Jonkies Standard verrassen Beerschot, horrorblessure Genks talent

415
Jonkies Standard verrassen Beerschot, horrorblessure Genks talent

Ook op speeldag twee blijven de talenten van onze profploegen het prima doen in de Challenger Pro League. Jong Genk verkocht zijn huid duur op het veld van Deinze maar verloor in het absolute slot, de youngsters van Standard speelden prima tegen titelkandidaat Beerschot en ontfutselden de Mannekes hun eerste punten. Het duel in de Dakota Arena werd wel zwaar overschaduwd door een ogenschijnlijk zeer ernstige blessure van Et Taïbi (Jong Genk).


De beloften van Racing Genk openden vorig weekend de Challenger Pro League met een stunt van formaat. Op eigen veld werd Lierse Kempenzonen met een ferme pandoering terug richting het Lisp gestuurd. Vandaag mocht het team van Hans Somers op bezoek bij het buitenlands getinte Deinze, die haalden op de vorige speeldag een punt bij de talenten van Anderlecht. Beerschot van zijn kant begon met twijfels aan het nieuwe seizoen maar de degradant pakte op een leeg Kiel meteen de scalp van SK Beveren en nam het vanavond op tegen SL16 (Standard).

Krappe zege Deinze wordt overschaduwd door horrorblessure van Limburgs talent

In een desolate Dakota Arena (volop verbouwingen) namen de Oost-Vlamingen een vlammende start, na een paar minuten spelen zorgde Van Landschoot, ex-Club NXT, al voor de 1-0 voorsprong met een rake trap in de korte hoek. Jong Genk liet zich opnieuw niet onbetuigd en klom iets voor het halfuur weer op gelijke hoogte. Godts sneed vanop links prima naar binnen en schoot vervolgens door de benen van een thuisverdediger raak: 1-1. De linker-winger van de Limburgers is een toptalent dat door Genk werd weggeplukt bij Anderlecht en was meteen goed voor zijn tweede doelpunt van het seizoen. Halfweg hingen de bordjes gelijk en was het Jong Genk dat veruit de meeste kansen had.

Jong Genk pakte vorig weekend al verrassende de scalp van Lierse Kempenzonen.

Ook na de pauze gaven de bezoekers aanvankelijk niets weg maar op het uur leverde de eerste kans van Deinze wel een doelpunt op. Na een warrige fase bleef de bal hangen in de zestien meter en Quintero vloerde uiteindelijk doelman Leysen: 2-1. De Limburgers reageerden quasi meteen met een dikke kans voor Rommens, na slecht terugspelen mocht hij uithalen maar zijn poging werd nog gestopt door Ortola. Even later verdween een deviatie van Diawara wel in doel maar de dubbele doelpuntenmaker van de eerste speeldag stond een meter buitenspel. Jong Genk moest op twintig minuten van het einde een zware opdoffer verwerken toen Et Taibi met de voet bleef steken en werd afgevoerd met een ogenschijnlijk zware blessure (enkelbreuk?). In het slot van de wedstrijd zorgde Diawara uiteindelijk nog voor gerechtigheid door de verdiende 2-2 in doel te schieten, doelpunt drie al voor de speler van Jong Genk. De bezoekers joegen in het slot nog naar de winning-goal maar het doelpunt viel uiteindelijk toch nog aan de overzijde: na een hoekschop was het opnieuw Quintero die met een rake kopbal voor de 3-2 overwinning zorgde.

Scoreverloop:

1-0 (8') Van Landschoot, 1-1 (28') Godts, 2-1 (59') Quintero, 2-2 (85') Diawara, 3-2 (90+7') Quintero

Titelkandidaat redt in slot meubelen op Sclessin

Beerschot had het niet onder de markt met de beloften van Standard en moest in het openingskwartier een paar open kansen toestaan, voorlopig toonde SL16 zich niet efficiënt in de zone van de waarheid. Aan de overzijde was de beste mogelijkheid voor Baeten, die omspeelde doelman Poitoux maar liet zich vervolgens te gemakkelijk vallen. Op het halfuur probeerde Vaca het met een afstandsschot maar ook hier had de thuisdoelman weinig moeite mee. Sclessin oogde wat als een verlaten schip, er waren een kleine 400 supporters van de Mannekes die de verplaatsing hadden gemaakt. Die zagen hun team nog de rust ingaan met een achterstand, vlak voor de pauze kopte Kuavita centraal (volledig vrijstaand) de 1-0 in doel, al het tweede doelpunt van de middenvelder van Standard.

Nog steeds in doel bij Beerschot: Vanhamel die flink wat kritiek moest slikken tijdens de voorbereiding.

De Mannekes kwamen gedreven uit de kleedkamer en binnen de minuut was de schade hersteld: Seydoux kwam na een prima combinatie met Verlinden oog in oog te staan met de thuisdoelman en haalde de trekker over: 1-1. De bezoekers duwden nu stevig het gaspedaal in en even later vloog een omhaal van Jan Van den Bergh op de lat. Nadien verweerden de jonge Rouches zich opnieuw prima en op tien minuten van het einde kreeg SL16 zelfs een strafschop. Vanaf elf meter klaarde El Fanis de klus: 2-1 en Beerschot stond nu helemaal met de rug tegen de muur. Toch rechtten de Mannekes ook nog een tweede keer de rug, een paar minuten later kopte Alhassan centraal al de 2-2 krachtig in doel. De winning-goal voor Beerschot kwam er uiteindelijk niet meer en zo lijdt Wieland voor de eerste keer puntenverlies met Beerschot.

Scoreverloop:
1-0 (41') Kuavita, 1-1 (46') Seydoux, 2-1 (82') El Fanis (p), 2-2 (86') Alhassan

LEES OOK: Rode Duivels lopen mis: toptalent verklaart opvallende keuze

Zal Beerschot de titel pakken dit seizoen?

Meest recent

'Mourinho ongenadig: 2 spelers meteen doorgestuurd bij Real'

José Mourinho streek in de zomer opnieuw neer bij Real Madrid, dertien jaar na zijn vorige ...

4
4
Opvallende naam verdwijnt na drie matchen uit JPL

Het interlandvoetbal zit er weer op en dus gaat de focus vanaf komend weekend weer op de ...

7
7
Vermeeren en Frey als exponenten: pijnpunt bij Antwerp

Voor Antwerp is het tot dusver een seizoen met twee gezichten. De Great Old begon nog verrassend ...

47
47
Afscheid Messi ontspoort: Bedrijf gaat diep door het stof

Het afscheid van Lionel Messi in Buenos Aires moest een avond worden om nooit te vergeten. Voor ...

21
21
'Kompany lonkt naar PL: topdeal van 60 miljoen'

Bayern München is alweer scherp aan het seizoen begonnen. Het pakte tot dusver tien op twaalf ...

15
15
Beerschot onthoofd zonder Vossen? Ex-speler velt oordeel

Komend weekend wordt ook de Challenger Pro League weer op gang getrapt na een onderbreking van ...

37
37
Balans Van Bommel: gemiste kans versus nieuwe schwung

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel ligt achter de rug. Het werd er eentje met ups en ...

78
78
STVV maakt zich klaar voor historische avond

Het aftellen is begonnen. Volgende week donderdag om 21 uur maakt STVV zich op voor een historische ...

42
42
David Silva keert op 40-jarige leeftijd plots terug

David Silva (40) keert terug op de voetbalvelden. Drie jaar na zijn noodgedwongen afscheid heeft de ...

26
26
'Tegenstander België zet coach op straat'

Vincenzo Montella is niet langer bondscoach van Turkije. De Turkse voetbalbond (TFF) heeft volgens ...

87
87
Icoon van FC Barcelona stopt op 39-jarige leeftijd

Op 39-jarige leeftijd is het definitief voorbij voor Pedro Rodríguez. De Spaanse aanvaller ...

59
59
Bellingham: "Hij is de beste Engelse speler ooit"

Engeland heeft al héél wat wereldtoppers gehad in zijn geschiedenis. Eén van de ...

54
54
'Essevee wil in januari toeslaan met buitenlands talent'

De extra lange interlandbreak gaf de clubs uit de Jupiler Pro League de tijd om al een eerste ...

65
65
Jorge Jesus reageert kurkdroog op statement Ronaldo

Portugal was de voorbije dagen in de ban van de rel rond Cristiano Ronaldo. De 41-jarige vedette ...

122
122
Ex-Rode Duivel miste droomtransfer: "Bayern en Ajax..."

Dezer dagen spelen heel wat Rode Duivels bij de allergrootste clubs van Europa, maar rond de ...

47
47
'Nieuw FIFA-schandaal rond WK-deelname van Congo'

De laatste maanden liggen de FIFA en voorzitter Gianni Infantino zwaar onder vuur. Alles begon met ...

149
149
KV Kortrijk heeft nieuwe trainer helemaal beet

Komend weekend trekt de Jupiler Pro League zich na een aanzienlijke pauze weer op gang. Dat zal ...

54
54
De Ketelaere incasseert slecht nieuws bij Atalanta

In Frankrijk verscheen Romelu Lukaku nog eens aan de aftrap als diepe spits van de Rode Duivels, ...

356
356
Coucke krijgt heel emotionele smeekbede: "Help me..."

Marc Coucke blijft iemand die het leven duidelijk ten volle wil beleven. De ondernemer is ...

45
45
De Mil doet straf verhaal: "Zonder hen nooit profcoach"

De voorbije jaren manifesteerden enkele verrassende namen zich aan het Belgische trainersfirmament. ...

84
84
Jonge Duivels naar EK: Swerts ziet grote verandering

Het was bibberen tot het bittere einde, maar de Jonge Duivels zijn er dinsdagavond wel in geslaagd ...

39
39
JPL-aanvoerder gaat plots aan de slag in Litouwen

De transfermarkt mag momenteel dan wel gesloten zijn, toch zien we regelmatig nog deals voorbij ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Cercle slaat fraaie slag, grote kuis Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

302
302
Vrancken geeft Vanderbiest gouden KV Mechelen-raad

Wouter Vrancken is nu actief bij het Schotse Hearts, maar de oefenmeester boekte eerder succes bij ...

160
160
Kompany krijgt “zwaarbeveiligde gevangenis” bij Bayern

Vincent Kompany werd afgelopen seizoen kampioen met Bayern München en ook dit seizoen maakt de ...

71
71

Meer sportnieuws