TU: 'Anderlecht all-in voor Zirkzee, wending rond Vertonghen'

359
TU: 'Anderlecht all-in voor Zirkzee, wending rond Vertonghen'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Bij Club Brugge moeten ze alsmaar meer rekening houden met een vertrek van Hans Vanaken. De spelmaker zou zelf zijn zinnen gezet hebben op een transfer naar West Ham en dat weten ze in Engeland ook. De Hammers zouden daarom snel met een fel verbeterd bod gaan komen. Ze hopen dat daarmee en omwille van de wil van de speler Club nu wel overstag zal gaan.



In dat geval zal Club wel een vervanger moeten zoeken. De namen van Sander Berge en Nicolas Raskin blijven rondgaan en bij een vertrek van Vanaken zal Club de inspanningen voor hen zeker opdrijven. Beiden zijn echter wel heel andere types dan Vanaken, waardoor Club wellicht nog een meer gelijkaardig profiel zal moeten zoeken.

Een andere naam die de voorbije dagen zoemde bij Club, was die van Jan Vertonghen. De Rode Duivel werd genoemd nadat duidelijk werd dat hij denkt aan vertrekken bij Benfica, waar hij zijn basisplaats kwijt is. Club zou echter geen interesse hebben in de 35-jarige. Ook voor het eveneens genoemde FC Kopenhagen is Vertonghen geen optie.



Wie wel een doelwit blijft voor Club, is Rasmus Höjlund. Het legde ook al een bod van 8,5 miljoen euro neer voor de Deense spits, maar na diens sensationele seizoensbegin lijkt een transfer moeilijk te gaan worden. Sturm Graz wil minstens 10 miljoen euro voor de 19-jarige en ziet bovendien dat ook Atalanta, Newcastle United en Celta Vigo zich inmiddels gemeld hebben.

Anderlecht lijkt dan weer all-in te gaan voor een terugkeer van Joshua Zirkzee. Paars-Wit zou zelfs al een bod van rond de 10 miljoen euro neergelegd hebben bij Bayern München. Daarmee voldoen ze in principe aan de vraagprijs en volgens Wesley Hoedt gaf Zirkzee zelf ook al te kennen dat hij graag terug naar het Lotto Park wil. Anderlecht mag dus hopen dat de transfer snel rond raakt.



Dat zorgt er wel voor dat de speelkansen van enkele spelers verder gehypothekeerd worden. Zo zou Benito Raman in dat geval mogen vertrekken en Anouar Ait El Hadj zou zelf weg willen. De 20-jarige viel vorig seizoen naast de basiself en ook onder Felice Mazzu komt hij voorlopig amper aan de bak. Hij zou daarom al aangegeven hebben dat hij wil vertrekken en er zou ook interesse uit het buitenland zijn, al is die nog niet concreet.

Bij KRC Genk hebben ze donderdag de verkoop van Jhon Lucumi helemaal afgerond. De Colombiaanse verdediger trekt voor 8 miljoen euro naar Bologna, waar hij voor drie seizoenen tekende. Dat ging ook gepaard met een opvallende onthulling. Vorige zomer zou Lucumi namelijk op het punt gestaan hebben om naar FC Barcelona te verkassen, maar die transfer sprong op 'enkele details' uiteindelijk nog af.



Wie niet zal vertrekken, is Andreas Nemeth. De 19-jarige spits verzamelde nog maar geringe speelminuten bij de A-ploeg, maar kan daarin wel al indrukwekkende cijfers voorleggen. Hij is bezig aan zijn laatste contractjaar, maar geeft aan zich uitstekend te voelen in Genk en de verwachting is dat hij snel een nieuw contract gaat tekenen.

Union verloor deze zomer al de nodige sterkhouders en moet ook nog een vertrek van Teddy Teuma vrezen. De aanvoerder werd al gelinkt aan Standard en geeft aan gecharmeerd te zijn door de interesse. Hij sluit verder een transfer deze zomer niet uit, al laat hij dat voorlopig gewoon over aan zijn management.

BUITENLAND



Cristiano Ronaldo blijft op ramkoers liggen met Manchester United. De Portugees wil absoluut vertrekken en de club wil stilaan ook van hem af, alleen is het stilaan wel de vraag of een andere club wel op zijn komst zit te wachten. Zijn makelaar Jorge Mendes ging hem nu ook aanbieden bij Borussia Dortmund, dat nog een spits zoekt na het uitvallen van Haller. Ook de Duitse vice-kampioen bedankte echter.

United staat wel op het punt om een grote slag te slaan, want de komst van Casemiro lijkt bijna rond te zijn. De Braziliaanse middenvelder komt over van Real Madrid voor een som die kan oplopen tot 70 miljoen euro en zou één van de komende dagen voor vier jaar tekenen op Old Trafford. Bij Real zijn ze alvast bezig met een opvolger en zouden ze hun pijlen gericht hebben op zijn landgenoot Bruno Guimarães (Newcastle).



Een andere naam die plots ook de ronde doet bij de Engelse grootmacht, is die van Yannick Carrasco. Erik ten Hag wil er immers absoluut een flankaanvaller bij, maar dreigt naast eerste keuze Antony (Ajax) te grijpen. Als alternatief duikt dus Carrasco op, die voor amper 30 miljoen euro overgenomen zou kunnen worden van Atletico Madrid. United onderzoekt wel nog andere pistes, zoals die van Christian Pulisic (Chelsea) en Cody Gakpo (PSV).

LEES OOK: Vertonghen gooit leven radicaal om: "6 dagen op deze club"

Zal Vanaken zijn transfer nog krijgen?

Meest recent

'Anderlecht keert kar: comeback Lukaku van de baan?'

Of hij onder Mark van Bommel nog op een vaste basisplaats hoeft te rekenen valt voorlopig af te ...

0
0
Vanhaezebrouck schrapt al titelkandidaat: “Zakt verder weg”

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver en een eerste kloofje is al een feit. Hein ...

87
87
De Bruyne doet boekje open over Courtois-situatie

Thibaut Courtois werd niet geselecteerd door Mark van Bommel voor Nations League-wedstrijden van ...

143
143
Nog allerlaatste knaltransfer Lionel Messi op komst?

Lionel Messi staat nog onder contract bij Inter Miami, maar de Argentijnse superster kan toch nog ...

29
29
Kylian Mbappé briest op verhit Ballon d’Or-debat

Kylian Mbappé heeft er een sterk jaar opzitten bij Real Madrid én Frankrijk. Op het WK ...

39
39
De Bruyne gooit toekomst bij Rode Duivels op tafel

De Rode Duivels zijn aan een nieuw hoofdstuk onder Mark van Bommel begonnen. De Nederlander staat ...

56
56
Sonck brandt interlandkeuze compleet af: “Echt verrast”

De Jupiler Pro League ligt nu bijna drie weken stil door een opvallend lange interlandbreak. De Rode ...

127
127
‘Unieke status’ Courtois bij Duivels ontleed: “Speciale regels”

Thibaut Courtois (ex-KRC Genk) laat de Nations League aan zich voorbijgaan. Mark van Bommel ...

68
68
Union slaat weer toe: goudhaantje van vijfde niveau

Union SG doet het elke mercato weer. Relatief onbekende spelers binnenhalen en die een kans geven ...

131
131
Nicolas Frutos slaat hard terug bij Sporting Charleroi

Sporting Charleroi is uitstekend aan het seizoen begonnen. De Carolo’s staan op een vierde ...

91
91
Interlandbreak hakt erin bij KRC Genk: grote valkuil

De Jupiler Pro League is zeven speeldagen ver, maar de competitie ligt nu drie weken stil voor een ...

125
125
Bizarre beelden: pletwals rijdt op ex-Engelse international

Vanuit Thailand komen zotte beelden overgewaaid. In de hoogste klasse werd ex-Engelse international ...

19
19
TRANSFERUURTJE: ‘Club vreest vertrek, Anderlecht grijpt in’

De zomermercato zit er inmiddels op, maar heel wat clubs in binnen- en buitenland zijn nu al plannen ...

434
434
Gianni Infantino gooit alles in de strijd met brief

De kritiek op Gianni Infantino was snoeihard de afgelopen weken. Na het WK kreeg de FIFA-baas enorm ...

77
77
Nicolas Frutos daagt Mario Kohnen bij Charleroi uit

Sporting Charleroi is sterk aan het seizoen begonnen. Met 18 punten uit zeven wedstrijden staan de ...

59
59
Atlético maakt Real belachelijk: Mourinho afgemaakt

De Madrileense derby tussen Real Madrid en Atlético Madrid blijft nazinderen. José ...

101
101
Israël woest na Ierse uitspraken: “Hypocriet en dom!”

De vlam zit al ferm in de pan voor de clash tussen Ierland en Israël. De Ierse bondscoach ...

121
121
KSC Lokeren pakt uit met comeback: ‘Schat aan ervaring’

KSC Lokeren heeft nog een aanwinst voorgesteld. De zomermercato zit er al een tijdje op, maar toch ...

100
100
Mark van Bommel legt lat erg hoog met straffe speech

Mark van Bommel is begonnen als bondscoach van de Rode Duivels. De Nederlander is de opvolger van ...

153
153
"Fenomenaal" - Hein gelooft ogen niet bij JPL-uitblinker

Het eerste luik van de Jupiler Pro League zit erop, inmiddels zijn al zeven speeldagen afgerond. En ...

260
260
Gemiste kans Van Bommel? "Verbazend dat hij er niet bij is"

Mark van Bommel heeft zijn eerste selectie als Belgisch bondscoach samengesteld. Daarin voorzag hij ...

247
247
Tresoldi-soap duurt voort: "De wereld is veranderd"

Club Brugge ziet deze week weer een waslijst aan internationals uitzwermen. Ook Nicolo Tresoldi zal ...

271
271
'Zidane drukt stempel: Mbappé krijgt drastische boodschap'

Mark van Bommel is begonnen aan zijn eerste interland-periode bij de Rode Duivels. En ook bij ...

175
175
"Minstens 10 jaar" - Club Brugge-voorspelling doet Anderlecht huiveren

RSC Anderlecht blijft de met voorsprong meest succesvolle club uit de geschiedenis van het Belgische ...

1181
1181
Thorup op plaats gezet: "Genk moet daar vanaf stappen"

KRC Genk heeft een tegenvalllende start van het seizoen achter de rug. Met 9 op 18 tellen de ...

259
259

Meer sportnieuws