Anderlecht verbaast met transferblunder

474
Anderlecht verbaast met transferblunder

Een vaste klant bij de selectie van Oranje, 136 officiële wedstrijden voor FC Twente en sinds vorig seizoen onder contract bij PSV Eindhoven. Op papier heeft Joël Drommel een mooi profiel, maar vorig seizoen haalde hij in het Philips Stadion helemaal de ondergrens. Volgens Het Eindhovens Dagblad tonen Anderlecht en AA Gent interesse in Drommel maar hij lijkt alvast niet de beste transfer te zijn. De 25-jarige doelman kreeg vorig seizoen in Nederland immers pakken kritiek te slikken.


EEN KEEPER DIE PUNTEN KOST

Vorig seizoen wisselden Joël Drommel en Yvon Mvogo elkaar af als nummer één van PSV Eindhoven, maar beide doelmannen lieten echter geen secure indruk na. In april werd Drommel door trainer Roger Schmidt geslachtofferd en naar de bank verwezen nadat hij erg onzeker keepte en de individuele fouten maar bleef opstapelden. Na een sterk seizoenseinde keerde huurling Mvogo terug naar RB Leipzig, maar PSV Eindhoven haalde ondertussen Walter Benitez als de nieuwe eerste keeper. Het ziet er dus naar uit dat Drommel helemaal buitenspel wordt gezet bij PSV. Maar dat is niet geheel verrassend.

Joël Drommel stond namelijk al vanaf dag één onder druk in Eindhoven. Uitgerekend tegen zijn ex-club FC Twente liet hij bijvoorbeeld een bedenkelijke indruk na, waarbij vooral zijn houding weinig vertrouwen uitstraalde. Analist Kenneth Perez had zelfs medelijden met Drommel. “Het lijkt alsof er een piano op zijn rug zit. Bij elk moment zie je hem twijfelen”, vertelt hij bij Voetbalpraat. "We mogen in ieder geval constateren dat PSV in de zomer moet kijken naar een nieuwe keeper", vulde Sjoerd Mossou aan. Als je keeper je zo veel punten kost, moet je je afvragen of hij geschikt is.”



Aan de rust van diezelfde wedstrijd tussen PSV Eindhoven en FC Twente had analist Kees Kwakman ook al geen lovende woorden over voor Joël Drommel. “Elke keer als ik er zit, maakt Drommel een fout. Kan er niks meer van maken. Hij twijfelt enorm. Wel komen, niet komen, en uiteindelijk blijft hij achter in niemandsland. … Drommel overtuigt absoluut niet dit seizoen, geen uitstraling.” Collega-analist en ex-PSV-speler Ronald Bruggink sloot zich daarbij aan tijdens de live-uitzending op ESPN. “De twijfel van Drommel straalt uit op hele verdediging.”

GEBREK AAN MENTALE STERKTE

Ook columnist John Graat was snoeihard voor Joël Drommel in Trouw. Zijn gruwelijk mistasten komt veel te vaak voor en daarom wekt de doelman medelijden op. “Het ergste wat een topsporter kan overkomen. Hij is nu symbool voor het gekwakkel met keepers in ons land.” De kritiek op de dolende Drommel was er dus niet naast en hijzelf had zich zijn nieuw avontuur bij PSV Eindhoven, waar hij sinds vorige zomer onder contract ligt, ongetwijfeld ook anders voorgesteld.



De doelman raakte in een vicieuze cirkel door zijn individuele fouten, de felle kritiek van de buitenwereld en een tanend zelfvertrouwen. Maar het verschil tussen een top doelman en een doorsnee keeper is net het mentale aspect. En die mentale sterkte ontbreekt bij Joël Drommel. Dat werd vorige zomer zelfs heel duidelijk. Net voordat Drommel zijn handtekening zette onder een contract bij PSV Eindhoven, informeerde hij zelf nog even of Ajax geen interesse in hem had. Maar volgens Mike Verweij werd Drommel afgekeurd bij Ajax op het mentale deel, zo verklaarde de Ajax-Watcher in de podcast Kick-Off van de Telegraaf.

STEUN VAN VAN NISTELROOY

Naast zijn vele individuele fouten haalde Joël Drommel vorig seizoen ook al het laagste reddingspercentage van alle doelmannen in de Eredivisie. Door de combinatie van dit alles zou je denken dat de keeper geen toekomst meer heeft bij PSV Eindhoven, maar niets is minder waar. In de voorbereiding op het nieuwe seizoen stelde de nieuwe coach Ruud Van Nistelrooy dat Drommel zijn plaats heeft als nummer twee achter Walter Benitez, en voor de derde doelman Boy Waterman.



“Ik heb aangegeven dat hij een grote aankoop is en dat we hem absoluut niet afschrijven. Het is nu nog niet daar waar we het graag zien als absolute nummer één, dat snapt hij zelf ook. Maar met zijn leeftijd is er nog veel uit te halen, daar gaan we zeker mee aan de slag”, zei Van Nistelrooy toen. Ook Rick Elfrink schrijft Joël Drommel, die bij FC Twente fantastisch presteerde en zelfs opgeroepen werd voor het Nederlands elftal, zeker niet af. “De positie van Drommel is na een mislukt seizoen niet de meest florissante, maar PSV geeft hem nog niet op”, aldus de PSV-watcher in het Eindhovens Dagblad.

LEES OOK: 'PSV vreest rampscenario: Ruben van Bommel in beeld'

Is Drommel een goede back-up voor Van Crombrugge?

Meest recent

Hier kijk je vanavond live naar Internazionale - Club Brugge

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. Om 21u start de Europese clash ...

4
4
"Pal naast moordenaar!"-Deschacht haalt ongefilterd uit

Olivier Deschacht lag de voorbije week onder vuur na zijn opvallende uitspraak over het ...

9
9
Antwerp-fans vellen straf oordeel over Marvin Compper

Het begint heet te worden onder de stoel van Marvin Compper na de 5-1 nederlaag tegen Westerlo ...

5
5
Luis Enrique grijpt in: duidelijke boodschap Godts

Mika Godts maakte afgelopen zomer de monstertransfer van Ajax naar PSG. De Franse grootmacht legde ...

55
55
Joos waarschuwt Leko: “Dan hangt Club Brugge eraan”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De Italiaanse topclub is de ...

97
97
TRANSFERUURTJE: ‘Record Club Brugge nakend, oplossing Bertaccini’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

170
170
Enorm Antwerp-pijnpunt bloot: pion compleet afgemaakt

Royal Antwerp FC begon goed tegen Westerlo, maar ging uiteindelijk nog met de billen bloot. ...

107
107
Nieuw Anderlecht-goudhaantje staat op: switch naar Marokko

Bij RSC Anderlecht staat plots een nieuw goudhaantje op met een bekend gezicht. Kaïs Barry (20) ...

190
190
Duchâtelet voorspelt VAR-revolutie: “Geen assistenten meer”

Afgelopen speeldag was er heel wat controverse rond de VAR. Bij Standard Luik werd een penalty niet ...

64
64
Union SG vreest Israëlische rel voor Europa League-clash

Union SG neemt het binnenkort op tegen Hapoel Be’er Sheva in de Europa League. De wedstrijd ...

53
53
Vader Tresoldi onthult grote transferdroom: record in zicht

Nicolo Tresoldi was afgelopen zomer grof wild op de mercato. Die interesse zal er ook volgende ...

165
165
Compper zwaar onder vuur bij Antwerp: “Hij ging erover”

Royal Antwerp FC zit ook na de interlandbreak in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old ging ...

267
267
Leko bejubelt Club-tweetal: "Sowieso naar Europese top"

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

133
133
'Real bedient Mourinho: eerste toptransfer 2027 staat vast'

Real Madrid haalde in het tussenseizoen een straf lijstje aan versterkingen in huis. Desondanks ...

88
88
AA Gent kampioen? Analisten draaien helemaal bij

AA Gent blijft zijn sterke prestaties bevestigen. Na acht speeldagen staan de Buffalo's alleen aan ...

434
434
'Masterplan bij Club: bestuur plant nieuwe recordtransfer'

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een pak miljoenen op, maar het weigerde ook ...

498
498
Groot 'slachtoffer' bij Genk: Thorup krijgt lastige opdracht

KRC Genk heeft zaterdag zijn eerste zege sinds eind augustus geboekt. Dat was deels te wijten aan de ...

240
240
Alderweireld in 'Match of the Day': eerste kritiek duikt op

Toby Alderweireld heeft zondagavond een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn carrière als ...

513
513
Standard krijgt klappen: Euvrard ziet groot probleem

Standard begon erg veelbelovend aan het huidige seizoen. Maar momenteel zijn de Rouches op een ...

163
163
Inter-Club: twéé cruciale wissels in Brugse basisploeg?

Dinsdagavond is het zover, dan hervat het seizoen in de Champions League. Club Brugge moet dan ...

276
276
Motie van wantrouwen Anderlecht: ondermaats duo krijgt signaal

RSC Anderlecht haalde afgelopen weekend zowaar Mario Stroeykens als Adriano Bertaccini weer onder ...

301
301
Hommeles bij Bayern: Kompany ontsnapt aan netelige situatie

In de Champions League gaat Bayern München dinsdagavond op bezoek bij debutant Viking FK. Aan ...

201
201
'Club Brugge ruikt zijn kans: Stankovic zorgt voor nieuwe hoop'

Club Brugge speelt dinsdagavond in San Siro tegen Inter, en daar loopt een oude bekende rond. ...

428
428
Europees ontzag voor Club: Inter-topper geeft straf compliment

Club Brugge staat dinsdagavond voor een loodzware opdracht in de Champions League. Zo gaan de ...

319
319
Simons slaat en zalft: "Vergeef ik hem met plezier"

Oud-Heverlee Leuven heeft een knap punt gepakt op het veld van bekerwinnaar Union SG. Na het ...

54
54

Meer sportnieuws