Anderlecht verbaast met transferblunder

474 stemmen
Anderlecht verbaast met transferblunder

Een vaste klant bij de selectie van Oranje, 136 officiële wedstrijden voor FC Twente en sinds vorig seizoen onder contract bij PSV Eindhoven. Op papier heeft Joël Drommel een mooi profiel, maar vorig seizoen haalde hij in het Philips Stadion helemaal de ondergrens. Volgens Het Eindhovens Dagblad tonen Anderlecht en AA Gent interesse in Drommel maar hij lijkt alvast niet de beste transfer te zijn. De 25-jarige doelman kreeg vorig seizoen in Nederland immers pakken kritiek te slikken.


EEN KEEPER DIE PUNTEN KOST

Vorig seizoen wisselden Joël Drommel en Yvon Mvogo elkaar af als nummer één van PSV Eindhoven, maar beide doelmannen lieten echter geen secure indruk na. In april werd Drommel door trainer Roger Schmidt geslachtofferd en naar de bank verwezen nadat hij erg onzeker keepte en de individuele fouten maar bleef opstapelden. Na een sterk seizoenseinde keerde huurling Mvogo terug naar RB Leipzig, maar PSV Eindhoven haalde ondertussen Walter Benitez als de nieuwe eerste keeper. Het ziet er dus naar uit dat Drommel helemaal buitenspel wordt gezet bij PSV. Maar dat is niet geheel verrassend.

Joël Drommel stond namelijk al vanaf dag één onder druk in Eindhoven. Uitgerekend tegen zijn ex-club FC Twente liet hij bijvoorbeeld een bedenkelijke indruk na, waarbij vooral zijn houding weinig vertrouwen uitstraalde. Analist Kenneth Perez had zelfs medelijden met Drommel. “Het lijkt alsof er een piano op zijn rug zit. Bij elk moment zie je hem twijfelen”, vertelt hij bij Voetbalpraat. "We mogen in ieder geval constateren dat PSV in de zomer moet kijken naar een nieuwe keeper", vulde Sjoerd Mossou aan. Als je keeper je zo veel punten kost, moet je je afvragen of hij geschikt is.”



Aan de rust van diezelfde wedstrijd tussen PSV Eindhoven en FC Twente had analist Kees Kwakman ook al geen lovende woorden over voor Joël Drommel. “Elke keer als ik er zit, maakt Drommel een fout. Kan er niks meer van maken. Hij twijfelt enorm. Wel komen, niet komen, en uiteindelijk blijft hij achter in niemandsland. … Drommel overtuigt absoluut niet dit seizoen, geen uitstraling.” Collega-analist en ex-PSV-speler Ronald Bruggink sloot zich daarbij aan tijdens de live-uitzending op ESPN. “De twijfel van Drommel straalt uit op hele verdediging.”

GEBREK AAN MENTALE STERKTE

Ook columnist John Graat was snoeihard voor Joël Drommel in Trouw. Zijn gruwelijk mistasten komt veel te vaak voor en daarom wekt de doelman medelijden op. “Het ergste wat een topsporter kan overkomen. Hij is nu symbool voor het gekwakkel met keepers in ons land.” De kritiek op de dolende Drommel was er dus niet naast en hijzelf had zich zijn nieuw avontuur bij PSV Eindhoven, waar hij sinds vorige zomer onder contract ligt, ongetwijfeld ook anders voorgesteld.



De doelman raakte in een vicieuze cirkel door zijn individuele fouten, de felle kritiek van de buitenwereld en een tanend zelfvertrouwen. Maar het verschil tussen een top doelman en een doorsnee keeper is net het mentale aspect. En die mentale sterkte ontbreekt bij Joël Drommel. Dat werd vorige zomer zelfs heel duidelijk. Net voordat Drommel zijn handtekening zette onder een contract bij PSV Eindhoven, informeerde hij zelf nog even of Ajax geen interesse in hem had. Maar volgens Mike Verweij werd Drommel afgekeurd bij Ajax op het mentale deel, zo verklaarde de Ajax-Watcher in de podcast Kick-Off van de Telegraaf.

STEUN VAN VAN NISTELROOY

Naast zijn vele individuele fouten haalde Joël Drommel vorig seizoen ook al het laagste reddingspercentage van alle doelmannen in de Eredivisie. Door de combinatie van dit alles zou je denken dat de keeper geen toekomst meer heeft bij PSV Eindhoven, maar niets is minder waar. In de voorbereiding op het nieuwe seizoen stelde de nieuwe coach Ruud Van Nistelrooy dat Drommel zijn plaats heeft als nummer twee achter Walter Benitez, en voor de derde doelman Boy Waterman.



“Ik heb aangegeven dat hij een grote aankoop is en dat we hem absoluut niet afschrijven. Het is nu nog niet daar waar we het graag zien als absolute nummer één, dat snapt hij zelf ook. Maar met zijn leeftijd is er nog veel uit te halen, daar gaan we zeker mee aan de slag”, zei Van Nistelrooy toen. Ook Rick Elfrink schrijft Joël Drommel, die bij FC Twente fantastisch presteerde en zelfs opgeroepen werd voor het Nederlands elftal, zeker niet af. “De positie van Drommel is na een mislukt seizoen niet de meest florissante, maar PSV geeft hem nog niet op”, aldus de PSV-watcher in het Eindhovens Dagblad.

LEES OOK: Marc Coucke zeldzaam openhartig tegenover fans: "Sorry..."

Is Drommel een goede back-up voor Van Crombrugge?

Meest recent

'Leko dumpt trio: miscast Club Brugge weigert transfer'

Terwijl het wemelt van de geruchten rond sterkhouders zoals Nicolo Tresoldi en Joaquin Seys, en ...

52
52
'Overmars slaat toe: Antwerp verrast met oude bekende'

Nu de overname door het consortium rond Wouter Vandenhaute eindelijk helemaal rond is, wil Antwerp ...

115
115
'Code rood bij Club Brugge: Tresoldi op weg naar PL'

Als het van Bart Verhaeghe afhangt gaat hij helemaal nergens naartoe, maar na amper ...

305
305
Witte rook in Anderlecht: Sibierski dumpt dure flop

Antoine Sibierski moet RSC Anderlecht weer naar successen zien te loodsen, al torst de nieuwe ...

217
217
'Genk kan cashen: exit El Ouahdi in stroomversnelling'

KRC Genk staat op het punt om te cashen op Konstantinos Karetsas, wiens recordtransfer naar Borussia ...

445
445
Telenet onthult voetbalplannen: opvallende rol Ruben Van Gucht

Het WK 2026 behoort inmiddels weer definitief tot het verleden en dus is het weer reikhalzend ...

409
409
Einde Italiaanse chaos: oudgedienden moeten puin ruimen

Het Italiaanse voetbal verkeert in een diepe crisis, maar een oplossing lijkt in zich. Zo zou dan ...

49
49
Brutale overval Fuseini: nieuwe details na heftige beelden

Vicekampioen Union SG is opgeschrikt door een verachtelijk incident. Op straat in Brussel werd ...

153
153
'Doorbraak gevonden: Skov Olsen verbaast met nieuwe club'

Verschillende oud-smaakmakers uit de Jupiler Pro League komen deze zomer in aanmerking voor een ...

368
368
Anderlecht dropt straf nieuws voor return met Hammarby

RSC Anderlecht wil zich aanstaande donderdag zien te plaatsen voor de derde voorronde van de Europa ...

510
510
Scherpen naar Premier League: Union vangt miljoenensom

Union SG is andermaal één van zijn smaakmakers kwijt. Kjell Scherpen trekt na een ...

93
93
'Onrust bij Club Brugge: Preud'homme al onder vuur'

Na de landstitel vertrok Dévy Rigaux naar Feyenoord, waardoor Club Brugge amper twee jaar na ...

884
884
Overmars schiet raak: Antwerp heeft goudhaantje beet

In Youth We Trust. Het was lang de slogan van zijn ex-club, maar ook bij Antwerp komt kersvers ...

486
486
Leko kruist vingers: Club Brugge kondigt versterking aan

Met een nederlaag tegen Stade Rennes beleefde Club Brugge geen geslaagde generale repetitie voor de ...

402
402
Done deal: STVV laat spits gaan, steunpilaar tekent bij

Na een sprookjesachtig seizoen mag STVV straks Europa in. Daar hopen de Kanaries uiteraard geen mal ...

52
52
'Witte rook in Brugge: details Onyedika-deal bekend'

De officiële aankondiging ontbreekt nog, maar dat lijkt stilaan louter nog een formaliteit. ...

337
337
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk bij Anderlecht & Club Brugge'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

506
506
'Kassa rinkelt bij Union: duo levert jackpot op'

Vrijdag trekt Union naar Club Brugge, waar de troepen van David Hubert de Supercup hopen toe te ...

94
94
'Leko krijgt zin: Club Brugge pakt uit met dubbelslag'

Vrijdag staat al de eerste officiële opdracht van het seizoen voor de deur bij Club Brugge, dat ...

800
800
Hendrik Van Crombrugge treft Vanessa recht in het hart

Hendrik Van Crombrugge beleeft sportief woelige tijden. De doelman van Racing Genk moet andere ...

501
501
'Grote kuis in Anderlecht: titularis richting exit'

Ook op inkomend vlak heeft RSC Anderlecht nog werk aan de winkel, maar vooralsnog lijkt Antoine ...

514
514
'Leegloop bij Club Brugge: volgende sterkhouder wil weg'

Om een totale leegloop te vermijden moet Nicolo Tresoldi naar verluidt gewoon op post blijven, al ...

534
534
Lamine Yamal in shock: vriendin met hartverscheurend verhaal

Lamine Yamal is opnieuw het gesprek van de dag, maar deze keer gaat het niet om zijn prestaties op ...

89
89
Bruno laat zich gelden: RSCA-bestuur moet trainer intomen

RSC Anderlecht besloot in het tussenseizoen om de Portugees Vitor Bruno als hoofdtrainer aan te ...

887
887
Genk vermorzelt clubrecord: details Karetsas-deal bekend

Na een transfersoap van enkele weken tijd, is dan toch een akkoord gevonden omtrent Konstaninos ...

403
403

Meer sportnieuws