Smaakmaker YB Bern: "Anderlecht wilde mij in januari"

door
Smaakmaker YB Bern:

RSC Anderlecht neemt het morgen op tegen Young Boys Bern. Daar staan twee spelers onder contract die nog op de radar stonden van de Brusselaars. Eén van hen is Cheikh Niasse.


"Eigenlijk wilde Anderlecht me in januari van dit jaar. Ik heb via videoconferentie met de technisch directeur van Anderlecht gesproken. Dat verliep best goed. Waarom heb ik dan bij bij Bern getekend? Het was een kwestie van gevoel (lacht). Ik voelde meer overtuiging bij Young Boys Bern", zegt Niasse aan La Dernière Heure.

Niasse trok in januari voor 900.000 euro van het Franse Lille OSC naar Young Boys Bern, waar hij een basisspeler is geworden. Door zijn goede prestaties in Zwitserland is zijn marktwaarde lichtjes gestegen naar 1 miljoen euro. Niasse maakte eerder furore op huurbasis bij Panathinaikos, maar de echte doorbraak kon hij nooit versieren bij Lille OSC. De 22-jarige defensieve middenvelder werd tot op heden nog niet opgeroepen voor het nationaal elftal van Senegal.

Naast Niasse loopt er bij de Zwitsers ook ene Meschack Elia rond. Die was twee jaar geleden op proef bij Anderlecht en hij liet een goede indruk achter op toenmalig coach Vincent Kompany. Young Boys Bern wist hem echter voor de neus van RSCA aan te trekken. De Congolese flankaanvaller speelde ondertussen 100 wedstrijden voor de club en met 21 goals en 23 assists is hij er uitgegroeid tot een smaakmaker, wiens marktwaarde ondertussen al 5 miljoen euro bedraagt.

  

LEES OOK: Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Een gemiste kans voor RSCA?

Meest recent

'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

88
88
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

52
52
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

203
203
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League, die intussen al naar de rechtbank trok, was de ...

276
276
Hayen houdt adem in: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

249
249
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

114
114
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

183
183
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

100
100
Pro League houdt adem in: Belgisch voetbal van de buis?

Na een maandenlange patstelling trok DAZN dinsdag abrupt de stekker uit het tv-contract. Het ...

330
330
Anderlecht bevestigt opdoffer: sterkhouder lange tijd out

Anderlecht maakte de laatste weken een stevige opmars. Met een negen op negen tegen KV Mechelen, ...

161
161
Hein geeft Hayen wijze raad: "Al de tweede keer"

Het werd deze keer geen feest in de Champions League voor Club Brugge. Alle euforie na het knappe ...

186
186
'Club Brugge en Union kruisen degens bij voetbalbond'

Het heeft er alle schijn van dat de titelstrijd dit seizoen opnieuw een duel zal worden tussen Union ...

165
165
'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Er staat dit seizoen weer geen maat op Erling Haaland. De doelpuntenmachine scoorde voor Manchester ...

128
128
'Genk mengt zich in strijd om peperdure goalgetter'

KRC Genk gaat donderdagavond op zoek naar een nieuw resultaat in de Europa League. Daarvoor zal het ...

460
460
Domper voor Trossard: Arteta brengt update

Woensdagavond werkten Arsenal en Bayern München dé kraker van de speeldag in de ...

68
68
Pijnlijke conclusie voor Club: "Is er een probleem?"

Club Brugge likt zijn wonden na de pijnlijke zeperd van woensdagavond in Lissabon. De 3-0-nederlaag ...

164
164
'Eindelijk witte rook: Antwerp heeft nieuwe coach beet'

Vorig weekend noteerden we het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League. ...

340
340
'Nieuwe domper Belgische fans: traditie eindigt na 50 jaar'

Het is voorlopig nog geen al te fijn seizoen voor de Belgische voetbalsupporter. Die kon de Jupiler ...

100
100
TRANSFERUURTJE: 'West Ham berooft JPL, cruciaal nieuws Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

256
256
'Rentree in zicht: Lukaku maakt comeback in topper'

Napoli pakte deze week een cruciale zege in de Champions League tegen Qarabag, waarmee het opnieuw ...

83
83
'Financiële mokerslag: dit zal nieuw tv-contract nog opleveren'

Het Belgische voetbal verkeert momenteel in grote onzekerheid. DAZN besloot deze week dat ze het ...

404
404
Paniekmodus bij Club: cruciale beslissing hangt

Club Brugge kende woensdag een off-day in de Champions League. Het botste in Lissabon op zijn ...

340
340
'AA Gent wil cashen op verrassende naam'

AA Gent hoopte dit seizoen na een tegenvallend jaar weer stappen vooruit te zetten. Dat gaat ...

229
229
Club Brugge bevestigt keihard verdict voor Jackers

Voor Club Brugge is de trip naar Lissabon uiteindelijk toch een ramp geworden. De afreis werd ...

542
542
Bounida schittert bij Ajax: wat met Rode Duivels?

De crisis bij Ajax blijft verdergaan, met deze week een nieuwe nederlaag in de Champions League. Ze ...

201
201

Meer sportnieuws