Anderlecht komt met uitstekend nieuws over Europese clash

558 stemmen
Anderlecht komt met uitstekend nieuws over Europese clash

Anderlecht kwam afgelopen weekend niet in actie in de Jupiler Pro League. De Pro League besloot een hele tijd geleden al om hun wedstrijd tegen AA Gent uit te stellen  opdat beide teams zich optimaal zouden kunnen voorbereiden op hun Europese wedstrijden van komende donderdag, want daarin staan tickets voor de Europese groepsfases op het spel.


Terwijl het voor AA Gent bijzonder moeilijk zal worden om de poules van de Europa League nog te halen na een 0-2-nederlaag tegen Omonia Nicosia, ligt Paars-Wit wel op koers om zich te kwalificeren voor de groepsfase van de Conference League. Het won vorige week zijn heenwedstrijd in Bern met 0-1 en moet dus donderdag enkel nog thuis zien af te rekenen met Young Boys.

Daarvoor zal het alvast op massale steun kunnen rekenen, want het Lotto Park zal afgeladen vol zitten. "De belangrijke wedstrijd tegen BSC Young Boys is volledig uitverkocht. Sporting rekent op zijn supporters om donderdag samen de kwalificatie af te dwingen", laat RSCA weten op zijn officiële kanalen.

EERSTE IN VIER JAAR
Het mag duidelijk zijn dat het Anderlecht-publiek snakt naar nieuwe Europese glorie. Als het donderdag de opdracht tot een goed einde brengt, zal het de eerste keer in vier jaar zijn dat Anderlecht nog eens een groepsfase haalt. Nadat ze in 2018/19 roemloos sneuvelden in de poules van de Europa League, volgden immers twee seizoenen zonder Europees voetbal. Vorig seizoen liet Paars-Wit zich in de voorrondes van de Conference League dan weer verrassen door Vitesse.


LEES OOK: Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Zal Anderlecht de groepsfase van de Conference League halen?

Meest recent

'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

11
11
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

57
57
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

317
317
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

59
59
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

129
129
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

158
158
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

464
464
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

310
310
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

679
679
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

262
262
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

423
423
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

213
213
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

140
140
Ivan Leko laat Club Brugge-pion compleet sprakeloos

Club Brugge staat zéér dicht bij een nieuwe landstitel. Na de 5-0 pandoering tegen ...

382
382
Jan Vertonghen komt met kleedkameronthulling Duivels

Jan Vertonghen is de recordinternational bij de Rode Duivels, maar de centrale verdediger geniet nu ...

40
40
'Code rood bij Club Brugge: enorme leegte dreigt'

Club Brugge staat dan wel dicht bij een zevende landstitel op elf jaar tijd, het rommelt achter de ...

474
474
Beerschot neemt emotioneel afscheid van clubicoon

Beerschot zal volgend seizoen weer in de Challenger Pro League te zien zijn. De Antwerpse club liep ...

97
97
Coucke trekt champagnefles open: concurrentie in shock

Marc Coucke staat opnieuw klaar met een opvallend project. Terwijl de druk bij Anderlecht na alweer ...

319
319
‘KV Mechelen incasseert mokerslag vlak voor Club Brugge’

Er staat een midweekspeeldag in de Play-Offs op het programma. KV Mechelen neemt het op tegen Club ...

642
642
KAA Gent pakt weer uit met toptalent: duidelijke focus

KAA Gent zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions Play-Offs loopt het ...

75
75
‘Carl Hoefkens op weg naar straffe JPL-terugkeer’

Carl Hoefkens zit in zak en as bij NAC. De Belgische oefenmeester heeft nog een doorlopende ...

243
243
Zulte Waregem stelt nieuwe T1 voor: toekomst Colpaert bekend

Zulte Waregem heeft een nieuwe hoofdtrainer te pakken. Het was al een tijdje bekend dat Steve ...

111
111
TRANSFERUURTJE: ‘Wending bij Club, jackpot voor Anderlecht’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

383
383
‘Ruud Vormer wil grote naam naar Knokke lokken’

Ruud Vormer heeft een nieuwe uitdaging als hoofdtrainer binnen. De Nederlander gaat aan de slag als ...

623
623
Seys in shock bij Club Brugge: “Zagen we niet aankomen”

De 5-0 zege van Club Brugge zindert nog ferm na. Blauw-Zwart heeft één hand op de ...

455
455

Meer sportnieuws