Seraing beleeft één helft lang ongekende weelde aan Kehrweg

door
Seraing beleeft één helft lang ongekende weelde aan Kehrweg

Alle nullen zijn nu helemaal van de tabellen in de Jupiler Pro League. Op speeldag vijf heeft Seraing immers zijn eerste zege van het seizoen geboekt en het was meteen een straffe. De ploeg van Jeunechamps liet Eupen halfweg met een stevige kater achter en overleefde na de pauze een stormloop van de Panda's. Zo blijven Storck en co met een vat vol frustraties achter.


Eupen en Seraing openden de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League aan de Kehrweg. Beide ploegen waren nog niet helemaal op toerental, zeker de Métallos niet met een dramatische nul op twaalf. De Panda's wonnen ook nog maar één keer maar dat was wel meteen een stunt van formaat tegen landskampioen Club Brugge. Met Stef Peeters keerde een belangrijke pion terug bij de thuisploeg, Tremoulet kreeg dan weer zijn kans bij de bezoekers.

Hekkensluiter verbaast met monsterscore

Seraing kende een droomstart in het Oostkanton, na een handvol minuten spelen ging de bal al op de stip na een handsbal van Cook. Vanaf elf meter klaarde Marius met wat geluk het klusje en zo was de vroege 0-1 een feit voor het team van Jeunechamps. De Panda's waren meteen klaarwakker en reageerden ook onmiddellijk met een prima kans voor Peeters, zijn gekraakt schot ging voorlangs. De thuisploeg kreeg nadien de bal van Seraing maar deed daar veel te weinig mee. Halfweg de eerste periode waren het nog eens de Métallos die de neus aan het venster staken met een prima schot van Bernier, doelman Moser bracht redding.

De thuisploeg was totaal onmondig en slikte iets voorbij het halfuur een dubbele opdoffer op korte tijd. Eerst draaide Marius prima weg bij zijn verdediger en schoot de 0-2 binnen, even later dolde Bernier (in grote doen voor de rust) met Van Genechten en hij knalde de 0-3 tegen de touwen, een ongekende weelde voor de hekkensluiter in de Jupiler Pro League. Halfweg hing Eupen stevig in de touwen.

Een ongeziene 0-3 voorsprong heeft Seraing halfweg te pakken aan de Kehrweg.

Panda's klauwen maar bijten niet

Eupen kwam met een stevige reactie uit de kleedkamer en op het uur werd een vloedgolf aan aanvallen ook bekroond met de verdiende 1-3. Magnée mocht ver doorstomen en schoot vervolgens laag de bal voorbij een kansloze Dietsch, plots was er terug wat hoop bij de Panda's. Die hoop bleek echter niet meer dan een klein waakvlammetje, want nadien herstelde Seraing toch weer het evenwicht en kon het vanuit een zetel loeren op de counter.

Op twintig minuten van het einde leek N'Dri even toch weer voor spanning te zorgen met een tweede treffer maar zijn doelpunt werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Aan de overzijde krulde Conceicao zijn vrije trap prima maar de bal vloog net over de kooi van Moser. Eupen bleef moedig strijden maar de belangrijke aansluitingstreffer kwam er niet, in de laatste tien minuten mikte ook topschutter Prevljak nog eens nipt voorlangs. In het absolute slot werd een tweede strafschop voor Seraing nog gecorrigeerd door de VAR (fout buiten de zestien meter) maar aan het resultaat veranderde er niets meer. Zo boeken de Métallos een deugddoende zege en benen ze in één adem ook Eupen bij.

Scoreverloop:

0-1 (5') Marius (p), 0-2 (36') Marius, 0-3 (39') Bernier, 1-3 (60') Magnée

LEES OOK: Promotiestrijd CPL: KV Kortrijk redt vel in slotfase

Denkt u dat Seraing toch het behoud zal realiseren dit seizoen?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

3
3
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

50
50
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

70
70
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

95
95
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

236
236
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

50
50
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

503
503
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

270
270
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

111
111
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

277
277
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

199
199
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

348
348
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

340
340
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

462
462
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

206
206
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

96
96
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

405
405
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

372
372
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

146
146
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

284
284
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

220
220
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

292
292
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

165
165

Meer sportnieuws