Volwassen RWDM bezorgt promovendus Dender horrorstart

94
Volwassen RWDM bezorgt promovendus Dender horrorstart

In eigen huis heeft RWDM promovendus Dender een tweede nederlaag toegediend. De thuisploeg was in de eerste helft oppermachtig maar moest vlak na de pauze een strijdvaardig Dender afhouden. Voor Regi Van Acker en zijn team is het voorlopig geen prettige comeback in de op één na hoogste afdeling.


In het Edmond Machtensstadion stonden vanavond thuisploeg RWDM en promovendus Dender tegenover mekaar. De Molenbeekse club pakte vorig weekend op de valreep zijn eerste punt bij Virton, de Oost-Vlamingen gingen in eigen huis (te) zwaar onderuit tegen Lommel.

Draaischijf Smeets gidst RWDM naar voorsprong

RWDM begon sterk aan de partij, onder leiding van de ervaren Bryan Smeets. De Nederlander stuurde na dik vijf minuten spelen Biron door de buitenspelval, die plaatste de bal voorbij Gies maar de paal bracht redding voor het team van Regi Van Acker. Iets voor het kwartier was het opnieuw Biron die voor gevaar zorgde, deze keer schoot hij vanuit een scherpe hoek in het zijnet. Op het halfuur kwam ook Smeets zelf dicht bij de openingstreffer maar zijn krul ging een halve meter naast de verkeerde kant van de paal. Voor Dender was het vooral overleven maar op vijf minuten van de pauze werd het toch op achterstand geplaatst. Smeets pakte andermaal uit met een prima voorzet en Ruyssen kopte centraal krachtig in de verste hoek: 1-0 voor de thuisploeg halfweg.

Euvrard ging met RWDM op zoek naar een eerste zege dit seizoen in de vernieuwde Challenger Pro League.

Dender recht de rug maar komt kwaliteit tekort

Meteen na de pauze zorgde Dender dan toch eens voor dreiging, een scherpe flankvoorzet vanop links werd door Borry met het hoofd nipt over verlengd. De bezoekers hadden duidelijk moed gevat en amper twee minuten later knalde Smet een halve meter over de winkelhaak. De thuisploeg kwam minder goed voor de dag na de rust maar controleerde nadien wel weer de partij en gaf nog amper kansen weg. Op dik tien minuten van het einde moest bezoekende goalie Gies nog eens echt in actie komen bij een dubbel schot van Smeets. De bezoekers toonden in de slotfase uiteindelijk iets te weinig kwaliteit om nog een gelijkspel uit de brand te slepen. Zo mag de start van de Molenbeekse club met vier op zes best gezien worden.

Scoreverloop:
1-0 (40') Ruyssen

Wie pakt volgens u de titel in de Challenger Pro League?

Meest recent

Met dank aan De Mil: toptransfer op til bij AA Gent?

Door de nederlaag in Lommel, na de vroegtijdige bekerexit de eerste misstap pas in de competitie, is ...

16
16
Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

77
77
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

93
93
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

64
64
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

149
149
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

222
222
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

199
199
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

85
85
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

61
61
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

201
201
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

40
40
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

108
108
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

203
203
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

777
777
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

94
94
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

154
154
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

196
196
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

211
211
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

74
74
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

130
130
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

136
136
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

236
236
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

452
452
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

150
150
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

255
255

Meer sportnieuws