'Smaakmaker Maziz keert terug naar JPL'

door
'Smaakmaker Maziz keert terug naar JPL'

Bij Seraing kregen ze in de zomer te maken met een heuse leegloop. De meeste smaakmakers werden immers gehuurd van moederclub FC Metz, dat hen na de degradatie uit de Ligue 1 weer opeiste. Lang lijken de grootste uitblinkers echter niet te zullen blijven bij de club van trainer Laszlo Bölöni. Het Burnley van Vincent Kompany heeft zijn zinnen gezet op Georges Mikautadze en ook Youssef Maziz is zeer gegeerd.


De 24-jarige offensieve middenvelder was vorig seizoen dé man bij Seraing. In 37 wedstrijden in competitie en beker liet hij maar liefst twaalf goals en tien assists optekenen. Dat zijn zeer straffe cijfers bij een staartploeg, want Seraing wist uiteindelijk pas in de barrages tegen RWDM het behoud in 1A te verzekeren.

Maziz keerde deze zomer terug bij Metz, waar hij in de openingsmatch van het seizoen tegen Amiens in de basis stond. Voor de twee volgende matchen haalde hij de selectie echter niet en afgelopen weekend bleef hij tegen Laval de hele match op de bank. L'Equipe meldt nu dat Maziz op het punt zou staan om Metz te verlaten.

JPL OF EREDIVISIE
De speler zou zelf al aan de club laten weten hebben dat hij weg wil en er zouden ook twee clubs zich gemeld hebben. Het zou gaan om een Belgische en Nederlandse club, al zijn de namen van de gegadigden nog niet bekend. De onderhandelingen zouden lopen, al is het ook niet duidelijk welke bedragen daarbij op tafel liggen. De marktwaarde van Maziz wordt momenteel door Transfermarkt geschat op 1,8 miljoen euro, dus het zal wellicht gaan om grotere teams uit de Eredivisie en Jupiler Pro League.

LEES OOK: Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

Zou Maziz een aanwinst zijn voor een Belgische topclub?

Meest recent

Onthuld: dit riep woedende Henry naar Standard-fan

Standard Luik ging pijnlijn onderuit tegen Oud-Heverlee Leuven en na de wedstrijd was het hommeles. ...

25
25
Karim Benzema flirt met spectaculaire comeback

Karim Benzema maakte furore bij Olympique Lyon en Real Madrid, maar de inmiddels 37-jarige aanvaller ...

17
17
Beste JPL-speler? "Beter dan Vanaken en kan zo naar AC Milan"

Het niveau in de Jupiler Pro League is dit jaar voor het eerst in jaren echt wel gezakt, dat blijkt ...

73
73
‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

285
285
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

213
213
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

60
60
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

202
202
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

670
670
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

134
134
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

196
196
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

618
618
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

317
317
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

73
73
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

149
149
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

96
96
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

71
71
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

101
101
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

223
223
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

107
107
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

109
109
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

159
159
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

60
60
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

365
365
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

384
384
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

178
178

Meer sportnieuws