Openda: "Hij wilde me naar Antwerp halen"

door
Openda:

Na twee succesvolle seizoenen op huurbasis bij Vitesse Arnhem verkoos Lois Openda om niet meer terug te keren naar Club Brugge. De 22-jarige spits opteerde voor een vertrek en in de zomermercato legde RC Lens hem onder contract voor een bedrag van om en bij de 10 miljoen euro. Maar zijn carrière kon er helemaal anders hebben uitgezien. Ivan Leko wilde Openda destijds namelijk meenemen naar Antwerp FC.


In een interview met Het Laatste Nieuws vertelt Openda dat Leko de coach is die hem heeft gelanceerd in 1A en dat hij hem altijd zal bijblijven. “We hebben altijd een goeie klik gehad. Zonder hem was ik niet de voetballer geworden die ik vandaag ben. Hij bleef in me geloven. Dat was niet evident, want ik had niet de beste naam in Brugge op dat moment. Toen hij vertrok, was ik teleurgesteld. Hij koos niet veel later voor Antwerp, en toen heeft hij geprobeerd me naar daar te halen. Misschien speel ik ooit nog voor hem”, vertelt Openda.

CLUB BRUGGE

Dat gebeurde dus niet en Openda werd voor twee seizoenen uitgeleend aan Vitesse Arnhem, waar hij het uitstekend deed. Een volwaardige herkansing bij Club Brugge was dus logisch geweest, maar Openda maakte al veel langer de keuze dat hij Blauw-Zwart zou verlaten. "Ik had een contract bij Club tot 2024. Maar vanaf de dag dat ik twee jaar geleden werd uitgeleend aan Vitesse, wist ik dat ik daarna uiteindelijk een definitieve transfer zou maken”, zei hij onlangs aan La Dernière Heure.

De 22-jarige Openda scoorde bij Vitesse maar liefst 37 goals in 88 officiële wedstrijden, waarin hij ook nog eens 11 assists uitdeelde. Dat betekent dat hij minstens één op de twee wedstrijden beslissend was voor de Nederlandse club. Openda hoopt vergelijkbare cijfers neer te zetten in het Stade Bollaert, waardoor hij ook zijn stek bij de Rode Duivels kan vasthouden.

LEES OOK: Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Heeft Club Brugge Openda onderschat?

Meest recent

'Wullaert hakt knoop door: interesse is bijzonder groot'

Tessa Wullaert won haar zesde Gouden Schoen. Logisch. Ze is al vele jaren de beste speelster in het ...

12
12
’Verrassende Belgische transfer bij Anderlecht’

De eerste week van de mercato in de Jupiler Pro League ligt bijna achter de rug. Bij RSC Anderlecht ...

92
92
Analisten vellen verdict: Jashari verdiende Gouden Schoen?

De Gouden Schoen 2025 heeft een grote verrassing opgeleverd. Christos Tzolis maakte zijn ...

48
48
Terugkeer naar België? De Bruyne dropt mysterieuze uitspraak

De eregast op het Gala van de Gouden Schoen was niemand minder dan Kevin De Bruyne. De spelmaker van ...

34
34
Prijs met donker randje: hommeles Coosemans en Anderlecht

Colin Coosemans beleefde zondagavond één van de mooiste momenten uit zijn ...

170
170
Gouden Schoen zindert na: Vandenbempt schetst nasleep Club

Club Brugge heeft opnieuw de Gouden Schoen gewonnen. Tenminste toch een ex-speler van Blauw-Zwart. ...

188
188
Barça wint wéér finale van Real: Spanjaarden fileren Courtois

FC Barcelona heeft zichzelf opgevolgd als winnaar van de Supercopa de España. In de finale ...

164
164
Club Brugge op z’n kop: Jashari-stunt met keiharde gevolgen

Niemand bij Club Brugge zag dit aankomen. Wat een avond van bevestiging moest worden, draaide uit op ...

532
532
Vloek verbroken: Gouden Schoen sluit Anderlecht weer in armen

De hoofdprijs ging uiteindelijk naar een speler van Club Brugge, of AC Milan zo u verkiest, maar ook ...

159
159
Schok op Gouden Schoen: Tzolis stuift weg, consternatie bij Club

De 72ste Gouden Schoen heeft een verrassing van formaat opgeleverd. Het was Ardon Jashari die met de ...

705
705
"Wat een aanfluiting!" - Gouden Schoen doet bom ontploffen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

634
634
Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

123
123
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

364
364
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

492
492
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

170
170
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

120
120
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

643
643
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

268
268
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

228
228
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

422
422
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

86
86
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

302
302
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

98
98
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

99
99
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

83
83

Meer sportnieuws