Arsenal rekent snel af met Bournemouth en grijpt de leiding

door
Arsenal rekent snel af met Bournemouth en grijpt de leiding

Het is intussen al van 2004 geleden dat Arsenal nog eens de Premier League kon winnen, maar dit seizoen zouden de Gunners zich weleens opnieuw in de titelstrijd kunnen mengen. Ze kochten deze zomer stevig in met de komst van onder meer Gabriel Jesus en dat lijkt zijn vruchten af te werpen. Arsenal rekende zaterdag makkelijk af met promovendus Bournemouth en is zo voorlopig alleen leider.


Geen enkele moeite hadden ze met de Cherries, want na amper elf minuten lag de wedstrijd al in een beslissende plooi. Het was aanvoerder Martin Ödegaard die zijn ploeg op sleeptouw nam en met twee goals voor een zeer snelle 0-2 zorgde. Opvallend: het was de eerste keer dat de Noor een 'brace' lukte sinds 2014, toen hij als 15-jarig wonderkind in zijn vaderland aan de oppervlakte kwam.

Bournemouth kwam er helemaal niet aan te pas en na amper negen minuten in de tweede helft maakte Arsenal de partij al helemaal dood. Verdediger Saliba knalde de bal vanaf de rand van de zestien heerlijk in de bovenhoek. Daarmee was de wedstrijd gespeeld en behoudt Arsenal na drie speeldagen zijn perfecte rapport. Enkel Manchester City kan hen zondag nog bijbenen.

LOKONGA
Alles loopt dus op rolletjes in Londen, maar dat kan niet meteen gezegd worden voor Albert Sambi Lokonga. De Rode Duivel moest opnieuw vrede nemen met een zeer korte invalbeurt, deze keer van zeven minuten. Na drie matchen staat zijn teller daardoor op amper acht speelminuten. Met het oog op het WK zijn dat niet meteen hoopgevende cijfers.


Kan Arsenal dit seizoen kampioen worden?

Meest recent

Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

17
17
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

82
82
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

29
29
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

75
75
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

269
269
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

50
50
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

106
106
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

76
76
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

102
102
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

338
338
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

88
88
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

312
312
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

226
226
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

127
127
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

242
242
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

311
311
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

186
186
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

625
625
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

338
338
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

187
187
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

295
295
Onrust rond Ronaldo: schokkend incident zorgt voor opschudding

Cristiano Ronaldo zal ongetwijfeld in shock zijn na een weerzinwekkende daad. Eén van de ...

87
87
Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De Champions League zit vol verrassingen. Man City ging hard onderuit op het veld van Bodo/Glimt en ...

62
62
Code rood voor Guardiola: Haaland bijt door het stof

Manchester City zit plots weer in de hoek waar de klappen vallen. Na de pijnlijke derbynederlaag ...

97
97

Meer sportnieuws