Zebra's belonen zichzelf rijkelijk met late zege tegen Essevee

50 stemmen
Zebra's belonen zichzelf rijkelijk met late zege tegen Essevee

Na een uiterst povere vertoning heeft Charleroi finaal de zege gepakt bij Zulte Waregem. De bezoekers werden al snel op achterstand geplaatst maar dankzij late doelpunten in elke helft pakte het fortuinlijk de drie punten in het Regenboogstadion.


Zulte Waregem en Charleroi stonden vandaag tegenover mekaar in het Regenboogstadion. Het team van Still opende met zes op twaalf maar zocht nog wat naar de goede vorm. Essevee pakte tot nu toe vier punten, waaronder een verdienstelijk gelijkspel op Jan Breydel. Bij de thuisploeg kwamen Miroshi en Ramirez in het elftal. Bij de Zebra's werd er voorin gerekend op Benbouali en Gholizadeh.

Sterke start Essevee uitgeveegd door weerbare Zebra's

De thuisploeg kende een droomstart, na een paar minuten spelen gaf Ciranni de bal strak voor doel en Fadera werkte aan de tweede paal binnen: 1-0 voor Zulte Waregem. Een matig Charleroi creëerde pas op het halfuur de eerste kansen: eerst besloot Tchatchoua in het zijnet en even later was Bossut alert bij een vrije trap van Zorgane.

Plots waren de Zebra's toch in betere doen en na een klein offensiefje kopte Heymans op tien minuten van de rust een prima flankvoorzet tegen de touwen: 1-1 en alles te herdoen in het Regenboogstadion. De middenvelder van Charleroi werd even later bijna helemaal de held maar deze keer zoefde zijn schot over de kooi van Bossut. Op slag van rust kreeg het thuispubliek bijna een nieuwe voorsprong maar Miroshi zag zijn pegel net naast de verkeerde kant van de paal vliegen. Uiteindelijk gingen we rusten met een 1-1 stand na een uiterst matige eerste helft.

Heymans verlengt een prima flankvoorzet knap in doel en zorgt voor een gelijke stand bij de rust.

Zebra's doen het opnieuw in staart van de wedstrijd

Ook na de pauze kwam Zulte Waregem scherp uit de kleedkamer. Na een paar minuten spelen dwong Ciranni met een prima trap doelman Koffi tot een fraaie redding. Aan de overzijde plaatste Tchatchoua zijn poging iets voor het uur net over de kooi van Bossut. Ook in de tweede helft was het lang met een vergrootglas speuren naar kansen.

Iets voorbij het uur probeerde Gholizadeh het eens met een fraaie krul, de thuisdoelman was vastberaden om vandaag de nul te houden. Ook in het laatste halfuur verdedigden beide ploegen meer het punt dan volop voor de zege te gaan. Dat leverde een traag tempo en weinig doelrijpe kansen op. Finaal zou Charleroi andermaal in de slotfase toeslaan (net zoals op het veld van Seraing). De inlopende Kayembe verraste in het slot heel de thuisverdediging en kopte de 1-2 in doel. Een reactie van Essevee bleef uit en even later besliste Zaroury de wedstrijd helemaal door overhoeks ook nog de 1-3 binnen te schieten. Leye en co blijven zo achter met een ferme kater.

Scoreverloop:
1-0 (5') Fadera, 1-1 (36') Heymans, 1-2 (83') Kayembe, 1-3 (89') Zaroury

LEES OOK: 'Miljoenendeal Charleroi, spits verlaat Westerlo'

Zal Zulte Waregem na dit seizoen nog in de Jupiler Pro League spelen?

Meest recent

‘Transferstrijd Tzolis en Godts: Arsenal hakt knopen door’

De zomermercato komt eraan en de Europese topclubs zijn de transfermarkt volop aan het afschuimen. ...

17
17
‘Braziliaanse Amuzu-rel: Anderlecht dient klacht in’

Francis Amuzu maakte de overstap van RSC Anderlecht naar Gremio. De buitenspeler vond het ...

110
110
Antwerp-fans gaan stapje verder: Bosuil weer slachtoffer

Royal Antwerp FC kende een teleurstellend seizoen en zit weer zonder Europees voetbal. Een groot ...

82
82
'Club Brugge kan Antwerp pijn doen met Vermeeren'

Arthur Vermeeren heeft dringend nood aan speelgelegenheid en vertrouwen, en daarom valt plots de ...

715
715
Van Paris Hilton tot Donald Trump: VS plots 'wereldkampioen'

Canada wist zijn eerste match van het WK niet te winnen, Mexico wel. Derde gastland de Verenigde ...

43
43
'Club Brugge verrast met keuzes over Forbs en Tresoldi'

Club Brugge gaat heel wat spelers verliezen. Het Laatste Nieuws spreekt niet van een leegloop, maar ...

287
287
KV Kortrijk wil uitpakken: Jonckheere kondigt transfers aan

Het WK is begonnen, maar ondertussen zijn ze ook in de Jupiler Pro League weer van start gegaan. KV ...

133
133
Transfervuurwerk! 'Club pusht voor 13-voudige Rode Duivel'

Dat Club Brugge tijdens de zomermercato verschillende belangrijke krachten zal verliezen, is ...

471
471
'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Terwijl het WK in Amerika is losgebarsten, begint in eigen land de transfercarousel op toerental te ...

562
562
Nachtmerrie Tuchel: Engeland beleeft kleine ramp vlak voor WK-start

Het wereldkampioenschap in Mexico, Canada en de VS is officieel op gang getrapt. Ook de grote ...

72
72
Garcia kan De Ketelaere helemaal laten crashen op het WK

Charles De Ketelaere leek klaar voor zijn grote kans bij de Rode Duivels. Door de twijfels rond ...

132
132
'Ongeziene jackpot Club: Tzolis krijgt absolute droomtransfer'

Met Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en Dani van den Heuvel zag Club Brugge inmiddels al drie ...

721
721
American dreamstart! VS halen fors uit in WK-opener

Voor de Verenigde Staten kon het wereldkampioenschap in eigen land niet beter beginnen. In hun ...

86
86
Straffe cijfers bij Witsel: "Is niet iedereen gegeven"

Axel Witsel begint aan zijn vierde WK met de Rode Duivels. Witsel is een icoon van het Belgische ...

67
67
KV Kortrijk kondigt volgende wijzigingen in A-kern aan

KV Kortrijk is druk bezig. De Kerels zijn volop bezig met het samenstellen van de selectie, maar de ...

64
64
Cyle Larin behoedt Canada van compleet mislukte WK-start

Om 21u begonnen Canada en Bosnië aan hun eerste match op dit WK. In de prachtige stad Toronto ...

41
41
'Drie Belgische clubs vechten om dezelfde spits'

De transfermolen draait op volle toeren. De geruchten nemen steeds meer toe en de Belgische clubs ...

150
150
Fans Rode Duivels vellen oordeel: eindstation op WK bekend

De Rode Duivels beginnen maandag aan hun WK met een match tegen Egypte. Daar moeten ze meteen de ...

118
118
Gewaagde uitspraken van Kompany kloppen (helaas) niet

Vincent Kompany was van 2019-2022 actief bij Anderlecht. In die periode werkte de coach met heel ...

111
111
“Ik zal het nooit vergeten”: Lukebakio over Mourinho

Dodi Lukebakio is steevast een goede invaller bij de Rode Duivels. Hij kan nog van grote waarde zijn ...

96
96
Seys lyrisch over Rode Duivel: "Zelfde niveau als Yamal"

Joaquin Seys is mee naar het WK en de linkerflankverdediger steelt op training met zijn ogen. In de ...

143
143
"Dat is heel belangrijk": Courtois voert druk op bij Duivels

De Rode Duivels spelen maandag tegen Egypte. Dat is meteen een belangrijke wedstrijd voor de Belgen. ...

48
48
Raadsel van Canada: geflopt bij Club, wel succes in La Liga

Canada speelt vanavond zijn openingsmatch van het WK tegen Bosnië. De Canadezen hebben spelers ...

113
113
Standard en België: Witsel verrast iedereen

Axel Witsel is op zijn 37ste misschien wel de meest ervaren speler van alle Rode Duivels. Na een ...

227
227
Opschudding op WK: speler mag Canada niet in en mist match

Er is al heel wat te doen geweest over bepaalde regels in de Verenigde Staten. De strenge aanpak van ...

280
280

Meer sportnieuws