TU: 'Anderlecht all-in voor Zirkzee, wending rond Vertonghen'

door
TU: 'Anderlecht all-in voor Zirkzee, wending rond Vertonghen'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge moeten ze alsmaar meer rekening houden met een vertrek van Hans Vanaken. De spelmaker zou zelf zijn zinnen gezet hebben op een transfer naar West Ham en dat weten ze in Engeland ook. De Hammers zouden daarom snel met een fel verbeterd bod gaan komen. Ze hopen dat daarmee en omwille van de wil van de speler Club nu wel overstag zal gaan.



In dat geval zal Club wel een vervanger moeten zoeken. De namen van Sander Berge en Nicolas Raskin blijven rondgaan en bij een vertrek van Vanaken zal Club de inspanningen voor hen zeker opdrijven. Beiden zijn echter wel heel andere types dan Vanaken, waardoor Club wellicht nog een meer gelijkaardig profiel zal moeten zoeken.

Een andere naam die de voorbije dagen zoemde bij Club, was die van Jan Vertonghen. De Rode Duivel werd genoemd nadat duidelijk werd dat hij denkt aan vertrekken bij Benfica, waar hij zijn basisplaats kwijt is. Club zou echter geen interesse hebben in de 35-jarige. Ook voor het eveneens genoemde FC Kopenhagen is Vertonghen geen optie.



Wie wel een doelwit blijft voor Club, is Rasmus Höjlund. Het legde ook al een bod van 8,5 miljoen euro neer voor de Deense spits, maar na diens sensationele seizoensbegin lijkt een transfer moeilijk te gaan worden. Sturm Graz wil minstens 10 miljoen euro voor de 19-jarige en ziet bovendien dat ook Atalanta, Newcastle United en Celta Vigo zich inmiddels gemeld hebben.

Anderlecht lijkt dan weer all-in te gaan voor een terugkeer van Joshua Zirkzee. Paars-Wit zou zelfs al een bod van rond de 10 miljoen euro neergelegd hebben bij Bayern München. Daarmee voldoen ze in principe aan de vraagprijs en volgens Wesley Hoedt gaf Zirkzee zelf ook al te kennen dat hij graag terug naar het Lotto Park wil. Anderlecht mag dus hopen dat de transfer snel rond raakt.



Dat zorgt er wel voor dat de speelkansen van enkele spelers verder gehypothekeerd worden. Zo zou Benito Raman in dat geval mogen vertrekken en Anouar Ait El Hadj zou zelf weg willen. De 20-jarige viel vorig seizoen naast de basiself en ook onder Felice Mazzu komt hij voorlopig amper aan de bak. Hij zou daarom al aangegeven hebben dat hij wil vertrekken en er zou ook interesse uit het buitenland zijn, al is die nog niet concreet.

Bij KRC Genk hebben ze donderdag de verkoop van Jhon Lucumi helemaal afgerond. De Colombiaanse verdediger trekt voor 8 miljoen euro naar Bologna, waar hij voor drie seizoenen tekende. Dat ging ook gepaard met een opvallende onthulling. Vorige zomer zou Lucumi namelijk op het punt gestaan hebben om naar FC Barcelona te verkassen, maar die transfer sprong op 'enkele details' uiteindelijk nog af.



Wie niet zal vertrekken, is Andreas Nemeth. De 19-jarige spits verzamelde nog maar geringe speelminuten bij de A-ploeg, maar kan daarin wel al indrukwekkende cijfers voorleggen. Hij is bezig aan zijn laatste contractjaar, maar geeft aan zich uitstekend te voelen in Genk en de verwachting is dat hij snel een nieuw contract gaat tekenen.

Union verloor deze zomer al de nodige sterkhouders en moet ook nog een vertrek van Teddy Teuma vrezen. De aanvoerder werd al gelinkt aan Standard en geeft aan gecharmeerd te zijn door de interesse. Hij sluit verder een transfer deze zomer niet uit, al laat hij dat voorlopig gewoon over aan zijn management.

BUITENLAND



Cristiano Ronaldo blijft op ramkoers liggen met Manchester United. De Portugees wil absoluut vertrekken en de club wil stilaan ook van hem af, alleen is het stilaan wel de vraag of een andere club wel op zijn komst zit te wachten. Zijn makelaar Jorge Mendes ging hem nu ook aanbieden bij Borussia Dortmund, dat nog een spits zoekt na het uitvallen van Haller. Ook de Duitse vice-kampioen bedankte echter.

United staat wel op het punt om een grote slag te slaan, want de komst van Casemiro lijkt bijna rond te zijn. De Braziliaanse middenvelder komt over van Real Madrid voor een som die kan oplopen tot 70 miljoen euro en zou één van de komende dagen voor vier jaar tekenen op Old Trafford. Bij Real zijn ze alvast bezig met een opvolger en zouden ze hun pijlen gericht hebben op zijn landgenoot Bruno Guimarães (Newcastle).



Een andere naam die plots ook de ronde doet bij de Engelse grootmacht, is die van Yannick Carrasco. Erik ten Hag wil er immers absoluut een flankaanvaller bij, maar dreigt naast eerste keuze Antony (Ajax) te grijpen. Als alternatief duikt dus Carrasco op, die voor amper 30 miljoen euro overgenomen zou kunnen worden van Atletico Madrid. United onderzoekt wel nog andere pistes, zoals die van Christian Pulisic (Chelsea) en Cody Gakpo (PSV).

LEES OOK: Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

Zal Vanaken zijn transfer nog krijgen?

Meest recent

Lukaku haakt af bij Rode Duivels: puzzelen voor Garcia

Dinsdag bliezen de Rode Duivels in Tubeke, om daags nadien koers te zetten richting de Verenigde ...

41
41
Anderlecht moet dokken: spelers passeren langs de kassa

Met de hakken over de sloot verzekerde RSC Anderlecht zich van een plekje in de Champions' ...

86
86
Zorgwekkende update rond Boskamp: fans reageren geschokt

De zorgen rond Jan Boskamp nemen toe. Tijdens een recente uitzending liet René van der Gijp ...

81
81
Madou zet Club Brugge op scherp: straffe woorden voor PO's

Club Brugge gaat Play-Off 1 in als achtervolger. De ambities van Blauw-Zwart zijn duidelijk: ...

143
143
Meunier verbaast iedereen met toekomstplannen

Thomas Meunier was afgelopen speeldag de grote man bij Lille met een doelpunt en een assist. De ...

103
103
Zinho Vanheusden doet emotionele bekentenis

Zinho Vanheusden stopte op 26-jarige leeftijd al met profvoetbal. De centrale verdediger kende ...

76
76
Debast doet boekje open over Anderlecht én De Cat

De Rode Duivels kampen met een blessuregolf. Bondscoach Rudi Garcia kan over verschillende pionnen ...

152
152
STVV primus van de JPL: groot wapen Vrancken in PO’s

Het viel op afgelopen speeldag, veel doelpunten vanuit stilstaande fases. Het Laatste Nieuws vond ...

35
35
Noa Lang doet pittige onthulling over horrorblessure

Het waren geen beelden voor gevoelige kijkers. Noa Lang liep tijdens de Champions League-clash ...

56
56
Anderlecht in vrije val: dit wordt nu duidelijk

RSC Anderlecht heeft zich geplaatst voor Play-Off 1, maar de afgelopen weken sputtert de motor weer. ...

282
282
Hayen krijgt raad: Genk-miscast moet er meteen uit

KRC Genk greep net naast een ticket voor Play-Off 1. De Limburgers sloten het seizoen af met een 5-5 ...

216
216
Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Royal Antwerp FC wist Play-Off 1 niet te bereiken. The Great Old keek zelfs even tegen ...

206
206
Steven Defour maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht ging op de laatste speeldag van de reguliere competitie pijnlijk onderuit tegen ...

142
142
Jan Vertonghen mee naar WK? Mannaert hakt knopen door

Wie Rode Duivels zegt, zegt Jan Vertonghen (157 caps). De recordinternational is inmiddels al ...

115
115
Brusselmans zorgt voor kippenvel: "Zou het nooit doen"

Herman Brusselmans heeft met een onverwacht gezinsmoment iedereen naar de keel gegrepen. De ...

19
19
TRANSFERUURTJE: ‘Standard en Club kijken in JPL, Anderlecht dubt’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

175
175
Ruben Van Gucht duikt in pikant avontuur met blonde BV

Hij slijpt de messen. Letterlijk en figuurlijk. Ruben Van Gucht lijkt klaar om opnieuw toe te slaan, ...

62
62
Titelrace barst los: Union, Club Brugge of underdog?

Union, Club Brugge, STVV, AA Gent, KV Mechelen en RSC Anderlecht. Ziedaar de zes ploegen die straks ...

100
100
'Hard verdict Hayen: sterkhouder out bij KRC Genk?'

KRC Genk verspeelde zondag een uitgelezen kans om zich op de valreep alsnog bij de top zes scharen. ...

311
311
Aftellen naar de play-offs: de ultieme 11 van de JPL

De echte prijzen worden pas aan de meet uitgedeeld, maar met de reguliere competitie achter de rug ...

139
139
Vanhaezebrouck helpt topclubs: vijf koopjes in JPL

De voorbije maanden drukten weer heel wat smaakmakers hun stempel op de Belgische velden. Niet ...

463
463
JPL 2025-26: 10 opvallende cijfers na regulier seizoen

Nu alle tickets verdeeld zijn maakt de reguliere competitie plaats voor de play-offs. Vooraleer het ...

157
157
Club of Union dé titelfavoriet? Filip Joos bekent kleur

Na de huidige interland-periode gaat de titelstrijd in de Champions' Play-Offs van start. De meeste ...

405
405
'Openda-drama deint uit: drastische beslissing Juventus'

De Rode Duivels blazen dinsdag verzamelen in Tubeke in aanloop naar hun stage in de VS. Voor een ...

129
129
Groot gemis: "Hij is samen met Tzolis beste speler in JPL"

De kaarten zijn geschud in de Jupiler Pro League, de plekjes in de verschillende Play-Offs zijn ...

247
247

Meer sportnieuws