Openda: "Hij wilde me naar Antwerp halen"

door
Openda:

Na twee succesvolle seizoenen op huurbasis bij Vitesse Arnhem verkoos Lois Openda om niet meer terug te keren naar Club Brugge. De 22-jarige spits opteerde voor een vertrek en in de zomermercato legde RC Lens hem onder contract voor een bedrag van om en bij de 10 miljoen euro. Maar zijn carrière kon er helemaal anders hebben uitgezien. Ivan Leko wilde Openda destijds namelijk meenemen naar Antwerp FC.


In een interview met Het Laatste Nieuws vertelt Openda dat Leko de coach is die hem heeft gelanceerd in 1A en dat hij hem altijd zal bijblijven. “We hebben altijd een goeie klik gehad. Zonder hem was ik niet de voetballer geworden die ik vandaag ben. Hij bleef in me geloven. Dat was niet evident, want ik had niet de beste naam in Brugge op dat moment. Toen hij vertrok, was ik teleurgesteld. Hij koos niet veel later voor Antwerp, en toen heeft hij geprobeerd me naar daar te halen. Misschien speel ik ooit nog voor hem”, vertelt Openda.

CLUB BRUGGE

Dat gebeurde dus niet en Openda werd voor twee seizoenen uitgeleend aan Vitesse Arnhem, waar hij het uitstekend deed. Een volwaardige herkansing bij Club Brugge was dus logisch geweest, maar Openda maakte al veel langer de keuze dat hij Blauw-Zwart zou verlaten. "Ik had een contract bij Club tot 2024. Maar vanaf de dag dat ik twee jaar geleden werd uitgeleend aan Vitesse, wist ik dat ik daarna uiteindelijk een definitieve transfer zou maken”, zei hij onlangs aan La Dernière Heure.

De 22-jarige Openda scoorde bij Vitesse maar liefst 37 goals in 88 officiële wedstrijden, waarin hij ook nog eens 11 assists uitdeelde. Dat betekent dat hij minstens één op de twee wedstrijden beslissend was voor de Nederlandse club. Openda hoopt vergelijkbare cijfers neer te zetten in het Stade Bollaert, waardoor hij ook zijn stek bij de Rode Duivels kan vasthouden.

LEES OOK: Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Heeft Club Brugge Openda onderschat?

Meest recent

Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

12
12
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

18
18
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

59
59
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

145
145
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

80
80
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

60
60
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

32
32
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

42
42
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

22
22
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

117
117
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

89
89
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

50
50
STVV klopt Cercle in spektakelstuk en doet uitstekende zaak

STVV heeft zich zondag herpakt van de nederlaag op Antwerp vorige week. Het klopte Cercle Brugge na ...

84
84
Leko komt met verrassende analyse over De Cat

Club Brugge - Anderlecht was een zeer leuke match, waar Nathan De Cat schitterde. Hij speelde 65 ...

359
359
Standard feest aan de Gaverbeek en doet gouden zaak

Standard had maar één opdracht op het veld van Zulte Waregem: winnen. De Rouches ...

126
126
De Cat legt Vanaken zwaar het zwijgen op in Club-RSCA

Nathan De Cat heeft in de topper tegen Club Brugge opnieuw een stevig statement gemaakt. Net naast ...

520
520
Stankovic sneert naar Anderlecht: "Zoals iedere ploeg in JPL"

Club Brugge beet zijn tanden stuk op een stevig RSC Anderlecht. Het werd 2-2 in het Jan ...

572
572
Crisis compleet bij Ajax: T1 out, ex-JPL-coach neemt over

Het is alwéér grote crisis bij Ajax. Ze verloren dit weekend met 3-1 van FC Groningen ...

84
84
Anderlecht toont zich: "Dit belooft voor de toekomst"

RSC Anderlecht pakte een punt op het veld van Club Brugge. Het 2-2-gelijkspel zal vertrouwen geven ...

375
375
Emoties bij Gent: hartverscheurend verhaal achter tranen Cissé

AA Gent heeft zondagnamiddag een cruciale zege tegen KV Mechelen geboekt. Daarbij sprong de sterke ...

243
243
Grote primus bij Club Brugge: Leko laat zich helemaal gaan

Club Brugge is er zondagmiddag niet in geslaagd om zijjn vijfde opeenvolgende competitiezege te ...

312
312
Gent terug in top zes: pover KVM onderuit na omstreden goals

Een week na de dure nederlaag op KRC Genk, heeft AA Gent zijn plek in de top zes kunnen heroveren. ...

101
101
CPL: Beveren niet af te stoppen, Seraing deelt zware tik uit

In de Challenger Pro League blijft de ongeslagen status van SK Beveren ook na 26 speeldagen intact. ...

76
76
Vanaken prikt naar Anderlecht: "Als je het voetbal bekijkt ..."

Club Brugge heeft zijn reeks van vier opeenvolgende competitiezeges zien stranden op eigen veld. Zo ...

593
593
Sensatie in FA Cup, Ajax speelt derde plaats kwijt

De Engelse FA Cup telt twee ploegen uit de Premier League minder. Zowel Fulham FC als Sunderland FC ...

87
87

Meer sportnieuws