'Witte rook op komst: Club heeft Boyata beet'

door
'Witte rook op komst: Club heeft Boyata beet'

De transferperiode gaat zijn laatste tien dagen in, maar bij Club Brugge staat er nog heel wat op til. Vooral een extra middenvelder en spits staan nog hoog op het verlanglijstje, maar die zoektocht loopt niet van een leien dakje. Het lijkt er dan ook op dat er eerst nog versterking voor de verdediger bij zal komen, want het lijkt er alsmaar meer op dat Dedryck Boyata snel in het Jan Breydelstadion zal neerstrijken.


De 31-jarige Rode Duivel was de laatste weken op een zijspoor beland bij Hertha BSC, waarmee hij in de Bundesliga dit seizoen nog niet in actie kwam. De verdediger was er de voorbije drie jaar nochtans een belangrijke pion en droeg zelfs de aanvoerdersband. Met het oog op het WK zou het een drama zijn als hij enkele maanden aan de kant zou blijven, maar Club biedt hem nu een uitweg.

Volgens Sacha Tavolieri is de transfer inmiddels bijna helemaal in kannen en kruiken. Met Hertha had Club al een akkoord bereikt en nu zouden ze er ook met Boyata zelf uit zijn. Hij ging onder meer om familiale redenen akkoord met een terugkeer naar België en heeft zijn fiat gegeven voor een contract van twee jaar met optie op een extra seizoen. Hij zou zondag naar Brugge afreizen om zijn medische testen af te leggen.

EERSTE KEER IN JPL
Voor Boyata wordt het de eerste keer in zijn carrière dat hij in de Jupiler Pro League aan de slag gaat. Als zestienjarige vertrok hij immers al uit de jeugdopleiding van FC Brussels om zijn kans te wagen bij Manchester City, net voor die club overgenomen werd door de sjeiks uit Abu Dhabi. Ondanks de instroom van grote namen wist Boyata toch 35 matchen in het eerste elftal van City te spelen, al volgde de grote doorbraak er nooit. Hij werd even uitgeleend aan Bolton en FC Twente en belandde na enkele goede jaren bij Celtic in 2019 in Berlijn.


LEES OOK: 'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Zal Boyata een meerwaarde zijn voor Club?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

43
43
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

243
243
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

11
11
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

8
8
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

106
106
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

100
100
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

85
85
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

38
38
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

157
157
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

31
31
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

117
117
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

513
513
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

291
291
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

279
279
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

247
247
Racismerel rond Vinicius krijgt op WK nog staartje

In februari daverde de voetbalwereld enkele dagen op zijn grondvesten na een stevige racismerel in ...

48
48
Bornauw verklaart waarom Anderlecht voor Sibierski koos

Na een zoektocht van drie maanden vond Anderlecht deze week eindelijk zijn nieuwe sportief ...

246
246
'Strijd om Keita is los: 2 volgende clubs melden zich'

Op een selectie voor het WK moet hij wellicht niet meer hopen, maar Mandela Keita is de voorbije ...

74
74
Julie Vanloo na immense shock: Club Brugge als reddingsboei

De klap kwam hard aan voor Julie Vanloo. Enkele dagen voor de start van het nieuwe WNBA-seizoen werd ...

454
454
'KV Kortrijk hakt knoop door over Dejaegere'

KV Kortrijk keert volgend seizoen na één jaar afwezigheid terug in de Jupiler Pro ...

280
280
Antwerp in diepe rouw na overlijden clubicoon

Antwerp kreeg vorig weekend een mokerslag met een pijnlijke 0-5 tegen Standard, maar die verdwijnt ...

0
0
Vrancken zalft na relletje met Burgess

Vorig weekend heeft STVV voor een knappe stunt gezorgd door op Stayen Union over de knie te leggen. ...

107
107
'Lierse pakt uit met zeer opvallende nieuwe coach'

Komend weekend staat nog de finale van de play-offs op het programma, maar voor alle andere teams ...

99
99
Standard deelt Antwerp nieuwe tik uit met transfer

Na enkele magere jaren lijkt Standard weer op te leven. De Rouches prijken op vier speeldagen van ...

138
138
'Grootmacht wacht op antwoord: Club twijfelt over transfer'

Het lijkt er alsmaar meer op dat Club Brugge in de zomer heel wat spelers gaat verliezen. Na alweer ...

429
429
TRANSFERUURTJE: 'Club verliest Rigaux, opvolger Mignolet gezocht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166

Meer sportnieuws