WAANZIN: Malinwa vloert Westerlo na ongezien spektakelstuk

136 stemmen
WAANZIN: Malinwa vloert Westerlo na ongezien spektakelstuk

KV Mechelen en Westerlo hebben vermoedelijk nu al gezorgd voor HET spektakelstuk van het seizoen. In een wedstrijd waarin beide ploegen een paar keer de bovenhand leken te nemen, zette KV Mechelen in de slotfase nog een dubbele achterstand recht om finaal met 5-4 (!) te zegevieren.


Malinwa begon onder nieuwe coach Buijs aarzelend aan het nieuwe seizoen met twee pijnlijke nederlagen, maar na twee clean sheets en een vier op zes kleurt de hemel weer blauw boven het AFAS-stadion. Vandaag hoopte KV Mechelen om ook promovendus Westerlo te kloppen en zijn wagonnetje aan te haken bij de subtop. De Kemphanen pakten al zes punten en deden het zo dus prima als nieuwkomer in de Jupiler Pro League. KV miste met Storm, Bolingoli en Ngoy een paar belangrijke krachten, Vanlerberghe en Da Cruz kwamen in het team. De Roeck wijzigde niks aan de ploeg die vorig weekend nog won van Standard.

Malinwa herstelt zich van stevige opdoffer

KV begon met veel grinta aan de partij en na amper twee minuten spelen kopte Vanlerberghe al een eerste kans naast de kooi van Bolat. Westerlo reageerde na een dik kwartier met een scherpe voorzet van De Cuyper waarop Coucke gevat moest ingrijpen. Beide ploegen toonden veel goede wil maar vlotte combinaties waren er voorlopig nog niet te zien. Iets over halfweg de eerste helft waren het de Kemphanen die de voorsprong namen in het AFAS-stadion. Aan de tweede paal werkte Nene na een ware scrimmage de 0-1 voorbij Coucke.

Malinwa reageerde quasi meteen met een schicht van Jordi Vanlerberghe die nipt over de kruising vloog. Vlak voor de pauze herstelde KV Mechelen toch nog het evenwicht: Da Cruz vond centraal de vrijstaande Hairemans en de middenvelder schoof de bal voorbij Bolat. Op slag van rust probeerde Schoofs op een listige manier om de thuisploeg ook nog op voorsprong te zetten maar zijn lobje miste hoogte om Bolat te verrassen. Aan de overzijde haalde de middenvelder zelf ook nog een bal van de lijn. Zo werd het na een geanimeerd slotkwartier een al bij al aangename eerste helft.

Nene toont dat hij een serieuze aanwinst is voor Westerlo.

Doldwaas spektakelstuk met youngster als held

Malinwa zette na de pauze de goede lijn verder en na minder dan drie minuten spelen kwam de thuisploeg al op voorsprong. Malede en Schoofs combineerden prima centraal en Hairemans knalde de 2-1 uiteindelijk hoog in doel. Het team van Buijs had zich prima hersteld van een aarzelende start en was duidelijk de betere ploeg na de pauze. Invaller Hernandez krulde een volgende kans een paar meter naast.

De thuisploeg had de bovenhand maar schoot zichzelf op het uur zwaar in de voet: Peyre maakte een domme strafschopovertreding op Bernat en Westerlo mocht aanleggen vanaf elf meter. Dierckx faalde niet en schoot de 1-1 voorbij Coucke. Het werd een droomavond voor Dierckx want luttele minuten later zorgde de ex-Club speler al voor de 2-3 met een prachtige krul in de verste hoek. Toen ook Vanlerberghe en Coucke nog eens gingen klungelen op twintig minuten van het einde maakte Foster het zaakje helemaal af (zo leek het toch even) door de 2-4 in een leeg doel te schuiven.

En toch kreeg KV al snel terug hoop, Schoofs zag zijn schot afwijken en achter een verbouwereerde Bolat in doel verdwijnen: 3-4, wat een prinsheerlijke wedstrijd in het AFAS-stadion. En het was nog niet gedaan, amper een minuut later kopte de jonge invaller Milan Robberechts al de 4-4 prachtig in doel. Zo snel Westerlo de rollen helemaal omkeerde, zo snel zette KV Mechelen de situatie weer recht. De wedstrijd zou uiteindelijk toch nog een winnaar krijgen, youngster Robberechts was de held van dienst door de 5-4 van dichtbij voorbij Bolat te schieten. Zo wipt Rood-Geel ineens ook over Westerlo, dat ondanks een prachtige wedstrijd met een zuur gevoel zal achterblijven. Bij KV gingen ze nog een lange feestnacht tegemoet.

Scoreverloop:

0-1 (26') Nene, 1-1 (39') Hairemans, 2-1 (48') Hairemans, 2-2 (60') Dierckx (p), 2-3 (63') Dierckx, 2-4 (74') Foster, 3-4 (76') Schoofs, 4-4 (77') Robberechts, 5-4 (86') Robberechts

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Beste wedstrijd van de afgelopen jaren in de JPL?

Meest recent

'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

9
9
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

69
69
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

212
212
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

151
151
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

111
111
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

75
75
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

91
91
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

333
333
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

593
593
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

89
89
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

251
251
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

424
424
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

267
267
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

160
160
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

349
349
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

400
400
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

166
166
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

457
457
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

109
109
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

357
357
Verhaeghe dropt hint over exit: Club Brugge te koop?

Club Brugge viert straks de twintigste landstitel in het clubbestaan. De zevende al in de afgelopen ...

398
398
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

542
542
Euvrard reageert na zware rellen bij Standard-Charleroi

Standard en Sporting Charleroi hebben voor de zoveelste keer hun eigen imago besmeurd na een Waalse ...

178
178
STVV heeft opvolger Wouter Vrancken bijna beet

Wouter Vrancken verlaat STVV. De Belgische trainer en de club maakten dat officieel bekend. De ...

281
281
Afscheid Janssen en Kerk: "De mooiste jaren bij Antwerp"

Royal Antwerp FC sloot het seizoen af met een zege tegen een zeer matig KVC Westerlo. Voor Vincent ...

193
193

Meer sportnieuws