Anderlecht wil ‘nieuwe Ziyech' van Ajax

360
Anderlecht wil ‘nieuwe Ziyech' van Ajax

Nadat hij de voorbije twee seizoenen schitterde bij Jong Ajax, vindt Naçi Ünüvar stilaan tijd geworden om zich te meten bij de grote jongens. Logisch ook, want de 19-jarige aanvaller was vorig jaar 27 (!) keer beslissend in 33 wedstrijden in de Keuken Kampioen Divisie. RSC Anderlecht is alvast danig gecharmeerd door ‘de nieuwe Ziyech’ en gelijk hebben ze.


WACHTEN OP NACI

Naçi Ünüvar maakte deel uit van de één van de talentvolste Ajax-lichtingen maar in vergelijking met zijn generatiegenoten blijft de aanvaller wat ter plaatse trappelen. Hij mag dan wel grote indruk maken bij Jong Ajax, voorlopig raakt hij niet verder dan 3 optredens voor het eerste elftal. Kenneth Taylor (20), die deze zomer in de belangstelling stond van Club Brugge, telt bijvoorbeeld al 24 wedstrijden voor Ajax en sinds dit seizoen behoort hij ook vast tot de A-kern van de Amsterdammers.



Quinten Timber (21) brak door bij FC Utrecht en maakte deze zomer een grote transfer naar Feyenoord ter waarde van 7,40 miljoen euro. Jurriën Timber (21) is een volwaardige basisspeler bij Ajax en hij groeide ook al uit tot Oranje-international. Ook Devyne Rensch (19) mag zich vandaag een vaste kracht in de ploeg van Alfred Schreuder noemen. Enkel op de grote doorbraak van Naçi Ünüvar is het dus nog wachten, en daarom wil de aanvaller Ajax verlaten.

DEBUTEREN EN SCOREN

De creatieve en balvaardige Naçi Ünüvar staat te boek als één van de grootste talenten in de opleiding van Ajax en hij toonde zijn kunsten vaak tijdens de trainingsessies van het eerste elftal. Op winterstage in Qatar kon hij als amper zestienjarige Erik ten Hag bekoren, met een goede prestatie in de oefenmatch tegen KAS Eupen. “Hij heeft het uitstekend gedaan. Op de training hebben we ook al gezien dat die jongen heel veel potentieel heeft, maar dat hij ook nog veel moet leren.” Ten Hag doelde op het feit dat Ünüvar nog fysiek en mentaal moest groeien om door te breken in het ‘seniorenvoetbal’.



De toenmalige coach van Ajax omschreef Naçi Ünüvar als een ontwapenend ventje en een heerlijke voetballer. Kort na zijn succesvolle winterstage liet Erik ten Hag hem vervolgens als beloning debuteren in het eerste elftal van Ajax. Al voor de wedstrijd in de KNVB-beker tegen Spakenburg begon, scandeerde de volle Johan Cruijff ArenA reeds zijn naam. Zijn reputatie snelde Ünüvar duidelijk vooruit. Hij viel een kwartier in en hij tekende vanaf de stip - dankzij een mooie geste van Klaas-Jan Huntelaar - meteen voor zijn eerste doelpunt. De jongensdroom werd werkelijkheid.

ANDERLECHT?

Maar na zijn grote debuut kwam Naçi Ünüvar slechts sporadisch in actie voor de eerste ploeg. De voorbije twee jaar nam de concurrentie op zijn positie stevig toe met namen zoals Dusan Tadic, Mohammed Daramy, David Neres, Davy Klaassen, Steven Berghuis en Mohammed Kudus. Daarom lijkt een uitleenbeurt aangewezen om zijn ontwikkeling niet af te remmen, omdat Ünüvar weinig bij te leren heeft met Jong Ajax in de Keuken Kampioen Divisie - getuige zijn 27 (!) beslissende acties in het vorige seizoen.

Ook Alfred Schreuder denkt dat Naçi Ünüvar zich beter zal ontwikkelen als hij op een hoger niveau gaat spelen. “Iedereen weet dat Naci een goede speler is”, zei de coach van Ajax in juli. “Maar bij Ajax heb je heel veel goede spelers, dus het ligt echt aan hem zelf. Natuurlijk heeft hij een tijdje op het niveau van de Keuken Kampioen Divisie gespeeld. Voor hem zou het beter zijn als hij het op een hoger niveau gaat laten zien, maar ook dat ligt aan de speler zelf.”



Naçi Ünüvar staat ook open om op een hoger niveau te voetballen, maar hij past evenwel voor de top in de Keuken Kampioen Divisie en voor de kelder van de Eredivisie. Daardoor maakt Anderlecht dus een grote kans om het toptalent van Ajax over te nemen, hoewel ook Trabzonspor, FC Utrecht en AZ Alkmaar interesse tonen in hem. Mocht Sporting kunnen beschikken over Ünüvar, op uitleenbasis of als permanente transfer, dan zal men in het Lotto Park ongetwijfeld veel plezier beleven aan hem.

ZIYECH

Naçi Ünüvar pakt regelmatig uit met technische hoogstandjes en hij bezit een erg attractieve speelstijl, gekenmerkt door frivoliteiten en kwieke dribbels. Niet toevallig is Hakim Ziyech zijn grote voorbeeld, de Marokkaanse international die recentelijk genoemd wordt om terug te keren naar Ajax. Ünüvar liep al hoog op met Ziyech toen hij nog bij sc Heerenveen en later FC Twente speelde. In die periode stond Ziyech trouwens ook in de belangstelling van Ajax. Beide aanvallers onderhouden ook een goede verstandhouding van tijdens hun gezamenlijke periode bij Ajax.



“Ik denk dat hij een fantastische speler is. Hij is niet voor niets zo beslissend bij Chelsea, bij Ajax heeft hij het ook geweldig gedaan. Als je tegen hem op kan kijken, is dat geweldig. Ik had een goede band met hem, dus dan trek je automatisch wat meer met elkaar op”, zei Naçi Ünüvar daarover. Hoewel Ünüvar en Ziyech niet bepaald hetzelfde type-speler zijn, de twee hebben op het veld wel een gelijkaardige rol. Op papier zijn ze een buitenspeler, maar door hun vrije rol duiken ze ook vaak op in de as van de ploeg.

LEES OOK: Tolu verovert Ajax: megadeal in de maak?

Heeft Anderlecht zo'n type nodig?

Meest recent

Club Brugge-Lens krijgt staartje: groter drama voorkomen

In de Champions League maakte Club Brugge deze week opnieuw indruk met een 3-0-zege tegen RC Lens. ...

49
49
Excuses bij Zulte Waregem na 'afschuwelijke avond'

Zulte Waregem was goed aan het seizoen begonnen. Maar de laatste weken is de West-Vlaamse club aan ...

17
17
Hazard spoelt Brugse kater door; persona non grata held Altético

In de Spaanse La Liga heeft Atlético Madrid zijn tweede plaats verstevigd. Dankzij een ...

17
17
Westerlo en Beveren gelijk na episch duel; nieuwe dreun Essevee

KVC Westerlo en SK Beveren hebben voor hét spektakelstuk van de 9de speeldag in de Jupiler ...

23
23
Wedergeboorte Antwerp: "Zeer lastige weken"

Royal Antwerp FC lijkt stilaan uit een dal te kruipen. Zaterdagnamiddag boekte de Great Old zelfs ...

37
37
'Club ontketent titanenduel: nationaal record aan diggelen'

Door Christos Tzolis voor liefst 40 miljoen euro aan Arsenal FC te verkopen, wist Club Brugge ...

261
261
Gewaagde zet Bruno: Anderlecht-duo moet op tanden bijten

Na de Europese zege op Jagiellonia Bialystok, is de sfeer rond RSC Anderlecht alweer gekeerd. Al ...

318
318
Allegri door het lint in verhitte clash; nieuwe leider Bundesliga

SSC Napoli heeft het nagelaten een gouden zaak te doen in de Serie A. In de topper tegen AS Roma ...

58
58
Tessa Wullaert ziet één groot probleem bij Deschacht

De storm rond de Red Flames ging de laatste weken maar niet liggen. Eerst was er een aangebrand ...

77
77
Drama Penders! Owngoal én nederlaag bij PL-basisdebuut

Mike Penders heeft een basisdebuut in de Premier League beleefd om snel te vergeten. De Rode Duivel ...

68
68
Kater voor Simons: Lommel pikt gouden punt in 96ste minuut

Het OH Leuven van coach Timmy Simons heeft zaterdagavond een flinke tik te verwerken gekregen. Tegen ...

27
27
‘Einde Bayern voor superster na ruzie met Kompany’

Bij Bayern München hangt een donkere wolk boven de grootste ster van de ploeg. Vincent Kompany ...

193
193
Burnley zet Hayen op straat na dramatische reeks

Burnley heeft zopas meegedeeld dat Nicky Hayen is ontslagen. Hij verloor vandaag met 4-1 van ...

112
112
Charleroi incasseert tik: "Antwerp leerde ons die les"

Antwerp heeft zaterdag zonder al te veel problemen afgerekend met een zwak Charleroi. De Great Old ...

43
43
Compper haalt opgelucht adem: "Geweldig!"

Royal Antwerp FC heeft het crisisspook weg kunnen jagen. Er was de glansloze bekerkwalificatie, maar ...

58
58
Boskamp looft Anderlecht, maar plaatst één grote kanttekening

Johan Boskamp is onder de indruk van het Europese optreden van Anderlecht. Paars-wit maakte indruk ...

108
108
Druk stijgt bij Standard: "Opboksen tegen schuldenlast"

De crisis loert bij Standard toch wel om de hoek. De Rouches hebben de ambitie om voor een Europees ...

133
133
Betaalde Anderlecht te veel? "Ik was toch verrast..."

Michael Zewlakow begrijpt niet helemaal waarom Anderlecht vijf miljoen euro neertelde voor Lukas ...

152
152
Smaakmaker Patro: "Stoppen? Zou niet weten waarom"

Een enkel- en kuitbeenbreuk, vijf maanden revalidatie en een aflopend contract bij Patro Eisden. ...

18
18
Arsenal gooit titelstrijd helemaal open in Premier League

Manchester City ging onderuit tegen Aston Villa, waardoor Arsenal een zeer goede zaak kunnen doen. ...

22
22
Antwerp viert feest en stuurt Charleroi puntenloos terug

In de Jupiler Pro League en Challenger Pro League stonden er om 16u een aantal matchen op het ...

48
48
Verschaeren met eerste goal, Leipzig pakt de zege

In de Bundesliga stonden er namiddag vijf wedstrijden op het programma. Geen topclubs, want die ...

97
97
Simons onthult: "Sprak twee keer met die JPL-club"

Timmy Simons had de voorbije jaren zomaar trainer van Lommel SK kunnen worden. De huidige coach van ...

48
48
Mourinho slaat en zalft naar Barça: "Worden we ook moe van"

José Mourinho temperde zaterdag de verwachtingen voor de Clásico tegen FC Barcelona. ...

45
45
Uli Hoeness komt met zeer straffe Kompany-uitspraak

Vincent Kompany heeft Bayern München helemaal overtuigd. Dat blijkt nog maar eens uit de ...

363
363

Meer sportnieuws