Seraing beleeft één helft lang ongekende weelde aan Kehrweg

132 stemmen
Seraing beleeft één helft lang ongekende weelde aan Kehrweg

Alle nullen zijn nu helemaal van de tabellen in de Jupiler Pro League. Op speeldag vijf heeft Seraing immers zijn eerste zege van het seizoen geboekt en het was meteen een straffe. De ploeg van Jeunechamps liet Eupen halfweg met een stevige kater achter en overleefde na de pauze een stormloop van de Panda's. Zo blijven Storck en co met een vat vol frustraties achter.


Eupen en Seraing openden de vijfde speeldag van de Jupiler Pro League aan de Kehrweg. Beide ploegen waren nog niet helemaal op toerental, zeker de Métallos niet met een dramatische nul op twaalf. De Panda's wonnen ook nog maar één keer maar dat was wel meteen een stunt van formaat tegen landskampioen Club Brugge. Met Stef Peeters keerde een belangrijke pion terug bij de thuisploeg, Tremoulet kreeg dan weer zijn kans bij de bezoekers.

Hekkensluiter verbaast met monsterscore

Seraing kende een droomstart in het Oostkanton, na een handvol minuten spelen ging de bal al op de stip na een handsbal van Cook. Vanaf elf meter klaarde Marius met wat geluk het klusje en zo was de vroege 0-1 een feit voor het team van Jeunechamps. De Panda's waren meteen klaarwakker en reageerden ook onmiddellijk met een prima kans voor Peeters, zijn gekraakt schot ging voorlangs. De thuisploeg kreeg nadien de bal van Seraing maar deed daar veel te weinig mee. Halfweg de eerste periode waren het nog eens de Métallos die de neus aan het venster staken met een prima schot van Bernier, doelman Moser bracht redding.

De thuisploeg was totaal onmondig en slikte iets voorbij het halfuur een dubbele opdoffer op korte tijd. Eerst draaide Marius prima weg bij zijn verdediger en schoot de 0-2 binnen, even later dolde Bernier (in grote doen voor de rust) met Van Genechten en hij knalde de 0-3 tegen de touwen, een ongekende weelde voor de hekkensluiter in de Jupiler Pro League. Halfweg hing Eupen stevig in de touwen.

Een ongeziene 0-3 voorsprong heeft Seraing halfweg te pakken aan de Kehrweg.

Panda's klauwen maar bijten niet

Eupen kwam met een stevige reactie uit de kleedkamer en op het uur werd een vloedgolf aan aanvallen ook bekroond met de verdiende 1-3. Magnée mocht ver doorstomen en schoot vervolgens laag de bal voorbij een kansloze Dietsch, plots was er terug wat hoop bij de Panda's. Die hoop bleek echter niet meer dan een klein waakvlammetje, want nadien herstelde Seraing toch weer het evenwicht en kon het vanuit een zetel loeren op de counter.

Op twintig minuten van het einde leek N'Dri even toch weer voor spanning te zorgen met een tweede treffer maar zijn doelpunt werd terecht afgekeurd wegens buitenspel. Aan de overzijde krulde Conceicao zijn vrije trap prima maar de bal vloog net over de kooi van Moser. Eupen bleef moedig strijden maar de belangrijke aansluitingstreffer kwam er niet, in de laatste tien minuten mikte ook topschutter Prevljak nog eens nipt voorlangs. In het absolute slot werd een tweede strafschop voor Seraing nog gecorrigeerd door de VAR (fout buiten de zestien meter) maar aan het resultaat veranderde er niets meer. Zo boeken de Métallos een deugddoende zege en benen ze in één adem ook Eupen bij.

Scoreverloop:

0-1 (5') Marius (p), 0-2 (36') Marius, 0-3 (39') Bernier, 1-3 (60') Magnée

Denkt u dat Seraing toch het behoud zal realiseren dit seizoen?

Meest recent

Preud'homme pakt uit: nieuwe goudmijn voor Club Brugge

Dankzij de licentieproblemen van RWDM blijft Club NXT alsnog in 1B. Een opluchting voor Blauw-Zwart, ...

29
29
Einde tijdperk: Anderlecht maakt afscheid bekend

Sportieve baas Antoine Sibierski gaat straks ongetwijfeld met de grove borstel door de kleedkamer ...

184
184
Toby Alderweireld legt financiën op tafel: waarheid schokt

Toby Alderweireld mag dan wel afscheid genomen hebben van het hoogste niveau bij de Rode Duivels, ...

204
204
Antwerp shopt bij Club Brugge: twee vliegen in één klap

Nu het tussenseizoen begonnen is, blijkt ook de jacht op talent opnieuw geopend. Ook deze zomer ...

125
125
'Anderlecht houdt adem in: goudhaantje gratis weg?'

Ondanks alle kommer en kwel bij het eerste elftal, kunnen de fans van RSC Anderlecht zich nog altijd ...

235
235
Ruben Van Gucht pakt uit met megaproject: Big Brother-vibes

Ruben Van Gucht was de afgelopen jaren quasi niet uit het nieuws weg te slaan. De flamboyante ...

38
38
Maesschalck velt oordeel Duivel: alsnog joker Garcia?

Het WK komt dichterbij. Nog een kleine twee weken en Mexico en Zuid-Afrika trappen het mondiale ...

104
104
‘Neymar veroorzaakt gigantische WK-storm’

Neymar werd geselecteerd door Carlo Ancelotti voor het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en ...

47
47
Evenepoel onthult transfer die niemand kende

Remco Evenepoel is nu wereldbekend door het wielrennen, maar in het verleden werd hij in de ...

94
94
Inter-baas duidelijk: alle twijfels over Stankovic van tafel

Aleksandar Stankovic was dit seizoen één van de grote revelaties op het middenveld van ...

282
282
‘Gheysens hakt knopen door: onrust bij Antwerp groeit'

Paul Gheysens en Royal Antwerp FC zitten in de problemen. Eerder op de dag kwam het nieuws naar ...

247
247
'Droomtransfer De Busser krijgt alsmaar meer vorm'

Het seizoen is amper voorbij, maar de transferzomer komt al helemaal op gang. Sommige spelers waren ...

55
55
Seizoensafsluiter op krukken: ook Gent gehavend voor barrage

Het Belgische voetbalseizoen wordt zondag afgesloten met een barragematch tussen AA Gent en KRC ...

195
195
Beerschot hakt knoop over Messoudi door na gemiste promotie

Voor Beerschot eindigde het seizoen met een domper. De Mannekes streden het hele seizoen met KV ...

175
175
Vader Stankovic zet transferdossier helemaal op zijn kop

Bij Club Brugge zullen ze in de komende twee weken vernemen of Aleksandar Stankovic al dan niet ...

1163
1163
'Bounida ziet transfer in het water vallen'

Voor Rayane Bounida werd het afgelopen seizoen het jaar van de grote doorbraak. Het toptalent ...

109
109
'Financiële problemen Antwerp: belangrijke pion stapt op'

Voor Antwerp dreigt het alweer een moeilijke zomer te worden. De Great Old moet zijn spelerskern ...

238
238
TRANSFERUURTJE: 'Monsteraanbiedingen Club, nieuwe coach Napoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

203
203
Union SG zet icoon Burgess onder druk: “Nu of nooit”

Union SG pakte dit seizoen de beker en werd tweede in de competitie. De Brusselse club blijft ...

187
187
Club Brugge troeft Anderlecht wéér af: “Terecht de beste”

Club Brugge heeft zich de afgelopen jaren gefocust op de jeugdopleiding en Club NXT. Afgelopen ...

376
376
Antwerp slaat toe en plukt talent bij Club Brugge

De zomermercato sluipt dichterbij en de clubs zijn achter de schermen al volop bezig met de selectie ...

192
192
Wilmots en Euvrard gooien Standard-plannen op tafel

Standard Luik heeft het contract van coach Vincent Euvrard verlengd. De Rouches geloven in de T1 in ...

147
147
Meunier-talent naar Anderlecht? “Is geen probleem”

Thomas Meunier zit momenteel zonder club. Een terugkeer naar België is een optie en clubs zoals ...

253
253
'Club tussen hoop en vrees: nieuwe update Stankovic'

De bewogen transferzomer van Club Brugge lijkt in de komende dagen te gaan beginnen met het dossier ...

432
432
'Mokerslag Liverpool: sterkhouder gratis de deur uit'

Voor Liverpool werd het een teleurstellend seizoen. De verwachtingen waren op Anfield torenhoog na ...

100
100

Meer sportnieuws