'Witte rook op komst: Club heeft Boyata beet'

586
'Witte rook op komst: Club heeft Boyata beet'

De transferperiode gaat zijn laatste tien dagen in, maar bij Club Brugge staat er nog heel wat op til. Vooral een extra middenvelder en spits staan nog hoog op het verlanglijstje, maar die zoektocht loopt niet van een leien dakje. Het lijkt er dan ook op dat er eerst nog versterking voor de verdediger bij zal komen, want het lijkt er alsmaar meer op dat Dedryck Boyata snel in het Jan Breydelstadion zal neerstrijken.


De 31-jarige Rode Duivel was de laatste weken op een zijspoor beland bij Hertha BSC, waarmee hij in de Bundesliga dit seizoen nog niet in actie kwam. De verdediger was er de voorbije drie jaar nochtans een belangrijke pion en droeg zelfs de aanvoerdersband. Met het oog op het WK zou het een drama zijn als hij enkele maanden aan de kant zou blijven, maar Club biedt hem nu een uitweg.

Volgens Sacha Tavolieri is de transfer inmiddels bijna helemaal in kannen en kruiken. Met Hertha had Club al een akkoord bereikt en nu zouden ze er ook met Boyata zelf uit zijn. Hij ging onder meer om familiale redenen akkoord met een terugkeer naar België en heeft zijn fiat gegeven voor een contract van twee jaar met optie op een extra seizoen. Hij zou zondag naar Brugge afreizen om zijn medische testen af te leggen.

EERSTE KEER IN JPL
Voor Boyata wordt het de eerste keer in zijn carrière dat hij in de Jupiler Pro League aan de slag gaat. Als zestienjarige vertrok hij immers al uit de jeugdopleiding van FC Brussels om zijn kans te wagen bij Manchester City, net voor die club overgenomen werd door de sjeiks uit Abu Dhabi. Ondanks de instroom van grote namen wist Boyata toch 35 matchen in het eerste elftal van City te spelen, al volgde de grote doorbraak er nooit. Hij werd even uitgeleend aan Bolton en FC Twente en belandde na enkele goede jaren bij Celtic in 2019 in Berlijn.


LEES OOK: 'Club Brugge haalt achtste nieuwkomer voor NXT'

Zal Boyata een meerwaarde zijn voor Club?

Meest recent

Transfersurprise! 'Nikola Storm terug naar Jupiler Pro League'

Donderdagnacht sluit de transfermarkt ook in België onverbiddelijk zijn deuren. Maar vlak voor ...

58
58
Tot víér last-minute vertrekkers Genk: oplossing Mirisola?

KRC Genk is bezig aan een erg drukke slotweek van de zomermercato. En de Limburgers zijn nog niet ...

154
154
Op de valreep: Anderlecht kondigt 10de zomeraanwinst aan

Woensdag om middernacht moet RSC Anderlecht zijn Europese spelerslijst binnen doen bij de UEFA. Vlak ...

510
510
Ondanks schrikmomentje: Kompany en co razen door in DFB Pokal

Vincent Kompany kan voorlopig een perfect seizoensstart voorleggen met Bayern München. ...

37
37
Union onder stoom: STVV krijgt pak voor de broek op Stayen

De motor van Union SG begint stilaan op volle toeren te draaien. Daags na de 3-0-thuisoverwinning ...

150
150
'Anderlecht helemaal los: transferakkoord van 7 miljoen'

RSC Anderlecht moet woensdag om middernacht zijn Europese spelerslijst binnen doen. Vlak voor die ...

515
515
Antwerp kondigt vertrekker aan; Cercle haalt Braziliaan

Donderdag om middernacht gaat de transfermarkt ook in België weer voor enkele maanden op slot. ...

93
93
Anderlecht verbaast met international: straffe deal in Ligue 1

RSC Anderlecht wil voor het sluiten van de transferperiode nog enkele versterkingen in huis halen. ...

465
465
Van Bommel vloekt mee: vier Duivelse transferdompers

In de grootste Europese voetballanden is de transfermarkt sinds dinsdagavond weer achter slot en ...

327
327
Strijd om Gouden Stier: JPL-trainers voorspellen topschutter

Na de midweekmatchen van deze week zullen alle clubs in de Jupiler Pro League vier competitieduels ...

744
744
Antwerp drukt stempel: Antwerp flikt transferkoopje

Antwerp FC heeft op de valreep nog een extra aanwinst in huis gehaald. Zo werd de defensie van de ...

370
370
‘Fenerbahçe serveert Romelu Lukaku nu al af’

Romelu Lukaku trok naar Fenerbahçe om opnieuw de onbetwiste nummer één te ...

767
767
'Anderlecht tast alsnog diep in de buidel voor creativiteit'

Anderlecht is nog zeer druk in de weer in het slot van de mercato. Helemaal bovenaan de verlanglijst ...

859
859
'Furo baalt en grijpt alsnog naast transfer'

Dezer dagen verkoopt Club Brugge zijn jeugdproducten zeer duur, zelfs als ze amper of niet al in het ...

179
179
'Transfer Raskin om deze reden toch weer van de baan'

Dinsdagavond sloot de mercato in de Europese topcompetities zijn deuren en dat betekent dat onder ...

75
75
Marc Coucke verrast vriend en vijand met nieuwe versterking

Bij Anderlecht valt er naast het veld plots een opvallende naam te noteren. Terwijl de club zich ...

414
414
KV Mechelen laat verdediger vertrekken, talent op komst

Voor KV Mechelen is het seizoen helemaal niet begonnen zoals verhoopt, want het wacht na vier ...

197
197
'KRC Genk verrast met terugkeer jeugdproduct'

Bij KRC Genk is het nog een zeer bewogen week geweest op het vlak van transfers. Dé absolute ...

465
465
'Anderlecht blijft gaan: twéé middenvelders op komst?'

In de laatste dagen van de transferperiode geeft Anderlecht zijn selectie nog een serieuze ...

513
513
'Megastunt in de maak: Antwerp haalt Vermeeren terug'

Er is een énorme stunt in de maak. Arthur Vermeeren zou op het punt staan om terug te keren ...

801
801
Beerschot verrast en laat 'smaakmaker' gratis gaan

Verrassend nieuws vanop het Kiel. Beerschot heeft vandaag een vertrekker meegedeeld en de manier ...

220
220
Antwerp haalt slag thuis: toptalent tekent bij

Royal Antwerp FC heeft nog een slag weten te slaan. De Great Old heeft een van zijn absolute ...

91
91
Bruno uit frustratie: "Ik haal niet het maximum uit hem"

Het is voor Anderlecht nog een zeer bewogen einde van de zomermercato. Er beweegt nog heel wat aan ...

553
553
'Stunt in de maak? Faes aangeboden in JPL'

Wout Faes zoekt een club. De Belgische verdediger zag een transfer naar West Ham United op het ...

597
597
Anderlecht eindelijk verlost van Ashimeru

Bij RSC Anderlecht hebben ze eindelijk een oplossing gevonden voor Majeed Ashimeru. De centrale ...

330
330

Meer sportnieuws