'Toulouse grijpt naast Belgische revelatie'

door
'Toulouse grijpt naast Belgische revelatie'

Toulouse keerde dit seizoen na twee jaar afwezigheid terug in de Franse Ligue 1, nadat het vorig seizoen de titel wist te veroveren op het tweede niveau. Dat deed de Zuid-Franse club met een Belg, want sinds de zomer van 2020 is Brecht Dejaegere er aan de slag. De 31-jarige middenvelder werd destijds van de bank van AA Gent verlost en groeide er zelfs uit tot aanvoerder.


Bijna had Toulouse deze zomer echter nog een tweede Belg aan boord gehaald, want L'Equipe weet dat ze geprobeerd hebben om Bryan Limbombe binnen te halen. De 21-jarige flankaanvaller is de jongere broer van Stallone en Anthony Limbombe en genoot zijn jeugdopleiding bij KRC Genk, waar hij echter niet kon doorbreken. Na amper negen matchen in het A-elftal lieten de Limburgers hem een jaar geleden vertrekken naar Roda JC.

Daar liet de gewezen jeugdinternational wel snel zien over heel wat talent te beschikken. Hij liet tot dusver acht goals en vijf assists in 38 wedstrijden optekenen bij de Nederlandse tweedeklasser. Die prestaties sprongen in het oog bij Toulouse, dat de Nederlandse markt goed in de gaten houdt. Zo haalden ze bijvoorbeeld ook al Branco van den Boomen en Thijs Dallinga weg uit de Keuken Kampioen Divisie.

NJET
Limbombe was dus hun volgende doelwit en ze legden zelfs een bod neer. Toulouse had 800.000 euro veil en met bonussen zou zelfs de kaap van 1 miljoen gehaald worden. Dat zou een fraai bedrag zijn voor Roda, dat Limbombe een jaar geleden nog transfervrij binnenhaalde. De Nederlanders legden de aanbieding echter naast zich neer. Het lijkt er niet op dat Toulouse van plan is om nog een bod neer te leggen.

Had Roda hem moeten laten vertrekken?

Meest recent

'Leegloop gaat verder: Westerlo slijt spits'

Onze redactie deelde al enige tijd geleden mee dat KVC Westerlo de kosten drastisch naar beneden ...

16
16
Na De Bruyne, Courtois...: Genk plots van hemel naar de hel

KRC Genk heeft in zijn bestaan al héél veel spelers vanuit de eigen academie laten ...

122
122
Manchester City slaat toe en strikt volgende grote aanwinst

Manchester City kent weer een zeer moeizaam seizoen. De Engelse topclub heeft duidelijk beslist om ...

39
39
Club Brugge onder druk: Vermant waarschuwt nu al

Romeo Vermant kent geen onaardig seizoen met 9 goals en 2 assists in 27 matchen. De aanvaller beseft ...

129
129
KRC Genk-fan emotioneel gebroken na racisme-rel in CPL

De Challenger Pro League werd vrijdagavond opgeschrikt door een 'racisme-incident'. Op De Leunen, ...

43
43
Eric Abidal verrast en haalt Belg als rechterhand

Eric Abida is een grote naam in het voetbal. De voormalige international van Frankrijk en ex-speler ...

12
12
Versterking bij Club Brugge? Leko geeft update

Club Brugge weet wat het morgen moet doen in Kazachstan: winnen. Anders is het weer crisis in ...

561
561
'Transferbom: terugkeer Lukaku naar Premier League'

Romelu Lukaku maakt mogelijk deze maand nog zijn rentree bij Napoli. Er duiken echter plots ...

207
207
Albert ziet een zéér duidelijke boodschap van Renard

RSC Anderlecht speelde een degelijke eerste en bijzonder slechte tweede helft tegen AA Gent. Ze ...

218
218
La Louvière rondt deal af, Cercle gaat voor oude JPL-bekende

De mercato draait op volle toeren en bij La Louvière hebben ze een uitgaande transfer ...

74
74
'AA Gent pakt door en rondt volgende miljoenendeal af'

AA Gent nam zondag revanche voor de bekeruitschakeling tegen Anderlecht door Paars-Wit met 4-2 te ...

281
281
Wanprestatie Antwerp: Goots vreest voor nieuwe crisis

Voor de winterstop zette Antwerp een straffe reeks neer, waardoor het opklom van de voorlaatste ...

135
135
'Dender drukt door voor herhaling succestransfer'

Dender boekte zondag een knappe zege en stuitte zo de opmars van Antwerp, maar de Kadavers verkeren ...

19
19
'Bliksemvertrek Romelu Lukaku bij Napoli'

Bij Napoli konden ze dit seizoen nog niet genieten van Romelu Lukaku. De Rode Duivel liep in ...

291
291
Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

116
116
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

100
100
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

248
248
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

141
141
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

181
181
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

429
429
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

344
344
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

354
354
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

368
368
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

589
589
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

96
96

Meer sportnieuws