United is back, zwak Liverpool met 2-1 onderuit

door
United is back, zwak Liverpool met 2-1 onderuit

Erik ten Hag kreeg vroeg op het seizoen al zijn eerste topper te verwerken. Winnen was voor Manchester United broodnodig om een 0 op 9 te vermijden. Al was dat niet makkelijk tegen rivaal Liverpool. The Reds toonden zich als makke lammetjes op Old Trafford en Manchester United toonde bij vlagen goed voetbal. 

ten Hag heeft een beroerde seizoensstart achter de kiezen bij United. Maandagavond legde Manchester United veel intensiteit aan de dag en dat loonde tegen een braaf Liverpool. De Gea en het nieuwe centrale duo Varane - Martinez toonden zich als een stugge ruggengraat. Ook Bruno Fernandes, Sancho en Rashford stonden weer op na twee zwakke weken. 

Zo snel kan het dus gaan in het voetbal. The Mancunians zaten in een zware crisis, maar het zal de fans deugd doen dat ze uitgerekend tegen Liverpool hun eerste driepunter weten de pakken. De troepen van Jurgen Klopp krijgen zo de zwarte piet doorgeschoven, want met een 2 op 9 moet Liverpool volgende week absoluut zien te winnen om een malaise te vermijden. 

VERRASSING VAN BIJ DE START
ten Hag verraste met zowel Cristiano Ronaldo als aanvoerder Harry Maguire op de bank te zetten. The Mancunians startte vol overgave aan de wedstrijd en had na tien minuten via Anthony Elanga al op voorsprong kunnen staan, maar de trap van de jonge Zweed stuitte op de buitenkant van de paal. Iets later was het wel raak na een mooie kap en dito schot van Sancho. 

Nadien nam Liverpool het spel over, maar de ploeg van ten Hag hield goed stand en kon met een voorsprong de rust in. Na de pauze ging het spel weer goed op en neer. De weggestuurde Marcus Rashford verdubbelde in minuut 53 de score. Liverpool probeerde opnieuw het tempo op te drijven. Dat resulteerde tien minuten voor tijd in de aansluitingstreffer van Mo Salah. Bij een scrimmage voor het doel van de Gea zette Salah zijn hoofd tegen de bal. 

Het echte slotoffensief van Liverpool werd tamelijk makkelijk gepareerd door United. Cristiano Ronaldo viel nog in en kwam in de blessuretijd nog dicht bij een treffer, maar zijn bal ging hoog over. Het zal ten Hag worst wezen, zijn hagje is gered en de kopzorgen zitten nu enkele kilometers verderop in Liverpool.  

LEES OOK: Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Heeft Manchester United verdiend gewonnen?

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

58
58
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

36
36
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

32
32
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

30
30
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

468
468
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

232
232
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

105
105
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

378
378
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

133
133
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

209
209
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

182
182
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

140
140
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

94
94
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

108
108
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

119
119
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

310
310
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

87
87
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

152
152
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

152
152
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

519
519
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

380
380
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

527
527
Mannaert onthult: Genk-revelatie op radar Rode Duivels

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

462
462
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

396
396

Meer sportnieuws