'Witte rook op komst: Club heeft Boyata beet'

586 stemmen
'Witte rook op komst: Club heeft Boyata beet'

De transferperiode gaat zijn laatste tien dagen in, maar bij Club Brugge staat er nog heel wat op til. Vooral een extra middenvelder en spits staan nog hoog op het verlanglijstje, maar die zoektocht loopt niet van een leien dakje. Het lijkt er dan ook op dat er eerst nog versterking voor de verdediger bij zal komen, want het lijkt er alsmaar meer op dat Dedryck Boyata snel in het Jan Breydelstadion zal neerstrijken.


De 31-jarige Rode Duivel was de laatste weken op een zijspoor beland bij Hertha BSC, waarmee hij in de Bundesliga dit seizoen nog niet in actie kwam. De verdediger was er de voorbije drie jaar nochtans een belangrijke pion en droeg zelfs de aanvoerdersband. Met het oog op het WK zou het een drama zijn als hij enkele maanden aan de kant zou blijven, maar Club biedt hem nu een uitweg.

Volgens Sacha Tavolieri is de transfer inmiddels bijna helemaal in kannen en kruiken. Met Hertha had Club al een akkoord bereikt en nu zouden ze er ook met Boyata zelf uit zijn. Hij ging onder meer om familiale redenen akkoord met een terugkeer naar België en heeft zijn fiat gegeven voor een contract van twee jaar met optie op een extra seizoen. Hij zou zondag naar Brugge afreizen om zijn medische testen af te leggen.

EERSTE KEER IN JPL
Voor Boyata wordt het de eerste keer in zijn carrière dat hij in de Jupiler Pro League aan de slag gaat. Als zestienjarige vertrok hij immers al uit de jeugdopleiding van FC Brussels om zijn kans te wagen bij Manchester City, net voor die club overgenomen werd door de sjeiks uit Abu Dhabi. Ondanks de instroom van grote namen wist Boyata toch 35 matchen in het eerste elftal van City te spelen, al volgde de grote doorbraak er nooit. Hij werd even uitgeleend aan Bolton en FC Twente en belandde na enkele goede jaren bij Celtic in 2019 in Berlijn.


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Zal Boyata een meerwaarde zijn voor Club?

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

41
41
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

38
38
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

33
33
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

143
143
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

69
69
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

241
241
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

258
258
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

73
73
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

298
298
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

39
39
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

452
452
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

319
319
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

398
398
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

151
151
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

68
68
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

123
123
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

104
104
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

54
54
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

227
227
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

290
290
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

138
138
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

82
82
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

818
818
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

533
533
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

303
303

Meer sportnieuws