Jonkies Standard verrassen Beerschot, horrorblessure Genks talent

door
Jonkies Standard verrassen Beerschot, horrorblessure Genks talent

Ook op speeldag twee blijven de talenten van onze profploegen het prima doen in de Challenger Pro League. Jong Genk verkocht zijn huid duur op het veld van Deinze maar verloor in het absolute slot, de youngsters van Standard speelden prima tegen titelkandidaat Beerschot en ontfutselden de Mannekes hun eerste punten. Het duel in de Dakota Arena werd wel zwaar overschaduwd door een ogenschijnlijk zeer ernstige blessure van Et Taïbi (Jong Genk).


De beloften van Racing Genk openden vorig weekend de Challenger Pro League met een stunt van formaat. Op eigen veld werd Lierse Kempenzonen met een ferme pandoering terug richting het Lisp gestuurd. Vandaag mocht het team van Hans Somers op bezoek bij het buitenlands getinte Deinze, die haalden op de vorige speeldag een punt bij de talenten van Anderlecht. Beerschot van zijn kant begon met twijfels aan het nieuwe seizoen maar de degradant pakte op een leeg Kiel meteen de scalp van SK Beveren en nam het vanavond op tegen SL16 (Standard).

Krappe zege Deinze wordt overschaduwd door horrorblessure van Limburgs talent

In een desolate Dakota Arena (volop verbouwingen) namen de Oost-Vlamingen een vlammende start, na een paar minuten spelen zorgde Van Landschoot, ex-Club NXT, al voor de 1-0 voorsprong met een rake trap in de korte hoek. Jong Genk liet zich opnieuw niet onbetuigd en klom iets voor het halfuur weer op gelijke hoogte. Godts sneed vanop links prima naar binnen en schoot vervolgens door de benen van een thuisverdediger raak: 1-1. De linker-winger van de Limburgers is een toptalent dat door Genk werd weggeplukt bij Anderlecht en was meteen goed voor zijn tweede doelpunt van het seizoen. Halfweg hingen de bordjes gelijk en was het Jong Genk dat veruit de meeste kansen had.

Jong Genk pakte vorig weekend al verrassende de scalp van Lierse Kempenzonen.

Ook na de pauze gaven de bezoekers aanvankelijk niets weg maar op het uur leverde de eerste kans van Deinze wel een doelpunt op. Na een warrige fase bleef de bal hangen in de zestien meter en Quintero vloerde uiteindelijk doelman Leysen: 2-1. De Limburgers reageerden quasi meteen met een dikke kans voor Rommens, na slecht terugspelen mocht hij uithalen maar zijn poging werd nog gestopt door Ortola. Even later verdween een deviatie van Diawara wel in doel maar de dubbele doelpuntenmaker van de eerste speeldag stond een meter buitenspel. Jong Genk moest op twintig minuten van het einde een zware opdoffer verwerken toen Et Taibi met de voet bleef steken en werd afgevoerd met een ogenschijnlijk zware blessure (enkelbreuk?). In het slot van de wedstrijd zorgde Diawara uiteindelijk nog voor gerechtigheid door de verdiende 2-2 in doel te schieten, doelpunt drie al voor de speler van Jong Genk. De bezoekers joegen in het slot nog naar de winning-goal maar het doelpunt viel uiteindelijk toch nog aan de overzijde: na een hoekschop was het opnieuw Quintero die met een rake kopbal voor de 3-2 overwinning zorgde.

Scoreverloop:

1-0 (8') Van Landschoot, 1-1 (28') Godts, 2-1 (59') Quintero, 2-2 (85') Diawara, 3-2 (90+7') Quintero

Titelkandidaat redt in slot meubelen op Sclessin

Beerschot had het niet onder de markt met de beloften van Standard en moest in het openingskwartier een paar open kansen toestaan, voorlopig toonde SL16 zich niet efficiënt in de zone van de waarheid. Aan de overzijde was de beste mogelijkheid voor Baeten, die omspeelde doelman Poitoux maar liet zich vervolgens te gemakkelijk vallen. Op het halfuur probeerde Vaca het met een afstandsschot maar ook hier had de thuisdoelman weinig moeite mee. Sclessin oogde wat als een verlaten schip, er waren een kleine 400 supporters van de Mannekes die de verplaatsing hadden gemaakt. Die zagen hun team nog de rust ingaan met een achterstand, vlak voor de pauze kopte Kuavita centraal (volledig vrijstaand) de 1-0 in doel, al het tweede doelpunt van de middenvelder van Standard.

Nog steeds in doel bij Beerschot: Vanhamel die flink wat kritiek moest slikken tijdens de voorbereiding.

De Mannekes kwamen gedreven uit de kleedkamer en binnen de minuut was de schade hersteld: Seydoux kwam na een prima combinatie met Verlinden oog in oog te staan met de thuisdoelman en haalde de trekker over: 1-1. De bezoekers duwden nu stevig het gaspedaal in en even later vloog een omhaal van Jan Van den Bergh op de lat. Nadien verweerden de jonge Rouches zich opnieuw prima en op tien minuten van het einde kreeg SL16 zelfs een strafschop. Vanaf elf meter klaarde El Fanis de klus: 2-1 en Beerschot stond nu helemaal met de rug tegen de muur. Toch rechtten de Mannekes ook nog een tweede keer de rug, een paar minuten later kopte Alhassan centraal al de 2-2 krachtig in doel. De winning-goal voor Beerschot kwam er uiteindelijk niet meer en zo lijdt Wieland voor de eerste keer puntenverlies met Beerschot.

Scoreverloop:
1-0 (41') Kuavita, 1-1 (46') Seydoux, 2-1 (82') El Fanis (p), 2-2 (86') Alhassan

LEES OOK: Beerschot blijft dromen in CPL, Panda's met gehaktmolen

Zal Beerschot de titel pakken dit seizoen?

Meest recent

Enorme boost Genk: Heymans benoemt twee opstekers

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

1
1
Eén valse noot voor Genk: El Ouahdi geeft opvallende reactie

Zakaria El Ouahdi toonde zich donderdagavond nog eens van goudwaarde namens KRC Genk. Met een puik ...

14
14
UEL/UECL: grote stunt in Europa League, Palace speelt met vuur

In de Conference en Europa League werden donderdagavond de heenwedstrijden van de 1/8ste finales ...

18
18
Genk ruikt kwartfinale: El Ouahdi matchwinner met pareltje

KRC Genk heeft donderdagavond zijn hand uitgestoken naar een plek in de kwartfinales van de Europa ...

42
42
'Manchester City grijpt fors in met twéé topaanwinsten'

Manchester City slikte woensdagavond een mokerslag van formaat en verloor in de Champions League met ...

37
37
De Cat mee naar WK? Voetbalfans geven duidelijke mening

Nathan De Cat maakt dit seizoen ondanks zijn prille leeftijd serieus indruk bij RSC Anderlecht. De ...

171
171
Code oranje bij Duivels: steunpilaar wordt zorgenkind

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor de oefenstage in de Verenigde ...

44
44
'Druk op Gheysens stijgt: groot slachtoffer bij verkoop Antwerp'

Antwerp FC heeft enkele gouden jaren beleefd onder voorzitter Paul Gheysens. Maar door ...

200
200
Kopzorgen bij AA Gent: De Mil geeft blessure-update

AA Gent kon zich afgelopen weekend weer in de top zes knokken. Het wordt nu echter zaak om het ...

87
87
UEL/UECL: Onana doet ex-club pijn, AZ geeft Nederland hoop

In de Europa en Conference League werden donderdagavond de heenmatchen van de 1/8ste finales ...

40
40
Hayen verrast bij Genk: vijf wissels in Europese basiself

KRC Genk zal de Belgische eer moeten hoog houden in de rest van het Europese seizoen. De Limburgers ...

62
62
‘Leko onder vuur bij Club Brugge: onrust groeit’

Ivan Leko voelt de druk toenemen bij Club Brugge. Na het gelijkspel tegen Anderlecht groeit de ...

324
324
Tresoldi, Heymans of Thorgan: 'Speler vd Maand' bekend

De maand februari leverde in de Jupiler Pro League verschillende mooie wedstrijden op. En ook aan ...

134
134
'Eerste zomertransfer Club Brugge bepaald: contract tot 2031'

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de twintigste landstitel uit zijn ...

357
357
Genk oogst lof in Duitsland: TD geeft fraai compliment

Donderdagavond komt de enige overgebleven Belgische club op het Europese toneel in actie. In de ...

465
465
'Club, Anderlecht, Union, ...: reuzenstrijd om CPL-uitblinker'

De ontknoping van de Jupiler Pro League nadert met rasse schreden, vlak na de komende ...

301
301
Kompany-ball verovert Europa: Del Piero kan ogen niet geloven

Verschillende kandidaten voor de eindzege maakten deze week indruk in de 1/8ste finales van de ...

119
119
Hoofdrol Peeters: spectaculaire beelden op Bevers titelfeest

Het ticket voor de Jupiler Pro League was al een tijdje binnen, woensdagavond legde SK Beveren ook ...

133
133
Hayen houdt adem in: Europees rampscenario voor Genk

Of ze het nog tot de top zes zullen schoppen valt voorlopig af te wachten, maar in de achtste finale ...

189
189
'Overmars stelt veto: Antwerp legt miljoenen klaar'

Ongeacht het verdere verloop van het seizoen gaat Antwerp een zomer vol vraagtekens tegemoet. ...

315
315
'Garcia ontdekt RSCA: trio in preselectie Rode Duivels'

Met dank aan (interim)coach Jérémy Taravel is er van een crisis plots geen sprake meer ...

309
309
'Essevee kan cashen: smaakmaker naar JPL-topclub?'

De nederlaag tegen Standard betekende de zwanenzang voor Sven Vandenbroeck als trainer van Zulte ...

279
279
'Hayen hakt knopen door: derbykoorts bij KRC Genk'

In de achtste finale van de Europa League neemt KRC Genk het straks op tegen SC Freiburg. De zenuwen ...

135
135
Ruben Van Gucht trekt aandacht in Rome met één foto

Als een ware magneet voor aandacht blijft Ruben Van Gucht de voorbije weken overal opduiken. De ...

897
897
'Leko versus Rigaux: transferclash bij Club Brugge'

Club Brugge stevent af op een heuse leegloop, want tal van goudhaantjes lijken rijp voor een ...

469
469

Meer sportnieuws