WAANZIN: Malinwa vloert Westerlo na ongezien spektakelstuk

door
WAANZIN: Malinwa vloert Westerlo na ongezien spektakelstuk

KV Mechelen en Westerlo hebben vermoedelijk nu al gezorgd voor HET spektakelstuk van het seizoen. In een wedstrijd waarin beide ploegen een paar keer de bovenhand leken te nemen, zette KV Mechelen in de slotfase nog een dubbele achterstand recht om finaal met 5-4 (!) te zegevieren.


Malinwa begon onder nieuwe coach Buijs aarzelend aan het nieuwe seizoen met twee pijnlijke nederlagen, maar na twee clean sheets en een vier op zes kleurt de hemel weer blauw boven het AFAS-stadion. Vandaag hoopte KV Mechelen om ook promovendus Westerlo te kloppen en zijn wagonnetje aan te haken bij de subtop. De Kemphanen pakten al zes punten en deden het zo dus prima als nieuwkomer in de Jupiler Pro League. KV miste met Storm, Bolingoli en Ngoy een paar belangrijke krachten, Vanlerberghe en Da Cruz kwamen in het team. De Roeck wijzigde niks aan de ploeg die vorig weekend nog won van Standard.

Malinwa herstelt zich van stevige opdoffer

KV begon met veel grinta aan de partij en na amper twee minuten spelen kopte Vanlerberghe al een eerste kans naast de kooi van Bolat. Westerlo reageerde na een dik kwartier met een scherpe voorzet van De Cuyper waarop Coucke gevat moest ingrijpen. Beide ploegen toonden veel goede wil maar vlotte combinaties waren er voorlopig nog niet te zien. Iets over halfweg de eerste helft waren het de Kemphanen die de voorsprong namen in het AFAS-stadion. Aan de tweede paal werkte Nene na een ware scrimmage de 0-1 voorbij Coucke.

Malinwa reageerde quasi meteen met een schicht van Jordi Vanlerberghe die nipt over de kruising vloog. Vlak voor de pauze herstelde KV Mechelen toch nog het evenwicht: Da Cruz vond centraal de vrijstaande Hairemans en de middenvelder schoof de bal voorbij Bolat. Op slag van rust probeerde Schoofs op een listige manier om de thuisploeg ook nog op voorsprong te zetten maar zijn lobje miste hoogte om Bolat te verrassen. Aan de overzijde haalde de middenvelder zelf ook nog een bal van de lijn. Zo werd het na een geanimeerd slotkwartier een al bij al aangename eerste helft.

Nene toont dat hij een serieuze aanwinst is voor Westerlo.

Doldwaas spektakelstuk met youngster als held

Malinwa zette na de pauze de goede lijn verder en na minder dan drie minuten spelen kwam de thuisploeg al op voorsprong. Malede en Schoofs combineerden prima centraal en Hairemans knalde de 2-1 uiteindelijk hoog in doel. Het team van Buijs had zich prima hersteld van een aarzelende start en was duidelijk de betere ploeg na de pauze. Invaller Hernandez krulde een volgende kans een paar meter naast.

De thuisploeg had de bovenhand maar schoot zichzelf op het uur zwaar in de voet: Peyre maakte een domme strafschopovertreding op Bernat en Westerlo mocht aanleggen vanaf elf meter. Dierckx faalde niet en schoot de 1-1 voorbij Coucke. Het werd een droomavond voor Dierckx want luttele minuten later zorgde de ex-Club speler al voor de 2-3 met een prachtige krul in de verste hoek. Toen ook Vanlerberghe en Coucke nog eens gingen klungelen op twintig minuten van het einde maakte Foster het zaakje helemaal af (zo leek het toch even) door de 2-4 in een leeg doel te schuiven.

En toch kreeg KV al snel terug hoop, Schoofs zag zijn schot afwijken en achter een verbouwereerde Bolat in doel verdwijnen: 3-4, wat een prinsheerlijke wedstrijd in het AFAS-stadion. En het was nog niet gedaan, amper een minuut later kopte de jonge invaller Milan Robberechts al de 4-4 prachtig in doel. Zo snel Westerlo de rollen helemaal omkeerde, zo snel zette KV Mechelen de situatie weer recht. De wedstrijd zou uiteindelijk toch nog een winnaar krijgen, youngster Robberechts was de held van dienst door de 5-4 van dichtbij voorbij Bolat te schieten. Zo wipt Rood-Geel ineens ook over Westerlo, dat ondanks een prachtige wedstrijd met een zuur gevoel zal achterblijven. Bij KV gingen ze nog een lange feestnacht tegemoet.

Scoreverloop:

0-1 (26') Nene, 1-1 (39') Hairemans, 2-1 (48') Hairemans, 2-2 (60') Dierckx (p), 2-3 (63') Dierckx, 2-4 (74') Foster, 3-4 (76') Schoofs, 4-4 (77') Robberechts, 5-4 (86') Robberechts

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

🚀 Yellow-Red Mechelen-fans lezen nu:

Raman spreekt over einde carrière en haalt uit
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit
277

Beste wedstrijd van de afgelopen jaren in de JPL?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

89
89
Mokio bevestigt exit Rode Duivels: "Ik kies Congo"

Nu de voetbaljaargang op zijn einde loopt, en de laatste rechte lijn richting het WK dus kan worden ...

20
20
Leko speelt open kaart: twee wissels bij Club Brugge

Nadat het vorige week haasje-over deed met Union, verdedigt Club Brugge zaterdag zijn leidersplek ...

124
124
'Taravel out: Anderlecht richt pijlen op oude bekende'

Er waait alweer een nieuwe wind bij RSC Anderlecht, waar Antoine Sibierski eerder deze week ...

218
218
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

279
279
De Mil slaat op tafel bij KAA Gent vlak voor Anderlecht

KAA Gent moet zich snel herpakken in de Champions Play-Offs wil het nog een rol van betekenis ...

85
85
‘Pedofilieschandaal barst los: PL-club schorst sterspeler'

Een nieuw schandaal in Engeland staat op het punt te ontploffen. Op sociale media circuleerden plots ...

67
67
‘Castagne in zak en as: toekomstplannen op tafel’

Timothy Castagne is al jaren een vaste pion in de selectie van de Rode Duivels. Ook onder bondscoach ...

59
59
Rik De Mil snoeihard voor drie KAA Gent-spelers

KAA Gent incasseerde afgelopen speeldag een mokerslag van rechtstreekse concurrent KV Mechelen. De ...

103
103
Van Gucht onder vuur: fysieke klappen stapelen zich op

Ruben Van Gucht kreeg het recent zwaar te verduren, en dat op meer dan één vlak. Wat ...

21
21
Verhaeghe meldt groot nieuws over stadion Club Brugge

Eerder kwam Club Brugge met grootse plannen naar buiten voor het nieuwe Basecamp. Nu kwam Het ...

1021
1021
Spalletti doet Openda-bekentenis: "Dat is mijn fout"

Wanneer Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend maakt, is het maar de ...

65
65
Hommeles bij Anderlecht: club en fans in de clinch

Anderlecht blikt terug op moeilijke weken met een nul op negen, waardoor de derde plaats in de ...

165
165
'De Ketelaere verbaast iedereen met droomtransfer'

De start van de transferzomer nadert met rasse schreden en voor de Rode Duivels belooft het een ...

269
269
Kompany rekent af met kritiek over vele tegengoals

Bayern München droomde de voorbije maanden van een treble, maar zag die droom deze week ...

46
46
Verbazing: La Louvière kondigt vertrek trainer aan

Het einde van het seizoen in de Jupiler Pro League nadert en dat betekent dat de meeste clubs al ...

70
70
'Mokerslag Beveren: succescoach vertrekt'

Volgend seizoen maakt SK Beveren zijn comeback in de Jupiler Pro League nadat het de voorbije ...

175
175
TRANSFERUURTJE: 'Club vs Anderlecht voor JPL-talent, megatransfer Godts'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

179
179
Jelle Vossen stampt nog ferm na: harde woorden

Jelle Vossen ging van cultheld bij Zulte Waregem naar spits die niet van de bank kwam. In de Jupiler ...

371
371
Ferme 'patat' voor Marc Coucke: "Continue bemoeienis'

Marc Coucke kent opnieuw bijzonder moeilijke weken bij Anderlecht. De recordkampioen verloor ...

78
78
Kompany slaat terug na kritiek: T1 houdt voet bij stuk

Bayern München werd in de halve finale van de Champions League uitgeschakeld door PSG. De ...

99
99
Pfaff compleet afgemaakt in Nederland: “Schaamteloos”

Jean-Marie Pfaff is altijd al een kleurrijk figuur geweest. De voormalige doelman verdedigde onder ...

340
340
‘De Mil op ramkoers met smaakmaker: KAA Gent baalt’

KAA Gent krijgt klappen in de Champions Play-Offs. De Buffalo’s zijn op zoek naar een eerste ...

333
333
Diego Moreira in de clinch met Emegha: fans woedend

Strasbourg werd in de halve finale van de Conference League uitgeschakeld door Rayo Vallecano. Na de ...

61
61
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

178
178
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

85
85

Meer sportnieuws