Jonkies Standard verrassen Beerschot, horrorblessure Genks talent

415 stemmen
Jonkies Standard verrassen Beerschot, horrorblessure Genks talent

Ook op speeldag twee blijven de talenten van onze profploegen het prima doen in de Challenger Pro League. Jong Genk verkocht zijn huid duur op het veld van Deinze maar verloor in het absolute slot, de youngsters van Standard speelden prima tegen titelkandidaat Beerschot en ontfutselden de Mannekes hun eerste punten. Het duel in de Dakota Arena werd wel zwaar overschaduwd door een ogenschijnlijk zeer ernstige blessure van Et Taïbi (Jong Genk).


De beloften van Racing Genk openden vorig weekend de Challenger Pro League met een stunt van formaat. Op eigen veld werd Lierse Kempenzonen met een ferme pandoering terug richting het Lisp gestuurd. Vandaag mocht het team van Hans Somers op bezoek bij het buitenlands getinte Deinze, die haalden op de vorige speeldag een punt bij de talenten van Anderlecht. Beerschot van zijn kant begon met twijfels aan het nieuwe seizoen maar de degradant pakte op een leeg Kiel meteen de scalp van SK Beveren en nam het vanavond op tegen SL16 (Standard).

Krappe zege Deinze wordt overschaduwd door horrorblessure van Limburgs talent

In een desolate Dakota Arena (volop verbouwingen) namen de Oost-Vlamingen een vlammende start, na een paar minuten spelen zorgde Van Landschoot, ex-Club NXT, al voor de 1-0 voorsprong met een rake trap in de korte hoek. Jong Genk liet zich opnieuw niet onbetuigd en klom iets voor het halfuur weer op gelijke hoogte. Godts sneed vanop links prima naar binnen en schoot vervolgens door de benen van een thuisverdediger raak: 1-1. De linker-winger van de Limburgers is een toptalent dat door Genk werd weggeplukt bij Anderlecht en was meteen goed voor zijn tweede doelpunt van het seizoen. Halfweg hingen de bordjes gelijk en was het Jong Genk dat veruit de meeste kansen had.

Jong Genk pakte vorig weekend al verrassende de scalp van Lierse Kempenzonen.

Ook na de pauze gaven de bezoekers aanvankelijk niets weg maar op het uur leverde de eerste kans van Deinze wel een doelpunt op. Na een warrige fase bleef de bal hangen in de zestien meter en Quintero vloerde uiteindelijk doelman Leysen: 2-1. De Limburgers reageerden quasi meteen met een dikke kans voor Rommens, na slecht terugspelen mocht hij uithalen maar zijn poging werd nog gestopt door Ortola. Even later verdween een deviatie van Diawara wel in doel maar de dubbele doelpuntenmaker van de eerste speeldag stond een meter buitenspel. Jong Genk moest op twintig minuten van het einde een zware opdoffer verwerken toen Et Taibi met de voet bleef steken en werd afgevoerd met een ogenschijnlijk zware blessure (enkelbreuk?). In het slot van de wedstrijd zorgde Diawara uiteindelijk nog voor gerechtigheid door de verdiende 2-2 in doel te schieten, doelpunt drie al voor de speler van Jong Genk. De bezoekers joegen in het slot nog naar de winning-goal maar het doelpunt viel uiteindelijk toch nog aan de overzijde: na een hoekschop was het opnieuw Quintero die met een rake kopbal voor de 3-2 overwinning zorgde.

Scoreverloop:

1-0 (8') Van Landschoot, 1-1 (28') Godts, 2-1 (59') Quintero, 2-2 (85') Diawara, 3-2 (90+7') Quintero

Titelkandidaat redt in slot meubelen op Sclessin

Beerschot had het niet onder de markt met de beloften van Standard en moest in het openingskwartier een paar open kansen toestaan, voorlopig toonde SL16 zich niet efficiënt in de zone van de waarheid. Aan de overzijde was de beste mogelijkheid voor Baeten, die omspeelde doelman Poitoux maar liet zich vervolgens te gemakkelijk vallen. Op het halfuur probeerde Vaca het met een afstandsschot maar ook hier had de thuisdoelman weinig moeite mee. Sclessin oogde wat als een verlaten schip, er waren een kleine 400 supporters van de Mannekes die de verplaatsing hadden gemaakt. Die zagen hun team nog de rust ingaan met een achterstand, vlak voor de pauze kopte Kuavita centraal (volledig vrijstaand) de 1-0 in doel, al het tweede doelpunt van de middenvelder van Standard.

Nog steeds in doel bij Beerschot: Vanhamel die flink wat kritiek moest slikken tijdens de voorbereiding.

De Mannekes kwamen gedreven uit de kleedkamer en binnen de minuut was de schade hersteld: Seydoux kwam na een prima combinatie met Verlinden oog in oog te staan met de thuisdoelman en haalde de trekker over: 1-1. De bezoekers duwden nu stevig het gaspedaal in en even later vloog een omhaal van Jan Van den Bergh op de lat. Nadien verweerden de jonge Rouches zich opnieuw prima en op tien minuten van het einde kreeg SL16 zelfs een strafschop. Vanaf elf meter klaarde El Fanis de klus: 2-1 en Beerschot stond nu helemaal met de rug tegen de muur. Toch rechtten de Mannekes ook nog een tweede keer de rug, een paar minuten later kopte Alhassan centraal al de 2-2 krachtig in doel. De winning-goal voor Beerschot kwam er uiteindelijk niet meer en zo lijdt Wieland voor de eerste keer puntenverlies met Beerschot.

Scoreverloop:
1-0 (41') Kuavita, 1-1 (46') Seydoux, 2-1 (82') El Fanis (p), 2-2 (86') Alhassan

LEES OOK: Lommel SK klaar voor epische strijd: "Hiervoor doe je het"

🚀

Zal Beerschot de titel pakken dit seizoen?

Meest recent

Vandenbempt voorspelt nóg enorme verrassing in WK-selectie

Om 13u20 is het eindelijk zover: dan kondigt Rudi Garcia aan welke 26 Rode Duivels hij zal meenemen ...

20
20
Anderlecht krijgt factuur: fans richten ravage aan

Voor Anderlecht is de bekerfinale uiteindelijk een ontgoocheling gewonnen. Het ging na verlengingen ...

55
55
'KV Mechelen kan cashen met recorddeal Van Brederode'

KV Mechelen hoopt in de laatste drie wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de ...

26
26
FIFA geeft Rudi Garcia plots enorme WK-opsteker

Om 13u20 maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK bekend. Er wordt nog druk ...

137
137
WK-selectie Japan: 2 Kanaries, een Genkie, vedette ontbreekt

Minder dan een maand voor de start van het WK druppelen er alsmaar meer selecties binnen van ...

25
25
Nieuw akkoord DAZN: weer opsteker voor Belgische fans

Er is de voorbije maanden heel wat drama geweest rond de uitzendrechten van het Belgische voetbal. ...

133
133
‘Club Brugge steelt transfershow: 14M voor toptarget’

Club Brugge zet deze zomer stevig in op versterking en kijkt naar een flankaanvaller die vooral ...

571
571
Vandenbempt ziet kop rollen bij Anderlecht na bekerdeceptie

Bij Anderlecht was het geloof donderdag groot in een eerste prijs in negen jaar tijd, maar ...

448
448
Mbappé ontketent oorlog bij Real: “Hij zei me dat ik vierde keuze ben”

Real Madrid won donderdagavond wel met 2-0 van degradant Real Oviedo, maar daarmee is de rust in het ...

81
81
Anderlecht bidt voor De Cat: Taravel brengt update

Anderlecht is donderdag weer met lege handen achtergebleven. Voor de tweede keer op rij verloor het ...

149
149
Overmars aan zet: "Ik wil graag bij Antwerp blijven"

De Europe Play-Off winnen zal moeilijk worden, maar Antwerp hoopt het seizoen de komende weken nog ...

183
183
"Als hij uitvalt..." - Verschueren trekt keiharde conclusie

Anderlecht viert volgend seizoen een pijnlijk jubileum, want dan zal het tien jaar geleden zijn dat ...

343
343
"Union niet beter" - Taravel geeft oorzaak verloren finale

Jérémy Taravel zal voor altijd de man blijven die RSC Anderlecht naar de bekerfinale ...

196
196
Real klopt rode lantaarn: Pérez zorgt voor ongezien tafereel

Real Madrid heeft enkele dagen na de blamage in Barcelona aangeknoopt met een simpele zege. Op eigen ...

86
86
Gigantisch sprookje: "Dé reden om naar Union te komen"

Vijf jaar geleden speelde het nog in de tweede divisie, nu staat Union SG te pronken bovenaan de ...

81
81
'Zware gevolgen na bekerfiasco: nieuwe trainer Anderlecht'

RSC Anderlecht zal ook dit seizoen afsluiten met lege handen. De Brusselaars moeten na het verlies ...

681
681
Deschamps maakt WK-selectie live bekend: grote naam afwezig

Binnen minder dan een maand is het zover, dan gaat het wereldkampioenschap officieel van start. ...

142
142
Stad Brussel walgt: enorme ravage aan stadion na bekerfinale

De bekerfinale heeft voor aanzienlijke schade gezorgd aan het Koning Boudewijn-stadion. Vooral de ...

1348
1348
Grote honger Union: Club Brugge krijgt pittige waarschuwing

Union SG heeft voor het derde jaar op rij een grote prijs gepakt. De Brusselaars wonnen donderdag de ...

316
316
Transfergevecht Bayern: 'Kompany wil hém er wanhopig bij'

Bayern München werkt momenteel naar de Duitse bekerfinale van binnen anderhalve week. Achter de ...

124
124
Europese tickets: waarom STVV en co meevieren met Union

Union SG is een nieuw sportief succes rijker. De regerende landskampioen won donderdagnamiddag ...

455
455
Coucke druipt gedesillusioneerd af, Verschueren baalt luidop

De clubleiding van RSC Anderlecht keek donderdag reikhalzend uit naar de finale van de Croky Cup. ...

414
414
Gênant moment: Anderlecht-tifo viraal na pijnlijke fout

Het is uiteindelijk een bijzonder pijnlijke namiddag geworden voor RSC Anderlecht. In de verloren ...

242
242
'Anderlecht davert: eerste miljoenentransfer Sibierski'

Anderlecht heeft zijn eerste zomerklapper in het vizier, en die komt uit onverwachte hoek. De ...

365
365
Hommeles Anderlecht: Bertaccini sneert openlijk naar Taravel

Maandenlang had RSC Anderlecht uitgekeken naar de bekerfinale. Nadat het tegen Union SG wederom ...

467
467

Meer sportnieuws