"Logisch dat hij Antwerp boven Club Brugge verkoos"

door

Royal Antwerp FC wist voor het tweede jaar op rij een speler voor de neus van Club Brugge weg te halen. Walter Meeuws vindt het geen ‘gek’ fenomeen dat spelers Antwerp boven Club Brugge verkiezen. In Humo legt hij uit waarom.


Miche-Ange Balikwisha koos vorig jaar voor Antwerp, ook al kon hij naar Club Brugge. Dit seizoen wist Antwerp Jurgen Ekkelenkamp naar de Bosuil te halen, ook al was de Nederlander ei zo na van Club Brugge. Opvallend: bepaalde media vonden dat Ekkelenkamp Antwerp verkoos vanwege de financiële middelen en niet om sportieve redenen. Nochtans is er bij Antwerp ook heel veel ambitie, ook al kan hij daar geen Champions League spelen. Meeuws velde zijn oordeel.

LOGISCH

"Waarom gaat die jongen naar Antwerp? Omdat hij zich bij zijn landgenoten Van Bommel en Overmars meer op zijn gemak voelt! Dat Antwerp vorig jaar Balikwisha kocht, was volkomen logisch. Bij Brugge zou hij moeten afrekenen met Lang en De Ketelaere om aan speelminuten te raken. Balikwisha had dat dus goed gezien”, aldus de ex-coach van Antwerp.

Bij Antwerp zal Ekkelenkamp weldra in de basis komen. Hij zal er vooral een concurrent worden van Pieter Gerkens, terwijl er bij Club Brugge veel meer concurrentie is op het middenveld. Aangezien de ex-speler van Ajax al weinig aan de bak kwam bij Hertha BSC, was het duidelijk dat hij dit jaar vooral veel aan spelen moet gaan toekomen. Die kans lijkt bij Antwerp op dit moment inderdaad groter te zijn dan in Brugge.

LEES OOK: Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Maakte Ekkelenkamp een goede keuze?

Meest recent

'Taravel grijpt in: Coosemans out bij Anderlecht?'

Een op z'n zachtst gezegd matig RSC Anderlecht sleepte zondag een 3-1 zege tegen AA Gent uit de ...

10
10
UEFA zet woedend Barça op hun plek: Atlético juicht

FC Barcelona zal een ferme remontada uit de mouw moeten schudden om alsnog voorbij Atlético ...

52
52
‘Strijd om Mirisola barst los: KRC Genk verlangt jackpot'

KRC Genk dreigt komende zomer enkele smaakmakers te verliezen. Naast Konstantinos Karetsas is er ook ...

116
116
Nieuwe revelatie in Jupiler Pro League: “Straffe statistiek”

De Europe Play-Offs kenden afgelopen speeldag een grote verrassing. Westerlo won op het veld van ...

32
32
Vanderbiest verbaast KV Mechelen met toekomstwens

KV Mechelen is dit seizoen één van de grote revelaties van de Jupiler Pro League. Fred ...

82
82
Alarmbellen bij Standard na zeperd: “Dat is onmogelijk”

Standard Luik hoopt snel weer de aansluiting te vinden bij de top van het Belgische voetbal, maar ...

60
60
‘Chelsea maakt opvallend transferplan Penders bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend te noemen. De doelman maakte op jonge leeftijd al de ...

73
73
‘Prijskaartje Godts: waanzinnige recordsom genoemd'

Mika Godts zit dit seizoen in bloedvorm bij Ajax. De kersverse Rode Duivel was ook afgelopen ...

68
68
'Chouchou' Daan Heymans verrast met pittige onthulling

Daan Heymans heeft zich dit seizoen helemaal in de Genkse harten gewerkt. De middenvelder kwam over ...

62
62
Vanderbiest draait kar: T1 in vizier voor Anderlecht?

Fred Vanderbiest kent een geweldig seizoen met KV Mechelen. Malinwa plaatste zich onverhoopt voor de ...

415
415
‘Catastrofe voor WK: Napoli straft Lukaku ongezien hard'

Het gaat van kwaad naar erger voor Romelu Lukaku bij Napoli. De Rode Duivel heeft het volledig ...

372
372
Arjen Robben zorgt voor voetbaldrama: Agressie gaat viraal

Nederland is momenteel in de ban van een pittig 'schandaal'. In de hoofdrol: twee bekende ...

67
67
Anderlecht nog steeds in grote problemen: code rood

RSC Anderlecht won afgelopen speeldag van KAA Gent, maar toch is de kritiek hard. Paars-Wit lag ...

206
206
TRANSFERUURTJE: ‘Miljoenenbod Club Brugge, Anderlecht wil uitpakken’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

238
238
Vossen sneert naar Zulte Waregem-coach Colpaert

Jelle Vossen is een goaltjesdief pur sang en dat bewees hij vorig seizoen in de Challenger Pro ...

245
245
KV Mechelen met rug tegen de muur: fans afgemaakt

KV Mechelen was euforisch nadat het zich verzekerde in de top 6. In de Champions Play-Offs werden ...

70
70
Vanhaezebrouck maakt brandhout van Anderlecht

RSC Anderlecht verloor op de eerste speeldag met 4-2 van Club Brugge, maar herpakte zich met een ...

171
171
Man Utd woedend na bizarre rode kaart: Carrick vloekt

Manchester United verloor in eigen huis van Leeds United. Een ferme mokerslag na een goede periode ...

52
52
Marc Brys incasseert nieuwe deceptie: géén WK

Marc Brys staat in theorie nog onder contract bij Kameroen, maar de Belgische oefenmeester was op de ...

28
28
Vossen onthult oorlog met Zulte: “Er speelt meer…”

Jelle Vossen was vorig seizoen nog de grote man bij Zulte Waregem. De aanvaller was de topscorer en ...

409
409
Anderlecht in dubio: miljoenenklapper Keisuke Goto?

Dat RSC Anderlecht dringend nood heeft aan een nieuwe sportief directeur is ondertussen duidelijk. ...

508
508
Klasse! Vanaken met knap gebaar bij gebroken Diakhon

Mamadou Diakhon beleefde afgelopen weekend een ware nachtmerrie. De aanvaller van Club Brugge viel ...

419
419
Ruben Van Gucht zet puntjes op de i met één bericht

In elk nieuw TV-seizoen zijn er van die namen die plots overal opduiken. De voorbije weken lijkt dat ...

60
60
Voetbalgenot op TV: hier vind je de Champions League-clashes

Deze week worden de tickets voor de halve finales van de Champions League afgewerkt. De terugmatchen ...

43
43
"Zelden gehoord van trainer topclub" - Hayen op vingers getikt

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

367
367

Meer sportnieuws