Anderlecht verbaast met transferblunder

474 stemmen
Anderlecht verbaast met transferblunder

Een vaste klant bij de selectie van Oranje, 136 officiële wedstrijden voor FC Twente en sinds vorig seizoen onder contract bij PSV Eindhoven. Op papier heeft Joël Drommel een mooi profiel, maar vorig seizoen haalde hij in het Philips Stadion helemaal de ondergrens. Volgens Het Eindhovens Dagblad tonen Anderlecht en AA Gent interesse in Drommel maar hij lijkt alvast niet de beste transfer te zijn. De 25-jarige doelman kreeg vorig seizoen in Nederland immers pakken kritiek te slikken.


EEN KEEPER DIE PUNTEN KOST

Vorig seizoen wisselden Joël Drommel en Yvon Mvogo elkaar af als nummer één van PSV Eindhoven, maar beide doelmannen lieten echter geen secure indruk na. In april werd Drommel door trainer Roger Schmidt geslachtofferd en naar de bank verwezen nadat hij erg onzeker keepte en de individuele fouten maar bleef opstapelden. Na een sterk seizoenseinde keerde huurling Mvogo terug naar RB Leipzig, maar PSV Eindhoven haalde ondertussen Walter Benitez als de nieuwe eerste keeper. Het ziet er dus naar uit dat Drommel helemaal buitenspel wordt gezet bij PSV. Maar dat is niet geheel verrassend.

Joël Drommel stond namelijk al vanaf dag één onder druk in Eindhoven. Uitgerekend tegen zijn ex-club FC Twente liet hij bijvoorbeeld een bedenkelijke indruk na, waarbij vooral zijn houding weinig vertrouwen uitstraalde. Analist Kenneth Perez had zelfs medelijden met Drommel. “Het lijkt alsof er een piano op zijn rug zit. Bij elk moment zie je hem twijfelen”, vertelt hij bij Voetbalpraat. "We mogen in ieder geval constateren dat PSV in de zomer moet kijken naar een nieuwe keeper", vulde Sjoerd Mossou aan. Als je keeper je zo veel punten kost, moet je je afvragen of hij geschikt is.”



Aan de rust van diezelfde wedstrijd tussen PSV Eindhoven en FC Twente had analist Kees Kwakman ook al geen lovende woorden over voor Joël Drommel. “Elke keer als ik er zit, maakt Drommel een fout. Kan er niks meer van maken. Hij twijfelt enorm. Wel komen, niet komen, en uiteindelijk blijft hij achter in niemandsland. … Drommel overtuigt absoluut niet dit seizoen, geen uitstraling.” Collega-analist en ex-PSV-speler Ronald Bruggink sloot zich daarbij aan tijdens de live-uitzending op ESPN. “De twijfel van Drommel straalt uit op hele verdediging.”

GEBREK AAN MENTALE STERKTE

Ook columnist John Graat was snoeihard voor Joël Drommel in Trouw. Zijn gruwelijk mistasten komt veel te vaak voor en daarom wekt de doelman medelijden op. “Het ergste wat een topsporter kan overkomen. Hij is nu symbool voor het gekwakkel met keepers in ons land.” De kritiek op de dolende Drommel was er dus niet naast en hijzelf had zich zijn nieuw avontuur bij PSV Eindhoven, waar hij sinds vorige zomer onder contract ligt, ongetwijfeld ook anders voorgesteld.



De doelman raakte in een vicieuze cirkel door zijn individuele fouten, de felle kritiek van de buitenwereld en een tanend zelfvertrouwen. Maar het verschil tussen een top doelman en een doorsnee keeper is net het mentale aspect. En die mentale sterkte ontbreekt bij Joël Drommel. Dat werd vorige zomer zelfs heel duidelijk. Net voordat Drommel zijn handtekening zette onder een contract bij PSV Eindhoven, informeerde hij zelf nog even of Ajax geen interesse in hem had. Maar volgens Mike Verweij werd Drommel afgekeurd bij Ajax op het mentale deel, zo verklaarde de Ajax-Watcher in de podcast Kick-Off van de Telegraaf.

STEUN VAN VAN NISTELROOY

Naast zijn vele individuele fouten haalde Joël Drommel vorig seizoen ook al het laagste reddingspercentage van alle doelmannen in de Eredivisie. Door de combinatie van dit alles zou je denken dat de keeper geen toekomst meer heeft bij PSV Eindhoven, maar niets is minder waar. In de voorbereiding op het nieuwe seizoen stelde de nieuwe coach Ruud Van Nistelrooy dat Drommel zijn plaats heeft als nummer twee achter Walter Benitez, en voor de derde doelman Boy Waterman.



“Ik heb aangegeven dat hij een grote aankoop is en dat we hem absoluut niet afschrijven. Het is nu nog niet daar waar we het graag zien als absolute nummer één, dat snapt hij zelf ook. Maar met zijn leeftijd is er nog veel uit te halen, daar gaan we zeker mee aan de slag”, zei Van Nistelrooy toen. Ook Rick Elfrink schrijft Joël Drommel, die bij FC Twente fantastisch presteerde en zelfs opgeroepen werd voor het Nederlands elftal, zeker niet af. “De positie van Drommel is na een mislukt seizoen niet de meest florissante, maar PSV geeft hem nog niet op”, aldus de PSV-watcher in het Eindhovens Dagblad.

LEES OOK: Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Is Drommel een goede back-up voor Van Crombrugge?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

31
31
Experiment Garcia zorgt voor mooie zege Rode Duivels

De Rode Duivels speelden zopas een oefenmatch in en tegen Kroatië. Het werd een interessant ...

40
40
'Rigaux is Club Brugge meteen te snel af op transfermarkt'

Dévy Rigaux gaat een drukke transferzomer tegemoet bij Feyenoord. Hij zal ongetwijfeld zijn ...

55
55
Degryse scherp voor Garcia: "Ik zou dat niet doen"

De Rode Duivels hebben hun eerste helft tegen Kroatië achter de rug. De Belgen leiden met 0-1 ...

33
33
Experiment Rode Duivels: fans geven duidelijke mening

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun eerste match in de voorbereiding op het WK 2026. ...

67
67
Rode Duivel héél ambitieus: "Gaan om het WK te winnen"

De Rode Duivels zijn momenteel bezig aan hun oefenmatch tegen Kroatië. Rudi Garcia ...

25
25
Club Brugge heeft beslist: géén nieuw contract

Club Brugge is bezig aan een evaluatie van de spelerskern. Vandaag hebben ze een keuze gemaakt over ...

218
218
Carl Huybrechts hard voor collega's: "Om gek van te worden"

Carl Huybrechts was lange tijd de referentie op vlak van voetbalcommentaar in België. De ...

60
60
Garcia legt verrassingen uit: mosterd bij Martinez?

Met het oefenduel in Kroatië zetten de Rode Duivels zo dadelijk de laatste rechte lijn richting ...

50
50
'Klopjacht bij Club Brugge: recordtransfer krijgt vorm'

Meer nog dan de voorbije jaren stevent Club Brugge deze zomer af op een regelrechte leegloop. ...

250
250
Garcia botst al met Lukaku: "Dit gaat ontploffen"

Lukaku is terug, en dat voelen ze meteen bij de Rode Duivels. Hij wil spelen, Garcia wil hem erbij. ...

245
245
Garcia experimenteert: opstelling Rode Duivels bekend

Een week voor de opener tegen Egypte kan de WK-koorts stilaan al helemaal losbarsten. Straks ...

160
160
'Hayen op wenken bediend: Genk shopt in eigen land'

Ondanks de meer dan degelijke campagne in Europa werd het een seizoen om snel te vergeten voor KRC ...

390
390
'Tresoldi grof wild: woekerwinst voor Club Brugge'

Na de landstitel gaat Club Brugge een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa ...

478
478
KAA Gent grijpt in na KDB Cup: nieuw groeibriljant

De KDB Cup is afgelopen. Heel wat talenten lieten zien wat ze in huis hebben. Bij KAA Gent besloot ...

59
59
Broos briest: WK-problemen en grote stress Zuid-Afrika

Hugo Broos is de eerste Belgische bondscoach die op weg is naar het WK in de Verenigde Staten, ...

46
46
Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

98
98
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

101
101
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

74
74
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

44
44
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

251
251
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

190
190
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

303
303
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

261
261
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

384
384
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

512
512

Meer sportnieuws