Anderlecht komt met uitstekend nieuws over Europese clash

558 stemmen
Anderlecht komt met uitstekend nieuws over Europese clash

Anderlecht kwam afgelopen weekend niet in actie in de Jupiler Pro League. De Pro League besloot een hele tijd geleden al om hun wedstrijd tegen AA Gent uit te stellen  opdat beide teams zich optimaal zouden kunnen voorbereiden op hun Europese wedstrijden van komende donderdag, want daarin staan tickets voor de Europese groepsfases op het spel.


Terwijl het voor AA Gent bijzonder moeilijk zal worden om de poules van de Europa League nog te halen na een 0-2-nederlaag tegen Omonia Nicosia, ligt Paars-Wit wel op koers om zich te kwalificeren voor de groepsfase van de Conference League. Het won vorige week zijn heenwedstrijd in Bern met 0-1 en moet dus donderdag enkel nog thuis zien af te rekenen met Young Boys.

Daarvoor zal het alvast op massale steun kunnen rekenen, want het Lotto Park zal afgeladen vol zitten. "De belangrijke wedstrijd tegen BSC Young Boys is volledig uitverkocht. Sporting rekent op zijn supporters om donderdag samen de kwalificatie af te dwingen", laat RSCA weten op zijn officiële kanalen.

EERSTE IN VIER JAAR
Het mag duidelijk zijn dat het Anderlecht-publiek snakt naar nieuwe Europese glorie. Als het donderdag de opdracht tot een goed einde brengt, zal het de eerste keer in vier jaar zijn dat Anderlecht nog eens een groepsfase haalt. Nadat ze in 2018/19 roemloos sneuvelden in de poules van de Europa League, volgden immers twee seizoenen zonder Europees voetbal. Vorig seizoen liet Paars-Wit zich in de voorrondes van de Conference League dan weer verrassen door Vitesse.


LEES OOK: Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Zal Anderlecht de groepsfase van de Conference League halen?

Meest recent

Speel gratis mee met de VoetbalNieuws WK Poule 2026!

Het WK 2026 belooft een van de grootste voetbaltoernooien ooit te worden. Volg jij elke wedstrijd op ...

65
65
Twijfels rond Rode Duivel: levenslijn voor Mechele?

De driemansdefensie van Rudi Garcia heeft dinsdag goed uitgepakt bij de Rode Duivels. De kans is dan ...

1
1
Opvolging Vanaken: 'Club meldt zich bij oude bekende'

Club Brugge verlengde recentelijk het contract van Hans Vanaken. Maar de draaischijf wordt in ...

116
116
"Zoals Modric" - Opvolger Conte heeft groots De Bruyne-plan

Kevin De Bruyne wil in de komende weken schitteren op het wereldkampioenschap met de Rode Duivels. ...

45
45
Zware klap Vanaken vlak voor WK: "Gaat Garcia nóóit doen"

Een aantal Rode Duivels heeft dinsdagavond punten gescoord in de oefenzege op Kroatië (0-2). ...

317
317
Dubbele boost Duivels: "Ongelooflijk hoe gemotiveerd hij is"

De korte trip naar Kroatië is goed uitgedraaid voor de Rode Duivels. Dinsdagavond wonnen ze er ...

268
268
'Grote wending bij Club: opvolger Onyedika al klaar?'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato. Op het middenveld dreigt Raphael Onyedika te ...

554
554
'STVV baalt: volgende sterkhouder staat op vertrekken'

STVV mag zich volgend seizoen verlekkeren op een Europees avontuur nadat het dit seizoen een uiterst ...

97
97
'Straffe wending in transferdossier Hatenboer compleet'

Het transferrapport van Anderlecht oogde afgelopen seizoen niet al te positief. Van de vijftien ...

307
307
'Cercle flikt het weer: volgende miljoenentransfer'

Cercle Brugge kende op sportief vlak wel enkele lastige seizoenen, maar de kassa bleef al die tijd ...

124
124
Patro pakt uit met zeer opvallende eerste aanwinst

Patro Eisden groeide de voorbije jaren uit tot een vaste waarde in de (sub)top van de Challenger Pro ...

56
56
'STVV pakt uit met jonge Belgische spits'

STVV heeft na het behalen van een Europees ticket weinig tijd om te ontspannen, want er is deze ...

95
95
KRC Genk neemt afscheid van jeugdinternational

KRC Genk beleefde een uiterst teleurstellend seizoen. Het kon zich niet voor de Champions' Play-Off ...

94
94
'Nieuw middenveld Anderlecht: Roemeen op lijstje SIbierski'

Er staan bij Anderlecht deze zomer heel wat veranderingen op til. De nieuwe sportief directeur ...

255
255
Hein spreekt pers en analisten tegen over verguisde Duivel

Er viel heel wat positief nieuws te rapen bij de Rode Duivels na de 0-2-overwinning in Kroatië. ...

297
297
'Standard shopt bij Club: transfersom bekend'

Standard eindigde dit seizoen op pijnlijke wijze, want op de slotspeeldag gaf het nog de eindzege in ...

402
402
Raman zet deur open voor terugkeer naar ex-club

Bij KV Mechelen gaan ze de komende weken en maanden knopen moeten doorhakken. Zo is er onder meer ...

424
424
KRC Genk geeft dé reden voor vertrek Ribeiro

Bij KRC Genk namen ze vandaag afscheid van Michel Ribeiro. De techniektrainer, die als assistent mee ...

428
428
Onana ziet potentiele topper rondlopen bij de Rode Duivels

Amadou Onana speelde tegen Kroatië centraal achteraan. Dat deed hij zeker niet slecht. De Rode ...

161
161
De Cuyper vol lof over Duivel: "Onder de indruk van hem"

Maxim De Cuyper speelde zijn eerste seizoen in de Premier League. Het was een correct eerste jaar ...

196
196
Gok van Garcia krijgt lof van Vandenbempt

Rudi Garcia scoorde punten met zijn tactische vondsten tegen Kroatië. De Belgen hebben er een ...

81
81
Bommetje bij KRC Genk: boegbeeld verlaat de club

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

436
436
'Bayern haakt af: droomscenario voor De Cat?'

Het heeft er alle schijn van dat Nathan De Cat deze zomer Anderlecht zal verlaten. Het lijkt enkel ...

487
487
OHL heeft eerste zomeraanwinst beet: optie gelicht

OH Leuven gaat het volgend seizoen over een andere boeg gooien na alweer een grijs jaar. De voorbije ...

38
38
Kerkhofs onthult waarom Courtois en Hasselt mislukten

KRC Genk kwam deze week met het straffe nieuws dat Thibaut Courtois terugkeert bij de club. De Rode ...

107
107
Marokko verrast met opvallende oproep voor RSCA’er

Alle ogen zijn stilaan gericht op het WK, dat binnen acht dagen officieel van start gaat. Alle ...

220
220

Meer sportnieuws