TRANSFERUURTJE: 'Vertonghen naar JPL, Zirkzee naar Club?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Vertonghen naar JPL, Zirkzee naar Club?'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Speelt Jan Vertonghen straks in de Jupiler Pro League? Het zou kunnen, want de recordinternational is bij Benfica op de bank beland en overweegt met het oog op het WK stilaan een transfer. Een aantal Belgische topclubs zouden zijn situatie in de gaten houden, al worden geen namen genoemd. Daarnaast zou er echter ook nog interesse zijn vanuit de Premier League.



Bij Club Brugge zoeken ze nog naar een extra spits en daarvoor blijkt nu ook de naam van Joshua Zirkzee op tafel te liggen. Anderlecht wil de Nederlander zeer graag terughalen, maar Blauw-Zwart kan de transfer nog kapen. Bepaalde bronnen stellen dat de landskampioen daarvoor zeer ver wil gaan, anderen beweren dan weer dat Zirkzee aangeboden werd, zonder meer.

Een andere optie zou de Griek Vangelis Pavlidis kunnen zijn. Scouts van Club zouden de spits van AZ in de gaten gehouden hebben tijdens de Europese match tegen Dundee, waarin hij twee keer scoorde. De kans lijkt echter klein dat ze in Alkmaar zullen willen meewerken aan een transfer, want Pavlidis is er een zeer belangrijke schakel.



Aan uitgaande zijde moet Club dan weer nog steeds vrezen voor een vertrek van Hans Vanaken. Die zou zijn zinnen gezet hebben op een transfer naar West Ham United en de Engelsen komen mogelijk nog snel met een verbeterd bod. Het valt dus af te wachten of het plan van Club om zijn contract open te breken en op te waarderen wel effect zal hebben.

Nog bij Anderlecht blijkt een transfer van Francis Amuzu toch nog niet helemaal van de baan. OGC Nice zou alsnog een verbeterd bod uitgebracht hebben op de flankaanvaller en inmiddels minstens 9 miljoen euro veil hebben. Dat zal wellicht nog niet genoeg zijn om Paars-Wit te overtuigen, want dat zou minstens 10 miljoen willen.



Er zou wel nog een verrassende aanwinst neerstrijken in het Lotto Park. Anderlecht zou namelijk Freitas, een 21-jarige centrale verdediger, gaan huren van Palmeiras. Er zou in de deal ook een aankoopoptie opgenomen worden die automatisch geactiveerd zou worden als de linksvoetige 70 procent van de wedstrijden speelt.

Antwerp lijkt deze zomer nog afscheid te gaan nemen van Pierre Dwomoh. Het 18-jarige toptalent komt niet voor in de plannen van Mark van Bommel en vertoeft tegenwoordig in de B-kern. De middenvelder hint op sociale media alvast dat hij zou verkassen naar Benfica. In Portugal zal hij mogelijk een nieuwe poging wagen om definitief door te breken.



BUITENLAND

Thomas Meunier mag alweer een straffe naam toevoegen aan zijn lijstje met geïnteresseerde clubs. De Rode Duivel zou nu immers ook in beeld zijn bij Manchester United, dat zich na een dramatische start nog wil versterken. De Engelsen zouden zijn komst concreet onderzoeken, maar zouden wel eerst nog af willen van Aaron Wan-Bissaka.

Voor Jason Denayer lonkt dan weer een nieuwe uitdaging die veel wenkbrauwen doet fronsen. De transfervrije verdediger zou aanbiedingen van Torino en Valencia links laten liggen en uiteindelijk zijn handtekening zetten bij Al Nasr in Saudi-Arabië. Daar kan hij de komende twee jaar 3,5 miljoen euro per seizoen opstrijken, terwijl hij er met Rudi Garcia ook zijn ex-trainer van bij Lyon tegenkomt.



Ook Adnan Januzaj is nog op zoek naar een nieuwe club. Hij heeft zijn keuze nog niet gemaakt, maar er dient zich wel een opmerkelijke optie aan. De 27-jarige zou namelijk in de Amerikaanse MLS aan de slag kunnen bij LA Galaxy. Of hij ook oren heeft naar die uitdaging, is nog niet helemaal duidelijk.

LEES OOK: 'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Moet Vertonghen terugkeren naar België?

Meest recent

Club NXT kent eerste tegenstander in Final Four Youth League

De jonkies van Club Brugge zorgden dinsdag voor een straffe prestatie. Ze klopten Atletico Madrid ...

34
34
Opsteker Garcia: Rode Duivel net op tijd weer fit

Binnen tien dagen spelen de Rode Duivels hun eerste wedstrijd van 2026, want dan spelen ze een ...

19
19
Seraing zorgt voor nieuwe wending in promotiestrijd

SK Beveren is al zeker van de titel in de Challenger Pro League, maar verder is de strijd om ...

46
46
'Toch enorme blessuredomper voor Courtois'

Real Madrid plaatste zich dinsdagavond zonder al te veel problemen voor de kwartfinale van de ...

61
61
'Cercle Brugge dumpt Cinel: vier kandidaat-opvolgers'

De trainerswals in de Jupiler Pro League draait onverminderd verder, want op de valreep besloot ...

200
200
Genk-fan Brecel in crisis: VIP-formule verrast iedereen

Het contrast kan haast niet groter zijn. Nog geen drie jaar geleden stond Luca Brecel op het hoogste ...

32
32
Groen licht voor Garcia: wit konijn bij Rode Duivels?

Vrijdag maakt Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode Duivels in de ...

172
172
'Club Brugge vindt verrassende vervanger Mignolet'

Na dit seizoen breekt er het einde van een tijdperk aan bij Club Brugge, dat niet van plan lijkt om ...

648
648
'Drukke zomer Anderlecht: eerste aankoop ligt al vast'

Mathematisch kan het nog mislopen, maar de top zes ligt binnen handbereik voor RSC Anderlecht. Met ...

312
312
Trainerswals in de JPL: één keuze veranderde alles

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel. Voor een aantal ...

136
136
'Real dropt enorme transferbom met Bellingham'

Bij Real Madrid zou er in de zomer weleens een stevige transferbom gedropt kunnen worden. De ...

116
116
'Essevee verrast compleet met nieuwe trainer'

De laatste weken vallen de trainers als vliegen in de Jupiler Pro League. Met Onur Cinel werd er ...

378
378
'Club kijkt ogen uit: Atletico én Barça melden zich'

Voor Club Brugge zal het komende zomer een helse karwei worden om zijn ploeg bijeen te houden. Het ...

336
336
‘JPL speurt naar onbekend goudhaantje in Afrika’

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK. Eerst gaan ze op stage in de ...

32
32
'Anderlecht laat goudhaantje spotgoedkoop gaan'

Anderlecht heeft het al jaren financiee niet meer zo breed. Het kijkt daarom vooral naar Neerpede om ...

444
444
Alweer een coach die sneuvelt: Cercle ontslaat Cinel

In principe moest het een vrij rustig seizoen worden voor de trainers in de Jupiler Pro League, want ...

125
125
Joos verrast met opvallende Duivels-keuze

Het is uitkijken naar welke selectie bondscoach Rudi Garcia deze week zal vrijgeven voor de stage ...

84
84
Speler hoopt op Taravel: "Ik wil slagen bij Anderlecht"

Bij Anderlecht is er in de voorbije twee maanden veel veranderd. Na het ontslag van Olivier Renard ...

135
135
TRANSFERUURTJE: '5 kandidaten bij Anderlecht, 3 vertrekkers Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

212
212
Vandenbempt ziet het somber in voor Courtois

Thibaut Courtois viel in de Champions League-clash tegen Manchester City geblesseerd uit. Het is nog ...

142
142
Schmeichel in zwaar drama: einde nabij?

Kasper Schmeichel won de landstitel bij Leicester City, maar maakte ook furore op de Belgische ...

106
106
KAA Gent pakt uit en bindt toptalent: “Atletisch vermogen”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen uitgepakt met transfernieuws. De Buffalo’s ...

97
97
Vanaken doorbreekt stilte na blessure met opvallende video

Het bleef even angstvallig stil rond Hans Vanaken. Na zijn vroege exit tegen Westerlo hielden de ...

160
160
Sleutelmatch geboycot: Genk komt zelf met knappe actie

Komend weekend worden de laatste twee tickets voor de Champions' Play-Offs verdeeld. KRC Genk maakt ...

234
234
Van Gucht & Alderweireld bij Komen Eten: dit krijgen ze betaald

Zowel Ruben Van Gucht als Toby Alderweireld maakten reeds een spraakmakende doortocht in het ...

359
359

Meer sportnieuws