Anderlecht wil ‘nieuwe Ziyech' van Ajax

door
Anderlecht wil ‘nieuwe Ziyech' van Ajax

Nadat hij de voorbije twee seizoenen schitterde bij Jong Ajax, vindt Naçi Ünüvar stilaan tijd geworden om zich te meten bij de grote jongens. Logisch ook, want de 19-jarige aanvaller was vorig jaar 27 (!) keer beslissend in 33 wedstrijden in de Keuken Kampioen Divisie. RSC Anderlecht is alvast danig gecharmeerd door ‘de nieuwe Ziyech’ en gelijk hebben ze.


WACHTEN OP NACI

Naçi Ünüvar maakte deel uit van de één van de talentvolste Ajax-lichtingen maar in vergelijking met zijn generatiegenoten blijft de aanvaller wat ter plaatse trappelen. Hij mag dan wel grote indruk maken bij Jong Ajax, voorlopig raakt hij niet verder dan 3 optredens voor het eerste elftal. Kenneth Taylor (20), die deze zomer in de belangstelling stond van Club Brugge, telt bijvoorbeeld al 24 wedstrijden voor Ajax en sinds dit seizoen behoort hij ook vast tot de A-kern van de Amsterdammers.



Quinten Timber (21) brak door bij FC Utrecht en maakte deze zomer een grote transfer naar Feyenoord ter waarde van 7,40 miljoen euro. Jurriën Timber (21) is een volwaardige basisspeler bij Ajax en hij groeide ook al uit tot Oranje-international. Ook Devyne Rensch (19) mag zich vandaag een vaste kracht in de ploeg van Alfred Schreuder noemen. Enkel op de grote doorbraak van Naçi Ünüvar is het dus nog wachten, en daarom wil de aanvaller Ajax verlaten.

DEBUTEREN EN SCOREN

De creatieve en balvaardige Naçi Ünüvar staat te boek als één van de grootste talenten in de opleiding van Ajax en hij toonde zijn kunsten vaak tijdens de trainingsessies van het eerste elftal. Op winterstage in Qatar kon hij als amper zestienjarige Erik ten Hag bekoren, met een goede prestatie in de oefenmatch tegen KAS Eupen. “Hij heeft het uitstekend gedaan. Op de training hebben we ook al gezien dat die jongen heel veel potentieel heeft, maar dat hij ook nog veel moet leren.” Ten Hag doelde op het feit dat Ünüvar nog fysiek en mentaal moest groeien om door te breken in het ‘seniorenvoetbal’.



De toenmalige coach van Ajax omschreef Naçi Ünüvar als een ontwapenend ventje en een heerlijke voetballer. Kort na zijn succesvolle winterstage liet Erik ten Hag hem vervolgens als beloning debuteren in het eerste elftal van Ajax. Al voor de wedstrijd in de KNVB-beker tegen Spakenburg begon, scandeerde de volle Johan Cruijff ArenA reeds zijn naam. Zijn reputatie snelde Ünüvar duidelijk vooruit. Hij viel een kwartier in en hij tekende vanaf de stip - dankzij een mooie geste van Klaas-Jan Huntelaar - meteen voor zijn eerste doelpunt. De jongensdroom werd werkelijkheid.

ANDERLECHT?

Maar na zijn grote debuut kwam Naçi Ünüvar slechts sporadisch in actie voor de eerste ploeg. De voorbije twee jaar nam de concurrentie op zijn positie stevig toe met namen zoals Dusan Tadic, Mohammed Daramy, David Neres, Davy Klaassen, Steven Berghuis en Mohammed Kudus. Daarom lijkt een uitleenbeurt aangewezen om zijn ontwikkeling niet af te remmen, omdat Ünüvar weinig bij te leren heeft met Jong Ajax in de Keuken Kampioen Divisie - getuige zijn 27 (!) beslissende acties in het vorige seizoen.

Ook Alfred Schreuder denkt dat Naçi Ünüvar zich beter zal ontwikkelen als hij op een hoger niveau gaat spelen. “Iedereen weet dat Naci een goede speler is”, zei de coach van Ajax in juli. “Maar bij Ajax heb je heel veel goede spelers, dus het ligt echt aan hem zelf. Natuurlijk heeft hij een tijdje op het niveau van de Keuken Kampioen Divisie gespeeld. Voor hem zou het beter zijn als hij het op een hoger niveau gaat laten zien, maar ook dat ligt aan de speler zelf.”



Naçi Ünüvar staat ook open om op een hoger niveau te voetballen, maar hij past evenwel voor de top in de Keuken Kampioen Divisie en voor de kelder van de Eredivisie. Daardoor maakt Anderlecht dus een grote kans om het toptalent van Ajax over te nemen, hoewel ook Trabzonspor, FC Utrecht en AZ Alkmaar interesse tonen in hem. Mocht Sporting kunnen beschikken over Ünüvar, op uitleenbasis of als permanente transfer, dan zal men in het Lotto Park ongetwijfeld veel plezier beleven aan hem.

ZIYECH

Naçi Ünüvar pakt regelmatig uit met technische hoogstandjes en hij bezit een erg attractieve speelstijl, gekenmerkt door frivoliteiten en kwieke dribbels. Niet toevallig is Hakim Ziyech zijn grote voorbeeld, de Marokkaanse international die recentelijk genoemd wordt om terug te keren naar Ajax. Ünüvar liep al hoog op met Ziyech toen hij nog bij sc Heerenveen en later FC Twente speelde. In die periode stond Ziyech trouwens ook in de belangstelling van Ajax. Beide aanvallers onderhouden ook een goede verstandhouding van tijdens hun gezamenlijke periode bij Ajax.



“Ik denk dat hij een fantastische speler is. Hij is niet voor niets zo beslissend bij Chelsea, bij Ajax heeft hij het ook geweldig gedaan. Als je tegen hem op kan kijken, is dat geweldig. Ik had een goede band met hem, dus dan trek je automatisch wat meer met elkaar op”, zei Naçi Ünüvar daarover. Hoewel Ünüvar en Ziyech niet bepaald hetzelfde type-speler zijn, de twee hebben op het veld wel een gelijkaardige rol. Op papier zijn ze een buitenspeler, maar door hun vrije rol duiken ze ook vaak op in de as van de ploeg.

LEES OOK: Wedstrijd Ajax gestaakt: harde kern zet ArenA in de fik

Heeft Anderlecht zo'n type nodig?

Meest recent

Frisse wind bij Antwerp: Oosting doet oproep aan fans

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

8
8
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

143
143
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

36
36
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

213
213
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

68
68
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

139
139
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

115
115
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

15
15
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

98
98
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

296
296
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

117
117
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

521
521
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

175
175
Toby Alderweireld richt verrassende boodschap aan De Wever

Toby Alderweireld zit allesbehalve stil sinds zijn afscheid van het voetbal. De man die Antwerp naar ...

184
184
Oosting krijgt meteen grote verrassing bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag in het Jan Breydelstadion van Club Brugge. Na het ontslag van ...

218
218
Nucleaire ontploffing: oorlog Brys en Eto’o gaat verder

De oorlog tussen Marc Brys en Samuel Eto’o bij Kameroen is al een tijdje aan de gang. Die ...

128
128
KV Mechelen zorgt voor enorme rel: speler in shock

KV Mechelen heeft met Mauro Lenaerts al een eerste wintertransfer binnen. De aanvaller komt in ...

321
321
Anderlecht-fans verbazen met boycot: al derde keer

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken vertrouwen getankt. In de competitie werd leider Union SG ...

201
201
Paul Gheysens trekt fel van leer: "Ik ben geen gek!"

Het zijn woelige tijden voor Paul Gheysens. Zijn bedrijf Ghelamco verkeert al enige tijd in woelig ...

257
257
TRANSFERUURTJE: ‘Dubbelslag Club Brugge, Anderlecht verrast’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

366
366
‘Drastische VAR-veranderingen op komst: nieuwe regels'

De intrede van de videoref heeft het voetbal enorm veranderd en er lijken nog drastische ...

255
255
'Dure zaak' voor Club Brugge: plannen wintermercato

Club Brugge kreeg afgelopen speeldag in de Jupiler Pro League een ferme klap in het gezicht. Tegen ...

434
434
Anderlecht, Genk en Standard balen: spelers vertrekken

Naar goede gewoonte wordt tijdens de winterperiode de Afrika Cup afgewerkt. Op 21 december start het ...

184
184
Rode Duivels houden hart vast: WK-boycot door Trump

De loting voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada staat voor de deur. De Rode ...

195
195
Mertens dropt grote hint: bezoek aan verrassende club

Dries Mertens speelde de afgelopen jaren bij het Turkse Galatasaray. Na zijn afscheid bij Cim Bom ...

121
121

Meer sportnieuws