Nicosia en Basaksehir: 8 ex-spelers uit de JPL

door
Nicosia en Basaksehir: 8 ex-spelers uit de JPL

Omonia Nicosia, Young Boys Bern en Basaksehir zijn de Europese tegenstanders die vanavond AA Gent, RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC partij geven. Bij deze clubs spelen heel wat oude bekenden van het Belgische voetbal. Een overzicht.


We beginnen bij Nicosia. De Cyprioten haalden onlangs Roman Bezus (ex-STVV en AA Gent) in huis. De club heeft met Jan Lecjaks nog een bekende naam in de rangen. De Tsjech speelde in het verleden voor Anderlecht. Daarnaast maken ook Nemanja Miletic (ex-KVC Westerlo) en Mix Diskerud (ex-AA Gent) deel uit van de spelerskern van Nicosia.

Bij YB Bern zijn er geen ex-spelers uit de JPL, maar dat had wel gekund. Cheikh Niasse en Meschack Elia stonden in het verleden in de belangstelling van Anderlecht, terwijl de club deze week Kastriot Imeri aantrok. Hij stond deze zomer ook op de radar van Club Brugge.

GEEN CHADLI

Bij Baseksehir hebben ze heel wat oude bekenden in de rangen. Nacer Chadli (ex-Rode Duivel en ex-Anderlecht) is niet van de partij, want hij werd niet opgenomen in de Europese selectie. Lucas Biglia kende vele goede jaren bij Anderlecht en ook Stefano Okaka heeft een verleden bij de Brusselaars. Daar stopt het echter niet bij. Ahmed Touba (ex-OHL en Club Brugge) speelt immers ook bij de Turken. Het beloven dus om meerdere redenen interessante duels te worden.

LEES OOK: 'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Een leuke extra?

Meest recent

'Nieuwe mokerslag voor Vermeeren'

Enkele jaren geleden werd Arthur Vermeeren nog gezien als dé toekomst van het Belgische ...

21
21
Goots heeft slecht nieuws voor ambitieus Mechelen

Vorig weekend werd de Champions' Play-Off op gang getrapt. Daarbij scheidden Union en Club Brugge ...

15
15
Neerpede-golf op komst: Borguet wrijft zich in handen

Anderlecht kreeg vorig weekend op Club Brugge nog eens een reality check, want de 4-2-nederlaag ...

41
41
Kompany verovert Bernabeu, Arsenal wint in slot nog

Dinsdagavond stonden de eerste heenwedstrijden op het programma in de kwartfinale van de Champions ...

55
55
'Congo wil alweer talent bij Rode Duivels weghouden'

De Rode Duivels zagen de voorbije jaren al verschillende talenten afhaken. Konstantinos Karetsas ...

77
77
'Lommel wil vervolg breien aan voetbalsprookje'

De Challenger Pro League kent in de komende weken zijn ontknoping, waarin onder meer de strijd om de ...

23
23
Cornelis reageert na ontslag, opvolger bekend

Er viel dinsdag nog maar eens een trainerswissel te noteren in de Jupiler Pro League. Nu was het ...

72
72
'PSG komt aankloppen bij revelatie Club Brugge'

Club Brugge zal in de komende weken nog alles op alles zetten om de landstitel binnen te halen. Voor ...

238
238
Oude bekende van Genk en Charleroi zet punt achter carrière

Het einde van het seizoen nadert stilaan en dat betekent dat enkele bekende namen weer de Belgische ...

105
105
Vanhaezebrouck verschroeiend hard voor Anderlecht

Hein Vanhaezebrouck is een man met een uitgesproken mening. Soms zit hij er knal op, soms er ...

182
182
Voetbalwereld in rouw: Mircea Lucescu overleden

Bijzonder droevig nieuws vanuit Roemenië. Daar raakte zopas bekend dat Mircea Lucescu op ...

0
0
Zulte Waregem deelt OH Leuven stevige transferslag uit

Zulte Waregem heeft een transfer afgerond. Het is geen speler, maar wel een Head of Recruitment. Die ...

49
49
Anderlecht dreigt zichzelf op te blazen met Sibierski

Antoine Sibierski stond al langer op de lijst bij Anderlecht. Maar nu zijn vertrek bij Troyes eraan ...

190
190
Taravel in de fout: dure les tegen Club Brugge

RSC Anderlecht verloor oververdiend met 4-2 van Club Brugge. Na twee goede prestaties in de ...

87
87
Kompany met unieke cijfers: Real Madrid is gewaarschuwd

Bayern München speelt in de Champions League vanavond tegen Real Madrid. Een zeer mooi duel ...

28
28
Verhuurde JPL-spelers: Anderlecht lacht tanden bloot

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

134
134
Belgische voetbalbond bijt van zich af na uithaal Leko

Dé quote van het voorbije weekend kwam op naam van Ivan Leko, die na de zege van Club Brugge ...

84
84
Lardot scherp voor arbitrage: "Valse start play-offs"

Afgelopen weekend werden de play-offs op gang getrapt. Nu het om de knikkers gaat, komt uiteraard ...

340
340
'Zware erfenis Renard: miscasts weg bij Anderlecht?'

Even leek Jérémy Taravel de trein weer op de rails krijgen, maar dat schokeffect is ...

235
235
Opvallende afwezigen bij Club Brugge: reden bekend

De magere vertoning na de pauze biedt stof tot nadenken, maar met een 4-2 zege tegen Anderlecht kon ...

328
328
Taravel slaat bal mis: Anderlecht betaalt blunder cash

In de tweede helft werd een regelrechte blamage nog vermeden, maar voor de pauze zakte RSC ...

303
303
Tzolis maakt statement: koude oorlog bij Club Brugge

Club Brugge begon aan de play-offs met een klinkende 4-2 zege tegen aartsrivaal Anderlecht. Vooral ...

438
438
Taravel de gebeten hond na desastreuze helft Anderlecht

RSC Anderlecht werd afgelopen speeldag van het kastje naar de muur gespeeld in de eerste helft tegen ...

214
214
‘Ex-Westerlo-speler in vieze papieren: tot 7 jaar cel’

Vanuit Roemenië komt een opvallend nieuwtje overgewaaid. Ex-Westerlo-speler Kader Keita is daar ...

65
65
Vandenbempt maakt Mac Allister compleet belachelijk

Afgelopen speeldag stond bol van incidenten en discutabele fases. Zo was er de veelbesproken ...

368
368

Meer sportnieuws