'Chelsea bezorgt Barça gigantische transferopdoffer'

door
'Chelsea bezorgt Barça gigantische transferopdoffer'

FC Barcelona moet de komende negen dagen dringend nog van enkele spelers verlost zien te raken. Er lopen immers nog steeds een aantal overbodige spelers rond in Camp Nou, maar bovenal lopen de loonkosten nog steeds de spuigaten uit. Daardoor slaagde de club er nog niet in om de voor 50 miljoen euro aangekochte Jules Koundé in te schrijven en dreigt het de Franse verdediger zelfs transfervrij te verliezen.


Eén van de voornaamste doelwitten om het salarishuis in te krimpen is nog steeds Frenkie de Jong. Barça probeert al de hele zomer om de Nederlandse middenvelder ofwel te verkopen, ofwel een flink stuk van zijn salaris te doen inleveren. De Nederlander wees echter Manchester United af en houdt vast aan zijn contract, ondanks dat Barça zelfs dreigt met een rechtszaak omwille van 'criminele activiteit' bij zijn contractverlenging in 2020.

Barça hoopte dan maar om De Jong aan Chelsea te kunnen slijten, maar ook dat plan mag nu de prullenmand in. Dat blijkt uit de woorden van Thomas Tuchel toen hem op een persconferentie naar het dossier gevraagd werd. "Nóg een middenvelder?", sprak de trainer zijn verbazing uit. "We hebben Jorginho en N'Goo Kanté al, we hebben Ruben Loftus-Cheek, Conor Gallagher en Mateo Kovacic. Kovacic en Kanté zijn inderdaad geblesseerd en dat is een probleem, maar ook zij zullen gewoon weer terugkeren."

UITGESTELD
Daardoor lijkt Barça dus met het loodzware contract van De Jong in de maag te blijven zitten. Hij ging in 2020 akkoord om de betaling van een flink deel van zijn salaris uit te stellen, waardoor hij de voorbije twee seizoenen een pak minder opstreek. Het gevolg daarvan is wel dat de Catalanen hun speler de komende seizoenen maar liefst 17 à 18 miljoen euro extra moeten betalen en dat weegt uiteraard flink op de begroting.

LEES OOK: 'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Zal Barça nog een oplossing vinden voor De Jong?

Meest recent

'Antwerp lanceert winteroffensief: budget Overmars bekend'

Het hing al een tijdje in de lucht, maar de nederlaag tegen Dender betekende het nekschot voor Stef ...

7
7
Hayen houdt adem in: rampscenario voor Club Brugge?

Club Brugge boekte zaterdag een zuinige 1-0 zege tegen Charleroi. Veel tijd om te recupereren is er ...

50
50
'Renard vs. De Condé: transferoorlog tussen RSCA & Genk'

In de internationale jacht op talent belanden de Belgische topclubs geregeld in mekaars vaarwater. ...

93
93
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

147
147
Premier League-waanzin: ploegmaats op de vuist in volle match

In de Engelse Premier League stond maandagavond een interessant duel op het programma. Zo stond ...

36
36
Club slikt last-minute domper vlak voor Portugese trip

Deze week staat opnieuw Champions League-voetbal op het programma. De twee Belgische deelnemers Club ...

186
186
Opzienbarend trainersplan Antwerp: fraaie naam genoemd

Wat al een tijdje in de lucht hing, is sinds zondagavond ook een feit: Stef Wils is niet langer de ...

185
185
Sporting zet alles op alles: bekende 'spion' in tegen Club

De vierde speeldag in de League Phase van de Champions League komt er deze week aan. Club Brugge ...

217
217
'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

132
132
Groot probleem bij Genk: Fink geeft zelf dé oorzaak

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

311
311
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

128
128
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

96
96
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

139
139
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

270
270
'Renard pakt uit: Anderlecht draait Club Brugge loer'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

479
479
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

504
504
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

49
49
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

285
285
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

252
252
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

68
68
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

197
197
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

540
540
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

227
227
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

145
145
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

210
210

Meer sportnieuws