Smaakmaker YB Bern: "Anderlecht wilde mij in januari"

door
Smaakmaker YB Bern:

RSC Anderlecht neemt het morgen op tegen Young Boys Bern. Daar staan twee spelers onder contract die nog op de radar stonden van de Brusselaars. Eén van hen is Cheikh Niasse.


"Eigenlijk wilde Anderlecht me in januari van dit jaar. Ik heb via videoconferentie met de technisch directeur van Anderlecht gesproken. Dat verliep best goed. Waarom heb ik dan bij bij Bern getekend? Het was een kwestie van gevoel (lacht). Ik voelde meer overtuiging bij Young Boys Bern", zegt Niasse aan La Dernière Heure.

Niasse trok in januari voor 900.000 euro van het Franse Lille OSC naar Young Boys Bern, waar hij een basisspeler is geworden. Door zijn goede prestaties in Zwitserland is zijn marktwaarde lichtjes gestegen naar 1 miljoen euro. Niasse maakte eerder furore op huurbasis bij Panathinaikos, maar de echte doorbraak kon hij nooit versieren bij Lille OSC. De 22-jarige defensieve middenvelder werd tot op heden nog niet opgeroepen voor het nationaal elftal van Senegal.

Naast Niasse loopt er bij de Zwitsers ook ene Meschack Elia rond. Die was twee jaar geleden op proef bij Anderlecht en hij liet een goede indruk achter op toenmalig coach Vincent Kompany. Young Boys Bern wist hem echter voor de neus van RSCA aan te trekken. De Congolese flankaanvaller speelde ondertussen 100 wedstrijden voor de club en met 21 goals en 23 assists is hij er uitgegroeid tot een smaakmaker, wiens marktwaarde ondertussen al 5 miljoen euro bedraagt.

  

LEES OOK: Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Een gemiste kans voor RSCA?

Meest recent

Arsenal zet nieuwe titelstap: City maakt dure uitschuiver

In de Engelse titelstrijd heeft Arsenal FC woensdagavond een uitstekende zaak gedaan. De leider had ...

5
5
Tedesco in ziekenhuis opgenomen: pakkende details bekend

Domenico Tedesco levert dit seizoen goed werk af als hoofdcoach van Fenerbahçe. Maar de ...

17
17
Rits kwijnt weg bij Anderlecht: einde lijdensweg in zicht

Hoewel hij in de voorbije seizoenen behoorlijk wat minuten maakte, werd Mats Rits afgelopen zomer ...

153
153
DAZN-soap níét voorbij: grote ongerustheid bij Belgische clubs

De Belgische profclubs verzamelden woensdag op de burelen van de Pro League. Tijdens de meeting ...

210
210
'Pérez drukt stempel: grote naam kandidaat-trainer Real'

Real Madrid heeft enkele mindere resultaten achter de rug in La Liga en zag FC Barcelona weer vier ...

62
62
Club Brugge boort ware goudmijn aan: dríé nieuwe jackpots

Club Brugge kan al enkele seizoenen lang uitstekende financiële cijfers voorleggen. Grotendeels ...

480
480
Antwerp aangemaand tot transferactie: "In deze vorm ..."

Antwerp FC kon afgelopen weekend weer aanknopen met een broodnodige overwinning tegen revelatie ...

232
232
Waagt Anderlecht stuntdeal met transfergenie uit JPL?

Anderlecht moet knopen doorhakken. Paars-wit zoekt een nieuwe technisch directeur en wil eindelijk ...

271
271
'Enorme flop: Celtic stuurt JPL-aanwinst alweer door'

De Schotse topclubs richtten in de voorbije mercato's graag hun pijlen op de Belgische markt. ...

93
93
'Antwerp krijgt nieuwe tegenvaller voor cruciale trip'

Antwerp heeft vorig weekend een belangrijke zege geboekt door STVV toch wel verrassend met 1-0 te ...

138
138
'Napoli krijgt uitsluitsel over comeback De Bruyne'

Napoli maakt een moeilijk seizoen door. De Italiaanse titelverdediger sneuvelde al in de league ...

47
47
'Weer uittocht: eerste vertrekker bij Union bekend'

Bij Union moeten ze elke zomer opnieuw hun beste spelers laten vertrekken. Dat was vorige zomer niet ...

76
76
Van Den Kerkhof kent sanctie na aanslag op Tzolis

De wedstrijd van vorig weekend tussen Charleroi en Club Brugge deed heel wat stof opwaaien. Bij de ...

391
391
'Alarm in Frankrijk: grote zorgen om WK Mbappé'

We zijn slechts drie maanden voor de start van het WK en dus is het voor vrijwel elke bondscoach van ...

54
54
Wesley Sonck beroert iedereen met openhartige getuigenis

Wesley Sonck beroert ook na zijn actieve carrière nog steeds vriend en vijand. De glimlach, ...

53
53
Centen op bij King Power? OHL reageert op malaise

In Engeland dreigt een schrijnend scenario voor Leicester City. Tien jaar nadat de Foxes de wereld ...

132
132
'Standard wacht helse strijd om goudhaantje te houden'

Standard maakt nog altijd kans op de Champions' Play-Off en dat zou voor de Rouches een opsteker ...

127
127
Beveren verrast en gaat lopen met Anderlecht-target

Het seizoen in de Challenger Pro League loopt nog een hele tijd, maar SK Beveren is nu al zeker van ...

187
187
Straffe Wullaert op weg naar Belgische voetbalgeschiedenis

Tessa Wullaert is met grote afstand de beste Belgische voetbalster ooit. Een fenomeen en een lust ...

41
41
Wout Faes leeft op: absolute toptransfer lonkt

Wout Faes kreeg als Rode Duivel in België al veel kritiek te verwerken. De Belgische centrale ...

165
165
Challenger Pro League: nieuwe regels op komst?

In de Challenger Pro League kunnen de beloftenploegen bijna niet degraderen. Dat is voor velen een ...

366
366
Garcia speurt rond: oude bekende weer Rode Duivel?

Rudi Garcia zit toch wat met de handen in het haar. De Rode Duivels spelen deze maand tegen de VS en ...

117
117
Blunder Renard pijnlijk duidelijk: CIES met straffe cijfers

De passage van Olivier Renard bij RSC Anderlecht was geen groot succes. Er gebeurden zeker een ...

213
213
Marc Coucke kiest plots voor een totaal ander verhaal

Wat doet een topondernemer en voetbaleigenaar wanneer de stadionlichten even doven? Woensdagavond ...

60
60
RKC verrast compleet met 'ex-toptransfer KRC Genk'

In Nederland blijven ze opvallende transfers afronden. Raheem Sterling trok gratis naar Feyenoord en ...

54
54

Meer sportnieuws