Jonkies Standard verrassen Beerschot, horrorblessure Genks talent

door
Jonkies Standard verrassen Beerschot, horrorblessure Genks talent

Ook op speeldag twee blijven de talenten van onze profploegen het prima doen in de Challenger Pro League. Jong Genk verkocht zijn huid duur op het veld van Deinze maar verloor in het absolute slot, de youngsters van Standard speelden prima tegen titelkandidaat Beerschot en ontfutselden de Mannekes hun eerste punten. Het duel in de Dakota Arena werd wel zwaar overschaduwd door een ogenschijnlijk zeer ernstige blessure van Et Taïbi (Jong Genk).


De beloften van Racing Genk openden vorig weekend de Challenger Pro League met een stunt van formaat. Op eigen veld werd Lierse Kempenzonen met een ferme pandoering terug richting het Lisp gestuurd. Vandaag mocht het team van Hans Somers op bezoek bij het buitenlands getinte Deinze, die haalden op de vorige speeldag een punt bij de talenten van Anderlecht. Beerschot van zijn kant begon met twijfels aan het nieuwe seizoen maar de degradant pakte op een leeg Kiel meteen de scalp van SK Beveren en nam het vanavond op tegen SL16 (Standard).

Krappe zege Deinze wordt overschaduwd door horrorblessure van Limburgs talent

In een desolate Dakota Arena (volop verbouwingen) namen de Oost-Vlamingen een vlammende start, na een paar minuten spelen zorgde Van Landschoot, ex-Club NXT, al voor de 1-0 voorsprong met een rake trap in de korte hoek. Jong Genk liet zich opnieuw niet onbetuigd en klom iets voor het halfuur weer op gelijke hoogte. Godts sneed vanop links prima naar binnen en schoot vervolgens door de benen van een thuisverdediger raak: 1-1. De linker-winger van de Limburgers is een toptalent dat door Genk werd weggeplukt bij Anderlecht en was meteen goed voor zijn tweede doelpunt van het seizoen. Halfweg hingen de bordjes gelijk en was het Jong Genk dat veruit de meeste kansen had.

Jong Genk pakte vorig weekend al verrassende de scalp van Lierse Kempenzonen.

Ook na de pauze gaven de bezoekers aanvankelijk niets weg maar op het uur leverde de eerste kans van Deinze wel een doelpunt op. Na een warrige fase bleef de bal hangen in de zestien meter en Quintero vloerde uiteindelijk doelman Leysen: 2-1. De Limburgers reageerden quasi meteen met een dikke kans voor Rommens, na slecht terugspelen mocht hij uithalen maar zijn poging werd nog gestopt door Ortola. Even later verdween een deviatie van Diawara wel in doel maar de dubbele doelpuntenmaker van de eerste speeldag stond een meter buitenspel. Jong Genk moest op twintig minuten van het einde een zware opdoffer verwerken toen Et Taibi met de voet bleef steken en werd afgevoerd met een ogenschijnlijk zware blessure (enkelbreuk?). In het slot van de wedstrijd zorgde Diawara uiteindelijk nog voor gerechtigheid door de verdiende 2-2 in doel te schieten, doelpunt drie al voor de speler van Jong Genk. De bezoekers joegen in het slot nog naar de winning-goal maar het doelpunt viel uiteindelijk toch nog aan de overzijde: na een hoekschop was het opnieuw Quintero die met een rake kopbal voor de 3-2 overwinning zorgde.

Scoreverloop:

1-0 (8') Van Landschoot, 1-1 (28') Godts, 2-1 (59') Quintero, 2-2 (85') Diawara, 3-2 (90+7') Quintero

Titelkandidaat redt in slot meubelen op Sclessin

Beerschot had het niet onder de markt met de beloften van Standard en moest in het openingskwartier een paar open kansen toestaan, voorlopig toonde SL16 zich niet efficiënt in de zone van de waarheid. Aan de overzijde was de beste mogelijkheid voor Baeten, die omspeelde doelman Poitoux maar liet zich vervolgens te gemakkelijk vallen. Op het halfuur probeerde Vaca het met een afstandsschot maar ook hier had de thuisdoelman weinig moeite mee. Sclessin oogde wat als een verlaten schip, er waren een kleine 400 supporters van de Mannekes die de verplaatsing hadden gemaakt. Die zagen hun team nog de rust ingaan met een achterstand, vlak voor de pauze kopte Kuavita centraal (volledig vrijstaand) de 1-0 in doel, al het tweede doelpunt van de middenvelder van Standard.

Nog steeds in doel bij Beerschot: Vanhamel die flink wat kritiek moest slikken tijdens de voorbereiding.

De Mannekes kwamen gedreven uit de kleedkamer en binnen de minuut was de schade hersteld: Seydoux kwam na een prima combinatie met Verlinden oog in oog te staan met de thuisdoelman en haalde de trekker over: 1-1. De bezoekers duwden nu stevig het gaspedaal in en even later vloog een omhaal van Jan Van den Bergh op de lat. Nadien verweerden de jonge Rouches zich opnieuw prima en op tien minuten van het einde kreeg SL16 zelfs een strafschop. Vanaf elf meter klaarde El Fanis de klus: 2-1 en Beerschot stond nu helemaal met de rug tegen de muur. Toch rechtten de Mannekes ook nog een tweede keer de rug, een paar minuten later kopte Alhassan centraal al de 2-2 krachtig in doel. De winning-goal voor Beerschot kwam er uiteindelijk niet meer en zo lijdt Wieland voor de eerste keer puntenverlies met Beerschot.

Scoreverloop:
1-0 (41') Kuavita, 1-1 (46') Seydoux, 2-1 (82') El Fanis (p), 2-2 (86') Alhassan

LEES OOK: Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

🚀

Zal Beerschot de titel pakken dit seizoen?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

106
106
'Miljoenentransfer Karetsas: kersvers kampioen meldt zich'

Kos Karetsas viel zondagavond geblesseerd uit bij KRC Genk. Het valt af te wachten hoe groot de ...

4
4
'Anderlecht vreest: zware consequenties na rood Cvetkovic'

Mihajlo Cvetkovic speelde zondag opnieuw een sterke eerste helft namens RSC Anderlecht op het veld ...

94
94
Club Brugge helemaal titelrijp? Analisten doen uitspraak

Nog drie speeldagen te gaan en de Champions' Play-Offs zitten erop. De titelstrijd staat dus voor ...

135
135
"Irritantste dat we al zagen" - Coosemans afgemaakt na fratsen

Na een sterke eerste helft en een volledige tweede met een man minder, behaalde RSC Anderlecht ...

303
303
Bayern in totale paniek: Kompany wil transferbom droppen

Bayern München dreigt in een stevige transferstorm te belanden. Vincent Kompany wil er graag ...

74
74
Barça kampioen in Clasico: Spaanse pers fileert Courtois

FC Barcelona heeft zich zondagavond tot Spaans kampioen gekroond, uitgerekend met een overwinning ...

244
244
Penalty-tragedie Antwerp: Janssen stevig op plaats gezet

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

228
228
'Vertrek Rigaux: Club contacteert 'directeur voetbal' Ajax'

Terwijl de titelstrijd voor zijn climax staat, begint er één en ander te bewegen ...

219
219
Ait El Hadj doet verrassende uitspraak over bekerfinale

Union heeft na de nederlaag op STVV geen nieuwe steek laten vallen. Het slaagde er zondag wel in om ...

213
213
Zure nasmaak voor Westerlo: "Er zat meer in"

Voor Westerlo lijkt het een moeilijke zaak te gaan worden om de Europe Play-Off nog te gaan winnen. ...

44
44
Champagne knalt: Barça verzekert zich in Clasico van titel

De Spaanse titelstrijd heeft zondagavond zijn ontknoping gekend. FC Barcelona trok immers aan het ...

72
72
Bidden voor Karetsas en Heymans: Hayen brengt nieuws

Voor Genk is het een tegenvallend seizoen geweest, maar dat kunnen ze wel nog altijd afsluiten met ...

183
183
'Princiepsakkoord bereikt: Union verliest smaakmaker'

Voor Union staat of valt het seizoen met de komende week. Donderdag strijden ze met Anderlecht om de ...

139
139
Rentree in mineur: Hairemans verklaart penaltymisser

Antwerp lijkt zondag definitief afgehaakt te zijn in de strijd om de Europe Play-Off te winnen. Door ...

49
49
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

119
119
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

183
183
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

123
123
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

178
178
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

239
239
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

248
248
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

786
786
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

187
187
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

99
99
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

152
152
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

63
63

Meer sportnieuws