'Chelsea bezorgt Barça gigantische transferopdoffer'

139 stemmen
'Chelsea bezorgt Barça gigantische transferopdoffer'

FC Barcelona moet de komende negen dagen dringend nog van enkele spelers verlost zien te raken. Er lopen immers nog steeds een aantal overbodige spelers rond in Camp Nou, maar bovenal lopen de loonkosten nog steeds de spuigaten uit. Daardoor slaagde de club er nog niet in om de voor 50 miljoen euro aangekochte Jules Koundé in te schrijven en dreigt het de Franse verdediger zelfs transfervrij te verliezen.


Eén van de voornaamste doelwitten om het salarishuis in te krimpen is nog steeds Frenkie de Jong. Barça probeert al de hele zomer om de Nederlandse middenvelder ofwel te verkopen, ofwel een flink stuk van zijn salaris te doen inleveren. De Nederlander wees echter Manchester United af en houdt vast aan zijn contract, ondanks dat Barça zelfs dreigt met een rechtszaak omwille van 'criminele activiteit' bij zijn contractverlenging in 2020.

Barça hoopte dan maar om De Jong aan Chelsea te kunnen slijten, maar ook dat plan mag nu de prullenmand in. Dat blijkt uit de woorden van Thomas Tuchel toen hem op een persconferentie naar het dossier gevraagd werd. "Nóg een middenvelder?", sprak de trainer zijn verbazing uit. "We hebben Jorginho en N'Goo Kanté al, we hebben Ruben Loftus-Cheek, Conor Gallagher en Mateo Kovacic. Kovacic en Kanté zijn inderdaad geblesseerd en dat is een probleem, maar ook zij zullen gewoon weer terugkeren."

UITGESTELD
Daardoor lijkt Barça dus met het loodzware contract van De Jong in de maag te blijven zitten. Hij ging in 2020 akkoord om de betaling van een flink deel van zijn salaris uit te stellen, waardoor hij de voorbije twee seizoenen een pak minder opstreek. Het gevolg daarvan is wel dat de Catalanen hun speler de komende seizoenen maar liefst 17 à 18 miljoen euro extra moeten betalen en dat weegt uiteraard flink op de begroting.

LEES OOK: Yamal lyrisch: "Hij is de allerbeste speler ooit"

Zal Barça nog een oplossing vinden voor De Jong?

Meest recent

Magic Messi! Historische goals brengen Argentinië ronde verder

Argentinië blijft voorlopig op koers om zijn wereldtitel te verlengen. De Albiceleste zijn ...

41
41
Nieuwe club voor Renard; AA Gent kondigt vertrek aan

AA Gent begint binnen een maand al aan het nieuwe seizoen in de voorrondes van de Conference League. ...

79
79
Doku vader geworden in Londen! Tijdstip WK-terugkeer bekend

Jérémy Doku en zijn vrouw Shireen Raymond zijn bevallen van hun eerste kindje. Dat ...

233
233
Anderlecht duwt voor WK-transfer: oude bekende in beeld

Anderlecht heeft het dossier van een oude bekende weer op tafel gelegd. Vandaag lijkt het nog een ...

187
187
'Wit konijn Sibierski: nieuwe trainer RSCA onderweg'

RSC Anderlecht vatte maandag de voorbereiding op komend seizoen aan. Nog altijd zonder nieuwe ...

386
386
Bommetje bij RSCA: comeback Kindermans eist slachtoffer

RSC Anderlecht sluit een verloren zoon weer in de armen, want via de clubkanalen werd Jean ...

228
228
Kerkhofs geeft Van Gucht lik op stuk: "Of hij te klein is?"

Sommige uitspraken blijven hangen omdat ze zo onverwacht eerlijk zijn. Dat was ook het geval toen ...

110
110
Garcia slikt bittere pil: WK al afgelopen voor Doku?

Na de magere twee op zes kunnen de Rode Duivels zich geen misstap meer veroorloven. Winst tegen ...

129
129
Anderlecht kondigt Kindermans aan, Antwerp kiest opvolger

Eerder op de dag geraakte bekend dat Jean Kindermans terugkeert naar Neerpede. Lang heeft een ...

340
340
Pfaff compleet vernederd: Belgische bond door stof

Jean-Marie Pfaff heeft in een openhartig gesprek een opvallende ontgoocheling gedeeld over zijn band ...

481
481
'Vrancken verrast met nieuwe buitenlandse club'

Wouter Vrancken heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De ex-trainer van STVV gaat aan de slag ...

291
291
Kerkhofs heeft groot transfernieuws bij Hasselt

Sporting Hasselt was al heel actief op de transfermarkt. De Limburgers zijn echter nog niet klaar ...

127
127
'Maartens Martens op weg naar buitenlandse stuntclub'

Maartens Martens werd enkele maanden geleden ontslagen bij AZ Alkmaar. De Belgische trainer is op ...

39
39
Sibierski in tijdsnood: Anderlecht moet dringend toeslaan

RSC Anderlecht startte vandaag met de veldtraining. Zonder coach. Daar komt snel verandering in. ...

389
389
Lionel Messi, de man die alle data nutteloos maakt

Het WK kan tot op heden heel erg bekoren. Goed voetbal, verrassingen van de kleintjes en de meeste ...

51
51
België barst: De Bruyne & co, geen lieve verhaaltjes meer

België bakt er voorlopig niks van dit WK. Van de ervaren kleppers is alleen Thibaut Courtois ...

456
456
'Anderlecht slaat toe: Jean Kindermans keert terug'

De kogel is door de kerk: Jean Kindermans keert terug naar RSC Anderlecht. Dat maakt Het Laatste ...

658
658
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

123
123
Nainggolan betrokken bij verkeersincident in Antwerpen

Radja Nainggolan is met Patro Eisden begonnen aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De ...

107
107
Vanaken in de basis: grote gevolgen voor de aanval

Hans Vanaken wordt in de basis geschreeuwd door bepaalde analisten. Maar Rudi Garcia gaat dan knopen ...

317
317
Chadli corrigeert Garcia: "Zij hadden sneller moeten komen"

De Rode Duivels likken hun wonden na een nieuwe ontgoochelende prestatie op het WK. Na de ...

130
130
Drukte bij Lommel: 4 vertrekkers, 3 anderen kunnen blijven

Lommel SK wist het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 te pakken. De Limburgers ...

48
48
Mazzu heeft nieuwe Belgische club beet

Felice Mazzu hopte de voorbije jaren al tussen heel wat Belgische clubs. De ervaren trainer moest ...

99
99
Transfers: aanwinsten voor Charlerloi, Beveren, La Louvière

Door het WK is het nog even wachten op echte toptransfers, maar heel wat kleinere clubs zijn wel al ...

220
220
Mokerslag Duitsland: einde WK voor sterkhouder

Drie landen zijn op dit moment al zeker van kwalificatie voor de knock-outfase van het WK. Naast ...

41
41

Meer sportnieuws