Anderlecht gaat voor Serie A-revelatie

304 stemmen
Anderlecht gaat voor Serie A-revelatie

Door het vertrek van Sergio Gomez en de onzekere toekomst van Francis Amuzu, speurt Peter Verbeke momenteel de spelersmarkt af naar interessante linker wingbacks. Giuseppe Pezzella behoort alvast tot die categorie. Dat is niet meteen de grootste naam, maar vorig seizoen behoorde hij bij Atalanta Bergamo wel tot de betere linksachters van de Serie A. En dat is het scoutingdepartement van RSC Anderlecht dus duidelijk ook niet ontgaan.


EERSTE TOENADERING

De Brusselaars vierden deze week de lucratieve transfer van Sergio Gomez naar Manchester City, maar door het vertrek van de Spanjaard heeft Felice Mazzu wel af te rekenen met een sportieve aderlating in zijn ploeg. Met ook nog Francis Amuzu die een transfer uit het Lotto Park wil afdwingen, moet Peter Verbeke dus dringend werk maken om een nieuwe linker wingback naar Sporting te halen. En volgens transferexpert Nicolò Schira zijn de gesprekken reeds geopend tussen Anderlecht en Parma Calcio omtrent een overgang van Giuseppe Pezzella.



VERRASSEN BIJ ATALANTA

Ondanks zijn 24 lentes heeft de offensieve linksback doorheen de jaren al heel wat relevante ervaring opgebouwd, met 111 wedstrijden in de Serie A verdeeld onder Atalanta, Parma, Genoa, Udinese en Palermo. Hij was enkele jaren geleden trouwens ook vaste klant bij de nationale U21 van Italië. ‘t Is maar om te zeggen dat Giuseppe Pezzella zeker zijn strepen verdiende in het Calcio, wat zijn huidige marktwaarde van 5 miljoen euro overigens ook bewijst. Vorig seizoen deed hij het bijvoorbeeld ook uitstekend op uitleenbasis bij Atalanta.



Giuseppe Pezzella was geen onbetwiste basisspeler in het Stadio Atleti Azzurri d'Italia, wat logisch is door de aanwezigheid van Joakim Maehle, Davide Zappacosta en Hans Hateboer, stuk voor stuk stevige concurrenten voor de geboren Napolitaan. Maar desondanks vergaarde Pezzella toch nog 1.151 speelminuten in de Serie A, vooral dankzij blessures bij zijn positionele collega’s, waarin hij het vooral op het offensief gebied erg goed deed. Pezzella werd stelselmatig geïntegreerd in het elftal van Gian Piero Gasperini, de coach die hem deed groeien op het gebied van dribbels, verdedigen en voorzetten.

TYPE-SERGIO GOMEZ

Dat harde offensieve werk loonde duidelijk, want Giuseppe Pezzella behoorde op het aanvallende gebied zelfs tot de betere linker wingbacks van de Serie A. Geen enkele concullega kon bijvoorbeeld zijn gemiddelde van 0,23 assist per 90 minuten overtreffen. In de gewonnen duels en geslaagde offensieve acties prijkte hij in de top vijf. Op het vlak van offensieve regelmaat, aantal geslaagde voorzetten per wedstrijd en aantal geslaagde dribbels per wedstrijd stond hij in de top tien. Qua verdedigend werk heeft Pezzella wel nog stappen te zetten, maar dat was bij Sergio Gomez oorspronkelijk ook zo het geval.



Dat Giuseppe Pezzella vorig seizoen zo’n goede offensieve parameters liet noteren is allerminst vanzelfsprekend. Toen liepen er in de Serie A namelijk veel uitstekende linker (wing)backs rond, die vandaag een veel hogere marktwaarde (5 miljoen euro) hebben dan hem. Denk bijvoorbeeld aan Theo Hernández (AC Milan, 55 miljoen euro), Aaron Hickey (toen Bologna, nu Brentford, 18 miljoen euro), Destiny Udogie (Hellas Verona, 17 miljoen euro), Joakim Maehle (Atalanta, 13 miljoen euro), Cristiano Biraghi (Fiorentina, 10 miljoen euro) en Ivan Perisic (toen Internazionale, nu Tottenham) en Luca Pellegrini (toen Juventus, nu Eintracht Frankfurt, 9 miljoen euro).

KOLAROV

Dankzij de goede coaching en begeleiding van Gian Piero Gasperini maakte Giuseppe Pezzella vorig seizoen duidelijk progressie op het aanvallend gebied, waar zijn uitgesproken sterktes liggen. Niet toevallig spiegelt de 24-jarige Italiaan zich ook aan een gelijkaardig type-voetballer. “Door wie in geïnspireerd ben? Aleksandar Kolarov”, zei Pezzella aan Corriere dello Sport. De voormalige linksback van onder meer AS Roma, Manchester City, Lazio en Internazionale werd destijds gevreesd door zijn offensieve overlappingen en rushes op de linkerflank, net als zijn verschroeiend schot en precieze vrije trappen. “Hij was een voetballer met een grote fysiek, goede voeten en een uitstekende techniek.”


LEES OOK: Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Is Pezzella een goede vervanger voor Sergio Gomez?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

19
19
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

24
24
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

58
58
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

93
93
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

68
68
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

97
97
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

401
401
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

228
228
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

67
67
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

382
382
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

129
129
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

773
773
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

120
120
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

110
110
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

89
89
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

209
209
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

392
392
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

359
359
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

585
585
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

932
932
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1038
1038
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

228
228

Meer sportnieuws