United is back, zwak Liverpool met 2-1 onderuit

145 stemmen
United is back, zwak Liverpool met 2-1 onderuit

Erik ten Hag kreeg vroeg op het seizoen al zijn eerste topper te verwerken. Winnen was voor Manchester United broodnodig om een 0 op 9 te vermijden. Al was dat niet makkelijk tegen rivaal Liverpool. The Reds toonden zich als makke lammetjes op Old Trafford en Manchester United toonde bij vlagen goed voetbal. 

ten Hag heeft een beroerde seizoensstart achter de kiezen bij United. Maandagavond legde Manchester United veel intensiteit aan de dag en dat loonde tegen een braaf Liverpool. De Gea en het nieuwe centrale duo Varane - Martinez toonden zich als een stugge ruggengraat. Ook Bruno Fernandes, Sancho en Rashford stonden weer op na twee zwakke weken. 

Zo snel kan het dus gaan in het voetbal. The Mancunians zaten in een zware crisis, maar het zal de fans deugd doen dat ze uitgerekend tegen Liverpool hun eerste driepunter weten de pakken. De troepen van Jurgen Klopp krijgen zo de zwarte piet doorgeschoven, want met een 2 op 9 moet Liverpool volgende week absoluut zien te winnen om een malaise te vermijden. 

VERRASSING VAN BIJ DE START
ten Hag verraste met zowel Cristiano Ronaldo als aanvoerder Harry Maguire op de bank te zetten. The Mancunians startte vol overgave aan de wedstrijd en had na tien minuten via Anthony Elanga al op voorsprong kunnen staan, maar de trap van de jonge Zweed stuitte op de buitenkant van de paal. Iets later was het wel raak na een mooie kap en dito schot van Sancho. 

Nadien nam Liverpool het spel over, maar de ploeg van ten Hag hield goed stand en kon met een voorsprong de rust in. Na de pauze ging het spel weer goed op en neer. De weggestuurde Marcus Rashford verdubbelde in minuut 53 de score. Liverpool probeerde opnieuw het tempo op te drijven. Dat resulteerde tien minuten voor tijd in de aansluitingstreffer van Mo Salah. Bij een scrimmage voor het doel van de Gea zette Salah zijn hoofd tegen de bal. 

Het echte slotoffensief van Liverpool werd tamelijk makkelijk gepareerd door United. Cristiano Ronaldo viel nog in en kwam in de blessuretijd nog dicht bij een treffer, maar zijn bal ging hoog over. Het zal ten Hag worst wezen, zijn hagje is gered en de kopzorgen zitten nu enkele kilometers verderop in Liverpool.  

LEES OOK: 'Club richting recordtransfer: United onderneemt actie'

Heeft Manchester United verdiend gewonnen?

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

34
34
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

56
56
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

200
200
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

74
74
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

78
78
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

143
143
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

177
177
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

188
188
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

62
62
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

148
148
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

290
290
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

373
373
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

81
81
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

538
538
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

78
78
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

448
448
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

644
644
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

249
249
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

305
305
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

102
102
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

927
927
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

496
496
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

154
154
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

461
461
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

613
613

Meer sportnieuws