TU: 'Anderlecht all-in voor Zirkzee, wending rond Vertonghen'

359
TU: 'Anderlecht all-in voor Zirkzee, wending rond Vertonghen'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge moeten ze alsmaar meer rekening houden met een vertrek van Hans Vanaken. De spelmaker zou zelf zijn zinnen gezet hebben op een transfer naar West Ham en dat weten ze in Engeland ook. De Hammers zouden daarom snel met een fel verbeterd bod gaan komen. Ze hopen dat daarmee en omwille van de wil van de speler Club nu wel overstag zal gaan.



In dat geval zal Club wel een vervanger moeten zoeken. De namen van Sander Berge en Nicolas Raskin blijven rondgaan en bij een vertrek van Vanaken zal Club de inspanningen voor hen zeker opdrijven. Beiden zijn echter wel heel andere types dan Vanaken, waardoor Club wellicht nog een meer gelijkaardig profiel zal moeten zoeken.

Een andere naam die de voorbije dagen zoemde bij Club, was die van Jan Vertonghen. De Rode Duivel werd genoemd nadat duidelijk werd dat hij denkt aan vertrekken bij Benfica, waar hij zijn basisplaats kwijt is. Club zou echter geen interesse hebben in de 35-jarige. Ook voor het eveneens genoemde FC Kopenhagen is Vertonghen geen optie.



Wie wel een doelwit blijft voor Club, is Rasmus Höjlund. Het legde ook al een bod van 8,5 miljoen euro neer voor de Deense spits, maar na diens sensationele seizoensbegin lijkt een transfer moeilijk te gaan worden. Sturm Graz wil minstens 10 miljoen euro voor de 19-jarige en ziet bovendien dat ook Atalanta, Newcastle United en Celta Vigo zich inmiddels gemeld hebben.

Anderlecht lijkt dan weer all-in te gaan voor een terugkeer van Joshua Zirkzee. Paars-Wit zou zelfs al een bod van rond de 10 miljoen euro neergelegd hebben bij Bayern München. Daarmee voldoen ze in principe aan de vraagprijs en volgens Wesley Hoedt gaf Zirkzee zelf ook al te kennen dat hij graag terug naar het Lotto Park wil. Anderlecht mag dus hopen dat de transfer snel rond raakt.



Dat zorgt er wel voor dat de speelkansen van enkele spelers verder gehypothekeerd worden. Zo zou Benito Raman in dat geval mogen vertrekken en Anouar Ait El Hadj zou zelf weg willen. De 20-jarige viel vorig seizoen naast de basiself en ook onder Felice Mazzu komt hij voorlopig amper aan de bak. Hij zou daarom al aangegeven hebben dat hij wil vertrekken en er zou ook interesse uit het buitenland zijn, al is die nog niet concreet.

Bij KRC Genk hebben ze donderdag de verkoop van Jhon Lucumi helemaal afgerond. De Colombiaanse verdediger trekt voor 8 miljoen euro naar Bologna, waar hij voor drie seizoenen tekende. Dat ging ook gepaard met een opvallende onthulling. Vorige zomer zou Lucumi namelijk op het punt gestaan hebben om naar FC Barcelona te verkassen, maar die transfer sprong op 'enkele details' uiteindelijk nog af.



Wie niet zal vertrekken, is Andreas Nemeth. De 19-jarige spits verzamelde nog maar geringe speelminuten bij de A-ploeg, maar kan daarin wel al indrukwekkende cijfers voorleggen. Hij is bezig aan zijn laatste contractjaar, maar geeft aan zich uitstekend te voelen in Genk en de verwachting is dat hij snel een nieuw contract gaat tekenen.

Union verloor deze zomer al de nodige sterkhouders en moet ook nog een vertrek van Teddy Teuma vrezen. De aanvoerder werd al gelinkt aan Standard en geeft aan gecharmeerd te zijn door de interesse. Hij sluit verder een transfer deze zomer niet uit, al laat hij dat voorlopig gewoon over aan zijn management.

BUITENLAND



Cristiano Ronaldo blijft op ramkoers liggen met Manchester United. De Portugees wil absoluut vertrekken en de club wil stilaan ook van hem af, alleen is het stilaan wel de vraag of een andere club wel op zijn komst zit te wachten. Zijn makelaar Jorge Mendes ging hem nu ook aanbieden bij Borussia Dortmund, dat nog een spits zoekt na het uitvallen van Haller. Ook de Duitse vice-kampioen bedankte echter.

United staat wel op het punt om een grote slag te slaan, want de komst van Casemiro lijkt bijna rond te zijn. De Braziliaanse middenvelder komt over van Real Madrid voor een som die kan oplopen tot 70 miljoen euro en zou één van de komende dagen voor vier jaar tekenen op Old Trafford. Bij Real zijn ze alvast bezig met een opvolger en zouden ze hun pijlen gericht hebben op zijn landgenoot Bruno Guimarães (Newcastle).



Een andere naam die plots ook de ronde doet bij de Engelse grootmacht, is die van Yannick Carrasco. Erik ten Hag wil er immers absoluut een flankaanvaller bij, maar dreigt naast eerste keuze Antony (Ajax) te grijpen. Als alternatief duikt dus Carrasco op, die voor amper 30 miljoen euro overgenomen zou kunnen worden van Atletico Madrid. United onderzoekt wel nog andere pistes, zoals die van Christian Pulisic (Chelsea) en Cody Gakpo (PSV).

LEES OOK: Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Zal Vanaken zijn transfer nog krijgen?

Meest recent

'Nainggolan moet zich vrijdag voor rechtbank verantwoorden'

Radja Nainggolan beleeft een woelig seizoen bij Patro Eisden, want de resultaten van de ploeg vallen ...

2
2
Van Himst: "Ze hebben hem bij Anderlecht een vuile loer gedraaid"

Bij Anderlecht rekenen ze nog steeds hard op Neerpede om talent te leveren aan de A-ploeg én ...

44
44
Kompany krijgt zeer heldere opdracht van Bayern-bestuur

Vincent Kompany mag dan wel ontslagen zijn uit het ziekenhuis, maar op de bank moeten we hem ...

22
22
'Godts krijgt geweldig nieuws van PSG én privé'

Mika Godts versierde vorige zomer een absolute droomtransfer, want na een sensationeel seizoen bij ...

41
41
Union vernieuwt sneller dan verwacht: Hubert velt oordeel

De voorbije jaren bleek het elk seizoen het lot van Union dat het zijn elftal grondig moest ...

27
27
Waalse pers slaat alarm bij Duivels: Van Bommel moet ingrijpen

Volgende week is Mark van Bommel weer aan zet, want dan moet hij zijn selectie bekend maken voor de ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Standard liet topper liggen, dubbele exit Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

71
71
‘Standard moet verkopen: zestal voor miljoenenjackpot’

Standard Luik vocht de afgelopen jaren tegen financiële malaise. Het ergste lijkt voorbij, maar ...

115
115
Marc Coucke getroffen door spijkerharde beslissing

Voor Coucke zijn het niet meteen de leukste weken. De zakenman kreeg onlangs dan wel goed nieuws in ...

90
90
Vrancken zet Schotland op stelten: rel met grote rivaal

Het Hearts van Wouter Vrancken speelde 2-2 gelijk tegen Rangers. De Schotse revelatie van vorig ...

53
53
"Als ik het kon overdoen, had ik niet bij Standard getekend"

Standard zit niet bepaald in blakende vorm de laatste weken, want het kijkt intussen al tegen vier ...

102
102
Antwerp koestert nieuwe diamant: "Een mooie toekomst"

Antwerp rechtte vorig weekend de rug na maar liefst vijf nederlagen op rij. De Great Old pakte een ...

89
89
Nederlandse analist kraakt Europese toptrainer: 'Die is gestoord'

In de Nederlandse voetbalprogramma's zitten ze nooit verlegen om een gepeperde mening. In Vandaag ...

96
96
Mission impossible? 'Volgende klepper probeert voor Tresoldi'

Nicolo Tresoldi gaat de laatste tijd over de tongen van zowat heel voetbalminnend Europa. De ...

111
111
'Genk heeft eerste winteraanwinst nu al beet'

KRC Genk beleeft een moeilijk seizoen tot dusver, want het kan nog niet aan de verwachtingen ...

146
146
Bart Verhaeghe verrast met grote beslissing over dochter Lisa

Bart Verhaeghe heeft met Club Brugge de voorbije jaren grote successen geboekt, ook op het Europese ...

254
254
'Hersenvliesontsteking bij Kompany: terugkeerdatum bekend'

De voorbije dagen heersten er grote zorgen over de gezondheid van Vincent Kompany, nadat de trainer ...

182
182
Muja doet opvallende voorspelling: "Daar blijft STVV niet staan"

STVV verloor na een degelijke prestatie met 3-2 van Club Brugge, maar bleef zo wel achter met een ...

53
53
Exit bij Standard: "Na komst Euvrard was het snel over"

Bij Standard lieten ze afgelopen zomer een aantal spelers die het jaar voordien naar de Vurige Stede ...

133
133
Van Himst baalt enorm: "Hij had bij Anderlecht moeten blijven"

Bij RSC Anderlecht staat er druk op de ketel. Vooral door de bekeruitschakeling is er nu een soort ...

290
290
OHL krijgt harde kritiek na CL-afgang: "Het is alsof ze..."

OH Leuven is bij de vrouwen niet echt bezig aan een goed seizoen. De landskampioen heeft het toch ...

44
44
‘Lukaku niet welkom: Coucke woest op één man’

Marc Coucke droomt al maanden van een terugkeer van Romelu Lukaku naar Anderlecht. Vanuit Turkije ...

696
696
Ballon d’Or wordt nachtmerrie: Kane krijgt de volle laag

Harry Kane mag zich sinds maandagavond de beste voetballer ter wereld noemen. Maar lang niet ...

172
172
Antwerp legt de lat hoog: "Binnen de drie jaar..."

Royal Antwerp FC heeft officieel zijn Raad van Bestuur meegedeeld. Dat deden ze via de clubkanalen. ...

118
118
Standard liet JPL-topper schieten: "Sprak in de zomer met Wilmots"

Standard is niet goed bezig. De Rouches moeten dringend gaan winnnen, dat beseffen ze ook. Sportief ...

70
70

Meer sportnieuws