Anderlecht wil ‘nieuwe Ziyech' van Ajax

358 stemmen
Anderlecht wil ‘nieuwe Ziyech' van Ajax

Nadat hij de voorbije twee seizoenen schitterde bij Jong Ajax, vindt Naçi Ünüvar stilaan tijd geworden om zich te meten bij de grote jongens. Logisch ook, want de 19-jarige aanvaller was vorig jaar 27 (!) keer beslissend in 33 wedstrijden in de Keuken Kampioen Divisie. RSC Anderlecht is alvast danig gecharmeerd door ‘de nieuwe Ziyech’ en gelijk hebben ze.


WACHTEN OP NACI

Naçi Ünüvar maakte deel uit van de één van de talentvolste Ajax-lichtingen maar in vergelijking met zijn generatiegenoten blijft de aanvaller wat ter plaatse trappelen. Hij mag dan wel grote indruk maken bij Jong Ajax, voorlopig raakt hij niet verder dan 3 optredens voor het eerste elftal. Kenneth Taylor (20), die deze zomer in de belangstelling stond van Club Brugge, telt bijvoorbeeld al 24 wedstrijden voor Ajax en sinds dit seizoen behoort hij ook vast tot de A-kern van de Amsterdammers.



Quinten Timber (21) brak door bij FC Utrecht en maakte deze zomer een grote transfer naar Feyenoord ter waarde van 7,40 miljoen euro. Jurriën Timber (21) is een volwaardige basisspeler bij Ajax en hij groeide ook al uit tot Oranje-international. Ook Devyne Rensch (19) mag zich vandaag een vaste kracht in de ploeg van Alfred Schreuder noemen. Enkel op de grote doorbraak van Naçi Ünüvar is het dus nog wachten, en daarom wil de aanvaller Ajax verlaten.

DEBUTEREN EN SCOREN

De creatieve en balvaardige Naçi Ünüvar staat te boek als één van de grootste talenten in de opleiding van Ajax en hij toonde zijn kunsten vaak tijdens de trainingsessies van het eerste elftal. Op winterstage in Qatar kon hij als amper zestienjarige Erik ten Hag bekoren, met een goede prestatie in de oefenmatch tegen KAS Eupen. “Hij heeft het uitstekend gedaan. Op de training hebben we ook al gezien dat die jongen heel veel potentieel heeft, maar dat hij ook nog veel moet leren.” Ten Hag doelde op het feit dat Ünüvar nog fysiek en mentaal moest groeien om door te breken in het ‘seniorenvoetbal’.



De toenmalige coach van Ajax omschreef Naçi Ünüvar als een ontwapenend ventje en een heerlijke voetballer. Kort na zijn succesvolle winterstage liet Erik ten Hag hem vervolgens als beloning debuteren in het eerste elftal van Ajax. Al voor de wedstrijd in de KNVB-beker tegen Spakenburg begon, scandeerde de volle Johan Cruijff ArenA reeds zijn naam. Zijn reputatie snelde Ünüvar duidelijk vooruit. Hij viel een kwartier in en hij tekende vanaf de stip - dankzij een mooie geste van Klaas-Jan Huntelaar - meteen voor zijn eerste doelpunt. De jongensdroom werd werkelijkheid.

ANDERLECHT?

Maar na zijn grote debuut kwam Naçi Ünüvar slechts sporadisch in actie voor de eerste ploeg. De voorbije twee jaar nam de concurrentie op zijn positie stevig toe met namen zoals Dusan Tadic, Mohammed Daramy, David Neres, Davy Klaassen, Steven Berghuis en Mohammed Kudus. Daarom lijkt een uitleenbeurt aangewezen om zijn ontwikkeling niet af te remmen, omdat Ünüvar weinig bij te leren heeft met Jong Ajax in de Keuken Kampioen Divisie - getuige zijn 27 (!) beslissende acties in het vorige seizoen.

Ook Alfred Schreuder denkt dat Naçi Ünüvar zich beter zal ontwikkelen als hij op een hoger niveau gaat spelen. “Iedereen weet dat Naci een goede speler is”, zei de coach van Ajax in juli. “Maar bij Ajax heb je heel veel goede spelers, dus het ligt echt aan hem zelf. Natuurlijk heeft hij een tijdje op het niveau van de Keuken Kampioen Divisie gespeeld. Voor hem zou het beter zijn als hij het op een hoger niveau gaat laten zien, maar ook dat ligt aan de speler zelf.”



Naçi Ünüvar staat ook open om op een hoger niveau te voetballen, maar hij past evenwel voor de top in de Keuken Kampioen Divisie en voor de kelder van de Eredivisie. Daardoor maakt Anderlecht dus een grote kans om het toptalent van Ajax over te nemen, hoewel ook Trabzonspor, FC Utrecht en AZ Alkmaar interesse tonen in hem. Mocht Sporting kunnen beschikken over Ünüvar, op uitleenbasis of als permanente transfer, dan zal men in het Lotto Park ongetwijfeld veel plezier beleven aan hem.

ZIYECH

Naçi Ünüvar pakt regelmatig uit met technische hoogstandjes en hij bezit een erg attractieve speelstijl, gekenmerkt door frivoliteiten en kwieke dribbels. Niet toevallig is Hakim Ziyech zijn grote voorbeeld, de Marokkaanse international die recentelijk genoemd wordt om terug te keren naar Ajax. Ünüvar liep al hoog op met Ziyech toen hij nog bij sc Heerenveen en later FC Twente speelde. In die periode stond Ziyech trouwens ook in de belangstelling van Ajax. Beide aanvallers onderhouden ook een goede verstandhouding van tijdens hun gezamenlijke periode bij Ajax.



“Ik denk dat hij een fantastische speler is. Hij is niet voor niets zo beslissend bij Chelsea, bij Ajax heeft hij het ook geweldig gedaan. Als je tegen hem op kan kijken, is dat geweldig. Ik had een goede band met hem, dus dan trek je automatisch wat meer met elkaar op”, zei Naçi Ünüvar daarover. Hoewel Ünüvar en Ziyech niet bepaald hetzelfde type-speler zijn, de twee hebben op het veld wel een gelijkaardige rol. Op papier zijn ze een buitenspeler, maar door hun vrije rol duiken ze ook vaak op in de as van de ploeg.

LEES OOK: ‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Heeft Anderlecht zo'n type nodig?

Meest recent

Genk benadeeld? Ex-ref velt zijn oordeel

Geen Europees voetbal voor KRC Genk volgend seizoen, want in de barragematch gingen de gehavende ...

82
82
'PSG blijft gaan: straffe dubbeltransfer op komst'

Paris Saint-Germain bevestigde zaterdag nog maar eens dat het momenteel het beste team in Europa is. ...

33
33
Duitsland tankt vertrouwen voor WK: ex-JPL-held blinkt uit

Dit weekend zijn de meeste WK-deelnemers helemaal aan hun voorbereidingscampagne begonnen. Ook ...

11
11
Knap gebaar: Gent-held Roef neemt het op voor Genkse pineut

Hoogstaand is de afsluiter van het Belgische voetbalseizoen niet geworden, maar AA Gent en KRC Genk ...

96
96
Geen Europees voor Genk: Hayen viseert ref

KRC Genk zal het volgend seizoen zonder Europees voetbal moeten stellen. De Limburgers wonnen na het ...

150
150
Zo ziet het Europese programma van de Belgische clubs eruit

Zondagavond is het doek gevallen over het Belgische voetbalseizoen en werd ook het laatste Europese ...

133
133
'Dit is de reden voor breuk tussen Burgess en Union'

Union kwam zondag met een stevig transferbommetje. Het kondigde immers aan dat Christian Burgess na ...

362
362
Jonge Duivels mogen naar halve finale EK U17

Terwijl de Rode Duivels zich voorbereiden op het WK, staat een jeugdploeg nu al op een groot ...

114
114
AA Gent laat KRC Genk verweesd achter en gaat Europa in

In de Planet Group Arena stond vanavond het zeer belangrijke duel tussen AA Gent en KRC Genk op het ...

163
163
De Bruyne krijgt stevige sneer terug uit kamp-Conte

Kevin De Bruyne heeft zaterdag voor de nodige verbazing gezorgd in Italië met zijn uitspraken. ...

157
157
Klopt PSV weldra weer aan bij Anderlecht?

PSV is een club die al jaren naar België kijkt inzake versterkingen. Zo haalden ze onder meer ...

221
221
'Club Brugge grijpt naast transfer na monsterbod'

Club Brugge gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen moet onder meer een vervanger ...

313
313
Marc Coucke laat miljoenen liggen: “Niet gepast”

Het gebeurt zelden dat iemand vrijwillig afstand doet van iets waar hij volledig recht op heeft. ...

178
178
“Dit kan Antwerp vernietigen”: grote onrust groeit

Bij Antwerp groeit de onrust over wat er achter de schermen gebeurt. De club staat te koop, er ...

439
439
Hasi messcherp voor beleid van Anderlecht

RSC Anderlecht kende een rotseizoen. De Brusselaars deden het minder goed dan vorig jaar. Het gevolg ...

178
178
AA Gent met parel: "Ooit de wereldtop"

Bij AA Gent haalden ze de afgelopen jaren (te) veel buitenlandse talenten naar Jong AA Gent, maar er ...

111
111
'Offensieve versterking: Club vindt nieuw goudklompje'

De vernieuwde sportieve leiding van Club Brugge zal zijn handen de komende weken meer dan vol ...

537
537
'Mourinho gaat los bij Real: zés grote zomeraanwinsten'

Voorlopig blijft het nog even wachten op de officiële bevestiging. Maar heel vooraanstaande ...

243
243
Optimale sfeer bij Duivels; De Bruyne doet Lukaku schrikken

Binnen een tweetal weken beginnen de Rode Duivels aan hun campagne op het WK in Canada, de VS en ...

104
104
Emotionele Van Gucht haalt snoeihard uit: "Pure onwil!"

Ruben Van Gucht is het spuugzat en dat mag u best letterlijk nemen. De VRT-man ligt de laatste jaren ...

74
74
De Mil wisselt drie keer, Genk met onuitgegeven elftal

Nog één wedstrijd te gaan en het seizoen in de Jupiler Pro League zit er volledig op. ...

51
51
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: kampioen onderneemt actie'

Club Brugge gaat tijdens de zomerse transferperiode afscheid nemen van verschillende belangrijke ...

352
352
Genk onder grote druk: Heymans trekt harde conclusie

KRC Genk staat zondag voor een belangrijke laatste match van het seizoen. De Limburgers gaan op het ...

168
168
'Conte snel van straat: duizelingwekkend salaris gevraagd'

Antonio Conte vertrok vlak na de laatste speeldag van de Serie A bij SSC Napoli. Maar mogelijk volgt ...

151
151
Rellen Waalse derby: bondsparket eist loodzware sancties

De slotspeeldag van de Europe Play-Offs werden overschaduwd door de wantoestanden na ...

247
247

Meer sportnieuws