Lineker snoeihard voor Barça over 'stuk vlees' De Jong

door
Lineker snoeihard voor Barça over 'stuk vlees' De Jong

Het is al een zeer bewogen zomer geweest in Camp Nou, want FC Barcelona was bijzonder actief op de transfermarkt. Nochtans kampen de Catalanen nog altijd met zware financiële problemen, maar ze compenseerden dat door een voorschot te nemen op toekomstige inkomsten en door er alles aan te doen om hun kern af te slanken. Dat laatste bleek niet makkelijk en dus gaat de club bij momenten wel zeer agressief te werk.


Dat mocht vooral Frenkie de Jong de voorbije weken ondervinden. De Nederlandse middenvelder had geen trek in een transfer naar Manchester United en dus zette voorzitter Joan Laporta hem publiekelijk onder druk om zwaar op zijn salaris in te leveren. De club dreigde zelfs met juridische stappen om toch maar niet een bedrag van rond de 20 miljoen euro aan uitgesteld salaris uit te moeten betalen.

De handelswijze van Barça kwam de club al op bakken kritiek te staan en ook de Engelse legende Gary Lineker, die als speler zelf voor Barcelona speelde, is snoeihard. "Ik leef met hem mee, want FC Barcelona behandelt hem als een stuk vlees in deze situatie", verklaart hij in The Times. "Het is een getalenteerde speler en het is belangrijk dat hij niet naar een club gaat waar hij niet naartoe wilt. Hij moet sterk blijven, want hij heeft de kaarten in handen. Hoe moeilijk het ook is. Het is heel jammer dat het er zo aan toe gaat."

BESPAREN
Volgens Lineker is het immers duidelijk dat De Jong geen enkele schuld draagt in deze situatie. Hij wijst erop dat het volledig de beslissing van Barça was om deze zomer honderden miljoenen aan transfers uit te geven. "Ze hadden ook de keuze kunnen maken om nauwkeurig en voorzichtig te werk te gaan en langzaam weer geld te gaan verdienen", vindt Lineker.

LEES OOK: Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

Vind je het kunnen hoe De Jong behandeld wordt door Barça?

Meest recent

'Supporters keren zich tegen Fink, meeting bestuur gepland'

KRC Genk sleepte zondagavond weliswaar op het nippertje nog een punt uit de brand op eigen veld ...

38
38
‘Club Brugge flirt met ramp: Tzolis-bom op ontploffen’

Club Brugge staat voor een gevaarljike keuze rond Christos Tzolis: nu, of komende zomer, cashen, of ...

90
90
Anderlecht aan VAR-fiasco ontsnapt? Oud-ref gaat tekeer

RSC Anderlecht herpakte zich zaterdagavond met een verdiende 2-1-overwinning tegen STVV. Desondanks ...

95
95
Leko drukt stempel: pittige details Brugse ommekeer

Ivan Leko heeft zijn competitierentree als hoofdcoach van Club Brugge niet gemist. Zijn ploeg ...

159
159
Analist pakt Bounida aan: "Hij vergooit zijn eigen kansen"

Lange tijd was het crisis bij Ajax, maar nu kan de Nederlandse topclub terugblikken op een geweldige ...

62
62
Westerlo te zwaar gestraft? "Geel was genoeg"

Westerlo verbaasde vorige week door Anderlecht met 4-0 te kloppen en kwam zondag dicht bij een ...

84
84
Volgend ontslag in 1B: RWDM zet Frans op straat

In de Jupiler Pro League blijft het dit seizoen opvallend rustig qua ontslagen trainers. Nicky Hayen ...

55
55
Alonso voorlopig veilig: Real pakt zeer moeizame zege

De voorbije dagen speculeerde de Spaanse media druk over een mogelijk ontslag van Xabi Alonso bij ...

25
25
Wéér een ontgoocheling: Fink reageert op ontslaggeruchten

KRC Genk blijft op de sukkel. Zondag werd er tegen Westerlo wel een einde gemaakt aan de reeks van ...

301
301
Union struikelt weer: harde woorden bij Hubert

Union lijkt even in een dipje te zitten. De landskampioen denderde aanvankelijk door de competitie ...

175
175
'Stevige blessuredomper voor Club Brugge'

Club Brugge liet zondag na een zeer woelige week de rust weer wat terugkeren met een ruime zege. Op ...

406
406
Net geen droomdebuut voor Cornelis: "Natuurlijk ontgoocheld"

Bij Charleroi beleefden ze een woelige week met het plotse vertrek van Rik De Mil naar AA Gent. ...

38
38
'KV Mechelen dreigt smaakmaker in januari te verliezen'

KV Mechelen blijft dit seizoen hoge ogen gooien in de Jupiler Pro League. Malinwa pakte dit weekend ...

424
424
Fink onder zware druk ondanks late redding tegen Westerlo

Een strijdvaardig Westerlo leek vanavond lange tijd op weg naar een zege in de Cegeka Arena. De ...

219
219
Leko blikt vooruit naar dé clash met AA Gent

Na 46 minuten leek Club Brugge op weg naar een héél moeilijke match. Het stond 1-0 ...

361
361
Union ziet cruciale zege verdampen door pijnlijke blunder

Union leek lange tijd op weg naar een nieuwe zege tegen Sporting Charleroi, maar gaf die in de ...

132
132
Langer bij Antwerp? Van den Bosch geeft update

Royal Antwerp FC moet komende zomer weer spelers gaan verkopen, zoals elke Belgische club. De Great ...

224
224
Tzolis haalt opgelucht adem: "Moeilijke periode"

Bij Club Brugge speelden ze een enorm zwakke eerste helft op het veld van FCV Dender. Gelukkig voor ...

138
138
Vrancken verklaart waar het misliep tegen Anderlecht

STVV verloor zaterdagavond kansloos op het veld van RSC Anderlecht, ook al was het amper 2-1. ...

180
180
Kompany blameert zich met Bayern tegen hekkensluiter

Bayern München kon na de nederlaag van RB Leipzig alweer een geweldige zaak doen in de ...

186
186
Spelers AA Gent delen sneer uit aan Ivan Leko

Ivan Leko verliet AA Gent deze week via de achterdeur. De coach onderhandelde met Club Brugge en ...

709
709
Supersub Vermant verklapt: 'Dít zei Leko tijdens de rust'

Ivan Leko heeft zijn eerste competitiewedstrijd sinds zijn terugkeer als hoofdcoach van Club Brugge ...

711
711
Laatste kans: Fink verrast met basiself in must-win

KRC Genk staat zondagavond onder een enorme druk voor het bezoek van KVC Westerlo. Loopt het opnieuw ...

51
51
Antwerp blijft verbazen: "Dit hield niemand voor mogelijk"

Vlak na de heenronde van de reguliere competitie, was Antwerp FC nog op sterven na dood. Maar ...

346
346
Nieuwe baaldag voor De Roeck, spektakel op Daknam in CPL

Op Daknam zorgden Lokeren en Jong Genk voor spektakel in de Challenger Pro League. De Oost-Vlaamse ...

114
114

Meer sportnieuws