WAANZIN: Malinwa vloert Westerlo na ongezien spektakelstuk

136 stemmen
WAANZIN: Malinwa vloert Westerlo na ongezien spektakelstuk

KV Mechelen en Westerlo hebben vermoedelijk nu al gezorgd voor HET spektakelstuk van het seizoen. In een wedstrijd waarin beide ploegen een paar keer de bovenhand leken te nemen, zette KV Mechelen in de slotfase nog een dubbele achterstand recht om finaal met 5-4 (!) te zegevieren.


Malinwa begon onder nieuwe coach Buijs aarzelend aan het nieuwe seizoen met twee pijnlijke nederlagen, maar na twee clean sheets en een vier op zes kleurt de hemel weer blauw boven het AFAS-stadion. Vandaag hoopte KV Mechelen om ook promovendus Westerlo te kloppen en zijn wagonnetje aan te haken bij de subtop. De Kemphanen pakten al zes punten en deden het zo dus prima als nieuwkomer in de Jupiler Pro League. KV miste met Storm, Bolingoli en Ngoy een paar belangrijke krachten, Vanlerberghe en Da Cruz kwamen in het team. De Roeck wijzigde niks aan de ploeg die vorig weekend nog won van Standard.

Malinwa herstelt zich van stevige opdoffer

KV begon met veel grinta aan de partij en na amper twee minuten spelen kopte Vanlerberghe al een eerste kans naast de kooi van Bolat. Westerlo reageerde na een dik kwartier met een scherpe voorzet van De Cuyper waarop Coucke gevat moest ingrijpen. Beide ploegen toonden veel goede wil maar vlotte combinaties waren er voorlopig nog niet te zien. Iets over halfweg de eerste helft waren het de Kemphanen die de voorsprong namen in het AFAS-stadion. Aan de tweede paal werkte Nene na een ware scrimmage de 0-1 voorbij Coucke.

Malinwa reageerde quasi meteen met een schicht van Jordi Vanlerberghe die nipt over de kruising vloog. Vlak voor de pauze herstelde KV Mechelen toch nog het evenwicht: Da Cruz vond centraal de vrijstaande Hairemans en de middenvelder schoof de bal voorbij Bolat. Op slag van rust probeerde Schoofs op een listige manier om de thuisploeg ook nog op voorsprong te zetten maar zijn lobje miste hoogte om Bolat te verrassen. Aan de overzijde haalde de middenvelder zelf ook nog een bal van de lijn. Zo werd het na een geanimeerd slotkwartier een al bij al aangename eerste helft.

Nene toont dat hij een serieuze aanwinst is voor Westerlo.

Doldwaas spektakelstuk met youngster als held

Malinwa zette na de pauze de goede lijn verder en na minder dan drie minuten spelen kwam de thuisploeg al op voorsprong. Malede en Schoofs combineerden prima centraal en Hairemans knalde de 2-1 uiteindelijk hoog in doel. Het team van Buijs had zich prima hersteld van een aarzelende start en was duidelijk de betere ploeg na de pauze. Invaller Hernandez krulde een volgende kans een paar meter naast.

De thuisploeg had de bovenhand maar schoot zichzelf op het uur zwaar in de voet: Peyre maakte een domme strafschopovertreding op Bernat en Westerlo mocht aanleggen vanaf elf meter. Dierckx faalde niet en schoot de 1-1 voorbij Coucke. Het werd een droomavond voor Dierckx want luttele minuten later zorgde de ex-Club speler al voor de 2-3 met een prachtige krul in de verste hoek. Toen ook Vanlerberghe en Coucke nog eens gingen klungelen op twintig minuten van het einde maakte Foster het zaakje helemaal af (zo leek het toch even) door de 2-4 in een leeg doel te schuiven.

En toch kreeg KV al snel terug hoop, Schoofs zag zijn schot afwijken en achter een verbouwereerde Bolat in doel verdwijnen: 3-4, wat een prinsheerlijke wedstrijd in het AFAS-stadion. En het was nog niet gedaan, amper een minuut later kopte de jonge invaller Milan Robberechts al de 4-4 prachtig in doel. Zo snel Westerlo de rollen helemaal omkeerde, zo snel zette KV Mechelen de situatie weer recht. De wedstrijd zou uiteindelijk toch nog een winnaar krijgen, youngster Robberechts was de held van dienst door de 5-4 van dichtbij voorbij Bolat te schieten. Zo wipt Rood-Geel ineens ook over Westerlo, dat ondanks een prachtige wedstrijd met een zuur gevoel zal achterblijven. Bij KV gingen ze nog een lange feestnacht tegemoet.

Scoreverloop:

0-1 (26') Nene, 1-1 (39') Hairemans, 2-1 (48') Hairemans, 2-2 (60') Dierckx (p), 2-3 (63') Dierckx, 2-4 (74') Foster, 3-4 (76') Schoofs, 4-4 (77') Robberechts, 5-4 (86') Robberechts

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Beste wedstrijd van de afgelopen jaren in de JPL?

Meest recent

Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

6
6
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

63
63
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

102
102
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

143
143
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

411
411
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

32
32
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

216
216
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

188
188
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

279
279
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

171
171
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

127
127
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

194
194
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

142
142
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

55
55
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

553
553
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

94
94
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

48
48
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

264
264
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

103
103
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

213
213
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

477
477
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

382
382
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

102
102
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

70
70
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

208
208

Meer sportnieuws