Zebra's belonen zichzelf rijkelijk met late zege tegen Essevee

door
Zebra's belonen zichzelf rijkelijk met late zege tegen Essevee

Na een uiterst povere vertoning heeft Charleroi finaal de zege gepakt bij Zulte Waregem. De bezoekers werden al snel op achterstand geplaatst maar dankzij late doelpunten in elke helft pakte het fortuinlijk de drie punten in het Regenboogstadion.


Zulte Waregem en Charleroi stonden vandaag tegenover mekaar in het Regenboogstadion. Het team van Still opende met zes op twaalf maar zocht nog wat naar de goede vorm. Essevee pakte tot nu toe vier punten, waaronder een verdienstelijk gelijkspel op Jan Breydel. Bij de thuisploeg kwamen Miroshi en Ramirez in het elftal. Bij de Zebra's werd er voorin gerekend op Benbouali en Gholizadeh.

Sterke start Essevee uitgeveegd door weerbare Zebra's

De thuisploeg kende een droomstart, na een paar minuten spelen gaf Ciranni de bal strak voor doel en Fadera werkte aan de tweede paal binnen: 1-0 voor Zulte Waregem. Een matig Charleroi creëerde pas op het halfuur de eerste kansen: eerst besloot Tchatchoua in het zijnet en even later was Bossut alert bij een vrije trap van Zorgane.

Plots waren de Zebra's toch in betere doen en na een klein offensiefje kopte Heymans op tien minuten van de rust een prima flankvoorzet tegen de touwen: 1-1 en alles te herdoen in het Regenboogstadion. De middenvelder van Charleroi werd even later bijna helemaal de held maar deze keer zoefde zijn schot over de kooi van Bossut. Op slag van rust kreeg het thuispubliek bijna een nieuwe voorsprong maar Miroshi zag zijn pegel net naast de verkeerde kant van de paal vliegen. Uiteindelijk gingen we rusten met een 1-1 stand na een uiterst matige eerste helft.

Heymans verlengt een prima flankvoorzet knap in doel en zorgt voor een gelijke stand bij de rust.

Zebra's doen het opnieuw in staart van de wedstrijd

Ook na de pauze kwam Zulte Waregem scherp uit de kleedkamer. Na een paar minuten spelen dwong Ciranni met een prima trap doelman Koffi tot een fraaie redding. Aan de overzijde plaatste Tchatchoua zijn poging iets voor het uur net over de kooi van Bossut. Ook in de tweede helft was het lang met een vergrootglas speuren naar kansen.

Iets voorbij het uur probeerde Gholizadeh het eens met een fraaie krul, de thuisdoelman was vastberaden om vandaag de nul te houden. Ook in het laatste halfuur verdedigden beide ploegen meer het punt dan volop voor de zege te gaan. Dat leverde een traag tempo en weinig doelrijpe kansen op. Finaal zou Charleroi andermaal in de slotfase toeslaan (net zoals op het veld van Seraing). De inlopende Kayembe verraste in het slot heel de thuisverdediging en kopte de 1-2 in doel. Een reactie van Essevee bleef uit en even later besliste Zaroury de wedstrijd helemaal door overhoeks ook nog de 1-3 binnen te schieten. Leye en co blijven zo achter met een ferme kater.

Scoreverloop:
1-0 (5') Fadera, 1-1 (36') Heymans, 1-2 (83') Kayembe, 1-3 (89') Zaroury

LEES OOK: Speeldag twee in Play-Offs: scheidsrechters bekend

🚀

Zal Zulte Waregem na dit seizoen nog in de Jupiler Pro League spelen?

Meest recent

Exodus Club dreigt: vier smaakmakers tóch langer aan boord?

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer. Verschillende sterkhouders van Blauw-Zwart ...

6
6
Taravel zet orde op zaken na bolwassing: "Heeft me gestoord"

Jérémy Taravel maakt momenteel kennis met de keerzijde van de trainersmedaille. Na ...

44
44
"Respect van heel Europa" - Bayern-CEO gaat los over Kompany

Bayern München staat voor een belangrijke week. In de Bundesliga ligt het doelpuntenrecord ...

89
89
Genk op scherp gezet: Hayen krijgt 'duidelijke ambitie'

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

96
96
TRANSFERUURTJE: 'Topaankoop Club Brugge, transferschok Lukaku'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

393
393
Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

90
90
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

72
72
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

192
192
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

53
53
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

62
62
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

58
58
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

174
174
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

102
102
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

111
111
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

640
640
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

136
136
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

500
500
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

644
644
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

87
87
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

166
166
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

269
269
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

30
30
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

127
127
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

117
117
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

63
63

Meer sportnieuws