'Witte rook op komst: Club heeft Boyata beet'

586 stemmen
'Witte rook op komst: Club heeft Boyata beet'

De transferperiode gaat zijn laatste tien dagen in, maar bij Club Brugge staat er nog heel wat op til. Vooral een extra middenvelder en spits staan nog hoog op het verlanglijstje, maar die zoektocht loopt niet van een leien dakje. Het lijkt er dan ook op dat er eerst nog versterking voor de verdediger bij zal komen, want het lijkt er alsmaar meer op dat Dedryck Boyata snel in het Jan Breydelstadion zal neerstrijken.


De 31-jarige Rode Duivel was de laatste weken op een zijspoor beland bij Hertha BSC, waarmee hij in de Bundesliga dit seizoen nog niet in actie kwam. De verdediger was er de voorbije drie jaar nochtans een belangrijke pion en droeg zelfs de aanvoerdersband. Met het oog op het WK zou het een drama zijn als hij enkele maanden aan de kant zou blijven, maar Club biedt hem nu een uitweg.

Volgens Sacha Tavolieri is de transfer inmiddels bijna helemaal in kannen en kruiken. Met Hertha had Club al een akkoord bereikt en nu zouden ze er ook met Boyata zelf uit zijn. Hij ging onder meer om familiale redenen akkoord met een terugkeer naar België en heeft zijn fiat gegeven voor een contract van twee jaar met optie op een extra seizoen. Hij zou zondag naar Brugge afreizen om zijn medische testen af te leggen.

EERSTE KEER IN JPL
Voor Boyata wordt het de eerste keer in zijn carrière dat hij in de Jupiler Pro League aan de slag gaat. Als zestienjarige vertrok hij immers al uit de jeugdopleiding van FC Brussels om zijn kans te wagen bij Manchester City, net voor die club overgenomen werd door de sjeiks uit Abu Dhabi. Ondanks de instroom van grote namen wist Boyata toch 35 matchen in het eerste elftal van City te spelen, al volgde de grote doorbraak er nooit. Hij werd even uitgeleend aan Bolton en FC Twente en belandde na enkele goede jaren bij Celtic in 2019 in Berlijn.


LEES OOK: Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Zal Boyata een meerwaarde zijn voor Club?

Meest recent

'Kassa Anderlecht rinkelt: Huerta-doorbraak in zicht'

RSC Anderlecht is momenteel in afwachting van een nieuwe trainer, maar toont zich terwijl ook actief ...

20
20
Miljoenentransfer Tzolis: Romano geeft belangrijke update

Dat Christos Tzolis tijdens de zomermercato een nieuwe stap zal zetten, is inmiddels zo goed als ...

86
86
Engelsen vervloekt: nieuw incident in WK-voorbereiding

Engeland wordt over het algemeen beschouwd als één van de (schaduw)favorieten voor de ...

43
43
Mulder gaat los op Nederlandse TV: "Hij kan België wereldkampioen maken"

Het wachten is eindelijk voorbij: maandagavond beginnen de Rode Duivels aan hun WK-campagne. Maar ...

335
335
Vandenbempt haalt uit op WK: "Het is een schande!"

Op een wereldkampioenschap draait het meestal om doelpunten, tactiek en verrassende resultaten. Maar ...

59
59
'Kompany wordt geplezierd: Bayern op zucht van WK-starter'

Terwijl het merendeel van zijn spelers momenteel op het WK actief zijn, wordt Vincent Kompany achter ...

112
112
TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

254
254
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

39
39
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

71
71
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

124
124
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

250
250
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

73
73
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

793
793
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

214
214
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

285
285
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

431
431
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

89
89
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

533
533
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

110
110
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

298
298
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

156
156
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

87
87
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

297
297
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

31
31
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

88
88

Meer sportnieuws