TRANSFERUURTJE: 'Vertonghen naar JPL, Zirkzee naar Club?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Vertonghen naar JPL, Zirkzee naar Club?'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Speelt Jan Vertonghen straks in de Jupiler Pro League? Het zou kunnen, want de recordinternational is bij Benfica op de bank beland en overweegt met het oog op het WK stilaan een transfer. Een aantal Belgische topclubs zouden zijn situatie in de gaten houden, al worden geen namen genoemd. Daarnaast zou er echter ook nog interesse zijn vanuit de Premier League.



Bij Club Brugge zoeken ze nog naar een extra spits en daarvoor blijkt nu ook de naam van Joshua Zirkzee op tafel te liggen. Anderlecht wil de Nederlander zeer graag terughalen, maar Blauw-Zwart kan de transfer nog kapen. Bepaalde bronnen stellen dat de landskampioen daarvoor zeer ver wil gaan, anderen beweren dan weer dat Zirkzee aangeboden werd, zonder meer.

Een andere optie zou de Griek Vangelis Pavlidis kunnen zijn. Scouts van Club zouden de spits van AZ in de gaten gehouden hebben tijdens de Europese match tegen Dundee, waarin hij twee keer scoorde. De kans lijkt echter klein dat ze in Alkmaar zullen willen meewerken aan een transfer, want Pavlidis is er een zeer belangrijke schakel.



Aan uitgaande zijde moet Club dan weer nog steeds vrezen voor een vertrek van Hans Vanaken. Die zou zijn zinnen gezet hebben op een transfer naar West Ham United en de Engelsen komen mogelijk nog snel met een verbeterd bod. Het valt dus af te wachten of het plan van Club om zijn contract open te breken en op te waarderen wel effect zal hebben.

Nog bij Anderlecht blijkt een transfer van Francis Amuzu toch nog niet helemaal van de baan. OGC Nice zou alsnog een verbeterd bod uitgebracht hebben op de flankaanvaller en inmiddels minstens 9 miljoen euro veil hebben. Dat zal wellicht nog niet genoeg zijn om Paars-Wit te overtuigen, want dat zou minstens 10 miljoen willen.



Er zou wel nog een verrassende aanwinst neerstrijken in het Lotto Park. Anderlecht zou namelijk Freitas, een 21-jarige centrale verdediger, gaan huren van Palmeiras. Er zou in de deal ook een aankoopoptie opgenomen worden die automatisch geactiveerd zou worden als de linksvoetige 70 procent van de wedstrijden speelt.

Antwerp lijkt deze zomer nog afscheid te gaan nemen van Pierre Dwomoh. Het 18-jarige toptalent komt niet voor in de plannen van Mark van Bommel en vertoeft tegenwoordig in de B-kern. De middenvelder hint op sociale media alvast dat hij zou verkassen naar Benfica. In Portugal zal hij mogelijk een nieuwe poging wagen om definitief door te breken.



BUITENLAND

Thomas Meunier mag alweer een straffe naam toevoegen aan zijn lijstje met geïnteresseerde clubs. De Rode Duivel zou nu immers ook in beeld zijn bij Manchester United, dat zich na een dramatische start nog wil versterken. De Engelsen zouden zijn komst concreet onderzoeken, maar zouden wel eerst nog af willen van Aaron Wan-Bissaka.

Voor Jason Denayer lonkt dan weer een nieuwe uitdaging die veel wenkbrauwen doet fronsen. De transfervrije verdediger zou aanbiedingen van Torino en Valencia links laten liggen en uiteindelijk zijn handtekening zetten bij Al Nasr in Saudi-Arabië. Daar kan hij de komende twee jaar 3,5 miljoen euro per seizoen opstrijken, terwijl hij er met Rudi Garcia ook zijn ex-trainer van bij Lyon tegenkomt.



Ook Adnan Januzaj is nog op zoek naar een nieuwe club. Hij heeft zijn keuze nog niet gemaakt, maar er dient zich wel een opmerkelijke optie aan. De 27-jarige zou namelijk in de Amerikaanse MLS aan de slag kunnen bij LA Galaxy. Of hij ook oren heeft naar die uitdaging, is nog niet helemaal duidelijk.

LEES OOK: Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

Moet Vertonghen terugkeren naar België?

Meest recent

Geen prijs voor Atletico: Sociedad gaat met Copa lopen

Geen negende trofee voor Diego Simeone in dienst van Atletico Madrid. De trainer had zaterdagavond ...

8
8
Keuzestress voor Taravel: Bertaccini maakt statement

Adriano Bertaccini ging de laatste maanden door een moeilijke periode. De aanvaller had moeite om de ...

11
11
Lammens gered door doelhout: Man Utd doet gouden zaak

Manchester United heeft zaterdagavond een grote stap gezet richting een Champions League-ticket. Het ...

13
13
Invallers doen het weer: Anderlecht snuffelt aan top 3

Anderlecht heeft een uitstekende zaak gedaan in de strijd om een Europees ticket. Het klopte opnieuw ...

104
104
'Anderlecht legt volgende goudhaantje vast'

Ondanks dat het nog steeds wachten is op de aanstelling van de nieuwe sportief directeur, blijven ze ...

68
68
Waalse derby loopt uit de hand: spelers na afloop in clinch

Spektakel heeft de Waalse derby tussen Charleroi en Standard zaterdagavond niet echt opgeleverd, al ...

90
90
Hayen duidt kantelpunt aan in Genkse zege

Vorige week bleef Genk nog ontgoocheld achter nadat het door een teleurstellend gelijkspel tegen OHL ...

79
79
Degradatie en faillissement: RWDM reageert scherp

Het zijn zware tijden voor RWDM Brussels. Het sloot vrijdag zijn seizoen in de Challenger Pro League ...

98
98
KVM-Anderlecht ligt meteen tijdlang stil na bizar incident

De derde speeldag in de Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt door KV Mechelen en ...

97
97
Oosting looft jonkies, Mazzu zalft ervaren pionnen

Antwerp is er op de derde speeldag eindelijk in geslaagd om zijn eerste zege van de play-offs te ...

40
40
Tottenham blijft na nieuwe mokerslag op degradatieplaats

Tottenham blijft zitten in de hoek waar de klappen vallen. Het leek tegen Brighton zaterdag op weg ...

39
39
Genk grijpt macht in PO2 , Standard blijft in spoor

KRC Genk heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Europe Play-Off. Het ...

61
61
'Italië davert: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Charles De Ketelaere maakt weer indruk in Italië, en dat zet zijn dossier meteen op scherp. ...

428
428
Rotavond voor Napoli: De Bruyne geslachtofferd aan rust

SSC Napoli heeft voor de tweede week op rij peperduur puntenverlies geleden in de Serie A. Op eigen ...

112
112
Eén wissel bij KVM, Taravel gooit voorlinie overhoop

RSC Anderlecht kan zaterdagavond een gouden zaak doen in de strijd om de top 4. Maar dan moet het ...

94
94
'Keerzijde promotie: KV Kortrijk-smaakmaker plots grof wild'

Na een jaartje in de Challenger Pro League maakt KV Kortrijk komend seizoen zijn rentree in de ...

115
115
'Real haalt grove borstel boven: 8 spelers op zwarte lijst'

De Champions League-uitschakeling heeft er hard ingehakt bij Real Madrid. Zeker omdat de Spaanse ...

172
172
Mambourg in vuur en vlam: aftrap Charleroi-Standard even uitgesteld

Ook in de Europe Play-Offs staan dit weekend enkele interessante duels op het programma. ...

35
35
Club dropt selectie voor Union: Leko krijgt extra dilemma

In de Champions' Play-Offs nemen de zenuwen toe. Zondagavond is het immers zover, dan kijken ...

250
250
Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

Royal Antwerp FC kent een dramatisch seizoen en hoopte de laatste matchen van het seizoen toch ...

59
59
Dortmund rolt rode loper uit voor titelfeest Bayern

In de Bundesliga begonnen er om 15u30 vier matchen, met daarbij vooral de partij van Borussia ...

58
58
'Manchester United klopt aan bij Anderlecht'

Manchester United heeft onder Michael Carrick weer betere resultaten weten te behalen. De Engelse ...

245
245
Vanderhaeghe verklapt: verder, of niet in CPL?

Yves Vanderhaeghe haalde opgelucht adem. Francs Borains verloor kansloos bij Patro Eisden, maar ...

96
96
Opvallend verhaal in Nederland met Ajax én Overmars

Onze redactie liet al meermaals weten dat het voetbal achter de schermen een bijzonder vuile wereld ...

53
53
Taravel verklaart wat verkeerd liep tegen AA Gent

Jérémy Taravel staat met RSC Anderlecht voor een volgend examen tegen KV Mechelen. ...

67
67

Meer sportnieuws