Volwassen RWDM bezorgt promovendus Dender horrorstart

stemmen
Volwassen RWDM bezorgt promovendus Dender horrorstart

In eigen huis heeft RWDM promovendus Dender een tweede nederlaag toegediend. De thuisploeg was in de eerste helft oppermachtig maar moest vlak na de pauze een strijdvaardig Dender afhouden. Voor Regi Van Acker en zijn team is het voorlopig geen prettige comeback in de op één na hoogste afdeling.


In het Edmond Machtensstadion stonden vanavond thuisploeg RWDM en promovendus Dender tegenover mekaar. De Molenbeekse club pakte vorig weekend op de valreep zijn eerste punt bij Virton, de Oost-Vlamingen gingen in eigen huis (te) zwaar onderuit tegen Lommel.

Draaischijf Smeets gidst RWDM naar voorsprong

RWDM begon sterk aan de partij, onder leiding van de ervaren Bryan Smeets. De Nederlander stuurde na dik vijf minuten spelen Biron door de buitenspelval, die plaatste de bal voorbij Gies maar de paal bracht redding voor het team van Regi Van Acker. Iets voor het kwartier was het opnieuw Biron die voor gevaar zorgde, deze keer schoot hij vanuit een scherpe hoek in het zijnet. Op het halfuur kwam ook Smeets zelf dicht bij de openingstreffer maar zijn krul ging een halve meter naast de verkeerde kant van de paal. Voor Dender was het vooral overleven maar op vijf minuten van de pauze werd het toch op achterstand geplaatst. Smeets pakte andermaal uit met een prima voorzet en Ruyssen kopte centraal krachtig in de verste hoek: 1-0 voor de thuisploeg halfweg.

Euvrard ging met RWDM op zoek naar een eerste zege dit seizoen in de vernieuwde Challenger Pro League.

Dender recht de rug maar komt kwaliteit tekort

Meteen na de pauze zorgde Dender dan toch eens voor dreiging, een scherpe flankvoorzet vanop links werd door Borry met het hoofd nipt over verlengd. De bezoekers hadden duidelijk moed gevat en amper twee minuten later knalde Smet een halve meter over de winkelhaak. De thuisploeg kwam minder goed voor de dag na de rust maar controleerde nadien wel weer de partij en gaf nog amper kansen weg. Op dik tien minuten van het einde moest bezoekende goalie Gies nog eens echt in actie komen bij een dubbel schot van Smeets. De bezoekers toonden in de slotfase uiteindelijk iets te weinig kwaliteit om nog een gelijkspel uit de brand te slepen. Zo mag de start van de Molenbeekse club met vier op zes best gezien worden.

Scoreverloop:
1-0 (40') Ruyssen

LEES OOK: RWMD geeft niet op: alsnog faillissement-wending?

Wie pakt volgens u de titel in de Challenger Pro League?

Meest recent

Garcia kiest WK-elftal: basisploeg Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

15
15
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

335
335
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

64
64
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

368
368
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

26
26
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

340
340
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

193
193
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

211
211
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

109
109
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1136
1136
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

92
92
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

48
48
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

289
289
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

186
186
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

235
235
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

178
178
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

204
204
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

477
477
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

854
854
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

46
46
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

681
681
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

250
250
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

145
145
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

233
233
WK-gangers Jupiler Pro League: Club Brugge hofleverancier

Het WK staat voor de deur. Ondertussen zijn bijna alle WK-selecties meegedeeld. VoetbalNieuws somde ...

174
174

Meer sportnieuws