"Logisch dat hij Antwerp boven Club Brugge verkoos"

door

Royal Antwerp FC wist voor het tweede jaar op rij een speler voor de neus van Club Brugge weg te halen. Walter Meeuws vindt het geen ‘gek’ fenomeen dat spelers Antwerp boven Club Brugge verkiezen. In Humo legt hij uit waarom.


Miche-Ange Balikwisha koos vorig jaar voor Antwerp, ook al kon hij naar Club Brugge. Dit seizoen wist Antwerp Jurgen Ekkelenkamp naar de Bosuil te halen, ook al was de Nederlander ei zo na van Club Brugge. Opvallend: bepaalde media vonden dat Ekkelenkamp Antwerp verkoos vanwege de financiële middelen en niet om sportieve redenen. Nochtans is er bij Antwerp ook heel veel ambitie, ook al kan hij daar geen Champions League spelen. Meeuws velde zijn oordeel.

LOGISCH

"Waarom gaat die jongen naar Antwerp? Omdat hij zich bij zijn landgenoten Van Bommel en Overmars meer op zijn gemak voelt! Dat Antwerp vorig jaar Balikwisha kocht, was volkomen logisch. Bij Brugge zou hij moeten afrekenen met Lang en De Ketelaere om aan speelminuten te raken. Balikwisha had dat dus goed gezien”, aldus de ex-coach van Antwerp.

Bij Antwerp zal Ekkelenkamp weldra in de basis komen. Hij zal er vooral een concurrent worden van Pieter Gerkens, terwijl er bij Club Brugge veel meer concurrentie is op het middenveld. Aangezien de ex-speler van Ajax al weinig aan de bak kwam bij Hertha BSC, was het duidelijk dat hij dit jaar vooral veel aan spelen moet gaan toekomen. Die kans lijkt bij Antwerp op dit moment inderdaad groter te zijn dan in Brugge.

LEES OOK: Dubbele emoties bij Union: Zorgen om David, euforie in slot

Maakte Ekkelenkamp een goede keuze?

Meest recent

Westerlo mag plots dromen: "De Champions' Play-Off?"

Met nog vier speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie blijft de strijd om de top zes in de ...

24
24
Zeer verrassende transferwending Thorgan Hazard?

Anderlecht zat de voorbije weken met een stevig spitsenprobleem. Met Adriano Bertaccini, Mihajlo ...

99
99
Moreira maakt einde aan indrukwekkende reeks van ex-club

Zondagavond stond er in de Ligue 1 nog een interessante affiche op het programma. Olympique Lyon zag ...

20
20
Taravel waarschuwt Anderlecht na cruciale zege

Anderlecht heeft zondag eindelijk nog eens gewonnen in de competitie. Op het veld van Zulte Waregem ...

148
148
Cornelis eerlijk: "Onze kansen op PO1 gehypothekeerd"

Een tijdlang leek Charleroi nog op weg naar een geweldig seizoen, maar op twee weken tijd is de ...

28
28
'Real Madrid verbaast en wil bij Club Brugge shoppen'

Club Brugge zal in de zomer ongetwijfeld weer enkele van zijn goudhaantjes moeten afstaan. Dankzij ...

344
344
Frustraties bij Essevee: "Dit resultaat is wreed"

Anderlecht heeft zondag voor de eerste keer in meer dan twee maanden nog eens een ...

136
136
Hazard 'verontschuldigt' zich na hattrick: "Maar vroeger..."

Anderlecht heeft zondag een broodnodige overwinning gepakt. Het wist eindelijk zijn slechte reeks in ...

149
149
Westerlo deelt Charleroi mokerslag uit in strijd om top zes

Charleroi had zondagavond een gouden zaak kunnen doen in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

56
56
Ruben Van Gucht in shock: 'Bekentenis slaat in als een bom'

Hij was nog maar net terug uit de zon, maar op Radio 2 hing meteen een geladen sfeer. In de studio ...

303
303
Eredivisie is hot: hoe Sterling zeker geen uitzondering is

De Nederlandse Eredivisie is niet spannend, want PSV is er heer en meester. Wat ook opvalt: er ...

66
66
Sterke Hazard bezorgt Anderlecht zege in vreemde match

RSC Anderlecht kon een zeer goede zaak doen door de nederlagen van KRC Genk en AA Gent. Maar dan ...

185
185
KV Mechelen doet enorm goede zaak: "Grote stap"

KV Mechelen won met 0-2 op het veld van La Louvière en deed zo een zeer goede zaak door de ...

147
147
Standard mag weer dromen: "Nog steeds mogelijk"

Standard pakte zijn laatste kans voor de top zes door zeer knap met 0-3 te winnen van KRC Genk. Een ...

76
76
‘Club Brugge beeft: speler duwt afscheid keihard door’

Club Brugge voelt de druk stijgen in een transferdossier dat plots weer op scherp staat. In Spanje ...

220
220
Arsenal vernedert Tottenham in eigen huis

In de Premier League stond er met Tottenham-Arsenal een héél interessante match op het ...

44
44
Anderlecht scoort aan lopende band: "Zo oneerlijk!"

Zulte Waregem en RSC Anderlecht begonnen om 18u30 aan hun match aan de Gaverbeek. De eerste 45 ...

245
245
Complete offday KRC Genk: Hayen geeft dé oorzaak

KRC Genk is zondagmiddag stevig van zijn roze wolk gedonderd. Na vijf opeenvolgende overwinningen, ...

220
220
Madrileense kater nog groter: Barça neemt macht weer over

Na 25 speeldagen is het opnieuw FC Barcelona dat bovenaan het klassement staat in La Liga. De ...

38
38
'Trainersbom RSCA: contact met Deense kampioenenmaker'

RSC Anderlecht nam exact drie weken geleden afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach en heeft nog ...

402
402
SK Beveren dendert voort: promotiefeest na knotsgek slot

Op prachtige wijze heeft SK Beveren nu al de promotie veiliggesteld. De Waaslanders zetten op het ...

135
135
Malinwa droomt meer dan ooit van PO1 na klinische zege

Meer dan ooit mogen ze bij KV Mechelen dromen van de Champions' Play-Offs. Malinwa profiteerde ...

64
64
Zulte Waregem - Anderlecht: Taravel voert drie wissels door

Door het puntenverlies van enkele concurrenten, kan RSC Anderlecht zondagavond een gouden zaak doen ...

95
95
Koude douche Lukaku en co, Liverpool ontsnapt in 97ste minuut

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli opnieuw duur puntenverlies geleden. Ondanks een late ...

61
61
Eén buis bij geroteerd Club: "Zat er paar keer naast"

Club Brugge heeft tussen zijn duels tegen Atlético Madrid door, geen steken laten vallen in ...

312
312

Meer sportnieuws