Jonkies Standard verrassen Beerschot, horrorblessure Genks talent

door
Jonkies Standard verrassen Beerschot, horrorblessure Genks talent

Ook op speeldag twee blijven de talenten van onze profploegen het prima doen in de Challenger Pro League. Jong Genk verkocht zijn huid duur op het veld van Deinze maar verloor in het absolute slot, de youngsters van Standard speelden prima tegen titelkandidaat Beerschot en ontfutselden de Mannekes hun eerste punten. Het duel in de Dakota Arena werd wel zwaar overschaduwd door een ogenschijnlijk zeer ernstige blessure van Et Taïbi (Jong Genk).


De beloften van Racing Genk openden vorig weekend de Challenger Pro League met een stunt van formaat. Op eigen veld werd Lierse Kempenzonen met een ferme pandoering terug richting het Lisp gestuurd. Vandaag mocht het team van Hans Somers op bezoek bij het buitenlands getinte Deinze, die haalden op de vorige speeldag een punt bij de talenten van Anderlecht. Beerschot van zijn kant begon met twijfels aan het nieuwe seizoen maar de degradant pakte op een leeg Kiel meteen de scalp van SK Beveren en nam het vanavond op tegen SL16 (Standard).

Krappe zege Deinze wordt overschaduwd door horrorblessure van Limburgs talent

In een desolate Dakota Arena (volop verbouwingen) namen de Oost-Vlamingen een vlammende start, na een paar minuten spelen zorgde Van Landschoot, ex-Club NXT, al voor de 1-0 voorsprong met een rake trap in de korte hoek. Jong Genk liet zich opnieuw niet onbetuigd en klom iets voor het halfuur weer op gelijke hoogte. Godts sneed vanop links prima naar binnen en schoot vervolgens door de benen van een thuisverdediger raak: 1-1. De linker-winger van de Limburgers is een toptalent dat door Genk werd weggeplukt bij Anderlecht en was meteen goed voor zijn tweede doelpunt van het seizoen. Halfweg hingen de bordjes gelijk en was het Jong Genk dat veruit de meeste kansen had.

Jong Genk pakte vorig weekend al verrassende de scalp van Lierse Kempenzonen.

Ook na de pauze gaven de bezoekers aanvankelijk niets weg maar op het uur leverde de eerste kans van Deinze wel een doelpunt op. Na een warrige fase bleef de bal hangen in de zestien meter en Quintero vloerde uiteindelijk doelman Leysen: 2-1. De Limburgers reageerden quasi meteen met een dikke kans voor Rommens, na slecht terugspelen mocht hij uithalen maar zijn poging werd nog gestopt door Ortola. Even later verdween een deviatie van Diawara wel in doel maar de dubbele doelpuntenmaker van de eerste speeldag stond een meter buitenspel. Jong Genk moest op twintig minuten van het einde een zware opdoffer verwerken toen Et Taibi met de voet bleef steken en werd afgevoerd met een ogenschijnlijk zware blessure (enkelbreuk?). In het slot van de wedstrijd zorgde Diawara uiteindelijk nog voor gerechtigheid door de verdiende 2-2 in doel te schieten, doelpunt drie al voor de speler van Jong Genk. De bezoekers joegen in het slot nog naar de winning-goal maar het doelpunt viel uiteindelijk toch nog aan de overzijde: na een hoekschop was het opnieuw Quintero die met een rake kopbal voor de 3-2 overwinning zorgde.

Scoreverloop:

1-0 (8') Van Landschoot, 1-1 (28') Godts, 2-1 (59') Quintero, 2-2 (85') Diawara, 3-2 (90+7') Quintero

Titelkandidaat redt in slot meubelen op Sclessin

Beerschot had het niet onder de markt met de beloften van Standard en moest in het openingskwartier een paar open kansen toestaan, voorlopig toonde SL16 zich niet efficiënt in de zone van de waarheid. Aan de overzijde was de beste mogelijkheid voor Baeten, die omspeelde doelman Poitoux maar liet zich vervolgens te gemakkelijk vallen. Op het halfuur probeerde Vaca het met een afstandsschot maar ook hier had de thuisdoelman weinig moeite mee. Sclessin oogde wat als een verlaten schip, er waren een kleine 400 supporters van de Mannekes die de verplaatsing hadden gemaakt. Die zagen hun team nog de rust ingaan met een achterstand, vlak voor de pauze kopte Kuavita centraal (volledig vrijstaand) de 1-0 in doel, al het tweede doelpunt van de middenvelder van Standard.

Nog steeds in doel bij Beerschot: Vanhamel die flink wat kritiek moest slikken tijdens de voorbereiding.

De Mannekes kwamen gedreven uit de kleedkamer en binnen de minuut was de schade hersteld: Seydoux kwam na een prima combinatie met Verlinden oog in oog te staan met de thuisdoelman en haalde de trekker over: 1-1. De bezoekers duwden nu stevig het gaspedaal in en even later vloog een omhaal van Jan Van den Bergh op de lat. Nadien verweerden de jonge Rouches zich opnieuw prima en op tien minuten van het einde kreeg SL16 zelfs een strafschop. Vanaf elf meter klaarde El Fanis de klus: 2-1 en Beerschot stond nu helemaal met de rug tegen de muur. Toch rechtten de Mannekes ook nog een tweede keer de rug, een paar minuten later kopte Alhassan centraal al de 2-2 krachtig in doel. De winning-goal voor Beerschot kwam er uiteindelijk niet meer en zo lijdt Wieland voor de eerste keer puntenverlies met Beerschot.

Scoreverloop:
1-0 (41') Kuavita, 1-1 (46') Seydoux, 2-1 (82') El Fanis (p), 2-2 (86') Alhassan

LEES OOK: Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

Zal Beerschot de titel pakken dit seizoen?

Meest recent

Degryse steekt tirade af nadat VAR Union nekt

Union is er dinsdagavond op het nippertje niet geslaagd om een knappe comeback tegen Olympique ...

48
48
De Ketelaere schittert, opluchting voor Barça en Liverpool

Er stond dinsdagavond nog heel wat Champions League-voetbal op het programma. Charles De Ketelaere ...

22
22
Anticlimax: Union strandt op milimeters van straffe comeback

Kwalificatie voor de play-offs van de Champions League wordt weer wat moeilijker voor Union. De ...

45
45
Beslissende De Ketelaere zorgt voor zeer straffe statistiek

Charles De Ketelaere stond dinsdagavond met Atalanta voor een lastige opdracht in de Champions ...

40
40
Jong Genk wint dankzij blitzstart prestigeduel tegen Futures

In de schaduw van de Champions League werd er dinsdagavond ook nog gevoetbald in de Challenger Pro ...

72
72
Arteta baalt om deze reden van trainerswissel bij Club

Dinsdag verzamelden de media in Brugge voor het traditionele persmoment aan de vooravond van de ...

202
202
Verrassende zet Anderlecht: spelers in etalage gezet

Anderlecht werd vorig weekend weer met de voetjes op de grond gezet, want het kreeg een 4-0 om de ...

168
168
Hayen komt met emotionele reactie op ontslag bij Club

Bij Club Brugge werd Ivan Leko dinsdag officieel aan de pers voorgesteld en woensdag zal de Kroaat ...

283
283
Bayern schrikt even, maar boekt nog vlotte CL-zege

In de Champions League mochten Bayern München en Sporting CP het om 18u45 tegen elkaar opnemen. ...

52
52
Rigaux over onvrede AA Gent: "In eer en geweten"

Club Brugge heeft 2025 afgesloten met beslissingen die Blauw-Zwart niet geliefd hebben gemaakt in de ...

357
357
De Zerbi komt met verrassende transferonthulling Vermeeren

Bij Olympique Marseille start Arthur Vermeeren wellicht in de basis tegen Union SG. De middenvelder ...

94
94
‘Salah uitgekotst: Liverpool zet icoon brutaal aan de deur’

Je voelt bijna de gêne in de kleedkamer. Een club die haar grootste icoon brutaal naar de deur ...

152
152
'Weggehoond' in België, nu waardevolle kracht bij Marseille

Union SG neemt het vanavond in het Lotto Park op tegen Olympique Marseille. Het is bij de Fransen ...

140
140
Verhuurde JPL-spelers: KV Mechelen en AA Gent heel tevreden

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

80
80
Ex-smaakmaker wil terug naar Union SG: "Waarom niet?"

Bij Union SG verkochten ze de afgelopen jaren héél veel spelers voor tientallen ...

115
115
Club Brugge-bestuur verdedigt ontslag Hayen: "Het was op"

Het tweede tijdperk van Ivan Leko als hoofdcoach van Club Brugge is officieel begonnen. Dinsdag ...

288
288
'Baro loopt blauwtje: AA Gent mag 2 coaches schrappen'

 Terwijl ex-coach Ivan Leko voor het eerst de pers te woord stond als trainer van Club Brugge ...

929
929
Van Gucht hangt het serieus uit: tv-bazen pisnijdig

Ruben Van Gucht jaagt heel wat vuurwerk door het medialandschap. Ingrijpende beslissingen zorgden ...

390
390
Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

292
292
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

789
789
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

221
221
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

727
727
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

492
492
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

153
153
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

1059
1059

Meer sportnieuws