Arsenal rekent snel af met Bournemouth en grijpt de leiding

door
Arsenal rekent snel af met Bournemouth en grijpt de leiding

Het is intussen al van 2004 geleden dat Arsenal nog eens de Premier League kon winnen, maar dit seizoen zouden de Gunners zich weleens opnieuw in de titelstrijd kunnen mengen. Ze kochten deze zomer stevig in met de komst van onder meer Gabriel Jesus en dat lijkt zijn vruchten af te werpen. Arsenal rekende zaterdag makkelijk af met promovendus Bournemouth en is zo voorlopig alleen leider.


Geen enkele moeite hadden ze met de Cherries, want na amper elf minuten lag de wedstrijd al in een beslissende plooi. Het was aanvoerder Martin Ödegaard die zijn ploeg op sleeptouw nam en met twee goals voor een zeer snelle 0-2 zorgde. Opvallend: het was de eerste keer dat de Noor een 'brace' lukte sinds 2014, toen hij als 15-jarig wonderkind in zijn vaderland aan de oppervlakte kwam.

Bournemouth kwam er helemaal niet aan te pas en na amper negen minuten in de tweede helft maakte Arsenal de partij al helemaal dood. Verdediger Saliba knalde de bal vanaf de rand van de zestien heerlijk in de bovenhoek. Daarmee was de wedstrijd gespeeld en behoudt Arsenal na drie speeldagen zijn perfecte rapport. Enkel Manchester City kan hen zondag nog bijbenen.

LOKONGA
Alles loopt dus op rolletjes in Londen, maar dat kan niet meteen gezegd worden voor Albert Sambi Lokonga. De Rode Duivel moest opnieuw vrede nemen met een zeer korte invalbeurt, deze keer van zeven minuten. Na drie matchen staat zijn teller daardoor op amper acht speelminuten. Met het oog op het WK zijn dat niet meteen hoopgevende cijfers.


LEES OOK: Hans Vanaken doet straffe Champions League-uitspraak

Kan Arsenal dit seizoen kampioen worden?

Meest recent

Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

17
17
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

48
48
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

51
51
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

88
88
Lemaréchal velt oordeel na basisdebuut bij Club

Club Brugge heeft zaterdagavond zijn opdracht in de Jupiler Pro League tot een goed einde gebracht. ...

217
217
Lammens uit straffe ambitie: "Hopelijk kom ik op dat punt"

Velen in Engeland fronsten de wenkbrauwen toen Manchester United in de zomer meer dan 20 miljoen ...

68
68
Vuur en vuurwerk: Hete avond in Challenger Pro League

Het werd een 'aparte' dag in de Challenger Pro League vandaag. Deze namiddag gooide een opvallend ...

76
76
OHL baalt: "Spijtig dat we geen punt pakken"

OH Leuven had zaterdagavond een geweldige zaak kunnen doen in de strijd om het behoud. Het liet ...

47
47
Leko komt met verrassende reactie na moeizame zege

Club Brugge heeft na het knappe gelijkspel in de Champions League tegen Atletico Madrid in de ...

197
197
Thomas Meunier haalt zeer belangrijke slag bij de FIFA

Thomas Meunier is dezer dagen gelukkig bij Lille, maar daarvoor beleefde de Rode Duivel een woelige ...

46
46
Courtois en co beleven bijzonder pijnlijke avond

Na alle ophef rond de wedstrijd op Benfica in de Champions League heeft Real Madrid zaterdag een ...

39
39
Mokio onder vuur na bizarre keuze: "Hij is te jong"

Bij Ajax zijn het dezer dagen de jonge Belgen die fuore maken. Mika Godts is dit seizoen uitgegroeid ...

69
69
Van Atlético naar OHL: Club serveert nieuw spektakel

De vele fans op Jan Breydel zijn de laatste dagen verwend geweest met heel wat spektakel. Na het ...

103
103
Saudi’s verstommen: Anderlecht plant brutale Schreuder-coup

Drie weken na het ontslag van Besnik Hasi zit RSC Anderlecht nog altijd zonder nieuwe hoofdtrainer. ...

304
304
Degradatie lonkt in JPL: "We willen dit nog omkeren"

FCV Dender verloor al bij al kansloos met 1-4 van STVV, ook al kwamen ze heel snel 1-0 voor. Bij ...

138
138
Boskamp met hoop voor RSCA: "Dan komt het in orde"

Eigenaar Marc Coucke weet dat het van moeten is. De nieuwe paleisrevolutie is de laatste kans, ...

189
189
STVV is 'onstopbaar': Kanaries maken nieuwe ambities bekend

STVV blijft vriend en vijand verbazen. De Truienaars wonnen zeer knap met 1-4 op het veld van FCV ...

141
141
'Plots heel verrassende transferwending rondom Raskin'

Nicolas Raskin leek enkele maanden geleden nog op weg naar een vertrek bij Rangers FC. Maar na een ...

106
106
Donkere wolken pakken zich samen boven Gert Verheyen

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen zichzelf heruitvinden. Waar hij voor het grote publiek ...

559
559
Euvrard voert druk stevig op: "Anders is het gedaan"

Standard mikte in de zomer en in januari op ervaren spelers om Operatie PO I tot een goed einde te ...

95
95
Aston Villa en Chelsea incasseren duur puntenverlies

In de Premier League kwamen er om 16u zes ploegen in actie. Onder meer Aston Villa en Chelsea gingen ...

19
19
STVV overleeft horrorstart en zet droomseizoen verder

Meer dan ooit lijkt STVV echt een te duchten titelkandidaat. Op bezoek bij hekkensluiter Dender ...

48
48
Nonchalant Bayern zwetend de winnaar, Juventus onderuit

In de Bundesliga en Serie A kwamen namiddag Bayern München en Juventus in actie. Beiden gingen ...

20
20
Leko voert vier wissels door bij Club Brugge

Club Brugge toonde zich midweeks weer aan Europa met een 3-3-gelijkspel tegen Atlético ...

163
163
Deschacht over smaakmaker Union: "Zou niet slagen bij RSCA"

Bij RSC Anderlecht willen ze terug een visie ontwikkelen die past bij de club. Niet meer proberen te ...

171
171

Meer sportnieuws