'Toulouse grijpt naast Belgische revelatie'

door
'Toulouse grijpt naast Belgische revelatie'

Toulouse keerde dit seizoen na twee jaar afwezigheid terug in de Franse Ligue 1, nadat het vorig seizoen de titel wist te veroveren op het tweede niveau. Dat deed de Zuid-Franse club met een Belg, want sinds de zomer van 2020 is Brecht Dejaegere er aan de slag. De 31-jarige middenvelder werd destijds van de bank van AA Gent verlost en groeide er zelfs uit tot aanvoerder.


Bijna had Toulouse deze zomer echter nog een tweede Belg aan boord gehaald, want L'Equipe weet dat ze geprobeerd hebben om Bryan Limbombe binnen te halen. De 21-jarige flankaanvaller is de jongere broer van Stallone en Anthony Limbombe en genoot zijn jeugdopleiding bij KRC Genk, waar hij echter niet kon doorbreken. Na amper negen matchen in het A-elftal lieten de Limburgers hem een jaar geleden vertrekken naar Roda JC.

Daar liet de gewezen jeugdinternational wel snel zien over heel wat talent te beschikken. Hij liet tot dusver acht goals en vijf assists in 38 wedstrijden optekenen bij de Nederlandse tweedeklasser. Die prestaties sprongen in het oog bij Toulouse, dat de Nederlandse markt goed in de gaten houdt. Zo haalden ze bijvoorbeeld ook al Branco van den Boomen en Thijs Dallinga weg uit de Keuken Kampioen Divisie.

NJET
Limbombe was dus hun volgende doelwit en ze legden zelfs een bod neer. Toulouse had 800.000 euro veil en met bonussen zou zelfs de kaap van 1 miljoen gehaald worden. Dat zou een fraai bedrag zijn voor Roda, dat Limbombe een jaar geleden nog transfervrij binnenhaalde. De Nederlanders legden de aanbieding echter naast zich neer. Het lijkt er niet op dat Toulouse van plan is om nog een bod neer te leggen.

LEES OOK: KRC Genk verliest opvallende pion aan Roda JC

Had Roda hem moeten laten vertrekken?

Meest recent

'Standard steekt JPL-club de loef af: deal nabij'

KVC Westerlo moet deze mercato winst maken om de rode cijfers te beperken. Tuur Rommens wordt voor ...

35
35
‘Zulte Waregem gaat voor absolute smaakmaker’

Zulte Waregem wil zich deze mercato nog gaan versterken. Essevee zou onder meer nog aanvallende ...

56
56
'Anderlecht op z’n kop: verrassende exit sterspeler?'

Anderlecht sprak maandenlang over vertrouwen en toekomst, maar die woorden klinken vandaag plots ...

259
259
Droomtransfer Faes rond, deals bij PSV en FCV Dender

Er vielen vandaag een aantal officieel afgeronde transfers te noteren. Wout Faes heeft een deal ...

59
59
Bosuil in tranen: Antwerp komt met emotioneel eerbetoon

De Bosuil maakt zich dinsdagavond niet alleen op voor een kwartfinale in de Croky Cup tegen La ...

136
136
'AA Gent vindt oplossing voor Mitrovic'

AA Gent is bezig met een grote schoonmaak in de A-kern. De Buffalo’s gaan nog een speler van ...

189
189
Verhuurde JPL-spelers: Hatenboer laat Nederland verstommen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

68
68
'Anderlecht dumpt miscast: masterplan Renard onthuld'

RSC Anderlecht hoopt in januari een oplossing te vinden voor tal van overbodige pionnen. ...

211
211
Grote comeback bij Antwerp: Oosting hakt knopen door

De winterstop kwam enigszins ongelegen voor Antwerp, dat net de goede flow te pakken had. Joseph ...

189
189
'De Mil incasseert mokerslag: plottwist bij AA Gent'

Met een cruciaal tweeluik tegen Anderlecht is het straks meteen van moeten voor AA Gent wil het nog ...

349
349
'Alarm in Anderlecht: steunpilaar op ramkoers met Renard'

Behalve de vele overbodige pionnen voor wie een oplossing moet worden gezocht eisen in januari ook ...

272
272
Na dubbel bedrog: Valentine onthullend over Ruben Van Gucht

Alle ogen waren op hen gericht tijdens het gala van de Gouden Schoen. Aan de zijde van VRT-gezicht ...

377
377
Renard heeft beet: Anderlecht stelt nieuwkomer voor

RSC Anderlecht heeft heel wat werk aan de winkel op de wintermercato. Op inkomend gebied staan een ...

323
323
'Here we go: Club Brugge richt pijlen op opvolger Vanaken'

Met de verkoop van Kaye Furo aan Brentford liet opnieuw een product van eigen kweek de kassa ...

289
289
Union op toerental: derde winteraanwinst officieel

Op het Gala van de Gouden Schoen werd ex-coach Sébastien Pocognoli als enige in de bloemetjes ...

56
56
Brusselmans schetst onheil rond De Wever

Herman Brusselmans staat opnieuw in de kijker met een uitspraak die bij velen de wenkbrauwen doet ...

258
258
El Ouahdi legt zich neer bij enorme teleurstelling

Zakaria El Ouahdi is één van de beste backs van de Belgische competitie, al dan niet ...

451
451
Guardiola achterna? Kompany schuift historische kans opzij

Vincent Kompany kan met Bayern München geschiedenis schrijven. De Belgische oefenmeester kan ...

118
118
‘Klopp weer T1? Europese grootmacht overtuigt Duitser’

Zien we Jurgen Klopp binennkort weer aan de zijlijn als hoofdtrainer? Momenteel is de Duitser de ...

200
200
‘Westerlo vindt opvolger Rommens: harde gesprekken’

Westerlo is op de wintermercato naarstig op zoek naar een nieuwe linksachter. Afgelopen zomer zagen ...

61
61
Michèle Lacroix steelt de show en betovert Engeland

Kevin De Bruyne was de verrassingsgast op het Gala van de Gouden Schoen afgelopen zondag. De Rode ...

123
123
‘Wout Faes pakt vliegtuig richting nieuwe topclub’

Wout Faes krijgt bij de Rode Duivels vaak kritiek, maar in clubverband staat de verdediger op een ...

180
180
Club en Standard geviseerd: Cornelis roept straffe taal

De Croky Cup staat weer op het programma en Sporting Charleroi neemt het op tegen Club Brugge. Na ...

334
334
Union heeft beet: nieuwe ruwe diamant is binnen

Union SG is altijd op zoek naar ruwe diamanten op de transfermarkt. De Brusselse club heeft een ...

63
63
Ronaldo door het lint in Saudi-Arabië: weer einde verhaal?

Cristiano Ronaldo is inmiddels al 40 jaar, maar de Portugees is nog één van de ...

121
121

Meer sportnieuws