Volwassen RWDM bezorgt promovendus Dender horrorstart

door
Volwassen RWDM bezorgt promovendus Dender horrorstart

In eigen huis heeft RWDM promovendus Dender een tweede nederlaag toegediend. De thuisploeg was in de eerste helft oppermachtig maar moest vlak na de pauze een strijdvaardig Dender afhouden. Voor Regi Van Acker en zijn team is het voorlopig geen prettige comeback in de op één na hoogste afdeling.


In het Edmond Machtensstadion stonden vanavond thuisploeg RWDM en promovendus Dender tegenover mekaar. De Molenbeekse club pakte vorig weekend op de valreep zijn eerste punt bij Virton, de Oost-Vlamingen gingen in eigen huis (te) zwaar onderuit tegen Lommel.

Draaischijf Smeets gidst RWDM naar voorsprong

RWDM begon sterk aan de partij, onder leiding van de ervaren Bryan Smeets. De Nederlander stuurde na dik vijf minuten spelen Biron door de buitenspelval, die plaatste de bal voorbij Gies maar de paal bracht redding voor het team van Regi Van Acker. Iets voor het kwartier was het opnieuw Biron die voor gevaar zorgde, deze keer schoot hij vanuit een scherpe hoek in het zijnet. Op het halfuur kwam ook Smeets zelf dicht bij de openingstreffer maar zijn krul ging een halve meter naast de verkeerde kant van de paal. Voor Dender was het vooral overleven maar op vijf minuten van de pauze werd het toch op achterstand geplaatst. Smeets pakte andermaal uit met een prima voorzet en Ruyssen kopte centraal krachtig in de verste hoek: 1-0 voor de thuisploeg halfweg.

Euvrard ging met RWDM op zoek naar een eerste zege dit seizoen in de vernieuwde Challenger Pro League.

Dender recht de rug maar komt kwaliteit tekort

Meteen na de pauze zorgde Dender dan toch eens voor dreiging, een scherpe flankvoorzet vanop links werd door Borry met het hoofd nipt over verlengd. De bezoekers hadden duidelijk moed gevat en amper twee minuten later knalde Smet een halve meter over de winkelhaak. De thuisploeg kwam minder goed voor de dag na de rust maar controleerde nadien wel weer de partij en gaf nog amper kansen weg. Op dik tien minuten van het einde moest bezoekende goalie Gies nog eens echt in actie komen bij een dubbel schot van Smeets. De bezoekers toonden in de slotfase uiteindelijk iets te weinig kwaliteit om nog een gelijkspel uit de brand te slepen. Zo mag de start van de Molenbeekse club met vier op zes best gezien worden.

Scoreverloop:
1-0 (40') Ruyssen

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Wie pakt volgens u de titel in de Challenger Pro League?

Meest recent

Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

32
32
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

95
95
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

55
55
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

78
78
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

263
263
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

108
108
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

43
43
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

38
38
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

42
42
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

187
187
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1036
1036
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

236
236
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

129
129
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

131
131
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

39
39
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

229
229
Beerschot haalt uit op wintermercato: nieuwe spits

Beerschot wil zo snel mogelijk terugkeren op het hoogste niveau. De Mannekes zijn op de ...

124
124
Donderwolk boven Anderlecht: vrees voor belangrijk trio

Anderlecht zit even in de hoek waar de klappen vallen. De ziekenboeg van Besnik Hasi zit overvol en ...

353
353
Club Brugge neemt afscheid: verrassende transfer

Club Brugge zal zich nog roeren op de wintermercato, dat liet Bart Verhaeghe eerder weten. ...

240
240
Anderlecht stelt winterversterking voor: “Imposant”

RSC Anderlecht heeft met Justin Heekeren een winterversterking officieel voorgesteld. Vlak na de ...

422
422
Kogel door de kerk: KAA Gent sluit straffe deal

KAA Gent is actief op de wintermercato. Vooral uitgaand staat er heel wat te bewegen. Met Samuel ...

249
249
‘Situatie Coosemans escaleert: Renard hakt knoop door’

RSC Anderlecht is op de wintermercato bezig om de doelmannenkwestie op te lossen. De afgelopen weken ...

410
410
Ruben Van Gucht in shock: Politierechtbank vernietigend

Nieuwe dag, nieuwe aflevering in het leven van Ruben Van Gucht. Gisteren werd de loftrompet nog over ...

246
246
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht barst los, dubbelslag KAA Gent’

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

411
411
‘Versterking Westerlo onderweg: crisis nipt afgeweerd’

De Belgische clubs zijn druk in de weer op de wintermercato. Ook Westerlo staat op het punt om ...

46
46

Meer sportnieuws