Zebra's belonen zichzelf rijkelijk met late zege tegen Essevee

door
Zebra's belonen zichzelf rijkelijk met late zege tegen Essevee

Na een uiterst povere vertoning heeft Charleroi finaal de zege gepakt bij Zulte Waregem. De bezoekers werden al snel op achterstand geplaatst maar dankzij late doelpunten in elke helft pakte het fortuinlijk de drie punten in het Regenboogstadion.


Zulte Waregem en Charleroi stonden vandaag tegenover mekaar in het Regenboogstadion. Het team van Still opende met zes op twaalf maar zocht nog wat naar de goede vorm. Essevee pakte tot nu toe vier punten, waaronder een verdienstelijk gelijkspel op Jan Breydel. Bij de thuisploeg kwamen Miroshi en Ramirez in het elftal. Bij de Zebra's werd er voorin gerekend op Benbouali en Gholizadeh.

Sterke start Essevee uitgeveegd door weerbare Zebra's

De thuisploeg kende een droomstart, na een paar minuten spelen gaf Ciranni de bal strak voor doel en Fadera werkte aan de tweede paal binnen: 1-0 voor Zulte Waregem. Een matig Charleroi creëerde pas op het halfuur de eerste kansen: eerst besloot Tchatchoua in het zijnet en even later was Bossut alert bij een vrije trap van Zorgane.

Plots waren de Zebra's toch in betere doen en na een klein offensiefje kopte Heymans op tien minuten van de rust een prima flankvoorzet tegen de touwen: 1-1 en alles te herdoen in het Regenboogstadion. De middenvelder van Charleroi werd even later bijna helemaal de held maar deze keer zoefde zijn schot over de kooi van Bossut. Op slag van rust kreeg het thuispubliek bijna een nieuwe voorsprong maar Miroshi zag zijn pegel net naast de verkeerde kant van de paal vliegen. Uiteindelijk gingen we rusten met een 1-1 stand na een uiterst matige eerste helft.

Heymans verlengt een prima flankvoorzet knap in doel en zorgt voor een gelijke stand bij de rust.

Zebra's doen het opnieuw in staart van de wedstrijd

Ook na de pauze kwam Zulte Waregem scherp uit de kleedkamer. Na een paar minuten spelen dwong Ciranni met een prima trap doelman Koffi tot een fraaie redding. Aan de overzijde plaatste Tchatchoua zijn poging iets voor het uur net over de kooi van Bossut. Ook in de tweede helft was het lang met een vergrootglas speuren naar kansen.

Iets voorbij het uur probeerde Gholizadeh het eens met een fraaie krul, de thuisdoelman was vastberaden om vandaag de nul te houden. Ook in het laatste halfuur verdedigden beide ploegen meer het punt dan volop voor de zege te gaan. Dat leverde een traag tempo en weinig doelrijpe kansen op. Finaal zou Charleroi andermaal in de slotfase toeslaan (net zoals op het veld van Seraing). De inlopende Kayembe verraste in het slot heel de thuisverdediging en kopte de 1-2 in doel. Een reactie van Essevee bleef uit en even later besliste Zaroury de wedstrijd helemaal door overhoeks ook nog de 1-3 binnen te schieten. Leye en co blijven zo achter met een ferme kater.

Scoreverloop:
1-0 (5') Fadera, 1-1 (36') Heymans, 1-2 (83') Kayembe, 1-3 (89') Zaroury

LEES OOK: Charleroi bezorgt ex-coach Mazzu frustrerende namiddag

🚀

Zal Zulte Waregem na dit seizoen nog in de Jupiler Pro League spelen?

Meest recent

'Magistrale goal gaat wereld rond: knaltransfer Mika Godts'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

6
6
"Groot probleem" - pijnlijke vaststelling tijdens Gent-Club

In de Champions' Play-Offs stond zondagmiddag een erg interessant duel op het programma. Zo ging ...

90
90
Westerlo kookt over: ref keihard aangepakt tijdens rust

Na twee speeldagen stond KVC Westerlo nog op kop in de Europe Play-Offs, ondertussen zijn de ...

36
36
'Anderlecht wil uitpakken met oud-speler PSG en Dortmund'

Bijna drie maanden na het ontslag van Olivier Renard, zit RSC Anderlecht nog steeds zonder sportief ...

89
89
Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

198
198
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

135
135
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

184
184
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

145
145
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

42
42
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

239
239
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

340
340
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

342
342
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

113
113
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

215
215
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

135
135
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

335
335
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

117
117
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

47
47
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

94
94
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

416
416
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

370
370
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

36
36
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

203
203
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

297
297
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

481
481

Meer sportnieuws