'City Football Group berooft Charleroi van sterkhouder'

39 stemmen
'City Football Group berooft Charleroi van sterkhouder'

Bij Charleroi hebben ze het voorbije jaar een nieuw elftal opgebouwd en dat leverde ook het nodige succes op. De Zebra's wisten zich vorig seizoen netjes in de top acht te parkeren en plaatsten zich dus voor de play-offs. De keerzijde daarvan is wel dat er alweer een aantal sterkhouders in de kijker lopen. Vakoun Bayo werd deze zomer al te gelde gemaakt, maar er zijn nog enkele spelers gegeerd.


Interesse voor onder meer Ken Nkuba werd al van tafel geveegd, maar ook Loïc Bessile blijkt zich in de kijker gespeeld te hebben. De 23-jarige verdediger werd een jaar geleden transfervrij overgenomen van Girondins Bordeaux en bleek een geslaagde transfer. Gaandeweg veroverde hij een basisplaats en tot dusver kwam hij 26 keer in actie, waarbij hij drie keer scoorde.

Volgens Foot Mercato kan hij nu terugkeren naar de Ligue 1, waar hij de belangstelling van Troyes gelokt heeft. Dat maakt deel uit van de City Football Group en is dus een zusterclub van onder meer Lommel SK. Ze sloten deze zomer al enkele Belgisch getinte deals, want Iké Ugbo werd definitief overgenomen van Genk en jonkies Nassim Chadli en Metinho werden op huurbasis in Lommel gestald.

SNEL BOD
Troyes zou van plan zijn om snel een bod neer te leggen bij Charleroi. Het is niet duidelijk hoeveel dat zal bedragen en hoeveel de Carolo's willen vangen. De marktwaarde van Bessilé wordt door Transfermarkt geschat op 800.000 euro. Hij zit wel in zijn laatste contractjaar op Mambourg, maar de club heeft de optie om die overeenkomst eenzijdig met een jaar te verlengen.

LEES OOK: Transfernieuws: vertrekkers Antwerp, AA Gent en Charleroi

Moet Charleroi hem bij een goed bod verkopen?

Meest recent

'Ophefmakende comeback: Mats Rits richting Belgische club'

Nadat hij er al een tijdje op een zijspoor zat, werd het aflopende contract van Mats Rits bij RSC ...

25
25
De Cat-wending doet Anderlecht dromen van krankzinnige deal

Nathan De Cat leek deze zomer vooral richting Duitsland te vertrekken, maar plots ligt er een heel ...

121
121
Van bank naar basis: Rode Duivel overbluft Garcia

In hun eerste wedstrijd op het WK liep het  niet bepaald van een leien dakje voor de Rode ...

36
36
'Sibierski slaat toe: eerste aanwinst RSCA onderweg'

Binnen ruim een maand moet RSC Anderlecht alweer vol aan de bak in de voorronde van de Europa ...

258
258
'Arsenal all-in: toptransfer Tzolis in stroomversnelling'

Hoewel de ogen van de voetbalwereld op het WK gericht zijn, draait de geruchtenmolen bij Club Brugge ...

162
162
Debast in, Mechele out: analisten geven Garcia raad

Het gelijkspel tegen Egypte biedt uiteraard stof tot discussie over de opstelling van Rudi Garcia, ...

552
552
Van Gucht vs De Bilde: Bloedmooie Russische slaat hard terug

Ruben Van Gucht lijkt de laatste jaren niet meer weg te slaan uit de media. De sportjournalist is ...

260
260
'Club Brugge breekt alle records: minstens 50 miljoen'

Club Brugge staat een bijzonder drukke zomer te wachten, maar aan centen om de vele vertrekkers te ...

452
452
Zorgen voor Garcia: vier afwezigen bij Rode Duivels

Na het gelijkspel tegen Egypte kunnen de Rode Duivels zich geen foutjes meer veroorloven. Zondag ...

310
310
STVV in diepe rouw gedompeld na tragisch overlijden

Een gewone fietstocht naar huis eindigde in een drama dat een hele gemeenschap diep raakt. In ...

120
120
'Nieuwe wending De Cat: grootmacht maakt iedereen gelukkig'

Het is nog altijd wachten tot de transferzomer bij Anderlecht helemaal losbarst. Er ligt voor ...

567
567
'Club Brugge krijgt belangrijk nieuws over vertrek Tzolis'

Het wordt voor Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Zowat de halve basiself geniet ...

239
239
KRC Genk slaat toe en legt piepjong talent vast

De Genkse jeugdopleiding lanceerde in de voorbije maanden en jaren weer enkele pareltjes. Kos ...

156
156
'WK-sores: ook Ivoorkust-speler mag Canada niet binnen'

Het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico is intussen een week aan de gang, maar van een leien ...

30
30
'Transferdomino heeft gevolgen voor Trossard en Tzolis'

Ondanks dat het WK volop aan de gang is, lijkt het nodige transfergeweld toch al los te barsten. In ...

138
138
Kalender JPL: Club opent seizoen, snel eerste Super Sunday

Het seizoen 2025/26 zit er nog maar enkele weken op in de Jupiler Pro League, maar de start van het ...

543
543
Rigaux dropt grote hint over Belg: "Bovenaan de lijst"

Dévy Rigaux kent zeer drukke eerste weken als sportief directeur bij Feyenoord. Onze ...

77
77
'Anderlecht mengt zich voor bij Cercle genoemd target'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank, maar voorlopig bleef het nog stil over ...

241
241
'Nieuwe bom Real: dit is de Galactico die Perez écht wil'

Voor het tweede seizoen op rij bleef Real Madrid achter zonder prijs en dat is voor de Koninklijke ...

203
203
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht mist jackpot, Bayern heeft beet'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

246
246
Mukau maakt korte metten met Ronaldo, Martinez sneert

Het Portugal van Roberto Martinez en Cristiano Ronaldo kwamen niet verder dan een 1-1 gelijkspel ...

111
111
Mourinho gaat hard: Real slaat wéér enorme transferslag

Real Madrid is aan een nieuw hoofdstuk begonnen onder José Mourinho en president Florentino ...

165
165
Lommel laat verdediger vertrekken, PSV-Belg naar Duitsland

De transfermolen begint stilaan op volle toeren te draaien in binnen- en buitenland. Er valt ...

30
30
'KRC Genk schrikt: Real meldt zich voor goudhaantje'

KRC Genk blijft van seizoen tot seizoen wisselvallig presteren en greep in de voorbije maanden ...

343
343
AA Gent verrast compleet met aanwinst uit eerste nationale

AA Gent was de voorbije dagen al druk in de weer op de transfermarkt. Het strikte Christian Burgess ...

136
136

Meer sportnieuws