Vandenbempt geeft aan hoe Anderlecht uit negatieve spiraal raakt

door
Vandenbempt geeft aan hoe Anderlecht uit negatieve spiraal raakt

Anderlecht rekende in de voorrondes van de Conference League al af met het Estse Paide, maar moet de komende week nog voorbij Young Boys Bern om een plaats in de groepsfase af te dwingen. Het zou de eerste keer sinds 2018 zijn dat Paars-Wit nog eens een Europese groepsfase haalt, want sindsdien greep het twee keer naast een Europees ticket en vorig seizoen sneuvelde het in de voorrondes van de Conference League tegen Vitesse.


Die magere jaren hebben ervoor gezorgd dat Anderlecht stevig weggegleden is op de Europese ranking, waarin het nog amper 161ste staat. Dat komt ook omdat de campagnes van 2018/19 en 2017/18 een flop was. Daarin sneuvelde Paars-Wit respectievelijk in de groepsfase van de Europa League (tegen Spartak Trnava, Fenerbahçe en Dinamo Zagreb) en de Champions League (tegen Bayern München, Celtic en PSG) telkens met amper drie punten.

"Pijnlijk voor een club met die status en Europese geschiedenis, maar ook een feit met grote gevolgen. Want daardoor ben je plots geen reekshoofd meer in voorrondes. En zo beland je in een negatieve spiraal waar je moeilijk uit geraakt", vindt Peter Vandenbempt bij Sporza. De analist ziet echter ook een uitweg. "Kijk, Anderlecht heeft twee dingen nodig om écht weer op de kaart te staan: een prijs - daar grepen ze vorig jaar net naast in de bekerfinale - en Europese prestaties die aanspreken. Dat laatste kan alleen in de poules, waar de club al vier jaar niet meer geraakt is."

POULES
Tegen Young Boys lijkt het halen van de poules in ieder geval een haalbare opdracht, al zal Anderlecht wel op zijn best moeten zijn. Als de loting in de groepsfase daarna ook meevalt, kan Paars-Wit wie weet wel een mooi parcours afleggen. AA Gent deed het vorig seizoen met een achtste finale alvast aardig en daar kunnen ze zich in het Lotto Park aan optrekken.

LEES OOK: 'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Ben je het eens met Vandenbempt?

Meest recent

Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

33
33
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

96
96
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

180
180
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

147
147
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

44
44
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

641
641
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

445
445
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

86
86
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

198
198
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

357
357
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

287
287
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

143
143
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

751
751
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

150
150
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

60
60
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

146
146
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

177
177
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

905
905
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

164
164
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

249
249
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

115
115
Anderlecht rekent zich rijk: "Naar de Premier League-top"

Bij RSC Anderlecht gaat de kassa enorm rinkelen in 2026. Dat lijkt nu al een zekerheid te zijn. De ...

246
246
‘Ramp voor Hayen: ijskoude douche na Genk-wending’

Net wanneer Nicky Hayen weer vooruit wil, krijgt hij een kans van Genk op zijn bord. Alleen: Genk is ...

1186
1186
Stankovic reageert op pikant transfergerucht

Bij Club Brugge is Aleksandar Stankovic wellicht de beste zomeraanwinst. Hij werd voor maar liefst 9 ...

306
306
KRC Genk plukt de vruchten van 'kritische' zet van Fink

We horen her en der kritiek op de aanpak van Thorsten Fink op Konstantinos Karetsas. “Hij werd ...

263
263

Meer sportnieuws