WAANZIN: Malinwa vloert Westerlo na ongezien spektakelstuk

door
WAANZIN: Malinwa vloert Westerlo na ongezien spektakelstuk

KV Mechelen en Westerlo hebben vermoedelijk nu al gezorgd voor HET spektakelstuk van het seizoen. In een wedstrijd waarin beide ploegen een paar keer de bovenhand leken te nemen, zette KV Mechelen in de slotfase nog een dubbele achterstand recht om finaal met 5-4 (!) te zegevieren.


Malinwa begon onder nieuwe coach Buijs aarzelend aan het nieuwe seizoen met twee pijnlijke nederlagen, maar na twee clean sheets en een vier op zes kleurt de hemel weer blauw boven het AFAS-stadion. Vandaag hoopte KV Mechelen om ook promovendus Westerlo te kloppen en zijn wagonnetje aan te haken bij de subtop. De Kemphanen pakten al zes punten en deden het zo dus prima als nieuwkomer in de Jupiler Pro League. KV miste met Storm, Bolingoli en Ngoy een paar belangrijke krachten, Vanlerberghe en Da Cruz kwamen in het team. De Roeck wijzigde niks aan de ploeg die vorig weekend nog won van Standard.

Malinwa herstelt zich van stevige opdoffer

KV begon met veel grinta aan de partij en na amper twee minuten spelen kopte Vanlerberghe al een eerste kans naast de kooi van Bolat. Westerlo reageerde na een dik kwartier met een scherpe voorzet van De Cuyper waarop Coucke gevat moest ingrijpen. Beide ploegen toonden veel goede wil maar vlotte combinaties waren er voorlopig nog niet te zien. Iets over halfweg de eerste helft waren het de Kemphanen die de voorsprong namen in het AFAS-stadion. Aan de tweede paal werkte Nene na een ware scrimmage de 0-1 voorbij Coucke.

Malinwa reageerde quasi meteen met een schicht van Jordi Vanlerberghe die nipt over de kruising vloog. Vlak voor de pauze herstelde KV Mechelen toch nog het evenwicht: Da Cruz vond centraal de vrijstaande Hairemans en de middenvelder schoof de bal voorbij Bolat. Op slag van rust probeerde Schoofs op een listige manier om de thuisploeg ook nog op voorsprong te zetten maar zijn lobje miste hoogte om Bolat te verrassen. Aan de overzijde haalde de middenvelder zelf ook nog een bal van de lijn. Zo werd het na een geanimeerd slotkwartier een al bij al aangename eerste helft.

Nene toont dat hij een serieuze aanwinst is voor Westerlo.

Doldwaas spektakelstuk met youngster als held

Malinwa zette na de pauze de goede lijn verder en na minder dan drie minuten spelen kwam de thuisploeg al op voorsprong. Malede en Schoofs combineerden prima centraal en Hairemans knalde de 2-1 uiteindelijk hoog in doel. Het team van Buijs had zich prima hersteld van een aarzelende start en was duidelijk de betere ploeg na de pauze. Invaller Hernandez krulde een volgende kans een paar meter naast.

De thuisploeg had de bovenhand maar schoot zichzelf op het uur zwaar in de voet: Peyre maakte een domme strafschopovertreding op Bernat en Westerlo mocht aanleggen vanaf elf meter. Dierckx faalde niet en schoot de 1-1 voorbij Coucke. Het werd een droomavond voor Dierckx want luttele minuten later zorgde de ex-Club speler al voor de 2-3 met een prachtige krul in de verste hoek. Toen ook Vanlerberghe en Coucke nog eens gingen klungelen op twintig minuten van het einde maakte Foster het zaakje helemaal af (zo leek het toch even) door de 2-4 in een leeg doel te schuiven.

En toch kreeg KV al snel terug hoop, Schoofs zag zijn schot afwijken en achter een verbouwereerde Bolat in doel verdwijnen: 3-4, wat een prinsheerlijke wedstrijd in het AFAS-stadion. En het was nog niet gedaan, amper een minuut later kopte de jonge invaller Milan Robberechts al de 4-4 prachtig in doel. Zo snel Westerlo de rollen helemaal omkeerde, zo snel zette KV Mechelen de situatie weer recht. De wedstrijd zou uiteindelijk toch nog een winnaar krijgen, youngster Robberechts was de held van dienst door de 5-4 van dichtbij voorbij Bolat te schieten. Zo wipt Rood-Geel ineens ook over Westerlo, dat ondanks een prachtige wedstrijd met een zuur gevoel zal achterblijven. Bij KV gingen ze nog een lange feestnacht tegemoet.

Scoreverloop:

0-1 (26') Nene, 1-1 (39') Hairemans, 2-1 (48') Hairemans, 2-2 (60') Dierckx (p), 2-3 (63') Dierckx, 2-4 (74') Foster, 3-4 (76') Schoofs, 4-4 (77') Robberechts, 5-4 (86') Robberechts

LEES OOK: Westerlo baalt: gegokt en toch wel verloren

Beste wedstrijd van de afgelopen jaren in de JPL?

Meest recent

Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

249
249
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

75
75
UCL: sensatie op slotspeeldag, topclub grootste slachtoffer

Woensdagavond werd de volledige slotspeeldag van de League Phase in de Champions League integraal op ...

127
127
Delirium op Jan Breydel: Fenomenaal Club feest verder in CL

Club Brugge zorgde vanavond andermaal voor een geweldige stunt op het kampioenenbal. Het team van ...

144
144
Union neemt met prachtige stunt afscheid van kampioenenbal

Na een prachtige campagne heeft Union zijn laatste thuiswedstrijd verdiend gewonnen van Atalanta. De ...

70
70
Flitsende eerste helft eindigt in nachtmerrie voor Doku

In de Champions League moest Manchester City woensdag nog vol aan de bak om de top 8 te halen. Thuis ...

89
89
SK Beveren verlengt stuntreeks, negenkoppig Lierse stunt

SK Beveren blijft door de Challenger Pro League razen. Na 21 speeldagen zijn de Waaslanders nog ...

98
98
"Een monster!" - Fransen geloven ogen niet bij Club-steunpilaar

Tijdens de slotspeeldag van de League Phase in de Champions League moest Club Brugge nog vol ...

512
512
Malmö-coach kijkt 'enorm' uit naar één Genkie: "Toptalent"

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

111
111
Jan Breydel ontploft! Club neemt wervelstart tegen Marseille

Op de laatste speeldag van de League Phase in de Champions League stond Club Brugge voor een ...

72
72
PSG pakt uit met goudhaantje, miljoenencadeau voor Barça

Paris Saint-Germain FC heeft niet voor het eerst een goudhaantje weggeplukt uit de jeugdopleiding ...

54
54
Club-Marseille: Leko lokt straffe gast naar Jan Breydel

Club Brugge staat woensdagavond voor één van zijn belangrijkste matchen van het ...

260
260
‘Anderlecht flikt het: oude bekende aan soldenprijs’

Anderlecht haalt een oud dossier opnieuw van onder het stof. Wat vorig jaar nog onhaalbaar dure ...

1116
1116
Opstellingen CL: Club met Mignolet, Hubert verrast

Om 21u kent de league phase van de Champions League zijn apotheose, want dan worden tegelijk alle ...

73
73
'Club Brugge verbaast en zet zinnen op Genk-speler'

Het wordt uitkijken of Club Brugge nog zal uithalen op de transfermarkt deze maand. Tot dusver bleef ...

806
806
Nu ook officieel: floptransfer verlaat Anderlecht

Anderlecht heeft al een behoorlijk drukke wintermercato achter de kiezen. De teller stond deze ...

167
167
'Club Brugge heeft beet: medische keuring gepland'

Het zijn drukke tijden bij Club Brugge. Het moet om 21u vol aan de bak tegen Marseille om ...

204
204
Spits weg bij Union, één spits out en twee in bij Westerlo

De wintermercato is toe aan zijn laatste week en dus zijn verschillende Belgische clubs nog bezig ...

63
63
'Club baalt keihard: Barça kaapt absoluut toptalent weg'

Bij Club Brugge wisten ze de voorbije jaren al heel wat jong talent te lanceren vanuit NXT en er ...

371
371
AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

207
207
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

647
647
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

112
112
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

174
174
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

144
144
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

180
180

Meer sportnieuws