Vandenbempt geeft aan hoe Anderlecht uit negatieve spiraal raakt

246 stemmen
Vandenbempt geeft aan hoe Anderlecht uit negatieve spiraal raakt

Anderlecht rekende in de voorrondes van de Conference League al af met het Estse Paide, maar moet de komende week nog voorbij Young Boys Bern om een plaats in de groepsfase af te dwingen. Het zou de eerste keer sinds 2018 zijn dat Paars-Wit nog eens een Europese groepsfase haalt, want sindsdien greep het twee keer naast een Europees ticket en vorig seizoen sneuvelde het in de voorrondes van de Conference League tegen Vitesse.


Die magere jaren hebben ervoor gezorgd dat Anderlecht stevig weggegleden is op de Europese ranking, waarin het nog amper 161ste staat. Dat komt ook omdat de campagnes van 2018/19 en 2017/18 een flop was. Daarin sneuvelde Paars-Wit respectievelijk in de groepsfase van de Europa League (tegen Spartak Trnava, Fenerbahçe en Dinamo Zagreb) en de Champions League (tegen Bayern München, Celtic en PSG) telkens met amper drie punten.

"Pijnlijk voor een club met die status en Europese geschiedenis, maar ook een feit met grote gevolgen. Want daardoor ben je plots geen reekshoofd meer in voorrondes. En zo beland je in een negatieve spiraal waar je moeilijk uit geraakt", vindt Peter Vandenbempt bij Sporza. De analist ziet echter ook een uitweg. "Kijk, Anderlecht heeft twee dingen nodig om écht weer op de kaart te staan: een prijs - daar grepen ze vorig jaar net naast in de bekerfinale - en Europese prestaties die aanspreken. Dat laatste kan alleen in de poules, waar de club al vier jaar niet meer geraakt is."

POULES
Tegen Young Boys lijkt het halen van de poules in ieder geval een haalbare opdracht, al zal Anderlecht wel op zijn best moeten zijn. Als de loting in de groepsfase daarna ook meevalt, kan Paars-Wit wie weet wel een mooi parcours afleggen. AA Gent deed het vorig seizoen met een achtste finale alvast aardig en daar kunnen ze zich in het Lotto Park aan optrekken.

LEES OOK: Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Ben je het eens met Vandenbempt?

Meest recent

Sibierski geeft inzicht in mercato van Anderlecht

Antoine Sibierski sprak voor het eerst echt met de Belgische pers bij de voorstelling van Vitor ...

38
38
Hasi verrast en plukt ervaren pion weg bij Standard

Standard heeft een uitgaande transfer afgerond en toch wel een verrassende. De Luikenaars hebben ...

18
18
Marc Coucke heeft het gehad: "Geen zin om te lachen!"

Marc Coucke ligt al maanden onder vuur bij een deel van de de Anderlecht-aanhang. Supporters trokken ...

54
54
'Sibierski hakt knoop door en zorgt meteen voor ontslag'

Antoine Sibierski begint stilaan zijn stempel te drukken bij Anderlecht. Hij haalde Vitor Bruno als ...

138
138
'Westerlo heeft prijs en vindt versterking in Bundesliga'

KVC Westerlo is op zoek naar versterking en die gaat er weldra komen. De Kemphanen staan volgens ...

60
60
'Oorlog in JPL: Club achter de rug om akkoord met Genkie'

Een transferbom in de Jupiler Pro League. Club Brugge heeft volgens Het Laatste Nieuws achter de rug ...

508
508
'Basisteam uitgelekt: nieuws over Doku en Vanaken'

De Rode Duivels spelen komende ochtend om 5u tegen Nieuw-Zeeland. Een partij die ze moeten winnen. ...

282
282
Patro Eisden strikt al zijn vijfde én zesde aanwinst

Patro Eisden laat er geen gras over groeien. De Limburgse tweedeklasser heeft vanavond zijn volgende ...

22
22
Charleroi en JPL-club ronden transfer af

Sporting Charleroi zet een tandje bij op de transfermarkt. De Carolo’s hebben een volgende ...

11
11
België dondert van zijn wolk: NZE hierdoor probleem

België moet winnen tegen Nieuw-Zeeland. In de Belgische pers worden de kiwi’s als een ...

174
174
Relletje rond stadiondossier: Club Brugge reageert

Bart Verhaeghe kijkt vast met enige jaloezie naar het WK, waar de ene na de andere voetbaltempel de ...

594
594
Anderlecht troeft topploegen af: contract tot 2029

Onder leiding van Antoine Sibierski en Vitor Bruno hoopt RSC Anderlecht een nieuwe koers te varen. ...

126
126
Rode Duivel gooit eigen ruiten in: Garcia grijpt hard in

Indien ze nog langer op het WK willen blijven zit er voor de Rode Duivels wellicht niks anders op ...

364
364
'Sommer naar Club Brugge: laatste struikelblok bekend'

Door het afscheid van Simon Mignolet moet Club Brugge op zoek naar een nieuwe nummer ...

672
672
'Anderlecht baalt: De Cat geeft groen licht voor transfer'

Zijn kersverse coach Vitor Bruno wil hem overtuigen om op post te blijven, terwijl een verlengd ...

507
507
Filip Joos hardhandig aangepakt: VRT dropt pittig statement

Filip Joos is een echt voetbaldier, dat ook op het WK weer heel wat voor-en tegenstanders heeft. ...

332
332
'Grootmacht duwt door: kassa rinkelt bij Club Brugge'

Hoewel het transfergeweld wellicht pas na het WK helemaal zal losbarsten, draait de geruchtenmolen ...

520
520
Zoals tegen Kroatië: masterplan van Garcia onthuld?

Win or go home. Dat is het devies voor de Rode Duivels in hun laatste poulematch tegen ...

142
142
Kiki Vanrafelghem doet fans smullen met bloedheet spektakel

Hij werkte intussen zijn eerste volledige seizoen af bij KV Mechelen en liet meermaals zien waarom ...

160
160
Standard komt met transfernieuws op de proppen

Standard Luik is bezig om de selectie voor volgend seizoen te vormen. Marc Wilmots is de ...

101
101
‘Leegloop Westerlo: wéér toptransfer op het Kuipje'

Westerlo staat voor een drukke transferzomer. Arthur Piedfort en Nacho Ferri staan op een zucht van ...

105
105
Vandenbempt vreest enorm rampscenario Rode Duivels

De Rode Duivels staan voor een belangrijk moment op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada, ...

204
204
Duivels Vanaken-plan compleet afgeschoten “Heel jammer…”

De Belgische supporters willen graag Hans Vanaken in de basis zien verschijnen tegen Nieuw-Zeeland, ...

331
331
‘Garcia hakt knoop door: zeer verrassende vervanger Doku’

Jérémy Doku is terug bij de groep na de geboorte van zijn zoontje en ook de ...

702
702
‘Belgisch toptalent op een zucht van zomerse knaltransfer’

De zomermercato is aan het losbarsten en ook de minder bekende spelers staan voor een hete zomer. ...

173
173

Meer sportnieuws