Anderlecht verbaast met transferblunder

474 stemmen
Anderlecht verbaast met transferblunder

Een vaste klant bij de selectie van Oranje, 136 officiële wedstrijden voor FC Twente en sinds vorig seizoen onder contract bij PSV Eindhoven. Op papier heeft Joël Drommel een mooi profiel, maar vorig seizoen haalde hij in het Philips Stadion helemaal de ondergrens. Volgens Het Eindhovens Dagblad tonen Anderlecht en AA Gent interesse in Drommel maar hij lijkt alvast niet de beste transfer te zijn. De 25-jarige doelman kreeg vorig seizoen in Nederland immers pakken kritiek te slikken.


EEN KEEPER DIE PUNTEN KOST

Vorig seizoen wisselden Joël Drommel en Yvon Mvogo elkaar af als nummer één van PSV Eindhoven, maar beide doelmannen lieten echter geen secure indruk na. In april werd Drommel door trainer Roger Schmidt geslachtofferd en naar de bank verwezen nadat hij erg onzeker keepte en de individuele fouten maar bleef opstapelden. Na een sterk seizoenseinde keerde huurling Mvogo terug naar RB Leipzig, maar PSV Eindhoven haalde ondertussen Walter Benitez als de nieuwe eerste keeper. Het ziet er dus naar uit dat Drommel helemaal buitenspel wordt gezet bij PSV. Maar dat is niet geheel verrassend.

Joël Drommel stond namelijk al vanaf dag één onder druk in Eindhoven. Uitgerekend tegen zijn ex-club FC Twente liet hij bijvoorbeeld een bedenkelijke indruk na, waarbij vooral zijn houding weinig vertrouwen uitstraalde. Analist Kenneth Perez had zelfs medelijden met Drommel. “Het lijkt alsof er een piano op zijn rug zit. Bij elk moment zie je hem twijfelen”, vertelt hij bij Voetbalpraat. "We mogen in ieder geval constateren dat PSV in de zomer moet kijken naar een nieuwe keeper", vulde Sjoerd Mossou aan. Als je keeper je zo veel punten kost, moet je je afvragen of hij geschikt is.”



Aan de rust van diezelfde wedstrijd tussen PSV Eindhoven en FC Twente had analist Kees Kwakman ook al geen lovende woorden over voor Joël Drommel. “Elke keer als ik er zit, maakt Drommel een fout. Kan er niks meer van maken. Hij twijfelt enorm. Wel komen, niet komen, en uiteindelijk blijft hij achter in niemandsland. … Drommel overtuigt absoluut niet dit seizoen, geen uitstraling.” Collega-analist en ex-PSV-speler Ronald Bruggink sloot zich daarbij aan tijdens de live-uitzending op ESPN. “De twijfel van Drommel straalt uit op hele verdediging.”

GEBREK AAN MENTALE STERKTE

Ook columnist John Graat was snoeihard voor Joël Drommel in Trouw. Zijn gruwelijk mistasten komt veel te vaak voor en daarom wekt de doelman medelijden op. “Het ergste wat een topsporter kan overkomen. Hij is nu symbool voor het gekwakkel met keepers in ons land.” De kritiek op de dolende Drommel was er dus niet naast en hijzelf had zich zijn nieuw avontuur bij PSV Eindhoven, waar hij sinds vorige zomer onder contract ligt, ongetwijfeld ook anders voorgesteld.



De doelman raakte in een vicieuze cirkel door zijn individuele fouten, de felle kritiek van de buitenwereld en een tanend zelfvertrouwen. Maar het verschil tussen een top doelman en een doorsnee keeper is net het mentale aspect. En die mentale sterkte ontbreekt bij Joël Drommel. Dat werd vorige zomer zelfs heel duidelijk. Net voordat Drommel zijn handtekening zette onder een contract bij PSV Eindhoven, informeerde hij zelf nog even of Ajax geen interesse in hem had. Maar volgens Mike Verweij werd Drommel afgekeurd bij Ajax op het mentale deel, zo verklaarde de Ajax-Watcher in de podcast Kick-Off van de Telegraaf.

STEUN VAN VAN NISTELROOY

Naast zijn vele individuele fouten haalde Joël Drommel vorig seizoen ook al het laagste reddingspercentage van alle doelmannen in de Eredivisie. Door de combinatie van dit alles zou je denken dat de keeper geen toekomst meer heeft bij PSV Eindhoven, maar niets is minder waar. In de voorbereiding op het nieuwe seizoen stelde de nieuwe coach Ruud Van Nistelrooy dat Drommel zijn plaats heeft als nummer twee achter Walter Benitez, en voor de derde doelman Boy Waterman.



“Ik heb aangegeven dat hij een grote aankoop is en dat we hem absoluut niet afschrijven. Het is nu nog niet daar waar we het graag zien als absolute nummer één, dat snapt hij zelf ook. Maar met zijn leeftijd is er nog veel uit te halen, daar gaan we zeker mee aan de slag”, zei Van Nistelrooy toen. Ook Rick Elfrink schrijft Joël Drommel, die bij FC Twente fantastisch presteerde en zelfs opgeroepen werd voor het Nederlands elftal, zeker niet af. “De positie van Drommel is na een mislukt seizoen niet de meest florissante, maar PSV geeft hem nog niet op”, aldus de PSV-watcher in het Eindhovens Dagblad.

LEES OOK: Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Is Drommel een goede back-up voor Van Crombrugge?

Meest recent

Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

6
6
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

64
64
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

129
129
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

95
95
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

389
389
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

36
36
'Geheim plan PSG onthuld: Club Brugge ruikt miljoenen'

Club Brugge wist de voorbije zomermercato's steevast miljoenen op te halen met de verkoop van ...

327
327
Vanaken bevrijder Rode Duivels? Wilmots gaat op rem staan

Hans Vanaken kreeg tegen Nieuw-Zeeland dan toch zijn kans in de basiself bij de Rode Duivels. En de ...

665
665
Scaloni doet boekje open: Messi toont klasse met groots gebaar

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

102
102
Nieuwe WK-rel hangt alweer in de lucht bij Rode Duivels

Bij de Rode Duivels leek de rust eindelijk terug. Toch hangt er alweer een nieuwe WK-rel in de ...

206
206
Gesloten spelersmeeting Duivels: deze boodschap hadden anciens

De Rode Duivels bereiden zich momenteel voor op hun 1/16de finale op het WK 2026 tegen Senegal. Na ...

167
167
'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

303
303
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

75
75
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

51
51
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

42
42
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

564
564
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

79
79
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

263
263
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

54
54
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

257
257
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

184
184
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

134
134
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

786
786
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

71
71
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

203
203

Meer sportnieuws