Zebra's belonen zichzelf rijkelijk met late zege tegen Essevee

50 stemmen
Zebra's belonen zichzelf rijkelijk met late zege tegen Essevee

Na een uiterst povere vertoning heeft Charleroi finaal de zege gepakt bij Zulte Waregem. De bezoekers werden al snel op achterstand geplaatst maar dankzij late doelpunten in elke helft pakte het fortuinlijk de drie punten in het Regenboogstadion.


Zulte Waregem en Charleroi stonden vandaag tegenover mekaar in het Regenboogstadion. Het team van Still opende met zes op twaalf maar zocht nog wat naar de goede vorm. Essevee pakte tot nu toe vier punten, waaronder een verdienstelijk gelijkspel op Jan Breydel. Bij de thuisploeg kwamen Miroshi en Ramirez in het elftal. Bij de Zebra's werd er voorin gerekend op Benbouali en Gholizadeh.

Sterke start Essevee uitgeveegd door weerbare Zebra's

De thuisploeg kende een droomstart, na een paar minuten spelen gaf Ciranni de bal strak voor doel en Fadera werkte aan de tweede paal binnen: 1-0 voor Zulte Waregem. Een matig Charleroi creëerde pas op het halfuur de eerste kansen: eerst besloot Tchatchoua in het zijnet en even later was Bossut alert bij een vrije trap van Zorgane.

Plots waren de Zebra's toch in betere doen en na een klein offensiefje kopte Heymans op tien minuten van de rust een prima flankvoorzet tegen de touwen: 1-1 en alles te herdoen in het Regenboogstadion. De middenvelder van Charleroi werd even later bijna helemaal de held maar deze keer zoefde zijn schot over de kooi van Bossut. Op slag van rust kreeg het thuispubliek bijna een nieuwe voorsprong maar Miroshi zag zijn pegel net naast de verkeerde kant van de paal vliegen. Uiteindelijk gingen we rusten met een 1-1 stand na een uiterst matige eerste helft.

Heymans verlengt een prima flankvoorzet knap in doel en zorgt voor een gelijke stand bij de rust.

Zebra's doen het opnieuw in staart van de wedstrijd

Ook na de pauze kwam Zulte Waregem scherp uit de kleedkamer. Na een paar minuten spelen dwong Ciranni met een prima trap doelman Koffi tot een fraaie redding. Aan de overzijde plaatste Tchatchoua zijn poging iets voor het uur net over de kooi van Bossut. Ook in de tweede helft was het lang met een vergrootglas speuren naar kansen.

Iets voorbij het uur probeerde Gholizadeh het eens met een fraaie krul, de thuisdoelman was vastberaden om vandaag de nul te houden. Ook in het laatste halfuur verdedigden beide ploegen meer het punt dan volop voor de zege te gaan. Dat leverde een traag tempo en weinig doelrijpe kansen op. Finaal zou Charleroi andermaal in de slotfase toeslaan (net zoals op het veld van Seraing). De inlopende Kayembe verraste in het slot heel de thuisverdediging en kopte de 1-2 in doel. Een reactie van Essevee bleef uit en even later besliste Zaroury de wedstrijd helemaal door overhoeks ook nog de 1-3 binnen te schieten. Leye en co blijven zo achter met een ferme kater.

Scoreverloop:
1-0 (5') Fadera, 1-1 (36') Heymans, 1-2 (83') Kayembe, 1-3 (89') Zaroury

LEES OOK: 'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

🚀

Zal Zulte Waregem na dit seizoen nog in de Jupiler Pro League spelen?

Meest recent

Degryse laat duidelijk weten wat hij van Rode Duivels verwacht

Het WK start met een duel tussen Mexico en Zuid-Afrika, maandag spelen de Rode Duivels tegen Egypte. ...

9
9
'Toptransfer Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Standard wil geen heel drukke zomermercato tegemoet gaan. De kern versterken waar nodig en de betere ...

45
45
Garcia plant Vanaken-stunt: niemand zag dit aankomen

Hans Vanaken lijkt op weg naar een bijrolletje bij de Rode Duivels op het WK. Maar zo simpel is het ...

198
198
Hoge verwachtingen op het WK, miscast bij Anderlecht

Mexico opent het WK met een duel tegen Zuid-Afrika. De Mexicanen hopen uiteraard op een zege. Het is ...

78
78
Sporting Hasselt plant twee absolute knaltransfers

Sporting Hasselt speelt komend seizoen in de Challenger Pro League. De club haalde al de nodige ...

57
57
'Anderlecht speurt rond: één piste geen optie'

RSC Anderlecht gaat op zoek naar versterking. Op de sociale media ‘dromen’ bepaalde fans ...

239
239
Zuid-Korea lacht: het (on)gelijk van KRC Genk

Zuid-Korea opent zijn WK met een duel tegen Tsjechië. De Zuid-Koreanen hebben een elftal dat ...

158
158
Portugal wint ondanks Ronaldo-fase, heftige storm treft Engelsen

Daags voor de openingsmatch tussen Mexico en Zuid-Afrika, stonden de laatste WK-oefenmatchen op het ...

61
61
Kopzorgen Garcia: België krijgt slecht nieuws voor WK-opener

Aanstaande maandag trappen de Rode Duivels hun WK-campagne op gang tegen Egypte. Maar de ...

459
459
Vrancken weigert twee voorstellen: opening voor Feyenoord?

Na een historisch goed seizoen besloot Wouter Vrancken om af te zwaaien bij STVV. De Belgische ...

185
185
Voorbode voor WK? Ronaldo zorgt voor monumentale misser

Portugal wordt door heel wat kenners beschouwd als één van de favorieten voor het ...

144
144
Basiself Rode Duivels: Sonck slaat iedereen met verstomming

Het aftellen is nu echt begonnen. Donderdagavond wordt het WK 2026 op gang getrapt, aanstaande ...

432
432
Niemand zag het aankomen: Hasi verbaast met nieuwe club

Sinds zijn ontslag bij RSC Anderlecht zat Besnik Hasi de voorbije weken zonder club. Nu heeft de ...

209
209
'Kompany keert volledig: grote naam mag beschikken'

Vincent Kompany geniet momenteel nog van een welverdiende vakantie na een druk seizoen. Maar achter ...

290
290
'Club niet gerust: toptransfer aanvaller terug op tafel'

Club Brugge dreigt tijdens de zomermercato niet enkel verschillende sterkhouders te verliezen. Ook ...

418
418
WK 26': zó denkt Frankrijk dit keer over Rode Duivels

Tijdens de voorbije grote toernooien werd vanuit Frankrijk wel eens neerbuigend gedaan over de Rode ...

754
754
'Garcia onder druk: verregaande gevolgen bij slecht WK'

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

316
316
Club-fans geloven oren niet: ongeziene stunt Verhaeghe

Bart Verhaeghe is nog lang niet klaar met Club Brugge. Na de tweede ster droomt de voorzitter van ...

3684
3684
Verbeke duikt plots op in samenwerking met wereldster

Er is in het voorbije jaar bij Anderlecht weer heel wat veranderd. Wouter Vandenhaute begaf ...

71
71
'Real blijft maar gaan en wil nu ook sterkhouder City'

Real Madrid beleefde een tegenvallend seizoen en bleef al voor het tweede jaar op rij achter zonder ...

91
91
Schrik om Doku: ploegmaats komen met update

Als de Rode Duivels straks ver willen raken op het WK, dan zal daarbij een belangrijke rol weggelegd ...

153
153
Saelemaekers tipt Garcia: nieuwe positie op WK?

De Rode Duivels zijn intussen al wat meer gesetteld in hun nieuwe basecamp in Seattle, waar ze ...

63
63
'Club houdt groot talent uit buitenlandse klauwen'

Het is voor Club Brugge een bewogen seizoen geweest, dat het na een razend spannende strijd als ...

224
224
Kortrijk haalt nieuwe spits, Patro gaat weer Duitse toer op

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog maar net op, maar voor veel clubs nadert de start van de ...

77
77
Ruben Van Gucht breekt los als DJ: "Het is een leugen!"

Hij is overal tegelijk. Op televisie, in de sportwereld en tegenwoordig ook achter de draaitafels. ...

29
29

Meer sportnieuws