Lineker snoeihard voor Barça over 'stuk vlees' De Jong

door
Lineker snoeihard voor Barça over 'stuk vlees' De Jong

Het is al een zeer bewogen zomer geweest in Camp Nou, want FC Barcelona was bijzonder actief op de transfermarkt. Nochtans kampen de Catalanen nog altijd met zware financiële problemen, maar ze compenseerden dat door een voorschot te nemen op toekomstige inkomsten en door er alles aan te doen om hun kern af te slanken. Dat laatste bleek niet makkelijk en dus gaat de club bij momenten wel zeer agressief te werk.


Dat mocht vooral Frenkie de Jong de voorbije weken ondervinden. De Nederlandse middenvelder had geen trek in een transfer naar Manchester United en dus zette voorzitter Joan Laporta hem publiekelijk onder druk om zwaar op zijn salaris in te leveren. De club dreigde zelfs met juridische stappen om toch maar niet een bedrag van rond de 20 miljoen euro aan uitgesteld salaris uit te moeten betalen.

De handelswijze van Barça kwam de club al op bakken kritiek te staan en ook de Engelse legende Gary Lineker, die als speler zelf voor Barcelona speelde, is snoeihard. "Ik leef met hem mee, want FC Barcelona behandelt hem als een stuk vlees in deze situatie", verklaart hij in The Times. "Het is een getalenteerde speler en het is belangrijk dat hij niet naar een club gaat waar hij niet naartoe wilt. Hij moet sterk blijven, want hij heeft de kaarten in handen. Hoe moeilijk het ook is. Het is heel jammer dat het er zo aan toe gaat."

BESPAREN
Volgens Lineker is het immers duidelijk dat De Jong geen enkele schuld draagt in deze situatie. Hij wijst erop dat het volledig de beslissing van Barça was om deze zomer honderden miljoenen aan transfers uit te geven. "Ze hadden ook de keuze kunnen maken om nauwkeurig en voorzichtig te werk te gaan en langzaam weer geld te gaan verdienen", vindt Lineker.

LEES OOK: 'Bliksemtransfer Lewandowski naar grote Europese club'

Vind je het kunnen hoe De Jong behandeld wordt door Barça?

Meest recent

'Leger topscouts bij Club-RSCA: transfergevecht barst los'

De Jupiler Pro League profileerde zich de voorbije jaren als een ideale trampoline richting de ...

38
38
Spitsenzorgen Garcia: grote verrassing in selectie Duivels?

Volgende week maakt bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekend voor het oefenkamp van de Rode ...

126
126
Loodzware opdracht Rigaux: nieuwe transferprioriteit Club

De sportieve leiding van Club Brugge maakt zich op voor een bijzonder drukke zomermercato. De ...

166
166
'Messi geeft zelf groen licht: nieuwe superster naar Miami'

Lionel Messi leidde zijn Inter Miami CF vorig seizoen na de titel in de Major League Soccer. Na dat ...

39
39
Extra wapen voor Genk: "Hebben hen absoluut nodig"

Enkele dagen na de pijnlijke nederlaag op Union SG, heeft KRC Genk de rug kunnen rechten. In de ...

200
200
Gent zeker van Play-Off I? Spelers maken statement

AA Gent heeft vrijdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de tickets voor de Champions' ...

154
154
Vuurwerk in Limburg: analisten geven favoriet Genk-STVV

Het epicentrum van de 29ste speeldag in de Jupiler Pro League, ligt zondagmiddag in Limburg. In de ...

154
154
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelklapper Club, wending Lukaku/De Bruyne'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

223
223
Alarm bij Club Brugge: ‘Gevaarlijke cocktail Ivan Leko’

Club Brugge speelde afgelopen speeldag 2-2 gelijk tegen RSC Anderlecht. Ondanks het overwicht in ...

159
159
Colpaert haalt meteen ferm uit na nederlaag Zulte

Zulte Waregem blijft in de hoek zitten waar de klappen vallen. Ook na het ontslag van Sven ...

355
355
Hasi maakt Anderlecht-trio af: “Beschermen zichzelf”

Besnik Hasi werd ontslagen bij RSC Anderlecht na slechte resultaten en onvrede bij de achterban. Het ...

317
317
‘Eden Hazard zwaar in de problemen: onderzoek geopend’

Eden Hazard is al een tijdje op voetbalpensioen, maar de voormalige Rode Duivel zit niet stil. Naast ...

101
101
Gouden raad voor Anderlecht: “Zo iemand als TD”

RSC Anderlecht is na het ontslag van Olivier Renard nog steeds op zoek naar een nieuwe Technisch ...

272
272
Vossen spreekt eerste keer over ontslag Vandenbroeck

Sven Vandenbroeck werd ontslagen bij Zulte Waregem. Essevee kijkt tegen degradatiezorgen aan en dan ...

165
165
Club Brugge in rep en roer: 'Felle clash eist zware tol'

Bij Club Brugge neemt de spanning toe. Een interne strijd die al weken sluimert, komt steeds ...

545
545
'Gheysens aan zet: Antwerp-verkoop krijgt vorm'

Nu het ticket voor de Champions' Play-Offs gaan vliegen is, wil Antwerp FC via de Europe Play-Offs ...

641
641
Club Brugge verbaasd: Leko grijpt hard in bij Vanaken

Bij Club Brugge wordt steeds duidelijker welke richting Ivan Leko uit wil. Ook voor Hans Vanaken ...

412
412
Trainerssoap duurt voort: Taravel snel weer weg als T1?

RSC Anderlecht heeft vrijdagmiddag bevestigd dat Jérémy Taravel het seizoen zal ...

336
336
Lammens verbaast United-kleedkamer: "Van Mignolet geleerd"

Senne Lammens maakt zich steeds populairder als eerste doelman bij Manchester United. Deze week werd ...

165
165
Vertrek bij Anderlecht? Vader De Cat gooit kaarten op tafel

Nathan De Cat is momenteel talk of the town bij RSC Anderlecht. Dat heeft niet enkel te maken met ...

626
626
'Grootmacht opent gesprekken: dubbeltransfer Club Brugge'

Club Brugge heeft één groot doel in de komende weken en wil absoluut de 20ste ...

590
590
'Voetbalwereld op stelten: transferplan Haaland gelekt'

Hij beleefde dit seizoen al enkele mindere periodes, maar Erling Haaland blijft één ...

367
367
Gouden zege na emotionele avond: AA Gent op zucht van PO I

AA Gent heeft zijn ticket voor de Champions' Play-Offs binnen handbereik. De Buffalo's konden ...

174
174
Werk bij Beveren: Peeters geeft transferplannen vrij

SK Beveren heeft zich woensdagavond ook mathematisch tot kampioen gekroond in de Challenger Pro ...

537
537
Exit De Bruyne én Lukaku? 'Plannetje Napoli bekend'

SSC Napoli gaat zaterdagnamiddag op bezoek bij US Lecce. Daarvoor kan coach Antonio Conte rekenen op ...

234
234

Meer sportnieuws