TRANSFERUURTJE: 'Vertonghen naar JPL, Zirkzee naar Club?'

door
TRANSFERUURTJE: 'Vertonghen naar JPL, Zirkzee naar Club?'

Hoewel het nieuwe seizoen begonnen is, draait de transfercarrousel nog op volle toeren. Zowel in binnen- als buitenland worden nog volop deals afgesloten, om maar te zwijgen van de vele geruchten die in wandelgangen circuleren. VoetbalNieuws verzamelt daarom de belangrijkste transfernieuwtjes dagelijks om 12u in het TRANSFERUURTJE.


JUPILER PRO LEAGUE

Speelt Jan Vertonghen straks in de Jupiler Pro League? Het zou kunnen, want de recordinternational is bij Benfica op de bank beland en overweegt met het oog op het WK stilaan een transfer. Een aantal Belgische topclubs zouden zijn situatie in de gaten houden, al worden geen namen genoemd. Daarnaast zou er echter ook nog interesse zijn vanuit de Premier League.



Bij Club Brugge zoeken ze nog naar een extra spits en daarvoor blijkt nu ook de naam van Joshua Zirkzee op tafel te liggen. Anderlecht wil de Nederlander zeer graag terughalen, maar Blauw-Zwart kan de transfer nog kapen. Bepaalde bronnen stellen dat de landskampioen daarvoor zeer ver wil gaan, anderen beweren dan weer dat Zirkzee aangeboden werd, zonder meer.

Een andere optie zou de Griek Vangelis Pavlidis kunnen zijn. Scouts van Club zouden de spits van AZ in de gaten gehouden hebben tijdens de Europese match tegen Dundee, waarin hij twee keer scoorde. De kans lijkt echter klein dat ze in Alkmaar zullen willen meewerken aan een transfer, want Pavlidis is er een zeer belangrijke schakel.



Aan uitgaande zijde moet Club dan weer nog steeds vrezen voor een vertrek van Hans Vanaken. Die zou zijn zinnen gezet hebben op een transfer naar West Ham United en de Engelsen komen mogelijk nog snel met een verbeterd bod. Het valt dus af te wachten of het plan van Club om zijn contract open te breken en op te waarderen wel effect zal hebben.

Nog bij Anderlecht blijkt een transfer van Francis Amuzu toch nog niet helemaal van de baan. OGC Nice zou alsnog een verbeterd bod uitgebracht hebben op de flankaanvaller en inmiddels minstens 9 miljoen euro veil hebben. Dat zal wellicht nog niet genoeg zijn om Paars-Wit te overtuigen, want dat zou minstens 10 miljoen willen.



Er zou wel nog een verrassende aanwinst neerstrijken in het Lotto Park. Anderlecht zou namelijk Freitas, een 21-jarige centrale verdediger, gaan huren van Palmeiras. Er zou in de deal ook een aankoopoptie opgenomen worden die automatisch geactiveerd zou worden als de linksvoetige 70 procent van de wedstrijden speelt.

Antwerp lijkt deze zomer nog afscheid te gaan nemen van Pierre Dwomoh. Het 18-jarige toptalent komt niet voor in de plannen van Mark van Bommel en vertoeft tegenwoordig in de B-kern. De middenvelder hint op sociale media alvast dat hij zou verkassen naar Benfica. In Portugal zal hij mogelijk een nieuwe poging wagen om definitief door te breken.



BUITENLAND

Thomas Meunier mag alweer een straffe naam toevoegen aan zijn lijstje met geïnteresseerde clubs. De Rode Duivel zou nu immers ook in beeld zijn bij Manchester United, dat zich na een dramatische start nog wil versterken. De Engelsen zouden zijn komst concreet onderzoeken, maar zouden wel eerst nog af willen van Aaron Wan-Bissaka.

Voor Jason Denayer lonkt dan weer een nieuwe uitdaging die veel wenkbrauwen doet fronsen. De transfervrije verdediger zou aanbiedingen van Torino en Valencia links laten liggen en uiteindelijk zijn handtekening zetten bij Al Nasr in Saudi-Arabië. Daar kan hij de komende twee jaar 3,5 miljoen euro per seizoen opstrijken, terwijl hij er met Rudi Garcia ook zijn ex-trainer van bij Lyon tegenkomt.



Ook Adnan Januzaj is nog op zoek naar een nieuwe club. Hij heeft zijn keuze nog niet gemaakt, maar er dient zich wel een opmerkelijke optie aan. De 27-jarige zou namelijk in de Amerikaanse MLS aan de slag kunnen bij LA Galaxy. Of hij ook oren heeft naar die uitdaging, is nog niet helemaal duidelijk.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

Moet Vertonghen terugkeren naar België?

Meest recent

Genk vs. Standard: opstellingen Hayen en Euvrard bekend

KRC Genk zit momenteel in een goede vorm en wist zijn vijf laatste matchen te winnen. Die lijn wil ...

5
5
Brusselmans breekt helemaal: "Denk na over de dood"

Herman Brusselmans maakte onlangs bekend dat hij niet meer zal opdraven in de jury van De Slimste ...

21
21
TRANSFERUURTJE: Schok rond De Bruyne, nieuwe club Mignolet?

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

178
178
De Spor herleeft: Is Erik Van Looy de geheime redder?

Sporting Hasselt werd onder leiding van Rik Verheye en Sam Kerkhofs een echte 'cultclub'. De Spor ...

59
59
‘Strijd om Moreira barst los: monstersom op tafel’

De opmars van Diego Moreira is indrukwekkend. De buitenspeler groeide bij Strasbourg uit tot een ...

23
23
Schoofs zet titelstrijd op scherp: oorlog met Club en STVV

Union SG won op de valreep van Royal Antwerp FC en blijft op titelkoers. De landskampioen staat op ...

105
105
Club-vloek van Tresoldi: onheil voor Atlético Madrid?

Club Brugge speelde in het Jan Breydelstadion 3-3 gelijk tegen Atlético Madrid in de ...

144
144
Francky Dury blikt terug op Anderlecht: "Gewoon geflikt"

In 2013 stond Zulte dicht bij een gigantische stunt. Francky Dury kon kampioen spelen met Zulte ...

230
230
Smets open over ontslag Fink: onthulling over Hayen

Matte Smets komt volledig boven water bij KRC Genk. De centrale verdediger was door de mindere ...

198
198
Messi krijgt pak slaag, Cuypers maakt direct statement

De MLS is opnieuw begonnen en in de Verenigde Staten vond er meteen een enorme verrassing plaats. ...

42
42
Van Gucht en partner verrassen iedereen met groot babynieuws

Nog maar eens onverwacht nieuw uit Ruben Van Gucht-land. Een week na de storm die over zijn huwelijk ...

92
92
'Union SG droomt van megadeal met Liverpool'

Bij Union SG zijn ze dit seizoen weer uitstekend bezig. Het voetbal is niet geweldig, de resultaten ...

110
110
Knaltransfer Neerpede-product: "Hoop stap te zetten"

Bij RSC Anderlecht hebben ze héél veel talent in de jeugdopleiding en niet iedereen ...

79
79
Belg leeft op na vertrek bij Genk: "Dit voetbal ligt me beter"

Bij KRC Genk lieten ze in januari Luca Oyen vertrekken naar sc Heerenveen, aangezien hij geen ...

286
286
Janssen en Oosting balen: "Dit is wreed"

Royal Antwerp FC speelde eindelijk nog eens een goede partij, maar verloor wel met 2-1 van Union SG. ...

200
200
‘Anderlecht is het kotsbeu: speler wordt koud gedumpt’

Bij Anderlecht is het klaar. Wat begon als een snelle huuroplossing achterin, is in enkele maanden ...

530
530
Straffe Verschaeren zet de jacht in op Scifo & co

Yari Verschaeren kan vandaag geschiedenis schrijven bij RSC Anderlecht. De 24-jarige middenvelder ...

133
133
Gemiste transfer: "Anderlecht? Neen, sprak wel met KV Mechelen"

Dit jaar startten we met een nieuwe rubriek: de Gemiste Transfer. Philippe Vande Walle kwam al aan ...

44
44
'Beckham stoomt door: wereldster naar Inter Miami'

David Beckham maakte als co-eigenaar van Inter Miami een wereldproduct. Dat komt vooral door het ...

59
59
Anderlecht heeft diamant beet: cashen of alsnog houden?

RSC Anderlecht moet Europees voetbal halen, of anders in de zomer weer een speler extra verkopen. ...

429
429
Union SG ongeduldig: wanneer ontbolstert ‘vedette’ écht?

Bij Union SG hebben ze een zeer goed oog voor talent. De transfers zijn heel vaak een schot in de ...

88
88
Atletico kent goede generale repetitie, Godts weer bepalend

Atletico Madrid heeft zaterdag een goede generale repetitie gekend voor de terugmatch tegen Club ...

48
48
Onrust over David: Hubert brengt eerste update

Union heeft zondag zijn koppositie in de Jupiler Pro League kunnen behouden. Tegen Antwerp moest het ...

137
137
'Man Utd zet zinnen op tweede Rode Duivel'

Manchester United lijkt de laatste weken weer stappen gezet te hebben. Sinds de aanstelling van ...

149
149
Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Voor Union werd het een avond met héél veel emoties. De landskampioen zag ...

158
158

Meer sportnieuws