Seraing beleeft één helft lang ongekende weelde aan Kehrweg

132 stemmen
Seraing beleeft één helft lang ongekende weelde aan Kehrweg

Alle nullen zijn nu helemaal van de tabellen in de Jupiler Pro League. Op speeldag vijf heeft Seraing immers zijn eerste zege van het seizoen geboekt en het was meteen een straffe. De ploeg van Jeunechamps liet Eupen halfweg met een stevige kater achter en overleefde na de pauze een stormloop van de Panda's. Zo blijven Storck en co met een vat vol frustraties achter.


Eupen en Seraing openden de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League aan de Kehrweg. Beide ploegen waren nog niet helemaal op toerental, zeker de Métallos niet met een dramatische nul op twaalf. De Panda's wonnen ook nog maar één keer maar dat was wel meteen een stunt van formaat tegen landskampioen Club Brugge. Met Stef Peeters keerde een belangrijke pion terug bij de thuisploeg, Tremoulet kreeg dan weer zijn kans bij de bezoekers.

Hekkensluiter verbaast met monsterscore

Seraing kende een droomstart in het Oostkanton, na een handvol minuten spelen ging de bal al op de stip na een handsbal van Cook. Vanaf elf meter klaarde Marius met wat geluk het klusje en zo was de vroege 0-1 een feit voor het team van Jeunechamps. De Panda's waren meteen klaarwakker en reageerden ook onmiddellijk met een prima kans voor Peeters, zijn gekraakt schot ging voorlangs. De thuisploeg kreeg nadien de bal van Seraing maar deed daar veel te weinig mee. Halfweg de eerste periode waren het nog eens de Métallos die de neus aan het venster staken met een prima schot van Bernier, doelman Moser bracht redding.

De thuisploeg was totaal onmondig en slikte iets voorbij het halfuur een dubbele opdoffer op korte tijd. Eerst draaide Marius prima weg bij zijn verdediger en schoot de 0-2 binnen, even later dolde Bernier (in grote doen voor de rust) met Van Genechten en hij knalde de 0-3 tegen de touwen, een ongekende weelde voor de hekkensluiter in de Jupiler Pro League. Halfweg hing Eupen stevig in de touwen.

Een ongeziene 0-3 voorsprong heeft Seraing halfweg te pakken aan de Kehrweg.

Panda's klauwen maar bijten niet

Eupen kwam met een stevige reactie uit de kleedkamer en op het uur werd een vloedgolf aan aanvallen ook bekroond met de verdiende 1-3. Magnée mocht ver doorstomen en schoot vervolgens laag de bal voorbij een kansloze Dietsch, plots was er terug wat hoop bij de Panda's. Die hoop bleek echter niet meer dan een klein waakvlammetje, want nadien herstelde Seraing toch weer het evenwicht en kon het vanuit een zetel loeren op de counter.

Op twintig minuten van het einde leek N'Dri even toch weer voor spanning te zorgen met een tweede treffer maar zijn doelpunt werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Aan de overzijde krulde Conceicao zijn vrije trap prima maar de bal vloog net over de kooi van Moser. Eupen bleef moedig strijden maar de belangrijke aansluitingstreffer kwam er niet, in de laatste tien minuten mikte ook topschutter Prevljak nog eens nipt voorlangs. In het absolute slot werd een tweede strafschop voor Seraing nog gecorrigeerd door de VAR (fout buiten de zestien meter) maar aan het resultaat veranderde er niets meer. Zo boeken de Métallos een deugddoende zege en benen ze in één adem ook Eupen bij.

Scoreverloop:

0-1 (5') Marius (p), 0-2 (36') Marius, 0-3 (39') Bernier, 1-3 (60') Magnée

Denkt u dat Seraing toch het behoud zal realiseren dit seizoen?

Meest recent

'Barcelona volledig los: nieuwe transferbom vlak na Gordon'

FC Barcelona staat op punt een grote slag te slaan op de mercato. Volgens verschillende bronnen is ...

42
42
'Knoop doorgehakt: Club verliest eerste kampioenenspeler'

Club Brugge zal tijdens de zomermercato een aanzienlijk deel van zijn kampioenenploeg kwijtspelen. ...

159
159
Genk zwaar benadeeld: "Geen respect van Pro League"

KRC Genk strijdt aanstaande zondag tegen AA Gent voor het laatste Europese ticket. Maar de ...

208
208
Weer prijs voor Engeland: Palace pakt Conference League

Een week nadat Aston Villa de Europa League veroverde, heeft een Engelse club ook beslag gelegd op ...

50
50
Champions League: Club moet monsterlijke loting vrezen

Club Brugge kroonde zich voor de 20ste keer tot Belgisch landskampioen. Hierdoor mag het komend ...

191
191
'Barça zet mercato in de fik: Kompany perplex na 80M-deal'

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen en dus barst de transferperiode stilaan ...

87
87
De Cat-hype kop ingedrukt: "Potverdekke maar 20 matchen"

Nathan De Cat was één van opvallendste figuren van het voorbije seizoen in de Jupiler ...

402
402
Hete zomer Antwerp: Overmars krijgt cruciale transfertip

Antwerp FC heeft afgelopen weekend een punt gezet achter een tegenvallend seizoen. Het woord is nu ...

330
330
Belgische clubs alert: 'Pocognoli op straat bij Monaco'

Nu het seizoen in het clubvoetbal er nagenoeg opzit, kan de trainerscarrousel op toerental beginnen ...

179
179
"Bestaat niet meer" - trieste conclusie na seizoen Anderlecht

RSC Anderlecht heeft het seizoen afgesloten met een blamage op het veld van Union SG. Maar enkele ...

432
432
Pakkende woorden: Gündogan lucht hart over coach Kompany

Vincent Kompany heeft een uitstekend tweede seizoen als hoofdcoach van Bayern München achter de ...

191
191
‘Miljoenendeal in de maak: Club praat met oude bekende’

Club Brugge grijpt terug naar een transferdossier dat al langer op tafel ligt in Westkapelle. In ...

625
625
'D-Day voor Club Brugge: Stankovic krijgt duidelijkheid'

Club Brugge staat voor een bijzonder drukke zomer. Het zal wellicht weer heel wat smaakmakers ...

454
454
Hasi doet boekje open over ontslag bij Anderlecht

Bij Anderlecht is het een zeer woelig seizoen geweest, dat ook op een valse noot eindigde. Het greep ...

252
252
'Miljoenentransfer Antwerp: opvolger staat al klaar'

Antwerp beleefde een moeilijk seizoen. Met Stef Wils en Joseph Oosting werden alweer twee trainers ...

367
367
Charleroi jubelt: Speler van het Jaar blijft aan boord

Voor Charleroi was het een tegenvallend seizoen met twee trainerswissels en een lange zwakke reeks, ...

22
22
'Uittocht Club: volgende deal komt op gang'

Club Brugge heeft dit seizoen opnieuw de landstitel veroverd en een sterke campagne afgewerkt in de ...

477
477
'Toptransfer voor De Busser na afscheid bekende naam'

De voorbije seizoenen speelde Jari De Busser zich in de kijker bij Go Ahead Eagles. De doelman was ...

93
93
Club Brugge verrast en gaat shoppen bij AA Gent

Club Brugge zal deze zomer zijn werk hebben op de transfermarkt. Het lijkt erop dat er voor heel wat ...

252
252
'Verrassende oude bekende trainerskandidaat bij Anderlecht'

Het eerste werk van Antoine Sibierski als sportief directeur van Anderlecht lijkt het vinden van een ...

474
474
Wat een farce: proces rond verkoop RSCA weer uitgesteld

Normaal gezien zou donderdag eindelijk het proces rond mogelijke fraude bij de verkoop van ...

145
145
Rode Duivel solliciteert: "Ben klaar voor Club Brugge"

Club Brugge gaat een heel drukke zomermercato tegemoet. Er gaan heel veel spelers de club verlaten. ...

638
638
Zetterberg over drie RSCA-spelers: "Hen zeker houden"

Bij RSC Anderlecht gaat er het een en ander gebeuren deze zomer. Antoine Sibierski gaat samen met de ...

399
399
Exit De Bruyne? Napoli schrikt van opvallende evolutie

Kevin De Bruyne heeft zijn eerste seizoen bij Napoli achter de rug. Een groot succes werd dat niet. ...

284
284
Deschacht weet wie dé ideale coach is voor Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hopen ze binnen dit en een paar weken de nieuwe coach voor te stellen. Olivier ...

437
437

Meer sportnieuws