Anderlecht wil ‘nieuwe Ziyech' van Ajax

door
Anderlecht wil ‘nieuwe Ziyech' van Ajax

Nadat hij de voorbije twee seizoenen schitterde bij Jong Ajax, vindt Naçi Ünüvar stilaan tijd geworden om zich te meten bij de grote jongens. Logisch ook, want de 19-jarige aanvaller was vorig jaar 27 (!) keer beslissend in 33 wedstrijden in de Keuken Kampioen Divisie. RSC Anderlecht is alvast danig gecharmeerd door ‘de nieuwe Ziyech’ en gelijk hebben ze.


WACHTEN OP NACI

Naçi Ünüvar maakte deel uit van de één van de talentvolste Ajax-lichtingen maar in vergelijking met zijn generatiegenoten blijft de aanvaller wat ter plaatse trappelen. Hij mag dan wel grote indruk maken bij Jong Ajax, voorlopig raakt hij niet verder dan 3 optredens voor het eerste elftal. Kenneth Taylor (20), die deze zomer in de belangstelling stond van Club Brugge, telt bijvoorbeeld al 24 wedstrijden voor Ajax en sinds dit seizoen behoort hij ook vast tot de A-kern van de Amsterdammers.



Quinten Timber (21) brak door bij FC Utrecht en maakte deze zomer een grote transfer naar Feyenoord ter waarde van 7,40 miljoen euro. Jurriën Timber (21) is een volwaardige basisspeler bij Ajax en hij groeide ook al uit tot Oranje-international. Ook Devyne Rensch (19) mag zich vandaag een vaste kracht in de ploeg van Alfred Schreuder noemen. Enkel op de grote doorbraak van Naçi Ünüvar is het dus nog wachten, en daarom wil de aanvaller Ajax verlaten.

DEBUTEREN EN SCOREN

De creatieve en balvaardige Naçi Ünüvar staat te boek als één van de grootste talenten in de opleiding van Ajax en hij toonde zijn kunsten vaak tijdens de trainingsessies van het eerste elftal. Op winterstage in Qatar kon hij als amper zestienjarige Erik ten Hag bekoren, met een goede prestatie in de oefenmatch tegen KAS Eupen. “Hij heeft het uitstekend gedaan. Op de training hebben we ook al gezien dat die jongen heel veel potentieel heeft, maar dat hij ook nog veel moet leren.” Ten Hag doelde op het feit dat Ünüvar nog fysiek en mentaal moest groeien om door te breken in het ‘seniorenvoetbal’.



De toenmalige coach van Ajax omschreef Naçi Ünüvar als een ontwapenend ventje en een heerlijke voetballer. Kort na zijn succesvolle winterstage liet Erik ten Hag hem vervolgens als beloning debuteren in het eerste elftal van Ajax. Al voor de wedstrijd in de KNVB-beker tegen Spakenburg begon, scandeerde de volle Johan Cruijff ArenA reeds zijn naam. Zijn reputatie snelde Ünüvar duidelijk vooruit. Hij viel een kwartier in en hij tekende vanaf de stip - dankzij een mooie geste van Klaas-Jan Huntelaar - meteen voor zijn eerste doelpunt. De jongensdroom werd werkelijkheid.

ANDERLECHT?

Maar na zijn grote debuut kwam Naçi Ünüvar slechts sporadisch in actie voor de eerste ploeg. De voorbije twee jaar nam de concurrentie op zijn positie stevig toe met namen zoals Dusan Tadic, Mohammed Daramy, David Neres, Davy Klaassen, Steven Berghuis en Mohammed Kudus. Daarom lijkt een uitleenbeurt aangewezen om zijn ontwikkeling niet af te remmen, omdat Ünüvar weinig bij te leren heeft met Jong Ajax in de Keuken Kampioen Divisie - getuige zijn 27 (!) beslissende acties in het vorige seizoen.

Ook Alfred Schreuder denkt dat Naçi Ünüvar zich beter zal ontwikkelen als hij op een hoger niveau gaat spelen. “Iedereen weet dat Naci een goede speler is”, zei de coach van Ajax in juli. “Maar bij Ajax heb je heel veel goede spelers, dus het ligt echt aan hem zelf. Natuurlijk heeft hij een tijdje op het niveau van de Keuken Kampioen Divisie gespeeld. Voor hem zou het beter zijn als hij het op een hoger niveau gaat laten zien, maar ook dat ligt aan de speler zelf.”



Naçi Ünüvar staat ook open om op een hoger niveau te voetballen, maar hij past evenwel voor de top in de Keuken Kampioen Divisie en voor de kelder van de Eredivisie. Daardoor maakt Anderlecht dus een grote kans om het toptalent van Ajax over te nemen, hoewel ook Trabzonspor, FC Utrecht en AZ Alkmaar interesse tonen in hem. Mocht Sporting kunnen beschikken over Ünüvar, op uitleenbasis of als permanente transfer, dan zal men in het Lotto Park ongetwijfeld veel plezier beleven aan hem.

ZIYECH

Naçi Ünüvar pakt regelmatig uit met technische hoogstandjes en hij bezit een erg attractieve speelstijl, gekenmerkt door frivoliteiten en kwieke dribbels. Niet toevallig is Hakim Ziyech zijn grote voorbeeld, de Marokkaanse international die recentelijk genoemd wordt om terug te keren naar Ajax. Ünüvar liep al hoog op met Ziyech toen hij nog bij sc Heerenveen en later FC Twente speelde. In die periode stond Ziyech trouwens ook in de belangstelling van Ajax. Beide aanvallers onderhouden ook een goede verstandhouding van tijdens hun gezamenlijke periode bij Ajax.



“Ik denk dat hij een fantastische speler is. Hij is niet voor niets zo beslissend bij Chelsea, bij Ajax heeft hij het ook geweldig gedaan. Als je tegen hem op kan kijken, is dat geweldig. Ik had een goede band met hem, dus dan trek je automatisch wat meer met elkaar op”, zei Naçi Ünüvar daarover. Hoewel Ünüvar en Ziyech niet bepaald hetzelfde type-speler zijn, de twee hebben op het veld wel een gelijkaardige rol. Op papier zijn ze een buitenspeler, maar door hun vrije rol duiken ze ook vaak op in de as van de ploeg.

LEES OOK: Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Heeft Anderlecht zo'n type nodig?

Meest recent

'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

3
3
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

24
24
'Grootmacht wacht op antwoordt: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

103
103
Bom ontploft bij club Hoefkens: Van Hooijdonk stapt op

NAC Breda is en blijft een héél woelige club. De club van trainer Carl Hoefkens heeft ...

44
44
Van der Elst tip Garcia: "Hem als nummer 1 in de spits"

Volgende week vrijdag maakt Rudi Garcia zijn WK-selectie bekend. Franky Van der Elst oordeelde over ...

113
113
'Arne Engels gewild: interesse groeit razendsnel'

Arne Engels is een speler die deze zomer wellicht weer van club gaat veranderen. De voormalige ...

43
43
Anderlecht voor moeilijke keuze: twee talenten weg?

RSCA Futures kende een degelijk seizoen. Er waren enkele Belgische talenten die doorbraken, maar de ...

263
263
Conte en Lukaku in gesprek: details lekken uit

Romelu Lukaku is terug bij Napoli na zijn revalidatie in België. Hij ging daar meteen een ...

193
193
'Onrust bij Genk: drie spelers willen weg?'

Bij Racing Genk gaat er in de zomer wel het een en ander gebeuren. De Limburgers zullen ongetwijfeld ...

479
479
Trossard krijgt lof: Engelse media onder de indruk

Arsenal trekt naar de finale van de Champions League na de zege tegen Atlético Madrid. ...

121
121
Gert Verheyen overvallen door emoties na onverwacht nieuws

Een onverwacht moment rond Gert Verheyen heeft voor heel wat beroering gezorgd bij supporters. ...

313
313
Kompany verovert het voetbal: "FIFA of UEFA leiden"

Vincent Kompany was een topper als speler en ook als coach. We haalden al aan dat hij de grootste ...

57
57
'Schoonmaak KRC Genk: twee ervaren pionnen op de wip'

Bij KRC Genk gaan ze in de zomer toch wel wat spelers van de hand doen. De Limburgers zullen enkele ...

349
349
'Vertrek Rigaux concreet: Verhaeghe neemt standpunt in'

Moet Club Brugge weldra zijn sportieve leiding opnieuw herschikken? Die kans is behoorlijk groot. ...

509
509
'Anderlecht davert: Sibierski zorgt voor aardverschuiving'

RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe sportief directeur nu ook officieel beet. Zoals verwacht werd ...

632
632
Toekomst Kompany: sterke man Bayern doet straffe uitspraak

Vincent Kompany kan dinsdagavond geschiedenis schrijven als coach van Bayern München als hij ...

139
139
'Leegloop STVV: eerste grote vertrekker staat al klaar'

STVV is bezig aan droomseizoen en is ondertussen zelfs verzekerd van een Europees ticket. Desondanks ...

245
245
Ruben Van Gucht diep geraakt door overlijden Hans Otten

Het nieuws over het overlijden van Hans Otten heeft velen diep geraakt, en ook Ruben Van Gucht bleef ...

25
25
'Kassa kassa bij Club: Juventus klopt aan voor topdeal'

Club Brugge zal komende zomer verschillende sterkhouders zien vertrekken. En daarvoor neemt het ...

387
387
Club Brugge-killer in vizier: Anderlecht ruikt gratis stunt

Anderlecht kijkt naar Frankrijk om zijn aanval te versterken. De Brusselaars zien een jonge ...

340
340
Grote bron van ergernis Genk-bestuur: zware gevolgen in PO's

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

347
347
Spanje spreekt schande: geurtje aan finaleticket Arsenal

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

241
241
'Taravel onder druk: groot slachtoffer voor bekerfinale'

RSC Anderlecht bereidt zich momenteel voor een cruciaal tweeluik. Aanstaande zondag staat in de ...

404
404
Doorgestuurd bij RSCA: "Ajax en PSV mogen aankloppen"

Ismaël Baouf kende een fantastisch seizoen bij Cambuur. Zij promoveerden naar de Eredivisie en ...

101
101

Meer sportnieuws