TU: 'Anderlecht all-in voor Zirkzee, wending rond Vertonghen'

359 stemmen
TU: 'Anderlecht all-in voor Zirkzee, wending rond Vertonghen'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge moeten ze alsmaar meer rekening houden met een vertrek van Hans Vanaken. De spelmaker zou zelf zijn zinnen gezet hebben op een transfer naar West Ham en dat weten ze in Engeland ook. De Hammers zouden daarom snel met een fel verbeterd bod gaan komen. Ze hopen dat daarmee en omwille van de wil van de speler Club nu wel overstag zal gaan.



In dat geval zal Club wel een vervanger moeten zoeken. De namen van Sander Berge en Nicolas Raskin blijven rondgaan en bij een vertrek van Vanaken zal Club de inspanningen voor hen zeker opdrijven. Beiden zijn echter wel heel andere types dan Vanaken, waardoor Club wellicht nog een meer gelijkaardig profiel zal moeten zoeken.

Een andere naam die de voorbije dagen zoemde bij Club, was die van Jan Vertonghen. De Rode Duivel werd genoemd nadat duidelijk werd dat hij denkt aan vertrekken bij Benfica, waar hij zijn basisplaats kwijt is. Club zou echter geen interesse hebben in de 35-jarige. Ook voor het eveneens genoemde FC Kopenhagen is Vertonghen geen optie.



Wie wel een doelwit blijft voor Club, is Rasmus Höjlund. Het legde ook al een bod van 8,5 miljoen euro neer voor de Deense spits, maar na diens sensationele seizoensbegin lijkt een transfer moeilijk te gaan worden. Sturm Graz wil minstens 10 miljoen euro voor de 19-jarige en ziet bovendien dat ook Atalanta, Newcastle United en Celta Vigo zich inmiddels gemeld hebben.

Anderlecht lijkt dan weer all-in te gaan voor een terugkeer van Joshua Zirkzee. Paars-Wit zou zelfs al een bod van rond de 10 miljoen euro neergelegd hebben bij Bayern München. Daarmee voldoen ze in principe aan de vraagprijs en volgens Wesley Hoedt gaf Zirkzee zelf ook al te kennen dat hij graag terug naar het Lotto Park wil. Anderlecht mag dus hopen dat de transfer snel rond raakt.



Dat zorgt er wel voor dat de speelkansen van enkele spelers verder gehypothekeerd worden. Zo zou Benito Raman in dat geval mogen vertrekken en Anouar Ait El Hadj zou zelf weg willen. De 20-jarige viel vorig seizoen naast de basiself en ook onder Felice Mazzu komt hij voorlopig amper aan de bak. Hij zou daarom al aangegeven hebben dat hij wil vertrekken en er zou ook interesse uit het buitenland zijn, al is die nog niet concreet.

Bij KRC Genk hebben ze donderdag de verkoop van Jhon Lucumi helemaal afgerond. De Colombiaanse verdediger trekt voor 8 miljoen euro naar Bologna, waar hij voor drie seizoenen tekende. Dat ging ook gepaard met een opvallende onthulling. Vorige zomer zou Lucumi namelijk op het punt gestaan hebben om naar FC Barcelona te verkassen, maar die transfer sprong op 'enkele details' uiteindelijk nog af.



Wie niet zal vertrekken, is Andreas Nemeth. De 19-jarige spits verzamelde nog maar geringe speelminuten bij de A-ploeg, maar kan daarin wel al indrukwekkende cijfers voorleggen. Hij is bezig aan zijn laatste contractjaar, maar geeft aan zich uitstekend te voelen in Genk en de verwachting is dat hij snel een nieuw contract gaat tekenen.

Union verloor deze zomer al de nodige sterkhouders en moet ook nog een vertrek van Teddy Teuma vrezen. De aanvoerder werd al gelinkt aan Standard en geeft aan gecharmeerd te zijn door de interesse. Hij sluit verder een transfer deze zomer niet uit, al laat hij dat voorlopig gewoon over aan zijn management.

BUITENLAND



Cristiano Ronaldo blijft op ramkoers liggen met Manchester United. De Portugees wil absoluut vertrekken en de club wil stilaan ook van hem af, alleen is het stilaan wel de vraag of een andere club wel op zijn komst zit te wachten. Zijn makelaar Jorge Mendes ging hem nu ook aanbieden bij Borussia Dortmund, dat nog een spits zoekt na het uitvallen van Haller. Ook de Duitse vice-kampioen bedankte echter.

United staat wel op het punt om een grote slag te slaan, want de komst van Casemiro lijkt bijna rond te zijn. De Braziliaanse middenvelder komt over van Real Madrid voor een som die kan oplopen tot 70 miljoen euro en zou één van de komende dagen voor vier jaar tekenen op Old Trafford. Bij Real zijn ze alvast bezig met een opvolger en zouden ze hun pijlen gericht hebben op zijn landgenoot Bruno Guimarães (Newcastle).



Een andere naam die plots ook de ronde doet bij de Engelse grootmacht, is die van Yannick Carrasco. Erik ten Hag wil er immers absoluut een flankaanvaller bij, maar dreigt naast eerste keuze Antony (Ajax) te grijpen. Als alternatief duikt dus Carrasco op, die voor amper 30 miljoen euro overgenomen zou kunnen worden van Atletico Madrid. United onderzoekt wel nog andere pistes, zoals die van Christian Pulisic (Chelsea) en Cody Gakpo (PSV).

LEES OOK: Anderlecht verrast met 'type zoals Burgess'

Zal Vanaken zijn transfer nog krijgen?

Meest recent

Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

10
10
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

11
11
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

40
40
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

27
27
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

31
31
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

131
131
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

151
151
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

108
108
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

58
58
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

565
565
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

417
417
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

191
191
Doku én De Bruyne op de bank tegen de VS?

De Belgische supporters zijn nog aan het bekomen van het mirakel in Seattle. De Rode Duivels zetten ...

267
267
Lierse blijft gaan: volgende toptransfer al binnen

Daags na het transfernieuws van Marko Mitrovic komt Lierse weer met een versterking opdraven. De ...

80
80
Kompany speelt grote rol in monstertransfer Bayern

Vincent Kompany hoopt ook volgend seizoen weer hoge ogen te gooien. Afgelopen seizoen werd Bayern ...

66
66
Anderlecht ziet jeugdinternational naar Nederland verkassen

RSC Anderlecht staat bekend om de jeugdopleiding, maar de afgelopen jaren trokken enkele talenten al ...

69
69
Amerikanen voeren druk op: "België kandidaat-wereldkampioen"

Maandagnacht is het zover, dan strijden de Rode Duivels om hun plek in de kwartfinales van het WK ...

321
321
'Sibierski helemaal los: Anderlecht meldt zich bij WK-ganger'

RSC Anderlecht werkt zaterdag zijn eerste oefenmatch van de voorbereiding af. Ondertussen is ...

736
736
Relletje na kwalificatie Portugal: analisten spreken schande

Portugal heeft zich donderdagnacht geplaatst voor de 1/8ste finales van het WK 2026. Maar tegen ...

171
171
L'Equipe maakt gehakt van Rode Duivel: dramatische 2 op 10

Na een historische comeback tegen Senegal mogen de Rode Duivels straks aantreden in de 1/8ste ...

516
516
Leider staat op bij Duivels: "Hij was eerst zichzelf niet"

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

249
249
TRANSFERUURTJE: 'De Cat vindt akkoord, toptransfer Duranville'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

364
364
Vandenbempt ‘ziek’ van WK-beslissing: “Schandalig!”

Er was niet enkel controverse bij België – Senegal, maar ook tijdens Portugal – ...

250
250
Antwerp komt met transfernieuws in volle onzekerheid

Royal Antwerp FC bevindt zich in een penibele situatie. Paul Gheysens is op zoek naar een overnemer ...

195
195
De Bruyne en Lukaku krijgen groot nieuws bij Napoli

Kevin De Bruyne en Romelu Lukaku zijn momenteel nog actief op het WK in de Verenigde Staten, Mexico ...

119
119

Meer sportnieuws