Volwassen RWDM bezorgt promovendus Dender horrorstart

door
Volwassen RWDM bezorgt promovendus Dender horrorstart

In eigen huis heeft RWDM promovendus Dender een tweede nederlaag toegediend. De thuisploeg was in de eerste helft oppermachtig maar moest vlak na de pauze een strijdvaardig Dender afhouden. Voor Regi Van Acker en zijn team is het voorlopig geen prettige comeback in de op één na hoogste afdeling.


In het Edmond Machtensstadion stonden vanavond thuisploeg RWDM en promovendus Dender tegenover mekaar. De Molenbeekse club pakte vorig weekend op de valreep zijn eerste punt bij Virton, de Oost-Vlamingen gingen in eigen huis (te) zwaar onderuit tegen Lommel.

Draaischijf Smeets gidst RWDM naar voorsprong

RWDM begon sterk aan de partij, onder leiding van de ervaren Bryan Smeets. De Nederlander stuurde na dik vijf minuten spelen Biron door de buitenspelval, die plaatste de bal voorbij Gies maar de paal bracht redding voor het team van Regi Van Acker. Iets voor het kwartier was het opnieuw Biron die voor gevaar zorgde, deze keer schoot hij vanuit een scherpe hoek in het zijnet. Op het halfuur kwam ook Smeets zelf dicht bij de openingstreffer maar zijn krul ging een halve meter naast de verkeerde kant van de paal. Voor Dender was het vooral overleven maar op vijf minuten van de pauze werd het toch op achterstand geplaatst. Smeets pakte andermaal uit met een prima voorzet en Ruyssen kopte centraal krachtig in de verste hoek: 1-0 voor de thuisploeg halfweg.

Euvrard ging met RWDM op zoek naar een eerste zege dit seizoen in de vernieuwde Challenger Pro League.

Dender recht de rug maar komt kwaliteit tekort

Meteen na de pauze zorgde Dender dan toch eens voor dreiging, een scherpe flankvoorzet vanop links werd door Borry met het hoofd nipt over verlengd. De bezoekers hadden duidelijk moed gevat en amper twee minuten later knalde Smet een halve meter over de winkelhaak. De thuisploeg kwam minder goed voor de dag na de rust maar controleerde nadien wel weer de partij en gaf nog amper kansen weg. Op dik tien minuten van het einde moest bezoekende goalie Gies nog eens echt in actie komen bij een dubbel schot van Smeets. De bezoekers toonden in de slotfase uiteindelijk iets te weinig kwaliteit om nog een gelijkspel uit de brand te slepen. Zo mag de start van de Molenbeekse club met vier op zes best gezien worden.

Scoreverloop:
1-0 (40') Ruyssen

LEES OOK: Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Wie pakt volgens u de titel in de Challenger Pro League?

Meest recent

'Anderlecht breekt met Hazard: bizarre reden lekt uit'

Het heeft er alle schijn van weg dat Thorgan Hazard bezig is aan zijn laatste maanden bij RSC ...

50
50
Nagelsmann blundert met Tresoldi: topdeal in lichterlaaie

Julian Nagelsmann heeft Nicolo Tresoldi nog altijd niet definitief naar de Duitse A-ploeg gehaald, ...

160
160
AA Gent all-in: De Mil neemt drastische maatregelen

Na een prangende slotspeeldag verzekerde AA Gent zich voor het tweede jaar op rij van deelname aan ...

32
32
Alarmfase rood voor Pro League: rampscenario wenkt

Na veel vijven en zessen keurde de Pro League eerder deze week een wijziging aan de quota voor ...

54
54
Club Brugge zkt. keeper: 10 opvolgers voor Mignolet

Nog één keer knallen in de play-offs, om dan door de grote poort te vertrekken. Dat ...

268
268
Mannaert hint op verrassende vervanger voor Lukaku

Wie niet van de partij was tijdens het oefenkamp van de Rode Duivels in de Verenigde Staten, mag ...

536
536
Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

129
129
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

68
68
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

57
57
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

43
43
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

702
702
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

286
286
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

111
111
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

441
441
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

146
146
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

212
212
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

196
196
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

165
165
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

105
105
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

115
115
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

124
124
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

72
72
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

334
334
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

91
91
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

154
154

Meer sportnieuws