Seraing beleeft één helft lang ongekende weelde aan Kehrweg

132 stemmen
Seraing beleeft één helft lang ongekende weelde aan Kehrweg

Alle nullen zijn nu helemaal van de tabellen in de Jupiler Pro League. Op speeldag vijf heeft Seraing immers zijn eerste zege van het seizoen geboekt en het was meteen een straffe. De ploeg van Jeunechamps liet Eupen halfweg met een stevige kater achter en overleefde na de pauze een stormloop van de Panda's. Zo blijven Storck en co met een vat vol frustraties achter.


Eupen en Seraing openden de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League aan de Kehrweg. Beide ploegen waren nog niet helemaal op toerental, zeker de Métallos niet met een dramatische nul op twaalf. De Panda's wonnen ook nog maar één keer maar dat was wel meteen een stunt van formaat tegen landskampioen Club Brugge. Met Stef Peeters keerde een belangrijke pion terug bij de thuisploeg, Tremoulet kreeg dan weer zijn kans bij de bezoekers.

Hekkensluiter verbaast met monsterscore

Seraing kende een droomstart in het Oostkanton, na een handvol minuten spelen ging de bal al op de stip na een handsbal van Cook. Vanaf elf meter klaarde Marius met wat geluk het klusje en zo was de vroege 0-1 een feit voor het team van Jeunechamps. De Panda's waren meteen klaarwakker en reageerden ook onmiddellijk met een prima kans voor Peeters, zijn gekraakt schot ging voorlangs. De thuisploeg kreeg nadien de bal van Seraing maar deed daar veel te weinig mee. Halfweg de eerste periode waren het nog eens de Métallos die de neus aan het venster staken met een prima schot van Bernier, doelman Moser bracht redding.

De thuisploeg was totaal onmondig en slikte iets voorbij het halfuur een dubbele opdoffer op korte tijd. Eerst draaide Marius prima weg bij zijn verdediger en schoot de 0-2 binnen, even later dolde Bernier (in grote doen voor de rust) met Van Genechten en hij knalde de 0-3 tegen de touwen, een ongekende weelde voor de hekkensluiter in de Jupiler Pro League. Halfweg hing Eupen stevig in de touwen.

Een ongeziene 0-3 voorsprong heeft Seraing halfweg te pakken aan de Kehrweg.

Panda's klauwen maar bijten niet

Eupen kwam met een stevige reactie uit de kleedkamer en op het uur werd een vloedgolf aan aanvallen ook bekroond met de verdiende 1-3. Magnée mocht ver doorstomen en schoot vervolgens laag de bal voorbij een kansloze Dietsch, plots was er terug wat hoop bij de Panda's. Die hoop bleek echter niet meer dan een klein waakvlammetje, want nadien herstelde Seraing toch weer het evenwicht en kon het vanuit een zetel loeren op de counter.

Op twintig minuten van het einde leek N'Dri even toch weer voor spanning te zorgen met een tweede treffer maar zijn doelpunt werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Aan de overzijde krulde Conceicao zijn vrije trap prima maar de bal vloog net over de kooi van Moser. Eupen bleef moedig strijden maar de belangrijke aansluitingstreffer kwam er niet, in de laatste tien minuten mikte ook topschutter Prevljak nog eens nipt voorlangs. In het absolute slot werd een tweede strafschop voor Seraing nog gecorrigeerd door de VAR (fout buiten de zestien meter) maar aan het resultaat veranderde er niets meer. Zo boeken de Métallos een deugddoende zege en benen ze in één adem ook Eupen bij.

Scoreverloop:

0-1 (5') Marius (p), 0-2 (36') Marius, 0-3 (39') Bernier, 1-3 (60') Magnée

Denkt u dat Seraing toch het behoud zal realiseren dit seizoen?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

71
71
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

13
13
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

40
40
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

25
25
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

91
91
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

112
112
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

26
26
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

44
44
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

55
55
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

257
257
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

152
152
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

40
40
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

205
205
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

140
140
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

135
135
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

89
89
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

422
422
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

330
330
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

131
131
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

129
129
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

92
92
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

32
32
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

164
164
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

197
197
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws