Seraing beleeft één helft lang ongekende weelde aan Kehrweg

132 stemmen
Seraing beleeft één helft lang ongekende weelde aan Kehrweg

Alle nullen zijn nu helemaal van de tabellen in de Jupiler Pro League. Op speeldag vijf heeft Seraing immers zijn eerste zege van het seizoen geboekt en het was meteen een straffe. De ploeg van Jeunechamps liet Eupen halfweg met een stevige kater achter en overleefde na de pauze een stormloop van de Panda's. Zo blijven Storck en co met een vat vol frustraties achter.


Eupen en Seraing openden de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League aan de Kehrweg. Beide ploegen waren nog niet helemaal op toerental, zeker de Métallos niet met een dramatische nul op twaalf. De Panda's wonnen ook nog maar één keer maar dat was wel meteen een stunt van formaat tegen landskampioen Club Brugge. Met Stef Peeters keerde een belangrijke pion terug bij de thuisploeg, Tremoulet kreeg dan weer zijn kans bij de bezoekers.

Hekkensluiter verbaast met monsterscore

Seraing kende een droomstart in het Oostkanton, na een handvol minuten spelen ging de bal al op de stip na een handsbal van Cook. Vanaf elf meter klaarde Marius met wat geluk het klusje en zo was de vroege 0-1 een feit voor het team van Jeunechamps. De Panda's waren meteen klaarwakker en reageerden ook onmiddellijk met een prima kans voor Peeters, zijn gekraakt schot ging voorlangs. De thuisploeg kreeg nadien de bal van Seraing maar deed daar veel te weinig mee. Halfweg de eerste periode waren het nog eens de Métallos die de neus aan het venster staken met een prima schot van Bernier, doelman Moser bracht redding.

De thuisploeg was totaal onmondig en slikte iets voorbij het halfuur een dubbele opdoffer op korte tijd. Eerst draaide Marius prima weg bij zijn verdediger en schoot de 0-2 binnen, even later dolde Bernier (in grote doen voor de rust) met Van Genechten en hij knalde de 0-3 tegen de touwen, een ongekende weelde voor de hekkensluiter in de Jupiler Pro League. Halfweg hing Eupen stevig in de touwen.

Een ongeziene 0-3 voorsprong heeft Seraing halfweg te pakken aan de Kehrweg.

Panda's klauwen maar bijten niet

Eupen kwam met een stevige reactie uit de kleedkamer en op het uur werd een vloedgolf aan aanvallen ook bekroond met de verdiende 1-3. Magnée mocht ver doorstomen en schoot vervolgens laag de bal voorbij een kansloze Dietsch, plots was er terug wat hoop bij de Panda's. Die hoop bleek echter niet meer dan een klein waakvlammetje, want nadien herstelde Seraing toch weer het evenwicht en kon het vanuit een zetel loeren op de counter.

Op twintig minuten van het einde leek N'Dri even toch weer voor spanning te zorgen met een tweede treffer maar zijn doelpunt werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Aan de overzijde krulde Conceicao zijn vrije trap prima maar de bal vloog net over de kooi van Moser. Eupen bleef moedig strijden maar de belangrijke aansluitingstreffer kwam er niet, in de laatste tien minuten mikte ook topschutter Prevljak nog eens nipt voorlangs. In het absolute slot werd een tweede strafschop voor Seraing nog gecorrigeerd door de VAR (fout buiten de zestien meter) maar aan het resultaat veranderde er niets meer. Zo boeken de Métallos een deugddoende zege en benen ze in één adem ook Eupen bij.

Scoreverloop:

0-1 (5') Marius (p), 0-2 (36') Marius, 0-3 (39') Bernier, 1-3 (60') Magnée

Denkt u dat Seraing toch het behoud zal realiseren dit seizoen?

Meest recent

'Genk doet gouden zaak: strijd om Karetsas barst los'

Het belooft een historische zomer te worden voor KRC Genk, dat op het punt staat om zijn eigen ...

3
3
De Cat weg? Anderlecht vist nieuwe parel op

RSC Anderlecht heeft met Neerpede een goudmijn in handen. Eentje die blijft opleveren. Nathan De Cat ...

26
26
Europese loting: RSCA, Union & Gent kennen tegenstanders

Nu het WK helemaal achter de rug is, kan de blik opnieuw op het clubvoetbal worden gericht. Een ...

56
56
'Mannaert hakt knoop door: opvolger Garcia al bekend?'

Daags na de WK-finale is het doek officieel gevallen voor Rudi Garcia, die zopas "in onderling ...

195
195
Officieel: einde verhaal voor Garcia bij Rode Duivels

De kogel is door de kerk: het aflopend contract van Rudi Garcia als bondscoach van de Rode Duivels ...

455
455
'Leko klopt op tafel: code rood bij Club Brugge'

Het succes dreigt deze zomer weer zijn tol te eisen bij Club Brugge, waar tal van sterkhouders op ...

381
381
Voormalig Rode Duivel getroffen door dubbele tragedie

Soms slaat het noodlot twee keer toe in amper enkele dagen tijd. Ex Rode Duivel Philippe Vande Walle ...

51
51
'Club in blijde verwachting: Tzolis-tijdslijn bekend'

Bij Club Brugge hebben ze geduld moeten oefenen, maar nu kunnen ze eindelijk hun transfers beginnen ...

209
209
Anderlecht kent volgende opdracht in Europa League

Voor Anderlecht begint het seizoen al deze week, want donderdag moeten ze al aan de bak in de tweede ...

296
296
'Opmerkelijke transferwending rond De Bruyne'

Nu het WK ten einde is, kan de internationale transfermarkt eindelijk helemaal op gang komen. Dat ...

698
698
Straffe Rodri schaart zich in historisch kwartet

Het WK kende zondagavond zijn apotheose met de finale tussen Spanje en Argentinië, waarbij La ...

38
38
'Done deal: Genk heeft recordtransfer helemaal beet'

Bij KRC Genk staan er nog enkele zeer spraakmakende transfers op til. De Limburgers zien wellicht ...

631
631
TRANSFERUURTJE: 'Club slaat stevig toe, Antwerp verkoopt'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

418
418
Otamendi scheldt Rodri de huid vol: “Huilen bij de refs”

Spanje versloeg Argentinië na verlengingen in de WK-finale. La Roja is aldus wereldkampioen, ...

323
323
‘Club Brugge sluit verrassende transferdeal met JPL-club’

Het is een drukke transferzomer voor Club Brugge. De Belgische landskampioen vreest het vertrek van ...

819
819
‘Union baalt van knaltransfer Scherpen: vervanger in vizier’

Union SG verliest elk seizoen sterkhouders, maar toch staat de Brusselse club telkens mee bovenaan. ...

170
170
‘Cercle verliest publiekslieveling: beperkte transfersom’

Cercle Brugge hoopt komend seizoen weer hoge ogen te gooien in de Jupiler Pro League. Afgelopen ...

187
187
Groot drama Spaanse viering: 13-jarige jongen overleden

La Roja is wereldkampioen en dat werd uiteraard ook in Spanje gevierd. Daar kwam echter dramatisch ...

0
0
Antwerp-fans sneren na overname ferm naar Beerschot

Royal Antwerp FC heeft officieel afscheid genomen van Paul Gheysens. Het consortium van Wouter ...

635
635
Nieuwe beelden duiken op: Olmo krijgt zware klappen

De WK-finale tussen Spanje en Argentinië krijgt een erg zure nasmaak. Tijdens de wedstrijd ...

756
756
Harde realiteit Trump en Infantino tijdens finale: “Tragisch"

Spanje is wereldkampioen na een zenuwslopende finale tegen Argentinië, maar alle aandacht ging ...

358
358
STVV pakt uit met nieuwe Japanner: “Ideale nummer 10”

Sint-Truiden VV heeft sinds de overname een Japanse invasie en die duurt ook dit seizoen voort. De ...

81
81
'Recordtransfer Karetsas: grootmacht zorgt voor wending'

Coach Jess Thorup stoomt zijn troepen momenteel voor de competitieopener tegen Zulte Waregem. ...

433
433
Club Brugge onder druk: Yaremchuk-record aan diggelen?

Club Brugge is opnieuw bezig aan een erg lucratieve transferzomer. Het heeft er alle schijn van dat ...

973
973
Half Time Show zwáár onder vuur: "Het was waardeloos"

De finale van het WK 2026 ging zoals verwacht gepaard met de typische glitter en glamour. De FIFA ...

222
222

Meer sportnieuws