Openda: "Hij wilde me naar Antwerp halen"

door
Openda:

Na twee succesvolle seizoenen op huurbasis bij Vitesse Arnhem verkoos Lois Openda om niet meer terug te keren naar Club Brugge. De 22-jarige spits opteerde voor een vertrek en in de zomermercato legde RC Lens hem onder contract voor een bedrag van om en bij de 10 miljoen euro. Maar zijn carrière kon er helemaal anders hebben uitgezien. Ivan Leko wilde Openda destijds namelijk meenemen naar Antwerp FC.


In een interview met Het Laatste Nieuws vertelt Openda dat Leko de coach is die hem heeft gelanceerd in 1A en dat hij hem altijd zal bijblijven. “We hebben altijd een goeie klik gehad. Zonder hem was ik niet de voetballer geworden die ik vandaag ben. Hij bleef in me geloven. Dat was niet evident, want ik had niet de beste naam in Brugge op dat moment. Toen hij vertrok, was ik teleurgesteld. Hij koos niet veel later voor Antwerp, en toen heeft hij geprobeerd me naar daar te halen. Misschien speel ik ooit nog voor hem”, vertelt Openda.

CLUB BRUGGE

Dat gebeurde dus niet en Openda werd voor twee seizoenen uitgeleend aan Vitesse Arnhem, waar hij het uitstekend deed. Een volwaardige herkansing bij Club Brugge was dus logisch geweest, maar Openda maakte al veel langer de keuze dat hij Blauw-Zwart zou verlaten. "Ik had een contract bij Club tot 2024. Maar vanaf de dag dat ik twee jaar geleden werd uitgeleend aan Vitesse, wist ik dat ik daarna uiteindelijk een definitieve transfer zou maken”, zei hij onlangs aan La Dernière Heure.

De 22-jarige Openda scoorde bij Vitesse maar liefst 37 goals in 88 officiële wedstrijden, waarin hij ook nog eens 11 assists uitdeelde. Dat betekent dat hij minstens één op de twee wedstrijden beslissend was voor de Nederlandse club. Openda hoopt vergelijkbare cijfers neer te zetten in het Stade Bollaert, waardoor hij ook zijn stek bij de Rode Duivels kan vasthouden.

LEES OOK: Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Heeft Club Brugge Openda onderschat?

Meest recent

Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

5
5
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

43
43
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

39
39
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

75
75
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

28
28
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

233
233
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

173
173
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

205
205
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

261
261
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

30
30
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

159
159
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

341
341
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

202
202
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

55
55
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

63
63
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

155
155
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

154
154
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

413
413
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

68
68
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

148
148
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

46
46
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

127
127
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

166
166
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

292
292

Meer sportnieuws