Jonckheere kiest na vertrek bij KVK voor opmerkelijke wending

107 stemmen
Jonckheere kiest na vertrek bij KVK voor opmerkelijke wending

De komende acht dagen zullen we wellicht nog heel wat transfers mogen noteren in België, ondanks dat veel clubs de voorbije maanden al zeer actief waren. Daarbij zochten ze vooral naar goedkope opportuniteiten, maar desondanks bleven een aantal transfervrije spelers op hun honger zitten. Zo vond Michiel Jonckheere bijvoorbeeld geen nieuwe club.


De 32-jarige middenvelder zag deze zomer zijn contract bij KV Kortrijk niet verlengd worden en kon dus als vrije speler ergens anders aan de slag. Maar er kwam geen club op de proppen en dus zet hij een punt achter zijn profcarrière. "Er was wel interesse uit het buitenland - zoals uit Saoedi-Arabië - maar ik had geen zin in een verre verhuis of lange autoritten", vertelt hij in Het Laatste Nieuws. "Alle ploegen in België kennen me intussen. En als er dan geen gesprekken volgen, dan moet je je conclusies trekken."

Jonckheere genoot zijn jeugdopleiding bij Club Brugge, maar kon daar niet doorstoten bij de A-kern. Hij stapte in 2010 over naar Zulte Waregem, maar raakte daar ook niet verder dan een aantal selecties zonder in te vallen en trok na één seizoen al zijn conclusies. Hij zette een stapje terug naar toenmalig tweedeklasser KV Oostende en dat bleek een goede keuze. Hij maakte met de kustploeg de promotie mee en zou er uiteindelijk negen jaar blijven. In 2020 stapte hij nog over naar KV Kortrijk, waar hij twee jaar lang echter zelden basisspeler was.

TERUG NAAR OOSTENDE
Het afscheid als profvoetballer van Jonckheere betekent echter niet dat hij helemaal uit de voetbalwereld verdwijnt. Hij gaat als speler nog aan de slag bij KSV Bredene, dat in de West-Vlaamse tweede provinciale speelt. Daarnaast keert hij ook nog terug bij KVO, waar hij trainer van de U18 wordt. Daaruit moet blijken of hij kan en wil doorgroeien naar het hoofdtrainerschap.

LEES OOK: Straffe comeback Jordan Lukaku in de maak?

Had hij nog een kans verdiend in 1A of 1B?

Meest recent

Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

8
8
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

101
101
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

44
44
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

57
57
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

79
79
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

53
53
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

97
97
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

78
78
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

252
252
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

75
75
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

49
49
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

112
112
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

768
768
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

75
75
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

468
468
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

42
42
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

28
28
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

43
43
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

418
418
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

325
325
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

223
223
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

814
814
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

571
571
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

428
428
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

301
301

Meer sportnieuws