United is back, zwak Liverpool met 2-1 onderuit

145 stemmen
United is back, zwak Liverpool met 2-1 onderuit

Erik ten Hag kreeg vroeg op het seizoen al zijn eerste topper te verwerken. Winnen was voor Manchester United broodnodig om een 0 op 9 te vermijden. Al was dat niet makkelijk tegen rivaal Liverpool. The Reds toonden zich als makke lammetjes op Old Trafford en Manchester United toonde bij vlagen goed voetbal. 

ten Hag heeft een beroerde seizoensstart achter de kiezen bij United. Maandagavond legde Manchester United veel intensiteit aan de dag en dat loonde tegen een braaf Liverpool. De Gea en het nieuwe centrale duo Varane - Martinez toonden zich als een stugge ruggengraat. Ook Bruno Fernandes, Sancho en Rashford stonden weer op na twee zwakke weken. 

Zo snel kan het dus gaan in het voetbal. The Mancunians zaten in een zware crisis, maar het zal de fans deugd doen dat ze uitgerekend tegen Liverpool hun eerste driepunter weten de pakken. De troepen van Jurgen Klopp krijgen zo de zwarte piet doorgeschoven, want met een 2 op 9 moet Liverpool volgende week absoluut zien te winnen om een malaise te vermijden. 

VERRASSING VAN BIJ DE START
ten Hag verraste met zowel Cristiano Ronaldo als aanvoerder Harry Maguire op de bank te zetten. The Mancunians startte vol overgave aan de wedstrijd en had na tien minuten via Anthony Elanga al op voorsprong kunnen staan, maar de trap van de jonge Zweed stuitte op de buitenkant van de paal. Iets later was het wel raak na een mooie kap en dito schot van Sancho. 

Nadien nam Liverpool het spel over, maar de ploeg van ten Hag hield goed stand en kon met een voorsprong de rust in. Na de pauze ging het spel weer goed op en neer. De weggestuurde Marcus Rashford verdubbelde in minuut 53 de score. Liverpool probeerde opnieuw het tempo op te drijven. Dat resulteerde tien minuten voor tijd in de aansluitingstreffer van Mo Salah. Bij een scrimmage voor het doel van de Gea zette Salah zijn hoofd tegen de bal. 

Het echte slotoffensief van Liverpool werd tamelijk makkelijk gepareerd door United. Cristiano Ronaldo viel nog in en kwam in de blessuretijd nog dicht bij een treffer, maar zijn bal ging hoog over. Het zal ten Hag worst wezen, zijn hagje is gered en de kopzorgen zitten nu enkele kilometers verderop in Liverpool.  

LEES OOK: Tottenham op valreep gered, afscheid Guardiola in mineur

Heeft Manchester United verdiend gewonnen?

Meest recent

Topdoelman opvolger Mignolet: "Contract van twee jaar"

Club Brugge nam zondagavond op pakkende wijze afscheid van Simon Mignolet. De vraag is nu hoe de ...

223
223
Anderlecht ruikt JPL-stunt van 6 miljoen: “Wat een beer”

Anderlecht zoekt deze zomer naar meer slagkracht in de aanval en komt uit bij een opvallende naam ...

361
361
‘KV Mechelen baalt: onheilspellende toekomstvisie’

KV Mechelen was euforisch nadat het een ticket voor de Champions Play-Offs wist te bemachtigen. ...

103
103
Conte zet Napoli-voorzitter stevig op zijn plek na clash

Het rommelde dit seizoen ferm bij Napoli. Vorig seizoen won Antonio Conte de Scudetto, maar dit ...

62
62
Deze Duivels starten nú al WK-kamp: nieuws over Lukaku

Het seizoen is in de meeste competities voorbij en ook in België zijn de Play-Offs afgelopen. ...

51
51
‘STVV krijgt klappen met leegloop: zes sterkhouders weg’

Sint-Truiden VV kende een ongelooflijk seizoen en mag volgend seizoen Play-Offs van de Europa League ...

152
152
Wouter Vrancken wéér getipt bij zoekend Anderlecht

Wouter Vrancken neemt afscheid bij Sint-Truiden VV. De succescoach loodste de Kanaries naar een ...

277
277
‘Code rood op Bosuil: Overmars grijpt hard in bij Antwerp’

Royal Antwerp FC kende een desastreus seizoen. Europees voetbal werd wéér niet gehaald ...

320
320
Weldra buitenlandse investeerders bij Hasselt?

De Challenger Pro League zal tevreden zijn dat Sporting Hasselt volgend seizoen in de reeks speelt. ...

96
96
Antwerp plukt zeer groot talent weg bij Club Brugge

De 'war on talent' is énorm hevig. Het lijkt met het jaar steviger te worden, nu Belgische ...

376
376
Bayern-spelers dol op Kompany: "Nog nooit zoveel geleerd"

In Anderlecht maakte Wouter Vandenhaute misschien wel de grootste blunder in de clubgeschiedenis ...

147
147
De Bilde komt met héél straf transfernieuws bij Union SG

Union SG gaat deze zomer weer heel wat spelers de club zien verlaten. De Brusselaars weten dat een ...

146
146
Sibierski gaat (deels) terug naar vorig RSCA-beleid

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een 5-1-nederlaag tegen Union SG. RSCA pakte een ...

449
449
Van Gucht doet opmerkelijke onthulling rond Blanka Vlasić

Ruben Van Gucht trekt andermaal alle aandacht naar zich toe. Terwijl hij binnenkort een dochter ...

159
159
STVV zoekt opvolger Vrancken: dit zijn 10 kandidaten

Wouter Vrancken verlaat STVV, wat iedereen al een tijdje zag aankomen. De Kanaries willen op korte ...

534
534
Maziz deelt sneertje uit aan bestuur van OH Leuven

Bij OH Leuven gaan ze de nodige spelers van de hand doen. Eén van hen is alvast Youssef ...

60
60
Talentenfabriek KRC Genk: nog jaren plezier voor de fans

KRC Genk kan zijn seizoen enkel nog redden met een (ondertussen onverhoopt?) Europees ticket, al was ...

127
127
Wie wordt trainer van Anderlecht? Dit zijn 10 kandidaten

Het seizoen is voorbij in de Jupiler Pro League. Eindelijk, zullen ze denken bij RSC Anderlecht. De ...

1530
1530
'Anderlecht heeft knoop over Taravel doorgehakt'

Voor Anderlecht eindigde het seizoen bijzonder pijnlijk, want in de slotmatch kreeg het zondag een ...

295
295
'Spraakmakende transfer voor Julien Duranville'

Op geen positie is de weelde bij de Rode Duivels wellicht groter dan op de flanken. Rudi Garcia kon ...

141
141
Bormans kondigt stevig transfervuurwerk aan bij Union

Union heeft voor het derde seizoen op rij een prijs gepakt. Na een beker en een titel in de twee ...

181
181
16-jarige international voor Club: "Als Yamal dat kon..."

Nu het seizoen erop zit, mogen de meeste spelers van Club Brugge op vakantie. Voor sommigen komen er ...

256
256
Schokgolf na WK-selectie Spanje: Real Madrid verbijsterd

Spanje trekt straks als dé absolute topfavoriet naar het WK. Bondscoach Luis de la Fuente gaf ...

234
234
Standard grijpt keihard in na knokpartijen

Voor Standard eindigde het seizoen met een stevige valse noot. Met een thuisnederlaag tegen ...

204
204
Club Brugge baalt: transfer lijkt van de baan

Club Brugge heeft deze week stevig gevierd, want donderdag veroverde het de landstitel en die zette ...

247
247

Meer sportnieuws