'City Football Group berooft Charleroi van sterkhouder'

door
'City Football Group berooft Charleroi van sterkhouder'

Bij Charleroi hebben ze het voorbije jaar een nieuw elftal opgebouwd en dat leverde ook het nodige succes op. De Zebra's wisten zich vorig seizoen netjes in de top acht te parkeren en plaatsten zich dus voor de play-offs. De keerzijde daarvan is wel dat er alweer een aantal sterkhouders in de kijker lopen. Vakoun Bayo werd deze zomer al te gelde gemaakt, maar er zijn nog enkele spelers gegeerd.


Interesse voor onder meer Ken Nkuba werd al van tafel geveegd, maar ook Loïc Bessile blijkt zich in de kijker gespeeld te hebben. De 23-jarige verdediger werd een jaar geleden transfervrij overgenomen van Girondins Bordeaux en bleek een geslaagde transfer. Gaandeweg veroverde hij een basisplaats en tot dusver kwam hij 26 keer in actie, waarbij hij drie keer scoorde.

Volgens Foot Mercato kan hij nu terugkeren naar de Ligue 1, waar hij de belangstelling van Troyes gelokt heeft. Dat maakt deel uit van de City Football Group en is dus een zusterclub van onder meer Lommel SK. Ze sloten deze zomer al enkele Belgisch getinte deals, want Iké Ugbo werd definitief overgenomen van Genk en jonkies Nassim Chadli en Metinho werden op huurbasis in Lommel gestald.

SNEL BOD
Troyes zou van plan zijn om snel een bod neer te leggen bij Charleroi. Het is niet duidelijk hoeveel dat zal bedragen en hoeveel de Carolo's willen vangen. De marktwaarde van Bessilé wordt door Transfermarkt geschat op 800.000 euro. Hij zit wel in zijn laatste contractjaar op Mambourg, maar de club heeft de optie om die overeenkomst eenzijdig met een jaar te verlengen.

LEES OOK: Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Moet Charleroi hem bij een goed bod verkopen?

Meest recent

"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

109
109
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

27
27
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

103
103
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

101
101
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

64
64
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

228
228
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

102
102
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

528
528
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

393
393
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

442
442
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

116
116
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

599
599
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

212
212
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

269
269
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

328
328
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

135
135
Eddy Snelders opnieuw voor rechter: confrontatie dreigt

Morgen staat Eddy Snelders opnieuw in het middelpunt van de belangstelling, dit keer voor het ...

89
89
Antwerp heeft miljoenentransfer helemaal beet

Antwerp heeft zich dinsdag al geplaatst voor de halve finale van de beker en wil straks ook nog de ...

237
237
'Leegloop op Lisp? 3 Lierse goudhaantjes gegeerd'

Lierse schreef de voorbije jaren een mooi verhaal. Het groeide uit tot een stabiele club in 1B die ...

214
214
'Verbannen' Rode Duivel wil Garcia keuzestress bezorgen

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat zal ongetwijfeld ook zijn weerslag hebben op ...

91
91
Lieveling terug in Gent, Cercle casht stevig

We zijn intussen toch al bijna halfweg de wintermercato. Er worden dan ook alsmaar meer deals ...

106
106
Westerlo rondt transferdeal met Rangers helemaal af

Bij Westerlo hebben ze in de voorbije mercato's de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer ...

50
50
'KV Mechelen wijst miljoenenbod naar prullenmand'

KV Mechelen prijkt nog steeds op een zeer knappe vijfde plaats in de Jupiler Pro League en mag dus ...

320
320
Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Besnik Hasi sprak op winterstage met DAZN. Peter Morren was de interviewer van dienst en legde hem ...

306
306
De Mil heeft transferboodschap voor ongeruste AA Gent-fans

Bij AA Gent moeten ze donderdag aan de bak in het Lotto Park. De start onder Rik De Mil was ...

275
275

Meer sportnieuws