Volwassen RWDM bezorgt promovendus Dender horrorstart

94
Volwassen RWDM bezorgt promovendus Dender horrorstart

In eigen huis heeft RWDM promovendus Dender een tweede nederlaag toegediend. De thuisploeg was in de eerste helft oppermachtig maar moest vlak na de pauze een strijdvaardig Dender afhouden. Voor Regi Van Acker en zijn team is het voorlopig geen prettige comeback in de op één na hoogste afdeling.


In het Edmond Machtensstadion stonden vanavond thuisploeg RWDM en promovendus Dender tegenover mekaar. De Molenbeekse club pakte vorig weekend op de valreep zijn eerste punt bij Virton, de Oost-Vlamingen gingen in eigen huis (te) zwaar onderuit tegen Lommel.

Draaischijf Smeets gidst RWDM naar voorsprong

RWDM begon sterk aan de partij, onder leiding van de ervaren Bryan Smeets. De Nederlander stuurde na dik vijf minuten spelen Biron door de buitenspelval, die plaatste de bal voorbij Gies maar de paal bracht redding voor het team van Regi Van Acker. Iets voor het kwartier was het opnieuw Biron die voor gevaar zorgde, deze keer schoot hij vanuit een scherpe hoek in het zijnet. Op het halfuur kwam ook Smeets zelf dicht bij de openingstreffer maar zijn krul ging een halve meter naast de verkeerde kant van de paal. Voor Dender was het vooral overleven maar op vijf minuten van de pauze werd het toch op achterstand geplaatst. Smeets pakte andermaal uit met een prima voorzet en Ruyssen kopte centraal krachtig in de verste hoek: 1-0 voor de thuisploeg halfweg.

Euvrard ging met RWDM op zoek naar een eerste zege dit seizoen in de vernieuwde Challenger Pro League.

Dender recht de rug maar komt kwaliteit tekort

Meteen na de pauze zorgde Dender dan toch eens voor dreiging, een scherpe flankvoorzet vanop links werd door Borry met het hoofd nipt over verlengd. De bezoekers hadden duidelijk moed gevat en amper twee minuten later knalde Smet een halve meter over de winkelhaak. De thuisploeg kwam minder goed voor de dag na de rust maar controleerde nadien wel weer de partij en gaf nog amper kansen weg. Op dik tien minuten van het einde moest bezoekende goalie Gies nog eens echt in actie komen bij een dubbel schot van Smeets. De bezoekers toonden in de slotfase uiteindelijk iets te weinig kwaliteit om nog een gelijkspel uit de brand te slepen. Zo mag de start van de Molenbeekse club met vier op zes best gezien worden.

Scoreverloop:
1-0 (40') Ruyssen

LEES OOK: Standard houdt weerbarstige Kadavers af in Croky Cup

Wie pakt volgens u de titel in de Challenger Pro League?

Meest recent

Jagiellonia op hoede voor RSCA-speler: "Gevaarlijke pion"

Youssouf Sylla kijkt met bijzondere belangstelling uit naar de Europa League-confrontatie tussen ...

14
14
Club-Lens: Gillet plakt percentage op Brugse zegekansen

Club Brugge wordt door de meeste waarnemers getipt als favoriet voor het Champions League-duel van ...

16
16
Courtois openhartig: straffe WK-onthulling én afspraak Van Bommel

Thibaut Courtois staat zondagavond andermaal oog in oog met FC Barcelona in 'El Clasisco'. In ...

36
36
'Monstertransfer Erling Haaland: drie grootmachten in gevecht'

Manchester City had Erling Haaland dinsdagavond niet nodig om in de Champions League met ...

89
89
Europees op TV: hier kijk je Anderlecht, Gent, Union én STVV

Donderdag wacht weer een drukke voetbalavond met een volledige speeldag in de Europa én ...

97
97
‘Italië kookt: Tresoldi maakt meest gehate transfer'

Na zijn hattrick in San Siro is Nicolò Tresoldi de man van het moment in Italië. Maar ...

178
178
Hommeles bij Anderlecht: Bruno krijgt veeg uit de pan

De spanning bij RSC Anderlecht is opnieuw bijzonder hoog aan het oplopen. Daarbij komt ook Vitor ...

299
299
De Bruyne verbaast bij Napoli: Italiaanse pers maakt U-bocht

In de Champions League heeft SSC Napoli dinsdagavond een cruciale zege geboekt tegen Bodo/Glimt: ...

184
184
Club-Lens: Leko hakt laatste zware knoop door in basisploeg

Een week na de straffe stunt in Milaan, moet Club Brugge opnieuw vol aan de bak in de Champions ...

139
139
Koppen lopen: deze topclubs sturen mannetje naar Club-Lens

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond opnieuw voor een belangrijke wedstrijd. Zo ...

376
376
Plooien gladgestreken? Allegri looft De Bruyne

De voorbije week stonden de Italiaanse kranten vol van de 'vete' tussen Kevin De Bruyne en ...

73
73
Flick doet goudeerlijke uitspraak na nederlaag tegen PSG

De voetballiefhebber werd dinsdagavond verwend in de Champions Leauge, met maar liefst 40 doelpunten ...

88
88
PSG wint spektakelstuk tegen Barça, knappe assist KDB

Het is dinsdag een spectaculaire avond geworden in de Champions League. Dé kraker was ...

56
56
Turken kijken met nieuwe bondscoach Rode Duivels in de ogen

De Rode Duivels staan er na vier wedstrijden vrij goed voor in de Nations League. Ze staan na vier ...

56
56
'Club siddert: grootmacht gaat in januari voor Tresoldi'

Club Brugge bijft ook na het vertrek van verschillende sterkhouders vorige zomer gewoon indruk ...

260
260
Volgend seizoen Genkse nummer 1? Leysen geeft hint

Vorig weekend liet KRC Genk geen steek vallen in de Croky Cup, want het ging gewoon met 0-2 winnen ...

135
135
Club kijkt oude bekende in ogen: "Lens is favoriet"

Club Brugge hoopt woensdag opnieuw een resultaat neer te kunnen zetten in de Champions League na de ...

431
431
Fenerbahçe met grote domper, Dortmund komt goed weg

In de Champions League stonden er twee matchen op het programma in de vooravond. Om 18u45 gaf ...

53
53
Union SG wint jackpot "20 à 25 miljoen euro"

De naam van Relebohile Mofokeng begint steeds nadrukkelijker rond te zingen op de Europese ...

72
72
'Arne Slot lokt interesse van Premier League-club'

Arne Slot lijkt niet van plan om lang aan de zijlijn te blijven staan. Volgens De Telegraaf staat ...

52
52
Coach RC Lens looft Club-smaakmaker: "Een topper"

Club Brugge is favoriet voor het treffen met RC Lens. AS Monaco en Olympique Marseille werden al ...

158
158
Van Hazard tot Ivanovic: ex-JPL'ers hun rapport bij Lens

RC Lens is morgen de tegenstander van Club Brugge in de Champions League. De Belgische landskampioen ...

135
135
'Club Brugge stelt Tresoldi teleur: droomtransfer van tafel'

Een exit in januari is onbespreekbaar, maar nadien wordt Nicolo Tresoldi stilaan onhoudbaar voor ...

368
368
Belgische toptrainers in vieze papieren: terug naar JPL?

Tot dusver maakt de Jupiler Pro League zijn reputatie als trainerskerkhof niet echt waar, want na ...

220
220
'Club-grootverdiener forceert breuk: JPL-club staat klaar'

Hij kreeg bij Club Brugge een topcontract tot 2029, maar komt dit seizoen niet aan spelen toe. Deze ...

600
600

Meer sportnieuws