'Vertonghen kan transfer naar Jupiler Pro League versieren'

door
'Vertonghen kan transfer naar Jupiler Pro League versieren'

Jan Vertonghen is misschien de volgende Rode Duivel die aan de slag gaat in de Jupiler Pro League. De 35-jarige centrale verdediger zit op een zijspoor bij Benfica en volgens Het Nieuwsblad denkt hij na over zijn toekomst. Speelt hij weldra op de Belgische velden?


Benfica stelde deze zomer Roger Schmidt aan als nieuwe coach en de Duitser heeft het duidelijk minder begrepen op de kwaliteiten van Vertonghen. De 35-jarige linkspoot verkommert op de bank en dat is zorgwekkend, zeker aangezien er in de winter een WK op het programma staat. Bondscoach Roberto Martinez was onlangs bij Sporza nog duidelijk over de situatie van 'Sterke Jan'. 

"Ik geloof dat Jan nu even een hobbel in de weg tegenkomt, maar dat het gewoon een momentopname is. Bovendien speelt Benfica Europees. Hij zal dus zeker zijn minuten krijgen. Jan maakte dit ook al eerder mee - ik maak me dus niet echt zorgen. We moeten de situatie wel bekijken in september, want iedere speler heeft matchritme nodig op een WK", aldus Martinez.

HNB weet dat Vertonghen stilaan de kat uit boom kijkt en als er een club op de proppen komt die hem speelminuten kan garanderen, dan lijkt een transfer heel waarschijnlijk te zijn. Enkele clubs uit de Premier League zouden interesse tonen, net als enkele topclubs uit de Jupiler Pro League. Uiteraard komt Royal Antwerp FC in beeld, waar hij een duo zou kunnen vormen met Toby Alderweireld, maar ook Club Brugge zoekt nog een vervanger voor Stanley Nsoki. Bij RSC Anderlecht kan er ook een verdediger bij, maar de Brusselaars lijken inzake basispionnen goed te zitten. AA Gent heeft in de defensie ook geen weelde, terwijl KRC Genk Jhon Lucumi van de hand gaat doen.

LEES OOK: Held Courtois zet Real-ploegmakkers op scherp

Zal Vertonghen in België aan de slag gaan?

Meest recent

'Club Brugge laat oog vallen op Senegalese parel'

Club Brugge bleef tijdens de wintermercato verrassend stil, maar komende zomer mogen we weer de ...

30
30
Lukaku kan tranen niet bedwingen: "Ik was dood"

Romelu Lukaku is zaterdag eindelijk nog eens beslissend kunnen zijn voor Napoli. De titelverdediger ...

22
22
Bayern wint bewogen kraker, zuinige zege Man City

Vincent Kompany lijkt met Bayern München stilaan helemaal af te stevenen op een tweede titel op ...

16
16
Antwerp maakt einde aan zegereeks van STVV

De straffe zegereeks van STVV is zaterdagavond geëindigd. De Kanaries hadden de koppositie ...

70
70
Hij is terug! Lukaku schenkt Napoli op valreep de zege

Na zijn maandenlange afwezigheid had Romelu Lukaku het de laatste weken lastig om weer zijn stempel ...

40
40
‘Nieuwe TD schokt Anderlecht: meteen grote opschudding’

Anderlecht zoekt een nieuwe sportieve baas, maar de piste die nu op tafel ligt, zorgt meteen voor ...

125
125
Opstellingen Anderlecht-OHL, hoog bezoek in Lotto Park

RSC Anderlecht werkt zaterdagavond een belangrijke thuiswedstrijd tegen OH Leuven af. Voor de ...

26
26
'Miljoenentransfer Sabbe: Club Brugge hakt knoop door'

Met de goede campagne in de Champions League wisten verschillende spelers van Club Brugge zich in de ...

260
260
Beveren draaft door: parel Brüls brengt titel stap dichter

Het promotieticket mag dan al binnen zijn, de honger bij SK Beveren is nog lang niet gestild. De ...

56
56
Titelstatement Barça na hattrick Yamal, Liverpool haalt uit

In de Spaanse titelstrijd heeft FC Barcelona zaterdag een statement gemaakt. De La Liga-koploper won ...

34
34
Euvrard eerlijk: Standard uitgeteld voor Play-Off I?

De 27ste speeldag van de reguliere competitie is op gang getrapt, de strijd om de drie laatste ...

107
107
Achter de Kazerne ontploft! Raman grote held in 95ste minuut

In de strijd om de tickets voor de Champions' Play-Offs heeft KV Mechelen zaterdagnamiddag een ...

134
134
Schorsingen in JPL: wie staat er allemaal op scherp?

Met nog maar vier speeldagen te gaan is de laatste rechte lijn richting de play-offs ingezet. Nu het ...

91
91
Antwerp-STVV: Oosting en Vrancken hakken knopen door

Antwerp krijgt straks STVV over de vloer op de Bosuil. Het stamnummer één heeft ...

69
69
Mysterie rond Coucke groeit na opvallend moment in Monaco

Marc Coucke doorstond de laatste weken een nieuwe Paars-Witte storm in het Lotto Park. De ...

270
270
Toptransfer bij Union SG en weldra Rode Duivel?

Bij Union SG hebben ze een aantal spelers in de rangen die op termijn een stap hogerop gaan zetten. ...

72
72
Vanderbiest doet stevige 'transferoproep' aan eigen bestuur

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen en mag nog steeds heel hard dromen van een plaats in Play-Off ...

104
104
'Anderlecht dacht aan héél pikante transfer bij Union'

RSC Anderlecht koos afgelopen zomer vooral voor kwantiteit in plaats van kwaliteit. De Brusselaars ...

159
159
Euvrard trekt pijnlijke conclusie na nieuwe tegenslag

Bij Standard blijft het stroef draaien. De Luikenaars hebben te weinig kwaliteit om het spel zelf te ...

60
60
Eden Hazard verrast met Jupiler Pro League-bekentenis

Eden Hazard kende een prachtige carrière bij Lille OSC, Chelsea en de Rode Duivels. Het ...

225
225
Plots weelde bij Anderlecht, maar is dat wel écht zo?

RSC Anderlecht neemt het vanavond op tegen OH Leuven. De Brusselaars willen die match winnen, ...

245
245
Van FC Barcelona naar winkelbediende: "Veel problemen"

Een tijd geleden kwamen er foto's naar buiten van Jérémy Mathieu die in een ...

53
53
Taravel scoort punten: dit is hét verschil met Hasi

RSC Anderlecht ontsloeg weken geleden Besnik Hasi. Jérémy Taravel is momenteel nog ...

147
147
Martinez geeft dé reden voor oproepen van Ronaldo

Roberto Martinez bezorgde België zijn beste positie ooit op een WK en won met Portugal de ...

62
62
'Groot vraagteken bij Anderlecht: nieuwe naam in elftal Taravel'

Na de deugddoende overwinning van vorig weekend op Zulte Waregem, wil RSC Anderlecht zaterdag op ...

218
218

Meer sportnieuws