'Club Brugge heeft duidelijke eis voor vertrek Vanaken'

door
'Club Brugge heeft duidelijke eis voor vertrek Vanaken'

De transfer van Hans Vanaken naar het Engelse West Ham United lijkt in een stroomversnelling te komen. Het bestuur van Club Brugge zat gisteren samen met het entourage van de tweevoudige Gouden Schoen en daaruit blijkt dat Blauw-Zwart één grote eis heeft voor het vertrek van zijn sterkhouder.

Want de Belgische landskampioen wil Vanaken alleen maar laten gaan als het een waardige vervanger vindt. Volgens Pieter-Jan Calcoen, redacteur bij Het Nieuwsblad, zou het bestuur van Club Brugge willen meewerken aan een eventuele transfer naar West Ham, maar niet zolang er een gepaste vervanger is aangetrokken. De tijd begint echter te dringen, want op 1 september sluit de transfermarkt in Engeland. 

Een vervanger vinden voor Vanaken zal allerminst een gemakkelijke opdracht worden voor het bestuur van Blauw-Zwart. De Rode Duivel speelde in zijn carrière 344 keer voor de West-Vlamingen en ontpopte zich de afgelopen jaren tot sterkhouder en publiekslieveling. Zowel het bestuur als de supporters zien hem dan ook niet graag vertrekken. Desondanks wordt de sfeer aan de onderhandelingstafel door Calcoen toch als 'constructief' omschreven. 

LAATSTE KANS
De 29-jarige Vanaken, die op 24 augustus dertig wordt, beschouwd de overstap naar West Ham als zijn laatste kans op een toptransfer. Het is nu nog maar de vraag of Club Brugge water bij de wijn zal willen doen omtrent het transferbedrag en het vinden van een vervanger. 

LEES OOK: Vanaken en Seys trekken doodeerlijke conclusie na Arsenal

Zou jij Vanaken bij West Ham zien spelen?

Meest recent

'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

0
0
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

9
9
Grote schlemiel bij Genk: "Heel slecht van mijn kant"

KRC Genk raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Donderdag verloren de ...

57
57
Hoogspanning in Genk: Fink beantwoordt ontslag-vragen

Het beloven spannende dagen te worden bij KRC Genk. Donderdagavond incasseerden de Limburgers op het ...

106
106
Vuurwerk verzekerd: spelers krijgen pittige Leko-waarschuwing

Ivan Leko is begonnen aan zijn tweede ambtstermijn als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd ...

275
275
UEL/UECL: Tielemans grote matchwinnaar, horror-avond Engels

In de Europa League heeft Youri Tielemans zijn goede vorm bij Aston Villa nog eens geetalleerd. Met ...

34
34
'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Nog twee matchen te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn troepen bij ...

89
89
Nieuwe onthullingen Hayen-ontslag: oude bekende doet boekje open

Club Brugge zorgde deze week voor een heuse schokgolf met zijn veelbesproken trainerswissel. De ...

877
877
Over en uit voor Fink? Genk-spelers maken statement

Hoe lang houdt Thorsten Fink het hoofd nog boven water bij KRC Genk? Na de nederlaag van donderdag ...

451
451
"Anders wordt het moeilijk" - Leko krijgt heldere taak bij Club

Ivan Leko maakte deze week zijn grote rentree als hoofdcoach van Club Brugge. De Kroaat werd maandag ...

598
598
UEL/UECL: pijnlijke avond Ligue 1-Belgen, ruime zege Martens

Donderdagavond stond in de Europa en Conference League de laatste speeldag van 2025 op het ...

18
18
Job Fink aan zijden draadje: Genk verliest ook in Europa

KRC Genk heeft donderdagavond zijn derde pijnlijke nederlaag op amper één week tijd ...

209
209
Verstraete onthult: déze woorden deden Dean door lint gaan

Rik De Mil is sinds woensdag de nieuwe coach van AA Gent. Het wordt onder meer uitkijken naar welke ...

372
372
‘Anderlecht in extase: 'GO' voor nieuwe goalmachine’

In het hoofd van Anderlecht-fans is hij nu al de nieuwe Haaland. Maar wat als die mooie droom gewoon ...

320
320
Leko trekt eerste conclusie na verloren Club-debuut

Ivan Leko heeft zijn officiële comeback als hoofdtrainer van Club Brugge gemaakt. Dat deed hij ...

280
280
Grote zondebok bij achtervolgend Genk: "Elke match opnieuw"

Na twee zware opdoffers in eigen land, wou KRC Genk zich donderdagavond herpakken in de Europa ...

224
224
Anderlecht blijft hervormen: volgend ontslag bekend gemaakt

Met Michael Verschueren en Kenneth Bornauw, stelde RSC Anderlecht onlangs een nieuwe voorzitter en ...

265
265
Courtois verstuurt heldere WK-waarschuwing bij Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn tijdens de groepsfase van het WK 2026. Zo zullen op weg ...

107
107
Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

593
593
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

22
22
'Leegloop bij Club Brugge: Inter plant dubbelslag'

Nicky Hayen mocht het niet meer tot dan uitzingen, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk ...

562
562
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

125
125
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

551
551
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

627
627
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

286
286

Meer sportnieuws