TU: 'Anderlecht all-in voor Zirkzee, wending rond Vertonghen'

door
TU: 'Anderlecht all-in voor Zirkzee, wending rond Vertonghen'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge moeten ze alsmaar meer rekening houden met een vertrek van Hans Vanaken. De spelmaker zou zelf zijn zinnen gezet hebben op een transfer naar West Ham en dat weten ze in Engeland ook. De Hammers zouden daarom snel met een fel verbeterd bod gaan komen. Ze hopen dat daarmee en omwille van de wil van de speler Club nu wel overstag zal gaan.



In dat geval zal Club wel een vervanger moeten zoeken. De namen van Sander Berge en Nicolas Raskin blijven rondgaan en bij een vertrek van Vanaken zal Club de inspanningen voor hen zeker opdrijven. Beiden zijn echter wel heel andere types dan Vanaken, waardoor Club wellicht nog een meer gelijkaardig profiel zal moeten zoeken.

Een andere naam die de voorbije dagen zoemde bij Club, was die van Jan Vertonghen. De Rode Duivel werd genoemd nadat duidelijk werd dat hij denkt aan vertrekken bij Benfica, waar hij zijn basisplaats kwijt is. Club zou echter geen interesse hebben in de 35-jarige. Ook voor het eveneens genoemde FC Kopenhagen is Vertonghen geen optie.



Wie wel een doelwit blijft voor Club, is Rasmus Höjlund. Het legde ook al een bod van 8,5 miljoen euro neer voor de Deense spits, maar na diens sensationele seizoensbegin lijkt een transfer moeilijk te gaan worden. Sturm Graz wil minstens 10 miljoen euro voor de 19-jarige en ziet bovendien dat ook Atalanta, Newcastle United en Celta Vigo zich inmiddels gemeld hebben.

Anderlecht lijkt dan weer all-in te gaan voor een terugkeer van Joshua Zirkzee. Paars-Wit zou zelfs al een bod van rond de 10 miljoen euro neergelegd hebben bij Bayern München. Daarmee voldoen ze in principe aan de vraagprijs en volgens Wesley Hoedt gaf Zirkzee zelf ook al te kennen dat hij graag terug naar het Lotto Park wil. Anderlecht mag dus hopen dat de transfer snel rond raakt.



Dat zorgt er wel voor dat de speelkansen van enkele spelers verder gehypothekeerd worden. Zo zou Benito Raman in dat geval mogen vertrekken en Anouar Ait El Hadj zou zelf weg willen. De 20-jarige viel vorig seizoen naast de basiself en ook onder Felice Mazzu komt hij voorlopig amper aan de bak. Hij zou daarom al aangegeven hebben dat hij wil vertrekken en er zou ook interesse uit het buitenland zijn, al is die nog niet concreet.

Bij KRC Genk hebben ze donderdag de verkoop van Jhon Lucumi helemaal afgerond. De Colombiaanse verdediger trekt voor 8 miljoen euro naar Bologna, waar hij voor drie seizoenen tekende. Dat ging ook gepaard met een opvallende onthulling. Vorige zomer zou Lucumi namelijk op het punt gestaan hebben om naar FC Barcelona te verkassen, maar die transfer sprong op 'enkele details' uiteindelijk nog af.



Wie niet zal vertrekken, is Andreas Nemeth. De 19-jarige spits verzamelde nog maar geringe speelminuten bij de A-ploeg, maar kan daarin wel al indrukwekkende cijfers voorleggen. Hij is bezig aan zijn laatste contractjaar, maar geeft aan zich uitstekend te voelen in Genk en de verwachting is dat hij snel een nieuw contract gaat tekenen.

Union verloor deze zomer al de nodige sterkhouders en moet ook nog een vertrek van Teddy Teuma vrezen. De aanvoerder werd al gelinkt aan Standard en geeft aan gecharmeerd te zijn door de interesse. Hij sluit verder een transfer deze zomer niet uit, al laat hij dat voorlopig gewoon over aan zijn management.

BUITENLAND



Cristiano Ronaldo blijft op ramkoers liggen met Manchester United. De Portugees wil absoluut vertrekken en de club wil stilaan ook van hem af, alleen is het stilaan wel de vraag of een andere club wel op zijn komst zit te wachten. Zijn makelaar Jorge Mendes ging hem nu ook aanbieden bij Borussia Dortmund, dat nog een spits zoekt na het uitvallen van Haller. Ook de Duitse vice-kampioen bedankte echter.

United staat wel op het punt om een grote slag te slaan, want de komst van Casemiro lijkt bijna rond te zijn. De Braziliaanse middenvelder komt over van Real Madrid voor een som die kan oplopen tot 70 miljoen euro en zou één van de komende dagen voor vier jaar tekenen op Old Trafford. Bij Real zijn ze alvast bezig met een opvolger en zouden ze hun pijlen gericht hebben op zijn landgenoot Bruno Guimarães (Newcastle).



Een andere naam die plots ook de ronde doet bij de Engelse grootmacht, is die van Yannick Carrasco. Erik ten Hag wil er immers absoluut een flankaanvaller bij, maar dreigt naast eerste keuze Antony (Ajax) te grijpen. Als alternatief duikt dus Carrasco op, die voor amper 30 miljoen euro overgenomen zou kunnen worden van Atletico Madrid. United onderzoekt wel nog andere pistes, zoals die van Christian Pulisic (Chelsea) en Cody Gakpo (PSV).

LEES OOK: 'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

Zal Vanaken zijn transfer nog krijgen?

Meest recent

'Kompany helemaal verloren: monstertransfer in de maak'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor een belangrijk ...

0
0
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak'

Club Brugge zet de toon voor de zomermercato: 40 miljoen bleek zelfs in januari niet genoeg om hen ...

829
829
Leko maakt statement: exit in mineur bij Club Brugge?

Club Brugge heeft op papier wellicht de breedste selectie in België. Wanneer iedereen fit is ...

42
42
'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

RSC Anderlecht hoopt eerstdaags Alfred Schreuder voor te stellen als nieuwe T1, maar op de ...

115
115
Under Review: Lardot eist sanctie, meeval voor STVV

Speeldag 25 in de Jupiler Pro League stond in het teken van de hevige sneeuwval, maar ook de ...

123
123
'Anderlecht gaat all-in voor Schreuder: plan B bekend'

RSC Anderlecht hoopt liever vandaag dan morgen een nieuwe hoofdcoach aan te stellen. De voornaamste ...

319
319
Leko vloekt: Club Brugge vreest mokerslag uit ziekenboeg

Club Brugge heeft weinig tijd om na te genieten van de derbyzege tegen Cercle Brugge, want in de ...

341
341
Ruben Van Gucht mikpunt van spot: ‘Taxi staat klaar’

Met een zorgvuldig opgebouwde reputatie als sportjournalist leek Ruben Van Gucht jarenlang ...

197
197
Alderwereld geeft raad: "Kies daarom voor België of Marokko"

Toby Alderweireld is alomtegenwoordig. Op tv, in de kranten, online en ook in de Nederlandse pers. ...

245
245
Witte rook: Frutos heeft nieuwe club helemaal beet

Er was de afgelopen dagen wat spanning rondom Nicolas Frutos. Hij leek op weg naar Sporting ...

87
87
JPL-topclub haakt af: Albert ziet top zes verdwijnen

Een aantal clubs kunnen de top zes stilaan vergeten. Eén club kende afgelopen weekend een ...

193
193
'Anderlecht met bommetje: Overmars en twee Belgen'

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard op zoek naar een nieuwe sportieve baas. Het ...

889
889
Rode Duivel bij Anderlecht: Hein vindt het geen goed idee

RSC Anderlecht speelde alweer geen goede match tegen La Louvière en bleef op 0-0 steken. De ...

203
203
Bayat baalt: "Maakte de coach daar een fout? Neen, wij!"

Sporting Charleroi kende een aantal weken een heropleving met Hans Cornelis, maar zoals wel vaker ...

52
52
Drama bij Ajax: einde seizoen voor winterse topaankoop

Ajax kent een zeer moeilijk seizoen en de club pakte in januari uit met een aantal stevige ...

43
43
Kritiek op keuze Anderlecht: "Laat hem daar!"

Bij RSC Anderlecht verloopt de zoektocht naar een opvolger voor de ontslagen Besnik Hasi bijzonder ...

329
329
'Atletico Madrid wil Club Brugge beroven van toptalent'

Atlético Madrid speelt woensdagavond op het veld van Club Brugge een belangrijk duel in de ...

293
293
Goots waarschuwt voor rampscenario bij Antwerp

Antwerp heeft zondag opnieuw een pijnlijke dag beleefd. In een ondergesneeuwde Bosuil ging het met ...

168
168
'Anderlecht zoekt TD: eerste naam doet de ronde'

RSC Anderlecht ontsloeg Olivier Renard en de Brusselaars zijn ondertussen op zoek naar een opvolger. ...

402
402
'Schreuder naar Anderlecht: nieuwe wending in dossier'

De voorbije dagen was er even euforie bij Anderlecht na de straffe kwalificatie voor de bekerfinale, ...

355
355
Probleempositie Club? "In vergelijking met die toppers..."

Club Brugge deed afgelopen weekend een uitstekende zaak in de titelstrijd. Het naderde tot op drie ...

236
236
Alarmbellen gaan af bij Union na dramatische reeks

De titelstrijd is afgelopen weekend weer wat spannender geworden. STVV en Club Brugge boekten zeges ...

69
69
Clash bij Anderlecht? "Schreuder zal er niet mee lachen"

Het blijft wachten op een nieuwe trainer bij Anderlecht. Paars-Wit richt nog altijd zijn pijlen op ...

396
396
STVV komt met opmerkelijke reactie na racisme-incident

Er viel heel wat na te kaarten over de slotwedstrijd van de 25ste speeldag in de Jupiler Pro League ...

134
134
'Deco geobsedeerd: op één jaar van JPL naar Barça'

De Jupiler Pro League bleek de voorbije jaren een uitstekende springplank voor jongere spelers om de ...

77
77

Meer sportnieuws