Zebra's belonen zichzelf rijkelijk met late zege tegen Essevee

door
Zebra's belonen zichzelf rijkelijk met late zege tegen Essevee

Na een uiterst povere vertoning heeft Charleroi finaal de zege gepakt bij Zulte Waregem. De bezoekers werden al snel op achterstand geplaatst maar dankzij late doelpunten in elke helft pakte het fortuinlijk de drie punten in het Regenboogstadion.


Zulte Waregem en Charleroi stonden vandaag tegenover mekaar in het Regenboogstadion. Het team van Still opende met zes op twaalf maar zocht nog wat naar de goede vorm. Essevee pakte tot nu toe vier punten, waaronder een verdienstelijk gelijkspel op Jan Breydel. Bij de thuisploeg kwamen Miroshi en Ramirez in het elftal. Bij de Zebra's werd er voorin gerekend op Benbouali en Gholizadeh.

Sterke start Essevee uitgeveegd door weerbare Zebra's

De thuisploeg kende een droomstart, na een paar minuten spelen gaf Ciranni de bal strak voor doel en Fadera werkte aan de tweede paal binnen: 1-0 voor Zulte Waregem. Een matig Charleroi creëerde pas op het halfuur de eerste kansen: eerst besloot Tchatchoua in het zijnet en even later was Bossut alert bij een vrije trap van Zorgane.

Plots waren de Zebra's toch in betere doen en na een klein offensiefje kopte Heymans op tien minuten van de rust een prima flankvoorzet tegen de touwen: 1-1 en alles te herdoen in het Regenboogstadion. De middenvelder van Charleroi werd even later bijna helemaal de held maar deze keer zoefde zijn schot over de kooi van Bossut. Op slag van rust kreeg het thuispubliek bijna een nieuwe voorsprong maar Miroshi zag zijn pegel net naast de verkeerde kant van de paal vliegen. Uiteindelijk gingen we rusten met een 1-1 stand na een uiterst matige eerste helft.

Heymans verlengt een prima flankvoorzet knap in doel en zorgt voor een gelijke stand bij de rust.

Zebra's doen het opnieuw in staart van de wedstrijd

Ook na de pauze kwam Zulte Waregem scherp uit de kleedkamer. Na een paar minuten spelen dwong Ciranni met een prima trap doelman Koffi tot een fraaie redding. Aan de overzijde plaatste Tchatchoua zijn poging iets voor het uur net over de kooi van Bossut. Ook in de tweede helft was het lang met een vergrootglas speuren naar kansen.

Iets voorbij het uur probeerde Gholizadeh het eens met een fraaie krul, de thuisdoelman was vastberaden om vandaag de nul te houden. Ook in het laatste halfuur verdedigden beide ploegen meer het punt dan volop voor de zege te gaan. Dat leverde een traag tempo en weinig doelrijpe kansen op. Finaal zou Charleroi andermaal in de slotfase toeslaan (net zoals op het veld van Seraing). De inlopende Kayembe verraste in het slot heel de thuisverdediging en kopte de 1-2 in doel. Een reactie van Essevee bleef uit en even later besliste Zaroury de wedstrijd helemaal door overhoeks ook nog de 1-3 binnen te schieten. Leye en co blijven zo achter met een ferme kater.

Scoreverloop:
1-0 (5') Fadera, 1-1 (36') Heymans, 1-2 (83') Kayembe, 1-3 (89') Zaroury

LEES OOK: ‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

Zal Zulte Waregem na dit seizoen nog in de Jupiler Pro League spelen?

Meest recent

Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

9
9
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

16
16
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

125
125
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

26
26
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

362
362
'Club Brugge keihard: bod van 20 miljoen geweigerd'

De spelers van Club Brugge kunnen nog enkele dagen genieten van een welverdiende vakantie. Op 3 ...

384
384
'Hoefkens krijgt sensationele aanwinst bij NAC'

Enkele weken geleden werd Carl Hoefkens nog nadrukkelijk gelinkt aan KRC Genk, maar de trainer ...

70
70
'Nieuwe tegenvaller Lukaku: Napoli grijpt in'

Het is bij Napoli nog niet het jaar van de Rode Duivels geweest. Kevin De Bruyne viel eind oktober ...

128
128
TRANSFERUURTJE: 'Belgische knaltransfer Kerk; Benteke naar Anderlecht?'

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

348
348
Gokschandaal escaleert: storm in voetbalwereld

Het gokschandaal in Turkije houdt de gemoederen bezig. Eerder werd al bekendgemaakt dat een ...

106
106
Grootste ontdekking van Garcia: “Stabiliteit bij Duivels”

De voetbalfans kijken al reikhalzend uit naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. ...

124
124
Straf verhaal: Vanderhaeghe bijna bondscoach Kameroen

Yves Vanderhaeghe werd een kleine twee maanden geleden verrassend aangesteld als nieuwe T1 van ...

61
61
Verschueren kondigt volgende 'transfer' aan: "Kindermans?"

Bij RSC Anderlecht gebeurde er weer te veel in 2025. Héél veel transfers, een ...

698
698
'PSG wil voormalige Jupiler Pro League-ster vastleggen'

De Jupiler Pro League bewees de voorbije jaren voor heel wat spelers een ideale springplank naar een ...

76
76
Verschueren ziet één gigantische blunder van Vandenhaute

Vincent Kompany keerde in 2019 terug naar RSC Anderlecht. Michael Verschueren en Marc Coucke zorgden ...

442
442
Pro League haalt zeer grote slag thuis: DAZN baalt énorm

DAZN en de Pro League liggen al een tijdje overhoop met elkaar. Het Laatste Nieuws weet dat er nu ...

537
537
'Antwerp heeft masterplan met Dennis Praet'

Dennis Praet tekende in de zomer van 2024 voor Royal Antwerp FC. Ondertussen is hij er dus anderhalf ...

356
356
'Supertransfer De Cat: titanenstrijd met vier topclubs'

Zijn laatste matchen waren weliswaar iets minder, maar Nathan De Cat kan terugblikken op een sterke ...

601
601
‘Club & co ontdekken enorme vraagprijs voor JPL-smaakmaker’

De wintermercato loert om de hoek en de geruchtenmolen draait op volle toeren. Bij Sporting ...

287
287
Old Trafford houdt adem in: actie Lammens gaat Europa rond

Manchester United heeft in zijn laatste wedstrijd van 2025 opnieuw averij opgelopen in de Premier ...

394
394
'Hayen vloekt: steunpilaar naar uitgang bij Genk'

KRC Genk zal zich de komende maanden moeten herpakken na een tegenvallende eerste seizoenshelft. ...

1159
1159
'Anderlecht hakt knoop door over job Olivier Renard'

De winterse transferperiode zal bij RSC Anderlecht in goede banen geleid worden door Olivier Renard. ...

482
482
Club Brugge davert: plant Leko comebackstunt op Jan Breydel?

De naam van Ivan Leko doet opnieuw iets bewegen in Brugge. Want als hij écht meteen wil ...

523
523
Trossard heerst in titelclash: Engelse pers laat zich gaan

In de Engelse Premier League heeft Arsenal FC dinsdag een serieus statement gemaakt. De koploper won ...

136
136
Transfergeruchten barsten los na opvallend bezoek Tzolis

Club Brugge zal in 2026 opnieuw enkele grote uitgaande transfers realiseren. Eén van de ...

252
252

Meer sportnieuws