Anderlecht gaat voor Serie A-revelatie

door
Anderlecht gaat voor Serie A-revelatie

Door het vertrek van Sergio Gomez en de onzekere toekomst van Francis Amuzu, speurt Peter Verbeke momenteel de spelersmarkt af naar interessante linker wingbacks. Giuseppe Pezzella behoort alvast tot die categorie. Dat is niet meteen de grootste naam, maar vorig seizoen behoorde hij bij Atalanta Bergamo wel tot de betere linksachters van de Serie A. En dat is het scoutingdepartement van RSC Anderlecht dus duidelijk ook niet ontgaan.


EERSTE TOENADERING

De Brusselaars vierden deze week de lucratieve transfer van Sergio Gomez naar Manchester City, maar door het vertrek van de Spanjaard heeft Felice Mazzu wel af te rekenen met een sportieve aderlating in zijn ploeg. Met ook nog Francis Amuzu die een transfer uit het Lotto Park wil afdwingen, moet Peter Verbeke dus dringend werk maken om een nieuwe linker wingback naar Sporting te halen. En volgens transferexpert Nicolò Schira zijn de gesprekken reeds geopend tussen Anderlecht en Parma Calcio omtrent een overgang van Giuseppe Pezzella.



VERRASSEN BIJ ATALANTA

Ondanks zijn 24 lentes heeft de offensieve linksback doorheen de jaren al heel wat relevante ervaring opgebouwd, met 111 wedstrijden in de Serie A verdeeld onder Atalanta, Parma, Genoa, Udinese en Palermo. Hij was enkele jaren geleden trouwens ook vaste klant bij de nationale U21 van Italië. ‘t Is maar om te zeggen dat Giuseppe Pezzella zeker zijn strepen verdiende in het Calcio, wat zijn huidige marktwaarde van 5 miljoen euro overigens ook bewijst. Vorig seizoen deed hij het bijvoorbeeld ook uitstekend op uitleenbasis bij Atalanta.



Giuseppe Pezzella was geen onbetwiste basisspeler in het Stadio Atleti Azzurri d'Italia, wat logisch is door de aanwezigheid van Joakim Maehle, Davide Zappacosta en Hans Hateboer, stuk voor stuk stevige concurrenten voor de geboren Napolitaan. Maar desondanks vergaarde Pezzella toch nog 1.151 speelminuten in de Serie A, vooral dankzij blessures bij zijn positionele collega’s, waarin hij het vooral op het offensief gebied erg goed deed. Pezzella werd stelselmatig geïntegreerd in het elftal van Gian Piero Gasperini, de coach die hem deed groeien op het gebied van dribbels, verdedigen en voorzetten.

TYPE-SERGIO GOMEZ

Dat harde offensieve werk loonde duidelijk, want Giuseppe Pezzella behoorde op het aanvallende gebied zelfs tot de betere linker wingbacks van de Serie A. Geen enkele concullega kon bijvoorbeeld zijn gemiddelde van 0,23 assist per 90 minuten overtreffen. In de gewonnen duels en geslaagde offensieve acties prijkte hij in de top vijf. Op het vlak van offensieve regelmaat, aantal geslaagde voorzetten per wedstrijd en aantal geslaagde dribbels per wedstrijd stond hij in de top tien. Qua verdedigend werk heeft Pezzella wel nog stappen te zetten, maar dat was bij Sergio Gomez oorspronkelijk ook zo het geval.



Dat Giuseppe Pezzella vorig seizoen zo’n goede offensieve parameters liet noteren is allerminst vanzelfsprekend. Toen liepen er in de Serie A namelijk veel uitstekende linker (wing)backs rond, die vandaag een veel hogere marktwaarde (5 miljoen euro) hebben dan hem. Denk bijvoorbeeld aan Theo Hernández (AC Milan, 55 miljoen euro), Aaron Hickey (toen Bologna, nu Brentford, 18 miljoen euro), Destiny Udogie (Hellas Verona, 17 miljoen euro), Joakim Maehle (Atalanta, 13 miljoen euro), Cristiano Biraghi (Fiorentina, 10 miljoen euro) en Ivan Perisic (toen Internazionale, nu Tottenham) en Luca Pellegrini (toen Juventus, nu Eintracht Frankfurt, 9 miljoen euro).

KOLAROV

Dankzij de goede coaching en begeleiding van Gian Piero Gasperini maakte Giuseppe Pezzella vorig seizoen duidelijk progressie op het aanvallend gebied, waar zijn uitgesproken sterktes liggen. Niet toevallig spiegelt de 24-jarige Italiaan zich ook aan een gelijkaardig type-voetballer. “Door wie in geïnspireerd ben? Aleksandar Kolarov”, zei Pezzella aan Corriere dello Sport. De voormalige linksback van onder meer AS Roma, Manchester City, Lazio en Internazionale werd destijds gevreesd door zijn offensieve overlappingen en rushes op de linkerflank, net als zijn verschroeiend schot en precieze vrije trappen. “Hij was een voetballer met een grote fysiek, goede voeten en een uitstekende techniek.”


LEES OOK: 'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Is Pezzella een goede vervanger voor Sergio Gomez?

Meest recent

Géén Leko-effect: Arsenal genadeloos voorbij Club Brugge

Ivan Leko heeft daags na zijn aanstelling als hoofdcoach niet kunnen stunten met Club Brugge. In de ...

19
19
Ai ai Thibaut! Courtois maakt peperdure fout tegen City

De zesde speeldag van de League Phase in de Champions League leverde weer enkele fraaie affiches op. ...

26
26
Hommeles bij Club Brugge: supporters viseren bestuur

In de League Phase van de Champions League kreeg Club Brugge woensdag het bezoek van de ongeslagen ...

279
279
Club achtervolgt ondanks goede helft: sterkhouder plots zondebok

In de Champions League stond Club Brugge woensdagavond voor een loodzware uitdaging. Zo kwam de tot ...

83
83
'Kompany op puntje van stoel: transferbesluit Kane valt'

Bayern München legde woensdagavond ook Sporting CP over de knie in de Champions League. Harry ...

97
97
Optater Leko: Club slikt koude douche vlak voor Arsenal

Ivan Leko maakt woensdagavond voor de tweede keer in zijn carrière zijn debuut als hoofdcoach ...

160
160
UCL: Ajax buigt nieuwe afgang om, slechte zaak Belgische clubs

In de Champions League heeft Ajax eindelijk zijn eerste punten beet. Na onder meer een doelpunt van ...

41
41
'Fink speelt met vuur: tactische fout met zware gevolgen'

KRC Genk zal zich donderdagavond tegen FC Midtjylland moeten herpakken. De Limburgers kregen zondag ...

375
375
'Club Brugge blaast mercato op met eerste winterknaller'

Bij Club Brugge hunkert iedereen naar die ene wintertransfer die het hele seizoen doet kantelen, ...

330
330
Leko zorgt niet voor verrassingen, Arsenal spaart sterspeler

Club Brugge staat om 21u opnieuw voor een loodzware opdracht in de Champions League. In zijn zesde ...

109
109
Ajax-coach zet Bounida op strafbank in Champions League

De voorbije weken beleefde Rayane Bounida zijn grote doorbraak bij Ajax. Het 19-jarige toptalent was ...

53
53
De Mil geeft meteen ambities bij AA Gent prijs

Het plotse vertrek van Ivan Leko naar Club Brugge sloeg bij AA Gent maandag in als een bom, maar de ...

198
198
De Condé gooit transferplannen Genk op tafel

Voor KRC Genk loopt het seizoen voorlopig niet zoals verhoopt. Vorig seizoen waren de Limburgers nog ...

461
461
'Union glundert: David neemt straffe transferbeslissing'

Bijna was Promise David dinsdag opnieuw de held van Union in de Champions League. Hij kwam in de ...

88
88
Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

695
695
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

150
150
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

320
320
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

129
129
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

166
166
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

374
374
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

552
552
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

867
867
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

310
310

Meer sportnieuws