Jonckheere kiest na vertrek bij KVK voor opmerkelijke wending

107 stemmen
Jonckheere kiest na vertrek bij KVK voor opmerkelijke wending

De komende acht dagen zullen we wellicht nog heel wat transfers mogen noteren in België, ondanks dat veel clubs de voorbije maanden al zeer actief waren. Daarbij zochten ze vooral naar goedkope opportuniteiten, maar desondanks bleven een aantal transfervrije spelers op hun honger zitten. Zo vond Michiel Jonckheere bijvoorbeeld geen nieuwe club.


De 32-jarige middenvelder zag deze zomer zijn contract bij KV Kortrijk niet verlengd worden en kon dus als vrije speler ergens anders aan de slag. Maar er kwam geen club op de proppen en dus zet hij een punt achter zijn profcarrière. "Er was wel interesse uit het buitenland - zoals uit Saoedi-Arabië - maar ik had geen zin in een verre verhuis of lange autoritten", vertelt hij in Het Laatste Nieuws. "Alle ploegen in België kennen me intussen. En als er dan geen gesprekken volgen, dan moet je je conclusies trekken."

Jonckheere genoot zijn jeugdopleiding bij Club Brugge, maar kon daar niet doorstoten bij de A-kern. Hij stapte in 2010 over naar Zulte Waregem, maar raakte daar ook niet verder dan een aantal selecties zonder in te vallen en trok na één seizoen al zijn conclusies. Hij zette een stapje terug naar toenmalig tweedeklasser KV Oostende en dat bleek een goede keuze. Hij maakte met de kustploeg de promotie mee en zou er uiteindelijk negen jaar blijven. In 2020 stapte hij nog over naar KV Kortrijk, waar hij twee jaar lang echter zelden basisspeler was.

TERUG NAAR OOSTENDE
Het afscheid als profvoetballer van Jonckheere betekent echter niet dat hij helemaal uit de voetbalwereld verdwijnt. Hij gaat als speler nog aan de slag bij KSV Bredene, dat in de West-Vlaamse tweede provinciale speelt. Daarnaast keert hij ook nog terug bij KVO, waar hij trainer van de U18 wordt. Daaruit moet blijken of hij kan en wil doorgroeien naar het hoofdtrainerschap.

LEES OOK: KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

Had hij nog een kans verdiend in 1A of 1B?

Meest recent

MLS-lonen verrassen: Cuypers verdient meer dan Suárez

Vrijdag maakt Rudi Garcia de WK-selectie van de Rode Duivels bekend en de kans lijkt reëel dat ...

13
13
'Geen Noa Lang: Galatasaray all-in bij Club Brugge'

Bij Club Brugge gaan ze weer een woelige transferzomer tegemoet. Daarin moeten ze wellicht opnieuw ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest toptalenten, transferbom PSG'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

69
69
De Cat klopt op tafel bij Anderlecht: “Te lang geleden”

RSC Anderlecht maakt dit seizoen weer kans op een prijs. De supporters snakken al acht jaar naar een ...

95
95
‘Grote verrassing: strijd om Union-revelatie barst los’

Union SG flikt het elk jaar opnieuw. De club brengt op basis van data onbekende spelers voor een ...

33
33
‘Monstertransfer Fernandez-Pardo: twee grootmachten’

Het gaat plots zeer snel voor Matias Fernandez-Pardo. De voormalige winger van KAA Gent maakt als ...

90
90
Guardiola gooit olie op het vuur: VAR krijgt volle laag

Sinds de intrede van de VAR is er al veel kritiek gekomen. Ook in Engeland is de discussie rond de ...

39
39
‘Pocognoli plots zwaar onder vuur: Monaco dreigt’

Sebastien Pocognoli maakte de overstap van Union SG naar AS Monaco en kwam er meteen zwaar onder ...

52
52
Nieuw stadion Union SG? Bormans meldt groot nieuws

Union SG wil een nieuw stadion op poten zetten. De Brusselse club speelt in Europa al in andere ...

136
136
‘Debast gaat Lukaku achterna na blessure: WK-vrees’

Zeno Debast incasseerde een mokerslag van jewelste. De verdediger annex middenvelder viel ...

74
74
Oosting compleet afgemaakt bij Antwerp: “Doe toch normaal!”

Royal Antwerp FC zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging The Great Old ...

156
156
Union komt met statement over Burgess: ferme uithaal

Union SG staat voor belangrijke weken. De bekerfinale tegen RSC Anderlecht staat op het programma en ...

359
359
Joos waagt zich aan straffe Gouden Schoen-voorspelling

Het einde van het seizoen nadert en dus worden straks ook verschillende individuele prijzen ...

299
299
Albert dropt WK-selectie: opvallende afwezigen, 3 surprises

Aanstaande vrijdag is het zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het ...

228
228
'PSG straks onklopbaar? Transferbom van 150 miljoen'

Paris Saint-Germain is goed op weg om zichzelf op te volgen als Frans kampioen en eindlaureaat in de ...

110
110
Voetbalfan in de wolken: opnieuw grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

319
319
Imke Courtois jaagt volgers schrik aan met opvallende beelden

Er zijn ernstige zorgen ontstaan rond Imke Courtois. De voormalige Red Flame deed heel wat mensen ...

84
84
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

310
310
"Om voor titel te strijden ..." - Genk krijgt enorme transfertaak

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

598
598
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

585
585
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

653
653
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

87
87
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

138
138
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels: "Hij heeft lef"

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

198
198
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

63
63

Meer sportnieuws