Anderlecht wil ‘nieuwe Ziyech' van Ajax

360
Anderlecht wil ‘nieuwe Ziyech' van Ajax

Nadat hij de voorbije twee seizoenen schitterde bij Jong Ajax, vindt Naçi Ünüvar stilaan tijd geworden om zich te meten bij de grote jongens. Logisch ook, want de 19-jarige aanvaller was vorig jaar 27 (!) keer beslissend in 33 wedstrijden in de Keuken Kampioen Divisie. RSC Anderlecht is alvast danig gecharmeerd door ‘de nieuwe Ziyech’ en gelijk hebben ze.


WACHTEN OP NACI

Naçi Ünüvar maakte deel uit van de één van de talentvolste Ajax-lichtingen maar in vergelijking met zijn generatiegenoten blijft de aanvaller wat ter plaatse trappelen. Hij mag dan wel grote indruk maken bij Jong Ajax, voorlopig raakt hij niet verder dan 3 optredens voor het eerste elftal. Kenneth Taylor (20), die deze zomer in de belangstelling stond van Club Brugge, telt bijvoorbeeld al 24 wedstrijden voor Ajax en sinds dit seizoen behoort hij ook vast tot de A-kern van de Amsterdammers.



Quinten Timber (21) brak door bij FC Utrecht en maakte deze zomer een grote transfer naar Feyenoord ter waarde van 7,40 miljoen euro. Jurriën Timber (21) is een volwaardige basisspeler bij Ajax en hij groeide ook al uit tot Oranje-international. Ook Devyne Rensch (19) mag zich vandaag een vaste kracht in de ploeg van Alfred Schreuder noemen. Enkel op de grote doorbraak van Naçi Ünüvar is het dus nog wachten, en daarom wil de aanvaller Ajax verlaten.

DEBUTEREN EN SCOREN

De creatieve en balvaardige Naçi Ünüvar staat te boek als één van de grootste talenten in de opleiding van Ajax en hij toonde zijn kunsten vaak tijdens de trainingsessies van het eerste elftal. Op winterstage in Qatar kon hij als amper zestienjarige Erik ten Hag bekoren, met een goede prestatie in de oefenmatch tegen KAS Eupen. “Hij heeft het uitstekend gedaan. Op de training hebben we ook al gezien dat die jongen heel veel potentieel heeft, maar dat hij ook nog veel moet leren.” Ten Hag doelde op het feit dat Ünüvar nog fysiek en mentaal moest groeien om door te breken in het ‘seniorenvoetbal’.



De toenmalige coach van Ajax omschreef Naçi Ünüvar als een ontwapenend ventje en een heerlijke voetballer. Kort na zijn succesvolle winterstage liet Erik ten Hag hem vervolgens als beloning debuteren in het eerste elftal van Ajax. Al voor de wedstrijd in de KNVB-beker tegen Spakenburg begon, scandeerde de volle Johan Cruijff ArenA reeds zijn naam. Zijn reputatie snelde Ünüvar duidelijk vooruit. Hij viel een kwartier in en hij tekende vanaf de stip - dankzij een mooie geste van Klaas-Jan Huntelaar - meteen voor zijn eerste doelpunt. De jongensdroom werd werkelijkheid.

ANDERLECHT?

Maar na zijn grote debuut kwam Naçi Ünüvar slechts sporadisch in actie voor de eerste ploeg. De voorbije twee jaar nam de concurrentie op zijn positie stevig toe met namen zoals Dusan Tadic, Mohammed Daramy, David Neres, Davy Klaassen, Steven Berghuis en Mohammed Kudus. Daarom lijkt een uitleenbeurt aangewezen om zijn ontwikkeling niet af te remmen, omdat Ünüvar weinig bij te leren heeft met Jong Ajax in de Keuken Kampioen Divisie - getuige zijn 27 (!) beslissende acties in het vorige seizoen.

Ook Alfred Schreuder denkt dat Naçi Ünüvar zich beter zal ontwikkelen als hij op een hoger niveau gaat spelen. “Iedereen weet dat Naci een goede speler is”, zei de coach van Ajax in juli. “Maar bij Ajax heb je heel veel goede spelers, dus het ligt echt aan hem zelf. Natuurlijk heeft hij een tijdje op het niveau van de Keuken Kampioen Divisie gespeeld. Voor hem zou het beter zijn als hij het op een hoger niveau gaat laten zien, maar ook dat ligt aan de speler zelf.”



Naçi Ünüvar staat ook open om op een hoger niveau te voetballen, maar hij past evenwel voor de top in de Keuken Kampioen Divisie en voor de kelder van de Eredivisie. Daardoor maakt Anderlecht dus een grote kans om het toptalent van Ajax over te nemen, hoewel ook Trabzonspor, FC Utrecht en AZ Alkmaar interesse tonen in hem. Mocht Sporting kunnen beschikken over Ünüvar, op uitleenbasis of als permanente transfer, dan zal men in het Lotto Park ongetwijfeld veel plezier beleven aan hem.

ZIYECH

Naçi Ünüvar pakt regelmatig uit met technische hoogstandjes en hij bezit een erg attractieve speelstijl, gekenmerkt door frivoliteiten en kwieke dribbels. Niet toevallig is Hakim Ziyech zijn grote voorbeeld, de Marokkaanse international die recentelijk genoemd wordt om terug te keren naar Ajax. Ünüvar liep al hoog op met Ziyech toen hij nog bij sc Heerenveen en later FC Twente speelde. In die periode stond Ziyech trouwens ook in de belangstelling van Ajax. Beide aanvallers onderhouden ook een goede verstandhouding van tijdens hun gezamenlijke periode bij Ajax.



“Ik denk dat hij een fantastische speler is. Hij is niet voor niets zo beslissend bij Chelsea, bij Ajax heeft hij het ook geweldig gedaan. Als je tegen hem op kan kijken, is dat geweldig. Ik had een goede band met hem, dus dan trek je automatisch wat meer met elkaar op”, zei Naçi Ünüvar daarover. Hoewel Ünüvar en Ziyech niet bepaald hetzelfde type-speler zijn, de twee hebben op het veld wel een gelijkaardige rol. Op papier zijn ze een buitenspeler, maar door hun vrije rol duiken ze ook vaak op in de as van de ploeg.

LEES OOK: STVV vol enthousiasme: "Onze grootste match ooit"

Heeft Anderlecht zo'n type nodig?

Meest recent

Frank Raes zet Verhaeghe keihard met voeten op de grond

Voor Club Brugge is de campagne in de Champions League niet begonnen zoals verhoopt. Het ging in ...

6
6
Als enige JPL-club: opvallende transferconclusie Anderlecht

Anderlecht heeft er een drukke zomer opzitten, want de spelerskern ging stevig op de schop. Sportief ...

83
83
Van Bommel meteen onder vuur: "Eerste missie gefaald"

De Rode Duivels beginnen weldra aan hun volgende campagne in de Nations League. Met Frankrijk, ...

124
124
AA Gent droomt van Rode Duivel: "Van Bommel vroeg al"

Voor AA Gent kon het seizoen niet beter beginnen. Het overleefde in de Conference League drie ...

60
60
‘De Bruyne klaar met Allegri? Napoli-breuk dreigt’

Kevin De Bruyne begon de eerste drie competitiewedstrijden van Napoli op de bank. Tegen Arsenal ...

52
52
Pocognoli kiest voor oude bekende van Duivels bij Schotland

Sébastien Pocognoli moest na zijn ontslag bij AS Monaco niet snel zoeken naar een nieuwe ...

29
29
Courtois nog terug Duivel? Pfaff heeft verrassende mening

Volgende week maakt Mark van Bommel zijn eerste selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels, ...

219
219
AA Gent pakt nog uit met nieuwe aanvaller

AA Gent is uitstekend aan het seizoen begonnen. Het slaagde erin om zich te plaatsen voor de league ...

33
33
'RB Leipzig weigert héél verrassend voorstel voor Bakayoko'

Er speelde de voorbije periode iets rond Johan Bakayoko. De Belgische winger stond plots op de radar ...

62
62
'David Alaba op weg naar opmerkelijke transfer'

Er hangt iets in de lucht rond David Alba. Terwijl de transfervrije verdediger nog altijd zonder ...

19
19
Gullit vol lof over Courtois, Mourinho krijgt volle laag

De 2-1-overwinning van Real Madrid tegen Inter verborg volgens Ruud Gullit en Rafael van der Vaart ...

102
102
'Martial versiert alsnog zeer mooie transfer'

Anthony Martial staat voor een opvallende nieuwe wending in zijn carrière. De Franse ...

23
23
Duurste kern: Liverpool op één, Club Brugge Belgische leider

De transferperiode ligt achter de rug. Eindelijk. De kernen worden jaarlijks (al te vaak) overhoop ...

242
242
STVV vol enthousiasme: "Onze grootste match ooit"

STVV is goed begonnen aan het seizoen. De Kanaries draaien mee in de subtop en ze maken zich klaar ...

79
79
'Westerlo laat toptalent nog vertrekken'

Bij Westerlo hebben ze er een zeer drukke transferzomer opzitten. De Kemphanen haalden maar liefst ...

92
92
'Club slikt dubbele blessuredomper voor Antwerp'

Club Brugge likt woensdag zijn wonden. Het slaagde er dinsdagavond immers niet in om zijn campagne ...

328
328
Club-fans perplex door opmerkelijke bromance van Tresoldi

Alexander Blockx schrijft op de US Open momenteel een bijzonder hoofdstuk in de Belgische ...

107
107
Bankzitter De Bruyne? Allegri schenkt klare wijn

Woensdagavond staan nog de nodige wedstrijden van de openingsspeeldag in de league phase van de ...

72
72
'Talbi krijgt uitsluitsel over verrassende transfer'

Hoewel de transfermarkt in vrijwel heel Europa gesloten is, worden er toch nog enkele deals ...

94
94
Henry verbaast en duidt favoriet voor Gouden Bal aan

Deze week maakte organisator France Football de 30 kanshebbers bekend voor de Gouden Bal. Op 26 ...

127
127
Zal Club spijt krijgen? "Hij had kunnen doorbreken"

Club Brugge zag de kassa in de zomer weer stevig rinkelen. Dat gebeurde niet alleen door de verkoop ...

329
329
'Club moet in januari vrezen: strijd om Tresoldi weer los'

Dinsdag tegen Aston Villa bleek dat Club Brugge nog niet op zijn sterkst staat na een bewogen ...

128
128
Onrust over Karetsas: "Dit is echt een domper"

Het debuut van Konstantinos Karetsas in de Champions League is er één in mineur ...

142
142
TRANSFERUURTJE: 'Club greep naast twee kleppers, clubs vingen bot bij RSCA'

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

359
359
Antwerp grijpt meteen in na vertrek Marc Overmars

Marc Overmars legt per direct zijn functies neer bij Royal Antwerp FC, dat liet de Nederlander weten ...

793
793

Meer sportnieuws