Anderlecht verbaast met transferblunder

474
Anderlecht verbaast met transferblunder

Een vaste klant bij de selectie van Oranje, 136 officiële wedstrijden voor FC Twente en sinds vorig seizoen onder contract bij PSV Eindhoven. Op papier heeft Joël Drommel een mooi profiel, maar vorig seizoen haalde hij in het Philips Stadion helemaal de ondergrens. Volgens Het Eindhovens Dagblad tonen Anderlecht en AA Gent interesse in Drommel maar hij lijkt alvast niet de beste transfer te zijn. De 25-jarige doelman kreeg vorig seizoen in Nederland immers pakken kritiek te slikken.


EEN KEEPER DIE PUNTEN KOST

Vorig seizoen wisselden Joël Drommel en Yvon Mvogo elkaar af als nummer één van PSV Eindhoven, maar beide doelmannen lieten echter geen secure indruk na. In april werd Drommel door trainer Roger Schmidt geslachtofferd en naar de bank verwezen nadat hij erg onzeker keepte en de individuele fouten maar bleef opstapelden. Na een sterk seizoenseinde keerde huurling Mvogo terug naar RB Leipzig, maar PSV Eindhoven haalde ondertussen Walter Benitez als de nieuwe eerste keeper. Het ziet er dus naar uit dat Drommel helemaal buitenspel wordt gezet bij PSV. Maar dat is niet geheel verrassend.

Joël Drommel stond namelijk al vanaf dag één onder druk in Eindhoven. Uitgerekend tegen zijn ex-club FC Twente liet hij bijvoorbeeld een bedenkelijke indruk na, waarbij vooral zijn houding weinig vertrouwen uitstraalde. Analist Kenneth Perez had zelfs medelijden met Drommel. “Het lijkt alsof er een piano op zijn rug zit. Bij elk moment zie je hem twijfelen”, vertelt hij bij Voetbalpraat. "We mogen in ieder geval constateren dat PSV in de zomer moet kijken naar een nieuwe keeper", vulde Sjoerd Mossou aan. Als je keeper je zo veel punten kost, moet je je afvragen of hij geschikt is.”



Aan de rust van diezelfde wedstrijd tussen PSV Eindhoven en FC Twente had analist Kees Kwakman ook al geen lovende woorden over voor Joël Drommel. “Elke keer als ik er zit, maakt Drommel een fout. Kan er niks meer van maken. Hij twijfelt enorm. Wel komen, niet komen, en uiteindelijk blijft hij achter in niemandsland. … Drommel overtuigt absoluut niet dit seizoen, geen uitstraling.” Collega-analist en ex-PSV-speler Ronald Bruggink sloot zich daarbij aan tijdens de live-uitzending op ESPN. “De twijfel van Drommel straalt uit op hele verdediging.”

GEBREK AAN MENTALE STERKTE

Ook columnist John Graat was snoeihard voor Joël Drommel in Trouw. Zijn gruwelijk mistasten komt veel te vaak voor en daarom wekt de doelman medelijden op. “Het ergste wat een topsporter kan overkomen. Hij is nu symbool voor het gekwakkel met keepers in ons land.” De kritiek op de dolende Drommel was er dus niet naast en hijzelf had zich zijn nieuw avontuur bij PSV Eindhoven, waar hij sinds vorige zomer onder contract ligt, ongetwijfeld ook anders voorgesteld.



De doelman raakte in een vicieuze cirkel door zijn individuele fouten, de felle kritiek van de buitenwereld en een tanend zelfvertrouwen. Maar het verschil tussen een top doelman en een doorsnee keeper is net het mentale aspect. En die mentale sterkte ontbreekt bij Joël Drommel. Dat werd vorige zomer zelfs heel duidelijk. Net voordat Drommel zijn handtekening zette onder een contract bij PSV Eindhoven, informeerde hij zelf nog even of Ajax geen interesse in hem had. Maar volgens Mike Verweij werd Drommel afgekeurd bij Ajax op het mentale deel, zo verklaarde de Ajax-Watcher in de podcast Kick-Off van de Telegraaf.

STEUN VAN VAN NISTELROOY

Naast zijn vele individuele fouten haalde Joël Drommel vorig seizoen ook al het laagste reddingspercentage van alle doelmannen in de Eredivisie. Door de combinatie van dit alles zou je denken dat de keeper geen toekomst meer heeft bij PSV Eindhoven, maar niets is minder waar. In de voorbereiding op het nieuwe seizoen stelde de nieuwe coach Ruud Van Nistelrooy dat Drommel zijn plaats heeft als nummer twee achter Walter Benitez, en voor de derde doelman Boy Waterman.



“Ik heb aangegeven dat hij een grote aankoop is en dat we hem absoluut niet afschrijven. Het is nu nog niet daar waar we het graag zien als absolute nummer één, dat snapt hij zelf ook. Maar met zijn leeftijd is er nog veel uit te halen, daar gaan we zeker mee aan de slag”, zei Van Nistelrooy toen. Ook Rick Elfrink schrijft Joël Drommel, die bij FC Twente fantastisch presteerde en zelfs opgeroepen werd voor het Nederlands elftal, zeker niet af. “De positie van Drommel is na een mislukt seizoen niet de meest florissante, maar PSV geeft hem nog niet op”, aldus de PSV-watcher in het Eindhovens Dagblad.

LEES OOK: Club binnen 2 weken al zo goed als zeker van kwalificatie?

Is Drommel een goede back-up voor Van Crombrugge?

Meest recent

Allegri houdt koppig vast aan De Bruyne-plan: "Hij kan het"

Het zijn woelige weken geweest voor Kevin De Bruyne, waarin hij van het ene uiterste in het andere ...

0
0
Spijt van keuze voor Duitsland: "Als Klopp me oproept, zeg ik nee"

Spelers met dubbele nationaliteit, het is in ons land de laatste jaren een heet hangijzer geworden. ...

28
28
Toptalent komt plots boven bij Anderlecht: Bruno verklaart

Anderlecht stond donderdagavond onder zware druk in Polen na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

82
82
Geen JPL-voetbal vanavond: Kortrijk-Mechelen afgelast

Competitievoetbal was de voorbije anderhalve maand schaars in ons land. Eind september en begin ...

72
72
De Ketelaere krijgt ervan langs in Italië: "Dat doet hij niet"

Het werd donderdag een uitstekende Europese avond voor de Belgische clubs, maar andere landgenoten ...

82
82
'Bom' op Belgisch voetbal wordt sisser: Antwerp vangt bot

De voorbije jaren zijn er al enkele bommetjes ontploft in de voetbalwereld, die het transfersysteem ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Nilis verrast, Genk hakt knoop door over revelatie'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

74
74
Vitor Bruno rekent op ‘lieveling’: Anderlecht-pion staat op

RSC Anderlecht deed vertrouwen op in de Europa League. Tegen Jagiellonia won Anderlecht met 0-3. ...

212
212
Nachtmerrie wordt sprookje: Antwerp-fan Huybrechts in extase

Kim Huybrechts leek naast het EK darts te grijpen en zag alweer een grote kans door de vingers ...

25
25
Florucz baalt ondanks zege Union: “Zo wil je niet voetballen”

Union SG gooit hoge ogen in Europa. De Brusselse club won in een leeg Düsseldorf met 4-0 van ...

32
32
Club NXT-talent klopt op de deur: “Ik wil debuut maken”

De afgelopen seizoenen braken heel wat talenten bij Club Brugge door via Club NXT. De U23-ploeg van ...

271
271
Stroeykens slaat ferm op tafel: “Niet rond de pot draaien”

RSC Anderlecht heeft vertrouwen getankt in de Europa League. Paars-Wit won met overtuigende 0-3 ...

298
298
AA Gent likt wonden: spelers steken koppen bij elkaar voor Anderlecht

KAA Gent is de leider van de Jupiler Pro League, maar de afgelopen wedstrijden kreeg het klappen. In ...

156
156
'D'Onofrio laat zich weer zien bij Standard'

De laatste echte gloriejaren van Standard liggen intussen toch al even achter ons. De laatste ...

216
216
Albert onder de indruk bij Anderlecht: "Hij is dé leider"

Anderlecht heeft donderdag na een woelige week de rust doen terugkeren. Na de nederlagen tegen ...

241
241
Marca kiest 100 beste spelers: 2 Belgen én 2 Club-spelers

Maandagavond wordt in Londen de Gouden Bal uitgereikt om de beste speler van vorig seizoen te ...

219
219
Geweldige Belgische week in Europa: extra zuur verlies Gent

Het Belgische voetbal kan terugblikken op een uitstekende week. Maar liefst vier van de vijf ...

195
195
Opmars KV Mechelen: Vanderbiest doet forse uitspraak

Na bekervoetbal vorig weekend en een Europese midweek wordt er dit weekend weer gevoetbald in de ...

116
116
Bayern schrijft geschiedenis: monsterdeal van 250 miljoen

Bayern München hoopt dit seizoen de Champions League te kunnen winnen, nadat het vorig seizoen ...

330
330
Anderlecht legt pijnpunt bloot na crisisweek: "Dat deden we minder"

Het was de voorbije dagen code rood bij Anderlecht na de nederlagen tegen Dinamo Zagreb en ...

147
147
'Godts is het helemaal beu: PSG gaat veel te ver'

Kvaratskhelia is maanden geblesseerd, maar Mika Godts mocht dinsdag tegen Barcelona niet eens ...

386
386
Union spreekt straffe ambitie uit na 7 op 9

Union blijft indruk maken in de Europa League. Nadat het zijn openingsmatch al vlot gewonnen had op ...

76
76
STVV droomt meteen van nieuwe stunt: "Waarom niet?"

STVV heeft donderdag voor een straffe stunt gezorgd in de Conference League. Nadat het zijn ...

110
110
Stort AA Gent helemaal in? De Mil antwoordt na nieuw verlies

AA Gent nam dit seizoen een flitsende start met een reeks van maar liefst vijftien wedstrijden ...

367
367
Vitor Bruno benoemt keerpunt: "Dat deed match kantelen"

Er hing een crisis in de lucht bij Anderlecht na de nul op zes in de Europa League en de pijnlijke ...

203
203

Meer sportnieuws