TRANSFERUURTJE: 'Vertonghen naar JPL, Zirkzee naar Club?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Vertonghen naar JPL, Zirkzee naar Club?'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Speelt Jan Vertonghen straks in de Jupiler Pro League? Het zou kunnen, want de recordinternational is bij Benfica op de bank beland en overweegt met het oog op het WK stilaan een transfer. Een aantal Belgische topclubs zouden zijn situatie in de gaten houden, al worden geen namen genoemd. Daarnaast zou er echter ook nog interesse zijn vanuit de Premier League.



Bij Club Brugge zoeken ze nog naar een extra spits en daarvoor blijkt nu ook de naam van Joshua Zirkzee op tafel te liggen. Anderlecht wil de Nederlander zeer graag terughalen, maar Blauw-Zwart kan de transfer nog kapen. Bepaalde bronnen stellen dat de landskampioen daarvoor zeer ver wil gaan, anderen beweren dan weer dat Zirkzee aangeboden werd, zonder meer.

Een andere optie zou de Griek Vangelis Pavlidis kunnen zijn. Scouts van Club zouden de spits van AZ in de gaten gehouden hebben tijdens de Europese match tegen Dundee, waarin hij twee keer scoorde. De kans lijkt echter klein dat ze in Alkmaar zullen willen meewerken aan een transfer, want Pavlidis is er een zeer belangrijke schakel.



Aan uitgaande zijde moet Club dan weer nog steeds vrezen voor een vertrek van Hans Vanaken. Die zou zijn zinnen gezet hebben op een transfer naar West Ham United en de Engelsen komen mogelijk nog snel met een verbeterd bod. Het valt dus af te wachten of het plan van Club om zijn contract open te breken en op te waarderen wel effect zal hebben.

Nog bij Anderlecht blijkt een transfer van Francis Amuzu toch nog niet helemaal van de baan. OGC Nice zou alsnog een verbeterd bod uitgebracht hebben op de flankaanvaller en inmiddels minstens 9 miljoen euro veil hebben. Dat zal wellicht nog niet genoeg zijn om Paars-Wit te overtuigen, want dat zou minstens 10 miljoen willen.



Er zou wel nog een verrassende aanwinst neerstrijken in het Lotto Park. Anderlecht zou namelijk Freitas, een 21-jarige centrale verdediger, gaan huren van Palmeiras. Er zou in de deal ook een aankoopoptie opgenomen worden die automatisch geactiveerd zou worden als de linksvoetige 70 procent van de wedstrijden speelt.

Antwerp lijkt deze zomer nog afscheid te gaan nemen van Pierre Dwomoh. Het 18-jarige toptalent komt niet voor in de plannen van Mark van Bommel en vertoeft tegenwoordig in de B-kern. De middenvelder hint op sociale media alvast dat hij zou verkassen naar Benfica. In Portugal zal hij mogelijk een nieuwe poging wagen om definitief door te breken.



BUITENLAND

Thomas Meunier mag alweer een straffe naam toevoegen aan zijn lijstje met geïnteresseerde clubs. De Rode Duivel zou nu immers ook in beeld zijn bij Manchester United, dat zich na een dramatische start nog wil versterken. De Engelsen zouden zijn komst concreet onderzoeken, maar zouden wel eerst nog af willen van Aaron Wan-Bissaka.

Voor Jason Denayer lonkt dan weer een nieuwe uitdaging die veel wenkbrauwen doet fronsen. De transfervrije verdediger zou aanbiedingen van Torino en Valencia links laten liggen en uiteindelijk zijn handtekening zetten bij Al Nasr in Saudi-Arabië. Daar kan hij de komende twee jaar 3,5 miljoen euro per seizoen opstrijken, terwijl hij er met Rudi Garcia ook zijn ex-trainer van bij Lyon tegenkomt.



Ook Adnan Januzaj is nog op zoek naar een nieuwe club. Hij heeft zijn keuze nog niet gemaakt, maar er dient zich wel een opmerkelijke optie aan. De 27-jarige zou namelijk in de Amerikaanse MLS aan de slag kunnen bij LA Galaxy. Of hij ook oren heeft naar die uitdaging, is nog niet helemaal duidelijk.

LEES OOK: Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Moet Vertonghen terugkeren naar België?

Meest recent

AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

1
1
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

5
5
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

21
21
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

158
158
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

33
33
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

104
104
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

611
611
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

191
191
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

76
76
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

104
104
Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

KRC Genk deed donderdag een uitstekende zaak. Het boekte eindelijk zijn eerste zege onder Nicky ...

133
133
Stand UEL: Genk mag blijven dromen van 1/8ste finales

Nog één speeldag te gaan en de League Phase van de Europa League zit erop. Hoog tijd ...

42
42
Genk door in Europa League na uiterst tumultueuze avond

KRC Genk heeft voor het eerst sinds eind november weer kunnen winnen. In de Europa League klopte het ...

99
99
'Club Brugge de waanzin voorbij: transfersom van 48 miljoen'

Als het van de clubleiding afhangt, houdt Club Brugge zijn sterkhouders tijdens de huidige ...

971
971
UEL: Pijnlijke avond Belgische keepers, Lille in de penarie

In de Europa League werd donderdagavond de voorlaatste speeldag van de League Phase afgewerkt. De ...

58
58
Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

696
696
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

87
87
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

169
169
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

841
841
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

105
105
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

36
36
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

58
58
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

628
628
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

405
405
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1465
1465

Meer sportnieuws