender veroordeeld tot de barrages, maar zowel in de Champions' als de Europe Play-Offs ...

276
276
Genk glundert: El Ouahdi pronkt met Ebbenhouten Schoen

Door de nederlaag tegen Charleroi is KRC Genk niet langer de leider in de Europe PO's. Ondanks het ...

86
86

Meer sportnieuws