Jonckheere kiest na vertrek bij KVK voor opmerkelijke wending

door
Jonckheere kiest na vertrek bij KVK voor opmerkelijke wending

De komende acht dagen zullen we wellicht nog heel wat transfers mogen noteren in België, ondanks dat veel clubs de voorbije maanden al zeer actief waren. Daarbij zochten ze vooral naar goedkope opportuniteiten, maar desondanks bleven een aantal transfervrije spelers op hun honger zitten. Zo vond Michiel Jonckheere bijvoorbeeld geen nieuwe club.


De 32-jarige middenvelder zag deze zomer zijn contract bij KV Kortrijk niet verlengd worden en kon dus als vrije speler ergens anders aan de slag. Maar er kwam geen club op de proppen en dus zet hij een punt achter zijn profcarrière. "Er was wel interesse uit het buitenland - zoals uit Saoedi-Arabië - maar ik had geen zin in een verre verhuis of lange autoritten", vertelt hij in Het Laatste Nieuws. "Alle ploegen in België kennen me intussen. En als er dan geen gesprekken volgen, dan moet je je conclusies trekken."

Jonckheere genoot zijn jeugdopleiding bij Club Brugge, maar kon daar niet doorstoten bij de A-kern. Hij stapte in 2010 over naar Zulte Waregem, maar raakte daar ook niet verder dan een aantal selecties zonder in te vallen en trok na één seizoen al zijn conclusies. Hij zette een stapje terug naar toenmalig tweedeklasser KV Oostende en dat bleek een goede keuze. Hij maakte met de kustploeg de promotie mee en zou er uiteindelijk negen jaar blijven. In 2020 stapte hij nog over naar KV Kortrijk, waar hij twee jaar lang echter zelden basisspeler was.

TERUG NAAR OOSTENDE
Het afscheid als profvoetballer van Jonckheere betekent echter niet dat hij helemaal uit de voetbalwereld verdwijnt. Hij gaat als speler nog aan de slag bij KSV Bredene, dat in de West-Vlaamse tweede provinciale speelt. Daarnaast keert hij ook nog terug bij KVO, waar hij trainer van de U18 wordt. Daaruit moet blijken of hij kan en wil doorgroeien naar het hoofdtrainerschap.

LEES OOK: Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Had hij nog een kans verdiend in 1A of 1B?

Meest recent

'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

8
8
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

96
96
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

146
146
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

260
260
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

566
566
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

431
431
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

31
31
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

351
351
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

983
983
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

571
571
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

419
419
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

980
980
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

117
117
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

212
212
Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Hein Vanhaezebrouck neemt zelden een blad voor de mond. Precies om die reden mocht hij in Het ...

139
139
Gilles De Coster vertedert voetbalwereld met prachtbeelden

Wie Gilles De Coster volgt, weet dat hij zijn privéleven zorgvuldig buiten de spotlights ...

15
15
Benteke verbaast vriend & vijand met nieuwe bestemming

Net op het moment dat zowel Club Brugge, RSC Anderlecht als KRC Genk misschien wel een nieuwe spits ...

231
231
'Anderlecht casht op De Cat: record Doku aan diggelen?'

Vooraleer op zoek te kunnen gaan naar vers bloed moet RSC Anderlecht eerst de veel te brede kern ...

623
623
DAZN bijt van zich af: donkere wolken boven Pro League

De Belgische profclubs slaakten woensdag een collectieve zucht van opluchting toen de rechtbank DAZN ...

424
424
Vandaag Inside-schok: 'Derksen in ongeziene leugenstorm'

Johan Derksen ligt (andermaal) zwaar onder vuur. De Vandaag Inside-analist krijgt harde kritiek na ...

39
39
'Club Brugge breekt record: transfer in stroomversnelling'

Club Brugge gaat in januari op zoek naar een kwaliteitsinjectie, maar ook op uitgaand vlak kan het ...

852
852
'Grote kuis in Gent: peperduur viertal richting exit'

Rik De Mil kan gerust nog wat versterking gebruiken, maar een van de goede voornemens bij AA Gent ...

1383
1383
'Chelsea zoekt trainer: topkandidaat al gekend'

Sinds de overname door BlueCo blijft Chelsea een chaotische club. Niet alleen blijven ze maar ...

71
71
Waanzin op Africa Cup: volledige nationale ploeg opgeschort

Op de Africa Cup vallen er altijd wel straffe verhalen te rapen. Voor het toernooi was er ...

206
206
Hein los over Duivels: "Als je met hem naar het WK moet..."

Voor de Rode Duivels wordt 2026 een zeer belangrijk jaar, want volgende zomer moeten ze op het WK ...

317
317

Meer sportnieuws