WAANZIN: Malinwa vloert Westerlo na ongezien spektakelstuk

door
WAANZIN: Malinwa vloert Westerlo na ongezien spektakelstuk

KV Mechelen en Westerlo hebben vermoedelijk nu al gezorgd voor HET spektakelstuk van het seizoen. In een wedstrijd waarin beide ploegen een paar keer de bovenhand leken te nemen, zette KV Mechelen in de slotfase nog een dubbele achterstand recht om finaal met 5-4 (!) te zegevieren.


Malinwa begon onder nieuwe coach Buijs aarzelend aan het nieuwe seizoen met twee pijnlijke nederlagen, maar na twee clean sheets en een vier op zes kleurt de hemel weer blauw boven het AFAS-stadion. Vandaag hoopte KV Mechelen om ook promovendus Westerlo te kloppen en zijn wagonnetje aan te haken bij de subtop. De Kemphanen pakten al zes punten en deden het zo dus prima als nieuwkomer in de Jupiler Pro League. KV miste met Storm, Bolingoli en Ngoy een paar belangrijke krachten, Vanlerberghe en Da Cruz kwamen in het team. De Roeck wijzigde niks aan de ploeg die vorig weekend nog won van Standard.

Malinwa herstelt zich van stevige opdoffer

KV begon met veel grinta aan de partij en na amper twee minuten spelen kopte Vanlerberghe al een eerste kans naast de kooi van Bolat. Westerlo reageerde na een dik kwartier met een scherpe voorzet van De Cuyper waarop Coucke gevat moest ingrijpen. Beide ploegen toonden veel goede wil maar vlotte combinaties waren er voorlopig nog niet te zien. Iets over halfweg de eerste helft waren het de Kemphanen die de voorsprong namen in het AFAS-stadion. Aan de tweede paal werkte Nene na een ware scrimmage de 0-1 voorbij Coucke.

Malinwa reageerde quasi meteen met een schicht van Jordi Vanlerberghe die nipt over de kruising vloog. Vlak voor de pauze herstelde KV Mechelen toch nog het evenwicht: Da Cruz vond centraal de vrijstaande Hairemans en de middenvelder schoof de bal voorbij Bolat. Op slag van rust probeerde Schoofs op een listige manier om de thuisploeg ook nog op voorsprong te zetten maar zijn lobje miste hoogte om Bolat te verrassen. Aan de overzijde haalde de middenvelder zelf ook nog een bal van de lijn. Zo werd het na een geanimeerd slotkwartier een al bij al aangename eerste helft.

Nene toont dat hij een serieuze aanwinst is voor Westerlo.

Doldwaas spektakelstuk met youngster als held

Malinwa zette na de pauze de goede lijn verder en na minder dan drie minuten spelen kwam de thuisploeg al op voorsprong. Malede en Schoofs combineerden prima centraal en Hairemans knalde de 2-1 uiteindelijk hoog in doel. Het team van Buijs had zich prima hersteld van een aarzelende start en was duidelijk de betere ploeg na de pauze. Invaller Hernandez krulde een volgende kans een paar meter naast.

De thuisploeg had de bovenhand maar schoot zichzelf op het uur zwaar in de voet: Peyre maakte een domme strafschopovertreding op Bernat en Westerlo mocht aanleggen vanaf elf meter. Dierckx faalde niet en schoot de 1-1 voorbij Coucke. Het werd een droomavond voor Dierckx want luttele minuten later zorgde de ex-Club speler al voor de 2-3 met een prachtige krul in de verste hoek. Toen ook Vanlerberghe en Coucke nog eens gingen klungelen op twintig minuten van het einde maakte Foster het zaakje helemaal af (zo leek het toch even) door de 2-4 in een leeg doel te schuiven.

En toch kreeg KV al snel terug hoop, Schoofs zag zijn schot afwijken en achter een verbouwereerde Bolat in doel verdwijnen: 3-4, wat een prinsheerlijke wedstrijd in het AFAS-stadion. En het was nog niet gedaan, amper een minuut later kopte de jonge invaller Milan Robberechts al de 4-4 prachtig in doel. Zo snel Westerlo de rollen helemaal omkeerde, zo snel zette KV Mechelen de situatie weer recht. De wedstrijd zou uiteindelijk toch nog een winnaar krijgen, youngster Robberechts was de held van dienst door de 5-4 van dichtbij voorbij Bolat te schieten. Zo wipt Rood-Geel ineens ook over Westerlo, dat ondanks een prachtige wedstrijd met een zuur gevoel zal achterblijven. Bij KV gingen ze nog een lange feestnacht tegemoet.

Scoreverloop:

0-1 (26') Nene, 1-1 (39') Hairemans, 2-1 (48') Hairemans, 2-2 (60') Dierckx (p), 2-3 (63') Dierckx, 2-4 (74') Foster, 3-4 (76') Schoofs, 4-4 (77') Robberechts, 5-4 (86') Robberechts

LEES OOK: Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Beste wedstrijd van de afgelopen jaren in de JPL?

Meest recent

Jubilaris Burgess reageert na bijzondere hoofdrol

Union blijft voorlopig op titelkoers liggen. De landskampioen zag de voorbije weken zijn voorsprong ...

26
26
Genk vreest voor top zes: Smets doet oproep

KRC Genk veroverde vorige week de zesde plaats met een klinkende zege tegen AA Gent, maar kan die ...

88
88
Werd Union bevoordeeld? "Altijd rood voor Burgess"

Union heeft zaterdag een uitstekende zaak gedaan, want met een zege tegen Genk behoudt het dit ...

110
110
Doku zet City op weg naar bekerwinst, Barça dankt Yamal

In het buitenland hebben Manchester City en FC Barcelona een goede zaak gedaan. City bekert verder ...

18
18
Union zet druk op concurrentie, Genk doet dramatische zaak

Union heeft vanavond de druk nog wat opgevoerd richting de concurrentie. De landskampioen pakte ...

53
53
'Club Luik herhaalt succesrecept Bertaccini en Diouf'

De voorbije jaren bleek Club Luik een zeer opvallende kweekvijver van doelpuntenmakers. Met Adriano ...

18
18
Wéér gelijkspel voor Ferrera: "Frustrerend"

Vorige week verraste FCV Dender door Hayk Milkon nog op straat te zetten. Yannick Ferrera kreeg de ...

19
19
Lommel baalt na turbulent slot in CPL, KVK met gouden punt

De promotiestrijd in de Challenger Pro League leek vanavond lange tijd nog wat spannender te worden. ...

53
53
Hollywoodploeg Wrexham grijpt net naast stunt tegen Chelsea

Sinds Hollywoodacteurs Ryan Reynolds en Rob McElhenney in 2020 de club overnamen, beleeft Wrexham ...

17
17
Charleroi mag kruis maken over PO1: Cornelis ziet verklaring

Voor Charleroi lijkt de droom om de Champions' Play-Off te spelen definitief voorbij. Ze konden ...

18
18
David geeft Union hoop met update over blessure

Union liet de voorbije weken enkele steken vallen en zag daardoor concurrenten Club Brugge en STVV ...

28
28
Ongeloof bij Mazzu: "Ik begrijp niet hoe we hier verliezen"

OH Leuven heeft zaterdag nagelaten om een uitstekende zaak te doen in de strijd om het behoud. Het ...

29
29
Opmerkelijke dubbelrol: Proto komt met verklaring

Bij Anderlecht is het dezer dagen behelpen na het ontslag van Besnik Hasi en het vertrek van ...

31
31
Spanning en VAR-chaos: Dender en Charleroi gefrustreerd

Na een zinderende wedstrijd, met heel wat VAR-spektakel, zijn zowel Dender als Charleroi met een ...

42
42
Arteta geeft hint over blessure Trossard

Arsenal rekende zaterdag in de FA Cup wel af met derdeklasser Mansfield Town, maar kwam niet zonder ...

16
16
‘Anderlecht in vieze papieren: Coucke richt ravage aan’

Marc Coucke zegt dat hij zich niet met de sportieve keuzes van Anderlecht bemoeit. Maar door de ...

320
320
Hevige clash: Union ontvangt Genk zonder cruciale pionnen

Met een echte topper sluiten Union en Racing Genk zo meteen het zaterdagvoetbal af in de Jupiler Pro ...

56
56
Anderlecht zit op de blaren: "Ze reageerden niet..."

Bij RSC Anderlecht was het opvallend dat ze in 2026 bij de Futures plots heel wat buitenlandse ...

131
131
Louwagie dropt JPL-bom: moeilijke jaren op komst

Héél veel clubs in België leven ver boven hun stand. Wanbeleid van de bovenste ...

297
297
Ajax zakt door het ijs: Godts en co huiveren na wanprestatie

Bij Ajax lijkt het stilaan weer van kwaad naar erger te gaan. De club uit Amsterdam ging in de ...

30
30
Tessa Wullaert verbluft iedereen met unieke mijlpaal

Ze is al jaren het gezicht van het Belgische vrouwenvoetbal en zaterdagavond zette Tessa Wullaert ...

43
43
Lange verklapt: "Club Brugge polste naar deze wereldtoppers"

Rune Lange speelde verschillende jaren bij Club Brugge. Hij was na zijn carrière ook even ...

341
341
Lierse zet Lisp in lichterlaaie met deugddoende zege

Na een moeizame wedstrijd schijnt de zon weer aan de horizon boven het Lisp. De Pallieters wonnen ...

55
55
Mazzu vloekt stevig: Westerlo klopt op deur van PO1

Gaat Westerlo nog voor een klein voetbalmirakel zorgen? De Kemphanen zijn de laatste weken stevig op ...

63
63
Charleroi broedt op stevige revanche, Dender in acuut gevaar

Dender en Sporting Charleroi staan zo meteen tegenover elkaar in een geladen duel in de Jupiler Pro ...

14
14

Meer sportnieuws